trechts Byzantijns koor uon m IEN IEN >TS LPRUZEN BSOi® ÏALITEIT Ifa en Eshu, de kunst van evenwicht en wanorde BOS EN DUIN I pagina^nsdag 22 febrüarTïq57 n foto-film- wdeonfy beeldspecialist i" naar Expositie 'Werk van Ambtenaren' in Infocentrum Uniek Koffieconcert 'Rondom Mozart' in De Borg Met Holland Inter national naar Parijs Zondag opnieuw Café-chantant in d'Oude Enghe Agenda De Borg Musi-Canthus Café-Bar-Biljart Zondagmiddagcon- cert 'Groeneveld' Engeland horen, zien en proeven FilmhuisHet land van mijn ouders Karnaval in het kinderfilmhuis Nachtmarathon in Filmhuis Artishock - SOESTER COURANT PAGINA 11 Geldig t/m 25-2-'84. Op is op Prijswijzigingen voorbehouden eidsinsteekslot Veiligheidssloten jn diverse uitvoeringen en diverse T.B.B.S. veilig heidsklasse- baar. Deurslot vanaf 53.45 Veiligheids- t cilinder vanaf67.— Sluitkom vanaf 12.35 Renovatieslot ter vervanging van de onveilige, met bijna elke sleutel te openen, achterdeursloten. Deurslot vanaf20.85 Kwaliteits-cilinder vanaf26.50 DE KLUIZEN ijferslot; 0ok leverbaar als vloer- e speciale dokumentatie. rting BIRKSTRAAï 2 - TEL. 12874 JNDIG delig IJ I iderdagavond j.1. was een nagenoeg >eel bezette Mariakerk te Soestdijk uige van een uniek concert, dat ge- .?n werd door het Utrechts Byzan- is Koor o.l.v. haar dirigent Dr. M. ionowicz. ff Utrechtse koor kwam op bezoek bij jr. A. G. Smit, oud-pastoor van de 1iriakcrk, op wiens initiatief het I 'rechtse koor 30 jaar geleden werd jericht. i Utrechtse koor bood haar hoogbe- C irde oprichter dit concert aan bij t-tegenheid van zijn 70-jarig priester- ffileum, dat binnenkort in intieme ing gevierd zal worden. h dirigent, die na de 2e Wereldoorlog hl een aantal priesterstudenten en ïfessoren naar Nederland vluchtte, prnde met deze landgenoten een zang- ioep. waarna het huidige koor, na •eindiging van studie en vertrek uit sderland van de Russische zangers, erd aangevuld met zangers uit "Irecht en omgeving. I iet programma bestond uit twee ge- Iff pelten: voor de pauze werden litur- iff.sche gezangen volgens de Slavische U :tus en daarna een aantal authen- |l' eke volksliederen in de Oekraiënse ial gezongen. I iat hieraan een grondige stemvor- 'aing en het zich eigen maken van de tussische taal aan vooraf is gegaan, iat zich raden. I Jok het dirigeren van de koorleider j i djkt veel af van de manier waarop ^euï~^jUrop®se di"genten hun koor sneineid en ritme me aangeven. Hij geeft de indruk met zijn dirigeer-techniek de verschillende (klank)kleuren te men gen in plaats van de hier gebruikelijke manier van het nauwgezet aangeven van inzetten en zangwijze van de ver schillende partijen. Het koor is er dan ook volledig in ge slaagd om de mystieke sfeer van het Oekraiense kerk- en volkslied zo weer te geven, dat men af en toe vergeet met gewone en nuchtere Nederlanders te maken te hebben. Een enthousiast applaus na ieder pro gramma-deel was dan ook hun deel. Ook ondersteunde het koor het nastre ven van een goed doel, waarvoor de Maria-parochie in de komende maan den meerdere akties onderneemt. De bezoekers, die het door het koor aan Mgr. Smit aangeboden concert bezochten, betaalden 5,- entree. De totale opbrengst is bestemd voor een in nood verkerend ziekenhuis in de omgeving van de stad Formosa in Brazilië. Dit ziekenhuis is nog steeds het zorgenkind van pastoor H. M. M. Goddijn, die het heeft gesticht in de tijd, dat hij als missionaris in deze binnenlanden van Brazilië heeft ge werkt. Pastoor Goddijn gaf na afloop van het concert dan ook uiting van zijn dank baarheid voor het prachtige concert, dat het mogelijk maakte een belang rijk bedrag voor de ondersteuning van zijn noodlijdend ziekenhuis te kunnen