üd Pub 50 jaar geleden in Soest r&ïLU brs hRebvbr r Geslaagde donateursavond van Soester Mannenkoor 'Oplossing moet door redelijk overleg bereikt worden' Werkloosheid in januari licht gedaald 23 Februari 1934 ^AGÏnIénSDAG 22 FÈBRÏÏARmW- PAGINA5 PPort... ardij o.g. ELEN b.v l\^aagt uw aandacht Ivoor: Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Bouwzaken Openbare commissievergaderingen Openbare commissievergadering Trouwe Apollo-leden gehuldigd Kort geding Turken-Witte Huis: JOVD-Eemland congresseert be" Oudheidkamer Soest Zojuist ontvangen van Emanuelle! vrijetijdskleding BAKKER BRAM Ma? is broodhalen bij nhorstweg 3 helft van een dubbele vilb 'laar 1978) met praktijkruimte e en een schitterend aangelegde 'in, voorzien van gas-c.v. tg: hal met schoonmetselwerk fn, toilet. L-vormige woonkamer )en haard, plavuizenvloer en bal fond. royale keuken te verd 8 amers waarvan 2 met v.w. bari- met ligbad, douche en v w e toilet 2e verd 1 gr0|e slaand met veluxdakraam. 1 kleinere imer met dakkapel, bergruimte betegelde droogruimte mei e'. 9ro'e spoelbak, c.v -keiel i praktijkruimte (souterrain)' hal wachtkamer (10 m?) met v w "er (18 m2), royale behandel-' -'kamer met spoelbak ijs: f 390.000.- k.k. 'aa' 9ebruik van thermopane e isolatie lage stookkosten 7ELDLAAN ct onderhouden helft va^ e* »a met garage en een ingelegde tuin op het zuid- al. toilet, grote woonkamer 1 9edfe"el|jk parketvloer gedeeltelijk plavuizen (20 vloerverwarming en een 'Pen haard p^ij, 0pln -matic), hardhouten trap ping met 2 grote slaap- waarvan 1 met v w lapkamer met v.w. (10 m2)' e' ''9bad en 2e toilet naar geheel geïsoleerde 1 1980 onder architectuur noveerd (behoudens de in overleg. 395.000,- k.k. '0/ document voor elke en haard, plavui- plafond. moder- 10 m2) met inge- (koelkast, ovens aapkamer, bacN 3 slaapkamers lfnte van 42 m2 oorzien van gas- '178.000,. k.k. I.* 'OOR |»we91l.Soes, w O-9-g. 10262, |f 133 van het hB' bepaalde in ar' ^elaarpad 3 een parkeerruimte voor een inralldeaan1? "abli de WDning .en dit besluit kan iedere belanghebbende h™te geïen' I gericht moet zijn aan Hare Maiesteit nJberoePschr»ft indienen li na heden moet worden ingediend hii hp omnÉ>in en dat binnen 30 da- fde provincie Utrecht mgediend blJ de commissaris van de Koningin wethouders van de ■passing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de R^tellta Jrdenmg, vergunnmg te verlenen aan* ruimtelijke lVveBvThefbouwen van^ Gemeente' P»^hus 1 te Amersfoort ten be- K/m7<Hevenb woningen met bergingen op het perceel Libel ■vorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder be rfebrSei98rrvenrCJ?hVan 'We<i Weke"' '6 rekenen vanaf donderdag Mjrterstn te dienen h82""""1 schr>"e'Uk »ij burgemeester en we." I, op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die. lilde termijn tijdens kantooruren 109.90 - 12.00 uur i ter glmeentesecre- ^rie, afdeling I. (kamer 23) ter inzage. iVoensdag 22 februari, 19.30 uur: Commissie Onderwijs be agenda vermeldt o.m. r aanwijzing lid van onderwijscommissie als vast adviseur in gemeen- I schappelijke medezeggenschapsraad V bespreking voorstel tot het vormen van voldoende openbare basisscholen vlaandag 27 februari, 19.30 uur: Commissie Algemene Be stuurszaken ■De agenda vermeldt o.m.: bespreking ontwerp-nota "Kijk op grenzen in Utrecht-Oost" ■Dinsdag 28 februari, 19.30 uur: Commissie Ruimtelijke Or- Idening |De agenda vermeldt o.m. