Programma rwijk (2-2) Meisjes A-l zaalhockeykampioen Heren I Soester hockeyclub kampioen tS B.D.C. PAGINA 18 WOENSDAG 29FËBRUARMqrX~ SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 19 Geen winst voor schaakclub ,ó'Oii«5e€nSlbe" Uil mi Donderdag 8 maart: Olympia Krokus- volleybal-toernooi Lustrum-volleybal toernooi van Soester Politie Sport vereniging Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg Zaalpro gr amma al - Soest 3 O.V.2 •ogland 1 •da 3 Bselmeerv. 4 V.V.A.4 P.W.C. 1 hterveld 1 est 3 1-7 1-0 0-0 5-2 1-0 6-0 10-0 ig 3 maart: 2 Majella - VVZ Majella 2 - VVZ 2 3 - Scherpenzeel 2 Jidvogels 7 - WZ 5 5V- SEC SC 2 - Cobu Boys 3 iren 2 - SEC 3- 'gon 2 - Hees 2 aarden 5 - Hees 4 5ERG erino's 7 - Soesterberg 3 4 maart: •rtitudo 2 - Soest 2 est 3 - DWSV 2 est 6 - Argon 4 est 8 - 't Gooi 6 •sting 6 - Soest 9 est liVictoria 10 •sting li - Soest 13 est 14 - Stator 9 itif 15 - Soest 15 !C2-Quick A IC 3 - Limvio 2 •oglanderv. 4 - SEC 4 iERG 'WC 3 - Soesterberg 2 'ZA 3 - Soesterberg 3 voetbal: ii aart; rZ - DVSA aart: st - Naarden rtha - Soesterberg rijpen van de Soest-achter- rde V.V.O.G. vrije trappen i daarvan werd de bal door est-defensie gemist, echter euzink fraai ingekopt, 1-1. man Kamphorst een gevaar- zet onschadelijk had ge- Soest uit 'n corner naast had kreeg V.V.O.G. 'n identie- ap te nemen. De bal werd net doel gebracht, alleen be- oor de boomlange spil Mar- ak kopte, 2-1. jd werd nu forser. Er volgden -edingen over en weer. Een ;verde Johan Staal 'n boe minuut wist Peter v.d. Berg rukken van z'n shirtje-trek- mstander, en op beheerste en te passeren, daarmee de !-2 brengend. Zo veroverde op de valreep een dik ver- t. oest 2:0-3 leelde eveneens in Harder- V.V.O.G. II. De eerste helft i stand gehandhaafd. Na rust ;st het verschil in kwaliteit loelpunten van achtereen- •ik v. Asch, Henk van Asch Bakkum. Hiermede hand- est II zich in de kopgroep ;rve 4e klasse der KNVB. se D 12-18; 2. C.D.W. 13-17; 3. L2-16; 4. Argon 14-15; 5. Am- 2-14; 6. Victoria 14-14; 7. 11-12; 8. UW 12-12; 9. 13-11; 11. CDN 12-8; 12. BVC sse G 2 14-24; 2. Soest 2 15-23; 3. 14-22; 4. HVC 2 14-16; 5. Ce- 13-15; 6. Hoogland 2 15-15; 7. 2 14-14; 8. Elinkwijk 3 15-14; 15-11; 10. SDO 2 14-10; 11. 5; 12. Utr. Boys 2 14-1. oest 1 •v. 2 - Soest 2 •ogland 2 Soest 4 sselmeerv. 4 •evelaken 1 - Soest 2 sselmeerv. 4 akenburg 3 sselmeerv. 7 2-5 0-0 rogramma voor a.s. zater- Is volgt: i: B-Junioren: V.V.A.3 Soest 1 - Quick 1 lick 3 Soest 2 - Roda'46 2 D-Pupillen: mvio 2 Soest 2 - Hoogland 2 •da'46 5 Soest 3 - Quick 2 V.Z.A.8 Soest 5 - K.V.V.A. 5 F-Pupillen: ,da 6 Soest 1 - SOVA 1 Soest 2 - Baarn 2 Soest 3 - Hoogland 2 In de Stichts Gooise schaakcompetitie blijven de vertegenwoordigende teams van de Soester schaakclub matig pres teren. Het eerste tiental zag in de thuis wedstrijd tegen Utrecht 3 (eerste klas A) geen kans zich in de middenmoot te vestigen. De balans van ZVz-Zl/z zal ook na het uitspelen van de drie afge broken partijen wel niet verstoord zijn. Het tweede tiental verloor in de derde lilas A de uitwedstrijd tegen Hoogland 2 met het kleinst mogelijke verschil- iVrWz- In de Stichts Gooise schaakwereld is Cees Samsom een gewaardeerde kracht Al vele jaren blaast hij in het arbiters wereldje zijn deuntje mee. Hij is een van die mensen binnen de SGS die moet oordelen over afgebroken partij, en. Ook dit jaar weer vallen de enve loppen met afgebroken stellingen re gelmatig bij hem door de brievenbus. Dit seizoen heeft