omfiets ie! [low op jrond DE SPEELDOOS; R Stalenhoef b.v. II fopaganda-ochtend jor cricketsport Grand-theater ingbirro iwenhuis K ïtstoots aan dat wel passen, kontroleren. Boekenpraat Silica rijk aan mineralen icket neer? Krik 't op!' 9 uur ondernemer in ïest en omstreken Iridgeclub ONI - I ioest Rommelmarkt van A.V. Pijnenburg neemt grootse vormen aan '8 februari ik de expert aanwezig. Olympia dames en heren verliezen opnieuw Damvereniging Soest-Baarn Varen en vechten Filmische harts tochten Cabaret Vangrail met 'Pater Kees' Poppentheater Francine Abbing met 'Maar een wens. i/i\ir BOUW- KRJE MARKT LIJSTWERK VURENHOUT Speeldoos Film programma Nieuwe sprookjes van de lage landen Huizen van illusies Wat is film? Gajes Verlaat mij nooit Monsters gratis De Sekte. Mijn eerste boek Mijnenveld Het verdriet van België Zicht op de toekomst PAGINA 14 £n"SDAG 22 FEBRUARI hma SOESTER COURANT PAGINA 15 rhet motto: "Cricket neer? Krik organiseert de Amerstoortse ■tvereniging LBW op zaterdag jruari a.s. een grote propaganda- ',0(1 voor de cricketsport in het ANSTRAAT18, SOEST, tËl^8540 "sloo'rt Snockaertlaan waarin ook een behoorlijk aantal er cricketers deelneemt, doet dat f ";et edele spel, dat in de gehele li door vele tienduizenden wordt jend, ook in onze omgeving wat f ronder de aandacht van (vooral onge) publiek te krijgen. Cricket 'wat achter de blijven bij de ont gingen op sportgebied, ïhtend begint om 10.30 uur. Eerst jt er een aardige tekenfilm, spe- I jvoor de jeugd, vertoond, en daar- ,0lgt een 50 minuten durende film rde finale om de Prudential Cup in op cricketgebied een geweldig I 1,' Itakelstuk, omdat het een verslag jn de wedstrijd West-Indië-Enge- I. Beide landen behoren bij de I olute wereldtop. Deze finale geldt n ook als het officieuze wereldkam- jj/ mschap. volgens houdt de bekende sport- imentator Frans Henrichs, zelf een fc woed cricketer, een praatje waarin de cricketsport introduceert, met ikorte film en een diaserie. Op het Tamma staat verder een aantrek- jjke quiz voor de jeugd, met leuke jzen. De vragen daarin gaan over vertoonde film en over cricket in (algemeen. bijeenkomst duurt tot ca. 12.30 uur. toegang is gratis. Vooral de leer den in de hogere klassen van het W onderwijs zijn welkom. De be- ekers krijgen allemaal een folder >e met uitgebreide inlichtingen, 3 over de spelregels en een aan- eldingsformulier. jW (de letters staan voor Laan Barch- an Wuytiers, omdat LBW daar op hockeyvelden speelt) beschikt al erstraat S, FV Rijssen 5480-16555 lewijst het opnieuw: kan ook best over een jeugdteam onder leiding van trainer Eric Lucassen. Eenmaal per week wordt er getraind op de velden van het sportpark Birkhoven. In de tweede helft van april begint de com petitie weer. Eind juli gaat een delegatie van LBW naar Engeland, met twee teams: een senioren- en een juniorenteam. Wellicht wordt er ook nog door een damesteam deelgenomen aan deze trip. Verder zijn enkele jeugdspelers van LBW uit genodigd om deel te nemen aan de training voor de Nederlandse A-se- lectie. Via affiches op alle scholen in de om geving, ook in Soest, zal LBW de aan dacht proberen te vestigen op de pro- pagandadag. Verdere informatie te verkrijgen bij de begeleider van de jeugdafdeling van LBW: N. Meijer, Pauwstraat 6, Amersfoort, tel. 033-751021. TURNEN Zaterdag zijn In de sporthal De Vlist in Utrecht de algemene turnkampioen- schappen dames gehouden om het kampioenschap van de Stichtse Turn kring. Bij deze wedstrijden mag iedere vereniging zijn sterkste ploeg opstellen ongeacht de leeftijd. De Sprlngbokken namen voor de eerste maal deel aan deze wedstrijd met