reserveren. Dronken automobilist I jangehouden f fl In het afgelopen weekeinde werd de po- -ty-- Jlüe telefonisch, gemeld dat een^fct- ■tr. mast op het kruispunt Albert Cuyp-, !aan/Vermeerlaan was geraakt door een automobilist. De politie ging op onderzoek uit en kon een 24-jarige Bp 'Soester even later in zijn huis aanhou- HL, den. Bij onderzoek bleek dat de man te E veel gedronken had en daardoor tegen Bk-.de lichtmast was aangereden. Schennispleger aan gehouden Gewaarschuwd door een inwoonster van Hilversum die op de Soesterberg- sestra.at was geconfronteerd met een man die haar bepaalde delen van zijn lichaam toonde, hield de politie vorige week in de omgeving een 20-jarige militair uit Soest aan. De man bekende en werd overgedragen aan de Ko ninklijke Marechaussee in Soester- bere. In het gemeentelijk informatiecentrum aan de Steenhoffstraat in Soest wordt vanaf half maart gedurende enige weken een tentoonstelling ge houden van „Werk van Ambtenaren". Steeds meer mensen houden er een hobby op na. Een aantal ambtenaren bijvoorbeeld heeft er plezier in om in hun vrije tijd bezig te zijn met verf en papier, fototoestel, klei of naald en draad, om maar een aantal vormen van vrije-tijdsbesteding te noemen. De afgelopen jaren zijn in het informatiecentrum verschillende tentoon stellingen gehouden. Zo waren er vorig jaar exposities over „vijftig jaar Soester Natuurbad", „Honderd jaar Waterleidingbedrijf Midden Neder land" en „Streekplan Utrecht". Ook voor dit jaar heeft het gemeentelijk bureau voorlichting een aantal tentoonstellingen op het programma staan. De eerste zal dan een expositie worden over „Werk van Ambtenaren Een eerste aftasten onder het gemeentepersoneel heeft tien reakties opge leverd, zodat een definitieve beslissing genomen kon worden. Thans wordt gekeken naar wie nog meer in zijn vrije uurtjes aktief is met schilderen, tekenen, fotograferen en boetseren. Het is de bedoeling dat elke deelnemer of deelneemster in ieder geval twee produkten tentoonstelt. Als deze eerste tentoonstelling aanslaat is het de bedoeling er een jaarlijks terugkerend evenement van te maken, werken die in dat jaar gemaakt zijn. De expositie is gratis te bezichtigen tijdens de openingsuren van het infor matiecentrum, dus van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Tentoonstelling in kunsthandel Luttik Önder het thema "Evenwicht en Wanor de" organiseert Galerie Luttik, Koningin- nelaan 99 te Soest een verkoopexpositie van het Yoruba-orakel, hetgeen een abso lute noviteit is op het gebied van presen tatie van Afrikaanse kunst. Er is moed voor nodig om in een tijd dat de kunst handel het toch al moeilijk heeft in zo iets te investeren. De geëxposeerde stukken omvatten omvangrijk ma teriaal aan beelden, schalen, dozen, staven (z.g. tikkers) en houten orakel borden, die de heer Luttik het afge lopen jaar in Afrika en in Amerikaanse en Europese collecties heeft verza meld. Tegelijkertijd toont deze ten toonstelling opnieuw aan dat de be langstelling voor ethnografica niet meer alleen wordt gevoed door een esthetisch-romantische waardering voor exotische voorwerpen, maar kan steunen op degelijk iconografisch on derzoek. In samenwerking met de Nederlandse Yoruba-specialist, dr. Hans Witte van het Instituut voor Godsdiensthis torische Beelddocumentatie van de Rijksuniversiteit van Groningen, geeft Galerie Luttik een boek uit over deze tentoonstelling getiteld: "Ifa en Esu, an Iconography of Order and Dis order." Voor het eerst wordt in deze studie een samenhangende analyse van de met reliëfs versierde randen van de houten orakelborden ondernomen. Het resul taat is niet alleen een "catalogue raisonné" van de geëxposeerde stuk