Manifestatie in Soest t.g.v. Internationale Vrouwendag Geen 'misbaksels' bij Bakker Bram (Si Stichting Projekt Vrouwen voor Vrouwen viert eerste lustrum Vrouwen voor Vrede, een politieke keuze? BOS EN DUIN Donderdag 8 maart, Artishockgebouw: Internationale Vrouwendag „SOESTER NATUUR(BAD) - SOEST" Tandartsen doen het in de praktijk Café-Bar-Biljart Agenda De Borg FilmhuisDe kleur van de Granaatappel Nachtmarathon in Filmhuis Artishock il»^W Lada WOENSDAG 29 FEBRUAR11984 SOESTER COURANT PAGINA 9 Ter gelegenheid van de Internationale Vrouwendag organiseert de Werkgroep Emancipatorische Activiteiten in Soest op donderdag 8 maart a.s. een mani festatie in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat. Het programma om vat twee bijeenkomsten: 's ochtends vanaf 10.00 uur (tot ca. 12.30 uur) en 's avonds vanaf 18.00 uur. Ochtendprogramma Het ochtendprogramma begint met een .(ontvangst met koffie en voor dè kin deren limonade. Om 10.30 uur wordt de manifestatie geopend door wet houder F. Kingma. Aansluitend daarop treedt het poppentheater "Wellus-Nie- tus" op met de voorstelling "Arthur en /Clementineeen bewerking van het gelijknamige boek van A. Turin en N. Bosnia. Voor de kinderen van 4 tot 14 jaar vindt gelijktijdig een tekenfilm programma plaats in de filmzaal. Voor de kinderen tot 4 jaar is er oppas. '[/"Arthur en Clementine" - met als the ma "onderdrukking" - gaat over een tfargeloze vrouwtjesschildpad (Clemen tine), die in het huwelijksbootje stapt net Arthur, de man van haar dromen, files lijkt ideaal, maar al gauw komt 31ementine tot de ontdekking dat ze Arthur en haar huis moet verzorgen en geen ruimte heeft om zelf iets te ondernemen. Uiteindelijk neemt ze de benen en gaat alleen verder. De speelsters van "Wellus-Nietus" hebben het verhaal - het boek gaat tot dit punt - verder geschreven. Clemen tine gaat haar eigen weg. Vrijheid, de mogelijkheid om te doen wat ze zelf wil, blijkt helemaal niet gemakke lijk te verwezenlijken. Clementine vecht voor haar belangen en die van andere vrouwen, hoewel het soms alle maal geen zin ljjkt te hebben. Op de achtergrond van de voorstelling staat de verzorgende rol, die de vrouw altijd heeft gehad, omdat zij de kin deren baarde. De man deed het werk buitenshuis en onderhield het gezin. Daardoor namen de mannen beslis singen op sociaal-economisch gebied. Zo ontstond er een achterstand in de ontwikkeling van vrouwen ten opzich te van mannen. Vrouwen zijn niet langer tevreden met de opgelegde rol; ze willen zich ontwikkelen, kon takten leggen buitenshuis, aktief be trokken zijn bij de maatschappij, po litiek aktief zijn, zinvol werk doen. Maar door allerlei wetten, gebrek aan Op 8 maart 1908 brak in New York een grote staking uit onder textielar beiders. In 1910 was de eerste internationele vrouwenconferentie, waar vrouwen uit 16 landen bij elkaar waren om te praten over de strijd tegen het oorlogsgeweld, voor het algemeen kiesrecht en sociale zekerheid voor VTOuwen en kinderen, en tegen de hoge kosten van het levensonderhoud. Op deze bijeenkomst werd door de Duitse Clara Zetkin het voorstel ge daan om, naar aanleiding van de staking in New York in 1908, 8 maart uit te roepen tot internationale vrouwendag. Vanaf die tijd werd door de vrou wenbeweging aandacht besteed aan 8 maart. Ook in Nederland werd rond 1920, met name door de S.D.A.P.