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor gronden ge legen binnen het bestemmingsplan Industrieterrein Soesterberg, binnen het bestemmingsplan Overhees, voor een perceel aan de Dalweg en voor het winkelgebied aan de Van Weedestraat •Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóne verordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een rondhouthandel annex mest- opslag op/in het perceel Wieksloterweg hoek Dorresteinweg Gemeentelijk woningbouwprogramma voor de jaren 1984-1987 Voorstel tot verdaging van de beslissing omtrent de vaststelling van het bestemmingsplan "Winkelpool Soest-Zuid" I Woensdag 29 februari, 19.30 uur: Commissie Bedrijven en (Personeelszaken ons- De agenda vermeldt o.m.: voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het. gas- en caibedrijf voor uitbreiding en vervanging van vaste activa bespreking van het verslag en jaarrekening 1982 van het gas- en caibe drijf voorstel tot wijziging van de Bezoldigingsverordening 1971 bespreking enquête papierinzameling Donderdag 1 maart, 19.30 uur: Commissie Financiën De agenda vermeldt o.m. Verkoop perceel Parklaan 45, Vredehofstraat 28 en kavel grond aan Park laan. Krediet t.b.v. het Gas- en CAI-bedrijf voor uitbreiding en vervanging vaste aktiva. Goedkeuring jaarrekening 1982 Stichting Openbare Bibliotheek Soest en vaststelling kostenvergoeding voor 1982. Ruiling gronden nabij de Vredehofstraat met de heer F. A. van Vuuren. Verkoop grond gelegen achter perceel Oude Tempellaan 6 aan de heer F. P. Prause. Idem achter Oude Tempellaan 6a aan de heer M. A. van Oostrum. Openen van het krediet t.b.v. de automatisering van de Algemene Dienst, de Sociale Dienst en het bureau Huisvesting. Tribune sporthal Beukendal. Evaluatie afschrijvingsbeleid gemeentelijke belastingen. De vergaderingen worden gehouden in de commissiekamers van het ge bouw gemeentewerken. De agenda's met de daarbij behorende stukken liggen ter inzage in het ge- meentelelijk INFÖrmatiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. De jaarlijkse donateursavond die het Soester Mannenkoor Apollo vorige week donderdag in de aula van het Chr. College Griftland aan de Noorderweg organiseerde is een bijzonder succes geworden. Ongeveer 300 mensen vul den de aula vrijwel tot op de laatste plaats en kregen een programma voorgeschoteld dat weer klonk als een klok. Onder de aanwezigen waren ook burgemeester P. Scholten - bescherm heer van het koor en zijn echtgenote. Het eerste deel van de avond werd in genomen door de vertoning van een to neelstuk door het "Soester Applaus", onder de titel "Help, ik leef," waarin allerlei verwikkelingen rondom een overigens niet gepleegde moord cen traal stonden. De vier dames en twee heren die het stuk met veel succes op de planken brachten werden na afloop door Apollo-voorzitter P. Liischen be dacht met een fraai boeket. Drie leden van Apollo werden na een korte pauze voor het voetlicht gehaald. De heren J. Bender, J. de Deyter en J. C. Fonken, die alle drie het 25-jarig lid maatschap van Apollo hebben volge- maakt, werden door de heer W. J. H. Scholte, voorzitter van het gewest Utrecht van het Koninklijk Nederlands Zangers Verbond (KNZV), met een korte toespraak gehuldigd. De heer Scholte overhandigde hen het bijbeho rende insigne en de oorkonde, terwijl namens het koor ook bloemen werden uitgereikt. Het programma werd voortgezet met een uitvoering van diverse Ne derlandse en Duitse volksliedjes door Apollo, waarbij