Programma Pijnenburgcross op 4 maart B.D.C. Clubkamp S.V. Eemis pupillen gr SPORT SPORT Nieuwe cursussen Jazz- en Beatballet en Aerobic -pS—JgÉNSD^HFËBF KETTING FORMULIEREN Duidelijke overwinning heren Papilion op Quidam 2105-65 Wilma de Ruig beste 'Eldorado' en 'Duinbak' Auto crossteam C.T.S. organiseert bingo-avond Kampioenenregen bij de hockeyclub Fraaie eerste plaats voor Duinkikkers Goede resultaten voor ponyclub 'De Zoyse Ruiters' Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg De hoogste damesteams van SVV behaalden volle winst Rob de Haas loopt zich in Nederlandse veteranen-top 10 Snert-rit Tempo Eemvogels 1 - E.K.V.A. 1 6-9 Zaalprogramma Lot verliest str OENSDAG 22 FEBRUAR11984 SOESTER COURANT van Marijke Blok beginnen 1 maart a.s. Inlichtingen: MARIJKE BLOK Amersfoortsestraat 62 - Soesterberg - Tel. 03463-3429 in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 -187 47 BASKETBAL ATLETIEK De rekreatie-afdeling van de Atletiek vereniging Pijnenburg organiseert op zondag 4 maart a.s. haar jaarlijkse voorjaars-Pijnenburgcross. Het is sinds de eerste Pijnenburgcross in het najaar van 1977 voor de 14e keer dat deze populaire cross wordt gehouden. De Pijnenburgcross is één van de zgn. Top-Tien-Lopen en de hiervoor gelden de formule staat garant voor optimale kwaliteit. Het parcours voor deze loop, waarvoor zich naar verwachting een duizendtal deelnemers zal inschrijven, is als van ouds weer uitgezet in het prachtige na tuurgebied van het landgoed Pijnen burg. Goed begaanbare paden en een autovrij parcours zorgen weer voor veel aangenaam loopplezier. De afstanden waarvoor men zich ter plaatse vanaf 10.30 uur kan inschrijven zijn:2%, 5.10en 12km. Men dient zich in te schrijven in de kantines van de sportakkommodaties gelegen aan het einde van de Bosstraat in Soest, waar ook de start zal plaats vinden. RUITERSPORT Voor de pony ruitertjes 'dié voor het eerst een wedstrijd gingen rijden was er in het afgelopen weekend een be- hendigheidsparcoursje. Het was voor sommigen nog een heel probleem maar met behulp van ring- meester de Gier en instructrice Hetty de Koning liep het allemaal goed. De uitslag van deze rubriek was als volgt le. M. Glogoza 2e. D. Rebel 3e E. Hagen 4e S. Groeneveld 5e M. v. Oest 6e V. Vos 7e C. Hilhorst 8e M. Grob Na deze rubriek werd er een echt parcours gebouwd met een max. hoog te van 70 cm. zeer fel werd er gere den en de snelste was Regina Luyte- laar, maar helaas had haar pony een balk geraakt en toen deze viel was de eerste prijs voor Wilma de Ruig. De andere uitslagen waren: 2e N. Dorrestijn 3e S. Kleinjan 4eE. Groenendijk 5e L. Broekhuizen 6e E. Rensenbrink Nadat de manége weer was leegge haald begon de dressuur, met voor de beginners een aangepaste proef. M. v d. Pol was hierbij de beste. 2e L. Hil horst, 3e M. Glogoza, 4e S. Richter, 5e E. de Bruin, 6e V. Fugers. Bij de gevorderden was het Wilma de Ruig die wederom het oranje opge speld kreeg. De overige uitslagen waren: 2e R. Luytelaar 3e M. Voskuilen 4e E. Groenendijk 5e A. Meesters Nadat de sponsors de Fa. Ruig en Ruy- zendaal, Fa. Fugers, Taxi Autotax en de Fa. v. Oest uitvoerig waren bedankt restte nog de prijs voor de beste com binatie over de hele dag. Deze was uiteraard voor Wilma de Ruig. De volgende wedstrijd is gepland op zondag 25 maart. De starttijden zijn: 11.30 uur - 2% km. 12.00 uur - 21 km. en om 12.05 - 5 en 10 km. Gezien de vele deelnemers die ver wacht worden, verzoekt de organisatie iedereen om vroegtijdig aanwezig te zijn. Voor iedere deelnemer is een fraaie voor deze cross ontworpen herinnering beschikbaar. Voor deelnemers, die geen prijs stellen op een herinnering, staat de mogelijkheid open om in te schrijven tegen een gering bedrag voor administratiekosten. Meer informatie is te verkrijgen via tel. 17313 en 15248. AUTOSCROSS De Soester autocrossclub C.T.S. orga niseert op vrijdagavond 24 februari de langverwachte bingo-avond, die plaats vindt in het gebouw "De Rank." De aanvang is om 20.00 uur en alle leden e" niet-leden zijn welkom op deze eer ste bingo-avond. Er is in de pauze een speciale attraktie in de vorm van een film van vroegere C.T.S. crosswed strijden. Wie weet bent u daar ook wel op te zien. HOCKEY Afgelopen zondag werden Dames l, Dames 2 en Meisjes Al van de Soester hockeyclub al kampioen, terwijl voor aanstaande zondag