Programma Olympia scholierentoernooi weer groot succes B.D.C. SPORT SPORT Shot 2 behaalt kampioenschap in 5e divisie BDC-dames verliest met 15-11 van Foreholte Schaatsseizoen afgesloten met Marathon- wedstrijden Soest 2 wint van Eemnes Bridge-competitie loopt ten einde Bridgeclub ONI-Soest Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg Korfbalvereniging Eemvogels zoekt nieuwe leden Zaalprogramma WOENSDAG 14 MAART 1984 SOESTER COURANT PAGINA 16 TAFELTENNIS Na de teleurstellende resultaten van de vorige competitieronde wisten de lan delijke Shotteams zich het afgelopen weekend knap te herstellen. Het le herenteam speelde na een grote ach terstand toch nog gelijk tegen V L uit Roden. Het 2e herenteam werd ruim voor het einde van de competitie kam pioen In de 5e Divisie door ln Nieuwe- gein van VTV 1 te winnen. De Shotda mes verloren in Leiden met 7-3 van koploopster Docos. Het le jeugdteam won met 6-4 van NOAD uit Schiedam, terwijl het 2e jeugdteam in Veenendaal gelijk speelde tegen SKF 2. Heren: Shotl-V&Ll: 5-5 Het le herenteam heeft de kansen op handhaving geheel in eigen hand weten te houden door in een spannende wed strijd gelijk te spelen tegen V L uit het Drentse Roden. Het feit dat alle drie de Shotspelers door ziekte en va kantie een behoorlijke trainingsachter stand hadden opgelopen wreekte zich vooral in de beginfase. Bij de pauze was men al op een 4-1 achterstand ge zet, doordat alleen Berend Jonker zijn le wedstrijd in winst had weten om te zetten. Na de pauze kwamen de Shot spelers aanzienlijk beter in hun spel en Dirk Schuiling, Berend Jonker en René Daselaar zorgden met drie overwin ningen op rij voor 4-4. Na een nieuwe achterstand voor Shot, 4-5, wist Dirk Schuiling toch nog het zo belangrijke 5e punt binnen te halen. Na de Neder landse Tafeltenniskampioenschappen van aanstaand weekend staat voor het le herenteam nu de moeilijke uitwed strijd in Twello tegen Trias op het pro gramma. VTV 1-Shot 2: 3-7 Op drie wedstrijden van het einde van de competitie heeft het 2e herenteam van Shot het kampioenschap in de 5e Divisie gehaald, wat tekenend mag worden genoemd voor de overmacht waarmee Shot 2 deze competitie heeft geopereerd. In de kampioenswedstrijd in Nieuwegeih stond men halverwege nog met 3-2 achter o.a. doordat Ger- hard Busch dit keer wat minder op dreef was dan anders. De sterk spelen de Bert van Velzen (2x wint) en een goed op dreef zijnde Harry Maassen (3x winst) wisten dit echter uitstekend op te vangen en zorgden ervoor dat VTV na de pauze geenpunt meer scoor de. Dit betekende voor Shot 2 opnieuw een 7-3 overwinning en een ongeslagen kampioenschap in de 5e Divisie. Dames: Docos 1 - Shot 1: 7-3 De Shotdames speelden in Lelden een vrij kansloze wedstrijd tegen koploop ster Docos. Toch mag de 7-3 score niet onverdienstelijk worden genoemd, om dat dit een aanmerkelijk beter resul taat was dan de 9-1 nederlaag die des tijds in de thuiswedstrijd werd gele den. Alle drie de speelsters van Shot hadden een even groot aandeel in winstpartijen, want alledrie wisten ze dezelfde speelster van Docos te ver slaan. Jeugd: Shot 1- NOAD 1: 6-4 Het le jeugdteam heeft een nipte maar verdiende overwinning bevochten op het Schiedamse NOAD. Hoewel men na een grote voorsprong nog onnodig in problemen kwam, wist men in de laat ste partij toch de twee punten veilig te stellen. Aan Shotzijde waren Remi Bal vers en Edo Fransen met ieder twee winstpartijen goed op dreef. SKF 2 -Shot 2: 5-5 Shot 2 heeft in Veenendaal een knappe puntendeling tegen SKF weten te be werkstelligen, waardoor de midden moot toch weer in zicht komt. Voor Shot scoorden Aksel van Elteren en Ro nald Huigen ieder één keer, terwijl Remco Schimmel met twee winstpar tijen ging strijken. Jongelui