het geheel werd opge luisterd door de Soester tenor Charles Gabriël, die een aantal Italiaanse lie deren ten gehore bracht. Het optreden werd afgesloten met een door Charles Gabriël en Apollo samen magistraal vertolkt Wolgalied uit "Der Zarewitsj" van Frans Léhar. Traditiegetrouw zette dirigent G. v.d. Schepop de aanwezigen in de zaal aan tot actief meezingen; dat gebeurde met een door hem geschreven canon "Als de kat van huis is dansen de muizen," waaraan zowel door het koor als door het publiek uit volle borst werd meege daan. De avond werd besloten met een grote verloting. Onder leiding van vice-voor- zitter P. de Klewit, die op zeer humo ristische wijze een groot aantal prijzen aan de man of vrouw wist te brengen. Apollo kan opnieuw terugzien op een buitengewoon succesvolle avond. De heer W. J. H. Scholte speldt de insignes op bij de heren Bender, de Feyter en Fonken wegens hun 25-jarig lidmaatschap van Apollo. Foto: Goos van der Wilt De president van de Utrechtse rechtbank, mr.P.P. van de Vijver, heeft vorige week in het kort geding van hotel-motel Het Witte Huis tegen twaalf Turkse gasten over ontruiming van het gedeelte van het paviljoen waar zij ver blijven, aangedrongen op redelijk overleg om een oplossing te bereiken. Beide partijen hebben daarvoor de tijd tot donderdag 23 februari. Is er dan geen oplossing voor de huisvestingsproblemen van de Turken, dan zal de presi dent uitspraak doen. Mr. Van de Vijver merkte op 'het onredelijk te vinden dat door twaalf man het gebruik van het complex onmogelijk wordt gemaakt'. De belangen van Het Witte Huis vond hij duidelijk; die van de Turken ziet hij 'niet zo verschrikkelijk', al verkeren zij misschien in een sterkere juridische positie. De president opperde de mogelijkheid de zaak aan te houden om de par tijen in staat te stellen een oplossing te vinden, maar daarvan wilde de raadsman van de Turken, mr. G. Bogaers, niets weten. De directie van Het Witte Huis wil dat de Turken het paviljoen zo snel mogelijk ontruimen om dit met de dependance bij het motel-motel te trekken. De ver bouwing van de dependance is inmiddel gereed. Aansluitend zou de verbouwing van het paviljoen- (waar achttien low budgetkamers komen) moeten volgen, maar de aanwezigheid van de twaalf Turken maakt dit niet mogelijk. De raadsman van Het Witte Huis, mr. D. van Loon, ging terug in de ge- SSChiedënfs.1 'Van "de 'tiöndèrdën Turken die in de, zeventiger jaren, in Het Witte Hqis (\yponden, zijn ,èr pu hqg twaalf overgeBleven. 'Op hét moment dat hun werkgever, Polynorm in Bunschoten, het huurcontract met Het Witte Huis op zegde, waren er nog 32 Turken. Omdat er voor hen niet direct vervangende woonruimte was, konden ze nog een jaar in pension blijven, dankzij fi nanciële medewerking van onder meer de betrokken gemeenten en de verhuurder. Op 1 april 1982 liep dit contract af. Een dag later werd de toen ontstane situatie besproken. Volgens Het Witte Huis is er toen zelfs niet mon deling iets afgesproken wat nu als een contract zou kunnen worden be schouwd. In een brief aan de raadsman van de Turken werd dat toen ook mee gedeeld. Mr. Bogaers liet echter weten dat "die brief niet was aangekomen, en dat hij pas later, desgevraagd, hiervan een kopie ontving. Geen woonruimte Mr. van Loon stelde dat er sinds 1 april 1982 geen sprake meer is van het verschaffen van woonruimte,maar uit sluitend van verstrekken van logies. Zijns inziens gaat het om bedrijfs