het kampioenschap van Heren 1 slechts een formaliteit lijkt. Ook jongens Al en Meisjes A2 hebben nog een kans als de concurren tie een misstap maakt. Dames l won afgelopen zondag met speels gemak haar twee wedstrijden met 7-2 en 11-0 waardoor ze vóór Haas kamp eindigden. Dames 2 had het wat moeilijker. De eerste wedstrijd van de avond ging nog wel (met 5-1 gewonnen) maar de tweede wedstrijd leek een struikelblok. Tweemaal moest er een achterstand weggewerkt worden voordat in de laatste minuut voorsprong genomen kon worden en het kampioenschap een feit werd (3-2). Meisjes Al heeft het makkelijker AHe tegenstand lijkt verdwenen Ö1J dit goed draaiende team. Terwijl ze nog niet uitgespeeld zijn is het kampioenschap al een feit. (zondag was het 9-2). Heren l heeft afgelopen zondag het kampioenschap voorbereid. Eerst werd het op de tweede plaats staande Almére met 6-3 teruggewezen en daar na Barneveld een klasse lager gestuurd met 11-3. Door het verlies van Almére tegen Culemborg is de naaste concur rent voor Soest nu Weesp geworden, op 4 punten volgen zij met nog twee wedstrijden te gaan. Daarom a.s. zon dag om 21.00 uur in Beukendal, Soest - Weesp, de sleutelwedstrijd. ZWEMMEN/ WATERPOLO Op zaterdag 28 januari 1984 heeft de ponyclub De Zoyse Ruiters deelgeno men aan de indoor dressuur-wedstrij- den in Houten bij manege De Verende Wagen. In de B-dressuur reden-: Annemiek Streefkerk met Sasha, zij behaalde 97 punten. Nathalie Wollenberg met Trigger, die tot een totaal van 101 punten kwam. Wanda Bok wist met Bartje 107 punten te behalen. Marieke de Bree reed met Carravilla waarschijnlijk haar laatste wedstrijd, omdat ze overgaat naar een grotere pony. Zij kreeg 111 punten voor haar proef. Ingrid Strumpel wist met Arrabella een winstpunt en een eervolle vermel ding in de wacht te slepen. In de L-dressuur startte alleen Sabrien van Dijk met Cartouche. Haar resul taat was 121 punten, d.w.z. een winst punt en een 5e prijs. Op vrijdag 17 februari j.1. startte alleen Ingrid Strumpel met Arrabella in de in- door-dressuur wedstrijd in Bunschoten, bij de Gouden Adelaar. Dit was zeer de moeite waard, want haar resultaat was 120 punten, dus een winstpunt. 1 l 'i Op zaterdag 11 februari namen zwem mers en zwemsters van de Duinkik kers deel aan de laatste wedstrijd voor de F-competitie. Er was vóór de wedstrijd enige spanning of de stij gende prestaties gehandhaafd of ver beterd konden worden. Na afloop bleek dat maar liefst 25 keer een persoonlijk rekord was verbeterd en dat de le plaats voor "De Duinkikkers" was weggelegd. Opvallend is dat vooral op de korte sprintafstanden (50 m.) veel records werden gebroken. De Duinkikkers blijven doortrainen voor de limietwedstrijden, uitno digingswedstrijden en de clubkam pioenschappen. De resultaten van Doorn luiden: 100 meter wisselslag: Twee zeer fraaie persoonlijke records voor Arnoud Banda (1.15,0) en Ralf Hellebrand (1.13,8). 50 meter vrije slag: Op deze afstanden zwom ook iedereen een nieuw persoonlijk record Ingebord Uyland 34,6; Petra Radema ker 33,0; Anuschka Spelbos 40.3; Anto- nio v.d. Hengel 36,8; Marco Brons 33,2; Xander Bremer 38,2; Annet de Kievit 32,9Ada Kievit 32,0. 100 meter vrije slag: Dat deze slag de Duinkikkers goed ligt, blijkt uit het feit dat hierbij iedere wed strijd wel een aantal records sneu velen. Deze keer deden dat: Karin Dorrestein 1.35,6; Mary-Jane Beyer 1.53,2; Marco Brons 1.16.Ó; Xan der Bremer 1.25,0; Susan v.d. Hengel 1.27.2; Sonja Fugers 1.16,4; René v Walsem 1.10,8. Verder Klokten Arnoud Banda 1.04,6, Ralf Hellebrand 1.10,1, Annelieké Druijff 1.34,4, Antonio v.d Hengel 1.24,5 Lauret Uyland 1.22,1, Edwin Overgoor 1.14,5. 6 100 meter rugcrawl ATLETIEK Uitstekende 2e plaats van Egbert Jan Schutte in crossfinale Egbert Jan Schutte was van de atletiek vereniging Pijnenburg de enige atleet die zich kon meten in het crossgeweld tijdens .de -districtsfinal.e. Een uitste kende 2e plaats bij de jongens pupillen A; ■vyas.,3e beloning voor zijn goede lo pen in Landsmeer op èen parkoers waar de durvers het beste aan hun trekken kwamen. Door de vorst was namelijk het weilandparkoers met de vele molshopen erg hard geworden. Bij de meisjes pupillen B werd Selma Simonis 12e, Yvette Haring 21e en Syl- via van Oostrum 26e. Bij de jongens pupillen B werd Fhans v.d. Berg 8e, Gijs Ammerlaan 23e, Justin Wuring 