iaad gaat akkoord met izuinigingen Chatoux bril alacard G//<?n gfiSfr' 100 DeSoester Duinen Taxeren kost ons 2 uur wat kosthet U? l STEREO KTk garantie V' fat ionaal sportcentrum sfinitief van de baan scliocmakcr Niets meer in de weg voor winkelcentrum Soest-Zuid Winkelcentrum blijft omstreden zaak ENSDAG 22 FEBRÜArTTq«7~ SOESTER COURANT PAGINA 3 FSTUk samen skenshaas JHMET- :taar rrysaus r®° 1.35 1.35 1.95 -- 1.95 1.50 tpapier Schoemaker service cEk(l^rkcDuimv^: juwelier ChatOUX 'vu.-.:] bril mode iJ 'Plan wordt er gewoon doorgedrukt' ■Voorstellen voor andere verdeling verworpen ^OOKSAUS j sn S°EP per liter3.5() per 500 gram "gnongehaktd Oc* WORST ^AMWORST ^SALADE AlADE !'9en fabrikaat ^^Oumgeopend ORST (eigen fabrikaat) /ergrote meerderheid heeft de ^nteraad van Soest zich vorige LtcJl/n,. hozeiniëinRsplarinen bet College gesteld. Dat betekent voor een totaal van 3,3 miljoen i zal worden bezuinigd in de ia- rjj'ijf6 en 1987- °P voorstel van KiV?.Vprak de raad overigens M hij zich niet wilde vastleggen op fetorgewijze verdeling die het Col- n Burgemeester en Wethouders voorgesteld. In een amendement «e fractievoorzitters Kriicer ft) en Verheus (CDA), dat door het werd overgenomen, werd vast- 1 dat het College pas met plan- nmt voor nieuwe investeringen e definitieve bezuinigingsplan- jend zijn en dat de verdeling per toog niet vastligt, zodat de raad l eventueel nog veranderingen -nbrengen. Bovendien werd in rendement uitgesproken dat het f van 3,3 miljoen gulden het mi- 9 is waarvoor bezuinigingsvoor- J zullen worden ingediend; dat rek meer zijn, zodat de raad over "Uimte beschikt om een keuze te ^Tijger (VVD) betoogde dat het 3 vooralsnog ontbrak aan het ge- re inzicht in de gevolgen van de ragingen. Een inhoudelijke reac- Icht van hem dan ook niet worden jcht. "Wij verwachten van het ree dat het in de komende periode §d nauwkeurig op de hoogte houdt re verwachte uitwerkingen en dat Bijk is wat de gevolgen zullen zijn, Ivoor de gemeentelijke organisa- lls voor de zaken die buiten de di- ginvloed van de gemeente vallen." B de werkgelegenheid speelt ■ji een belangrijke rol. aldus Krij- ractievoorzitter C. Verheus sloot h: grote lijnen bij zijn VVD-collega r'Het CDA staat niet te juichen bij Resultaat tot nu toe." Verheus Ézich af welke filosofie het College leerde en onderstreepte dat B. en ■ubjectief te werk waren gegaan. pet indienen van het amendement Jite Verheus eveneens op dat "het feriurn van de werkgelegenheid 7 het CDA erg zwaar weegt." Hij i van het College een overzicht van fersoneelsleden die in de komende He met VUT kunnen gaan. Verbijstering Ftaymond van Gelder (PvdA) stelde met "verbijstering" vast dat VVD en CDA terugdeinsden voor het maken van beleid, zoals hij het uitdrukte. Hij hekelde het feit dat de beide grote par tijen geen keuze wilden maken en geen politieke prioriteiten aangaven. "Blijkbaar bereiden zij alvast hun terugtocht voor. Dat is een handelwijze die alleen maar kan leiden tot voortzet ting van het hap-snap-beleid dat de VVD zo ferm heeft afgewezen," aldus Van Gelder. Hij presenteerde een lijst je met van het College-voorstel afwij kende bezuinigingen, zoals extra-inle veren van de onkostenvergoeding voor raadsleden, op de gemeentesecretarie en op gemeentewerken, en minder bij onderwijs, cultuur en recreatie, volks gezondheid en maatschappelijk werk, alsmede een extra-bezuiniging op het bestuursapparaat, om de aanschaf van de nieuwe telefooninstallatie te bekos tigen. De PvdA wilde overgaan tot de directe vaststelling