-vrouwen, extra aandacht besteed aan deze datum, mede door toedoen van Henriëtte Roland Holst. Rond 1972 is de internationale vrouwendag weer meer in de belangstelling komen te staan door de Nederlandse Vrouwenbond en de opkomst van Dolle Mina. Vanaf die tijd zijn er in Nederland steeds manifestaties ge houden op verschillende plaatsen. Dit jaar kreeg de internationale vrouwendag het thema mee: "Vrouwen- strijd in crisistijd, voor economische zelfstandigheid, internationale soli dariteit." Zaalcap. 200 pers, Ruime parkeer gelegenheid Uw adres voor: Bruiloften en partijen Openhaard-., barbecue v. Weerden- Poelmanweg 4 Tei. 02155-13156- 11121 opleiding en de norm dat de vrouw tóch trouwt en kinderen krijgt, wordt het haast onmogelijk dit te verwezen lijken. Avondprogramma Vanaf 18.00 uur is het Artishockgebouw weer open. Er is dan een mogelijk heid voor het bezoeken van de poster tentoonstelling "Vrouw en Rijk". Om 19.00 uur begint een kaasfondue-maal tijd in het eetcafé. Tijdens het eten is er een programma georganiseerd dat in het teken staat van het thema van de Vrouwendag 1984: "Vrouwenstrijd in crisistijd, voor economische zelf standigheid". In het programma zul len ernst en humor elkaar afwisselen. Vanaf ca. 22.00 uur vindt er een in formeel samenzijn plaats voor alle vrouwen, ook voor hen die niet aan de maaltijd hebben deelgenomen. Alle activiteiten tijdens het ochtend programma zijn gratis. Voor het avond programma geldt een entree van 5,-, althans voor wie wil meedoen met de kaasfondue. Daarvoor kan men zich, vóór 5 maart, opgeven bij de telefoon nummers 17641 en 18816. Inbraak Dorresteinweg Onbekenden hebben vorige week een ongenood nachtelijk bezoek gebracht aan een woning aan de Dorresteinweg. Zij kwamen het huis binnnen door een ruit van de openslaande deuren kapot te slaan en doorzochten de gehele wo ning. Ze verdwenen met een niet onaan zienlijke buit: een complete stereo-in stallatie en een televisietoestel. De ei genaar deed aangifte bij de politie. ïAMmmsmoom m in oe pmm Dat is geen vergelijk met het heden en toen. Wat zouden ze doen? Ik heb eens een tandarts gekend, die kwam oorspronkelijk uit Purmerend. Hoe gek het ook was, hij deed "het" aan de Loosdrechtse plas. En dan, die tandarts Niezen, hij had niets te verliezen, hij deed het in bad als hij er eentje te veel op had. Kent U tandarts van der Heem? Hij zat dagelijks aan de Eem. Wat die daar allemaal deed, dat komt niemand aan de weet. Laat ik verder Uw rust maar niet verstoren, eens zult U de waarheid toch wel horen en misschien wel onder 't boren. J2SI Na aanrijding doorge reden Een inwoner van Soest ontdekte in het weekeinde dat zijn auto. die gepar keerd stond aan de Groen van Prins- tererstraat. door een andere automo bilist was aangereden. Van de dader ontbreekt elk spoor. "Vrouwen voor Vrede" organiseert op I maandag 5 maart a.s. in het Medische BCentrum aan de Nieuweweg een thema-avond over het onderwerp: I Vrouw - Vrede - Politiek. Aanleiding tot j deze bijeenkomst is de avond geweest I die de Vrouwenraad Soest in oktober |j.l. organiseerde rondom het thema: "Waarom zijn vrouwen wel of niet ak- Etief in de politiek?" Dat thema werd I door veel vrouwen die deze avonden Jbijwoonden heel verschillend "inge- •uld." Intrigerend was dat er zo ver schillend werd gedacht over zaken waarover