F. v. Elk, S. Uy- land, A. Westerveld en C. Fonteyn. Het was jammer dat 2 turnsters lichtgeblesseerd moesten beginnen. Sandra aan haar kuit geblesseerd en Anja liep vrijdag bij de training in een veel te koude zaal een lichte spierver- rekking op, zodat de meisjes niet opti maal aan de start kwamen. Dat is in deze hoogste afdeling met turnsters die in Papendal trainen nodig om bij dit geweld niet helemaal ten onder te gaan. Mede doordat die meisjes mini maal 15 uur per week trainen is het voor De Springbokken onmogelijk om daar bij de top aansluiting te krijgen, maar zij moeten wel bij de eerste 10 kunnen komen. Als de Springbokken een damesgroep zouden hebben dan kunnen zij zich nog 3 a 4 plaatsen hoger komen. De wedstrijd op zich verliep niet zo goed; het leek wel of de meisjes geïnti mideerd waren. Er was een zekere matheid, zodat er onnodig veel puntjes werden verloren. Anja Westerveld liet bij het paard- springen zeker een punt liggen; bij de balk ging voor Fiona v. Elk een punt verloren. Sandra Uyland met kuitletsel kon bij de vrije oefening op muziek niet voluit gaan. Alleen Corina Fonteyn draaide goed. Toen dan eindelijk om 21.30 uur de uitslag kwam en de Spring bokken meisjes in een veld van 25 ploe gen als 10e eindigden waren zij niet on tevreden. De organisatie was in han den van Stichtse Turnkring. DAMMEN OtREfUBURG Soesterberg 463-1223-2303 ematie. leheel het land. V| K e vierde serie van de bekerwedstrij- m is begonnen. Er zijn weer verschui- jigen van hogere naar lagere, dus ook in lagere naar hogere groepen ge- eest. De gelukkigen zijn de laatste 3 eren In de A- en de B-lijn. Er zijn ook :de C- en B-lijn nieuwe koppels ver dienen, zodat paar nr. 14 in de B-lijn iet via de C-lijn, maar op reputatie in iB-lijn is geplaatst, (rangnr. 14). -adeze eerste ronde zijn er al weer be- oorlijke verschuivingen in zicht! Mijn: LMw. Fliek-Hr. Houbaer ;.HH. v.d. Burch-Zwiers l,Ds. Spanjaard-Zwiers i.Ds. Fransen-Post 3.HH. Rijkhoek-Veldhuis i.HH. Kuit-Zwiers 47.92% 8 43.33% 14 60.00% 2 43.33% 12 60.50% 1 47.50% 9/10 57.92% 3 49.00% 6/7 50.00% 4 43.00% 13 I.Fam. Klaassen i,Ds. Kloet-Oosterbaan Fam. den Hollander B.HH. Hielckert-Verkade IMw. Wissing-Hr. Kuyf 47.50% 9/10 iHH. v. Walen-Sickenga 49.50% 5 IDs. Pronk-Simons 49.00% 6/7 !.Fam. Luyben 44.00% 11 3n de 3 kinderen die qua lengte, adelijk zijn voor de zoeten. wijdte Mijn: LFam. Landstra 48.75% 8 2.Mw. v.d. Kant-Hr. Oostdijk 3. HH. Simons-Zwiers 42.33% 11 I.HH. Riemens-Visser 37.08% 12 5.Ds. Schoor-v.d. Burch 54.58% 4 6. HH. Keetbaas-Haarlemmer 51.67% 5/6 7. HH. v. Dijk-Landmeter 62.92% 2 8. Fam. De Wilde 44.17% 9 9. Ds. Jonker-Wolf 51.67% 5/6 10. Ds. Bentum-v. Walen 66.25% 1 II. Mw. Riemens-Hr. Evenblij34.58% 13 12. HH. Coren-Schaap 43.75% 10 13. Ds. Haarlemmer-de Wall 50.42% 7 14. Fam. v.d. Wiele 62.50% 3 C-lijn 1. Fam. Blom 2. Mw. Nieuwenhuis-Hr. Nieuwendijk 40.63% 3. Fam. Sprink 4.Mw.v. Wijk-Hr. Sliggers 57.29% 1/2 5. Mw. Steevert-Hr. Koppel 54.17% 6. Fam. Jurg 50.00% I 7, Ds. De Boer-v.d. Berkt 8.Mw. Zeeman-Hr. Broekhof53.65% 9. HH. Pronk-Butzelaar 44.79% 10. Ds. Oothout-Stoon 55.73% 11. Mw. Seegers-Hr.v.d. Feerlader 6 57.29% 1/2 12. Fam. v. Drongelen 38.54% 10 13. Ds. v.d. Berkt-v. Woerden47.92% SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 47A telefoon 14152 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 21297 Het begint er naar uit te zien dat de Rommelmarkt die de Atletiekvereni ging Pijnenburg pp zaterdag 7 april gaat houden een zeer grote rommel markt gaat worden. Erg veel spulletjes zijn inmiddels voor deze markt inge leverd, zodat de verwachting bestaat dat een leuk bedrag straks toegevoegd kan worden