y M 50 jaar geleden in Soest Winnen van diamanten ring niet dagelijks gebeuren b.v. f98.- Nieuwe warmtepomp voor Soester Natuurbad Rommelmarkt A.V. Pijnen burg op Industrieterrein! Opnieuw bezwaren tegen winkelcentrum tijdens hoorzitting bram rtmic bouw- Wmt MARKT DE BOUWMARKT vraagt: uw aandacht: voor: Hinderwet Openbare commissievergaderingen Computer bij 'Holland International' vergelijkt ruim 1,5 miljoen prijzen van vliegvakanties Oudheidkamer Soest rERBERG rdij o.g. Verleende bouwvergunningen Bouwzaken 16 Maart 1934 _w_ Pa? is volkoren- brood halen j| bij BAKKER I Compleet met persoonlijke bediening en service VELDWEG 4 - SOEST TELEFOON 02155-1 4878 vrijetijdskleding v.Weedestr.59 tel.12424 Soest PAGINA 4 WOENSDAG 14 MAART 1984 SOESTER COURANT PAGINA 5 woonhuis met n zonnige tuin kelder, royale L- parketvloer, open I.5, moderne keu 'de apparatuur; me slaapkamers badkamer (lig trap naar zolder veel bergruimte en grotendeels I- f 228.000,- k.k. eerste verdieping bevin- /ale slaapkamers, douche •zien van thermopane, uzijnen. eerste klas bouw- in overleg. 495.000,-. Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan ligt ter inzage een verzoek om een oprichtings cq. revisie cq. uitbrei- dings ve rgunning van Het Witte Huis Soest B.V., Birkstraat 138 te Soest voor een hotel, motel, café-restaurant op het perceel Birkstraat 132 en 138 te Soest. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen ge durende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 14 maart 1984. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aan vrager en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op 11 april a.s. om 9.00 uur in het ge meentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instel len, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaar schrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. tiaar. en particulier! r O O R SOEST of 21752 Algem. Ned. Vrouwen-vredebond Vrijdagavond werd in „Religie en Kunst" een openbare vergadering gehouden, waarbij als spreekster optrad Mevr. P. Smit-Schriekerk Kool te Amsterdam, met het onderwerp: „Wat ik als moeder deed en waarom." De bijeenkomst, welke druk bezocht was, werd geopend met een woord van welkom door Mevr. Jekel, waarna zij doel en streven van den Bond uiteenzet op passivistische wijze en de vrouwen wijst op de persoonlijke houding van elk afzonderlijk en ook te saam, in deze materie. Elke moet in zichzelf omdragen, dat men de zedelijke kracht in zich heeft, om de oorlog af te wenden. Daarna verkrijgt spreekster het woord en gaat in den breede, onop gesmukt na de daad door haar verricht, om te verhinderen, dat haar zoon werd ingeschreven voor den militairen dienst Spr. ging bij deze daad uit van de onaantastbare wet, dat de ouders verplichting hebben voor hun minderjarige kinderen en de ouderlijke macht niet mag wor den aangetast. Spr. heeft eerst gepoogd een massa vrouwen te kunnen doordringen van het besef, waarvoor zij hun kinderen opvoeden, n.1. om te dooden als de Staat het eischt. Spr. heeft met veel moeite getracht ze bij elkander te krijgen door middel van actie in de bladen; zij kreeg daarop veel brieven, maar niemand voelde zich geroepen tot een daad. Toen heeft zij het geheel aleen gedaan en op alle mogelijke manieren getracht te beletten, dat haar zoon de oproeping in handen kreeg. Daar voor werd zij ter verantwoording geroepen door den Burgemeester, den chef afd. Mil. Zaken, den Commissaris van Politie, den Officier van Justitie, den Kantonrechter, welke laatste haar zoon, die tegen zijn moeder moest getuigen, veroordeelde tot 1 maand gevangenisstraf, uitspraak 10,- boete, welke door haar werd betaald, en zijn móéder tot 200,- boete of 40 dagen hechtenis. Had spr. de boete van haar zoon niet betaald, dan kon zij in hooger beroep door een advocaat ver dedigd worden, nu niet meer, zoodat zij zichzelf zal verdedigen. Wordt zij niet vrijgesproken, daar zij zich niet bewust is, dat zij kwaad of op stand gepleegd heeft tegen den Staat, dan zal zij