blijven. Natuur P Nabij i DE SPEELDOOS: HUIS!! WENT m§ aan huis Kestaurant 'Soester Natuur' onderging inwendige metamorfose Meik- monturen met garantie 13241 CFO - Soest/Soesterber g I - 'M pssssdsgr arcïï'" ^«toekomst. LI" dagmenu's - 'ten, volledige Zondag varmtiedag met levende muziek aan een vai Wij helpen u net zo lief vakantie van Evenementsreizen. Wie denkt dat wij I alleen reizen van Holland International verkopen heeft het mis. Bij ons kunt u terecht voor vakanties van vrijwel alle bekende reisorganisaties. Zo adviseren we u net zo lief een reis uit het programma van Evene- BffirfliïHlft mentsreizen. Een goede tip rit dat pro- Soest Steenboflstraat 15a, tel. 02155 -16571. gramma: de appartemen ten Maritim aan de Costa Brava. Splinternieuw en zeer komfortabel inge richt met tal van facilitei ten op 200 m van het strand. Vanaf slechts f486,- p.p. per week kunt u er een heerlijke vakantie houdea Programma Internationale Vrouwendag Oudheidkamer Soest Ontmoetingsdag voor oudere suikerpatiënten 2>?3>33jür3jr'JÜjXl Kasteelconcert Groeneveld KETTING FORMULIEREN Voorverkoop abonnementen 'De Vuursche' Natuurwandeling IVN-Eemland in het landgoed 'Groeneveld' te Baarn Groene cursus in Baarn Poëzie Hardop - 'De Buik heeft geen oren' Film: 'Les Uns et les Autres' Jeugdtheater Robbert Ritmeester speelt: 'Altijd terug naar het licht' De rivier de Eem Reünie 100-jarige Oosterschool in Baarn Jules Deelder in Dichterskring ar PAGINA 1 jn aanwezig, die tijdens deze dagen ook op uitlaat en accu. nder de f 5.000,- altijd een coulance aten U nooit in de steek! WOENSDAG7MMRT1984 SOESTER COURANT PAGINA 17 Ie bonwen. PwHteerC^ vafchennlebtjuwkeui.^"8 kozijnen, ramen m denier De open haard als mlddelnn— inlste wijze gebouwd en niet alleen over de 'ver de techniek run de pen haard te keukens hoogte, h 'ij v.d. Donk waarom juist badJtunen. Compleet la wand- en vloert advte,ov-"--eenVaJdnu"ü« &Romeyn Openingstijden: dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur 13.00 tol 17.00 uur Donderdagavond 19.00 tot 21.00 Zaterdagmorgen 10.00 tot 12.00 uur isch wetenschappelijk er voor zorgt dat er nog reumapatiënten in een :omt. Gééf dus. Zoveel u ■6-Tel. 070-169696. ■verse beiegde kant en fciaar snacks >ns assortiment, heeft u andere IMW "a 0verleS- '"dien het in 'ngewilligd worden en schitterende zaalruimte iioanhmaanda9'eten met bmiloft of andere ^en. Zaalhuur zal daar niet :f„0/°ori«eere schaal <end. Dit statiegeld tegen door de schalen R°denrijs Catering, Laan- oorbehoud van eventuele eeepties, barbecue en sinJ bedienin9' se™ee- stoelen enz. eende inro,malie |9|lebben segeven verblijven wij, R- R- Rodenrijs, Laandwarsstraat 15, telefoon 02154-14013 Het bekende restaurant "Soester Na tuur" (zoals de naam al doet vermoe den gesitueerd bij het Soester Natuur bad aan de Van Weerden Poelman- weg) heeft in de afgelopen periode inwendig een belangrijke gedaantewis seling ondergaan. Verleden jaar werd al een begin gemaakt met de vervan ging van de inventaris, zoals nieuwe gordijnen en lambrizering. Ook de bar en de verlichting ondergingen een belangrijke wijziging. Anderhalf jaar geleden werd het res taurant overgenomen door de huidige eigenaar, de heer Gor Donkers. "We hadden al direct het idee dat er een heleboel moest worden vernieuwd. Maar ja. zo'n grote zaak als "de Soes ter Natuur" veranderen brengt na tuurlijk een grote investering met zich mee." Na de uiterst fraaie zomer van vorig jaar, toen er nieuwe reserves waren opgebouwd, kon de verandering wor den gecompleteerd met het vernieuwen van het meubilair en de vloerbedek king, en met de installatie van een ge combineerde open haard/barbecue, die bijna midden in de grote zaal staat. Het geheel, dat sinds