van het per sector in te leveren bedrag en vond haar wet houder Frans Kingma op dat moment aan haar zijde - tot verbazing van VVD en CDA, die waren uitgegaan van de volstrekte unanimiteit van het College. Opvallend was het voorstel van D'66- vertegenwoordiger Adriaan Pothuizen om op de Sportstichting en de Stichting Zwembaden samen nog eens 700.000 gulden te bezuinigen, door de vereni gingen het beheer en het onderhoud van de accommodaties te geven. J. van Garderen (SGP/GPV/RFP) kondigde, op grond van zijn bezwaren tegen de afweging die het College had gemaakt, een geheel alternatief plan aan, waarin vooral rekening zal wor den gehouden met meer efficiency, kostendekking en privatisering. Door ziekte van Jan Visser ont brak het Progressief Soest-geluid in de raadsvergadering. Wethouder Menne (Financiën) consta teerde met vreugde dat de raad in feite in zijn geheel kon instemmen met de voorstellen van het College. "Het zal niet eenvoudig zijn om de 3,3, miljoen te halen en wij zullen streven naar het voorkomen van gedwongen ontslagen," liet de wethouder weten, "al hebben sommigen toch angst dat het zover zal komen." Hij wees erop dat het geens zins de bedoeling van het College was tegelijk met het voorstel beslissingen «stuur van de Stichting Sportcen- i BDC Soest kan van Burgemees- en Wethouders een brief tegemoet naar aanleiding van de verras- He mededeling dat het afziet van f verder ontwikkelen van het plan i in Soest een nationaal sportcen- I trum te realiseren. Volgens gemeen- •orlichter B. van Os zal het ant- lord simpel zijn en erop neerkomen, het college kennis heeft genomen ren 'de weloverwogen beslissing' van stichtingsbestuur. j drie initiatiefnemers, de heren ^_Duit, Th. Westbroek en J. van der fitten, hebben in hun aan sportwet- ïider drs. G. Plomp gerichte brief I aanleiding tot het onverwachte be- 5it genoemd het niet kunnen voldoen ^jïn de steeds weer andere bepalingen en eisen van de gemeente, met een iraan verbonden sluitende exploi- fetie'. (Het stichtingsbestuur laat weten zijn lesluit 'weloverwogen' te hebben inomen. Daarbij speelde ook een be- TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Inl. 033-729097 EFFEKTIEVE TALENSTUDIE Autoradio gestolen Uit een zaak met geluidsapparatuur faan de Van Weedestraat werd vorige lyeek een autoradio-cassetterecorder Weggenomen. Waarschijnlijk vond de [diefstal plaats tijdens de openingsuren van de winkel. De schade bedraagt bij- l: na 300 gulden. Schoemaker repareert als enige in eigen technische dienst alle videorecorders televisies en geluidsapparatuur Dat is voor u sneller, goedkoper veel minder kans op schade door opsturen naar fabrieken Schoonmaken van videokoppen altijd gratis! Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 langrijke rol het zich achtergesteld voelen inzake de grondtransactie, koop of-erfpaeht. Hierbij doelen de bestuurs leden op het door de gemeente beschik baar gestelde terrein van vier hectare voor de aanleg van dë accommodatie voor de atletiekvereniging Pijnenburg. De prijs die hiervoor wordt gerekend, een erfpachtsom van 250 gulden per jaar, staat volgens het stichtingsbe stuur in geen enkele verhouding met de grondprijs die de gemeente van de stichting vraagt. In april 1982 kwam het plan van de heren Duit, Westbroek en Van der Putten voortijdig in de openbaarheid, toen in de gemeenteraad werd ge sproken over de bestemming van het evenemententerrein aan de Konings weg. Hier hadden de initiatiefnemers het sportcentrum in eerste instantie willen