22e en Onno Foeken 13. Wim Streeter verzwikte zijn enkel en moest de strijd staken. Bij de jongens pupillen B werd Egbert Jan Schutte 2e, Brit Gijtenbeek 6e, Ivar Smits 28e, Martin van Erkel 38e, Marcel de Bruin 50e en Sjoerd Am merlaan 63e. Bij de meisjes C werd Angelique van Oostrum 18e, Esther v.d. Bolt 38e en Prenella Rademaker 51e. Bij de meisjes D werd Nyree Ra demaker 39e, Pythia Brouwer 53e, Mi- rella v. Eken 58e en Milou Scholten 61e. Bij de meisjes B werd Marion van den Broek 24e, Petra Burger 25e en Marleen v.d. Groep 26e. Bij de Jon gens B werd Bas van Os 19e en Leo van Thuyl 31e. Bij de jongens D werd Jan Jaap van Beest 18e. En tenslotte bij de jongens C werd Angelo van Leijen- horst 16e, Arnold Vonk 24e, Erik Jan Ransdorp 32e en Christiaan Vonk 64e. Volgende week zondag worden de Ne derlandse Crosskampioenschappen in Bergen op Zoom gehouden A. V. Pijnen burg gaat daar met een aantal A en B jongens naar toe alsmede met de Lange Afstandlopers. Het herenteam van Papilion had afge lopen weekeind een uitwedstrijd op haar programma staan. De heren moesten aantreden tegen Quidam 2 uit Odijk. Een op papier geen bijster sterke tegenstander, doch een tegen stander, die altijd wel met de nodige ervaring in haar spel het iedereen toch redelijk moeilijk weet te maken. De Soester heren moesten Arnoud Kla- renbeek en Bert Hilhorst door vakantie missen, doch speelden voor het eerst met een nieuwe speler Kees flenzen- brink, een man met de nodige er varing. Papilion startte goed en coach Louis Schu.yt had zijn discipelen een nieuw verdedigingssysteem aangeleerd, het geen bijzonder leuk was om juist in dergelijke wedstrijden uit te proberen Met name in het begin liep dit toch wel fraai en Quidam had erg veel moeite door de goede pressing van de beide guards Rinus Valk en Ardi Bouwmees ter om de bal af te geven. Goed bijge staan door de achterste drie Peter Hel- linga, René Lansaat en Peter Wildeman kon het Soester team daarom afstand ne men van Quidam en na zeven minuten was al een voorsprong van 20-4 bereikt. De wissels in de vorm van Marcel Hil horst en Kees Renzenbrink verliepen ook uitstekend waardoor de rust inging met een 55-25 voorsprong. Quidam 2 is echter een team dat niet van opgeven houdt en begon in de twee de helft toch uit een ander vaatje te tappen. Verdedigend werd het alle maal wat minder in de Soester gele deren. ook omdat de heren uit Odijk hier wat meer vat op hadden, waar door toch ook aanvallend bij Papilion de lef er uit was. Niettemin scoorden de Soester heren toch nog vijftig punten in de tweede helft, hoewel de veertig te gendoelpunten van Quidam toch wel iets te veel van het goede waren. Tenslotte werd het in deze beslist ook zeer sportieve wedstrijd een ruime 105- 65 overwinning, waarbij Marcel Hil horst de eer had het honderdste punt te mogen scoren. Persoonlijk score bij Papilion was: René Lansaat 31 punten; Rinus Valk 12 punten; Kees Renzebrink 8 puntenen Peter Wildeman 4 punten. Gevoelige nederlaag voor heren 3 van Papilion Om uitzicht te blijven behouden op het kampioenschap in de heren 4e klas moest heren 3 alle komende wedstrij den winnen. Afgelopen zaterdag stond een incompleet heren 3 team tegenover Keizer Otto 2. De Papillon heren, startend met een zone-verdediging kon tot de twaalde minuut in de tweede helft een voor sprong opbouwen op de reserve-heren van Keizer Otto. Daarna kwam de ver moeidheid van enkele spelers om de hoek kijken en zienderogen verloor Pa pillon deze wedstrijd. Eindstand 67-62. Topscorer was Harry van den Heuvel met 28 punten. waarbij vooral verdédigend fel op de bal werd gespeeld en de tegenstander weinig ruimte gaf. Hierdoor werd met een boeiende eerste periode, die licht ln het voordeel van de Eemnesseraren uitviel 21-16. In de tweede helft zakt de concentratie toch wel wat bij de Papillon jongens, waardoor de rebound wat minder werd en Eem'78 toch wel de nodige puntjes scoorden. Hierdoor werd het toch nog een wat ruime overwinning voor Eem'78. Wedstrijden voor het komend week eind: Vrijdag gaat Papillon 2 naar Amerongen en speelt tegen SVA 1 om kwart over acht. Zaterdag spelen de jongens junioren om kwart voor vijf te gen Sparta jongens in Nijkerk het team dat momenteel ook bovenaan staat. Tot slot zondag in de Bunt twee leuke ontmoetingen. Om half negen speelt het eerste herenteam tegen Green Giants, ongetwijfeld een gewonnen pot voor de Soester heren. Hiervoor om ze ven uur speelt het derde herenteam tegen koploper BZ'72 2 en bij winst van de Soester heren is er misschien nog kans om toch nog eerste te worden. De dames en de meisjes junioren zijn vrij. Zaterdag 25 februari 09.00 -15.00 uur K. V.O./Eemvogels korfbal 15.