good-old Samsom het extra druk. Zijn andere hobby, het biljarten, schiet er wel eens bij in. De oorzaak voor dat extra portie huis vlijt moet gezocht worden bij de Soes ter schaakclub. Van die club krijgt Samsom vele afgebroken partijen aan geboden. Van hem wordt een advies verlangt: wel of geen arbitrage aan vragen bij de bond. Ook vorige week vrijdag, in de thuis wedstrijd tegen Utrecht 3, bleken bei de teams aan de reglementaire vier uur speeltijd niet genoeg te hebben. Bij een gelijke stand (3^-3%) werden drie partijen afgebroken. In principe kwamen beide partijen overeen de bondsarbiters over de zogenaamde Langstellingen" te laten beslissen. Maar nog voordat de stellingen aan de bond zullen worden aangeboden zal door Samsom bekeken worden of de claims haalbaar zijn of herzien moeten worden. Zij die het weten kunnen, voorspellen dat de wedstrijd tussen Soest en Utrecht uiteindelijk in 5-5 zal eindigen. De afge broken partij van Goes staat gewon nen. Het ligt in de lijn der verwach tingen dat ook de Domstedelingen dit zullen inzien en de partij van hun vertegenwoordiger zullen opgeven. De afgebroken partij van Vegter heeft remise tendensen in zich terwijl de Langstelling van Van Tuinen vermoe delijk verloren zal gaan voor de Soes- ters. In de zeven beëindigde partijen wer den de punten gedeeld. Twee ontmoe tingen (Braf en Vennik) werden ge wonnen, twee gingen er verloren (Mo lenaar en Henze) terwijl er drie in remise eindigden (Chavannes, Van Dijk en Bakker). Het heeft "Soest" ook dit keer weer niet meegezeten. Aan het vierde bord gaf René Molenaar een "zekere" re mise uit handen toen hij te veel op winst speelde. Ook voor tiende bord speler Van Dijk had er meer ingeze ten. In het middenspel kwam hij een vol stuk voor te staan. Door onnauw keurig spel ging het voordeel verloren en moest de Soester nog knokken voor remise. Chavannes leek lange tijd op z'n eerste nederlaag af te stevenen. Een fraaie combinatie deed de kansen keren, meer dan remise bleek er voor de jeugdige Soester toch niet in te zitten: Vermeldenswaard is verder nóg de winst (in dertien zetten) van invaller afg. 1-0 afg. Sfprrt?6 fSde bordsPeler van Soest otterde in de opening een stuk voor een dodelijke aanval. Pe Persoonlijke resultaten- Soest 1-Soest 3: Vegter - De Jong Vennik - Bakkum Van Tuinen - Timmerman Molenaar - Luca v.± Henze - Van Raalten o-l Braf - Weegenaar j.q Goes - mevr. Stegeman afg. Bakker - Bunge Chavannes - Roemer u, Van Dijk - Vijgen Aan het einde van het schaakseizoen 79 - 80 degradeerde het tweede tiental van de Soester schaakclub van de twee- fe naar de derde klas. Die degrada- ue bleek slechts van tijdelijke aard te zijn. Twaalf maanden later keerde "Soest" met z'n tweede tiental al weer terug in de tweede klas. Dat de geschiedenis zich niet echter altijd herhaalt wordt dit schaakjaar duidelijk. Met nog drie wedstrijden voor de boeg kan het vorig jaar verloren gegane terrein al niet meer herwonnen worden en ziet het er zelfs naar uit dat de Soester reserves op hun tellen moeten passen willen ze niet opnieuw degraderen. Tot aan de vierde competitiewedstrijd deed Soest 2 nog volop mee in de race naar de titel. De 5^-4^ nederlaag tegen Ons Genoegen kondigde het ver val al enigszins aan. De neergaande lijn in de prestatiecurve zette zich vorige week voort in de uitwedstrijd tegen Hoogland 2. Met een 5-4 achter stand werd na drie en een half uur spelen de tijdcontrole gehaald. Hoogst waarschijnlijk gaat Soest z'n