Eetcafé d'Oude Enghe onder nieuwe leiding W. Koedijk gaat Soester politiekorps verlaten Natuur (O) Nabij *25 TbilNNEIVlkis 'Mirakel' vanmiddag op AVRO-televisie kZZ-, BEAT- OWBALLET Chaise-longue. Nuts-tentoonstelling van Jong Talent d'Oude Enghe Uw camera houdt van het vroege voorjaar 3-bilj. Inkomstenbelasting inistratiekantoor N. J. Konijn EL BRANDSMA óór 10.00 UUR de zaak komt nog ^zelfde dag voor elkaar... 2155 18104 of 12563 RANDSMA «KWikunfu lussen 7 mwr Van bijzondere wettennaar Dierenbescherming Dit weekend, te houden in het Baarnsch Lyceum Linten in het landschap Wij helpen u ook aan vakantiebungalows in 14 landen. Wie denkt, datje bij kanties met bungalows, een Holland International appartementen, hotels, pen- Reisburo alleen Holland sions en stacaravans in International reizen kunt maar liefst 14 Europese reserveren, zit er ver naast landen. Want wie er bij v. met Dankzij het uniek eigen auto op uit wil ad- vakantie - op - maat sy- viseren wij ook graag het steem, bepaalt u zelf op \/m i tit welke dagen u aankomt Vrij Uit programma. Vrij Uit is de grootste ge- m specialiseerde vSSiM-n organi««ie voor autova- en vertrekt V' WOENSDAG 14 MAART 1984 Verzorging afsmede T-biljetten. zorging van Uw administratie/boekhouding en alle bijkomende belastingformaliteiten. keren 66 - Soest - Tel. 02155-12671 il U niet met de brokken zitten Ier die wat aan beweging in de orm van dans wil doen! evarieerde balletcursus gaat n start in het Griftlandcollege laart o.l.v. Jacqueline Minks. ie en opgave: 02154-17465 aar do- en di-middag en elke 1 tussen 19.00-21.00 uur). ^^i-vonS^zönoptolvon ,a0r de prettige ^f^flh;skoda „t van uw ontdekkingsreis in de ligt er een leuke verrassing voor vanaf f 8.995,-(inct BTW ruik maken van be 3 in Skoda. U betaalt 1/3 bij o maanden later en pas na jaarsshow loopt van 7 toten SOESTER COURANT PAGINA 11 "We hebben helemaal nog geen tijd gehad voor een officiële opening. Daar- voor rijn we de afgelopen weken veel te druk In de weer geweest. Als tege moetkoming aan de vaste klanten en bezoekers willen we op 21 maart op een heel informele manier toch een beetje de opening vieren. Maar dat doen we zonder officieel gedoe." Aldus Aalt en Joke Ploeg, de nieuwe eigenaars van het eetcafé d'Oude Enghe aan de Middelwijkstraat. Al sinds be gin februari zwaaien Aalt (32) en Joke (31) de scepter in de gezellige bar op de hoek van de Molenstraat. Ze zijn vol goede moed: "We willen echt pro beren hier wat voor Soest te creëren' In die pannen past ook de openstel ling van d'Oude Enghe voor lunches. Tot dusver is de bar vanaf omstreeks vijf uur 's middags geopend voor de dorstige en hongerige bezoekers, maar dat zou betekenen dat deze er al vanaf een uur of elf terecht zouden kunnen. Het a la carte-restaurant draait ge woon met de seizoenen mee, aldus Aalt en Joke. Daarbij geven zij op vrijdagavond (koopavond!) een spe ciale service, vooral voor de mensen die tussen 18.00 en 19.00 uur wat willen eten maar niet uitsluitend willen zijn aangewezen op het snelle "patatje" in de snackbar. Bij d'Oude Enghe is elke vrijdagavond op dat tijdstip een uitstekende dagschotel verkrijgbaar voor een prijsje van rond de 12 gulden Aalt heeft intussen de nodige ervaring opgebouwd in het horecawezen. Hij was lange tijd werkzaam in verschil lende gelegenheden in Soest en vele inwoners van Soest zullen hem dan ook kennen. Aalt (geboren en getogen Soes- ter) kent het dorp uiteraard op zijn duimpje. In antwoord op de vraag wat hem en Joke in d'Oude Enghe zo aan trok toen zich de mogelijkheid voor deed de bar en het restaurant over te nemen zegt hij: "d'Oude Enghe heeft een unieke ligging, en daardoor veel