bij het geld dat nodig is voor de aanleg van de atletiekbaan voor de vereniging. Deze baan wordt geheel in eigen beheer aangelegd. Een speciale "Rommelmarktcommis sie" van de vereniging is thans bezig de binnengekomen artikelen enigszins te rubriceren. Pauline Balvers, Ton van Dorresteijn en Wim van Dorresteijn zullen er in elk geval een flinke klus aan hebben. Gelukkig krijgen ze steun van veel leden van de atletiekvereni ging. Want dat de leden zich sterk maken voor de realisatie van de baan is goed merkbaar. Onder meer zijn al op het adres Industrie weg 37, in de loods van de firma Van Asch op de zaterdagochtenden tussen 10 en 11 uur bezorgd: televisies, film camera, kleding, huishoudelijke arti kelen. boeken, radio's, bandrecorders, kasten, stoelen, zitbankjes, tafels zo wel eet-als bijzet en verlichtingsarti Naast de mogelijkheid om elke zater dag bruikbare artikelen voor de rommelmarkt in te leveren op het adres Industrieweg, kan men vanaf heden ook tweedehandsgoederen kwijt bij de fam. Van Dorresteijn, Luytenaar- pad 55 (tel. 20727) en bij de fam. Van Os, Middelwijkstraat 20 (tel. 15586). Bij deze laatste twee adressen kan men de gehele week inleveren. Heeft u spulletjes, maar kunt u niet wegbrengen, geen nood, u kunt dan bellen met René van Zee (tel. 11525) of met Pauline Balvers (tel. 20892) en ze worden bij u gehaald, haald. •eciale elektronische 3n. Hij geeft advies kind het meest roblemen met de ent U van harte 5T-TEL 13473 bovenstebeste bun nies Het gehavende eerste herenteam ver loor in Zutphen kansloos met 3-0 van Hansa. Het eerste damesteam verloor met 3-0 van plaatsgenoot SVV 1. Heren twee speelde in Lelystad een goede wedstrijd maar verloor desondanks met 3-2 van Pugna. Het derde heren blijft ongeslagen en lijkt op een kam pioenschap af te stevenen na een 3-0 overwinning op Servio. Olympia - Hansa 0-3 Het gehavende herenteam moest Zutphen spelen tegen Hansa. Dat van deze wedstrijd weinig verwacht mocni worden bleek uit het feit dat Olympia met vijf basis spelers en een naar Zutphen vertrok. De wedstrijd be gon voor Olympia slecht. Weinig over leg in het spel en weinig variatie in aanval. Hansa dat vrijuit speelde had deze set geen moeite met de Soesters. De tweede set begon Olympia in een gewijzigde opstelling, maar dit mocni niet baten. Olympia speelde wel beter maar winst zat er niet in. Deze set ging ook verloren. De derde set probeerde Olympia het initiatief te nemen maar Hansa was te sterk voor de oranj zwarten. Het was een terechte neder laag voor het gehavende Olympia, dat zaterdag om 17.00 uur in De Bunt tegen US speelt. Servlo 2 - Olympia 3 Het derde herenteam speelde na een rustperiode van twee weken tegen ne op een vijfde plaats staande Servio. Er werd ouderwets gevolleybald met gevarieerde aanvallen. Door dit spe VOLLEYBAL wisten de Soesters de Hilversummers helemaal weg te spelen, wat ook uit de setstanden blijkt 1-15. 4-15. en 7-15. Door deze overwinning kunnen heren van Olympia zich nog steeds on geslagen noemen. Dames Olympia - SVV 2 0-3 Zaterdag speelde in De Bunt de plaat selijke derby tussen de dames van Olympia en SVV 2 zich af. De spanning was dan ook van de gezichten van de Olympia-dames af te lezen. Het liep niet allemaal zo gesmeerd als bekerwedstrijd van woensdag daarvoor. De opslag van SVV bleek van dien aard dat Olympia er moeite mee had. Het ging in het begin van elke set goed tot ongeveer 7-7 maar dan miste Olympia de kracht om door te gaan zodat SVV verdiend met-3-0 Dames één speelt zaterdag om 15.00 uur in De Bunt tegen Nivoc. Programma: 23-02-1984 Soest, Beukendal sab 19.00 uur Olympia A2 - Unicornus Al d3c 