bouwen. Drie miljoen Naar aanleiding van hetgeen toen in de gemeenteraadsvergadering bekend werd, haastten de bestuursleden zich om een persconferentie te beleggen, waarin hun initiatief volledig in de openbaarheid werd gebracht. Het sportcomplex zou voor het Nederlands Handbal Verbond moeten worden wat het KNVB-centrum in Zeist voor de voetbalbond is. Met de bouw en aanleg van het complex, bestaande uit een trainingshal, een wedstrijdhal en drie buitenvelden, zou een bedrag van drie miljoen gulden zijn gemoeid. Dit geld zou op tafel gebracht moeten worden zonder dat de gemeente voor rente en aflossing ervan garant hoef de te staan. Zou dat wel nodig zijn geweest, dan had het plan al van het begin af op lossen schroeven gestaan vanwege de miserabele financiële positie van Soest. Financieel avontuur Voor het gemeentebestuur is het fi nanciële aspect steeds het belang rijkst geweest. Wethouder Plomp heeft meer dan eens duidelijk gesteld, dat er financieel geen enkele twijfel mocht bestaan, omdat de gemeente in ieder geval wilde voorkomen in een financieel avontuur te worden meege sleept. Overigens was het tot mede werking bereid, wat onder meer tot uitdrukking werd gebracht in het aan bod van een andere lokatie. De ge meente stelde een terrein beschikbaar aan de Bosstraat, naast de jeugdher berg en tegenover het Hertenlaantje, nadat er problemen waren gerezen over de plek aan de Koningsweg waar op het stichtingsbestuur het oog had laten vallen. Het bestuur had de plannen nog in 1982 helemaal rond willen hebben, zo dat in januari 1983 de bouw zou kun nen beginnen en de accommodatie in augustus van dat jaar geopend had kunnen worden. Dit jaar, zo nad het bestuur zich voorgenomen, zouden de Europese kampioenschappen vol leybal in Soest worden gehouden. In de wedstrijdhal hadden 2.000 toeschou wers de wedstrijden kunnen volgen. Zover is het dus niet gekomen, het schijnbaar onverwoestbare optimis me van de initiatiefnemers ten spijt. Tal van tegenslagen boden ze het hoofd, zoals de grondprijs waardoor ze ook op een particulier terrein een optie legden om te voorkomen dat het plan door de grondprijs van de ge meente niet gerealiseerd zou kunnen worden. Het is uiteindelijk, volgens de brief, toch de gemeente geweest die door te weinig medewerking, het enthousiasme van de heren Duit, West broek en Van der Putten heeft terug gebracht tot een niveau waarop ze er verder geen gat meer in zagen en dus het bijltje erbij neergooiden. te nemen over nieuwe investeringen en onderstreepte dat 88% van de bezuini gingen zijn afgeleid van de "beïnvloed baarheid van de uitgaven in de ver schillende sectoren die daarvoor in aanmerking komen" - "dat is al zowat objectief," aldus de heer Menne. Hij verklaarde zich verder bereid het voor stel Pothuizen "mee te nemen." Van Gelder kwam nog terug op de wei gering van VVD en CDA om zich nu al uit te spreken over de bezuinigingen per sector. "Als we de verdeling die het College voorstelt niet goed vinden, moeten we dat nü zeggen. Dit is het moment om aan te geven of men deze bezuinigingen wil realiseren." Wethou der Menne nam het voor de VVD en het CDA op: "Als men niet met andere keu zes komt, betekent dat dat men achter het voorstel van het College staat. Dat is dan ook een politieke keuze DE KORTE DUINEN 10JAARJONG In de maand februari iedere maandag t/m zaterdag een dagelijks wisselende schotel voor slechts 10,-. RESTAIJRANT%hhw7^« BIRKSTRAAT 108. SOEST02155-13720^r Diefstal uit auto Een bewoner van de Weegbreestraat, die zijn