Opnieuw deining om renovatie St. Joseph-woningen Molenstraat Waarom Staphorster Meubelmaker Kruidhof zijn eiken meubelen signeert Ï7 D Da =ïl D D D D D D D D cO Hi Autobedrijf hans huigen KRUIDHOF! Wij feliciteren KNIP BOETIEK SOEST KNIP BOETIEK KNIP BOETIEK SOEST Kees Frank Grootse ii in Petrus Fluit- en Volgens bewoners-enquête meerderheid tegen TE KOOP Govaërt Makelaardij FILLiBERT LOODGIETERSWERK Verwarming Electrotechnische Installaties P. A. van den Dijssel Zn. BOSBOOM electriciteit DE WITTE POMPEN Nieuw in Soest VOOR DE MODE DIE U ZELF MAAKT AANNEMER ÜBOVAG Zomerpostzegels 1984 Volgende v WOENSDAG 21 MAART 1984 SOESTER COURANT PAGINA 10 WOENSDAG 2 Rondom het toch al niet geheel onom streden renovatieproject voor de wo ningen van de woningbouwvereniging St. Joseph aan de Molenstraat is vorige week opnieuw de nodige opwinding ont staan. Tijdens een bijeenkomst in De Open Hof, waar de plannen nog eens met de bewoners werden doorgespro ken, werd het bestuur geconfronteerd met een enquête die de bewonerscom missie onlangs heeft gehouden. Daar uit komt volgens de bewonerscommis sie onomstotelijk vast te staan dat een ruime meerderheid zich uitspreekt tégen de renovatie (34 van de ca. 50 on dervraagden), en slechts een kleine minderheid nog bereid is met de reno vatie in te stemmen (13 ondervraag den). Desgevraagd merkt voorzitter H. Snel van St. Joseph op dat het hem tot dus ver niet duidelijk is wat het bestuur met deze enquête aanmoet. "Het is een lijstje met een verward aantal uitsla gen, waarvan je je hoogstens kunt af vragen wat de mensen eigenlijk bedoe len. Bij onze eigen enquête heeft zo'n 80% van de bewoners met de renovatie plannen ingestemd. Ik zou nu wel eens willen weten wie die antwoorden pre cies heeft gegeven. De berichten die wij steeds krijgen uit individuele kon takten met de bewoners zijn vrijwel al lemaal zeer positief, misschien met uitzondering van de oudere bewoners, maar van hen kan ik dat best begrij pen." De heer Snel heeft de bewonerscom missie gevraagd om kopieën van de en quête-formulieren, maar die tot op he den niet ontvangen. "Dan kan ik er toch niets mee? Volgende week komen de bouwketen al aan de Molenstraat te staan. De plannen zijn nu eindelijk helemaal rond. Ik denk dus dat de renovatie gewoon zal doorgaan. Tijdens de vergadering werd van ver schillende kanten duidelijk gemaakt dat er over het project op dit moment nog altijd geen volstrekte eenstemmig heid heerst. Op de mededeling dat de definitieve plannen duidelijke voor delen hebben boven de eerste werd door een aantal bewoners zeer negatief gereageerd. Wisselwoningen Ook werd meegedeeld dat de wisselwo ningen voor de bewoners die hun huis tijdelijk moeten verlaten niet in de Mo lenstraat zélf gevonden zullen worden. Daarvoor zijn de momenteel leeg staande huizen in een te slechte staat. zodat er veel kosten gemaakt zouden moeten worden om ze geschikt te ma ken. In overleg met de gemeente is daarom een aantal van 18 wisselwoningen aan Dalweg, Akkeren, Haverweerd en Smitsweg beschikbaar gesteld. Op het hoogtepunt van het project zullen er 25 wisselwoningen nodig zijn om de Mo lenstraat-bewoners te huisvesten. Voordat de werkzaamheden een aan vang zullen nemen (1 mei) worden de bewoners bezocht door de heer Van Putten, die contactpersoon is tussen di verse instanties