kuijt Het 60+ Karnaval on02l 55^99 54L ipnder karna val Maandagavond Jeugdkarnaval i SHolJos«^'' i»E,SB"'NGs8e°"» i >t het sltjpen °l uw :ij ren. Op vrijdag 24 februari zijn de kinderen in de gelegenheid op een vijftal scholen, ver spreid over Soest, hun puzzelkleurformulier met een bedrag van 2,50 inleveren, waarna zij een toegangskaart meekrijgen voor het Kinderkarnaval. Een speciale jury beoor deelt eerst of de puzzel goed is opgelost en Soesl welke tekeningen met mooiste gekleurd. De kinderen met de mooiste tekeningen worden tijdens het Kinderkarnaval met een prijs beloond. De scholen waar de kinderen hun puzzelformulieren kunnen inleveren en een - entree-kaart kunnen kopen zijn de volgende De Wegwijzer, Willaertstraat 43, Overhees. De Achterbaan, van Hamelstraat 99, Klaar- water. Theresiaschool, Theresiastraat 16. Soestdijk. Ludgerusschool, Vosseveldlaan 14a, Soest-Zuid. Bonifaciusschool, Steen- hoffstraat 26, Soest-Midden. Zo de oudjes zingen..piepen de jongen! Monteur nodjj zondagmiddag: met grote play-back-show vebwar"ingsbeB v POL BV gen 'gen soorten messebe kinderen, die graag dit Kinderkarnaval Tuingereedschap grasmachines "eg- en n f"oeimachines n Alle L/q fiAPS L 1 l0SSe" e" de tekening zo mooi mo£eIiik kleu' Wij stempels, voelen ons oud en versleten. zorgt voor een nieuw en lang bestaan! Ook nu weer spontane sponsering Soester bedrijven trakteren de kinderen Voor de zesde maal in successie Knalhard en oergezellig van acht tot twaalf VEV 22 FEBRUAR11984KNOI WATER. KNOLLENKRANT PAGINA 7 WATER. -| »ERst c^::dme'd^^J k"anc„ 4 lï'oNDEERRHm,EnAPP»i -1... TELEFOON 02B5.|s| derdaad, de kleine Soester knolletjes trden ook dit jaar weer op een gezelli- kindermiddag verwacht. Deze kinder- iddag behoort al sinds jaren tot het vas- programma van de Soester Karna- tlsvereniging „De Narre Knollen". De kin- ;ren zullen nu zelf een deel van het pro- ramma verzorgen. Op verzoek van de jmmissie, die de kindermiddag voor het estuur regelt zullen groepen kinderen en ok individuelen optreden in de play-back- how die wordt gehouden. Tevens worden Ij in de loop van de middag verwend met ersehillende tractaties, beschikbaar ge teld door de Soester Middenstand. villen bezoeken, ontvangen op een groot aantal scholen een puzzel-kleurformulier. Het is de bedoeling, dat zij de puzzel op Weg 79 f°on02155-17855 3768 AE SOEST Op deze scholen zal een lid van de Raad van Elf op vrijdag 24 februari om 15.30 uur aan wezig zijn om de toegangskaarten aan de kinderen af te geven. De mogelijkheid be staat, dat kinderen niet via de school een kaart hebben kunnen kopen. Zij kunnen deze ook kopen bij een van onderstaande adressen. Tevens kunnen zij daar ook een puzzelkleurformulier meenemen, dat zij dan moeten oplossen en kleuren en zo spoe dig mogelijk bij datzelfde adres weer inle veren. Zij dingen ook mee naar de prijzen. De adressen zijn Gielen, Van Weedestraat 9. De Gulle Lach, Koninginnelaan 9. Slijterij v.d. Linden, Soesterbergsestraat 49, Tabaksspeciaal zaak De Beer, Winkelcentrum Overhees. Th van Steen. Hartweg 36. School de Weg wijzer, Willaertstraat 43, Overhees. Traditiegetrouw is het de bedoeling dat de kinderen in een leuk karnavalskostuum het Kinderkarnaval bezoeken. Ook nu zal een speciale jury de kostuumpjes beoordelen en de mooiste en orgineelste kostuums dingen eveneens mee naar prachtige prijzen. Kin deren die nog willen deelnemen aan de Play- back-show kunnen zich nog aanmelden voor woensdag 29 februari bij de heer F. Engbe- rink Dorresteinweg 57. telefoon 19399. De muziek van hun nummer moet als enige stük muziek op een normale cassette staan, andere muziek is niet toegestaan. Het Kinderkarnaval begint