20.00 uur Olympia 6 - Spirit 3 d4d 21.30 uur Olympia 8 - Limvio 4 iaa 19.00 uur Olympia Al - S.V V. A1 h4c 21.30 uur Olympia 7 - Limvio 4 h3d 19.00 uur Olympia 5 - Limvio h2b 20.15 uur Olympia S3-Servio 2 h3c 21.30 uur Olympia 6 - Unicornus 5 25-02-1984 Maartensdijk, De Vierstee: d2a 15.15 uur Salvo-Olympia S4 25-02-1984 Loosdrecht. Gem. Sporthal. h2a 16.30 uur Lovoc 3 - Olympia S4 25-02-1984 Soest, De Bunt: hd 19.00 uur Olympia S2 - Spirii. De wedstrijdenreeks van de onder linge competitie bij de Damvereniging D.V.S.B. werd voortgezet. Een 40-tal le de was opgekomen om hun partijen af te werken. In groep A zette Entkens zijn 11e achter eenvolgende wedstrijd om in winst maar Chr. Bakker blijft in de buurt van de koploper door een fraaie over winning op Hogenaar Van de 5 wedstrijden in groep B eindig den maar liefst drie in remise zodat bovenaan de ranglijst geen verschui ving plaatsvond. Ed Spiegel is in deze groep erg sterk gebleken en tegen Kwa- kernaat pakte hij ook nu weer de volle winst. In Groep C behoudt John Stins de lei ding door opnieuw winst, terwijl Van Brummelen hier de kopgroep snel in haalt, hij noteerde zijn 13e overwinning op rij. Ter Rele en Schimmel wonnen en staan eveneens hoog op de ranglijst. De volledige uitslagen van maandag 13 februari zijn: Groep A: J. Hogenaar - Chr. Bakker 0-: R. M. Entken - J. Riewald 2-1 H. Oostenrijk - C. v. Oosterom P. Rommens - R. Damen GroepB: T. v.d. Meer - E. Veerman C. T. de Bruyn - J. v. Dasselaar W. E. Meijerink - A. Sweeney G. Kwakernaat - E. Spiegel IJ. Luttik - Mevr. Vorderhake 2-0 Groep C: A. Ter Rele - H. Hageman R. Meijering - Mevr Vendrig J. Stins - H. v.d. Heiden G. v.d. Brink - H. Hulshof H. Versluis - M. Veldhuizen 0-2 W. v.d. Meij - A. Breukel R. v. Boven - Th. Schimmel B. v. Brummelen - A. M. Witte Jeugdafdeling De uitslagen van de donderdagavond gespeelde partijen zijn: Groep A: De kinderen in deze groep speelden die avond 2 partijen met wis selend succes. Henriëtte Davelaar won als enige haar 2 partijen, de anderen moesten met winst of verlies genoegen nemen. Eerste ronde: Marcel Hekkert - Annemiek Eggink 2-0 Simon Prinsenberg - Ronald Plagge 2-0 Henriëtte Davelaar - Sandy Brons 2-0 Marcel Hekkert - Annemiek Eggink 2-0 Simon Prinsenberg - Ronald Plagge 2-0 Henriëtte Davelaar - Sandy Brons 2-0 Tweede ronde: Annemiek Eggink - Ronald Plagge 0-2 Henriëtte Davelaar - Simon Prinsen berg 2-0 Danny Knijpinga - Marcel Hekkert 2-0 GroepB: Bart Heek - Brian Tuinman l-l Raban Haaijk - Linda Vorderhake 1-1 Miranda v. Leeuwenkamp - Brian Tuin man 1-1 GroepC: Jaap Tuinman-Robbert Jan de Vries2-0 Alexander Leenslag- Jeroen Verwey 0-2 Stephan v. Beusekom-Diana Vorder hake 2'° Jeroen Verwey-Jaap Tuinman 2-0 Stephan v. Beusekom-Robbert Jan de Vries 2-0 Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 Rembrandtlaan 36 - Baarn - Telefoon 02154-180501 Vrijdag 24 februari, 20.30 uur: Een nieuw programma van Cabaret Vangrail, met in de hoofd- en titelrol Cees Rutgers. Vangrail is met dit pro gramma niet voor 't eerst in De Speel doos, en hopelijk ook niet voor het laatst, want het brengt sprankelend ca baret. "Pater Kees" vertelt op vrien delijke wijze over zijn werk in de bin nenlanden van Zuidoost-Azië, over ver dwaalde sex-toeristen en koppensnel lers met kontaktlenzen. Hoewel ko misch toch tot nadenken stemmend. Een vergelijking met onze Westerse wereld dringt zich op. "Pater Kees" wordt geassisteerd door een Thaïs meisje, dat meer kan dan alleen maar dansen. Kaartverkoop van maandag t./m. vrij dag van 11.00 - 12.30 uur. Telefonisch bestellen via tel. nr. 18050. Toegang 12,50; voor pas 65 en CJP 7,50. Zaterdag 