zich wenden tot den Hoogen Raad en zoo noodig tot de Tweede Kamer. Spr. wil het zoover zien te krijgen, dat er een wet komt, die de zonen beschermt, ook als zij zich moeten aangeven voor de Militie. Daarna zijn alle daden, die gedaan worden, voor de jongeman zelf. Spr. komt op tegen de grove onbillijkheid, dat andere jongens, die eenzelfde feit doelbewust plegen, mindere straffen krijgen. Spr. heeft bemerkt, dat er nog tal van perso nen zijn, die niets weten van den arbeid der Vrouwenvereeniging. Dins dag 20 Maart komt het hooger beroep voor. Spr. vraagt steun van de afd., daar zij die noodig heeft voor haar verdediging, welke zij hierna voorleest. Na de beantwoording van een tweetal vragen werd de vergadering ge sloten. maandag 19 maart - 20.00 uur - gebouw gemeentèwerken: Commissie Welzijnsplanning Op dé agenda staat o.m.: scoreberekening - wijze van prioriteitsstelling dinsdag 20 maart - 20.00 uur - gebouw gemeentewerken: Stichting L.O. en Sport Op de agenda staat o.m. bespreking beleidsplan 1985-1987 tussentijdse rapportage tariferingscommissie verzoek fietscrossvereniging 'Kings Road Riders' om toetreding sportstichting herziening tarief sportakkommodaties niet-deelnemers verzoek wedstrijdbowlingvereniging Soest om te participeren in het passe-partout-systeem. INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. Oprechte en practische jacks in stoere materialen, 2 wijd en met [Ld grote zakken JÊk W Al uanaf /-/ Al vanaf Natuurlijk bij TWEG an een dubbele villa '8) met praktijkruimte, schitterend aangelegde ien van gas-c.v, net schoonmetselwerk- L-vormige woonkamer l. plavuizenvloer en bal- ■aie keuken leverd 3 aarvan 2 met v w,. bad- sad. douche en v.w >e verd 1 grote slaap- JXdakraam, 1 kleinere dakkapel, bergruimte. Ide droogruimte met spoelbak, c v-ketel ruimte (souterrain); hal mer (10 m2) met v.w.. m2). royale behandel- met spoelbak 3.000,- k.k. xuik van thermopane e lage stookkosten Jerhouden midden- ie achtertuin op west I gerenoveerd, v.v. -euk uitzicht. Indeling: derkast. woonkamer an schoonmetselwerk. aken keuken met m- •en en kookplaat Bij- ts voor wasmachine berging Verd: 1 ter en 2 ruime slaap- x 3.8 en 4.5 x 3.8) ikamer met 2e toilet. huis sier pleisterwerk ds. Moet beslist van den. 000,-k.k. (Niet gebonden besluiten) Verlening d.d. 13 december 1983 bouwen van een kantoorpand met 2 dienstwoningen op het perceel Schoutenkampweg 7 t/m 13. Verlening d.d. 6 maart 1984 plaatsen van een erf af scheiding op het perceel Molenstraat 9 renoveren van 80 woningen, gelegen aan de Molenstraat en omgeving kad. bekend gem. Soest, sectie K, nrs. 775, 778, 2598 en 2601) Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. De kraan tilt de nieuwe installatie, die het Soester Natuurbad in de toekomst van warm water gaat voorzien, op haarplaats. Met zorgvuldig meetwerk is vorige week de nieuwe warmtepomp-installa tie voor het Soester Natuurbad in het ketelhuis geïnstalleerd. De appara tuur, met een gewicht van 7000 kilo, maakte de inzet van een kraanwagen noodzakelijk. Vrijdag 30 maart is de datum die ge pland staat om met de nieuwe verwar mingsinstallatie in het Soester Na tuurbad te gaan proefdraaien, aldus de mededeling van de projectleider bij de aanleg ing. G. Boelhouwer van de gemeente. De installatie wordt gebouwd door het Ingenieursbureau voor Koeltechniek Nederland B.V. (O.B.K.), in samenwerking met de Wolter en Dros groep, beide gevestigd te Amersfoört. Het. hart van; de installatie vormt de doqr een gasmotor aangedreven war- doör een gasmotor aangedreven warm tepomp waarmee een besparing op de kosten voor het aardgasverbruik van circa 65 procent moet worden bereikt, zodat met weinig kosten aan gas het badwater toch behaaglijk warm kan worden gestookt. Naar wordt gehoopt zal hierdoor het bezoekersaantal toenemen, vooral bij wat minder mooi weer in het ko mende zwemseizoen. Het opmerkelijke bij een warmtepompinstallatie is dat verreweg de grootste hoeveelheid warmte (in dit geval ongeveer 65 pro cent) wordt onttrokken