Banketbakkerij Oudwater viert eerste lustrum aan N ieuwerhoekplein Voor de zesde keer Van Dam Stratenloop in Klaarwater SfiWfEü LOOP Een hond is een portret waard Bas van Os en Marion v.d. Broek naar Jeugd Olympische Spelen KETTING FORMULIEREN TAFELTENNIS VAN DAM SUPER Red Stars dames boven de 100 Teleurstellend weekend voor Shot Damvereniging Soest-Baarn SOEST in elke samenstelling en uitvoering Onze specialiteit: Levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 -18747 PAGINA WOENSDAG 29 FEBRUAR11984 SOESTER COURANT PAGINA 15 80NDERNEI..NQ I SOEST F00N 02155-23759 iERICHTVOOR VERHUIZINGEN EUBELTRANSPORTEN emeenteambtenarenregeling verplaatsmgskostenbesluit Iransporten - Lading bij ons verzekerd ats - Vrijblijvende offerte De inmiddels overbekende Van Dam Stratenloop in de wijk Klaarwater wordt dit jaar op woensdag 13 juni ge houden. Voor de organisatie tekenen weer Van Dam Super en de Atletiek vereniging Pijnenburg. Het is dit jaar de zesde keer dat deze loop gehouden wordt. Al vanaf de eerste keer, tijdens het 950 jarig bestaan van Soest in 1979. werd er vanuit het hele land belang stelling getoond voor deze wedstrijd. Zo kwam vorig jaar zelfs de bekende Gerard Nijboer aan de start. Veel toe schouwers hebben toen kunnen genie ten van zijn atletische kwaliteiten. De toeschouwers komen toch elk jaar aan hun trekken, want de verschillende lopen zijn altijd zeer spannend, waar bij vaak pas op de laatste meters be slist wordt wie de winnaar wordt Daarnaast zorgt Van Dam Super steeds weer voor een schitterende en tourage, die te vergelijke is met het spectakel dat men aantreft bij de di verse wieler-kermis-koersen in Bra bant en België. Om half zeven wordt die woensdag 13 juni begonnen met de scholierenlopen, Leerlingen van de Soester en Soesterbergse lagere scho- i-..iiien dan weer om het hardst lo pen om voor hun scholen de prijzen in de wacht te slepen. Vanzelfsprekend is er weer een meisjes- en jongens-cate gorie. Ook de Soester middelbare scho len worden uitgenodigd. Naast een wedslrijdloop voor leden van de Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie over vijf mijl (één rondje is één mijli is er dit jaar ook voor de prestatielopers de mogelijkheid een vijf mijl-recreatieloop te lopen. Voor deze trimmers en joggers is er dan de keus uit de één. drie of vijf mijl ENISONDERNEMER flORENBURG jerg, Soest en omstreken i/estigd sinds 1938 an begrafenis en crematie ir het gehele land ;amers beschikbaar straal 92 Soesterberg oon 03463-1223 - 23 03 g en nacht bereikbaar) Het parkoers gaat evenals voorgaande jaren over de W. Beckmanslraat, Jo- hannes Poststraat, Kiaarwaterweg en de Titus Brandsmastraat. Voor hen die zich al willen preparen voor de 13e juni bestaal de mogelijkheid om aan slaande zondag 4 maart aan de start te komen tijdens de Pijnenburgcross. Om half twaalf kan men de 2^j> km. lopen, om 12.00 uur worden de 21 km.