derde seizoennederlaag tegemoet. Uit de enige afgebroken partij van vierde bordspeler Weenink, die een dezer da gen in Soest zal worden uitgespeeld, komt vermoedelijk niet meer dan een remise. Op de uiteindelijk te verwachten 5*6- 4% nederlaag valt helemaal niets af te dingen. Mogelijk had er voor de heer De Gier sr. (met een gezonde plus pion meer en een ietwat betere stel ling) meer in gezeten dan een punten- deling maar daartegenover staat dat met name Weenink (aan het vierde bord) goed weg kwam. Zijn tegenstan der gaf in de eindfase zijn voordeel uit handen waardoor de kansen keer den. Slechts aan vijf borden bleken de Soes- ters opgewassen tegen het Hoogland- geweld. Aan de topborden moesten Balvers en Van de Hammen door de knieën, terwijl er ook nullen moesten worden genoteerd voor de heren Fu- gers en Renger. Een punt ging ook verloren aan de borden vijf en zeven waar De Gier sr. en Voort niet verder kwamen dan remises. Van Vlierden, mevrouw Suyk en Jan de Gier jr. be haalden daarentegen fraaie overwin ningen. Laatste twee hielden zelfs hun ongeslagen status in tact. De persoonlijke resultaten van Hoog land 2-Soest 2 zijn: J. v.d. Steen - E. Balvers 1-0 P. Huis in 't Veld - P. A. v.d. Hammen 1-0 J. Giri - B. v. Vlierden 0-1 J. Smink - G. W. Weenink afg. A. Michaud-Chr. J. de Gier P. v. Oostrom - mevr. G. Suyk 0-1 F. Lorenz - P. Voort Va-Xk R, Brouwer - H. G_, Renger 1-0 H. Stegeman - F. Fugers 1-0 I. Haaksman - J. de Gier jr. 0-1 VOLLEYBAL Belangrijke overwinning voor Olympia heren Het eerste herenteam heeft een belang- langrijke wedstrijd tegen het uit Am sterdam komende US met 3-2 gewon nen. Het tweede herenteam ging in een spannende strijd met 3-0 ten onder tegen Spirit. Het gehavende dames één-team ging kansloos met 3-0 ten onder tegen Nivok. Olympia 1 - US 3-2 Het eerste herenteam moest tegen het uit Amsterdam komende US, dat bo ven Olympia in de competitie staat, US begon de eerste set krampachtig en het gehavende Olympia speelde aan vallend en verdedigend sterk en ging gemakkelijk naar setwinst (1-0). De tweede set dacht Olympia het var kentje wel even te wassen, maar het waren de Amsterdammers die d.m.v. een goede middenaanval de setwinst binnen haalde 1-1 De derde set was het na een gelijkop- gaandë strijd weer Olympia dat door een goede pass en hoge aanvallen deze set binnenhaalde (2-1). De vierde set was het US die het spel maakte. Olym pia kwam niet in haar spel en de Am sterdammers walste over de Soesters heen (2-2). De vijfde en laatste set kende een ongekende spannende slot fase. In deze fase van de wedstrijd was duidelijk te zien dat de tegen standers tegen elkaar waren opgewas sen. Deze set werd er alles wat er aan inzet aanwezig was gegeven en lever de een tafeltennis-uitslag op van 21-19 voor Olympia en een terechte 3-2 over winning voor de Soesters. Olympia 3 - Servio 2 3-0 Deze heren moesten voor de tweede keer in één week tegen Servio uitko men. Het verliep deze keer met zo vlek keloos als de eerste keer. Er werd wel weer gewonnen maar niet zo over tuigend als de eerste wedstrijd. Er werd door Olympia te makktelijk g - speeld wat misschien wel te heeft met de inspiratie. Toch werd e makkelijk gewonnen met 15-4, 15- 15-13. Door deze overwinning en de nederlaag van de op de tweede plaats staande GVC staat Olympia nu 8 pun ten voor op de nummer twee. Olympia 5 - Limvio 11-3 Het vijfde herenteam moest tegen kop loper Limvio. De eerste twee sets liet Limvio duidelijk zien