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal Zondag 26 februari 10.00 -18.00 uur B.D.C. handbal 18.00 - 23.00 uur M.H.C. zaalhockey Zaterdag 25 februari 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 21.00 uur NeVoBo volleybal Zondag 26 februari 09.00 -17.00 uur Badso badminton 17.00 - 22.00 uur basketbal Zaterdag 25 februari 09.00 -17.00 uur Selby badminton 17.00 - 22.00 uur S.O.Soest voetbal Zondag 26 februari 10.00 -15.00 uur Selby badminton VOLLEYBAL Het eerste damesteam wist tegen P P een overwinning te behalen en zo doende broodnodige punten te verkrij gen. Ook het tweede damesteam kon in de dorpsderby tegen Olympia tot winst komen. Dames le Divisie SVV 1 - P P: 3-1 Setstanden: 15-3, 9-15,15-10,15-4 Over het geheel genomen hebben de dames van SVV een redelijk goede wedstrijd gespeeld. De le set was een simpele overwinning. De serve van SVV scoorde goed en ook het blok zat goed dicht. In de 2e set ging het allemaal wat moei zamer. De stop was minder en bij de aanval werd er teveel op de tegenstan der gespeeld. Zo kwam SVV met 4-10 achter, ze konden nog tot 9-13 terugko men, maar de set was toch voor P P. De dames gingen in de 3e set redelijk geliik op. Bij SVV scoorden de serve en Ondanks verlies toch prima wedstrijd van dé jbhgéfts junioren'40-62 De johgens juniöVén' van Papillon moesten zaterdag hahri medékóploper in de junioren twééde klas Éem '78. Sa men met Sparta Nijkerk' maken deze beide teams uit wie het kampioenschap zal gaan veroveren. Het Papillon team had met name een prima eerste helft, WIELRENNEN Op dit nummer waren er persoonlijke rekord voor: Ronald Smits 1.17,2; Emke Fopma 1.21,0; Bert Boom 1.27,9; Anuschka Spelbos 1.34,6. De overige Duinkikkers noteerden- Ingeborg Uyland 1.24,8, Petra Rade maker 1.22,7, Barbara Schippers 1.28.0, Monique v. Diermen 1.29,5, San dra Uyland 1.25,8. 100 meter schoolslag: Deze afstand verliep voor de ploeg wat teleurstellend. Niemand slaagde erin om een persoonlijk rekord te breken. René v. Walsem 1.36,2; Edwin Over goor 1.30,0; Annet de Kievit 1.35.8; Ada Kievit 1.26,1Barbara Schippers 1.32,1. 50 meter schoolslag: Een nieuw persoonlijk rekord voor Barbara Schippers met een tijd van 42.2. Monique van Diermen zwom 46 5 en Susan v.d Hengel 45,1. 50 meter vlinderslag: Op deze afstand noteerden we een hele serie persoonlijke records Lauret Uyland 37,8; Sonja Fugers 39 8- Emke Fopma 31,6; Ronald Smits 3L6: Arnoud Banda 33,4. Sandra Uyland zwom 43.5, Ralf Helle brand 33,5 en Bert Boom 35,7, maar laatstgenoemde werd gediskwalificeerd wegens gemeen spel. ATLETIEK Zaterdag j.1., tijdens de Nederlandse \eldloop Kampioenschappen voor ve teranen te Heerde (Gld.), is de A.V.Pij nenburg-atleet Rob de Haas op een keurige 10e plaats geëindigd. Na een goed opgebouwde race, wist hij zich na een fikse demarage te ontdoen van een aantal rivalen, zodat hij zich bij de Ne derlandse Veteranen-top 10 kon voe gen. Winnaar werd de Zeeuw Frans Krynse, 2e werd de Noord-Hollander Nico van Stralen en 3e zijn streekge noot Rob ter Poorten. Hoe sterk Rob de Haas momenteel opereert, bleek reeds één dag later, toen hij alweer in Amersfoort aan de start stond, bij de Treekercross. Hij ging heel vlot en gemakkelijk van start, maar de Soester calculator maakte - zeer tegen zijn gewoonte in - een grove rekenfout: Zijn vermeende le plaats bleek na aankomst een 2e te zijn. De nieuwbakken veteraan Wim Hol uit Sliedrecht was hem voor. Die zelfde Wim Hol behoorde enkele jaren terug tot de vaderlandse lange-af- standselite met o.a. 3x een 2e- en 2x een 3e plaats op de NK-marathon. Al met al was het echter een meer dan uitste kend weekend voor de A.V.Pijnenburg- veteraan. De tijd van Rob de Haas in Amersfoort was 58.47 min. Bijna 5 min. later kwam ook trainer Ton Duits over de streep (1.02.13) en Ton Zwart liep zijn eerste officiële wedstrijd voor A.V. Pijnenburg uit, in de keurige tijd van 1.09.07 min. Het volgende weekend zal een grote delegatie van de lange-af- slandsgroep uitkomen op de