mogelijkheden. Denk maar eens aan al het forensenverkeer dat hier over d«_ Middelwijkstraat voorbijkomt. Daar bij denken we ook dat het terras in de toekomst kan worden uitgebreid, zo dat een kort of lang oponthoud bij d'Oude Enghe voor veel mensen, Soesters of passanten, heel aantrek kelijk wordt." In het eetcafé is een verscheidenheid aan "plates" verkrijgbaar, zowel met vlees als met vis. Joke geeft een kor te opsomming: "Tournedos, Foto: Goos van der Wilt mollerusstraat 7 laanstraat 22 3743 BG Baarn tel. 02154-12797 Een royale bank voor twee of drie. Nodigt uit om behaaglijk neer te vlijen. Ademt de sfeer van komfort en gezelligheid in modem of klassiek interieur. Laat u zich eens breeduit informeren in één van onze zaken. k.de boer zoon bv adviseurs voor interieur en binnenhuisarchitektuur svm Aalt en Joke Ploeg: vol plannen met dOude Enghe Enghe tot dusver óm ongeveer half ribs, entrecote, T-Bone steak, maar ook zeetong, slibtong en kalfsmedail- lons, voozien van een garnituur van sla en frietjes." De keuken van d'Oude Enghe is overi gens het domein van Thijs, ook al geen onbekende voor een groot aan tal Soesters. Het 'café chantant', een initiatief van de voorgangers van Aalt en Joke, dat elke tweede en vierde zondag van de maand plaatsvindt, blijft gehandhaafd. Daarbij treden steeds wisselende ar tiesten op in d'Oude Enghe, dat zon dags vanaf 15.00 uur geopend is. Op doordeweekse dagen gaat d'Oude ow U"6ü>gci Iia.11 vijf open en dat blijft zo tot 01.00 uur (zaterdags tot 02.00 uur) Tijdens de informele receptie op woens dag 21 maart van 19.00 tot 22.00 uur zal er ook live muziek te horen zijn van de 'Ratatouilleband.' Aalten Joke spelen verder met de ge dachte om elke woensdag levende mu ziek, van steeds andere artiesten, te laten horen. Wie van een sfeervolle omgeving houdt en daarbij een goed glas en een uit stekende schotel ook op prijs stelt, zal een bezoek aan d'Oude Enghe van Aalt en Joke dan ook zeker weten te waar deren. r*,Een gevoelig verlies", zo karakteri seert men bij het Soester politiekorps het naderende afscheid van hoofd agent W. Koedijk (33) van de afdeling "Bijzondere Wetten" van de politie. De heer Koedijk verlaat binnen afzien bare tijd de dépendance van het politie bureau aan de Steenhoffstraat, waar hij samen met collega Van der Brug gen deze wat uitzonderlijke afdeling bemant. Veel Soesters zullen vooral met de heer Koedijk te maken hebben gehad door zijn bemoeienis met de naleving van de drank- en horecawet, maar ook de winkelsluitingswet, de wet op de kansspelen, de jachtwet, de wapenwet, de telegraaf- en telefoonwet en de mi lieuwetten vallen onder het beheer van "bijzondere wetten". Naast het toezicht op de naleving van deze wetten heeft de afdeling ook een adviserende taak aan het College van Burgemeester en Wethouders, vooral met het oog op de openbare orde. Voor veel zaken waarvoor burgers een ver gunning of toestemming van het ge meentebestuur nodig hebben wordt het advies ingewonnen van de afdeling "bijzondere wetten", die naast de ge üniformeerd e dienst en de recherche de derde belangrijke poot van het politiekorps vormt. 