dat ze bovenaan staan. Olympia antwoord op de harde mtdde len van Limvio. Deze set werd ei-dojr Olympia gespannen ««Pf'"L™"'. door dit jonge team met in hun spel ritme kon komen. Deze twee sets gen verloren met 15-7, 15 4. set speelde Olympia het eigen spe nam een 14-3 voorsprong. Urnvk, kwam echter goed terug Olympia trok in een spamiende^slo^ fase aan het langste emd jmVi0 vierde set was het sterkere Limvm dat de setwinst binnen haalde en recht met 3-1 won. Dames Olympia - Nivok 0-3 Het eerste damesteam trad zaterdag onvolledig aan tegen het op de derde plaats staande Nivok uit Nieuwegein. Aangevuld met drie dames uit het tweede team begon Olympia aan deze ongelijke strijd. De dames vochten wel voor wat ze waard waren maar kon den niet voorkomen dat Nivok gelijk matig elke set naar een voorsprong uitliep. Vooral de spelverdeelster bij Nivok, die tevens een goede aanval- ster bleek te zijn, scoorde veel voor deze ploeg. Olympia verloor dan ook met 7-15, 7-15 en 4-15. Jeugd Olympia El - BG&SV El 0-2 Zaterdag gingen de mini's van Olym pia er weer tegenaan. Nu was de te genstander BG&SV. De eerste set was erg spannend en liet een gelijkopgaan- de strijd zien, jammer genoeg was BG&SV net iets beter en won deze set met 14-16. De tweede set bleek BG&SV zo'n goede serves te hebben dat de meisjes van Olympia er niet aan te pas kwamen en verloren met 5-15. De tweede wedstrijd die de jongste van Olympia speelde was tegen Spirit. Ook dit werd een erg spannende wedstrijd waar de oranje-zwarten lieten zien goed te kunnen volleyballen en deze set via leuk volleybal winnend afsloot met een 15-7 overwinning. De tweede set bleken ze de scheidsrechter niet erg mee te hebben. Door geforceerd volleybal werd deze set met 11-15 ver loren. Programma Woensdag 29 februari Baarn De Trits 18.45 uur BG&SV Al - Olympia A2 21.15 uur BG&SV 3 - Olympia S3 Donderdag 1 maart, Soest, Beukendal 19.00 uur Olympia 5 - Spirit 4 20.15 uur Olympia S4 - Nederhorst 21.30 uur Olympia S2 - SW 4 21.30 uur Olympia 6 - Wilhelmina 3 20.00 uur Olympia 7 - Wilhelmina 5 19.00 uur Olympia 7 - Limvio 3 21.30 uur Olympia 8 - Spirit 5 Vrijdag 2 maart, Almere-Haven, Ind. Sport, complex Almere-Haven 20.15 uur Almere-Haven-Olympia S2 Zaterdag 3 maart, Leusden, Groenhouten 08.45 uur Leos B2 - Olympia BI Zaterdag 3 maart, Soest, Beukendal 12.00 uur BG&SV BI - Olympia B2 10.00 uur Olympia Cl - Surf Cl 09.00 uur SVV B2 - Olympia B3 10.00 uur Olympia B2 - Limvio BI 11.00 uur Olympia B3 - Leos B5 j-^Bar-Restaurant" Soesh - OEt55-13«l Woensdag 29 februari LIVEMUZIEK metELMANO Middelwijkstraat 2 - Soest lil BB HOCKEY Het meisjes- en dameshockey bij MHC Soest blijft zich goed ontwikkelen. De kwaliteit wordt door kampioen schappen her en der onderstreept. In de laatste competitiewedstrijd van dit zaalhockeyseizoen bleek de concen tratie van Meisjes A-l tegen rivaal Hil versum wat op drift te zijn. Zodoende kon deze tegenstander revanche nemen voor de 9-2 nederlaag van vorige week. Foto: Goos van der Wilt De doelstelling van Soest om zonder puntenverlies de competitie te beëin digen werd dus niet bereikt. Een kam pioenschap met 11 overwinningen, 105 goals vóór en slechts 29 tégen is niette min felicitaties waard. WH*» aw Nadat vorige week al dames I, dames 2 en meisjes Al als kampioen gehuldigd waren, kon ook het eerste herenelftal van de M.H.S. dit weekend deze hulde ontvangen. De laatste competitieavond was beslis send daar kon naaste concurrent Weesp in een rechtstreekse