-lopers weggeschoten, terwijl om vijf over 12 de 5 en 10-km. lopers vertrekken voor hun rondje door de bossen van Pijnen burg, De start en de inschrijving ge schiedt weer aan de Bosstraat bij de sportcomplexen Dronken chauffeur rijdt tegen muurtje In de nacht van zondag op maandag ontdekte de politie op de Beukenlaan een automobilist, wiens rijgedrag nogal te denken gaf. Bij de achter volging dacht de man de politie te slim af te zijn door op de Waldeck Pyrmont- laan een willekeurige inrit in te rijden, daarmee suggererend dat hij er woonde. Bij zijn manoeuvres raaKté 'hij echter een tuinmuurtje. De politie stelde vast dat de man, een 22-jarige Soester, te veel had gedronken. Hij kreeg een pro ces-verbaal. Op donderdag 1 maart a.s. (morgen dus) is het exact vijf jaar geleden dat de gerenommeeerde banketbakkerij Oudwater uit Baarn een filiaal in Soest opende. Dat gebeurde aan het Nieuwer - hoekplein, waar vanaf dat moment de Baarnse heerlijkheden in steeds grote re mate hun weg vonden naar een groei end deel van de Soester bevolking, die in de loop der jaren de "vaste klanten kring" ging vormen van de vestiging, waarin - ook sinds die eerste maart 1979 - mevrouw J. Klaibeda de scepter zwaait. Sinds die tijd zijn de banketbakkers waren van Oudwater ook in Soest een begrip geworden, zoals ze dat al jaren zijn in Baarn, waar de firma al jaren lang beschikt over twee vestigingen: één aan de Oosterstraat, waar ook de bakkerij is gevestigd en vanwaar uit de filialen (sinds vorig jaar ook één Mevrouw J. Klaibeda, al vijf jaar 'Oudwater-ambassadrice' in Soest. Foto: Goos van der Wilt in Spakenburg) dagelijks vers worden bevoorraad, en één aan de Laanstraat- winkelpromenade, waar ook de choco laterie is ondergebracht. De voorbij gangers kunnen daar van buitenaf een blik werpen in de afdeling waar Oud water de meest heerlijke bonbons en chocolade zelf vervaardigt. Aan het zelfde filiaal is trouwens ook een zeer goed lopende coffeeshop verbonden. De zaken lopen in Soest uitstekend, legt mevrouw Klaideba uit tijdens een kort bezoek aan de winkel aan het Nieuwer- hoekplein, die al helemaal in het teken van de naderende Paasdagen staat, ge tuige de grote hoeveelheden eieren en eitjes in allerlei soorten, vormen en verpakkingen. "Onze Turco-taarten zijn, net als de gevulde koeken, ook in Soest een begrip geworden. De klanten komen er zelfs voor uit Zeist en uit Laren. Ook de bonbons - grotendeels van eigen fabrikaat - en de truffels van Oudwater worden in Soest met enthou siasme ontvangen. De Turco-taarten zijn min of meer de "paradepaardjes" van banketbakkerij Oudwater, en ze zijn er in vier uitvoe ringen: mokka, slagroom, vanille en chocolade. De taarten bestaan uit ha- zelnootschuim met mokka, afgewerkt met bijv. slagroom. Mevrouw Klaideba kijkt met zichtbaar genoegen terug op de afgelopen vijf jaar. "Het is gezellig werk. Er zijn al tijd wel mensen die iets te vieren heb ben en daar gebak bij willen hebben. Wat dat betreft kom je hier ook nooit mensen tegen in een chagrijnige bui. En het aardige is dat de mensen hier in de winkel zelf reclame maken voor de artikelen. Ze bevelen elkaar de dingen aan." Daarbij gebeuren er ook wel eens grappige dingen, zoals een me neer die vraagt naar een "Turbo-taart", of een mevrouw die "een ons trubbels", komt kopen, vertelt mevrouw Klaibeda. De heer A. Oudwater Jr. lid van alweer de derde generatie Oudwater die zich met de banketbakkerij bezighoudt, onderstreept het belang van de goede kwaliteit van de artikelen. "Dat wordt nog eens bevestigd door ons lidmaat schap van de Vereniging voor Bedrijfs- vergelijking in het Banketbakkersbe drijf, kortweg B.B.B. genoemd Die staat er borg voor dat al onze spul len van eerste klas-kwaliteit