veel vrouwen het in principe teens zijn. Voor Vrouwen voor Vrede is een en 1 ander aanleiding geweest om in de eigen groep verder te praten. Daarbij kwam o.m. de vraag aan de orde of die verschillen het gevolg zijn van de posi tie die je als vrouw in de maatschappij E, inneemt, bijvoorbeeld als huisvrouw of als buitenshuis werkende vrouw met I een betaalde baan, en welke rol burge- b lijke staat, leeftijd, geloof, etc. spelen. B-De thema-avond van a.s. maandag is heen uitvloeisel van deze discussie. Het Dis de bedoeling dat er gesproken wordt met vrouwen van verschillende poli tieke richtingen, om te kijken waar de verschillen vandaan komen. Het doel van deze avond is dan ookmeer infor matie te krijgen over eikaars aktivi- teiten en ideeën, eventuele vooroorde len uit de weg te ruimen en de verschil len en overeenkomsten helder te krij gen. Met elkaar wordt gesproken aan de hand van de volgende vragen - Wat is voor vrouwen een reden om naast het huishouden aktief te worden en hun standpunten naar buiten te brengen? - Als je aan Vrede en Veiligheid denkt, welke weg denk je dan dat er gevolgd moet worden? - Op welke punten kunnen wij samen werken, elkaar ondersteunen, afspra ken maken en ideeën ontwikkelen over de toekomst, concreet in de eigen woonomgeving? De bijeenkomst in het Medisch Cen trum begint om 20.00 uur en duurt tot ca. 22.30 uur. Inlichtingen over deze avond wordt verstrekt door Joke Evenhuis, tel. 16617. In 1984 bestaat het Projekt "Vrouwen voor Vrouwen" vijf jaar. Zoals bekend is "Vrouwen voor Vrouwen" een vrij willigstersorganisatie van en voor Turkse, Marokkaanse en Nederlandse vrouwen, die tot doel heeft de vrouwen van buitenlandse werknemers en hun gezinnen te helpen inzicht te krijgen in de Nederlandse samenleving, en de Nederlandse samenleving meer in zicht te geven in de leefwijze, gods dienst en kuituur van de buitenlanders. In de maand mei zal dit eerste lustrum door medewerksters en deelneemsters aan het projekt op feestelijke wijze worden gevierd. Een vijfjarig bestaan geeft echter niet alleen reden tot feest, maar is ook een moment om even stil te staan bij ver leden en toekomst. Toen het initiatiefr tot het projekt werd genomen door enkele vrouwen uit de Stichting Werk. groep Buitenlandse Werknemers Soest, dacht men in eerste instantie aan een vorm van georganiseerde burenhulp: Nederlandse vrouwen bieden buiten landse vrouwen de helpende hand om wegwijs te raken in de Nederlandse samenleving, waardoor zij zich gelei delijk aan beter "thuis" zullen kunnen voelen in Nederland. Zo'n 5 jaar later is deze burenhulp uitgegroeid tot de zelfstandige Stich ting Projekt "Vrouwen voor Vrouwen", die een eigen centrum beheert aan de Parellelweg 7, en die haar werkzaam heden en aktiviteiten heeft zien groeien. Het is niet alleen bij gezinsbegeleiding gebleven; er is en wordt medewerking gegeven aan taal- en naaikursussen, informatie en voorlichting aan Neder landers zowel als aan buitenlanders, tentoonstellingen. Er worden groepsaktiviteiten geor ganiseerd zoals koffie-ochtenden, handwerkkursus, open-huis-bijeen- komsten en dergelijke. Men is gestart met kinderopvang en neemt deel aan verschillende over- legstrukturen om de belangen van de buitenlandse vrouwen te behartigen. Alle werkzaamheden en aktiviteiten worden uitgevoerd door vrijwillige medewerksters, Nederlandse