25 februariU.00uur: Een poppen- en schimmenspel, geba seerd op een Russisch sprookje, be werkt door Francine Abbing en Marianne van der Leeuw. Regie: Ma- rianne van der Leeuw. Decor: Angeline Achterberg. In het begin is er een sprookjesboek te zien. Met een paar handgrepen is het boek open en ziet men de plaats van handeling: de Isba waar Petia en Mas je hun armzalig bestaan leiden. Petia zoekt een steel voor zijn bijl tussen het jonge hout van het bos. Het bos komt tot leven en Petia mag één wens doen wanneer hij van het jonge hout afblijft. Het spel handelt over hoe deze moeilijke keuze tot stand komt. Hoe het allemaal afloopt moet je maar komen zien en horen in De Speeldoos. Een programma voor kinderen van 5 t./m. 8 jaar. Kaartverkoop van maan dag t./m. yrijdag van 11.00.-. 12,30 uur. Telefonisch bestellen yia tel. nr. 18050. Voor EN VELDWEG 4 - SOEST TELEFOON 02155-1 4878 Het Speeldoos-Filmprogramma voor de rest van februari en voor maart is vast gesteld. Bijna elke week een film in wat na de verbouwing de kleine zaal van de Speeldoos zal zijn. Een pro gramma met voor elk wat wils, waar hier vast een kort overzicht. De plaatsen zijn vrij; geen plaatsbe spreken dus maar wel kunt u zonder ekstra kosten telefonisch kaarten re serveren. Samen naar de film? In de pauze een kop koffie? In De Speeldoos bent u daar maar veertien gulden voor kwijt! De kaartverkoop voor de film begint altijd op de zaterdagmorgen vóór de dag van vertoning, tussen 11.00 en 12.00 uur. U kUnt ook bellentel. 02154-18050. Van maandag t./m. vrijdag is de kaartverkoop tussen 11.00 en 12.30 uur. Op de avond van de vertoning liggen de kaarten dan vanaf 19.30 uur voor u klaar. Kaarten die niet vóór 20.00 uur afgehaald zijn, kunnen doorverkocht worden. De zaal is al open vanaf 19.45 uur. De bar blijft na de film nog enige tijd open. Donderdag 23 februari, 20.15 uur: Monty Python's: 'The meaning of live'. "The meaning of live" is na het zien van deze film nog niet duidelijk. Maar voor de liefhebbers één ding gelukkig welMonty Python heeft nog altijd iets te betekenen. Donderdag 1 maart, 20.15 uur: 'The return of the Jedi'. Na Star Wars en The Empire Strikes Back, de derde, de duurste en de beste uit deze serie. De kaartverkoop begint al zaterdag 25 februari van 11.00 -12.00 uur en verder elke werkdag van 11.00 12.30 uur. Vrijdag 9 maart, 20.15 uur: 'Les uns et les autres'. Is een prachtige film van Claude Le- louch met o.a. Geraldine Chaplin, Ro- bert Hossein en Nicole Garcia. De mu ziek is van Francis Lai, Michel Le grand, Maurice Ravel, Beethoven, Brahms, Liszt en Chopin. "Alle men sen zijn gelijk, maar sommige mensen zijn gelijker dan anderen," schreef George Orwell, en daar draait het om in "Les unes et les autres." Vrijdag 16 maart, 20.15 uur: 'De wereld volgens Garp'. Naar John Irving's besteller. Een film van regisseur en scenarioschrijver Ste- ve Tesich, met o.a. Robin Williams, Glenn Close, Mary Bethhurt en Johen Lithgow. De kaartverkoop begint 10 maart. Zaterdag 24 maart, 14.00 uur Jeugdfilm: 'Lucky Luke en de vier Dal- tons.' De kaartverkoop begint 17 maart. Donderdag 29 maart, 20.15 uur: 'Never say never again.' Sean Connery, de enige echte, nog één maal als James Bond. De kaartver koop begint zaterdag 24 maart. Auteur: Karei Norel. Uitgeverij: Elsevier. I Van de rol die de Nederlandse koopvaar dij in de 2e Wereldoorlog heeft ge speeld is ten onrechte nauwelijks iets be kend. Wat het aandeel van de maritie me strijdkrachten betreft beperkt onze 1 kennis zich tot wat Karei Doorman eens heeft uitgeroepen. Varen en vech ten, geschreven door een auteur die op het water geboren zou