die belangstelling heb ben voor de tafeltennissport kun nen gerust eens langskomen in de Shot zaal aan de Valeriaanstraat. Voor be ginnende tafeltennissers zijn er trai ningsgroepen op de volgende tijden dinsdag 17.00 - 18.30 uur: 6-9 jarigen; donderdag 17.00 - 18.30 uur: 10-13 ja rigen: donderdag 18.30 - 20.00 uur: 13-17 jarigen. Voor alle inlichtingen over de jeugdaf deling van Shot kan men terecht bij Dirk Schuiling (tel.03461-1471en Ger- hard Busch tel13794 Overige uitslagen senioren Huizen 3 - Shot 3:2-8, Shot 4 - Quick 8:5- 5. Elan 2 - Shot 5:4-6, Shot 6 - Quick 12: 5-5, Shot 7 - Victoria 6: 5-5, Shot 8 - Poker Face 3: 0-10, Foxboro 1 - Shot 9: 3-7, Shot 9 - Nederhorst 7:9-1, de Hilt 4 - Shot 10: 5-5, Victoria 10 - Shot 11: 7-3, Shot 11 - Bunshot 4: 7-3, EMM 3 - Shot 12:9-1, Shot 1 -Tovo 10:3-7. Overige uitslagen jeugd Buna 1 - Shot 3:8-2, Shot 4 - Elan 2: 4-6, ATC1 - Shot 51-9, Shot 6 - Good Luck 2 5-5, Shot 7 - Quick 6:10-0, Elan 6 - Shot 8: 5-5, Shot 9 - Bunshot 4: 8-2, Shot 10 - Bunshot 5:1-9, Bunshot 6 - Shot 11:0-10, Shot 12 - Quick 9:5-5. HANDBAL Afgelopen zondag heeft BDC opnieuw in een uitwedstrijd een nederlaag gele den. In een zeer harde wedstrijd werd er verloren met 15-11 van Foreholte uit Voorhout. Na het fluitsignaal werd al meteen dui delijk dat de ploeg uit Voorhout re vanche wilde nemen op de nederlaag van de eerste helft van de competitie. Door o.a. twee strafworpen stond het dan ook al 3-0, voordat BDC wat te rug kon doen. Dichterbij dan 1 punt konden de Soester dames niet naderen (3-2). De 4-3 stand op het scorebord bleef lang gehandhaafd hetgeen een te ken was dat beide ploegen aan elkaar gewaagd waren. Het spel werd naar mate de wedstrijd vorderde steeds ru wer. Na het uitvallen van Ada van Hal was het uiteindelijk Foreholte dat het initiatief nam. Van" 4-3 werd de stand gebracht op 8-3. BDC als vanouds een 'slow-starter' kreeg langzaam weer vat op het spel en bracht de score op slag van rust op 8-5. Na rust was het echter weer Foreholte dat de voorsprong vergrootte tot 12-5. Nu er wederom een groot gat was ge slagen, werd het steeds moeilijker voor de Soester dames, maar dank zij hard werken kwam men langzaam terug (12-6). In een slotoffensief en na een tussenstand van 13-7 kwam BDC nog terug tot 13-11, maar Foreholte maakte door een fraai doelpunt een einde aan de hoop die de dames uit Soest nog koesterden. De einduitslag van 15-11 betekent voor BDC opnieuw oppassen. Volgende week spelen de dames van BDC thuis tegen Enschede, men nog een appeltje heeft te schillen. Zij hopen dat er veel publiek zal zijn om dit te bewerkstelligen. B.D.C.-junioren verslaan C.S.V. In de laatste competitiewedstrijd van dit zaalseizoen heeft B.D.C. het Castri- cumse C.S.V. met een grote nederlaag naar huis gestuurd. C.S.V. was reeds kampioen en had dit seizoen nog geen puntenverlies geleden. B.D.C. startte goed. Twee goed uitge speelde aanvallen konden slechts op onreglementaire wijze afgestopt wor den, en uit de penalties die B.D.C. kreeg, scoorde Richard van de Hoef tweemaal. Dezelfde Richard van de Hoef stelde daarna via een break-out Mark Voskuilen in de gelegenheid om te scoren en bracht zelf de stand op 4-0. C.S.V. was wakker geschud en kwam terug tot 4-2, maar toen was het weer de beurt aan B.D.C. Via Arjan Roest (3x) en Marcel Bouwman (2x) liep B.D.C. uit naar een 9-4 voorsprong. Voordat het rustsignaal klonk, had B.D.C. nog meer afstand genomen van C.S.V. Twee doelpunten van Amers- foorter Richard van de Hoef en een schitterende actie van Mark Voskuilen gaven B.D.C. een 12-5 voorsprong bij rust. In de tweede helft opende Arjan Roest de score, maar C.S.V. antwoordde me teen 13-6. Dit was echter het laatste wapenfeit van C.S.V. en