'Wandelende encyclopedie' De heer Koedijk geldt binnen een bui ten het politiekorps als een man die bij uitnemendheid op de hoogte is van alle aspecten die met de „bijzondere wetten" samenhangen. In hem verliest de politie dan ook wat men kan noemen een "wandelende encyclopedie", met een opmerkelijke kennis van zaken. De heer Koedijk werd in juli 1973 agent functie aanvaard van beleidsmede werker bij de Landelijke Inspectie van de Dierenbescherming. Deze is in sep tember j.1. opgericht in Hilversum en staat onder leiding van oud-commissa ris Van Oers van de Bussumse politie. "Van m'n nieuwe functie is nog niet te zeggen hoe het er exact gaat uitzien", aldus de heer Koedijk in een kort vraag gesprek vorige week. "Het zal in eerste instantie vooral gaan om een werk verdeling tussen de heer Van Oers en mij. De Landelijke Inspectie coördi neert het beleid van de opsporing, dat tot dusver werd gedaan door de talloze autonome afdelingen van de Dierenbe scherming. In de nieuwe organisatie is een aantal regionale inspecteurs op genomen. Vanuit Hilversum (de nieu we standplaats van de heer Koedijk, die echter in Soest blijft wonen) wordt dat geheel weer geleid en begeleid". De eher Koedijk werd in juli 1973 agent bij de politie in Soest, na zijn opleiding aan de Politieschool. Tot 1 januari 1979 was hij werkzaam bij de surveil lancedienst, vervolgens bij de afdeling bijzondere wetten, waar hij met bij zonder veel genoegen heeft gewerkt. Wat hem aantrekt in de nieuwe functie is vooral het feit dat deze in de "beleids- sfeer" ligt. Gezien de leeftijdsopbouw van het politiekorps in Soest zijn bo vendien de vooruitzichten niet al te rooskleurig, ook al omdat het er niet inzit dat het korps in de toekomst enige uitbreiding zal ondergaan. Hij beschouwt zijn nieuwe job als een ech te uitdaging: "Ik kan er nog wat van maken. Wat dat betreft heb ik m'n leeftijd mee. Het "uitgerangeerd" zijn trekt me niet, en het beroep van poli tieman is niet per se zaligmakend, al heb ik geen centje spijt dat ik er ooit aan begonnen ben. Het feit dat hij de zekerheid van de overheidsdienst ("een stukje gebor genheid") verwisselt voor het onge- Foto: Goos van der Wilt In het kader van het 200-jarig bestaan van de Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen hebben de departementen Baarn en Soest tezamen, daartoe aan gespoord door het landelijke Nut, de aktie Jong Talent gehouden. Alle mid delbare scholen in Baarn en Soest werd verzocht mee te doen aan een teken wedstrijd. Tegelijkertijd werd in de kranten een oproep geplaatst om ook individuele inzenders een kans te geven aan de wedstrijd mee te doen. Veel goede inzendingen Zes scholen hebben aan de oproep van het NUT gehoor gegeven. Inzendingen kwamen binnen van de Eemland Scho lengemeenschap en het Chr. Griftland College te Soest en van het Baarnsch Lyceum, de Kennedyschool, de Ko ningin Julianschool en de Waldheim MAVO te Baarn. Ook kwamen er indi viduele inzendingen binnen. De jury bestaande uit de dames Mar lies Blom, Cok Hees en de heer Jan van der Molen kreeg een kleine honderd werkstukken te beoordelen en was ent- tweede en een derde prijs verleend en zendineen^rh? ™allteit,.van vele ln" verder een aantal aanmoedigingsprij- tnlent t? zr' bkEk "ar"ellJk veel jong zen en eervolle vermeldingen. Ook zal hoofdDriis tw W ?.e 'ury een er één groepsprijs gegeven worden, hoofdprijs, twee eerste prijzen, een T Leuke tentoonstelling De inzendingen vormen tezamen een leuke tentoonstelling. Het Baarnsch Lyceum aan de Torenlaan heeft gast vrij zijn deuren voor deze expositie ge opend. Alle belangstellenden zijn van harte welkom op vrijdagavond 16 maart van 21.00 uur tot 22.00 uur en op zaterdag 17 maart van 10.00 uur tot 16.00 uur. Voorafgaand aan de tentoonstelling vindt vrijdagavond om 20.00 uur de prijsuitreiking plaats. Natuurlijk zijn alle deelnemers aan de wedstrijd Jong Talent en de Nutsleden Baarn en Soest uitgenodigd bij de prijsuitreiking aan wezig te zijn. Na de prijsuitreiking vindt de officiële opening van de tentoonstelling door de' burgemeester van Baarn, Mr. J Miedema piaiats. Woensdag 14 maart LIVEMUZIEK COHEELJO COMBO Middelwijkstraat 2 - Soest IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. Linten voor een naderend voorjaar. Linten om onze kostbare natuurge bieden te verbinden. Daarover gaat de lezing van Hans Kampf op maandag 19 maart a.s. in het Medisch Centrum, Nieuweweg 14 te Soest om 20.00 uur. Lintvorminge land schapselementen zoals wegbermen, houtwallen, singels en rivieroevers zijn immers steeds belangrijker wordende natuurelementen, nu ons areaal van natuurgebieden steeds meer versnip pert. Ter ondersteuning gebruikt Hans Kampf dia's van praktijkvoorbeelden van natuurbeheer en natuurbouw. Vanuit zijn professie als natuurtechni- cus zal Hans Kampf in zijn lezing ingaan op het belang van lintvormige landschapselementen zoals wegbermen, houtwallen, slootkanten, houtsingels en rivieroevers. Bij natuurbescherming wordt meestal al leen aandacht geschonken aan natuur reservaten, verspreid liggende gebie den van wisselende grootte. Deze re servaten zijn de laatste jaren steeds kleiner geworden en zijn meer en meer te vergelijken met bloempotten met bijzondere planten. De laatste tijd echter, wordt steeds meer de belang rijkheid ingezien van landschapsele menten zoals wegbermen, als een ver bindende functie tussen natuurgebie den. Over deze landschapstypes zal het op 19 maart gaan. Allereerst zal Hans Kampf voorbeelden van beheer van dit soort linten laten zien. Daarna wordt de "natuurbouw", het maken van na tuurgebieden besproken. Hierbij gaat het erom een situatie te creëren, waar bij de natuur de rest doet. Een goed voorbeeld uit onze regio is de enige jaren geleden geplaatste beschoeiing van de Eem. Deze houten beschoeiing is enige meters uit de oevers neerge zet. Hierachter kan zich een natuur lijke oeverbegroeing ontwikkelen Oorspronkelijk stond deze lezing ge pland op 16 april in de cyclus van IVN- afdeling Eemland van het seizoen 1983/'84 De op 19 maart geplande lezing door het Global Forest Fund over het Tro pisch Regenwoud in nood, zal nu op 16 april plaatsvinden. wisse van een functie bij een par ticuliere vereniging deert hem geens zins. "Ik schuw het onzekere niet, als is het op dit moment misschien nog een beetje koffiedik kijken. Dat komt vanzelf wel in orde. Keurig dorp Over Soest is hij niet ontevreden, zegt hij, terugkijkend op zijn bemoeienis met de burgers. "De drank- en horeca wet wordt hier in het algemeen goed nageleefd. Wat dat betreft is Soest zeer zeker een keurig dorp. Het is hier nog allemaal goed te overzien en je weet wel zo'n beetje wat er staat te komen, dus je kunt meestal op tijd ingrijpen." Behalve met de horeca heeft de heer Koedijk in Soest ook nogal veel be- W. Koedijk. moeienis gehad met de illegale zender piraterij, de "27-MC-ers", maar hij heeft niet het gevoel door iemand in Soest gevreesd te zijn. "Nee hoor, ik heb altijd goeie kontakten gehad." Het Soester politiekorps ziet de heer Koedijk node gaan. ook al omdat hij gedurende een lange reeks van jaren de functies van penningmeester van de Soester Politiesportvereniging heeft vervuld. "Ik heb het bier heel prettig gehad", besluit hij zijn verhaal. "Ik heb altijd met veel plezier gewerkt, en dat doe ik nog. Zeker in de collegiale sfeer is het in Soest altijd uitstekend geweest, maar dat kan natuurlijk over al. Wat dat betreft maakt het heus niet uitwaar je zit..." ll .rtS Zastava 1 mviOt" er: Daihatsul ^^j^^<erkstraat 109 Soest HOMNPINTERN4T10M4L Reisburo Soest Steenhoffstraat 15a, tel. 02155 -16571. Rode oogjes op uw foto's? Komt door de flitser. U kunt ze voorkomen als u de flitser verder weg houdt van de camera. De bekende jeugdtheatergroep "Mirakel", die een eroot deel van zijn leden heeft uit Soest maar in Amersfoort domicilie heeft gekozen, treedt vanmiddag op in het populaire jeugd-televisieprogramma "Stuif's in" van Ria Bremer, dat de AVRO op Nederland 1 uitzendt. Afgelopen zaterdag was "Mirakel" al te horen in het NCRV-radioprogram- ma "Rabarbera", en dat zal ook a.s. zaterdag weer het geval zijn (7.30 uur). In 'Stuif's in" zal "Mirakel" gedeelten ten gehore brengen uit de musical Witte Wieven" (gebasseerd op oude Veluwse volksverhalen), die op 19 mei a.s. 