kunnen zijn, is een laat maar indrukwekkend eerbe toon aan de mannen van koopvaardij en marine die ons hielpen de vrijheid te heroveren. Spannend en boeiend. De laatste conclusie vooral door de inzage die de lezer in dagboeken wordt gege ven. Auteurs: Eelke de Jong en Hans Sleutelaar. Uitgeverij: Villa. Een schitterend lees-, maar ook zeker kijkboek. Sprookjes bestaan. Eelke de Jong en Hans Sleutelaar bewijzen het met hun 39 grote en kleine vertellingen. Sprookjes voor ouderen die er in hun somberste ogenblikken nog in willen geloven. Peter Vos zorgde voor illus traties die stuk voor stuk juweeltjes zijn. Een boek om van te houden. Auteur: Sietske Altink. Uitgeverij: Veen. Thema van dit boek: het oudste beroep ter wereld. Bordelen en prositutie van middeleeuwen tot heden. Goedkope commerciële sensatie zult u er tever geefs in zoeken. De Rotterdamse filo sofe Sietske Altink verschaft u inzicht in de geschiedenis van de prostitutie. Een geschiedenis waarin het omstre den beroep centraal staat zonder het te veroordelen. Tot dat laatste komt men wel ten aanzien van de rol die kerk en staat hebben gespeeld. "Huizen van Il lusies" is daarom even leerzaam als onthullend. Niets verbloemend, maar dan wel op een discrete wijze. Te keningen en foto's accentueren deze laatste conclusie. Interessante lektuur, vooral voor iedereen die zijn oordeel over het verschijnsel prostitutie reeds klaar had. Auteur: Eric de Kuyper. Uitgeverij: Wereldvenster. Het boek dat ongevraagd op onze lees tafel terecht kwam zal vooral mensen die alles over film menen te weten of willen weten van pas komen. Informa tie voor de filmfans over het dikwijls turbulente leven achter filmschermen en décors. De in film geïnteresseerde kijker zal met "Filmische Harts tochten" ook een belangstellend lezer worden. Auteur: André Bazin. Uitgever: Wereldvenster. Of u en de boekhandelaar op dit boek gewacht hebben lijkt ons onwaar schijnlijk. Dat het aan de beantwoor ding van de vraag "Wat is film?" toch iets heeft toegevoegd is vooral te dan ken aan de auteur. Hij onderbouwt zijn stellingen op knappe wijze en maakt veel duidelijk. Wie de film niet kan missen zal ook niet om dit boek heen kunnen. Het Gas- en C.A.I.-bedrijf in de maand januari De gasinkoop in de maand januari be droeg 10.029.688 m3. Dat was 1.563.428 m3 meer dan in januari 1983 toen de gasinkoop 8.466.260 m3 bedroeg. In 1982 was dat 11.339.230 m3. Het aantal ver bruikers steeg vergeleken met de maand december van 14.320 naar 14.337. Het aantal C.A.I.-abonnemen ten steeg in dezelfde periode van 11.360 naar 11.385. Automobilist zonder rij bevoegdheid aangehouden Op de Veenbesstraat zag de politie vorige week een automobilist rijden van wie men wist dat hem de rijbe voegdheid was ontzegd. Bovendien liep er tegen de man nog een bevel tot aan houding. De man werd mee naar het bureau genomen. Een achterstallige boete van 750 gulden betaalde hij. De man, een 22-jarige Soester. kreeg een proces-verbaal, evenals de eigenaar van de auto, die hem zijn voertuig had geleend, ofschoon hij op de hoogte was van het feit dat de man niet mocht rij den. Paardestaart (of heermoes) is rijk aan mineralen en bevat een zeer hoge con centratie van kiezelzuur. In de natuur geneeswijze staat paardestaart bekend als versterkend middel bij tuberculose, voor herstel van broze en snel scheu rende nagels, als urinedrijvend mid del, tegen neusbloedingen, overvloe dige menstruatie, om herstel van bot- fracturen te bevorderen en voor de elasticiteit van de huid. De enorm hoge concentratie van kiezelzuur en de aanwezigheid van voor mens en dier essentiële mineralen zoals