ruimte, waarop de huurbescherming niet van toepassing is. Een beroep daarop behoort volgens hem dan ook volstrekt niet tot de mogelijkheden, nog ervan afgezien dat de betrokkenen destijds schriftelijk hebben verklaard geen beroep op de huurbescherming te zullen doen.Hij zei dat de Turken al vier jaar weten dat ze uit Het Witte Huis weg moeten. Voor de door Poly norm aangeboden hulp bij het zoeken naar huisvesting elders hebben ze geen belangstelling getoond. Hij vond het dan ook 'fraaier als ze er recht voor uit zouden komen dat ze de uitzetting willen rekken'. Mr. Van Loon zei, dat het paviljoen ver onder de kostprijs aan de Turken ter beschikking is gesteld; de directie moet geld bijpassen 'en heeft nu lang genoeg filantropie bedreven'. Soest houdt volgens mr. Van Loon woonruimte voor drie Turken be schikbaar, maar neemt nog geen stap pen zolang er geen ontruimings- vonnis is. De 'grote afwezigen' in dit kort geding zijn volgens mr. Van Loon de gemeenten Soest, Amersfoort en Bunschoten en het bedrijf Polynorm die de Turken aan hun lot hebben over gelaten. Onbepaalde tijd Mr. Bogaers zei over het gesprek op 2 april, waar tijdens het geding de na druk op viel, dat daarin is afgesproken dat de .Turken 'voor onbepaalde tijd' zouden mogen blijven. Eventueel zou de directie van Het Witte Huis hierop bin nen twee maanden terugkomen maar dit is niet gebeurd. Ook later heeft de directie niet laten weten dat de Turken weg zouden moeten. Gedurende die tijd hebben de Turken normaal betaald. Pas eind december 1983 kregen de be trokkenen een brief met de mededeling dat ze per 1 februari 1984 zouden moeten vertrekken. 'Dat is volkomen onmoge lijk, absurder kan het niet', aldus mr. Bogaerts. Hij haalde uitspraken aan in soortgelijke gedingen, waaruit blijkt dat er momenteel wel degelijk sprake is van een huurovereenkomst, terwijl Het Witte Huis stelt dat er slechts gele genheid tot logies wordt geboden. Dat Turken de (door hem bevestigde) af stand hebben gedaan van het beroep op huurbescherming vloeide voort uit een 'met de rug tegen de muur'-situatie aldus mr. Bogaers. Voor de nu geldende huurovereenkomst hebben ze geen af stand gedaan van het recht van huur bescherming. Overigens moet men niet alleen voorzichting zijn met een be roep op goede trouw bij een dwingend recht als huurbescherming, maar ook is zo'n beroep zelf niet in overeenstem ming met de goede trouw. Mr. Bogaers concludeerde dat er sprake is van een huurovereenkomst en dat de Turken recht hebben op huurbescherming. De vordering van Het Witte Huis om de verhuur ongedaan te maken, verdraagt zich niet met het Burgerlijk Wetboek, reden voor hem om de president te verzoeken de vordering af te wijzen. Mr. Van de Vijver pleitte voor een rege ling, 'waarmee beide partijen gelukkig zijn'. Hij zei een opzegtermijn van een maand redelijk te achten, daarbij een extra termijn toekennend voor elk jaar dat men er gewoond heeft. Overigens meende de president, dat er toch andere woonruimte te vinden moet zijn. Op 23 februari doet hij uitspraak als de partijen dan niet tot een oplossing gekomen zijn. Op 25 februari a.s. zal de JOVD-Eem land haar eerste congres organiseren voor leden en belangstellenden. Het congres, dat in het teken staat van de regionale omroep, zal de gehele dag beslaan en een veelheid aan program mapunten bieden. Het congres wordt gehouden in het paviljoen van het Berg- hotel, Utrechtseweg 225, Amersfoort. Om 11.00 