auto had geparkeerd bij een bouwterrein aan de Laanstraat, ontdekte dat onbekenden vorige week zijn rijbewijs, een bedrag van 50 gul den en wat persoonlijke papieren had den gestolen. Hij deed aangifte bij de politie. jèMm* juwelier Onze REORGANISATIE is GESCHIED CHATOUX komt als herboren terug. CHATOUX brengt voortaan naast het vertrouwde smaakvolle juweliersassortiment een geweldig leuke kollektie betaalbare BIJOUX. CHATOUX brengt voortaan ook een kollektie LUXE KADO ARTIKELEN en RELATIE GESCHENKEN, alsmede exclusief voor Soest de beroemde SWAROVSKI-KRISTAL kollektie. CHATOUX verzorgt uw TAXATIES, REPARATIES EN RUGWERK en ook voor inkoop van oud goud kunt u bij ons terecht. CHATOUX is ook UW vertrouwen waard (Piet en Carla Koppies) BURG. GROTHESTRAAT13 SOEST TELEFOON 02155-23271 Uw bril op kaart. Wat is er gemakkelijker om precies te weten welke glazen er in uw bril zitten, als er één kapot gaat! Op een kaartje van Van Essen. Een soort brilpasje dat net zo groot is als uw betaalpas, uw credit cards en andere moderne code-kaartjes. Ze kunnen mooi bij elkaar in één mapje. Uw brille-pasje kan er nu ook bij. gediplomeerd optometrist lid O.V. birkstraat2 soest tel: 02155-12874 Raad van State wijst schorsingsverzoeken af: Bredero's Bouwbedrijf Utrecht kan doorgaan met de bouw van het winkel centrum in Soest-Zuid. De voorzitter van de Afdeling Rechtspraak van de Raad van State, staatsraad dr. M. Troostwijk, heeft een aantal verzoe ken om schorsing van de door Gede puteerde Staten afgegeven verklaring van geen bezwaar en de door Burge meester en Wethouders verleende bouwvergunning afgewezen. Dat be tekent definitief groen licht voor de bouw van het winkelcentrum. Opdracht gever voor de bouw is de projectont wikkelingsmaatschappij Empeo uit Utrecht terwijl Bredero's Bouwbedrijf Utrecht (BBU) het complex realiseert. Het bouwterrein is inmiddels bouw rijp gemaakt. De bouw van het nieuwe winkelcen trum is in Soest een omstreden zaak. Dat bleek ook wel uit het grote aantal bij de Raad van State-rechter inge diende schorsingverzoeken. Allereerst was dat H. J. L. Eshuis namens een aantal bewoners van met name de Os- sendamweg die extra geluidoverlast van het verkeer van en naar het win kelcentrum vrezen. Ten tweede waren er bezwaren van de BV Bouwmaatschappij BMU, de BV Timmerfabriek 't Driftje en H. Uijland die van de bouw van het win kelcentrum belemmeringen voor zijn eigen bedrijven vreest. Verder dan nog bezwaren van H. Wegerif, G. Kom peer, W. Wagendans en een aantal bewoners van de Soesterbergestraat, die vooral problemen hebben met de plaatsing van bushaltes in hun straat. De voorzitter van de Afdeling recht spraak van de Raad van State heeft onlangs een hoorzitting over deze schorsingsverzoeken gehouden. Daar bij konden de indieners van de schor singsverzoeken hun bezwaren toelich ten. Eshuis bracht naar voren dat met de bouw van het nieuwe winkelcen trum het woongenot in Soest-Zuid ach teruit gaat. Onjuist Bovendien trekt het winkelcentrum extra verkeer aan waardoor de al be staande geluidoverlast nog groter wordt. Volgens Eshuis is de situering van het winkelcentrum in Soest-Zuid volkomen onjuist en zijn er alterna tieven voor een meer centrale plaat sing van het nieuwe winkelcomplex. De bewoners van de Soesterbergse- straat hebben er vooral problemen mee dat in de plaats van he( gesloopte bus station bushaltes zijn geplaatst. De bushaltes staan op enkele meters van de woningen en brengen volgens de bewoners veel geluid- en verkeersover last met zich