ken, maar ook een iconografische monografie, waarin een poging wordt gedaan het Ifa-orakel en de nauw daar mee verbonden trickstergod Eshu te plaatsen in het religieuze wereldbeeld van de Yoruba. Zo krijgen de welbekende en veelal wat veronachtzaamde orakelborden op deze tentoonstelling een nieuwe belich ting. Enkele ervan behoren overigens esthetisch gezien tot de topstukken in het genre. Bijzondere aandacht verdienen ook een aantal van de andere geësposeerde werken. Het klapstuk is ongetwijfeld het grote staande beeld van "vader van het geheim," zoals de orakelpries ter genoemd wordt. Het beeld is af komstig uit de oostelijke provincie Ekiti, waar enkele van de meest be roemde beeldhouwers van de Yoruba werkzaam waren. De naturalistische wijze van uitbeelden is uniek. Bijzondere aandacht verdienen verder een schitterend ruiterbeeld van Eshu, afkomstig uit Ila Orangun, enkele zeer oude en geraffineerde "tikkers" in ivoor en hout (waarmee de priester op het orakelbord tikt om de aandacht van Orunmila, de god van het orakel, te trekken), en natuurlijk de grote, met reliëfs overdekte Ifa-doos in de klassie ke stijl van Efon Alaye. Een prettige bijkomstigheid is dat de meeste stukken op deze tentoonstelling ook voor de gemiddelde verzamelaar bereikbaar zijn. De opening van de tentoonstelling vindt plaats op zaterdag 17 maart a.s. om 15.00 uur, door Prof. Th. P. van Baaren. Na een maand gaat de gehele expositie naar het Afrika Museum te Berg en Dal, voor een periode van ca. 6 maan den. Mede door de Russische kledij en de prachtige zang konden dc zangers een echt Oost-Europcse sfeer schep- pen- Foto: Goos van der Wilt Traudel Pilz Medewerkenden: Peter Kranen, vleu gel F. Attila Szabó, bassetklarinet in A en Bes en bassethoorn; Arjan Eek en Martin van Zanten.'klarinet, Traudel Pilz, mezzo-sopraanCharles Gabriël, tenor; productieF. Attila Szabó. De bezoekers aan dit concert op zondag 4 maart, dat zoals altijd om 12.00 uur aanvangt, wacht een bijzondere bele venis: het optreden van F. Attila Szabó met de door hem bespeelde bassetkla rinet die hij na diepgaande studie in Oost Europa heeft laten maken en die overeenkomt met het instrument uit de tijd van Mozart. Het is het enige be staande instrument ter wereld. De samenstelling van dit programma is mede mogelijk geworden door het grote stembereik van Traudel Pilz. Het is namelijk een zeldzaamheid dat de twee door haar te zingen aria's door één en dezelfde zangeres worden ge zongen. In samenspel met de oorspron kelijk voor deze aria's gebruikte in- strumneten (bassethoorn en bassetkla rinet) betekent dit een unieke muzikale gebeurtenis, die in de wereld zijn weer ga niet vindt! Traudel Pilz is dan ook speciaal voor dit concert geëngageerd. Samen met de heer Szabó heeft zij deze aria's meerdere malen in het buitenland ge zongen: Oostenrijk, Zwitserland en Hongarije. Zij begon haar zangstudie aan het con servatorium in Würzburg, daarna bij Karl Heinz Jarius en tenslotte bij Mella Centhner in München. Op haar reper toire staan opera en liederen, alsmede kamermuziek, oratori en kantaten. Zij zong als soliste in Duitsland, Honga rije, Oostenrijk, Finland, Joegoslavië en Zwitserland. De tweede solist tijdens dit concert is de Soester tenor Charles Gabriël van wie een criticus schreeef: "hij heeft een stem als een bazuin." Hij viert door ons hele land en in België triom fen als gastsolist. Naast een aria uit de opera Don Giovanni zal hij als pre mière voor nederland de zeer moeilijke concertaria "Per piëta, non ricercate" zingen. Peter Kranen, die de vleugel bespeelt, werd 26 jaar geleden in Limburg ge boren. Hij studeerde aan het conserva torium in Amsterdam bij Jan Wijn. Hij