uur wordt het congres ge opend door de burgemeester van Amersfoort, de Hoogedelachtbare heer A. Schreuder, waarna een forum-dis cussie plaats zal vinden over het con- gresonderwerp. Forumleden zijn dr. F. A. H^ogendijk - voorzitter mediacom- missie der VVD - en mevr. J. van Nieu- wenhoven - lid der Tweede Kamer voor de PvdA. Na een inleidend woord van de beide forumleden, is er voor de aan wezigen gelegenheid tot het stellen van vragen aan het forum en/of te discus siëren met het forum. Van ongeveer 13.00 uur tot 14.00 uur is er gelegenheid tot het nuttigen van een lunch. Om 14.00 uur wordt de jaarlijk se Afdelingsvergadering der JOVD- Eemland door de voorzitter der afde ling. drh. H. van Wuyckhuyse, geopend via het uitspreken van een congresre de. Rond half vier wor^t een aanvang gemaakt met de behandeling van de resolutie 'Regionale Radio en TV' als opgesteld door een speciale commissie van het afdelingsbestuur onder voor zitterschap-van de heer B. W. de Haan, yice.-yoorzitter politiek der afdeling. "De resolutie geeft de liberale visie weer op het regionale omroepbestel zo als dat naar de mening van de JOVD- Eemland gerealiseerd zou moeten wor den. ne JOVD-Eemland maakt zich sterk voor een regionaal omroepbestel dat een ieder de mogelijkheid geeft om alle facetten van de media, ontstaan door de huidige hoogstaande techniek, ten volle te benutten. Het na te streven beleid dient zich te richten op een vrije - naar gelang de behoefte: commer ciële - benutting van de beschikbare ruimte in de ether en op de kabel. Zij stelt daarom uitdrukkelijk dat het niet slechts aan de huidige omroepen is voorbehouden om programma's onder het nederlandse publiek te brengen. Zo moet er per regio een op de behoefte afgestemd aantal kanalen worden in gesteld. waarvan één kanaal beschik baar is voor programma's van cultu rele, informatieve en educatieve aard, samengesteld door regionale NOS-af- delingen. De andere kanalen staan open voor mogelijk commerciële, zendgemachtigden. Het staat deze ge bruikers vrij om zich te laten finan cieren via reclame van regionale aard. De zendmachtigingen dienen te wor den afgegeven door een nationaal lichaam dat valt onder de verantwoor delijkheid van de minister van WVC. Verdere informatie met betrekking tot het JOVD-Eemland-standpunt kan men verkrijgen door de resolutie te be stellen via overschrijving van 1,- op rek. nr. 95.06.71.622 bij de Bondsspaar bank te Soest t.n.v. JOVD-Eemland- act. rek. te Soest. Om ongeveer 18.00 uur zal de discussie afgerond zijn, zodat men in de gelegen heid is om gedurende een half uur onder het genot van een borreltje van gedachten te wisselen over het bereik te resultaat. Van 18.30 uur tot 20.30 uur wordt er ge dineerd bij een plaatselijk horeca-be- drijf. Om 21.00 uur begint een gran dioos feest. Dan zal de "Liberaal van -v^Bar-Restaurant Sloesb - Q£155-13531 Woensdag 22 februari LIVE MUZIEK metDICKRIENSTRA en PAUL DIEKMAN Middelwijkstraat 2 Soest Komende zaterdag 25 februari kunt u voor het laatst de fototentoonstelling "Nieuwerhoek en omgeving gaan zien. Foto's, die u de veranderingen van Nieuwerhoek laten zien. vanaf 1900 tot heden. Zondag 26 februari is de Oudheidkamer gesloten. Een nieuwe expositie wordt weer opgebouwd, die het daarop volgende weekend weer te bezichtigen is. Ope;nin g:siajden zaterdag 25 februari van 13.00 tot 17.00 uur. Zondag 26 februari gesloten. Fera. Huycklaan 18. De werkloosheidscijfers