B.D.C. kon de voorsprong verder uitbreiden. Via schitterende aanvallen werd C.S.V. weggespeeld. Via 13-6 liep B.D.C. uit naar 19-6 door doelpunten van René ten Haaf (3x), Marcel Bouwmans, Nico van den Berg en Mark Voskuilen. Door een verdedigingsfout scoorde C.S.V. nog eenmaal, maar Nico van den Berg scoorde het twintigste doelpunt van B.D.C. en tot slot legde René ten Haaf uit een break-out de eindstand op 21-7. Door dit resultaat is de formatie van trainer/coach Koos van den Deijssel op de tweede plaats geëindigd achter C.S.V. Op woensdag 21 maart speelt B.D.C. in sporthal Beukendal tegen Aalsmeer. Aanvang 20.00 uur. SCHAATSEN Zondag j.1. zijn de laatste wedstrijden verreden, dit betekent het einde van het schaatsseizoen. De schaatsen wor den weer opgeborgen tot het einde van het jaar, want rond oktober begint het nieuwe schaatsseizoen weer. In dien er kinderen zijn die interesse hebben om volgend seizoen mee te schaatsen kunnen zij zich opgeven bij mevr. v. Esch, Vermeerlaan 4, tel. 10469. Zij kunnen ook komen kijken naar de feestavond voor pupillen, welke gehouden wordt in Restaurant "de Soesterduinen" aanvang 19.00 uur, waar de prijsuitreiking plaatsvindt van de klubkampioenschappen, en zich dan als lid opgeven. Afgelopen dinsdag zijn er junioren- wedstrijden verreden. Mirjam v.d. Dijssel reed een 500 mtr. in 71.5 sec. en een 1000 mtr. in 2.36.4 min. Iris v. Hornsveld reed een 500 mtr. in 61.5 sec. en op de 1000 mtr. reed zij een persoon lijk rekord van 2.06.7 min. Linda v.d. Berg noteerde 55.4 sec. op de 500 mtr. terwijl de 1000 mtr. voor haar ook in een persoonlijke rekordtijd ging van 1.51.7 min. Edwin Groeneveld noteerde op de 500 mtr. 53.6 sec. de 1000 mtr. ging voor hem in 1.47.2 min. Jan v. Maanen noteerde respektievelijk 51.9 sec. en 1.46.8 mi. Arnoud Donker reed 56.0 sec. op de 500 mtr. en noteerde na een val op de 1000 mtr. een tijd van 2.00.7 min. Petra Olthof noteerde op beide afstanden respektievelijk 59.7 sec. en 2.00.7 min. Afgelopen vrijdag reed Bert v.d. Weerd een 500 mtr. in 43.5 sec. en een 1000 mtr. in 1.25.5 min. Afgelopen zondagmorgen is de laatste junioren-wedstrijd van dit seizoen ver reden. Het weer was slecht, het ijs zacht. Arnold Hagen, B-junior, reed een 500 mtr. in 49.4 sec. en een 1000 mtr. in 1.46.3 min. Jolanda Los, B-ju- niore, reed een persoonlijk rekord op de 500 mtr. van 50.7 sec. De 1000 mtr. ging voor haar in 1.48.8 min. Edwin v.d. Heijden, C-junior, reed een 500 mtr. in 50.9 sec. Na een zeer snelle opening op de 1000 mtr. kwam hij ten val en noteerde een tijd van 2.09.5 min. Edwin Groeneveld, D-junior, noteerde 51.5 sec. op de 500 mtr. en 1.48.8 min. op de 1000 mtr. Bij de senioren reed Fred v. Tol 2 per soonlijke rekords. De 500 mtr. ging in 46.4 sec., de 1500 mtr. in 2.23.9 min. Zondagavond werd het seizoen afgeslo ten met marathon-wedstrijden in ver schillende leeftijdsgroepen. Voor "Eemland" kwamen ook enkele rij ders aan de start, waarbij Edwin Groe neveld bij de D-junioren ln een wed strijd over 10 ronden een prima 2e plaats innam. VOLLEYBAL Het tweedaagse scholieren volleybal toernooi dat voor de derde keer in suc cessie door Olympia werd georgani seerd was weer een succes. Het begon allemaal op donderdag toen in alle vroegte de eerste teams zich al melden bij Sporthal Beukendal om aan te tre den tegen concurrerende scholen. Op elk veld, in totaal zes, waren begelei ders van Olympia aanwezig om te flui ten en de teams mentaal maar vooral taktisch te begeleiden. Het eerste deel van de donderdag die gevuld was met volleyballende brugklassers gaf leuk volleybal te zien. Van dit eerste gedeel te werd kampioen bij de jongens: Grift- land 2, 2 Eemland 4, 3 Griftland 3 en bij de meisjes: Griftland 2, 2 Openbare Mavo, 