treedt op als solist met orkest, geeft re gelmatig recitals en is een gerenom meerd begeleider. F. Attila Szabó, producer van dit con cert begon zijn studie aan het conser vatorium te Szeged in Hongarije. Hoofdvakken klarinet en slagwerk. Werkte daarna als solist aan de Frans Liszt academie in Boedepest. In 1956 week hij met zijn vrouw uit naar Ne derland. Hij zette zijn studie voort aan het conservatorium van Amsterdam en studeerde als eerste in Nederland af als solist voor klarinet. Hij studeerde verder muziekwetenschappen aan de universiteit van Amsterdam en orkest directie o.l.v. Jaap Spaanderman. Hij is momenteel verbonden als hoofdvak docent aan de conservatoria van Arn hem en Zwolle. Tijdens dit concert zal hij met twee van zijn leerlingen van het conservato rium in Zwolle een stuk spelen van An- ton Stadler: Solitari en Marcia voor 2 klarinetten en bassethoorn. Het zijn Arjan en Martin van Zanten. De Yama- havleugel voor dit concert wordt ter beschikking gesteld door J. Domp b.v. te Mijdrecht. Kaarten voor dit grandioze muziekge- beuren zijn vanaf heden verkrijgbaar bij de plaatselijk VVV en bij De Borg. Prijzen der plaatsen: balkon 12,50, zaal 10.-. Kaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij boekhandel V.d. Ven, Soesterbergsestraat, en boekhandel i 'De Stadhouder,' Stadhouderslaan. Uitslag prijsvraag Holland International twintig jaar in Soest. Joop Schimmel, chef van de H.I. vestiging in Soest en zijn medewerk sters hebben 't geweten. De prijs vraag, uitgeschreven t.g.v. dit jubi leum, leverde honderden slagzinnen •op. Naast de kwantiteit van de inzen dingen stond 't geheel ook in kwalita tief opzicht op zeer redelijk peil. De jury o.l.v. "Arie Wandelaar" is er dan ook vele uurtjes mee zoet geweest om tot een verantwoorde beslissing te komen. Tot winnende slagzin werd uit geroepen: "Met Holland International Reisburo naast je, ligt de hele wereld voor je." Aanleiding voor Joop Schim mel om de ontwerper van deze slagzin telefonisch uit te nodigen zaterdag 18 februari zijn prijs, een weekend voor twee personen naar Parijs, in de Steen hoffstraat in ontvangst te nemen. De nog niet zo lang in Soest wonende fam. H. van Bremén, de heer des huizes had 't allemaal bedacht, was blij verrast met dit meevallertje. Het wachten is op de lente om straks in Parijs met veel plezier van de jubileumprijs te kunnen genieten. En wat Holland In ternational in Soest betreft: "Wij gaan door naar het zilveren jubileum," al dus Joop Schimmel. "Met service - lage prijzen en 't beste aan grote en kleine afnemers te presenteren." Itohert Jan Kramer Aalt Ploeg, de nieuwe eigenaar van d'Oude Enghe (hoek Molenstraat) gaat het succesvolle café-chantant op zon dagmiddag continueren. Op 26 februari a.s. treedt hier om drie uur de Hilver- sumse bariton Ruud Gilling (25) op, die aria's zingt van Mozart, Strauss, Stolz en Léhar. Tijdens enkele privé zangles sen maakte hij kennis met het lied en operarepertoire. Hij soleert regelmatig bij koorconcerten. Deze bariton wordt pp de piano begeleid door Robert Jan Kamer'(23), die ge boren is in Soesterberg. Na zes jaar or gelstudie stapte hij over op de piano en leidde enkele jeugdkoren in Wouden berg. Op het Stedelijk Conservatorium te Arnhem voltooide hij zijn pianostudie en orkestdirectie. Hij is nu dirigent van twee Opera- en Operettegezelschappen en van een Amateur Symfonie Orkest. Verder concerteert in d'Oude Enghe de violist Peter Lichtermoet (32), do cent aan de muziekschool van Lelystad en solist bij het Flevolands Orkest. Hij speelt Hongaars/Roemeense composi ties en salonmuziek en wordt op de piano begeleid door de animator van deze Soester muziekmiddagen Huyb Doyer. Woensdag 22 februari 9.00 uur Dames Bowling Wijkver. 