over de maand januari hebben een lichte daling te zien gegeven in het rayon Amersfoort. Het totale aantal werkzoekenden nam in de afgelopen maand af met 227 personen, hetgeen een hoopgevende ontwikkeling mag worden genoemd, al is het nog te vroeg om aan dit cijfer al te grote be tekenis toe te kennen. In het gehele rayon, waaronder ook Soest valt, zijn namelijk nog 9756 personen als werk loos ingeschreven. Overigens staat van dat aantal ongeveer 6800 personen al langer dan een half jaar ingeschreven^ hetgeen op zichzelf een droeve zaak is. De leeftijdsverdeling verandert nauwe lijks. Gemeten naar de verschillende beroepen doet de lichte daling zich over vrijwel alle categorieën voor, met uitzondering van de bouw, hetgeen vooral wordt veroorzaakt door seizoens invloeden. Directeur Van de Bunt van het Gewes telijk Arbeidsbureau deelde vorige week mee dat men bij het GAB met enige spanning naar de nieuwe cijfers had uitgekeken. Ten opzichte van janu ari 1983 constateerde hij een vermin derde toename van nieuwe werklozen, meer mensen die werk gevonden heb ben en een wat lager aantal ontslag aanvragen. Ook het aantal jeugdige werklozen loopt iets terug, terwijl het uitzendbureau START, nauw verbon den met het Arbeidsbureau, wat meer aanvragen heeft binnengekregen. "Er komen ook wat betere berichten van het bedrijfsleven bij ons binnen", aldus de heer V.d. Bunt. "Het algeme ne pessimisme lijkt wat af te nemen. De ondernemers durven weer perso neel aan te nemen, al is het dan ook vaak in tijdelijke dienst." Het Arbeidsbureau wil zo goed moge lijk op alle nieuwe impulsen inspelen en alles op alles zetten om de vaca tures op de kortst mogelijk termijn met het beste aanbod te vervullen. Er zijn twee mensen speciaal vrijge maakt om de kontakten met het be drijfsleven te onderhouden. De heer V.d. Bunt toonde zich ook ingenomen met de maatregel dat werklozen van 57,5 jaar en ouder voortaan zijn ont heven van de sollicitatieplicht, al be treurt hij de daarachter liggende mo tieven. Het aantal inschrijvingen per post - een mogelijkheid die sinds enige tijd is ingevoerd - blijkt nog niet erg aan te slaan. Het streven is erop ge richt dat ongeveer 10% zich via de for mulieren die op het postkantoor ver krijgbaar zijn laat inschrijven, zodat deze op "minder drukke dagen" ver werkt kan worden. De cijfers voor Soest zien er als volgt uit. Het aantal werkloze mannen daalde in de afgelopen maand van 1137 naar 1118: het aantal vrouwen zonder werk nam af van 749 tot 727. Het totale aantal werkzoekenden in de gemeente Soest daalde dus van 1886 naar 1845 personen. De vraag steeg in januari van 53 naar 54 vacatures, een verschil van 1. Inbraak Wiardi Beck- manstraat Bij een inbraak in een woning aan de Wiardi Beckmanstraat hebben onbe kenden vorige week een antieke ko peren pot, een koperen bak een een zil veren asbak weggenomen. De eigena res deed bij de politie aangifte. Bij verbod Op de Noorderweg hield de politie vorige week een 31-jarige Hilversumse automobilist aan, die juist in zijn auto wilde stappen en wegrijden. De blaas- proef wees uit dat de man teveel ge dronken had om veilig aan het verkeer te kunnen deelnemen. Hij kreeg een rijverbod van 12 uur Bromfietser gewond bij aanrijding Op de Kerkstraat deed zich vorige week een aanrijding voor tussen een bromfiets, bestuurd door een 16-jarige jongeman uit Soest, en een auto, be stuurd door een 22-jarige Soester. De automobilist draaide