aan de buiten lucht en dat slechts 35 procent van de energie wordt toegevoerd door aard gas te verstoken in de gasmotor. Een warmtepomp produceert dus een grote hoeveelheid warmte met slechts een geringe gastoevoer waarbij de gratis warmte van de buitenlucht naar een hoger niveau van 40 graden Celcius wordt gepompt. Dit is voldoende om het zwemwater te kunnen verwarmen via warmtewisselaars. Om dit warmtetransport tot stand te brengen is er energie nodig, gele verd door de gasmotor die de compres sor aandrijft. Een warmtepompsysteem bestaat namelijk steeds uit een com pressor, een verdamper en een conden sor. Deze drie elementen zijn door lei dingen met elkaar verbonden en vor men een van de buitenomgeving her metisch afgesloten systeem, waarbin nen een dampvloeistofmengsel circu leert. Buiten vernield Van de voormalige kleuterschool "De Bengelenbak" aan de Duinweg werden vorige week drie ruiten vernield. Bij de politie werd aangifte gedaan. Na aanrijding doorge reden Een bewoner van de Veenbesstraat, die zijn auto had geparkeerd op het ter rein achter de Smitsweg, ontdekte vorige week dat het voertuig was aan gereden door een tot dusver onbekend gebleven automobilist. Hij deed bij de politie aangifte. •Laurentien Kok en de directeur van Yves Rocher met de bankbiljetten, die het 11-jarige meisje heeft gewonnen. In de maand december, de feestmaand bij uitstek, organiseerde het cosmeti- cahuis Yves Rocher een prijsvraag, waarvan de hoofdprijs een diamanten ring of een daaraan gelijkstaand geld bedrag van 10.000,- was. Inmiddels heeft de notaris uit de dui zenden inzendingen er een getrokken. De elfjarige Laurentien Kok uit Al phen a/d Rijn was de gelukkige en vergezeld van haar ouders en broertje heeft zij vorige week op het hoofdkan toor in Soest haar prijs in ontvangst genomen. Het is een geanimeerde middag g worden. Laurentien, die nog niet zo lang klant bij Yves Rocher is, was dol blij dat zij in de prijzen was gevallen. Haar werd door de directeur een prach tig voorjaarsboeket aangeboden en daarna het geldbedrag, waarvoor uit eindelijk was gekozen. Na het officiële gedeelte werd er een rondgang door het gebouw gemaakt, waarbij een kijkje werd genomen op de diverse afdelingen; daarna werd de korte plechtigheid besloten. Foto-expositie 'Van Weedestraat en omgeving' Een stukje Soest, naar vroeger en nu een aantal transportwegen elkaar kruisten. Een oude turfweg, lopende via Wal deck Pyrmontlaan, Nassaulaan, rich ting Tentsteeg (nu de Korte Melm- weg) via de Grote Melmweg naar de Eem en verder vervoer per schip. De paardentram, komende vanaf de Torenstraat en gaande via de Van Wee destraat richting Baarn. Later is dit een autobus dienst geworden. Bello, het buurtspoor van Utrecht naar Baarn, en station Soestdijk met zijn speciale luifel, waardoor het op de monumentenlijst is geplaatst. Ook de Populierensteeg komt hier uit. Deze steeg heet nu echter de Stadhouders laan. Het Kerkpad, oorspronkelijk gaande van de Wilhelminaboom tot aan de Birktstraat, en parallel aan de hoofdweg door Soest, het Kortend (nu de Korte Brinkweg) overgaande in de Lange Brinkweg. En zoals in vroeger tijden, waar op de kruispunten van de verschillende transportwegen handel werd gedre ven, is de Van Weedestraat hier een duidelijk voorbeeld van. De Oudheidkamer, Ferdinand Huyck- laan 18, is geopend zaterdags en zon dags van 13.00 tot 17.00 uur. Heeft een konsument een keuze ge maakt uit een vliegvakantie brochure dan is hij er niet altijd zeker van, dat een andere touroperator dezelfde reis niet goedkoper aanbiedt. Daarom hebben de Holland Internatio nal Reisburo's nu een computer die de prijzen van 20 verschillende reisorga nisaties vergelijkt. Alle prijzen van deze touroperators zijn in een compu ter ingebracht, waardoor het reisaan bod op een overzichtelijke wijze in het reisburo op een computerscherm ver schijnt. Het lange gezoek en geblader in de prijstabellen hoort daarmee tot het verleden. Vooral door de vaak gekom- pliceerde prijstabellen, de toeslagen