mee door de bussen die er drie keer per uur stoppen. Het plan voor de bouw van het nieuwe winkelcentrum is het uitvloeisel van vijftien jaar heen en weer gepraat over de verbetering van de winkel structuur in deze gemeente. Tot nu toe gaan veel Soesters, bij gebrek aan vol doende keus, winkelen in Baarn en Amersfoort. Uiteindelijk is er nu ge kozen voor een zogenaamd twee-po- lig model waarbij er een nieuw tweede winkelcentrum in Soest-Zuid moet ko men. De gemeente en Gedeputeerde Staten menen dat de verkeerssituatie en dan met de komst van het nieuwe win- met name op de Ossendamweg er met de komst van het nieuwe win kelcentrum niet nog verder op achter uit gaat. Een deel van het winkelende publiek wordt in de toekomst geacht niet meer door te rijden naar Baarn en Amersfoort maar zijn boodschap pen te doen in Soest-Zuid. Onvermijdelijk Dat nu een aantal mensen bushaltes voor hun deur hebben gekregen acht te de woordvoerder van Gedeputeer de Staten onvermijdelijk: ,,Ik kan me zelfs voorstellen dat er mensen zijn die juist graag een bushalte voor de deur willen hebben. Staatsraad Troostwijk vond dat echter wel wat ongeloofwaardig getuige zijn commen taar: „Daar moet je dan toch wel een afwijking voor hebben. De gemeente heeft er tijdens de hoor zitting bij de Raad van Staterechter op gewezen dat het plan voor het win kelcentrum tot stand is gekomen in uitgebreid overleg met vrijwel alle betrokkenen. Van de zijde van de win keliers in Soest is er dan ook geen enkel bezwaar ingediend. Uitstel van de bouw zou volgens de gemeente verstrekkende negatieve gevolgen hebben voor de ontwikkeling van het winkelcentrum. Wat betreft het par keren houdt de gemeente vol dat er vol doende parkeerplaatsen in en bij het winkelcentrum komen. Staatsraad Troostwijk constateerde dat het hier ging om een welles-nietes- spelletje tussen voor- en tegenstan ders van het winkelcentrum. De Staats raad noemde het ook veelzeggend dat er geen enkele bezwaarschrift van winkeliers was binnengekomen. Gezellin dansen, een gemoe delijk glas wijn en ontspannen genieten van de onvolprezen Oostenrijkse keuken, dat kan nu in Soest iedere zaterdag avond. Daarnaast speelt voor u een originele Egerlander Kapel met een wervelende show, iedere laatste zaterdagavond van de maand. Prijzen vanaf f 32,50 p.p. RESTAURANT SOESTERBERGERSTRAAT 188 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 De makelaardij mag voor taxaties een bepaald percentage rekenen van de waarde van uw huis. Hoe hoger die waarde, hoe hoger uw kosten. Wij breken met dat systeem, werken op de klok en dat kan u honderden guldens schelen, vraag daarom ook bij uw bank om een peters-taxatie. Getaxeerde Tarlef systeem Tarlef overige waarde Peters Makelaars f 135.000,- f295,- f 295,- -250.000,- -295,- - 545,75 -350.000,- -295,- - 740,45 -450.000,- -295,- - 935,15 -550.000,- -295,- -1129.85 Peters bv ^Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone Vestigingen te Baarn, Soest, Amersfoort en Hoevelaken Snelheidscontrole Op de Burgemeester Grothestraat hield de politie maandagmorgen een snelheidscontrole met behulp van de radar-apparatuur. Van de 452 pas serende automobilisten overtraden er 20 de geldende maximum-snelheid. Zij kregen een bekeuring. De hoogst ge meten snelheid bedroeg 8l.km. per uur. Ruitenwissers vernield Een bewoner van net Luytenaarpad deed bij de politie begin van deze week aangifte van vernieling. Onbekenden hadden de ruitenwissers van zijn auto, die bij zijn huis geparkeerd stond, af gebroken. Suiker