de inrit van een garage op, juist toen over het fietspad de bromfietser naderde. De laatste kwam ten val en moest met knieletsel naar Zonnegloren worden overge bracht. Bierdiefstal Een bewoonster van de Varenstraat deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van twee en een half kratje bier. Onbekenden hadden de drank weggehaald van haar balkon. De schade bedraagt ongeveer 80 gulden. Auto gestolen Een bewoner van de Veenbesstraat ontdekte vorige week dat zijn auto was weggenomen. Het gaat om een VW Golf met het kenteken KF-41-VV. De waarde bedraagt ca. 20.000 gulden. Tuingereedschap gestolen Een bewoonster van de Bartolottilaan ontdekte vorige week dat uit de garage bij haar woning een grasmaaier en ander tuingereedschap waren wegge nomen. Zij deed bij de politie aangifte wegens diefstal. het jaar 1983" worden bekendgemaakt. Deze liberaal is gekozen aan de hand van een enquête gehouden onder lande lijke dagbladjournalisten. De drie kanshebbers op deze titel, die in per soon aanwezig zullen zijn bij de uitein delijke bekendmaking, zijn de Minister van Economische Zaken Ziin Excel lentie G. van Aardenne, hel Tweede Kamerlid voor de VVD; R.L.O. Lin- schoten en het Europees Parlementlid; de heer C. Berkhouwer. Toegangskaar ten voor het feest zijn a 3,- verkrijg baar door overmaking van dit bedrag op de eerder vermelde rekening onder vermelding van 'feest.' Voor eventuele verdere informtie kan men zich richten tot B. W. de Haan. tel.:02155-12976. Blouses, broeken, jacks en sweaters in de nieuwe voor- jaarskleuren v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Overhees I Waarschuwing Met grooten nadruk wordt weer eens de aandacht gevestigd op het on waardig bedrijf van de personen, verbonden aan de z.g. "Werkver schaffing aan Blinden en andere Invaliden in Nederland," welke zich in den laatsten tijd weer bijzonder actief betoonden bij hun pogingen, het goedgeloovige publiek te misleiden en geld uit den zak te kloppen. Het gaat hier om een aantal onbetrouwbare personen, die sedert jaren onder verschillende namen geld ten eigen bate inzamelen en daarbij den schijn aannemen een instelling van weldadigheid te vertegenwoor digen. Zij drijven een handeltje in borstelwerk e.d. artikelen, welke naar zij beweren, door blinden zouden zijn vervaardigd en geven bons uit, welke recht geven op door blinden vervaardigde artikelen. Door de keuze van den naam hunner ondernemingen, door het aanbie den van in teekenlij sten en door het vertoonen van legitimatiekaarten trachten zij steeds den indruk te wekken, dat de hun gegeven gelden aan liefdadige doeleinden ten goede komen. Alles wordt echter ten eigen bate aangewend. Men zij gewaarschuwd Verboden uniform De politie alhier heeft proces-verbaal opgemaakt tegen iemand, ge kleed in de uniform van de N.S.B. De open raadszetel Het bedanken van den heer Busch als lid van den Raad heeft bij velen in de laatste dagen de vraag doen opkomen, wie deze zetel zal gaan be zetten. Zooals bekend kwam de heer Busch voor op de lijst van Algemeen Be lang. welke lijst gevormd was door de afd. Soest der Liberale Staatspar tij, de afd. Soest der Vrijz. Dem. Partij, de groep Grootewal en de groep Busch. Als gevolg der tusschen deze groepen gesloten overeenkomst was het de heer J. Willig, die voor de benoeming in aanmerking kwam. We verne men thans echter, dat de heer Willig geen plaats in den Raad wenscht en daarom voor de benoeming heeft