confronta tie de toppositie nog bedreigen. Weesp moest dan eerder op de avond wel van Culemborg winnen. Maar zoals Soest en Almere al eerder gedaan hadden struikelde ook Weesp over deze reuzen- doder met 6-1, en was Soest al kam pioen voordat ze gespeeld hadden. Toch was er de prestigedrang om de beide confrontaties winnend af te sluiten. De eerste ontmoeting met Weesp lever de een regelmatige overwinning op, dankzij goed keeperswerk van Marcel Schrandt en doelpunten van Hans van Loon (5), Marcel Sterk en Roel Vis. Daar laatste man Wim van Hall in het buitenland vertoefde moesten beurte lings Arthur Koppe en Roel van Dooremaal deze plaats invullen, wat soms wat onwennig gebeurde maar toch een redelijk beeld gaf. De Balk mensen Jaap Pluvier, Lex Meilink en Maarten Remmerswaal hadden het tegen Weesp relatief mak kelijk, daar Weesp alles door het mid den speelde. Het werd uiteindelijk 7-3. Het allerlaatste competitie-optreden van Soest 1 was de streekderby tegen Baarn. Het eerste treffen was in een nipte 6-5 overwinning voor Soest geëin digd. Nu leek het heel anders te gaan. Via een doelpunt van Arthur Koppe kwam Soest op voorsprong. Na de ge lijkmaker van Baarn zorgde Hans van Loon met drie doelpunten voor een 4-1 voorsprong, alles leek in kannen en kruiken. Nog prijkte met rust de stand 5-2 op het bord, maar na rust kwam Baarn naast Soest door twee dubieuze strafballen en een strafcorner. Soest wist toch nog op 6-5 te komen, maar in de dode tijd benutte Baarn de strafcor ner en werden de punten gedeeld. Bij de overige teams van de hockey club waren jongens Al en meisjes A2 nog in de strijd voor het kampioen schap. De jongens lieten de titel zelf glippen door een nederlaag tegen Hil versum (6-3), terwijl de meisjes slechts op doelsaldo te kort schoten om op het bovenste eretrapje te eindigen. Al met al toch een goed resultaat voor de hockeyers. Van de elf competitie teams vier kampioenen, vier tweede plaatsen, twee vierde plaatsen en he laas 1 onderste plaats. VOLLEYBAL Volgende week is het dan zover, dan spelen ongeveer 75 teams van verschil lende scholen uit Soest tegen elkaar om uit te maken wie zich krokus-volley- ball-kampioen 1984 kan noemen. Zo spelen donderdag in Beukendal de mid delbare scholen tegen elkaar en vrij dag in De Bunt de lagere scholen. De poule indeling voor donderdag is als volgt: Poule mai Griftland I, Op. Mavo 2, Chr. Mavo I, Griftland 3, Ivo Mavo 2. Poule ma2 Griftland 2, Op. Mavo I, Eemland I, K. Alfrink I, Op. Mavo 3. Poule ma3 Ivo Mavo 1, K. Alfrink 2, Griftland 4, Op. Mavo 4. Poule ja I (jongens) Griftland I, Ee'mland 2, K. Alfrink I, Chr. Mavo 3. Poule ja2 Griftland 2, Eemland I, Chr. Mavo 2, K. Alfrink 2. Poule ja3 Griftland 3, Eemland 3, Chr. Mavo I, Op. Mavo 2. Poule ja4 Griftland 4, Op. Mavo I, K. Alfrink 3, Ivo Mavo I, Eemland 4. De poule indeling voor veertien jaar en ouder is als volgt: Poule mb Chr. Mavo I, Griftland 2, Op. Mavo 2, Eemland I, Griftland I, Op. Mavo I, Op. Mavo 3. Poule jb Chr. Mavo, Griftland, Op. Mavo, Ivo Mavo. Eemland. De basisscholen komen vrijdag uit en spelen dan in de Bunt. Die poules zijn als volgt MI De Schakel I, De Achtbaan, Da Costa, De Regentuuter. De Bron, S. Lohman, De Ingenhof, De Schakel 2. M3 KBS, Insinger, R. Tolman, Wegwijzer. JI De Schakel I, De Achtbaan, Da Costa, De Regentuuter. J2 KBS, Insinger, R. Tolman, Wegwijzer. J3 De Bron, S. Lohman, Ingenhof, De Schakel 2. De scholen spelen allemaal twee sets van 7 minuten tegen