in benzinetank Een huisarts uit Soesterberg ontdekte vorige week dat onbekenden suiker in de benzinetank van zijn auto hadden gedaan. De auto stond geparkeerd aan de Rademakerstraat. De arts deed aangifte bij de politie wegens vernie ling. Dronken achter het stuur Op de Kerkstraat hield de politie vorige week een 23-jarige automobilist uit Hilversum aan, die opviel door zijn rijgedrag. Uit blaas- en bloedproef kwam vast te staan dat hij inderdaad teveel alcohol had gebruikt. Hij kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. Als het weer meewerkt wordt deze week een begin gemaakt met de bouw van het winkelcentrum Soest-Zuid aan de Soesterbergsestraat. Dat kondigde wethouder drs. G. Plomp vorige week donderdag aan tijdens een druk be zochte bijeenkomst van de commissie Ruimtelijke Ordening, waar omwonen den en andere belanghebbenden de be zwaren tegen het bestemmingsplan mondeling konden toelichten. Maar doordat de gemeente niet de normale bestemmingsplan-procedure heeft ge volgd en het plan er volgens de aan wezige omwonenden is doorgedrukt, wordt er eigenlijk zonder inspraak van de burgers met de bouw begonnen. En dat zit de omwonenden behoorlijk dwars. Die klacht werd dan ook meer dan eens aan de commissieleden kenbaar ge maakt. Meer dan twintig omwonenden en drie advocaten waren naar de ver gadering gekomen om hun onvrede te uiten. Mr. F. Otten opende namens bewoners van de Soesterbergsestraat de klachtenregen. .Alsof er vanavond nog wat te bespreken zou zijn. Wat staat er nog ter discussie?" vroeg hij zich af. Als de normale bestemmings plan-procedure gevolgd was, zouden de omwonenden wel vantevoren in spraak hebben gehad „Maar daar is de gemeente nu geheel en al aan voor bij gegaan", aldus de raadsman. „Dat zou eigenlijk niet moeten voor een dergelijk plan dat zo enorm ingrijpend is in de wijk Soest-Zuid. Als iemand een kippehok of een dakkapel wil plaatsen worden er lange procedures gevolgd, vaak terecht overigens, maar daar wordt nu aan voorbijgegaan. De werkzaamheden zijn al begonnen en het is wrang dat er niet vantevoren met dë omwonenden is gesproken. Het heeft er alle schijn van dat het plan er wordt doorgedrukt' Plan Renooy Namens Bouwmaatschappij BMU, Timmerfabriek 't Driftje en H. Uijland voerde mr. J. W. Dieker het woord. Ook hij merkte op dat omwonenden voor een voldongen feit zijn gesteld. Hij vroeg zich af of er geen andere mogelijkheden zijn om tot een betere, efficiëntere benutting van de ruimte té komen en noemde hierbij het plan vkn architectenbureau Dick Renooy. „De opzet van de huidige plan is on voldoende doordacht", aldus de raads man namens zijn cliënten. „Het heeft geen aansluiting op wat er omheen ligt en het grensverloop is inconsequent. De gedrongenheid van de opzet valt op. De nieuwbouw is er tussengeperst en er is op een onmogelijke manier parkeergele genheid gecreëerd". Volgens hem moeten de percelen rui mer gemaakt worden door de perce len van Uijland er bij te betrekken. In de huidige opzet worden volgens mr. Dieker de uitritten van de twee bedrijven geblokkeerd, hetgeen li quidatie van de bedrijven tot gevolg zal hebben. Hij wees er verder op dat de parkeerruimte onvoldoende is, het busstation anders gesitueerd dient te worden en dat de timmerfabriek straks tussen het winkelcentrum en de woonhuizen komt te liggen. „Derden zijn totaal buiten de besluitvorming gehouden. De bedrijfjes konden op een gegeven moment de uitrit niet meer benutten, omdat plotseling de riolering werd aangelegd. Er is niet eens een