en ook zorg draagt voor de sociale begeleiding. De bewo ners kunnen dan hun wensen kenbaar maken, die vervolgens worden doorge sproken met uitvoerder en opzichter. Daarover worden schriftelijk afspra ken gemaakt, die bij akkoordbevinding door alle partijen kunnen worden opge nomen in het definitieve verbeterings contract met de woningbouwver eniging. Naar verwachting zal die rondgang langs de bewoners, die deze week begint, in de laatste week van april zijn afgerond. Verbeteringen De heer Snel, ontkent met nadruk de suggestie, ook tijdens de vergadering geuit, dat alle verbeteringen die de be woners zelf in de loop der jaren hebben aangebracht bij de renovatie moeten wijken. "Daar is absoluut geen sprake van! Tijdens de vergadering werd ook al gezegd: 'Dat zeggen jullie nu wel. maar straks slopen jullie toch.Ik vind zo'n opmerking getuigen van een men taliteit waarvoor ik geen goed woord over heb. Als het namelijk niet zo zou zijn dan zijn wij verantwoordelijk voor de schade, en daar zitten we helemaal niet op te wachten." Alleen voorzie ningen die bouwkundig niet juist zijn (volgens de regels van bouw- en wo ningtoezicht) zullen moeten wijken. Volgens de heer Snel draait alles om de kwestie dat enkelen de renovatie willen tegenhouden, omdat men vindt dat men moet kunnen kopen. "Dat gebeurt echter alleen in die gevallen waarin de rechter ons ertoe heeft verplicht," al dus de heer Snel, die zeer teleurgesteld is over de "tegenwerking." "En dat, nu eindelijk alles rond is." Hij merkt op dat de huurverhoging volgens de laatste plannen geen 170 gulden per maand, maar gemiddeld slechts 145 gulden per maand gaat be dragen. De totale huur komt daarmee op 200 gulden, aldus de heer Snel. "Daar komt dan de huurgewennings- bijdrage over de eerste vijf jaar nog eens bij. Ik snap niet waarom sommige mensen nog tegen zijn. Het is toch een kans om met open handen aan te pak ken!" Volgens de heer Snel worden de regels voor het al dan niet handhaven van door de bewoners reeds aangebrachte verbeteringen uitermate soepel toege past. "Dat is ons uitgangspunt: goede woningen, maar wel zo soepel mogelijk ten opzichte van de bewoners." Tijdens de vergadering werd de en quête van de bewonerscommissie in ontvangst genomen met de reactie dat het bestuur deze voor kennisgeving aannam en er nog op terug zou komen. In de discussie die volgde werd nog eens nadrukkelijk uitgesproken dat ie mand die niet tekent niet tot mede werking aan de renovatie kan worden verplicht. Van de kant van een aantal bewoners werd opgemerkt dat het niet zo moei lijk was "oude mensen om te praten, als men hen teveel beloofde." Daarop werd van de zijde van het bestuur naar voren gebracht dat 80% van de bewo ners al had ingestemd. Ook was er van uit de bewoners veel kritiek op de zgn. bewonerscontactgroep, die door het be- Een Kruidhof meubel van europees eiken koopt u niet alleen om dat u er jaren en jaren mee doet. Of omdat er, zoals op alle Kruidhof meubelen, 15 jaar garantie op hout en konstruktie zit. U koopt zo'n Kruidhof meubel omdat het vak manschap er, bijwijze van spreken, vanaf straaltje ziet aan zo'n Kruidhof kast, stoel, kruk of bed dat er met liefde aan gewerkt is. Je ziet dat 't handwerk is. Je ziet aan zo'n meubel waarom de maker er trots op is. Omdat elk meubel van Staphorster Meubel maker