zowel als buitenlandse vrouwen. Het projekt kan momenteel rekenen op de mede werking van zo'n 40 vrijwilligsters, maar gezien de veelheid van werk zaamheden blijven nieuwe medewerk sters altijd welkom. Er kunnen vrijwilligsters worden ge plaatst voor verschillende werkzaam heden, zoals bijvoorbeeld: Gezinsbegeleiding: dit houdt in een vast kontakt met een buitenlands ge zin, waarbij aan de vrouw en eventuele dochters enig onderwijs wordt gegeven in de Nederlandse taal, hulp wordt ge boden bij het wegwijs raken in de Nederlandse samenleving, bezoek aan dokter, polikliniek e.d., uitleg en hulp bij brieven en formulieren, voorlich ting over zaken als gezondheidszorg, onderwijs, enz. enz. Kinderopvang: tijdens de verschil lende groepsaktiviteiten in het cen trum worden de aanwezige kinderen van baby's tot peuters en kleuters op gevangen. De peuters worden aange- zet tot spelen en daarin begeleid. HandwerkkursuS j hulp en begelei ding bij déze kursus; die wordt gege ven onder de leiding van een docente en waar zeer uiteenlopende handwerk technieken worden geleerd. Bestuur en organisatie: door de groei van het projekt zijn de taken op het gebied van organisatie, administratie en bestuur meer tijd gaan vragen en zeker veelomvattend te noemen. Hulp en uitbreiding in deze funkties is daar om nodig. Als u door het lezen van deze informa tie geïnteresseerd bent geraakt in dit werk, neem dan eens kontakt op. U kunt bellen voor nadere infor matie op dinsdag of woensdagochtend, tussen 9.00 en 11.00 uur naar het cen trum, tel. 02155-23549, of naar Sjoerina van der See, tel. 02155-12721 en Jos van der Leij, tel. 02155-15612. (Tijdens de voorjaarsvakantie van 5 t./m. 9 maart is het centrum gesloten.) Laat u niet afschrikken door de veel heid van werkzaamheden die genoemd zijn, of het feit dat u weinig bekend bent met de achtergronden van buiten landse vrouwen. Voor nieuwe medewerksters of ge- interesseerden, worden informatie- en kennismakingsbijeenkomsten geor ganiseerd waarin de werkzaamheden van het projekt worden toegelicht, ach tergrondinformatie over buitenlandse vrouwen wordt verstrekt en de gele genheid wordt gegeven om uw vragen en motieven te bespreken. Er vinden persoonlijke gesprekken plaats met projektmedewerksters of groepsleid sters en begeleiding in de beginperio de. Dus bel en informeer! Benzinediefstallen Een inwoner van Soest ontdekte in het afgelopen weekeinde dat onbekenden de inhoud van de bezinetank van zijn auto hadden gestolen. De auto stond geparkeerd aan de Braamweg. De man deed zijn ontdekking omdat hij uit de tank nog een stuk tuinslang zag hangen. Een bewoonster van Colenso kwam tot de ontdekking dat uit haar benzinetank ongeveer 10 liter benzine was gestolen. Beiden deden aangifte bij de politie. "Beter brood bak je bij Bakker Bram! Daarvan zijn niet alleen de klanten van bakker Bram van Hoegee in het nieuwe winkelcentrum Overhees in de afgelo pen maanden overtuigd geraakt. Ook kinderen van verschillende scholen uit Soest, die in de afgelopen weken - tel kens op donderdagmiddag - een kijkje kwamen nemen in de bakkerij aan de Tamboerijn (zo heet namelijk officieel de straat waaraan het nieuwe winkel centrum is gevestigd). Al een paar weken werd Bakker Bram's bakkerij min of meer overstroomd door het jonge volkje, en in de afgelo- j pen week was het