bedankt. De lijst der groep Busch schijnt door dit bedanken uitgeput, waarom, mede als gevolg der gesloten overeenkomst, de plaats kan worden inge nomen door een candidaat der afd. Soest der Liberale Staatspartij. Hierdoor is benoembaar verklaard de heer J. Stroband, gepensioneerd hoofdofficier, die de benoeming zal aanvaarden. Zooals dit ook in de afgelopen 4-jarige periode het geval was, zal dus de Liberale Staatspartij in den vervolge wederom met 2 zetels in den Raad zijn vertegenwoordigd. Natuurhistorische Vereeniging Dinsdagavond vergaderde bovenvermelde vereeniging onder presi dium van den heer Rinke Tolman, op huize "Vredehof." Na een woord van welkom tot de aanwezigen komt allereerst in behan deling de voorziening in de vacature-mevr. Tolman, die volgens rooster als secretaresse aftrad. Bij acclamatie werd zij herkozen en las toen haar jaarverslag voor, waaruit wij mededeelen, dat dit tweede verslag weer even blijde klinkt als dat van het vorige jaar. Er hebben weinige leden bedankt en zij, die het deden, zagen zich hiertoe genoodzaakt door overmatigen arbeid. Over de verschillende excursies en tochten, die de vereeniging heeft ge organiseerd, wordt een en ander verteld. Zoo werd een bezoek gebracht aan het woonwagenkamp, toen nog gelegen aan de Baningstraat (weg naar Soesterberg), in de heide, op een plaats tusschen mooi natuur schoon. Dat was geen plaats voor 'n kamp, er werd gerequereerd en. verplaatst. De herinneringen aan de mooie en leerzame bijenfilm in "Religie en Kunst" leeft nog bij alle leden. Van een vroolijke excursie naar 't Natuurbad onder leiding van den heer Meurs bij stralend winterweer en blanke sneeuw werd een en ander verteld. Tweeden Paaschdag toog men door het Eemgebied naar Hoogland, op welken tocht tal van weidevogels werden waargenomen in een bont ge bied vol paarse pinksterbloemen, gele boter- en dotterbloemen en 't glanzende speenkruid. Er vlogen zelfs al vlinders: citroentjes, kleine vossen, ja, al oranje-tippen. Ook 'n tocht op 18 Mei In de richting Baarn langs de kronkelende Eem, was de moeite waard. Een slot was een herfst-excursie met een groot aantal deelnemers. De vereeniging van jonge natuurvrienden "de Merel" noodigde uit tot bijwoning van een tweetal lezingen bij mooie lantaarnplaatjes. En ten slotte kwam Jan P. Strijbos het jaar glorieus sluiten met een boeiende lezing, getiteld: "Met tent en camera op de Shetlands." De penningmeesteresse, mevr. Klop-de Zoete, bracht haar financieel verslag uit. De inkomsten bedroegen 151.75, de uitgaven 135.71, zoo- dat er nog een batig saldo was van 16.04. Staande de vergadering werden de boeken en bescheiden nagezien en werd alles in orde bevonden. Nu kwam er gelegenheid wenschen naar voren te brengen voor een pas begonnen jaar of wenken te geven. Er werd gevoeld voor een rondgaande portefeuille. Verschillende leden zullen daarvoor tijdschriften, zooveel mogelijk op natuur-historisch ge bied, afstaan. Mej. Kronenberg zal voor een en ander zorg dragen. De veelal afschuwelijke huizenbouw in Soest kwam ter sprake, Alg- meen was men verontwaardigd, dat dit maar steeds zoo door kon gaan. Met algemeene stemmen werd besloten een request te zenden aan den gemeenteraad met het verzoek een Schoonheidscommissie In te stellen. Onder het genot van een kopje thee en aangenaam discours was 't onge veer half tien, toen de Voorzitter de prettige vergadering sloot.

Soester Courant | 1984 | | pagina 25