aluminium, calcium, chloor, fos for, kalium, magnesium, mangaan, na trium, ijzer en silicea maakt, dat deze zuiver plantaardige en organische stof een positieve werking heeft op bloedva ten, de stofwisseling, gewrichten, spie ren en zenuwen, huid, nagels en haren. Wetenschappelijk onderzoek heeft bij voorbeeld aangetoond, dat fracturen opmerkelijk snel herstellen en dat sili ca. gebruikt als voedingssupplement klachten deed verdwijnen zoals de pressies, verminderde weerstand en vermoeidheid. Verschijnselen die ge weten worden aan een tekort aan sili cea. De dagelijkse behoefte aan silicea is tamelijk hoog te noemen: 20 tot 30 milligram per dag. Onze moderne voe dingsgewoontes zoals het gebruik van geraffineerd en geconserveerd voedsel maken echter, dat de lichaamsreser ves aan silicea gering zijn. Dan ont staan gebreksverschijnselen zoals broze nagels, een van de eerste te kenen van tekort aan calcium kiezelzuur in het lichaam. Later ziet men vaak tekorten bij patiënten die lijden aan degeneratieklachten zoals arthritis (gewrichtsontsteking) en ar- theriosclerose (vernauwing van bloedvaten). Broze en snelscheurende nagels kunnen daarom met silicea binnen twee a drie weken hersteld zijn. Natuurartsen schrijven gebruik voor en sinds enkele weken is het ook ver krijgbaar als tablet zonder dat een dok tersrecept noodzakelijk is. Daarin zit een oplossing van silicea-extract uit de paardestaart, naar recptuur van pro fessor Kervran. De paardestaart wordt speciaal hiervoor gekweekt en in het voorjaar geoogst als de organische hoeveelheid silicea het grootst is. De actieve componenten die opmerkelijke biodynamische effecten en reminerali- satie bewerkstelligen, zijn dankzij het natuurlijke bewerkingsproces behou den. In de winkel (drogisterijen en re formzaken) heet dit produkt Silica en een busje a 250 tabletten kost 34,50. Silica is rijk aan mineralen. Auteur: Heere Heeresma. Uitgeverij: Villa. De nieuweling van Heere Heeresma zal zonder twijfel zijn vele fans wee.- aanspreken. Toch zijn z'n vijf verhalen in "Gajes" minder toegankelijk voor iedereen. Geestig en bizar, zo ongeveer spottend met alles. Wat de schrijver tragisch noemt was voor mij hoogst ko misch en zijn kwalificaties pijnlijk - schrijnend en dramatisch hadden voor mij meer de uitkomst van komisch é- doch tot zeer leuk. Je moet Gajes ge lezen hebben om aan Heere Heeresma op een plezierige wijze een touw te kunnen vastknopen. Of niet? "De tra gische vertelling" rond nachtzuster Nolda rechtvaardigt alleen al de aan koop van dit toch wel merkwaardige boekje. Auteur: Harold Robbins. Uitgeverij: Elsevier. Hoewel Konsalik zich nog niet bedreigd mand die de Amerikaanse auteur Ha mand die de Amwerikaanse auteur Ha rold Robbins uit zijn schrijfmachine haalt ook niet kinderachtig. Met "Ver laat mij nooit" voegt hij weinig aan het van hem bekende genre toe. Seks - be drog en geld zijn als vanouds de be kende ingrediënten die op gepaste en aangename wijze het leesbare recept van de schrijver bepalen. Prettig lees voer voor lui onderuit. *k>«> T AARDIS Auteur: Jan Carstens. Uitgeverij: Manteau. Wie nog niet eerder met Jan Carstens heeft kennis gemaakt (hij schreef reeds zeven indrukwekkende romans en verhalenbundels waarvan "Een Roomsche Jeugd" de meeste aandacht kreeg) zou dit eens moeten doen midd- dels zijn laatste boek "Monsters Gra tis." Daarin toont hij zich opnieuw een literaire persoonlijkheid die op knappe wijze alledaagse dingen tot leven brengt en daarin duidelijk maakt dat het de mens niet is gegund de eenzaam heid te ontvluchten. Jan Carstens kijk op het dagelijkse leven is een haar scherpe afdruk van een vandaag ge maakte momentopname. Aangrijpend. I Auteur: Leen Valkenier. Uitgeverij: Loeb. I Een Nederlandse thriller van zeer groot formaat wat de inhoud betreft. Geschreven door de ex-perschef van Defensie, auteur van de Fabeltjes krant: Leen Valkenier. 