beurt aan de eerste- I en tweede-klassers van de Openbare Basisschool Overhees, die met z'n éénendertigen onder leiding van juf Marjan Hadders en een paar moeders zelf aan het werk konden gaan met het door de bakker al tevoren klaarge maakte deeg. "Aanschouwelijk onder wijs is altijd het beste", moet Bakker Bram hebben gedacht. De kinderen mochten naar hartelust aan de gang en hun eigen bruine of witte brood in de door hen gewenste vorm kneden. Met een papiertje met de naam van de jeugdige vrije-tijds- bakker of -bakster erop verdwenen de broodjes één voor één in de enorme oven, om er na nog geen half uur kant en klaar uit te komen, direct voor con sumptie geschikt, al namen de mees te kinderen hun baksels mee naar huis. Uiteraard liet Bakker Bram zich ook verder niet onbetuigd: alle kinderen werden onthaald op limonade en een forse krentenbol van eigen (Bakker Brams) makelij. In de deegcreaties waren naast de traditionele brood-vormen ook allerlei opvallende en merkwaardige construc- langwer- ties te zien: rond. vii pig enz. Bakker Bram. duidelijk in zijn schik met het enthousiasme en de activiteit van de jeugd: "Op school krijgen ze dit nooit te zien. Om de kinderen bekend te maken met wat er allemaal bij dat gewone dagelijkse brood te pas komt is dit de beste manier. Ze zien zelf het resultaat. En tegelijk is het ook een stukje propaganda voor het eten van brood. En dat is natuurlijk nooit weg. Bakker Bram van Hoegee, omringd door jeugdige bakkersknechten van de OBS 'Overhees', die het vak al aardig onder de knie lijken te hebben. Foto: Goos van der Wilt NET ALS IN DE GOEDE OUDE TIJD IS ER OOK NU WEER GEZELLIGHEID Bosstraat 80 - Soest Tel. 22344 OOK VOOR UW VERGADERING FEESTAVOND KAARTAVOND BRUILOFT Geopend: dinsdag, woensdag en donderdag 16.00-01 00 uur, vrijdags en zaterdags van 14.00-02.00 uur, zondags van 12 00-24.00 uur Woensdag 29 februari 19.00 uur Bewegingsleer 15.00 uur Soos Veenbesstraat 20.00 uur Rijschool Los 20.00 Uur Verg. S.B.B. Donderdag 1 maart 10.00 uur Volksdansen 20.00 uur Rijschool Ruyssenaar 20.00 uur Bridge ON I Zaterdag 3 maart 14.00 uur Verg. Reisver. 20.00 uur Bingo Wijkvereniging Zondag 4 maart 12.00 uur Koffieconcert "Mozart" Maandag 5 maart 9.00 uur Senioren Bowling 10.00 uur Vert.w. verg. Keune 15.30 uur Rijschool Los 19.30 uur Bowling S.B.B. 20.00 uur A.B.O.-cursus 20.00 uur Tafeltennis Chemco 20.00 uur Rijschool Los Dinsdag 6 maart Film Wijkvereniging 19.30 uur Bowling S.B.B. 20.00 uur Film Wijkvereniging Woensdag 7 maart 14.00 uur Soos Veenbes 19.30 uur Bedrijfs Bowlen 20.00 uur Rijschool Los 20.00 uur Brigde wedstrijd Donderdag 8 maart 10.00 uur Senioren Bowlen 10.00 uur Volksdansen 19.30 uur Bedrijfs Bowlen 20.00 uur Verg. F.N.V. 20.00 uur Rijschool Ruyssenaar 20.00 uur Bridge Eemland Vrijdag 9 maart 10.00 uur Senioren Bowlen 20.00 uur Klaverjassen Wijkver. 