enkele weken klaar is, oogt bijzonder fraai. Visueel is er min of meer een afschei ding aangebracht tussen het restaurant gedeelte en het "café". In de zaal vindt men gezellige, enigszins intieme hoekjes. Ook in de keuken zijn intussen de nodige veranderingen doorgevoerd, door het vernieuwen van de appara tuur. Voor het terras staat nog een pergola op het programma, terwijl de voorzijde van het restaurant is voor zien van een aardige luifeL HQ44ND B4THgH4HOH4L Reisburo Het vernieuwde interieur van res taurant 'Soester Natuur.Opvallend is de openhaard/barbeque in het midden. Foto: Goos van der Wilt In de restaurantzaal heeft de heer Donkers nu de beschikking over ca. 80 plaatsen, die eventueel kunnen wor den verdubbeld door de bijzaal, ach ter de vouwwand, erbij te trekken. Zondag: variatiedag "Soester Natuur" houdt, zoals de heer Donkers vertelt, de agenda primair open voor het boeken van bruiloften, partijen, etc. Nieuw is verder dat het restaurant vanaf 18 maart a.s. iedere zondag een zgn. "variatiedag" zal brengen. Dat wil zeggen dat het res taurant vanaf 11.00 uur 's ochtends geopend zal zijn voor liefhebbers van koffie met gebak. In de middag kunnen de bezoekers er terecht voor het borrel uurtje en vanaf 16.00 uur wordt er le vende muziek ten gehore gebracht. Af hankelijk van de wijze waarop dit initiatief bij de gasten zal aanslaan neemt de heer Donkers zich voor elke zondag live muziek te presenteren. In de namiddag hebben de gasten een behoorlijke keus uit diverse gerechten, zoals bijvoorbeeld de biefstuk van de haas van maar liefst 250 gram(com pleet met garnituur, tegen een zeer scherp prijsje. Ook is er een mogelijk heid tot barbecuen, bijvoorbeeld met een spies Van 200 gram gemengd vlees, compleet met stokbrood, kruidenboter en satésaus, voor een prijs van 12,50. Verder staan natuurlijk een T-bone- steak, een varkenshaasje en eventueel ook visgerechten op het programma. De heer Donkers merkt daarbij op dat groepen wel van tevoren dienen te reserveren. Voor de kinderen staan er diverse kindermenuutjes op het programma en natuurlijk ook pannekoeken. "We proberen er gezellige zondagen van te maken", aldus de heer Donkers, die in het restaurant wordt geassi steerd door Jolanda Kaldenhoven. "De hele week zijn we bereikbaar voor reserveringen. Een bezoek aan "Soester Natuur" - gelegen in een uniek stukje natuur gebied Van Soest, is dan ook zeker de moeite waard. Tijdens de manifestatie ter gelegen heid van de Internationale Vrouwen dag. die morgen in het Artishockge- bouw aan de Steenhoflstraat wordt ge houden, krijgen de -volwassenen na de opening door wethouder F. Kingma een optreden te zien van het poppen theater "Wellus/Nietus" met het to neelstuk "Arthur en Clementine." Te gelijkertijd wordt er voor de kinderen een alternatief programma afge werkt: De kinderen tot 14 jaar krijgen in de filmzaal een serie tekenfilms voorgeschoteld. Voor de allerkleinsten is er oppas aanwezig. De ochtend duurt tot ca. 12.30 uur. 's Avonds is er - behalve de mogelijk heid om een kijkje te nemen bij de "Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR envoor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 postertentoonstelling "Vrouw en Rijk" - een informeel samenzijn voor alle vrouwen. Tevoren wordt een kaasfon due georganiseerd in het eetcafé. InlichtingenteL 17641 en 11859. Aanrijding onder invloed Op de kruising Dalweg/Albert Cuyp- laan deed zich vorige week een aanrij ding voor tussen een 22-jarige Soester automobilist en een 20-jarige be stuurster van een auto. eveneens uit Soest. Beide auto's reden op de Dal- weg. De bestuurster van de tweede auto zag te laat dat de vóór haar rij dende chauffeur rechtsaf wilde slaan. Zij botste op haar