's-Gravehage, hoe kan 't anders bij Leen Valkenier, en Ibiza, ook geen toeval wat deze schrijver betreft, vormen de décors voor een zeer aktueel gegeven. "De Sekte" wordt door de schrijver voor zien van de titel: "Een in schaapskle- ding verklede wolf." Een zeer juiste kwalificatie en omschrijving. Alles in deze thriller heeft te maken met zaken waardoor volwassenen worden aan - en uitgekleed. Letterlijk en figuurlijk. Men mag "De Sekte" een fantastisch verhaal noemen, maar dan wel met de aantekening dat deze fantasie soms pijnlijk dicht bij een afschuwelijke wer kelijkheid ligt. Een boek waarmee t.v.- I makers eer en sukses kunnen inleggen. Wie weet zien wij de naam Leen Valke nier toch nog op de vaderlandse buis terug. Auteur: Kees de Bakker Uitgeverij: Tiebosch Wie eens een anders dan anders boek zoekt wordt met Mijn Eerste Boek op zijn wenken bediend. De auteur Kees de Bakker plaatste dertig vooraan staande Nederlandse schrijvers in een hoekje van een etalage die tot nu toe ongebruikt werd gelaten. Hij sprak en correspondeerde met schrijvers en hun uitgevers en kwam veel van wat zich achter de schermen afspeelt aan de weet. Hoe kwamen de contacten tussen schrijvers en utgevers tot stand? Van A.A(Alberts) tot W.(Wolkers) worden u in dit boek een aantal so ciologische elementen voorgezet die u met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid nog niet eerder bij u al of niet favoriete auteur ontdekte. Jammer dat Biesheuvel, Cremer en nog enkele prominenten ontbreken. Wat niet is kan echter nog komen, want Bakker's eerste verdient een tweede. Auteur: Heinrich Böll UitgeverijManteau Dat de Nobelprijswinnaar Heinrich Böll een veel gelezen en bewonderde schrijver is, is vooral te danken aan zijn maatschappelijke betrokkenheid die in al zijn werken is terug te vin den. Een gegeven dat bij veel van zijn Duitse landgenoten in de na oorlogse jaren navolging gevonden heeft. Bölls werken lezen is terugkijken en er een visie voor de toekomst in ontdekken. Zijn essays, gebundeld in "Mijnen veld", verklaren veel over de wereld waarin hij leeft en de wijze waarop hij tegen mensen aankijkt. Te kostbaar om in een avond uit te lezen, te in dringend ook om snel te kunnen ver werken. Een boek om te lezen en te herlezen. Auteur: Hugo Claus UitgeverijDe Bezige Bij Het verdriet van België beschrijft de periode van vlak voor, tijdens en direct na de 2e Wereldoorlog. Een mee slepende roman waarin de lezer met de elfjarige Louis Seynaeve het warrige leven van een Belgische jongen onder gaat. Crisis, oorlog en collaboratie zijn verpakt in dat ene waar ieder mens naar streeft: overleven. Een tijdsdo cument in een ontroerende stijl ge schreven. Jammer dat de aanschaf prijs een bezwaar zou kunnen zijn. Auteurs: Rudolf en Robbert Sas Uitgeverij: Elsevier Fantasie of werkelijk. Twee begrippen waarom alles in dit fraai uitgegeven boek draait. De inhoud wint aan geloof waardigheid omdat de auteurs, twee lingbroers, erkennen dat lang niet alle visies en voorspellingen werkelijkheid zullen worden. Desalniettemin geven zij in woord en beeld toekomstbe schouwingen over energie, verkeer, communicatie, wonen en werken, re creatie, welvaart en gezondheid, macht. De nieuwe mens die naast hun grillige karakter toch geloofwaardig zijn. In zicht op de toekomst geloven wij eerder in de werkelijkheid dan lr de fantasie.

Soester Courant | 1984 | | pagina 35