elkaar. Er kunnen dus kleine wijzigingen in het program ma optreden wat de tijd betreft. Het is dus beter als de volleyballers tussen de wedstrijden niet naar huis toegaan. Voor de vijfde keer organiseert de Soester Politie Sportvereniging (SPSV) ook dit jaar weer een crocus- volleybaltoernooi, waaraan door een flink aantal politiekorpsen uit het hele land (plus een team van de Vliegbasis Soesterberg) wordt deelgenomen. Dat betekent dat op maandag 5 maart ruim 100 volleyballers en volleybalsters te gast zullen zijn van de SPSV in sport hal Beukendal. De deelnemende teams zijn onderver deeld in twee poules. In poule A komen uit: Amersfoort, Bussum, Leiden, RSODA, Hilversum, Soest, Spoorweg politie Amsterdam en SVDU. In poule B zijn dat: Haarlem, UPS, Leidschen- dam, Nieuwegein, Huizen, Vliegbasis Soesterberg, Zeist en Baarn. Vorig jaar werd de wisselbeker gewon nen door het team van de Vliegbasis Soesterberg, na een spannende finale tegen het team van de psv Amersfoort. De wedstrijden beginnen om 9.00 uur. Naar verwachting zal de prijsuitrei king - door commissaris J. K. Adema - omstreeks 16.00 uur plaatsvinden. BRIDGE Bridgeclub ONI Soest De uitslag van de Bekerwedstrijden, vierde serie, 2e ronde heeft weer aan zienlijke verschuivingen tot gevolg ge had. A-lijn HH. Rijkhoek-Veldhuis Fam. Klaassen HH. Hielckert-Verkade Mw. Fliek-hr. Houbaer Mw. Wissing-Hr. Kuyt HH. Sickenga-v. Walen Ds. Kloet-Oosterbaan HH. Kuit-Zwiers Ds. Spanjaard-Zwiers HH. v.d. Busch-Zwiers Ds. Pronk-Simons Fam. Luyben Ds. Fransen-Post Fam. den Hollander 61.67% 54.31% 52.92% 52.26% 50.66% 50.62% 50.54% 49.45% 48.75% 47.88% 45.86%. 44.40% 44.24% 42.71% B-lijn 1. Fam. v.d. Wielen 62.50% 2. Ds. Bentum-v. Walen 55.78% 3. HH. Keetbaas-Haarlemmer 53.18% 4. Ds. Schoor-v.d. Burch 53.07% 5. Fam. Landstra 53.02% 6. HH. v. Dijk-Landmeter 52.04% 7. Ds. Jonker-Wolf 50.06% 8. Ds. Haarlemmer-de Wall 49.43% 9. HH. Riemens-Visser 49.27% 10. HH. Coren-Schaap 49.22% 11. HH. Simons-Zwiers 47.88% 12. Fam. De Wilde 41.62% 13. Mw. v.d. Kant-Hr. Oostdijk 41.15% 14. Mw. Riemens-Hr. Evenblij 40.47% C-lijn 1. Fam. Blom 60.42% 2. Mw. Zeeman-Hr. Broekhof 57.82% 3. Mw. v. Wijk-Hr. Sliggers 57.55% 4. Mw. Seegers-Hr.v.d.Feerlader 55.21% 5. Ds.v.d. Berkt-v. Woerden 52.87%, 6. Ds. Oothout Stoon 50.52% 7. Ds. De Boer-v.d. Berkt 50.00% 8. Mw.Nieuwenhuis-Hr.Nieuwendijk 45.32% 9/10. Fa. Jurg 42.71% 9/10. HH.Butzelaar-Pronk 42.71% 11. Mw. Steevert-Hr. Koppel 40.84% Zaterdag 3 maart 09.00 -14.00 uur NeVoBo volleybal 14.00 - 23.00 uur K. V.O./Eemvogels korfbal Zondag 4 maart 10.00 -18.00 uur BDC handbal Zaterdag 3 maart 09.00 -12.00 uur Badso badminton Zondag 4 maart 09.00 -17.00 uur Badso badminton Zaterdag 3 maart 09.00 -17.00 uur Selby badminton 17.00 - 22.00 uur S.O.Soest voetbal Zondag 4 maart 10.00 -15.00 uur Selby badminton BDC-dames uiteindelijk op winst HANDBAL In een zeer goede wedstrijd van de Soester dames, werd er gewonnen van Wing uit Den Haag met 15-8. BDC startte de wedstrijd met een serie fraaie aanvallen die o.a. werden afge rond door Ria v. Duuren. Na een tus senstand van 3-0 was het Wings dat de achterstand verkleinde tot 3-2, maar dit bracht BDC niet uit het ritme. De Soester dames bleven domineren en het geluk dat de afgelopen weken ontbrak, was ook weer aan de zijde van BDC. De 6-2 voorsprong was. dan ook dik verdiend. De kleedkamers werden opgezocht met een 7-3 voorsprong voor de thuisspelende ploeg. Na rust was het weer BDC dat het ini tiatief