3 Chr. Mavo. Ze kregen uit handen van de heer Wal raven, die namens sponsor Parade Ta pijt aanwezig was, allemaal een buton met als opdruk de behaalde prijs. En de eerst geëindigde teams kregen een ingelijste foto van hun winnende team plus alle teamleden een tas. Na de prijsuitreiking kon het tweede ge deelte van de donderdag beginnen. Wat inhield "echt" volleybal inplaats van vier tegen vier op een klein veld. In deze klasse bleken na een spannende finale de jongens van Eemland de beste te zijn, wat mede aan hun harde opslag was te danken. Tweede werd Griftland college en derde Chr. Mavo. Bij de meisjes was het de Chr. Mavo de met de eer ging strijken. Bij dit team viel het teamverband erg op wat dan ook terecht een eerste plaats op leverde. Tweede werd Griftland 1 en derde Chr. Mavo. Deze teams kregen hun prijs uitgereikt uit handen van wethouder Plomp. Om kwart voor zes was deze enerverende dag ten einde en konden de organi satoren zich opmaken voor de vrijdag wanneer de lagere scholen in de Bunt tegen elkaar in actie zouden komen. Die vrijdag bleek De Bunt over een uitstekende akoestiek te beschikken wat de lagere school volleyballers dan ook wel lieten horen. Deze teams speelden op kleine velden en vier tegen vier. Deze dag bleek pij de jongens De Bron het sterkste te zijn, tweede werd De Schakel 1 en derde was de Katholieke Basisschool. Bij de meisjes was het de Katholieke Basisschool die eerste werd, tweede was de Savornin Lohmanschool en derde werd de Regentuuter. De poedelprijs was voor de meisjes van de Rinke Tolmanschool en De Bron die op een gedeelde elfde plaats eindig den en voor de jongens van de Rinke Tolmanschool voor de twaalfde plaats. En zo kwam er een einde aan een groot toernooi dat nooit zo goed verlopen zou zijn met deze organisatie en de hulp van Olympialeden en niet te vergeten de hulp van enkele S W leden. De rest van de uitslagen was als volgt Meisjes 1. Kath. Basisschool 2. Savornin Lohmanschool 3. De Regentuuter 4. Schakel 1 5. De Wegwijzer 6. De Schakel 2 7. Insingerschool 8. De Ingenhof 9. Da Costaschool 10. De Achtbaan 11. Rinke Tolman en De Bron «WK?Foto: Goos van der Wilt iÉLTm: 13^80 «Sul:'..'' Het team, van De Bron ging met de hoogste eer strijken tijdens het toernooi voor lagere scholen. Jongens 1. De Bron 2. De Schakel 1 3. Kath. Basisschool 4. Insingerschool 5. De Ingenhof 6. Savornin Lohmanschool 7. Da Costaschool 8. De Wegwijzer 9. De Schakel 2 10. De Regentuuter 11. De Achtbaan 12. Rinke Tolmanschool Meisjes 14 jaar en ouder: 1. Christ. Mavo 1 2. Griftland 1 3. Christ. Mavo 2 4. Griftland 2 5. Openbare Mavo 1 6. Eemland 1 7. Openbare Mavo 3 8. Openbare Mavo 2 Jongens 1. Eemland 1 2. Griftland 1 3. Chr. Mavo 1 4. Chr. Mavo 2 5. Openbare Mavo 1 6. Ivo Mavo 1 Brugklassen meisjes 1. Griftland 2 2. Openbare Mavo 4 3. Christ. Mavo 1 4. Griftland 3 5. Griftland 4 6. Kard. Alfrink 1 7. Griftland 1 8. Eemland 1 9. Kard. Alfrink 2 10. Ivo Mavo 1 Olympia heren 3 maakt kans op kampioenschap Het derde herenteam kan donderdag kampioen worden als ze winnen of gelijk spelen tegen Olly B. Het derde herenteam won donderdag met 3-0 van AGAVS. Het tweede herenteam won eveneens met 3-0 van GVC. De eerste teams hadden dit weekend vrij. Olympia 2-GVC 3-0 Het tweede herenteam moest naar Hilversum om te spelen tegen GVC. De eerste set was er een gelijkopgaan- de strijd te zien, de tegenstanders wa ren goed tegen elkaar opgewassen. Na veel lange rally's en leuk volley bal was het Olympia dat de set winst binnenhaalde. De tweede set was het Olympia dat GVC van af het begin onder druk zet te. GVC probeerde nog wel wat terug te doen in het begin van deze set, maar Olympia ging goed door en de tweede setwinst was een feit. De derde set was