zijn. Het is een min of meer exclusieve club van banketbakkers door het hele land, die hoge eisen aan elkaar stelt en eikaars verrichtingen kritisch volgt. Dat leidt altijd tot een superieur produkt." Door zijn ligging functioneert het fili aal aan het Nieuwerhoekplein toch ook nog steeds als een gezellige buurt- winkel, waar mensen op een zeer per soonlijke, prettige manier worden ge holpen. "Al groeien we nog zo hard, dat willen we graag houden", aldus mevrouw Klaibeda, die in de drukke tijden - vooral tegen het weekeinde - wordt geassisteerd door mevrouw G. Hooijer. Zoals al opgemerkt wordt de voorraad elke dag opnieuw vers aangevoerd, ondanks het feit dat het filiaal ook voortdurend kan beschikken over een flinke hoeveelheid taarten in de "diep vries". Verder is er natuurlijk ook van alles op bestelling leverbaar en zorgt Oudwater voor bezorging door heel Soest. Het filiaal aan het Nieuwerhoekplein is, met uitzondering van de maandag, da gelijks geopend van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Op zaterdag sluit de winkel een uurtje vroeger: om 17.00 uur. Ook op de vrijdagse koop avond kan men er terecht voor het enorme assortiment van het heerlijkste gebak, koekjes, bonbons, chocolade en wat niet al. Het vijfde lustrum van het Soester Oudwater-filiaal wordt gevierd met een aantal aantrekkelijk aanbiedingen aan de consument. Men zie daarvoor de grote advertentie in dit nummer. als Gerhard Busch bleven ongeslagen en samen bleven ze ook in het dubbel spel de baas. De voorsprong op de con currentie is nu opgelopen tot 4 punten. Shot Dames 1 - Taverzo 1 In een '4-punten' wedstrijd tegen mede degradatiekandidaat Taverzo wist men het goede resultaat van de uit wedstrijd niet te herhalen. Waren José Daselaar en Wilma Geleijnse goed op dreef met elk 2 winstparijen, Wilke Schut had duidelijk last van een off-day en bleef zonder winst. Het dubbelspel bracht uiteindelijk het 5e punt en daar mee een gelijkspel binnen. Huizen 1 - Shot 1 Jeugd In de streekderby tegen koploper Hui zen werd een onverwacht grote neder laag geleden. Hoewel de overwinning van Huizen volkomen verdiend was, had den de Shotspelers een veel beter resul taat kunnen bereiken als niet een aan tal partijen onnodig uit handen waren gegeven. Nu wist alleen Edo Fransen de eer te redden, zodat een geflat teerde 9-1 op het formulier prijkte. Shot 2 - UTTC1 Jeugd Zo overtuigend als de eerste wedstrijd in winst werd omgezet, zo duidelijk werd deze return kansloos verloren. Hugo Blom verraste nog positief met 2 zeges, Ronald Huigen bleef met 1 winstpartij onder de maat. Een zieke lijke Remco Schimmel was geen schim van de kopman die hij was in de eerste wedstrijd en bleef nu troosteloos op de nul staan. Een 3-7 nederlaag werd al dus de eindstand. In het afgelopen weekend werden door de 5 landelijke teams van Shot de eerste returns gespeeld. De resultaten waren beduidend slechter dan in de competitieopening. Alleen het 2e herenteam wist de volle winst te pak ken en daarmee een naderend kam pioenschap nog meer zeker te stellen. Met name het damesteam en het 2e jeugdteam stelden teleur door onnodig puntenverlies te lijden. Delta Impuls 1 - Shot 1 heren Het le herenteam toog danig verzwakt naar Heereveen om Frieslands sterkste team te treffen. Op volle sterk te zou zeker een goed