Neder landse Veldloop Kampioenschappen te Bergen op Zoom. BASKETBAL Red Stas-dames winnen van Cangeroes Het le damesteam speelde afgelopen weekend in Utrecht tegen de reserves van Cangeroes. Dit zou een moeilijke wedstrijd wor den, vooral omdat twee speelsters niet mee konden en de twee junioren-speel sters tevoren al een wedstrijd hadden gespeeld. Het begin ging goed, en er werd een voorsprong van 10 punten opgebouwd, maar door slordig spel door Red Stars werd deze voorsprong weer net zo snel uit handen gegeven. Red Stars keek met rust tegen een 24-28 achterstand aan. De 2e helft begon al even slecht, en de tegenstander liep uit tot 10 punten voorsprong. Maar de laatste 8 minuten waren geheel voor de Red Stars da mes, die door hard werken de zege naar zich toe trokken. Topscoorster van deze wedstrijd was Linda v. Rou wendaal met 18 punten. Eindstand: 52-61. Dunckers JB1 - Red Stars JB150-63 De jongenskadetten moesten afgelopen weekend naar Hilversum, om daar tegen Dunckers een gevecht aan te gaan om een 2e plaats in de kompetitie Dit was dus voor de Soestenaren een belangrijke wedstrijd, waardoor de sfeer voor de wedstrijd nogal gespan nen was. De sterren werden het veld ingestuurd met de opdracht het spel in eigen hand te houden. Dit lukte redelijk, rust stand 23-22. De 2e helft begon Soest met een felle zöne-press. Dit liep voortreffelijk ge tuige de stand 33-50 na 11 minuten. Deze voorsprong werd, ondanks een felle press van Dunckers, niet meer uit handen gegeven. Eindstand 50-63. Volgend weekend spelen de kadetten thuis tegen Crackerjacks die op de één na onderste plaats staan. Programma a.s. zaterdag Beukendal 15.00 uur Red Stars MCl-Cracker- jacks MCI 15.00 uur Red Stars JCl-BZ'72 JCl 16.15 uur Red Stars MBl-Dunckers MBl 1&15 uur Red Stars JBl-Crackerjacks 17.30 uur Red Stars MA2-Eem'78 MAl 17.30 uur Red Stars MA1-OSG MAl 18.45 uur Red Stars J Al-Cracker jacks JA1 19.15 uur Red Stars DSl-Gymnova DSl 20.00 uur Red Stars HSl-Dunckers HS 2 2JL45 uur Red Stars HS2-Crackerjacks 21.15 uur Red Stars DS2-Flux DSl 140 Dapperen trotseerden de winterwind en gingen het gevecht met de koude aan. De deelnemers aan deze ^oor R.T.V;> Tempo georganiseerde 'Snertrit" gingen zondagmorgen om 10.00 uur van start om resp. 30 km. en SQjkm. .te fietsen. -u Hoewel er onderweg wel even van de fiets werd gestapt om de koude voeten wat op temperatuur te krijgen door een eindje te lopen, was het grootste deel van het peloton weer rond twaalf uur aanwezig in het clubhuis waar enige Tempo-dames en -heren de deelnemers van snert en een broodje voorzagen. Dat men zich dit liet smaken bleek uit de waarderende woorden van de fiet sers, die inmiddels kenbaar maakten uit te zien naar de volgende recreatie ve fietstocht van R.T.V. Temoo, die plaats vindt op 25 maart a.s. Punt van vertrek is weer Clubhuis Tempo, In dustrieweg 6 te Soest. Starttijd tussen 10.00 uur en 12.00 uur. de aanval weer en was het blok slui tend. Alleen bij de aanval over links wilde het niet lukken. SVV won deze set met 15-10. De vierde set was slechts een formaliteit voor SVV. Door een goed draaiende aanval was ook deze laatste set voor SVV. Dames 3e Divisie SVV 2 - Olympia: 3-0 Setstanden: 15-10, 15-5,15-10 SVV heeft deze dorpsderby gemakke lijk kunnen winnen. Er werd door SVV in de eerste twee sets sterk gespeeld. Tegen een goede serve en een goed draaiende aanval had Olympia weinig in te brengen. Toch kon Olympia inde eerste set aardig wat punten binnenha len door wat slordigheidsfoutjes van de dames van SVV. in de derde set gingen beide teams gelijk op tot een stand van 7-7. Daarna kwam er een wissel bij SVV en liep SVV over Olympia heen. Dames 2e klasse SVV 6 - Volikei:3-0 Setstanden: 15-13,15-7,15-4 De dames van SVV moesten tegen Voll- kei aantreden met 3 invallers. De eer ste set kwam wat traag op gang maar gaandeweg ging het beter lopen. Tot 13-13 ging het gelijk op. Na 35 minuten spelen werd het uiteindelijk 15-13 voor SVV. De tweede en derde set liepen heel goed. Er werd goed aangevallen en ook de verdediging zat goed. Deze beide sets werden dan ook verdiend ge wonnen door SVV. Dames Se Klasse SVV 7 -Leos5:0-3 Setstanden3-15,5-15,8-15 Deze wedstrijd was voor de dames van •SVV 7 erg belangrijk. Lfeos^tondopde tweede plaats op "dé ranglijst met slechts een paar punten voorsprong bp SVV. Maar het werd