het weer Olympia dat het spel maakte, GVC probeerde nog wat terug tedoen maar de Soesters lieten zich niet te grazen nemen en behaalden een makkelijke 3-0 overwinning. Olympia 3 - AGAVS 2 3-0 Het derde herenteam speelde donder dag weer een verplicht nummer. Het werd een saaie en eentonige wed strijd, met een serverend Olympia en een slecht spelend AGAVS. Een onge motiveerd Olympia was dan ook ver rast als er wat terug kwam. Er was van goed volleybal geen sprake meer. Het werd een gemakkelijke 3-0 over winning voor de Soesters. A.s. donderdag kan dit herenteam te gen Olly B dan ook ongeslagen kam pioen worden. Deze wedstrijd begint om 21.30 uur in de Zanderij in Bussum. Olympia 5 - SH'712 2-2 Het vijfde herenteam moest donderdag tegen SH'71 uit Hoogland. De eerste set speelde Olympia fanatiek en het op de derde plaats staande SH'71 speelde krampachtig en slecht. Deze set werd dan ook terecht door de oranje-zwarten gewonnen. De tweede set was het SH'71 dat het spel maakte, Olympia kwam er nu niet meer aan te pas er was een slechte pass waardoor er niet aange vallen kon worden. Deze set ging naar de Hooglanders. De derde set zette SH'71 Olympia op een ruimte achterstand Olympia vocht hard terug en verloor op het nippertje deze set. De vierde en laatste set kwam Olym pia weer in haar eigen spel, een goede pass en een gevarieerde aanval zorg den ervoor dat SH'71 er niet meer aan te pas kwam. Olympia pakte verdiend een punt van het op de derde plaats staande SH'71. Programma Wo. 14 maart Baarn, De Trits 18.45 uur BG&SV 6 - Olympia 8 Do. 15 maart Bussum, De Zanderij 21.30 uur Olly B 2 - Olympia S3 20.15 uur Olly B - Olly B - Olympia S2 Do. 15 maart Soest, Beukendal 19.00 uur Olympia A2 - S.H.'71 Al 19.00 uur Olympia 6 - S.V.H. 2 20.00 uur Olympia S4 - Servio 21.30 uur Olympia S4 - Keizer Otto 2 19.00 uur Olympia 7 - Wilhelmina 5 Vr. 16 maart Blaricum, De Grenspaal Vr. 16 maart Blaricum, De Grenspaal 19.00 uur Blijvock Al - Olympia Al Vr. 16 maart Hoevelaken, Ridderspoor 21.15 uur Surf 4 - Olympia 5 Vr. 16 maart Amersfoort, Midland 21.30 uur Spirit 5 - Olympia 5 Vr. 16 maart Ermelo, Calluna 20.00 uur Pauwervoll - Olympia S2 Za. 17 maart Amersfoort, Midland 19.00 uur Wilhelmina 3 - Olympia 6 Waarom adverteren in de Soester Courant? elke Soester is geïnteresseerd in uu> aanbiedingen! SCHAKEN Het tweede tiental van de Soester schaakclub kan de competitie rustig uitspelen. In de thuiswedstrijd tegen het eerste tiental van het Dikke 'Toren tje' uit Eemnes stelden de door het Be lasting Adviesburo Soest gesponsorde schakers hun plaats in de derde klas A veilig door met ruime cijfers te zegevieren. Na respectievelijke nederlagen tegen Ons Genoegen en Hoogland heeft Soest eindelijk weer eens het zoet van de overwinning kunnen smaken. De op pa pier wat sterker geachte bezoekers konden hun positie in de subtop hele maal niet waarmaken. Slechts aan twee borden ging het punt mee naar Eemnes waardoor de heren Balvers en Gerth de enigen aan Soester zijde waren die niet in de positieve score meedeelden. Glansrollen werden ook nu vertolkt door mevrouw Gerda Suyk en Ben van Vlierden. Mevrouw Suyk hield haar ongeslagen status overeind via een knappe overwinning. Ben van Vlierden behaalde z'n zesde achtereen volgende overwinning na in de compe titie tegen Huizen met een nederlaag gestart te zijn. Winst was er ook voor de heren Fugers en Renger. Laatstgenoemde werkte de hatelijke nul op de persoonlijke score- lijst op knappe wijze weg toen zijn te genstander zich al in de opening verga loppeerde. De Gier sr. en Ben v.d. Berg en Weenink brachten 1*4 punt binnen via remisepartijen. De persoonlijke resultaten Soest 2 - Dikke Torentje 1: E. Balvers - G. Oosterman 0-1 P. v.d. Hammen - B. De