in handen nam en de voorsprong werd vergroot tot 9-3. Ondanks de zeer goede verdediging van de Soester dames zagen de dames van de Wings nu en dan ook nog kans tot scoren (9-5), maar de voorsprong kwam niet in ge vaar. BDC bleef zeer attent handballen het geen ook tot uiting kwam in enkele break outs (11-5). De wedstrijd was gespeeld en ondanks de "man-to-man" verdediging van Wings in het laatste deel van de wed strijd, die voor beide partijen doel punten opleverde (13-8), bleef de voor sprong gehandhaafd. De einduitslag van 15-8 voor BDC was dan ook dik verdiend. Over twee weken spelen de dames een uitwedstrijd tegen Foreholte en de ze wedstrijd zal wederom gewonnen WANDELSPORT 'Olympia' organiseert derde winterwandeling De derde en tevens laatste winterwan deling in Soest van het seizoen 1983/- 1984, welke onder auspiciën van de Sticht Gooise Wandelsport Bond (SGWB) door de wandelsportver eniging "Olympia" wordt georga niseerd, wordt gehouden op zaterdag 3 maart. Deze wandeling in de 22e win- terserie van Olympia betekent tevens de afsluiting van alle in het Sticht-Gooi gehouden winterwandeltochten. Ook dit keer zijn er fraaie en afwisse lende straat/bosparkoersen uitgezet van naar keuze vijf, tien en vijftien kilometer in Overhees, het landgoed Pijnenburg en Op Hees. Deelname staat open voor iedereen, zo wel individueel als in groepsverband. De start voor deze laatste winterwan deling is vanaf het gebouw "Eltheto", Driftje 4a, Soest-Zuid tussen 10.00 en 13.00 uur voor de 15 kilometer en tot 14.00 uur van de 10 en 5 kilometer. De zaal is open om 9.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt t./m. 14 jaar 2,- en voor 15 jaar en ouder 2,50 per persoon, inklusief herinnering. Deze bestaat uit een fraai lint in di verse kleuren, met opdruk Winterwan deling Zeist, Utrecht, Soest en Huizen. Zonder herinnering betaalt men respektievelijk 1,25 en 1,75. Inschrij vingen en betalingen kunnen aan de start plaatsvinden. Het startburo sluit om 17.00 uur. Eventuele inlichtingen kunt u verkrijgen bij mevr. I. Maas- sen, Korte Hartweg 4, 3762 SJ Soest, tel. nr. (02155) - 20188 of bij de heer W. van Steendelaar, Lange Brinkweg 50, 3764 AD Soest, na 18.00 uur tel. nr. (02155) -16414. moeten worden om de handhaving te bewerkstelligen. BDC junioren spelen gelijk De heren junioren van BDC zijn zeker van de tweede plaats in de jeugddivisie. Koploper C.S.L. is niet meer te achter halen. Na een zwaar bevochten gelijk spel, verloor BDC nog de speler Sro- morkovics. Aalsmeer nam na 5 minuten spelen de leiding, maar via Richard v.d. Hoef en een vreemd doelpunt van René ten Haaf kwam BDC terug. Door twee doelpun ten kwam Aalsmeer weer op voor sprong, maar door Nico v.d. Berg, die tweemaal uit een moeilijke hoek wist te scoren, nam de formatie van Koos van den Deijssel een 3-4 voor sprong. BDC speelde mat in de eerste helft en Aalsmeer profiteerde daar goed van. Doordat Gert Stavast nog een penalty stopte, liep Aalsmeer niet al te ver uit en BDC kwam via een doelpunt van Endre Sromorkovics zelf op gelijke hoogte 5-5. Na rust was de beginperiode voor Aals meer. Marcel Bouwmans scoorde voor BLKJ, maar de voorsprong van Aalsmeer liep op tot 8-6. Arjan Roest scoorde via een penalty en een gewoon veld- doelpunt de gelijkmaker, maar weer kwam Aalsmeer op voorsprong, 9-8. Toch wist BDC weer een voorsprong te nemen. Door goed doorzetten op de hoek van Endre Scromorkovics scoor de deze twee doelpunten. Nog was in deze op