niets. Bij SVV lag de pass slecht, de aanval kwam er niet uit en zelfs de serve liet te wensen over. Leos daarentegen draaide goed en kon deze wedstrijd gemakkelijk winnen met 0-3. Dames 3e Klasse SVV 8 Olympia 6:0-3 Setstanden; 10-15,10-15,10-15 Een leuke wedstrijd, maar Olympia speelde met meer intelligentie. Daar door raakten de dames van SVV af en toe van streek en kwamen ook niet in hun spel. De pass van Olympia lag ook stukken beter. Af en toe ging het zeer gelijk op maar Olympia had meer in haar mars. KORFBAL ATLETIEK 4e plaats A.V.Pijnenburg- atleet Tijdens de Treekercross, ge organiseerd door de Amersfoortse atle tiekvereniging Altis, wist bij de B- jongens de A.V.Pijnenburgatleet Bas van Os op de vierde plaats beslag te leggen. De koploper uit Almére was zaterdag j.1. naar Soest gekomen om te demon streren dat deze ploeg niet voor niets bovenaan staat. E.K.V.A. ging voortvarend van start en stond door goed spelen snel op een 0-3 voorsprong. Deze stand is voor menige ploeg een ontmoedigende achterstand, maar dat was voor Eem- vogels niet het geval. Met een afstands schot wist Marco Kuil de stand dichter bij elkaar te brengen (1-3). Toch wist E.K.V.A. uit te bouwen tot 1-5; dit tegen de verhoudingen in, want de Eemvogels boden goed tegenstand. Dit kwam o.a. tot uitdrukking door twee doelpunten van Marco Kuil (3-5). Na deze twee doelpunten van Eemvo gels ging de strijd gelijk op. Er werd om en om gescoord tot een stand van 6-8. Deze serie doelpunten werd ge opend door E.K.V.A., maar Eemvogels kon op twee doelpunten blijven volgen door treffers van Agnes Kraaikamp, (afstandsschot) Claudia Touwslager en Marco Kuil (stafworpen). Toch was de te genstander in staat om in de laatste fase van de wedstrijd nog één keer raak te schieten, wat de eindstand op een enigszins geflatteerde 6-9 bracht. Eemvogels 3 - T.Z. 6 6 0 Het derde seniorenteam blijft het goed doen in de zaalcompetitie. Deze Eem vogels staan al de hele competitie in de bovenste gelederen. Zaterdag j.1. moesten ze hun kunnen laten zien voor eigen publiek. Dat dit lukte bleek wel uit de eindstand van 6-0. Toch was deze uitslag aan de lage kant. Eemvogels liet in deze wedstrijd veel kansen liggen. Kansen, die benut had den kunnen worden. De score werd ge opend door René Verschuren met een afstandsschot. In de loop van het spel, dat beheerst werd door Eemvogels, konden achtereenvolgens Tini Mar- tens, Anneke Boom, Ria Wijnen dit voorbeeld volgen en scoorden ook met afstandsschoten. (4-0). In het laatste gedeelte van de wedstrijd kwam Sidney de Jager in het veld en kon binnen drie minuten met twee doorloopballen de stand op 6-0 brengen Met nog twee wedstrijden te spelen kunnen deze Eemvogels nu al zeggen dat ze een goede zaalcompetitie ach ter de rug hebben. Eemvogels 4 - Sparta 6 Nog steeds heeft het 4e team van Eem vogels geen enkel punt, maar ie- dere week wordt beter gespeeld. Deze opgaande lijn was zaterdag j.1. weer te zien. Sparta kon wel de score openen, maar Margreet, die steeds beter gaat spelen kon de stand al gauw rechttrekken. (1-1). Even leek het erop dat Sparta zou uit lopen, nadat ze met twee doelpunten verschil de leiding hadden genomen (1-3). Eemvogels kon toch met één doel punt verschil de rust ingaan, nadat Sparta nog één keer gescoord had en Eemvogels door doelpunten van Sid ney de Jager op 3-4 gekomen was. Direkt na rust kon Sparta scoren door een misverstand tussen een verdediger van Eemvogels en de scheidsrechter. Sparta kon zelfs nog op 3-6 komen voordat Laura van Londen de spanning terugbracht met een doorloopbal (4-6) Nadat dit doelpunt begon het 4e team een opmars, die gesteund werd door het publiek, dat voelde, dat een ge lijkspel verdiend was. Toch bleef de stand 4-6, ook nadat Alex Patujahuan een strafworp had gemist. Als dit team zo blijft spelen, dan verdient het nog wel een puntje in de resteren de 2 wedstrijden. Eemvogels Al - K.V.O. Al 1-2 Regelmatig staan teams van de Soes ter en Soesterbergse korfbalverenigi gen tegenover elkaar. Zaterdag j.1. wa ren dat de Al ploegen van beide ver enigingen. Zij doen niet veel voor el kaar onder, dat blijkt uit het om en om wmnen van elkaar. Afgelopen zaterdag ging K.V.O. met de eer strijken. De eerste twee doelpunten waren voor de Soesterbergers. Kathja maakte het enige doelpunt voor de Eemvogels. Antilopen C2 - Eemvogels Cl 2-2 Eemvogels Cl moest op bezoek bij de Antilopen in Leusden. Erik v.d. Pol opende de score voor Eemvogels (0-1) waarna Antilopen konden terugkomen op 1-1. John v.d. Boom maakte er weer 1-2 van in het voordeel van zijn ploeg maar kon niet voorkomen, dat de An tilopen toch weer gelijkmaakten. Dalto P3 - Eemvogels Pi o De reis naar Bunnik bracht voor Eem vogels 2 winstpunten in het laadie Er werd driemaal gescoord o.a. door Cedric van Koot, terwijl de tegenstan der helemaal niet tot scoren kon komen. Viking Ql - Eemvogels Q1 j.