's middags in première gaat in 'De Flint.' 'Witte Wieven' wordt uit gevoerd doro de jongste groep van Mirakel, in de leeftijd van 7 tot 13 jaar. Ook de oudere groep (vanaf 13 jaar) van Mirakel is trouwens aktief. Zij brengt op 12 mei in De Flint de première van de musical "Drempels," met een tweede uitvoering op 19 mei 's avonds. Met Veronica lopen onderhande lingen over een optreden in het maandagse tv-programma "Tineke." "Mirakel" is een in het afgelopen jaar snel gegroeide theatergroep, waar onder leiding van voorzitter Dick Bikker en Artistiek leider Ernst Pels (docent aan de Amersfoortse muziekschool) met groot enthousiasme wordt gewerkt aan de produktie van musicals. Vorig jaar won de groep met "Dik Trom" de Gouden Stuiver van "Stuif 's in", en men hoopt dat ook vanmiddag deze eervolle onderscheiding mee naar huis kan worden genomen. De groep draait geheel zonder subsidie en wordt financieel gesteund door een aantal sponsors. Vorig jaar bedroeg het ledental nog 60 jongelui, dit jaar zijn dat er al 100. Overigens kunnen pas weer per 1 september nieuwe leden worden opgenomen, als de repetities voor de nieuwe musical weer beginnen. De uitzending van vanmiddag begint om 16.30 uur. KNIPTIP Hou tijdens het fotograferen uw camera recht. Zo'n sche ve horizon verknoeit een mooie foto. Er zijn mparken en tuinen al een aantal bewijzen dat de lente er aan komt Richt er nu de camera op want in het vroege voorjaar zijn er veel motieven waar je al fotograferend veel plezier aan kunt beleven. Je merkt het aan de dagen die langer worden, en aan de vogels die al voor zichtig beginnen te zingen. Aan de eerste wilgenkatjes en aan de bollen die boven de grond komen. De lente laat niet lang meer op zich wachten, ook al is het volgens de kalender - en misschien ook wat het weer betreft - nog winter. Ook de mensen Die eerste tekenen van het voorjaar dat in de lucht zit hebben ook invloed op de mensen. Zo in de eerste weken van maart neem je een bloemetje mee naar huis. Je krijgt de kriebels om het huis schoon te maken of op een za terdag de tuin in te gaan. Weer een ander pakt de camera en de fiets en trekt er op uit, de polder in, naar het park of de dierentuin. Op zoek naar voorjaarsmotieven. De eerstelingen Als nu het weer omslaat is het ineens lente, zeggen de mensen tegen elkaar. En dat is dan de tijd dat u die aller eerste lentesymbolen erg goed in foto's kunt vangen. Een aarzelend sneeuw klokje, de eerste lammetjes, jong leven in het dierenpark... als je er een beetje op let is er nu al van alles te zien waar u de camera op kunt richten. Vroeg beginnen Misschien denkt u dat het pas lente is als ze in Aalsmeer een bloemencorso houden en de Betuwe in bloei staat. Ook dan is het lente, maar die is nü al begonnen. Wie wacht tot de lente aan alle kanten losbarst ontdekt dat dit mooie seizoen dan al weer bijna voorbij is. Wie het voorjaar in foto's wil vangen doet er goed aan de camera te richten op de eerstelingen. Die le veren vaak sterke foto's op, waarop een onderwerp duidelijk uitkomt. Daarom houdt uw camera van het vroe ge voorjaar want in de tijd tussen win ter en lente zorgen juist de allereerste lenteboden vaak voor aantrekkelijke foto's.

Soester Courant | 1984 | | pagina 11