en neer golvende wedstrijd niets beslist. Door twee snelle scores nam Aalsmeer een 11-10 voorsprong. De laatste aanval van BDC bracht de gelijkmaker. Arjan Roest scoorde uit een rommelige situatie 11-11, na goed voorbereidend werk van Endre Sro morkovics. Deze blesseerde zich daar bij, Len moë%jiaar het, ziekenhuis wor den afgevoerd. n .1; i Aanstaande zondag is BDC vrij, maar op 11 maart komt BDC weer in actie. Ze spelen dan tegen het nog ongeslagen CSV. Deze ploeg is reeds kampioen, maar BDC is er op gebrand hen de eerste nederlaag toe te brengen. De wedstrijd begint om 13.00 uur. BRIDGE Bridge-wisselbeker voor de dames Spanjaard- Zwiers De wisselbeker van de Soester Courant voor het hoogste geëindigde paar op de jaarlijkse Rotary-bridgedrive voor een goed doel is ditmaal gewonnen door de dames Spanjaard-Zwiers, die eerste in de A-lijn werden 65,37 p.ct. (285 pun ten). Er hadden zich dit keer liefst hon derd bridge-paren gemeld, van wie overigens enkele op het laatste mo ment verstek lieten gaan. Maar dat werd door de eigenlijke organisatoren, de Werkgroep Bridge Soest (uit de vier plaatselijke bridgeclubssoepel opge lost. Tweede in de A-lijn werden de he ren H. Butzelaar-van Walen. In de B-lijn ging het echtpaar Weigra ven met 269 punten met de zege strij ken met de heren Kuyt-Zwiers (264) als goede tweede. In de C-lijn werden de heren Pronk-Simons eerste met 280 punten, gevolgd door de dames Coe- dam-Kapp met 278 punten. Dit betrof de clubbridge. Er waren ook twee groepen voor huiskamerbridgers: D en E. In de D-lijn won het echtpaar Wentholt (270), gevolgd door het echt paar Alblas (268). In de E-lijn de da mes Landman-Lybaart (202), gevolgd door mevrouw de Jong met de heer Vesters (194). Een extra-prijs (rondvlucht voor twee personen boven Gooi en Eemland) was er voor het echtpaar Scholtens dat als huiskamerbridgers een opengevallen plaats in de A-lijn innam en het daar dus extra zwaar had. RUITERSPORT Ringsteken bij Paardensportcentrum Soest Na de enorme belangstelling bij de opening van de nieuwe ponystal van het Paardensportcentrum Soest is de volgende activiteit een ringsteek wedstrijd met verschillende hindernis sen op zondag 4 maart a.s. De kosten bedragen 2,50 voor jong en oud. Ook niet-leden van de Bosruiters kunnen deelnemen. Er kunnen natuurlijk weer mooie prijzen gewonnen worden, aan geboden door de fa. Fugers uit Soest. Na afloop is er nog bingo, met vele luxe prijzen. Een week later staat al weer een spring- wedstrijd op het programma, tegen de Utrechtse manége, en op zondag 18 maart een springwedstrijd tegen "El dorado," bij het Paardensportcentrum Soest, Bosstraat 37, tel. 13138. O Handbal vereniging Wedstrijdprogramma zondag 4 maart Thuiswedstrijden Sporthal Beukendal Jongens pup.1 10.00 uur BDC 1 - Amersfoort Meisjes adsp. 2 10.50 uur BDC 2 - DWSM 2 Heren jun. 2 11.40 uur BDC 2 - Sporting Dames sen. 3 12.40 uur BDC 3 - Attila 2 Dames sen. 2 13.40 uur BDC 2 - Sporting Dames sen. 4 14.50 uur BDC 4 - E.M.M. 3 Heren sen. 3 15.50 uur BDC 3 - DSO 2 Uitwedstrijden zondag 4 maart Welpen 10.00 uur Neyenrodes - BDC Jongens pup 2 11.40 uur Nederhorst - BDC 2 Meisjes pup 2 12.00 uur BSV - BDC 2 Meisjes adsp. 3 12.20 uur Limvio - BDC 3 Meisjes pup. 1 14.20 uur Baarn - BDC 1 Dames jun. 3 15.20 uur Eendracht - BDC 3 Dames jun. 2 15.50 uur E.M.M. 2 - VDC 2 Heren sen. 2 16.10 uur Sport Ver. - BDC 2 Vrij zijn: H.S. 1, D.S. 1, H.J. 1, D. J. i, M.A. 1, J.A. 1.

Soester Courant | 1984 | | pagina 19