resultaat ver wacht kunnen worden, maar het uit vallen van René Daselaar is duidelijk voelbaar geweest. Lange tijd leek het erop dat er een gelijkspel uit het vuur gesleept kon worden. Een slecht op dreef zijnde Dirk Schuiling wist zijn goede vorm van de laatste weken niet te demonstreren en won slechts een maal. Schitterend spel van Berend Jonker (3x winst) vermocht niet voor komen dat met een 6-4 nederlaag ge noegen moest worden genomen. Shot 2 - Never Despair 1 In de wedstrijd tegen de naaste belager heeft Shot 2 zich overduidelijk kandi daat gesteld voor het kampioenschap. Ondanks het moeten spelen met een in valler werd een zeer royale 7-3 over winning geboekt op de geroutineerde Boschenaren. Zowel Harry Maassen ECTROLUX DUBBEL- iURS 4-STERREN KOEL ST TR-903. Met een 55 :r vrieskompartiment en 1195 liter koelruimte, tom. ontdooiing, enz. v.pr. 1169.- NU 899.- Aanval van de Red Stars-dames op de basket van het Leidse Gymnova. Foto: Goos van der Wilt Eindelijk speelden de Red Stars dames weer eens in sporthal Beukendal, en met het Leidse team Gymnova als te genstander lagen er zeker winstkan sen. De eerste minuten verliepen nogal moeizaam, maar al snel kregen de Soester dames greep op de wedstrijd. Door een goede man-to-man verde diging kwam de tegenstander moeilijk tot scoren. Voor het eerst kregen de Soester dames zelf een zöne-press te gen zich, wat in het begin wat moei lijkheden gaf, maar al snel werd er zó goed op gereageerd dat de tegenstan der de press op moest geven. De 1-3-1 zóne van Gymnova was nieuw voor de Red Stars-dames, maar door vele gemakkelijke lay-ups die voort kwamen uit de zöne-press werd dit goed opgelost, zodat er met rust al een 50-30 voorsprong was. De 2e helft had hetzelfde beeld, met een makkelijk scorende Evelien van Essen en een sterke rebound van en kele Soester speelsters. Ilona Majoor wist tenslotte nog net voor tijd het honderdste punt te scoren van de wed strijd die eindigde in een 101-58 stand. De dames zijn bezig met een goede 2e- helft van het seizoen; alleen van OSG werd verloren, maar de overige 5 wed strijden werden allemaal omgezet in winst met een doelsaldo van 122. De dames houden nu nog een theoretische kans op promotie naar de le divisie. Scores van de wedstrijd: Eveline v. Essen 37, Linda v. Rouwendaal 14, Roos de Bree 14, Ilona Majoor 12, Ma rijke Roest 8, José Koster 6, Martina Fagel 6, Hanneke Wentink 4. LITER TAFEt>^ DEL VRIESKAST srren vrieskast met gie-zuinige laden en e invries- aciteit. ifllll Bondsspaarbank steekt Pijnenburg-atleten in trainingspak De Atletiekvereniging rijnenburg is met twee atleten vertegenwoordigd op de Jeugd Olympische Dag die op zaterdag 26 mei op Papendal hij Arn- '""«iïpit hem wordt gehouden en welke die dag - flPF fe tussen 14.ftfl en 18.01» uur rechtstreeks door de NCRV-televisie wordt uitge- x."r" 1 zonden. De twee atleten Marion van IBg^BB' pf? i den Broek (15) en Bas van Os (16) ma- -•* ken dan deel uit van de ploeg van de P*'S provincie Utrecht, die het op die be- '"k s i f&IJÉ Jit HL wuste zaterdag moet gaan opnemen te- 7 gen teams van andere provincies. Ta De ploegen van de verschillende pro- '3 V||£\, HÉ vincies zijn samengesteld aan de hand 111111 ¥V' Jtósg van de prestaties tijdens voorwed- strijden. Zo hebben de atletiekvereni- f J gf- fpM gingen uit de