Tegenstellingen splijten PvdA-bestuur 50 jaar geleden in Soest WRIGLEY Ge bleekte Denim Oudheidkamer BOUW- I^PMt MARKT WANDTEGELS VLOERTEGELS Relatie bestuur-fractie vormt voornaamste breekpunt Raadsvergadering BROEKEN 59.95 - 69.95 JACKS 69.95 - 79.95 Pa? is volkoren brood halen BAKKER BRAM Bestemmingsplan 'Begraafplaats' 2 Maart 1934 Een Bouwzaken vrijetijdskleding v.Weedestr.59 tel .12424 Soest Voor EN VELDWEG 4 - SOEST TELEFOON 02155 -1 48 78 WOENSDAG 29 FEBRUAR11984 SOESTER COURANT PAGINA 5 Spullenhulp; neem de bezuinigingen nu weer, met Artishock." Vertechnocratiseerd °ver de verhouding met de fractie zegt hij: "Dat alleen het bestuur voor de or ganisatie verantwoordelijk is, is be lachelijk. Het gaat ook om de politieke invloed van de afdeling. Raymond van Gelder zei op de laatste ledenverga dering dat het bestuur van de ge meente vertechnocratiseerd is, maar dat geldt óók binnen de partij, óók binnen de afdeling. De wisselwerking met de mensen aan de basis is moei lijk, en dat wordt onder druk van de omstandigheden steeds scherper." Hij verwacht negatieve consequenties van de nu weer opgelaaide onenigheid. 'Ik denk dat de acties en activiteiten die we hebben voorbereid voorlopig wel teruggedraaid zullen moeten worden, zoals de 1 mei-viering." Hij is verder niet bang voor de effecten van een openlijke controverse: "Dat kan zelfs positief werken. Misschien luis tert de fractie dan beter. En wat mij betreft stappen we morgen uit het Col lege!" Op de vraag of dat alleen zijn persoon lijke mening is, antwoordt hij: "Nou, het is niet 'de' mening van het bestuur! maar van de afdeling weet ik 't niet. Maar het is zeker niet de mening van de fractie. fractie kijken we kritisch naar allerlei zaken, en dus ook naar onszelf. Ik vind het merkwaardig dat bestuursleden zouden opstappen om het punt van de samenwerking in het College. Op de af gelopen ledenvergadering is dat door niemand aan de orde gesteld. Daar over is destijds in de afdeling trouwens gestemd, en de partij is achter de fractie gaan. staan. Niemand heeft die discussie opnieuw aangezwengeld Werkgroep Verschillen van inzicht over diverse zaken, zoals de bezuinigingen en de ton van de sportstichting, zijn op zichzelf niet verontrustend, aldus Van Gelder. "Samenwerken is nu eenmaal moei lijk. Wij willen soms óók wel andere dingen. Wij zouden bijvoorbeeld graag zien dat het bestuur de werkgroepen die het zélf entameert ook eens werke lijk van de grond brengt, maar dat loopt ook niet goed. En dat het bestuur niet aan politiek toekomt is het pro bleem van het bestuur. Het ligt niet op de weg van de fractie om het bestuur te organiseren. Van Gelder wijst er verder op dat de statuten het deelnemen van fractiele den aan de bestuursvergaderingen weliswaar toestaan, maar niet ver plicht voorschrijven. "Ik zit trouwens niet te wachten op nog méér verga deringen. Binnen de PvdA proberen we altijd tijdens de ledenvergadering over de gemeentepolitiek van gedachten de wisselen, maar ja, dat gebeurt dan meestal aan 't eind, en dan komt het niet zo uit de verf. Maar juist in de af gelopen ledenvergadering hebben we daarvoor bijna alle ruimte vrijge maakt; dat staat er dan toch weer te genover." Van Gelder onderstreept dat er in de fractievergaderingen over de al dan niet vermeende controverses niet is ge sproken. "Van het bestuur zitten tel kens twee mensen in de fractieverga dering. Als er problemen waren had ik ze dus wel gehoord. Ik kan het gewoon niet geloven. Niemand heeft zich ooit fundamenteel gekeerd tegen de lijn die we uitzetten." Het afdelingsbestuur zou zich gister avond (al dan niet in aanwezigheid van fractieleden) over de gerezen pro blemen buigen. De eerstvolgende openbare raadsvergadering wordt gehouden op donder dag 15 maart, 's avonds om half acht, in de aula van het Griftlandcollege Noorderweg. De agenda ziet er als volgt uit: Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 19 en 20 december 1983. Ingekomen