voorganger. De poli tie liet haar de blaastest ondergaan, die in haar nadeel uïtvieL Bij de bloed proef kwam vast te staan dat zij veel te veel had gedronken. Zij kreeg een proces-verbaaL Foto-expositie "Van Weede- straat en omgeving:" Ook de Van Weedestraat kent zijn ge schiedems; samen met de Kerkebuurt is dit wel een van de oudste gedeel ten van Soest. De laatste 25 jaar is er echter veel veranderd, meer dan de jaren daarvoor. Het oude klooster Mariënburg met de kapel is sinds en kele jaren verdwenen. Hiervoor in de plaats staat nu een bankgebouw. Café-restaurant Eemland. was vroe ger een uitspanning met een groot grasveld met tafeltjes en stoelen. Vroeger was daar ook de muziektent te vinden. Een buurtonderzoek van de Korte Brinkweg werd d.m.v. foto's met tekst, in kaart gebracht. Dit alles en nog vele andere foto's geven een beeld van dit stukje van Soest in vroeger tijden. De foto-expositie kunt U zien in de Oudheidkamer. Ferdinand Huyck- laan 18. Openingstijden zaterdag en zondag van 13.00 -17.00uur. Op zaterdag 17 maart tussen 10.00 en 16. DO uur is er in Apeldoorn een con tactdag voor oudere diabeten (vanaf 55 jaar). De dag wordt georganiseerd door de Diabetes Vereniging Neder land en vindt plaats in de Pedago gische Academie. Jhr. Molleruslaan 32. De toegang is gratis, maar belang stellenden dienen zich uiterlijk op 14 maart aan te melden bij de DVN, tele foon 030-620822. Er wordt informatie gegeven overvoe ding en dieet, spuittechniek en over di verse medische aspecten van suiker ziekte. Er is een grote informatie markt. 's Middags vindt een forumdis cussie plaats met onder meer de diëtis te Cora Visser en de internist dr. H. F. Dankmeijer, beiden verbonden aan de DVN. Er is voldoende gelegenheid op deze dag ontspannen met elkaar te praten en ervaringen uit te wisselen. De lunch wordt zonder kosten geserveerd. Het is de eerste keer dat er een speciale ont moetingsdag is voor oudere diabeten. De organisatie van de dag berust bij de werkgroep Ouderen van de DVN en het DVN-ge west Gelderland. Er kunnen overigens maar 200 mensen worden toegelaten, inclusief eventuele begelei ders. Een bril kopen is een kwestie van ver trouwen. Ga dus voor een kwaliteitsmontuur naar uw vakman opticien. Bij ons bent u bovendien zeker, dat de juiste glazen er perfect ingeslepen worden. Op naar uw vakman-opticien De deskundige vertrouwensman die tijd j voor uw ogen neemt. J. S. Nota Speciaal Optiek Van Weedestraat 87 3761 CD Soest Tel. 02155-17120 Toestemming Slipjacht De Jachtvereniging Soestdijk heeft van Burgemeester en Wethouders toe stemming gekregen voor het houden van een slipjacht op zaterdag 17 maart. Lada Zastava Dealer: Daihatsu 09 Soest Tel. 16410 Het bestuur van de afdeling Soest/- Soesterberg van de CFO Is als volgt sa mengesteld J. E. Roest, voorzitter, Schoutenkamp weg 64, 3768 AG Soest, tel. 18355; H. C. Parinussa. secretaris. Den Blieklaan 70. 3766 AV Soest, tel. 16434; J. C. Olie man. penningmeester. Schoutenkamp weg 97, 3768 AC Soest. tel. 13283; A. C. Beek, bestuurslid, Ruijsdaellaan 24, 3764 WL Soest, tel. 16670; J. Oosthoek. 2de secretaris, Luijtenaarpad 11, 3766 BM Soest, tel. 11425; M. W. H. Hoog straten, 2e penningmeester. Kamer- lingh Onneslaan 17, 3769 AV Soester- berg, tel. 03463-2005. Het dagelijks bestuur wordt gevormd door voorzitter, secretaris en penning meester. C.F.O. is de afkorting van Algemeen Christelijke Federatie van bonden van personeel, werkzaam bij de Overheid en in de sectoren gezondheid en maat schappelijk welzijn. Friese Vereniging 'Frysk en Frij' Hilversum Op vrijdag 16 maart 1984 wordt de laatste toneelavond van dit seizoen ge houden in de grote zaal bij de Ooster- kerk, MInckelerstraat 161 te Hilver