20.00 uur Klaverjassen Chemco Maandag 12 maart 10.00 uur Senioren Bowlen 19.30 uur Bowlen S.B.B. 20.00 uur Rijschool Los 20.00 uur A.B.O. cursus 20.00 uur Tafeltennis Chemco Dinsdag 13 maart 19.30 uur Bowlen S.B.B. 20.00 uur Reanimatiecursus Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 -1 95 77. Donderdag 1 maart: RegieSergei Paradjanov. USSR 1968 kleur. HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Op donderdag 1 maart aanvang 21.00 uur, vertoont Filmhuis Artishock de Russische film De kleur van de Gra naatappel van Sergei Paradjanov. De film heeft de vorm van een episch ge dicht, waarin met veel symboliek en metaforische betekenissen het verhaal verteld wordt van de 18e eeuwse trou badour Sayat Nova. Een schilderach tig portret van deze Armeense trouba dour, waarmede Paradjanov een be langwekkend document gemaakt heeft van deze eeuwenoude cultuur in Arme nië. Paradjanov verwierf met zijn vorige film "De Vuurpaarden" uit 1964, een enorme internationale reputatie. Voor deze film kreeg hij in totaal zestien in ternationale prijzen. Toen De kleur van de Granaatappel klaar was (1968), werd Paradjanov opgepakt en ge vangen gezet. Ook de film werd uit de roulatie genomen en is pas enkele ja ren weer m een aangepaste vorm in Rusland vrijgegeven. Aan de hand van de troubadour Sayat Nova ziet men veel verwijzingen naar de tragische geschiedenis van het Ar meense volk. Een geschiedenis van massamoord, wegvoering en onder drukking. Deze nationalistische ach tergronden en haar culturele erfenis, weergegeven in geloof en tradities,' heen. In beelden van objekten en haal hee. In beelden van objekten en gestileerde tableaux vivants, worden de fantasieën en teksten van Sayat Nóya verbeeld. Een film voor fijnproe vers. Volgende week 8 maart het mees terwerk van Federico Fellini uit 1963 "8%" (Otto e Mezzo). De film is een kaleidoscopisch en autobiografisch filmcircus over een regisseur die Fel lini zelf had kunnen zijn. Met Marcello Mastroianni als regisseur. Aanvang: 21.00 uur. Entree5.-/leden en CJP ƒ4,-. Zaterdag 3 maart 23.00 uur: Als alternatief op het karnavals vertier in ons Knollendam, organiseert Filmhuis Artishock in de nacht van zaterdag 3 op zondag 4 maart een nachtmarathon. De eerste nachtmara thon die het filmhuis in haar zesjarig bestaan origaniseert. Vanaf 23.00 uur zaterdagavond tot de volgende ochtend worden vier lange speelfilms gedraaid. De happening wordt zondagochtend be sloten met een stevig ontbijt. Maar voordat het zover is, zijn er heel wat meters film door de projektoren gegaan. Zonder al te veel zotteklap blijft het filmhuis het Soester cultuur blazoen aantrekken. Maar voor hoe lang nog vragen wij ons af? Want dat blazoen begint in Soest al aardig "ver- cultuurd" te raken. In ieder geval: de nachtmarathon in Artishock gaat door! En bij succes zal zeker tot herha ling worden overgegaan, waarschijn lijk in het najaar. Het filmprogramma (zie onder) biedt twee klassiekers van Visconti en Mur- nau, een nieuwe film gebaseerd op een hoek van Nobel-prijswinnaar Marquez én een film met o.m. in de hoofdrol de entertainer, travestiet Craig Russell. Naast de diverse pauzes is halverwege deze nacht een koffiepauze om alles nog okselfris te houden. Ter afronding van de eerste nachtmarathon wordt in de ochtend om circa 8.00 uur, een wel verdiend ontbijft geserveerd. Ook aan de inwendige mens is gedacht. Tijdens de nacht zijn er diverse versna peringen te verkrijgen waaronder soep met stokbrood, hartige broodjes en voor de dorstige kelen is er o.m. keuze uit diverse biersoorten en reformsap-> pen. De kaartjes kosten in de voor verkoop tot en met donderdag 1 maart 15,-. Daarna 20,-. De koffie tij dens de koffiepauze èn het ontbijt is in de prijs begrepen. De kaarten zijn in het filmhuis op de donderdagavond vanaf 20.15 uur te verkrijgen. Reser