en dergelijke wist een konsument bijna nooit zeker of er niet een reisorganisa tor was die een vergelijkbare reis tegen een lagere prijs aanbood. De computer van de 110 Holland Inter national Reisburo's maakt gezoek overbodig. Als de klant eenmaal weet waarheen hij wil, geeft de computer een volledig inzicht in alle akkommo- daties in die plaats, kompleet met ver trekdatum, de reisorganisatie, het pa ginanummer in de brochure en de prijs. De klant kan zelfs een afdrukje mee krijgen, zodat hij het eventueel thuis nog eens in alle rust kan doornemen. Deze service is helemaal gratis. De prijs- en objektvergelijking is volstrekt objektief. Dus als een Holland Interna tional reis duurder is dan die van bij voorbeeld Arke, Hotelplan of Necker- mann, zegt de computer dat eerlijk. Het nieuwe computersysteem is exclu sief voor de Holland International Reisburo's. Ook het Holland Interna tional Reisburo in de Steenhoffstraat in Soest heeft zo'n computer. Nationale Oranje vereeniging ,,De Princevlag" Uitgaande vah de landelijke-organisatie dé ^Nationale vereéniging 1 „De Princevlag" werd Maandagavond in de groote zaal van „Religie en Kunst" aan de Rembrandlaan een propaganda-avond-gehouden. De opkomst van het publiek was uiterst gering. Nadat 'n klein muziek gezelschap eenige nummers ten gehoore had gebracht, betrad de heer C. S. Heerma van Voss te Amersfoort, consul van de vereeniging „De Princevlag", het podium - dat met kleine vlaggetjes was versierd - om mede te deelen, dat de leden van de Oranje vereeniging „De Prince vlag" nooit treuren, ook niet als de opkomst van een belegde vergade ring gering is, wetende, dat alle begin moeilijk is en uit een klein groepje getrouwen vaak een krachtige afdeeling groeit. In Soest zal het Oranje- bloed wel zoo snel vloeien door de aderen, wijl het paleis van H.M. de Koningin-Moeder op de grens der gemeente staat, dat men het niet noodig acht nog eens opgewekt te worden om trouw te blijven aan ons Vorstenhuis. Spr. hoopt, dat wat we hedenavond zullen hooren, zullen uitdragen in belang van Koningin en Vaderland. Hierop komt een ven del met vlaggen en het vaandel de zaal binnen en plaatst zich op 't po dium. De mannen en vrouwen, die behooren tot het vendel, dragen een breed oranje-blanje-blue lint over de borst en zingen dan, begeleid door de muziek: De Princevlag, de Princevlag! Oranje-blanje-blue, De kleuren, die op land en baren Door d'eeuwen heen het teeken waren Van Neerland en Oranje één Van Neerland en Oranje één! Gij zult ons blijven t'allertijd, Het teeken van saamhoorigheid. Daarna zegt de heer Heerma van Voss, dat deze vereeniging, opgericht na de plechtige herdenking van den 400sten geboortedag van Prins Willem van Oranje, in het algemeen ten doel heeft de bevordering van het uitsteken der nationale vlag (bij voorkeur de Princevlag) op eiken nationalen herdenkingsdag, of bij elke daarvoor pas sende gelegenheid; de bevordering en versterking der nationale ge dachte op elk daarvoor in aanmerking komend gebied en in het bijzon der het aankweeken van liefde voor ons Vorstenhuis en de bevordering van een waardige viering der nationale feestdagen, echter zonder zich op politiek terrein te begeven en met eerbiediging van eiken godsdienst. Het vendel defileert en begeeft zich naar het achterste gedeelte van de zaal. Nu wordt algemeen staande 't Wilhelmus gezongen, waarna de heer Heerma van Voss nogmaals een en ander vertelt en o.m. zegt, dat spoedig een nieuwe vergadering zal worden bijeengeroepen, nadat een comité van aanbeveling is gevormd, waartoe de Burgemeester, die in de zaal aanwezig was, zich bereid heeft verklaard. Dan zal, naar hij hoopt, hier 'n flinke afdeeling worden opgericht, tot versterking van den band tusschen Vostenhuis en Volk, tot heil van het vaderland. De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: W. van den Berg, Croeselaan 176 te Utrecht, ten behoeve van het bou wen van een woonhuis op het perceel Beukenlaan 45 Bemog Projectontwikkeling B.V., IJsseldijk 1 te Kampen, ten behoeve van het bouwen van 48 vrije sector woningen en 50 premie-C woningen op een perceel gelegen aan de Boerenstreek/Turfstreek (kad. bekend gem. Soest, sectie G, nr. 8241 ged. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 15 maart 1984, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie afdeling 1ter inzage De speciale commissie die voor de Atletiekvereniging Pijnenburg op za terdag 7 april een rommelmarkt organiseert, heeft thans besloten dat deze markt gehouden zal worden in de grote hal van de Firma Van Asch aan de Industrieweg 37. Dat is dezelfde hal waarin de karnavalsakti- viteiten hebben plaatsgevonden. Eerst was het de bedoeling dat de rom melmarkt aan de Parallelweg zou zijn. maar het zeer grote aan bod van artikelen heeft tot de beslissing geleid naar een grotere plek uit te wijken. Dat heel Soest de Atlektiekvereniging Pijnenburg een warm hart toe draagt bij haar streven om gelden bijeen te krijgen voor de aanleg van een eigen atletiekbaan blijkt wel uit de vele reakties. Dagenlang zijn medewerkers van de atletiekvereniging al in touw om de aangeboden spulletjes op te halen. Maar er kan nog meer bij. Op zaterdag 17, zaterdag 24 en zaterdag 31 maart heeft men nog de mogelijkheid om op het adres Industrieweg 37, tussen 10.00 en 11.00 uur tweede-hands-arti kelen in te leveren voor dit goede doel, waardoor de Soester jeugd straks kan trainen op een eigen atletiekbaan. Wanneer u spulletjes hebt die u niet zelf weg kunt brengen, dan kunt u hierover kontakt opnemen met René van Zee (tel. 11525) of Pauline Balvers (tel. 20892) en het wordt bij u opgehaald. In de hal krijgt men die zaterdag 7 april een onderverdeling van de te verkopen goederen te zien. Zo zijn er kramen met: meubels, aardewerk, huishoudelijke artikelen, boeken, speelgoed, kinderkleding, dames- en herenkleding, schoenen en tassen, handwerk- en zelfgemaakte arti kelen, electrische apparaten, radio- televisie en foto-apparatuur en overige waardevolle spullen. Ook voor de inwendige mens zal gezorgd worden. Opnieuw hebben bewoners van Soest- Zuid, die tegen de bouw van het nieuwe winkelcentrum zijn op de plaats van het voormalige busstation aan de Soes- terbergsestraat, vorige week de ge legenheid gehad hun bezwaren te uiten. Tijdens een hoorzitting van een com missie uit Gedeputeerde Staten in Utrecht kwamen geen andere gezichts punten naar voren dan de bekende en al eerder aangevoerde. Gedeputeerde Van Oosten, die zijn collega Schapenk verving, gaf de in dieners van bezwaren naar aanlei ding van de afgifte door Gedeputeerde Staten van de verklaring van geen be zwaar alle gelegenheid om hun zegje te doen. De zitting duurde dan ook een uur en een kwartier. Namens Bouwmaatschappij BMÜ, Timmerfabriek 't Driftje en H. Uijland merkte mr. J. W. Dieker op, dat het plan zo moet worden gewijzigd dat het niet de gedrongenheid heeft die het nu heeft. Om dat te bereiken, moeten de percelen van Uijland erbij getrok ken worden. Mr. Dieker wees op het blokkeren van de uitritten van de be drijven, hetgeen liquidatie van de be drijven tot gevolg zal hebben. Desge vraagd liet de vertegenwoordiger van de gemeente, de heer Bouwman, we ten dat de bedrijven een uitweg behou den op het Driftje. Mr. F. Otten voerde namens bewoners van de Soesterbergsestraat met name bezwaren aan tegen de situering van de bushaltes voor een aantal woningen. Stoppende en optrekkende bussen ver oorzaken overlast. Hij bepleitte een andere plek voor het nieuwe "bussta tion". De heer H. Eshuis, bewoner van de Ossendamweg, sprak van een on juiste situering van het nieuwe winkel centrum. Daarnaast vreest hij ëen gro te toename van het verkeer in de woon wijk die daar helemaal niet op bere kend is. Tenslotte voerde ook de heer A. Sleutel bezwaren aan, vooral ook tegen de situering van de bushaltes. Naar aanleiding van deze hoorzitting zullen Gedeputeerde Staten hun besluit tot afgifte van de verklaring van geen bezwaar heroverwegen. gOverhees [S

Soester Courant | 1984 | | pagina 5