Kruidhof met zoveel zorg gemaakt wordt, moet de basis, het hout, perfect zijn. Daarom gebruikt Stap horster Meubelmaker Kruidhof uitsluitend streng geselekteerd europees eiken. Dat groeit langzamer, is dus sterker. In eigen droog- kamers wordt dat prima eiken zorgvuldig op konditie gebracht. Delen met scheuren worden niet verder verwerkt. Dat, plus het vakmanschap in de verdere verwerking, maakt dat Kruidhof zijn meubelen met plezier garandeen en signeert. Kom naar de toonzaal. En kijk. De meu bels van Kruidhof vormen het beste bewijs dat echt vak manschap nog bestaat. Zo 'n robuuste balpoot salontafel van Stap horster Meubelmaker Kruidhof. Een voorbeeld van vakwerk. Vakwerk in draaiwerk. Vakwerk in konstruktie. Vakwerk in afwerking STAPHORSTER MEUBEL 3a. Soesterberg. Tel. 03463-3990. Gemeenteweg 55. Staphorst Tel 05225-1370. SOEST Rubenslaan 194 3-KAMERFLAT (voorheen 4) met balkon op het zuiden. Ind.: entree, gang, toilet, doucheruimte met v.w., 2 slaapkamers met balkon waarvan 1 met v.k. en v.w., keuken, kleine bijkeuken, gr. woonkamer. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs f 59.000,- k.k. Inl.: Utrechtseweg 59 - Amersfoort Telefoon 033-17842 lemssé 2 jaar garantie Verkrijgbaar bij Gieten B.V. v. Weedestraat 25 SOEST Tel. 02155-1 4526 Koop nu de keus nog groot is! Koop kwaliteit!! Voor al uw Gas - water - sanitair - dakwerk en riolering Tevens STEGAS gasonderhoud Lokale en Centrale Verwarming Naar: Soesterbergsestraat 45 Soest Telefoon 02155-12472 b.g.g. 23782 en wensen Diny en Adri veel succes met hun KNIP BOETIEK STEENHOFFSTRAAT16 - SOEST STEENHOFFSTRAAT 25 - SOEST X STEENHOFFSTRAAT 18 - 3764 BL SOEST Vanaf DONDERDAG 22 MAART heeft Soest en omgeving een eigen speciaalzaak voor de aktuele zelfmaak-mode. V U vindt er een volledig assortiment fournituren: Een ruime keuze aan BAND- en ELASTIEKSOORTEN, GARENS, KNOPEN, DRUKKNOPEN en RITSEN MODISCHE ACCESSOIRES en KINDERSTOFFEN en exclusief voor Soest en omgeving de LINA BROWN STOFFEN, een mo dieuze katoenen stof voor het stijlvol inrichten van de baby- en kinderkamer, voor het maken van kinderkleding en voor andere kreatieve doeleinden. GRATIS WELKOMSTGESCHENK Overtuig U zelf. Loop even binnen en profiteer van ons gratis welkomstgeschenk. Knip deze advertentie uit, neem hem mee en maak uw keuze uit één van de drie praktische geschenken die wij voor uw eerste bezoek hebben klaargelegd. (Alleen geldig van donderdag 22 maart tot en met zaterdag 24 maart, zolang de voorraad strekt.) STEENHOFFSTRAAT 18 (bij van Weedestraat) - SOEST BEGRAFENISONDERNEMER SMORENBURG in Soesterberg, Soest en omstreken Gevestigd sinds 1938 Verzorging van begrafenis en crematie door het gehele land Rouwkamers beschikbaar Gen. Winkelmanstraat 92 Soesterberg Telefoon 03463 -12 23 - 23 03 (dag en nacht bereikbaar) verbouw*onderhoud*keukens betimmeringen *open haarden *enz. KONINGINNELAAM 48 SOEST TEL! 02155-11066 Showroom dagelijks geopend dealer: LADA ZASTAVA DAIHATSU Kerkstraat 109 Soest Telefoon 02155-16410 Lada 2105 GL, 24.000 km, oranje1983 Lada 1600 GL, 64.000 km, groen 1980 Lada 1500 Station, 11.000 km, rood 1983 Lada 1200 Station, 37.000 km, geel 1982 Lada 1200 S, 49.000 km, oranje 1982 Lada 1200,82.000 km, groen 1977 Zastava 1100S, 19.000 km, groen1982 Datsun Violet, 98.000 km, zilver1978 Renault 4 TL, 72.000 