Man 1-0 B. van Vlierden - Jac. Eek 1-0 G. W. Weenink - S. Beemsterboer Chr. J. de Gier-B. Nissersr. mevr. G. Suyk - H. Dontje 1-0 H. Gerth - H. Monnikendam 0-1 J. van de Berg - R. Herlien Vi-Vz H.G Renger - K. Vegter 1-0 H. Fugers - K. de Jong 1-0 11. Openb. Mavo 2 12. Openb. Mavo 3 13. Openb. Mavo 1 14. Ivo Mavo 2 Jongens I. Griftland 2 2. Eemland 4 3. Griftland 3 4. Griftland 1 5. Eemland 2 6. Chr. Mavo 1 7. Alfrink 2 8. Ivo Mavo 1 9. Chr. Mavo 2 10. Openbare Mavo 2 II. Alfrink 1 12. Openbare Mavo 1 13. Chr. Mavo 3 14. Openbare Mavo 1 (M) 15. Griftland 4 16. Alfrink 3 BRIDGE De bridgeviertallencompetitie van het district loopt ten einde. Met nog één ronde te spelen zijn reeds enkele kam pioenen en degradanten bekend. Helaas geen Soester kampioenen, maar wel twee degradantenONI6 en 7 die dus volgend jaar in de derde klasse moeten uitkomen. Een kleine kans op een titel heeft al leen nog maar Eemland 3, dat in de derde klasse E nu 7 punten achter staat op koploper Groen Wit 8. En daartegen moeten ze zelfs de laatste wedstrijd spelen zodat ze het zelf in de hand heb ben. Van de overige Soester viertallen moet alleen ONI 5 nog erg uitkijkendit team staat zesde met 9 punten voorsprong op no. 7. Die zesde plaats moet vastgehou den worden! Alle andere teams van Eemland, ONI en Soest staan veilig, ook de beide hoofdklassers uit deze kon- treienONI 1 en 2. ONI en Eemland speelden de afgelopen week twee rondenéén normale en één inhaalwedstrijd. De acht ONI-teams deden het niet zo best: slechts drie wed strijden werden gewonnen, negen verloren en drie eindigden in een gelijkspel. Bij Eemland was de score iets beter: de vier teams wonnen vijf- en verloren driemaal. Soest had geen inhaalwedstrijden en speelde dus drie wedstrijden: één gewonnen, één gelijk en één verloren. Voor Soest 3 is het in teressant dat de laatste wedstrijd tegen kampioenskandidaat Stad en Lande 1 gaat. De Soesters kunnen het deze Blaricumers misschien lastig maken. Concurrent Weesp 5, dat 8 pun ten achter staat, heeft het waarschijn lijk iets minder moeilijk tegen het onderaan bungelende ABC '68 3. Met nog 1 wedstrijd te spelen in de 4de bekerronde tekent het veld zich duide lijk af wat betreft promoties en degra daties. A-lijn: 1. Rijkhoek-Veldhuis 58.13% 2. Hielckert-Verkade 53.86 3. Fam. Klaassen 53.61r/r 4. Ds. Kloet-Oosterbaan 52.15% 5. v.d. Burch-Zwiers 50.82%r 6. Ds. Spanjaard-Zwiers 50.63% 7. Mw. Fliek-Houbaer 49.99% 8. Mw. Wissing-Kuyf 49.08% 9. Kuit-Zwiers 48.10 10. Siekenga-v. Walen 47.50% 11. Ds. Fransen-Post 47.41%- 12. Fam. den Hollander 46.77% 13. Ds. Pronk-Simons 44.49% 14. Fam.Luyben 41.54% B-lijn: 1. Fam. v.d. Wielen 58.86% 2. Fam. Landstra 56.88% 3. Keetsbaas-Haarlemmer 54.14% 4. Ds. Schoor-v.d. Burch 53.67% 5. v. Dijk-Landmeter 52.84% 6. Riemens-Visser 52.27 7. Ds. Bentum-v. Walen 49.32% 8. Coren-Schaap 49.22% 9. Ds Jonker-Wolf 48.21%r 10. Ds Haarlemmer-de Wall 48.05% 11. Simons-Zwiers 47.37% 12. Mw. Riemens-Evenblij 43.57% 13. Mw. v.d. Kant-Oostdijk 41.15% 14. Fam. de Wilde 41.12% C-lijn: 1. Mw. Zeeman-Broekhof 59.20% 2. Fam. Blom 56.60% 3. Mw. v. Dijk-Sliggers 56.08% 4. Mw. Seegers-v.d. Feerlader 5174 5. Ds. Oosthout-Stoon 49.78% 6. Mw. Steevert-Koppel 49.05% 7. Ds. de Boer-v.d. Berkt 48.94% 8. Mw. Nieuwenhuis-Nieuwendijk 48.18% 9. Ds. v.d. Berkt-v. Woerden 47.79% 10. Butzelaar-Pronk 46.36% 11. Fam. Jurg 43.45% 12. Fam.Sprink (afwezig). Zaterdag 17 maart 09.00 -12.00 uur NeVoBo volleybal 12.00 -18.00 uur B.D.C. handbal 18.