zondagmiddag om 13.30 uur (zaal open 13.00 uur) in de erote hal van fa. H. van Asch aan de Indus trieweg 37 op het industrieterrein. De com missie van het Kinderkarnaval verzoekt de ouders van de kinderen, de entree-kaart met een koordje de kinderen om te hangen Dit voorkomt verlies tijdens het Kinderkar naval Vanzelfsprekend bezoeken Prins janll met zijn Raad van Elf en de Dansma riekes in de loop van de middag, het Kinder karnaval. waarbij de Prins de gewonnen prijzen aan de kinderen zal uitreiken. De gezellige polonaise geleid door Prins Jan II. en begeleid door de Soester Blaaska pel zai de middag besluiten. De kindermid dag zal om ongeveer 17.00 uur zijn afgelo pen. Zo vieren de mini-Knollendammers hun karnaval. De commissie Kinderkarnaval verzoekt u de jasjes en jacks van de kinderen mee naar huis te nemen en bij het afhalen weer bij de hand te hebben. Dit voorkomt zoekraken enz. omdat de commissie met zo'n grote toe toeloop van de kinderen geen oog kan hou den op de garderobe. Na afloop wordt u verzocht voor de hal te wachten tot uw kind naar buiten komt. Het Kinderkarnaval verwacht, zoals steeds de laatste jaren, weer een groot aantal deel- nemertjes, men rekent op 400 a 500 kinde ren. De commissie, die deze rfiiddag voor ,,De Narre Knollen" organiseert had ook nu weer enige zorg, om de financiële eindjes aan elkaar te knopen. Ook dit jaar echter geen nood, want meerde re Soester zakenmensen zeggen spontaan toe een gedeelte van deze financiële zorgen op zich te nemen. Heren zakenmensen, namens de kleine „Knolletjes" hartelijk dank. Onder dat motto hebben De Narre Knollen sinds twee jaar de mogelijkheid geschapen voor ouders van kinderen die het kinderkar naval bezoeken om in de tent een drankje te nuttigen. Als in de hal de kinderen hun kar naval vieren kunnen de ouders in de aan grenzende tent een leuk "borreluurtje" hou den met muziek van de Eemlander Blaaska pel. De vorige jaren hebben bewezen dat dit een ideale gelegenheid is voor de ouders die het thuis zonder kinderen wat "stil" vinden. Als u dan toch aan de industrieweg bent om uw kinderen te brengen loop dan gerust even binnen in de "ouder-tent" want met een paar uurtjes moet u anders toch weer naar de hal terug komen. Wat is er prettiger dan te moeten wachten met een stukje muziek en een groot aantal "collega-ou- ders" in een feestelijk versierde karnavals- tent. De Narre Knollen denken, zoals u ziet, aan iedereen in Knollendam van 2 tot 6 maart. Het is ondoenlijk om alle ingezetenen van Soest, die zich inzetten om het Kinderkarna val te doen slagen, te bedanken. Dat zijn er velen. Voor de milde gevers van de versna peringen, die de kinderen aangeboden worden, wil het bestuur toch wel een uitzon dering maken. Bakkerij Ben Rademaker B.V., zorgt dat er zondagmorgen zo'n 600 krentebollen kunnen worden afgehaald. Ook Banketbakkerij Wim Rademaker zegde een "zoete trakta tie" toe. Bottelmij „Het Gooi" b.v„ fabri kant van Coca Cola, zorgt er voor, dat alle kinderen een heerlijk glas Coca Cola krij gen, terwijl Groente- en Fruithandel J.v. Dasselaar de kinderen een mandarijn aanbiedt. Ook deze milde gevers: hartelijk bedankt! Voor de zesde maal gaat op maandagmiddag het 00 karnaval van start voor de Knollen- dammers uit de "Eregalerij van de oude Glorie." Evenals de vijf voorgaande jaren verzorgden de leden van de Raad van Elf een flink aantal advertenties voor deze Knollenkrant. Van de opbrengst van deze advertenties ontvangen zij een behoorlijk bedrag, waarmee een deel van de kosten voor deze bejaardenmiddag gedekt kan worden. De samenwerking tussen Soester Courant en Raad van Elf werd al vijfmaal een succes en als u de Knollenkrant