sum. De aanvang is als gewoonlijk om 8 uur 's avonds. De bekende toneelclub van de zuster vereniging "Gysbert Japikx" uit Haar lem brengt het blijspel "De Optocht" van Elize Posthuma. Op zaterdag 10 maart a.s. wordt in Kasteel Groeneveld in Baarn het 7e concert in de 17e serie "Kasteelconcer ten op de zaterdag" uitgevoerd in de Hasselaerzaal. Medewerking wordt verleend door het Jerusalem String Trio, bestaande uit Rimma Kamin- kovsky, viool, Yuval Kaminkovsky, altviool, en Shmuel Magen, cello. Op het programma staan werken van Bach, Mozart en Hindemith. Rimma Kaminkovsky is geboren in Odessa. Zij studeerde bij de vioolpeda goog Dubinsky aan de Muziek Acade mie van Warschau. In 1969 emigreerde zij naar Israël om haar studie voort te zetten aan de Universlty van Tel Aviv. Later ging zij naar Amerika om haar opleiding af te ronden bij Prof. Shmuel Ashkenazy. Yuval Kaminkovsky is geboren in Tel Aviv en studeerde in dezelfde plaats bij Prof. Oedoen Partos. Ook hij kwam te recht bij Shmuel Ashkenazy in Noord Illinois en was geruime tijd lid van het Vermeer-kwartet. Hij was daarnaast eerste altviolist bi het Illinois-kamer- orkest. Shmuel Magen kwam ter wereld in de Kiboets Merhavia en studeerde cello in Tel Aviv, het Conservatoire National de Paris en aan de Yale Universiteit. Alle drie de instrumentalisten kwamen, na veel internationale optre dens in vrijwel de gehele wereld bijeen in Jerusalem, waar zij docent zijn aan de Rubin Academy of Music. Niet te verwonderen dat ^aij onder de indruk waren van eikaars prestaties en' heV duurde niet lang of zijn vormden (naast hun normale werkzaamheden als vakdocent) het Jerusalem String Trio, waarmee zij sinds 1977 als am bassadeurs van hun land optreden in alle streden en nederzettingen van Is raël, maar ook ver daarbuiten een grote faam hebben opgebouwd. Het programma dat is samengesteld, getuigt van hun veelzijdigheid. Het concert begint om 20.15 uur. Toe gangsprijs 12,50, CJP en Pas 65 ƒ11.-. in elke samenstelling en uitvoering Onze specialiteit: Levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 -18747 De voorverkoop van abonnementen voor het Bosbad "De Vuursche" in Baarn is onlangs weer gestart. Tot 1 april zijn zowel de gezins- als de per soonlijke abonnementen, die opmerke lijk goedkoop zijn in vergelijking met andere zwembaden in de omgeving, in de voorverkoop verkrijgbaar tegen aantrekkeiijkeprijzen. "Voor eeh gezinsabohnement betaalt men slechts 60.-. ongeacht het aantal personen in het gezin, en voor een per soonlijk abonnement 25.-. waarbij de leeftijd geen rol speelt. De abonnementen zijn te verkrijgen op woensdag en zaterdag (tussen 10.00 en 14.00 uur) aan de kassa van "De Vuur sche." Hilversumsestraatweg 2c, Baarn, en dagelijks tussen 12.30 en 13.30 uur bij Sportschool Pouw, Wiek- sloterweg WZ15, Soest. Inlichtingen: tel. 02154-12214 of 02155- 15001. IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. Het werkprogramma van de afdeling 'Eemland' omvat o.a. het wandelen onder beleiding van IVN natuurgidsen. Tien maanden van het jaar wordt in de regel op elke tweede zondag van een maand (starttijd om 14.00 uur) in natuurgebieden in en om Soest gewan deld. Zo'n maximaal 2 uur lang worden groepen belangstellenden, inclusief kinderen, op educatieve wijze door IVN-gidsen begeleid en voorgelicht over het "Natuurleven" in z'n vele facetten. Op zondag 11 maart a.s. bent u welkom op het startpunt gele gen bij de (toegangs)brug voor het Kasteel Groeneveld. De toegang tot de oprijlaan/met aan beide zijden autoparkeergelegenheid), naar het kasteel is gelegen aan de Amsterdam sestraatweg, schuin tegenover het restaurant met dezelfde naam als het landgoed en gelegen in de gemeente Baarn. Komende