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal Zondag 18 maart 10.00 -18.00 uur B.D.C. handbal 18.30 -19.30 uur zaalvoetbal 19.30 - 21.00 uur basketbal 21.00 - 22.00 uur zaalvoetbal Zaterdag 17 maart 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 20.00 uur S.V.V. volleybal Zondae 18 maart 09.00 uur -17.00 uur Badso badminton 19.00 - 22.00 uur basketbal Zaterdag 17 maart 09.00 -17.00 uur Selby badminton Zondag 18 maart 10.00 -15.00 uur Selby badminton Eemvogels verplettert Ter Leede KORFBAL Als bij een klaverjaswedstrijd, paste Ter Leede steeds, waarna Eemvogels de slag overnam. Het mag dan ook duidelijk zijn, dat Ter Leede met gTote cijfers verloor. De slag is slechts één keer door Ter Leede gebruikt. Eén doelpunt kregen ze maar door de korf. De rest van de wedstrijd werd bepaald door één team: dat uit Soest. De Soestenaren zagen de komende wedstrijd zwaar in. Ter Leede had na melijk in Soest gewonnen van de Eem vogels, met één punt verschil. De wit- zwarten uit Soest wilden dus revanche nemen. Evenals Viking (7-7 en 10-9 thuis) zou Ter Leede het onderspit delven. Met 1-16 gingen ze naar de kleedkamers. De wedstrijd werd geopend door de sterk spelende Soestenaren. Wim van Rheenen liet tweemaal zijn heer ver achter zich, zodat de Eemvogels vrij vlot op een 0-2 voorsprong kwamen. Het andere vak probeerde dat ook en het lukte. Henk-Jan Kraaikamp liet zijn tegenstander rennen. Twee ballen verdwenen door het riet: 0-4. Ter Leede ging zwaarder verdedigen, maar verdedigde zó zwaar, dat dat resulteerde in een strafworp, die Clau- dia Touwslager goed benutte. Om weer te gaan wisselen, moest nog maals gescoord worden. Ton Kraai kamp zorgde ervoor dat het andere vak weer in de aanval kwam. Dat andere vak hoefde niet veel te doen om te scoren. Marco Kuil bracht de stand met een doorloopbal op 0-7, waarna Agnes Kraaikamp hetzelfde deed en zodoende de stand op 0-8 brachtV Ter Leede wist dat het verloren was. Van schrik scoorde men, 1-8. De eer was gered. De rust werd bereikt na door een doorloopbal van Claudia Touwslager. Agnes Kraaikamp zorgde ervoor, dat de tien doelpunten volgemaakt wer den. Zij bracht van onder de korf de stand op 1-11. Wim van Rheenen bracht via een door loopbal de stand op een grote hoogte 1-12. Hij scoorde ook 1-13. Ter Leede bood nog wel tegenstand, maar dat was vrijwel nutteloos tegen over de hardwerkende Soestenaren. Marco Kuil bracht via een doorloopbal 1-14 op het scorebord. Van afstand toverde hij alweer de bal door de korf. Claudia Touwslager bracht de eind stand op 1-16. Deze eindstand was wonderlijk, omdat deze wedstrijd om de vijde plaats ging. Als Ter Leede zou winnen, zouden zij boven Eemvo gels eindigen. Een gelijkspel (of winst) was voldoende voor Eemvogels. De Het korfbal is door een Nederlandse onderwijzer uitgevonden en is dus een echte nederlandse sport. Dit is ook de enige balsport die ge mengd beoefend wordt. Een team be staat uit zowel dames als heren. Een unicum dus in de balsporten. Op dit moment "verhuizen" de korfballers van de zaal naar het veld. Na een zaal periode van bijna vijf maanden, gaan de Soester Eemvogels weer trainen en spelen op hun gezellige veld aan de Sta ringlaan in Soest-Zuid. De vereniging wil graag weer nieuwe leden verwelkomen. Na een goede jeugdtoeloop in september en oktober is het wat rustig geworden met de le dentoevoer. Eemvogels is bereid om weer nieuwe leden op te vangen. Daarom kan ie dereen, die belangstelling voor korf ballen heeft, vrijblijvend komen trai nen op het korfbalveld aan de Staring- laan (achter de parkeerplaats). Op de woensdag en donderdag trainen één of meer teams tegelijk. Junioren en senioren 16 jaar en ouder) woensdag 19.30 - 20.30 uuroudere aspi ranten (13 t./m. 15 jaar) donderdag 18.45 -19.45 uur; jongere aspiranten (12 en 13 jaar) woensdag 18.45 - 19.30 uur; oudere pupillen (10 en 11 jaar) woens dag 18.30 -19.15 uur; jongere pupillen (8 t.m/m. 10 jaar) woensdag 16.15 - 17.00 uur; welpen (6 en 7 jaar) woensdag 