provincie Utrecht op 11 juni vorig jaar in Veenendaal tijdens atletiekwedstrijden uitgemaakt in het provinciale team kwam. Marion gr®® van den Broek won op die dag zowel de 100 meter sprint als de 300 meter horden en Bas van Os zegevierde op de 1500meter. ^BjBp^BB Aanstaande vrijdag 2 maart zendt de m. r m NCR V-televisie tijdens het program- -««iJ T iJ^^^B^^^BH|^^9BB^|BBl j ma SHOP (tussen 19.35 en 20.25 uur) BH| x V delen uit van deze voorwedstrijd. On- H9BK -y der meer krijgt men de 100 meter en \jË de 1500 meter te zien. Ook andere JfV'JÊÊ atleten van de A.V.Pijnenburg, die op BhB fjF' ajB |B| - v E 11 maart 1983 aan de voorwedstrijden IMpf 1 -*'w i i JPJRt hebben deelgenomen, zullen op een I aantal uit te zenden atietieknummers Jjffflfl? in beeld komen. Het is niet bekend fÈÊÊÊlË II .11! welke atletiekonderdelen naast de 100 }^W~ 1 meter en 1500 meter nog meer worden I 1 a uitgezonden. De A.V.Pijnenburg-atle- iflllffl; - ten zijn herkenbaar aan de blauwe Ww shirts en witte broekjes. gen uitgereikt. De Bondsspaarbank, De heer R. Reinders, beheerder Maandagmiddag j.l. waren Marion en aldus de heer Reinders, doet graag van de Bondsspaarbank, wenst de Bas even te gast bij de Bondsspaar- wat voor de sport in het algemeen, jeugdige atleten succes. bank aan de Van Weedestraat, waar zij en voor de amateursport in het bij- uit handen van de heer R. Reinders, de zonder. Hij hoopte dat van dit gebaar beheerder van de bank, allebei een ook een goede stimulans zou uitgaan fraai trainingspak en een sporttas kre- en wenste de beide jeugdige atleten Inbraak Soesterberg Bij een inbraak in een woning van de Van der Griendtlaan in Soesterberg hebben de onbekende daders twee complete video-installaties en een bij behorende camera buitgemaakt. De waarde van een en ander bedraagt ca. 14.000 gulden, Geluidsapparatuur ge stolen uit Artishock Vorige week hebben tot dusver onbe kende daders de geluidsinstallatie uit een van de bovenzalen van het Arti- shockgebouw aan de Steenhoffstraat weggenomen. De apparatuur had een waarden van ca. 430 gulden. Bij de poli tie werd aangifte gedaan. [Veel dierenvrienden zijn geschrokken [van het bericht dat de stad Hamburg jeen strafbelasting heeft ingesteld voor Ihondeneigenaars. Een hond is een huis- «Jgenoot die voor veel mensen geen luxe is maar een goede vriend. Zoveel be lasting heffen dat een hond alleen nog door welgestelden kan worden gehou den is een onbillijke maatregel. Fotogeniek beest Ook al is een hond voor veel mensen een goede huisvriend, niet iedereen ((besteedt in fotografisch opzicht aan zijn of haar hond evenveel aandacht als aan de andere huisgenoten. Dat is jammer om meer dan één reden. Een hond is namelijk erg fotogeniek en je kunt er mooie foto's van maken. Een hond beleeft ook van alles, net als de andere gezinsleden, en die belevenis sen vastleggen betekent dat er een boeiend fotoverhaal kan ontstaan. Goede herinnering En dan is er nog een derde reden om uw hond regelmatig op de foto te zet ten. Een hond groeit in een gezin vaak op van kleine pup tot een volwassen dier en - als het goed is - tot een be jaarde hond. Als u hem of haar vanaf het begin regelmatig fotografeert, zijn er ook in latere perioden foto's van hoe de hond eens is geweest. Die foto's van dat kleine beest en van de volwas sen en later