® Ql van Eemvogels moest er genoegen tomi dat de tegenstander uit Wijk bij Duurstede door 1 doelpunt te maken 2 winstpunten kon binnenhalen. ProgTamma 25 februari a.s. 12.50 uur Eemvogels 1 - Activitas 1 11.55 uur Eemvogels 2 - Feducia 4 10.15 uur Eemvogels 3 - Doorn 4 20.00 uur Antilopen 6 - Eemvogels 4 Leusden 12.00 uur Dalto A4 - Eemvogels Al Zeist - "Dijnselburg" 9.00 uur Eemvogels Ql - K.V.O. Q3 I BDC-dames verloren wederom De dames van BDC hebben afgelope zondag voor de vierde achtereenvo gende keer verloren. Ditmaal moest d equipe van coach Douze naar Amster dam, waar men moest spelen tege Slotervaart. De wedstrijd werd me 17-13 verloren. Na het beginsignaal van de uitsteken leidende scheidsrechters, was het Slo tervaart dat met een zeer hoog temp het initiatief in handen nam. De Am sterdamse dames scoorden in deze be ginperiode dan ook vijfmaal. Hoewe BDC tweemaal tegen scoorde (5-2 bleven de Amsterdammers de meer dere. Slotervaart dacht er niet aan na deze 5-2 voorsprong het tempo te laten zak ken en bouwde de voorsprong uit to 8-2. BDC verkleinde weliswaar deze ach terstand tot 8-4 maar een werkelijk antwoord bleef uit. De rust werd inge gaan met een 12-6 voorsprong voor de thuisspelende ploeg. Na rust was het wederom Slotervaart dat het eerste doelpunt scoorde en 13-6 op het scorebord liet aantekenen. Langzaam kwamen de Soestenaren hun spel omdat de dames van Sloter vaart het hoge tempo niet vol konden houden. Ondanks het feit dat de achter stand werd verkleind tot 13-9 bleef het gat, dat in de eerste minuten door Slo tervaart werd gemaakt, bestaan, Een slotoffensief van BDC mocht niet meer baten en met een stand van 17-13 werd de wedstrijd afgesloten. Volgende week spelen de dames van BDC thuis tegen Wings en met de we, tenschap dat beide ploegen de punten .flodig hebben, .belooft het een spannende wedstrijd te worden. BDC-junioren winnen van Sport Ver eent De heren junioren van BDC hebben hun fout hersteld. De vorige wedstrijd tegen Sport Vereent ging verloren, de thuiswedstrijd van afgelopen zondag bracht winst voor BDC. In de beginfase had BDC weinig ge luk. Het houtwerk stond doelpunten in de weg, maar BDC wist via Richard van de Hoef de score te openen. Via René ten Haaf (tweemaal) en Ar jan Roest (tweemaal) liep BDC weg naar een 6-2 voorsprong. Voor rust scoorden beide partijen om en om en de doelpunten van BDC kwamen op nam van Marcel Bouwmans, Mark Vos kuilen en een schitterend doelpunt van Erik Krops. Ruststand 9-5 in het voor deel van BDC. De tweede helft werd de wedstrijd steeds rommeliger. John Smeeing wist nog tweemaal te scoren en leidde BDC daarmee naar een 12-6 voorsprong, maar Sport Vereent wist terug te krab belen tot 12-8. Keeper Gert Stavast onderscheidde zich door twee straf- worpen te stoppen en nadat Arjan Roest en Richard van de Hoef nog twee doel punten aantekenden, was BDC defini tief in veilige haven. De eindstand van dit treffen was 14-9. Aanstaande zondag speelt BDC de moeilijke wedstrijd in en tegen Aals meer. Wint BDC deze wedstrijd dan zijn ze zeker van de tweede plaats in de regionale jeugddivisie. O Handbal vereniging Wedstrijdprogramma zaterdag 25 en zondag 26 februari Uitwedstrijden zaterdag 25 februari Jongens pup. 2 16.50 uur Neyenrodes - B D C 2 Dames jun. 2 18.10 uur Voice 2 - B.D.C. 2 BeukendaI-rIjden Zondag 26 ,ebruari Meisjes pup. 2 10.00 uur B.D.C. 2 - E.M.M. 10-50 uur B.D.C. l-E.M.M Dames jun. i 12-15 uur B.D.C. 1AMC/Nlloc uames sen. 1 13.30 uur B.D.C. 1. Wings Jongens adsp. 1 14.45 uur B.D.C. 1 - U D Heren jun. 2 15.35 uur B.D.C. 2 - Llmvio Dames sen. 3 16.35 uur B.D.C. 3 - U.D. 2 Uitwedstrijd6™ zondag26februari: Dames sen. 4 10.50 uur Sporting '70 - B.D.C. 4 Welpen 12.00 uur S.D.O. - B.D.C. 12.50 uur Fidelitas - B.D.C 3 Heren jun. i 13.00 uur Aalsmeer - B.D.C. 