10.00 uur Bewegingsleer 15.00 uur Soos Veenbesstraat 19.30 uur Bedrijfsbowling 20.00 uur Brigde-wedstrijden 20.00 uur Rijschool Los Donderdag 23 februari 10.00 uur Senioren Bowling 10.00 uur Volksdansen 19.30 uur Rijschool Ruyssenaar 19.30 uur Bedrijfsbowling 19.30 uur Bridge Bilthoven 19.30 uur Brigde ONI Vrijdag 24 februari 10.00 uur Senioren Bowling 20.00 uur Klaverjassen Wijkvereniging Zaterdag 27 februari 10.00 uur Senioren Bowling 15.30 uur Rijschool Los 19.30 uur Tafeltennis Chemco 19.30 uur Bridgewedstrijden 19.30 uur A.B.D.-cursus 19.30 uur Bowling S.B.B. 20.00 uur Rijschool Los .00 uur Filmclub Soest Dinsdag 28 februari 19.30 uur Bowling S.B.B. 20.00 uur Boekenavond 't Nul Woensdag 29 februari 19.00 uur Bewegingsleer 15.00 uur Soos Veenbesstraat 20.00 uur Rijschool Los 20.00 uur Verg. S.B.B. Donderdag 1 maart 10.00 uur Volksdansen 20.00 uur Rijschool Ruyssenaar 20.00 uur Bridge ONI Zaterdag 3 maart 14.00 uur Verg. Reisver. 20.00 uur Bingo Wijkvereniging Zondag 4 maart 12.00 uur Koffieconcert "Mozart" Maandag 5 maart 9.00 uur Senioren Bowling 10.00 uur Vert.w. verg. Keune 15.30 uur Rijschool Los 19.30 uur Bowling S.B.B. 20.00 uur A.B.O.-cursus 20.00 uur Tafeltennis Chemco 20.00 uur Rijschool Los Dinsdag 6 maart Film Wijkvereniging 19.30 uur Bowling S.B.B. 20.00 uur Film Wijkvereniging Op zondag 26 februari a.s. concerteert in Maartensdijk het Vuillaume Trio. Dit trio wordt gevormd door Henny van Tongeren (piano), Cobi Berculo vioolen Jaap Sytsma cello De pianiste Henny van Tongeren stu deerde zowel cello als piano aan het Muzieklyceum te Amsterdam, resp. bij Tibor en Machula en Jaap Spander- man. Als pianiste voelt zij zich speciaal aangetrokken tot de samenwerking met strijkers, maar daarnaast trad zij ook regelmatig op als celliste, zowel so listisch als in diverse kamermuzieken- sembles. Cobi Berculo en Jaap Sytsma studeer den ook aan het Muzieklyceum, resp. bij Davina van Wely en Tibor de Ma chula. Cobi Berculo behaalde in 1976 het solistendiploma met onderschei ding; waarna zij nog enige jaren bij Herman Krebbers verder studeerde. Jaap Sytsma vervolgde na het behalen van het solistendiploma cello zijn stu die bij André Navarra te Detmold (W.- Dld.Zij namen tweemaal deel aan een kamermuziekcursus van Ramy Sheve- lov in Israël. Het Vuillaume Trio heeft een groot aantal concerten in Nederland en daar buiten gegeven. In Frankrijk was hun succes zo groot, dat het trio weer is teruggevraagd om diverse concerten te komen geven. Hun optreden getuigt van een zeer sterke concentratie en artistieke coör dinatie. Een bezoek aan dit concert is dan ook zeker de moeite waard. Het programma omvat de volgende werken J. HaynTrio in D gr. Hoboken XV no. 7 gec. 1785, M. Ravel: Trio en A. Dvorak: üumky trioekl.op 90 gec. 1890/91. De Stichting Musi-Canthus organiseert dit concert op zondag 26 februari, aan vang 12.00 uur, in Galerie "Acanthus" aan de Dorpsweg te Maartensdijk. De entreepijs bedraagt 12,50, hierbij inbegrepen garderobe en koffie. Vooruit plaats reserveren is gewenst: tel. 03461-3506 en 03461-2227. NET ALS IN DE GOEDE OUDE TIJD IS ER OOK NU WEER GEZELLIGHEID Bosstraat 80 - Soest Tel. 22344 OOK VOOR UW VERGADERING FEESTAVOND KAARTAVOND BRUILOFT Geopend: dinsdag, woensdag en donderdag 16.00-01 00 uur, vrijdags en zaterdags van 14.00-02.00 uur, zondags van 12.00-24.00 uur Op zondag 26 februari a.s. wordt in de Hasselaerzaal van Kasteel Groeneveld in Baarn weer een zondagmiddagcon cert uitgevoerd. Als solist treedt op Hi- royuki Abe, piano. Op het programma staan werken van Frédéric Chopin, Ludwig van Beetho ven, Bela Bartok en Maurice Ravel. Hiroyuki Abe