vanuit de richting Soest en rijdende op de reeds genoemde Amster damsestraatweg, passeert u het paleis Soestdijk. De grote verkeerskruising daarna recht overstekend bereikt u na ongeveer 2 kilometer richting het Gooi, aan de linkerzijde de reeds genoemde toegang naar het kasteel. Het park van het landgoed Een prachtig wandelgebied, bestaan de uit percelen loof- en naaldbossen, graslanden en waterpartijen. De ge mengde en gevarieerde begroeiing trekt een grote verscheidenheid van vogelsoorten aan. Het bij het kasteel "Groeneveld" behorend gebied was in de 17e tot de helft van de 18e eeuw in de Franse landschapsstijl aangepast. De percelen werden gekenmerkt door een formele, symmetrische indeling met geschoren hagen, moestuinen, kruidentuin, bloeiende planten in grote potten en een rozentuin. Naast de formele geometrische inde ling van het gebied, met een recht lijnig aangelegd lanenstelsel, restan ten van de Franse landschapsstijl, vindt men tegenwoordig vooral de Engelse landschapsstijl toegepast. De bekende landschapa-chitect Zocher heeft in de 19e eeuw het plan voor de aanleg in een Engelse landschapsstijl in 1880 geheel voltooid. Deze stijl is gericht op de vorming van een zo natuurlijk mogelijk land schap met een grote en verrassende dieptewerking, waarin grillige water partijen en grasvelden worden om- lijst door vrijstaande (solitaire) bo men, boomgroepen, percelen struik gewas, beboste heuvels, bruggen en dit alles doorsneden door rustieke laantjes en lanen. Een gebied in de Engelse stijl aange legd heeft een wisselende dieptewer king, die een groter oppervlak sugge reert dan het in werkelijkheid is. In de loop der tijden is het gebied, door het afstaan van grond o.a. aan de west grens, geslonken tot een oppervlak van 120 ha. Al enige jaren is Staatsbosbeheer met een herstelprogramma bezig. Er is ge kozen voor een landschappelijke struc tuur, zoals die in de loop van de 19e eeuw tot stand is gekomen. Twee boer derijen zijn nog in bedrijf, terwijl een derde boerderij "De Ossestal" is ver bouwd tot een dienstwoning met in formatie-mogelijkheden d.m.v. kleine permanente exposities, ondergebracht in de voormalige koestal. Uitgangs punt bij alle werkzaamheden is het herstelplan park 'Groeneveld", ont wikkeld door een projectgroep van de landbouw hogeschool te Wageningen. Tijdens de IVN-natuurwandeling zul len de gidsen uw belangstelling trach ten te wekken voor de prachtige groe pen bomen zoals o.a. beuken, zomer- eiken, berken, haagbeuken, tulpbomen, moerascypressen. Het voorjaar staat voor de deur, de periode van het nieu we leven, de ontwakende natuur. Tot ziens op zondag 11 maart vóór het Kasteel "Groeneveld". Het TVN-Eemland organiseert in sa menwerking met de Volksuniversiteit Baarn dit voorjaar een "groene cur sus". Deze bestaat uit acht dinsdagavonden met de onderwerpen bos, heide, polder, sloot, bijen, mens en natuur en start bij voldoende deelname op 13 maart a.s. De cursus omvat tevens een film vertoning, discussie alsmede twee excursies op de zaterdagmorgen. De kosten voor deelname zijn 45, De kosten voor deelname zijn 45,-; voor IVN-leden 35,-. Opgave, informatie en programma bij: Leen de Niet, tel. 10451 (na 19.00 uur). I Rembrandtlaan 35 - Baarn - Telefoon 02154-180501 Donderdag 8 maart aanvang 20.30 uur De titel van het programma is ontleend aan een Hindoestaans verhaal over een dagloner, die door honger naar de stad gedreven wordt. 