eens aandachtig doorkijkt ziet u dat deze formule ook deze keer weer erg succesvol blijkt te zijn. Hier bij is natuurlijk een dankwoord aan de Soes ter middenstand op z'n plaats, omdat zij weer massaal wilden meewerken aan de "financiering" van het 60 karnaval. Voor de bezoekers blijft echter een kleine bijdrage vereist; deze bedraagt net als vorig jaar 6 gulden. In dit bedrag is het vervoer per bus inbegrepen. De aanvang van de middag is om twee uur, het einde om ongeveer vijf uur. De zaal is open vanaf één uur. Er is een goed program ma samengesteld voor de ouderen van Knollendam, de muzikale noot wordt deze middag verzorgd door de Amigo's en de Hofkapel van Prins Jan de Tweede. Verder zijn er nog enkele artiesten gearrangeerd waarover wij niet zullen uitweiden, dan is de verrassing eraf. Vanzelfsprekend wordt er op deze middag goed voor gezorgd, dat de "inwendige mens" ook aan z'n trekken komt. Evenals vorig jaar zullen namelijk enkele mensen van Slagerij van Asch in de Knollenburcht zorgdragen voor een kop soep en de hartige hap die aan de Soester 60-plussers wel besteed is. Op het moment dat u dit leest is op enkele bejaardencentra al kaartverkoop geweest en op andere plaat sen zal dit nog deze week gebeuren door le den van de Raad van Elf. De da'ta en tijden zijn op betreffende verkooppunten bekend gemaakt. Mocht u desondanks geen kaart hebben kun nen kopen, dan kunt u dit alsnog doen op de verkoopadressen of vanaf 13.00 uur aan de feestzaal. Op maandagmiddag rijdt de bus twee routes om de mensen naar de Knollen- burcht te brengen vanaf de verschillende opstappunten. De eerste begint om 12.45 uur bij de Drie Eiken in Soesterberg; om 12.55 uur, De Soesterhof, Soestduinen; 13.00 uur, Serviceflat De Soesterduinen13.05 uur, Slijterij van der Linden; 13.10 uur Medisch Centrum - Nieuweweg en zal om 13.15 uur bij de zaal zijn. De tweede rit verloop als volgt: 13.20 uur Kerkstraat (t.o. Volvo-Garage), 13.25 uur Molenschot, 13-35 uur Gemeentehuis, 13.40 uur Mariënburg - Nieuwerhoekplein, 13.50 uur Honsbergen en dan om 13.55 uur bij de zaal. Einde van de middag om ongeveer vijf uur. Het vervoer terug wordt dan uiteraard ook verzorgd met de bus. Voor inlichtingen kunt u na 17.00 uur kontakt opnemen met de heer Gerrit van Delden, telefoon 13728. De Narre Knollen rekenen op uw komst. Tot ziens! Oud-Knollendam viert karnaval. Als op vrijdag, zaterdag, zondag en maan dagmiddag "alle leeftijden" de Knollen- burcht hebben bevolkt is het op maandag avond de beurt aan de jeugd van twaalf tot achttien jaar. Er zijn vele mogelijkhe den om de jeugd op deze leeftijd te verma ken maar wil men het echt goed voor el kaar hebben, dan is er maar één remedie: de Veronica-drive-in-Show. De discjockeys van Veronica, met al enige jaren Chiel van Praag als "opperspreek- stalmeester", houden de jeugd van 20.00 tot 24.00 uur bezig met wat spelletjes en natuurlijk met hun "eigen" muziek. Wordt er door de ouderen van tijd tot tijd nog wel eens even gas teruggenomen, op maandagavond is dit beslist niet het geval. De jeugd gaat door, en zo hoort het ook. Het enige betrekkelijk "rustige" moment op de avond is als Prins Jan de Tweede met z'n gevolg de feestzaal zal betreden. Als dan na vier uur "deurdonderen" Ver onica de knoppen dichtdraait valt om 24.00 uur een diepe stilte in de Knollenburcht van Prins Jan de Tweede, waarna iedereen spontaan de zaal verlaat. Een vaak be luisterde conclusie van deze avond is dan ook: Het ging oerendhard, maar het was ook oergezellig. De entreebewijzen voor deze avond kosten 7,50 en zijn verkrijg baar bij de vier verkoopadressen Tot maandag... bij Veronica!

Soester Courant | 1984 | | pagina 7