waar schuwing verstuurd", aldus een ver baasde mr. Dieker. Verkeersaspecten Mr. J. C. E. Rhodius wees namens zijn cliënt A. Sleutel op de geluid hinder, de overlast door meer ver keer en de verkeersveiligheid die in gevaar wordt gebracht door de plaats van bushaltes, vlakbij de kruising met de Ossendamweg en Vondellaan. „Terwijl men al vijftien jaar met de planning bezig is, wil men het plan er nu in eens doorjassen". Hij gaf te ken nen dat zijn cliënt wel instemde met een wijziging van de bestemming, maar niet in de huidige opzet. Boven dien zou het kantoor van zijn cliënt dan ook naar boven verplaatst moeten worden, en de benedenverdieping zou een winkelbestemming moeten krij gen. Nu is er beneden nog een kantoor en boven een woning. 'Volledige misser' De her H. Eshuis, bewoner van de Os sendamweg, noemde het een post zegelplannetje om er winkelvoorzie ningen in te proppen. „Het is fnuikend voor het woonklimaat in Soest-Zuid", aldus de heer Eshuis. Hij wees op de extra verkeersoverlast op de toch al drukke Ossendamweg, Vondellaan en Soesterbergsestraat, waardoor men straks „urenlang" in de rij moet staan om de weg over te kunnen steken. Dit zal vooral voor oudere mensen grote problemen geven. „De tweede winkelpool is een volledige misser. Er moeten geen gelden in dit plan ge- stoken worden. De stapels plannen worden steeds dikker om wat krom is recht te maken. Maar we moeten ons niet in de luren laten leggen door de gemeente. Het gaat om ons woon- milieu. U kunt nu nog terug. In het huidige bestemmingsplan is voldoen de winkelvloer om er iets moois van te maken". Hij kreeg applaus van de aanwezigen voor zijn betoog, nadat hij ook nog gewezen had op schade vergoeding voor overlast en waarde vermindering van woningen. De heer A. Beuken maakte vervol gens van de gelegenheid gebruik om zijn ongenoegen te uiten, hoewel ook hij eigenlijk het nut er niet meer van inzag. Volgens hem wordt inspraak opgeofferd aan de financiële aantrek kelijkheid van het plan voor de ge meente. „Ook beleggers, die over gi gantische bedragen beschikken, komt dit plan goed uit. De middenstander wordt gemanipuleerd. Er komen te veel winkels op een klein stukje grond. De verkeersveiligheid wordt hieraan opgeofferd. Bovendien zijn de lasten voor de win keliers te hoog. Ik ben angstig over de afloop, en vele anderen in de buurt met mij". Volgens hem zou de trek ker van het winkelcentrum, Centra Van de Graaf, zeer verheugd zijn als het plan niet doorgaat. Maar anders zou de keus op Albert Heijn geval len zijn. „Het wordt straks de meest onveilige plek van heel Soest", kon digde de heer Beuken aan. Busstation Mevrouw Swanink wees nog eens op de onmogelijke plaats van de bushal te, op vier meter van haar woning. Dit zouden er zeven moeten zijn. Zij nodigde de commissieleden uit on eens een dagje bij haar in huis te ko men zitten, om de overlast van de op trekkende en stoppende bussen aan te horen. Waarom het busstation niet bij het NS-station Soest-Zuid, zoals in andere gemeenten gebruikelijk is, vroeg zij zich af. Stedebouwkundige J. van Gent van de gemeente beweerde dat er geen extra geluidhinder komt en geen extra ver keer. Bovendien zou van de bushalte bij het drukke kruispunt juist een rem mende werking uit gaan. „U stelt veel, maar bewijst weinig", reageerde mr. Otten en hij vroeg om een onderzoek. De commissie ruimtelijke ordening zal een advies aan het college uitbren gen, waarna de raad in april een be slissing in deze zaak zal nemen.

Soester Courant | 1984 | | pagina 23