'De buik heeft geen oren,' zegt de kleine Lall, "als hij vol is. is hij vol van zichzelf en hoort het klagen van anderen niet. Als hij leeg is. hoort hij alleen zichzelf en is tot alles in staat." Rond dit thema hebben de makers van het programma. Mies Bouhuys en Cox Habbema, verhalen, chansons, mono logen. toneelfragmenten en gedichten verzameld, geschreven of bewerkt. Telkens uit een andere hoek gezien, be lichten ze het misschien wel meest we zenlijke gevoel tussen geboorte en dood, dat voor twee-derde van de mensheid een voortdurend aanwezige realiteit Is: de lege buik. In wisselende flitsen roepen de acteurs zingend, spe lend of soms alleen de tragiek rond de lege buik op. maar ook de humor, de rebellie en de vindingrijkheid, waartoe de honger mensen kan brengen. Spelers: Gerda Havertong, Mare Krone, Frits Lambrechts, Ghlslaine op de Weegh. Samenstelling; Mies Bouhuys. RegieCox Habbema. Kaartverkoop van 11.00 - 12.30 uur. Toegang 10.-// 5.-. Vrijdag 9 maart aanvang 20.15 uur 'De een en de ander' is een bruisende film van Claude Lelouch met o.a. Ge- raldine Chaplin, Robert Hossein en Ni- cole Garcia. Muziek is van Francis Lai, Michel Legrand. Maurice Ravel. Beethoven Brahms, Liszt en Chopin. "Alle mensen zijn gelijk, maar som mige mensen zijn gelijker dan an deren" schreef George Orwell. En daar draait het in deze film om. Deze drie uur durende film vol grote en klei ne, trieste en komische momenten uit het leven bestaat voor een belangrijk deel uit entertainment. Het is een film over mannen en vrouwen die in ver schillende landen wonen en die allen één gemeenschappelijke taal hebben: de muziek. De muziek is het raakvlak van alle personages. Ze houden van muziek, ze haten muziek. Met de mu ziek als leidraad wordt hun levensloop geschetst, van 1936 tot heden. Vijfen twintig jaar vol bloed en tranen, hoop en teleurstelling, als bewijs voor de volgende onloochenbare stelling: 'Tus sen het ene moment van geluk en het volgende ligt onvermijdelijk een mo ment van angst. In 'Les uns et les Autres' komen goede en slechte tijden voor, maar dat geldt niet voor alle personages. De persona ges zijn gewone mensen als u en ik, waarschijnlijk zijn ze allen iets zwak ker vanwege hun gevoeligheid voor muziek. We leren hen eerst kennen door middel van het leven van hun ou ders in de periode vallend vlak voor, tijdens en even na de 2e Wereldoorlog. Deze korte periode, die waarschijnlijk de langste is in de geschiedenis van de waanzin van het mensdom, eindigt met de opkomst van een nieuwe generatie, die twintig jaar later bekend zal staan om zijn vindingrijkheid. Door toedoen van de in de jaren '60 heersende wel vaart treden de nieuwe personages een periode van hoop en verwachtingen binnen. Sexuele relaties worden herwaardeerd en hoewel oorlogen in steeds grotere getale woeden, daalt het aantal vrijwil ligers sterk. In Algerije en Vietnam spelen zich afgrijselijke taferelen af. Naarmate het geld een machtiger posi tie gaat innemen, worden dienstplich tigen minder serieus genomen. Er val len minder doden, maar er is meer on genoegen. Wat vroeger hoop was. wordt twijfeld op het moment dat de hoofdpersonen de jaren '80 binnentreden en erachter komen dat hun beste jaren niet langer vóór hen liggen. De eerste tekenen van matheid worden zichtbaar. Oude ge woonten veranderen in nieuwe behoef ten waar ambitieuze politici tijdens verkiezingscampagnes handig op on- spelen. Maar wat moet er in deze gede sillusioneerde wereld terecht komen van hun zoons en dochters? Het laatste deel van de film draait om hen, de tie ners van vandaag, die 'een 10-jarige rocker president van de wereld' willen maken, en die willen dat 'profeten ge voel voor humor hebben.' Kortom, het belangrijkste gegeven van 'Les uns et les Autres' Is het amuse ment. het showelement, het entertain ment. Daardoor kunnen mensen dro men en geloven dat er ergens een be tere wereld bestaat. Want wat hebben die talrijke artiesten en managers ons nagelaten? Onvergetelijke shows die van mensen helden hebben