16.15-17.00 uur. Zaterdag is de wedstrijddag. De jeugd speelt zijn wedstrijd meestal 's mor gens en de ouderen hebben hun wed strijden 's middags. Behalve korfballen en trainen, worden er bij Eemvogels meer aktiviteiten ge organiseerd zoals klaverjassen, bingo, disco, puzzeltochten, jeugdkamp enz. Voor meer informatie kan gebeld worden naar Agnes Kraaikamp, tel. 12743 (jeugd) en Netty Friebel, tel. 14979 (secr.). Eemvogels zijn in drie wedstrijden vier plaatsen gestegen en zes punten rijker. Een goede prestatie. Animo 4 - Eemvogels 2 Dat Animo kampioen was, lieten ze duidelijk merken in Culemborg. Slechts drie keer vonden de Eemvogels de korf (Erik Rauch tweemaal, Ad v.d. Hoed tweemaal). Animo scoorde dertien maal. Eemvogels 4 - K.V.O. 5 (5-6) Het 4e team moest zijn laatste wed strijd spelen tegen het Soesterbergse K.V.O. In de eerste ontmoeting van de ze kompetitie was de wedstrijd over tuigend gewonnen door K.V.O. Na 6 minuten leek het er weer op, dat K.V.O. makkelijk zou winnen. (2-0). Toch zou het anders lopen. Sidney de Jager kreeg van de scheidsrechter een straf worp mee. die hij vakkundig benutte. Nauwelijks enige momenten na de strafworp wist Margreet uit een door loopbal de stand op gelijke hoogte te brengen (2-2). Voor de rust konden bei de ploegen nog wel de korf raken, maar de ruststand zou toch 2-2 blijven. Na de rust leek K.V.O. over de tegen valler heen te zijn en kon de leiding nemen. (2-3). Door goed samenwerken kon Ria Wij nen met een doorloopbal de twee ploe gen naast elkaar brengen (3-3). Nu werd van vakken gewisseld en voor dat de verd'ediging van de Eemvogels zich kon instellen op de tegenstanders, stond K.V.O. weer voor. (3-4). De bal werd middenuit genomen waar Sidney de Jager vanaf de middenlijn het leer perfect door de korf gooide (4-4). Het vierdetg^m.spegldSéén Jtan ,zijn beste wedstrijden van de. kompetitie op de laatste dag. Dit jaar was dat dus ook weer het geval, dat bleek ook wel uit het feit, dat het 4e weer van een achterstand van 4-5, terug kon komen tot 5-5. Ditmaal was het Johan die scoorde. Het publiek moest toch 6 mi nuten voor het einde zien dat K.V.O. weer scoorde en de 5-6 stand kon vast houden. Jeugd Eemvogels Cl - Woudenberg C2 Evenals bij het eerste seniorenteam had de tegenstander geen kans. Met 6-0 werden ook zij verpletterd. De doel punten kwamen op naam van Kathja Rauch (tweemaal), Ronald van Bem- mel, Erik van de Pol, John van den Boom en invaller Almar Lijfering. Daarmee eindigt deze ploeg op de twee de plaats. Eemvogels Dl - Midlandia Dl Tegen één van de koplopers speelde de Dl niet slecht. Met een 0-2 verlies was het gebeurd met de Eemvogels. Zaterdag a.s. 17 maart, wordt een aan tal oefenwedstrijden op het veld ge speeld: 11.00 uur Eemvogels Dl - K.V.O. Dl 11.00 uur Eemvogels Al - K.V.O. Kl 13.00 uur Eemvogels 2 - K.V.O. O Handbal vereniging Uitwedstrijd zaterdag 17 maart Dames jun. 3 16.50 uur Fortissimo 3 - B.D.C. 3 Thuiswedstrijden zondag 18 maart Meisjes adsp. 3 10.00 uur B.D.C. 3 - Seyst 2 Meisjes adsp. 1 10.50 uur B.D.C. 1 - Nieuwegein Jongens adsp. 1 11.40 uur B.D.C. 1 - Seyst Heren jun. 2 12.30 uur B.D.C. 2 - Impala Dames sen. 1 13.30 uur B.D.C. - Enschede Heren sen. 1 15.00 uur B.D.C. - Seyst Heren sen. 3 16.15 uur B.D.C. 3 - PPM/AAV 2 Uitwedstrijden zondag 18 maart Jongens pup. 1 10.00 uur Amersfoort - B.D.C. 1 Welpen 10.00 uur B.H.C. - B.D.C. Meisjes pup 1 10150 uur Amersfoort-B.D.C.J Meisjes adsp. 2 11.20 uur Celeritas - B.D.C. 2 Meisjes pup 2 11.30 uur Limvio - B.D.C. 2 Heren sen. 2 13.00 uur U.D. 4 - B.D.C. 2 Jongens pup. 2 13.20 uur Fidelitas - B.D.C. 2 Dames jun. 2 13.40 uur Shot - B.D.C. 2 Vrij zijn: Dames sen. 2, 3 en 4 Heren jun. 1, Dames jun. 1

Soester Courant | 1984 | | pagina 16