1 mpieSjn:Pames sen- 2- dames jun. 3, ie«? n P' 2' MeisJes adsp. 2, meis- ioneenf' e" Sen- U2 en 3 en jongens pup. i. ""matig 8UccesvolIe week voor S f" zowel het hoogste herentearr *D hoogste damesteam konden belangrijke wedstrijden nie „at omzetten. Het le herenteam t afweten tegen streekgenoot h Ljjl de dames in Haarlem kvo 1 verloren. Wel goed deed h "enteam het, dat in Goilre Red iie baas bleef. Bij de jeugd beha t ie jeugdteam een knappe 7-3 Ljng op TSO uit Purmerend, n het 2e jeugdteam in Culem gt dezelfde cijfers van Gispen ar- l streekderby tussen Shot en he éise Niké heeft niet aan de hoi Innen verwachtingen kunnen loen Uitgerekend nu de kopposi L 3e divisie op het spel stond sp hot zijn zwakste wedstrijd tot du en verloor het voor het eerst uim een jaar weer een thuisweds •egen Niké. ging de strijd tot 2-2 n< heel gelijk op, maar daarna sloeg arense spelers drie keer op rij t De in zijn andere twee enkels wak spelende René Daselaar h ie spanning weer even terug dc terkste Nikéspeler te verslaar Berend Jonker kon vervolgens roorkomen dat Nikéspeler Jan B; jerg het beslissende punt scoord al had hij opnieuw lange tijd uitzi winst. In de laatste wedstrijd t Dirk Schuiling met zijn 2e winst de 4-6 eindstand op het scorebord dit teleurstellende resultaat bel Shot weer in de middenmoot en men aanstaande zaterdag in H veen het een en ander goed te i tegen Delta Impuls. Bed Star'581-Shot 2:4-6 Hoewel Shot in Goirle met een ir moest spelen, wist men tegen ht ke Red Star de eerste competit zonder puntenverlies af te sluitei wel dit keer Gerhard Busch een f liet vallen, was Harry Maassen i om drie keer toe te slaan en da Onder grote belangstelling wer lopen zaterdag het clubkampioe voor de pupillen verreden. E strijden werden gehouden op he dion "de Harder" in Harderwij stonden uit twee rondes van 22C Het was een lust om te zien ho hoe klein ook. als een volleerd ser aan de start kwam De uitslag is als volgt Jogens 7-8 jaar: 1. Piëtër v.d. Herik 61.7 sec.; 2. Kortwijk 7i.8 sec.'; 3. Peter Ond den 83.7 sec.; 4. Marcel v. Brie sec.; 5. Martijn Scheele 88.7 Dennis Hilhorst 89.8 sec. mei Luuc Scheele 127.2 sec. Meisjes 7-8 jaar: 1. Bianca v.d. Hoek 91.9 sec.2 Wolf kamp 97.3 sec. Jongens 9-10 jaar: 1. Marco v. Maanen 46.5 sec. Jansen 48.1 sec.; 3. Andreas 52.9 sec.4. Berend Kerkhof 54. Orjan Kers 54.1 sec. 6. Willem Kerkhof 56.3 sec.; Zij der veld 60.5 sec.: 8. Auke 60.7 sec.; 9. Dennis Kamph sec.; 10. Niels Broekhof 67.9 Brayen Tuinman 68.1 sec.; Vetkamp 69.1 sec.; 13. Tom 1 76.0 sec.14. Albert Krikken 15. Mark Onderdelinden 84.2 s Meisjes 9-10 jaar 1. Linda Lam 55.7 sec. 2. Jol; Berg 60.0 sec.3. Nicolette v. 1 sec.4. Angeline Lam 61.3 sec. lique Petersen 64.0 sec. 6. Carona v.d. Broek 65.3 sei niëlle v. Schaik 69.3 sec.; 8. E Haaf 72.7 sec. met val9. Allet 76.0 sec.; 10. Nicolette v.d. I sec.11. Claudi Manten 87.3 se Jongens 11-12 jaar: 1. Albert Jan Smid 44.7 sec. Baltus 47.0 sec.; 3. Peter v. I sec.; 4. Pieter Krikken 52.4 s< trick Petersen 52.7 sec.6. Rc sen 54.5 §ec.; 7. Marco v.d. P< 54.8 sec.; 7. Jaap Orson Tui: sec.- 9. Arno Zijderveld 57. Cor Faber 57.4 sec.: 11- R'( Steen 57.6 sec.; 12. Sancho sec.13. Michel Bosboom 63. val; 14. Robert Belt 66.1 sec.; Logtenstein 68.8 sec.; 16. Pal wijk 69.1 sec.; 17. Guido Ko met val. Meisjes 11-12 jaar: 1. Lizette Schnertkamp 53 Sandra Lub 56.7 sec.; 3. Esch 57.2 sec. met val; 4. v 60.6 sec.; 5. Margje Reidin met val; 6. Mirjam de Bree Annette Olthof 66.3 sec.; 8. Brienen 68.6 sec. De nummers 1 uit de cat jaar en 11 en 12 jaar vai jongens als de meisjes mo; men aan het clubkampioen junioren, senioren en vett gehouden wordt op vrijdag op de kunstijsbaan in Ut. vang van de wedstrijden oi De deelnemers zijn: Linda te Schnertkamp, Marco v. Albert Jan Smid. Op 11 en 12 februari j.1. v maar en Haarlem een kamp verreden. Hieraan de 20 snelste rijders van buiten de kernploegleden, land kwam Hans Kaats a Zaterdagavond werden in 500 mtr. en 3000 mtr. ver noteerde op de 500 mtr. 1 40.9 sec. goed voor een 5 3000 mtr. ging voor hem n een persoonlijk rekord vai Dit leverde een 7e plaats o ste avond na twee afstam op een 4e plaats. Zondaga Haarlem een 1500 mtr. verreden. De 1500 mtr. f min. en stond hij op een 5000 mtr. leverde een U« 7.43.8 min. Totaal na 4 J haalde Hans Kaats een 8e

Soester Courant | 1984 | | pagina 40