oude hond zijn leuk om te vergelijken. En als ooit het moment komt dat de hond er niet meer is, dan is zo'n serie portretjes van het dier een goede herinnering. Goed model In tegenstelling tot een poes die zich meestal weinig aantrekt van de regie, Een fraaie foto van een Schotse col lie op (zijn) ooghoogte gefotografeerd met een telelens. Een telelens is ideaal voor het maken van portretten, ook van dieren. De geringe scherptediepte van deze lens maakt scherpstelling op de kop mogelijk waarbij de achter grond scherp wordt afgebeeld. In de strijd om de punten bij de dam vereniging Soest-Baarn werd de afge lopen week weer veel denkwerk ver richt met wisselend succes. De beide koplopers in Groep-A wonnen allebei hun partij en blijft het verschil 3 pun ten. Groep-B werd door ziekte ge plaagd, slechts 2 wedstrijden gingen in deze groep door. Jan van Dasselaar speelde hier weer een prima partij maar wist koploper van der Meer toch niet te kloppen en de partij werd dan ook remise. Ed Spiegel boekte opnieuw winst, nu ten koste van Luttik. Door deze overwinning heeft hij zich op de 2e plaats genesteld. De spelers van groep- C startten met hun extra competitie voor de Neo-Print Beker waarvan de kampioen als extra promotieplaats overgaat eind van het seizoen '84. Uitslagen van maandag 20 februari j.l. Groep-A: Chr. Bakker - M. Lambrechts 2-0 R. M. Entken - M. A. v. Huningen 2-0 R. Damen - J. Hogenaar 1-1 Groep-B: IJ. Luttik - E. Spiegel 2-0 J. v. Dasselaar -T. v.d. Meer l-i Groep-C: A. Middendorp - R. Meijering 0-2 T. Leeuwenkamp - J. Stins 0-2 P. Verwoerd - L. Middendorp 2-0 Extra Comp. Neo-Print Beker: M. Veldhuizen - G. v.d. Brink 0-2 H. v.d. Heiden - Mevr. Vendrig 0-2 H. Versluis - H. Hageman 1-1 A. M. Witte - W. v.d. Meij 1-1 H. Leeuwenkamp - W. v. Egdom l-i J. Mahabir - A. Breukel 1.1 is een hond wel gemakkelijk te "stu ren". Hij/zij reageert op uw aanwij zingen en is enthousiast voor elk spel letje dat u opzet om leuke foto's te kun nen maken. De beloning voor de goede medewer king is laag. maar die paar honde brokjes of een bal of tak die kan wor den geapporteerd, worden zeer ge waardeerd. grill/bak- =N B-210. Met zelfrei- nde wanden, thermostaat, dok en komplete grill- Adviesprijs 369.- Bij de Hondenvereniging 'Zoys Gehoorzaamheidscursus voor honden Achtergrond van belang Die regie is ook belangrijk bij het kie zen van een goede achtergrond waar bij de hond op z'n voordeligst uitkomt. Dit decor moet contrastrijk, dus bij voorbeeld niet donker zijn bij een zwar te hond. Een goed hulpmiddel is de telelens als u daarover beschikt. Deze lens heeft een beperkte scherptediepte en zorgt ervoor dat, als u scherpstelt op de kop van de hond, de achtergrond onscherp in beeld komt. Fotografeer honden zo mogelijk van hun ooghoogte, vooral als ze klein zijn. Dat vraagt van u als fotograaf soms wat gymnasti sche toeren, maar dat zult u zeker over hebben voor deze speelse en trouwe huisgenoot die een portret ten volle waard is. Van Weedestraat 215 Tel. 02155-22776 Gehoorzaamheidscursus voor honden, tevens puppietraining vanaf 3 maan den. Voor meer informatie kunt u bellen tel. 22542 (tussen 18.30 en 21.00 uur) b.g.g. tel12269,11437 of 22851 veel succes toe. "Beschouw het maar als een hart onder de riem", aldus de heer Reinders.

Soester Courant | 1984 | | pagina 15