ge maakt, maar die zeker niet duidelijk hebben gemaakt hoe helden in harmo nie kunnen leven," aldus Claude Le louch, regisseur van dit meesterwerk. Kaartverkoop van maandag t/m. vrij dag 11.00 -12.00 uur. Zaterdag 10 maart aanvang Ij.00 uur Als Thomas op een dag een brief ont vangt die er oud en veel verstuurd uit ziet, verandert alles. De brief is onder tekend met "Anna" wat merkwaardig is want Thomas kent geen Anna Ze is van plan die avond op bezoek te komen. In afwachtig van het bezoek droomt hij hoe mooi die avond zal worden. Dan gaat de wekker af. Acht uur. Anna is er nog niet, wel ligt er een tweede brief. Een bedankje voor de gezellige avond. Hoe kan dat? De Mot gaat zich met Thomas bemoeien en leidt hem naar de spiegelzaal. Ondertussen blijft Thomas brieven van Anna ontvangen en die ook naar de spiegelzaal verwijzen. De con frontatie met de Mot en Anna volgt al daar, maar zijn zij wel die ze lijken te zijn? Het spel tussen werkelijkheid en droom ontrafelt en het wordt uiteinde lijk duidelijk wie de brieven verstuurd heeft. Het stuk is bedoeld voor kin deren van 6-12 jaar. Kaarverkoop begint zaterdag 3 maart Toegang 3,- en de knipkaarten zijn geldig. Gratis te bezichtigen tijdens de ope ningsuren van De Speeldoos. Fototen toonstelling in De Speeldoos. Foto's van Hans Vermey. Van 2 maart t./m. 1 april zijn in de gang van De Speeldoos foto's te zien van de jonge Baarnse fotograaf Hans Vermey. Hans Vermey studeert aan de fotovakschool te Apeldoorn. De ten toonstelling omvat een dertigtal foto's van de Eem op 50x40 formaat. Velen zullen met verbazing deze aan hef lezen, omdat de Oosterschool al zo'n kleine zes jaar niet meer bestaat, na de fusie met de Cantonschool in 1978, waarvan de Bestevaerschool het gevolg was. Toch is er reden genoeg om de naam Oosterschool opnieuw tij delijk ten tonele te voeren. Allereerst viert het gebouw, waarin deze school (en thans nog steeds ook een deel van de Bestevaerschool) gehuisvest was, dit jaar zijn 100-jarig (sommigen tongen beweren zelfs al 101) jubileum. Gedurende 100 jaar hebben zeer velen het gebouw van binnen en van buiten Ieren kennen als leerling van de Oos terschool. Reden genoeg om een grootscheepse reünie te organiseren voor alle ex-leer lingen en -leerkrachten van de Ooster school. Deze reünie zal plaatsvinden op zaterdag 16 juni 1984 tussen 13.00 en 17.00 uur, natuurlijk in het gebouw aan de Oosterstraat. De zaterdag is ge kozen om alle ex-leerlingen, die bui ten Baarn wonen, de gelegenheid te ge ven de reünie te bezoeken. Via publi- katies in dagbladen in april zal aan de reünie bekendheid worden gegeven. Om 13.00 uur vindt de ontvangst van de reüniegangers plaats, waarna enkele prominenten uit het Oosterschoolverle- den de reünie zullen openen. Vervol gens staat de school open tot 17.00 uur voor het elkaar weerzien na lange of kortere tijd en het bezichtigen van de expositie van oude foto's en andere materialen, die zal worden ingericht in klassen en gemeenschapsruimte van de school. Voor de inrichting van deze expositie verzoekt het organisatiekomité iedereen, die oude foto's en andere herinneringsartikelen uit zijn tijd heeft bewaard, kontakt op te nemen met mevr. C. van de Klok (tel. 02154-1 18680). Op vrijdagavond 9 maart a.s. zal de Rotterdamse dichter Jules Deelder voorlezen uit eigen werk in de Amers- foortse Dichterskring. Het optreden vindt plaats in Theater Appelmarkt, in gang Groenmarktzijde. Om 20.00 uur wordt het werk van Jules Deelder inge leid door Leo Tortike. Om 20.30 uur zal Jules Deelder uit eigen werk voorle zen. Aanvankelijk stond het optreden van Deelder gepland voor 9 december j.1., maar kon toen door ziekte niet door gaan.

Soester Courant | 1984 | | pagina 17