veren is mogelijk onder de telefoon nummers 18411 óf 12689 in Soest. Het programma La viuda de Montiel (De weduwe van Montiel) - Miguel Lit- tin. Deze opmerkelijke film is geba seerd op het gelijknamige boek van Gabriel Garcia Marguez. Het draait om een weduwe (Geraldine Chaplin) uit het rijke en decadente milieu in een niet nader bepaald land in Zuid Ameri ka. Zij is de enige in het dorp die treurt om de dood van haar man. In flash backs zien we dat Montiel zeker geen braaf ventje was. Een echte macho, die over lijken gaat om tot macht en rijkdom te komen. Maar de weduwe blijft aan het verleden vastklampen, wat d.m.v. fantasieën, dromen en halli- cunaties duidelijk wordt gemaakt. Nosferatu Friedricht Wilhelm Murnau. De geschiedenis van de horror-film be gint met Murnau's Nosferatu uit 1922. Het verhaal is gebaseerd op de be roemde vampierroman van Bram Sto ker, getiteld Dracula, maar de namen waren veranderd om het copyright te ontduiken. Niettemin werd de film door de rechter verboden en moesten alle kopieën worden vernietigd. Maar door een filmpiraat (toen ook al) werd de film voor het nageslacht gered. Met eigen ogen kunnen we konstateren dat de Nosferatu van Max Shreck de mooiste vampier is van allemaal, in clusief Bela Lugosi en Christopher Lee. Violence et passion Luchino Visconti. Burt Lancaster speelt de rol van een geleerde die zich van de wetenschap heeft afgewend en alleen met zijn kunstschatten leeft. Niet voor lang. Wanneer een uiterst moderne familie boven zijn appartement komt wonen,' nemen zij langzaam bezit van zijn ka mers. Zij vertegenwoordigen alles wat hij verafschuwt. Gedreven door sym pathie ondanks zijn verbijstering nemen de kontakten met deze bovenbu ren geleidelijk toe. Waarna een verras send slot volgt. Outrageous Richard Benner. Een van de hoofdrolspelers is Craig Russell. Deze entertainer behoeft nau welijks introduktieop de planken is hij een ster die in travestie veel persoon-, lijkheden van het witte doel en uit de theaterwereld van Hollywood en Broadway op de planken nadoet. Zo zien we in de film o.m. Betty Davis, Mae West, Marlène Dietrich, Barbara Streisand, Bette Midler en Peggy Lee (zie foto). Maar de film is meer dan dat. We zien hoe een homofiel (Craig Russell) en een uit een inrichting ont snapte schizofrene genoeg gemeen hebben om al dan niet met de nodige (komische) hilariteit elkaar te kunnen helpen. In bovenstaande volgorde worden de films gedraaid. Aanvang eerste film 23.00 uur. Vanaf 22.00 uur is het film huis geopend. Om 24.00 uur gaat de deur op slot. „HS zastva er: Daiha,su| ^^^^^<erkstraat 109 Soest T Zastava M* Dealer: Daihatsu Kerkstraat 109 Soest Tel. 16410 Kinderfilm in 'De Borg* De wijkvereniging Overhees organi seert op dinsdagmiddag 6 maart a.s. een kinderfilmmiddag in 'De Borg'. Vertoond zal worden een Nederlands gesproken kinderfilm. De kosten be dragen per kind 1,50, terwijl een ieder een gratis beker limonade ontvangt. De aanvang is om 14.00 uur en de duur van de film 80 minuten. Filmavond in 'De Borg1 De wijkvereniging Overhees organi seert op dinsdagavond 6 maart a.s. een filmavond in de Borg. Vertoond zal worden een zeer bekende en aangrijpende Duitse film. De prijs per kaart bedraagt voor leden en do nateurs 2,50,. Introducés betalen het dubbele. Aanvang 20.00 uur. Y

Soester Courant | 1984 | | pagina 9