werd in 1957 in Tokyo ge boren. Hij bezocht de Japanse Akade- mie voor Kunst en Muziek in zijn ge boorteplaats, waar hij zijn muzikale opleiding afsloot met een meestercur- sus bij Takako Horie en Hiroshi Ta- mura. Ondanks zijn jeugdige leeftijd trad hij herhaalde malen op in Japan met voor aanstaande orkesten en voor de radio, waar zijn grote talent direct veel aan dacht trok. In 1980 veroverde hij zijn eerste grote prijs en eindigde hij als eerste bij een pianoconcours, georganiseerd door de Mainivhikrant en de radio-organisatie. Zijn naam was hiermee gevestigd en toen hij in 1983 deelnam aan het grote piano-concours te Epinal in Frankrijk, waaraan 55 pianisten uit de hele wereld deelnamen, werd hij met zilver onder scheiden. Het is aan zeer toevallige omstandigheden te danken, dat Hiro yuki Abe het concert in Groeneveld geeft als vertegenwoordiger van een generatie jonge musici, waaronder hij een vooraanstaande plaats inneemt. Aanvang: 16.00 uur. Entree7,50; jeugdkaarten 5,-. Dacht u dat u alles al wist over Enge land? Weet u nog niet waar u dit jaar met vakantie heengaat? Kom dan op dinsdag 28 februari en 13 maart om 20.00 uur naar het Arti- shockgebouw in Soest, waar de Volks universiteit twee Engelse avonden or ganiseert. Het zijn lezingen (in het Nederlands) vol afwisseling, met dia's, teksten, muziek en ander materiaal. Kortom avonden waar u veel achter grondinformatie kunt krijgen over de meest interessante delen van Enge land. Kosten: 10,- voor twee avonden. Aanmeldingen en/of inlichtingen op het kantoor van de Volksuniversiteit Steenhoffstraat 46, op woensdag van 9.00 - 12.00 uur, tel. 22195 of 's avonds tussen 17.00 en 18.00 uur, tel. nr. 10088 of 03463-1310. Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 195 77. HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Donderdag 23 februari: Regie: MarionBloem Nederland 1983 Filmhuis Artishock vertoont op don derdag 23 februari (21.00 uur) de Ne derlandse film "Het land van mijn ouders" van Marion Bloem. De film is een speurtocht van de regisseuse naar haar Indisch zijn. Ze heeft daarvoor de vorm gekozen van een persoonlijk document. Via het lezen van boeken, een bezoek aan Indonesië en het volgen van een cursus Balinees dansen pro beert ze te ontdekken wat haar "an ders" maakt dan de Nederlanders. Belangrijk zijn haar gesprekken met haar ouders en familie over de ko loniale tijd, de oorlog, de vrijheidsstrijd en de aanpassing in het koude (zowel letterlijk als figuurlijk) Nederland. Marion Bloem is van Indo-Europese afkomst, maar in Nederland geboren. Na de revolutie van Soekarno in In donesië waren de toekomstkansen voor de Indo's aanmerkelijk verslechterd, speciaal voor families waarvan de mannen hadden gediend in het K.N.I.L., zoals de vader van Marion Bloem. Massaal zijn ze naar ons land geko men, om niet te vinden wat onze re gering hen had voorspiegeld. De groe pering heeft desondanks haar uiter ste best gedaan om te assimileren. Maar de onderlinge banden bleven hecht. Bij de opvoeding voor een nieuwe toekomst van hun kinderen, schijnen nogal wat ouders de vaak tragische feiten uit hun verleden in vaagheden te hebben gehuld. Kinderen als Marion Bloem merkten in Nederland dat ze "anders" waren dan hun school- en speelkameraadjes. Maar dat anders zijn konden ze zelf in onvoldoende ma te bevatten. Volwassen geworden en na zich als cineaste bekwaamd te heb ben, besloot Marion tot een filmische speurtocht naar de identiteit van haar zelf, haar familie en de bevolkings groep met wie ze zich etnisch, histo risch of hoe dan ook, verbonden wist of voelde. De film geeft een indringend inzicht wat het betekent tussen twee culturen te leven. Eind september vo rig jaar ging de film tijdens de Neder landse Filmdagen in Utrecht in pre mière. Volgende week donderdag 1 maart (21.00 uur) de Russische film "De kleur van de granaatappel" van Ser- gei Paradjanov. De in Rusland verbo den film over de Armeense legende van een 18e-eeuwse troubadour Sayat Nova. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 5,-/leden en CJP 4,-. Zondag 26 februari: Het Kinderfilmhuis Artishock wil het karnaval niet ongemerkt voorbij laten gaan. Zondag 26 februari is het zo ver. Buiten de gebruikelijke film, staat het overige gebeuren in het kader van Karnaval. Alle kinderen die zondag komen mo gen verkleed zijn. En om hun mooie, gekke of dwaze kleding te tonen, is er een modeshow. Na de modeshow gaan we met z'n allen hossen op de muziek van de bekende karnavalsliedjes. Daarna mogen de kinderen die dat willen een dans of show geven op de muziek van Fame en misschien zijn er wel kinderen die een demonstratie kunnen geven over de electric-boogie. Artishock expositie Wanneer dan de meeste kinderen moe en bezweet zijn van het dansfestijn, is er de pauze waarin iedereen limo nade kan drinken en wat lekkers kan eten. Na de pauze is er een film over Hugo de Hippo. Hugo is een klein nijlpaardje die door een tovenaar gevangen wordt. Uiteindelijk redt een sultan Hugo, en Hugo leeft nog lang en gelukkig. De organisatoren van het Kinderfilm huis verwachten dat het weer heel druk gaat worden. Bespreek daarom tijdig plaatsen, het telefoonnummer is 02155- 19037 b.g.g. 19577. De middag begint om 14.00 uur en is 16.30 uur afgelopen. De kosten zijn ƒ3,-. Hein Walter en Helmuth van Galen Steenhoffstraat 46 Soest De langzamerhand beroemde Napoli- taanse tenor uit Soest Charles Gabriël opent op vrijdagavond 2 maart a.s. om negen uur een nieuwe expositie in de theaterzaal van het Artishock-gebouw. In maart exposeren hier twee jonge kunstenaars, die beiden een opleiding volgen aan de Academie voor Beelden de Vorming in Amsterdam. Hein Walter (22) uit Leiden maakt met krijt en plakkaatverf vrij abstracte werken in felle kleuren. Helmuth van Galen (28) uit Haarlem werkt met gemengde technieken nogal figuratief (stillevens en landschap pen monumentaal van opzet en warm van kleur. Tot 23 maart, dagelijks van 14.00 tot 16.00 uur. De ledententoonstelling van Artishock wordt dit jaar gehouden in het weekend van 1, 2 en 3 juni. Thema: "1984." Weekendexposities vormen een nieuwe activiteit van de tentoon stellingscommissie. Zo is er in het wee kend van 28, 29 en 30 april een expositie van sculptures, gedichten en teke ningen. Zaterdag maart: In de nacht van zaterdag 3 op zondag 4 maart organiseert Filmhuis Arti shock voor het eerst in haar zesjarig bestaan een nachtmarathon. Vanaf 23.00 uur tot de volgende ochtend wor den in het filmhuis vier lange speel films vertoond. Begonnen wordt met La Viuda de Montiel van Miguel Lit- tin, gebaseerd op het gelijknamige boek van de Nobelprijswinnaar Ga briël Garcia Marquez. Vervolgens de klassiekers Nosferatu van Murnau en Violence et Passion van Visconti met o.m. Burt Lancaster, om de nacht te eindigen met de ongelofelijke travestie van Craig Russell van bekende ster ren in Outrageous van Richard Benner. Halverwege deze nacht wordt ter op montering een koffiepauze gehouden. De nacht wordt tenslotte in de ochtend besloten met een stevig ontbijt. De prijs voor deze eerste nachtmara thon inclusief koffiepauze en ontbijt, bedraagt in de voorverkoop 15,- Op de avond zelf 20,-. De kaarten zijn te verkrijgen in het filmhuis op de donderdagavond vanaf 20.15 uur. Re servering is vanaf nu mogelijk onder de telefoonnummers 18411 en 12689 in Soest.

Soester Courant | 1984 | | pagina 31