stukken. tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de gronden gelegen binnen het bestemmingsplan industrieterrein Soesterberg, binnen het bestemmingsplan Overhees, voor een perceel aan de Dalweg en voor het winkelgebied aan de Van Weedestraat. tot verdaging van de beslissing omtrent de vaststelling van het bestem mingsplan Winkelpool Soest-Zuid' advies aan Gedeputeerde Staten terzaken van de ontwerp-nota Kiik op Grenzen in Utrecht-Oost. tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het gas- en caibedrijf voor uitbreiding en vervanging van vaste activa, tot het vormen van voldoende openbare basisscholen, wijziging bezoldigingsverordening 1971. tot goedkeuring van de jaarrekening 1982 van de Stichting Openbare Bibliotheek Soest en tot vaststelling van de kostenvergoeding voor 1982. tot verkoop van het perceel Parklaan 45 aan de heer C. van den Berg te Soest. b tot verkoop van het perceel Vredehofstraat 28 aan de heren H A en G J van Nimwegen te Soest. tot verkoop van een kavel grond gelegen aan de Parklaan aan de heer H. H. S. M. Janvier te Soest. tot het aangaan van een overeenkomst tot ruiling van gronden nabij de Vredehofstraat met de heer F. A. van Vuuren te Soest, tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöne- verordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een rondhouthandel annex mestopslag op/in het perceel Wieksloterweg hoek Dorresteinweg. tot benoeming van een aantal (plaatsvervangende) leden in de commis sie welzijnsplanning. tot verkoop van grond gelegen achter het perceel Oude Tempellaan 6 te Soesterberg aan de heer F. P. Prause te Soesterberg. tot verkoop van grond gelegen achter het perceel Oude Tempellaan 6a te Soesterberg aan de heer M. A. van Oostrum te Soesterberg. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken inzien. Foto-expositie 'Van Weede straat en omgeving'. Ter afronding van het "Soestdijkse" deel van de gemeente Soest, is er in de Oudheidkamer momenteel een foto-ex positie van de Van Weedestraat en om geving, Korte Brinkweg, Nassauplant- soen, Prins Bernhardlaan te zien met bekende plekjes, zoals café Verkerk, waar de treinreizigers een kopje koffie konden drinken en de biljartvereni gingen hun stamcafé hadden. Ook Eemland, een pleisterplaats voor vele bustochten, talloze festivitei ten, toneeluitvoeringen zijn hier in de annalen opgeschreven. Over deze plek rijdt men nu richting Baarn. Het oude Gemeentehuis en villa Zo- merzorg, het woonhuis van de schilder Jac. v. Looy. Veel is ook-hier veranderd en het is beslist de moeite waard te zien, hoe het winkelcentrum Van Wee destraat er vroeger uitzag. Brengt u een bezoek aan de Oudheidka mer, denk dan eens aan de mogelijk heid "vriend" te worden van de Oud heidkamer. Voor een minimum bijdrage van 10,- bent u vriend en heeft u het gehele jaar door, gratis toegang tot de Oudheidka mer. Er komen dit jaar nog vele maan delijkse wissel-exposities, te houden naast de permanente exposities, zoals de leiendekker, de koperslager en de klompenmaker, e.a. Voor een gezin geldt een minimum bij drage van 25,- per jaar. De Oudheidkamer, Ferdinand Huyck- laan 18, is geopend op zaterdag en zon dag van 13.00 tot 17.00 uur. MODERNE VROUW WAARDEERT WRIGLEn Wat verhoogt 't vrouwelijk oharmo moor dan oen trlsaoho mond mot mooie tanden 7 Vooral nu hel reokon door dames moor en moor ge. woonto wordt, hooft hol pakje Wrigley'e Kauwgom In hot damestaschle oen vaste plaats gekregen. Wrlgley's sulvert do adem houdt de kool Irlach en do tandon schoon en doet elke nasmaak van aten en raokon verdwijnen. En Wrlgley's brengt de ioo begeerde „alanka lijn" niet in gevaar. Twee soorten i P.K. mat sulvore popermuntsmaak an Spearmlnt mat een pittige omaak van veraoho krulsemunt. Sleohta 5 ot, per pak]s - tdoh hot allen fijnste wat bestaat. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9af TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur.

Soester Courant | 1984 | | pagina 5