km, groen 1975 Opel Ascona 1.6 S, LPG, oranje1978 Audi 100 CC, 74 kw, 25.000 km, antraciet 1983 BMW 518,36.500 km, beige 1980 Daihatsu Charade Sport, 37.000 km, wit 1983 AMC Matador, 72.000 km, goud1978 TOYOTA CARINA 1600 GL. auto maat, 23.500 km, radio, beige met., 1983. Nw.pnjs 23.000 nu 18.000,-!! stuur in het leven is geroepen met voor bijgaan aan de door de bewoners ze gekozen bewonerscommissie. Volgens sommigen ging het veel te ver de hand tekening die destijds onder de voorlo pige enquête werden geplaatst te be schouwen als gericht tegen de oude be wonerscommissie. Ook de verhuiskostenvergoeding vormde een punt van discussie. De aangeboden 4000 gulden 1000 ineens en 3000 tegen overlegging van de nota's) vond men bepaald niet hoog: "Een ver huizing kost je minstens 1200 gulden, en dat twee maal. Wat houd je dan nog over voor andere onkosten? Ook de hoogte van de (nieuwe) huur kwam opnieuw ter sprake. Ondanks de huurgewenningsbijdrage zullen de lan delijk huurverhogingen wel in de huur prijs worden doorberekend, brachten sommige bewoners naar voren. De vraag is dan hoeveel de huren omhoog zullen gaan na afloop van de gewen- ningsbijdrage, omdat vergelijkbare huizen in Soest wel zo'n 750 gulden in huur doen. Het bestuur reageer^ daarop met de toezegging dat binnenkort een schriftelijke schattin, van de toekomstige huren zal overW gen. Later in de discussie werd bezwaar ge. maakt tegen het feit dat, vóór het werfc begint, de bewoners de zelf aange. brachte verbeteringen moeten verwij. deren en een strook van twee meter rondom het huis vrijmaken voor werk. ruimte. Dat ook de bergingen, in tegeil. stelling tot de eerste plannen, in dere. novatie worden meegenomen, stuitte eveneens op weerstand. Ook het nieuwe huurcontract kwam ter sprake. Veel huurders aan de Molen, straat hebben slechts een mondelinge huurovereenkomst, en bij het betrek. ken wordt hun een nieuw huurcontraci aangeboden. De heer Van Schaik be- vestigde dat men, als men dit contract niet wenste te aanvaarden, de ver. nieuwde woning niet opnieuw zqu kunnen betrekken. De enquête van de bewonerscommissie bevatte de volgende vragen daarachter de uitkomstenGeen Totaal: 50ondervraagden Ja Nee mening 1. Wilt u uw huis kopen? Wij willen ervoor blijven vechten. 2. Wilt u uw huis laten renoveren? 3. Wilt u alleen een grote opknapbeurt ramen, dak en het verder hoognodige 3. Wilt u doorgaan zoals nu bewoond? 5. Vindt u dat de huidige oude bewoners commissie vervangen moet worden? 8 41 Opmerkelijk is de beantwoording van de laatste vraag. Daaruit blijkt dat de bewoners zelf veel vertrouwen hebben in de bewonerscommis sie, ofschoon in het laatste nummer van het tijdschrift Goed Wonen van St. Joseph door het bestuur wordt opgemerkt dat "deze commis sie geen volwaardige gesprekspartner meer is, nu een veertigtal be woners deze commissie per aangetekend schrijven hebben afgeschre ven". 22 25 22 34 21 19 Schennis der eerbaarheid Op de Schrikslaan deed zich vorige week een geval van openbare schennis der eerbaarheid voor. Een 10-jarig meisje werd daar geconfronteerd met twee gedeeltelijk ontklede mannen. Haar moeder deed later aangifte bij de politie. Ook in Soestduinen vond een man het nodig zichzelf op deze wijze te tonen. Hier werd een 14-jarig meisjes het slachtoffer. De politie heeft de zaken in onderzoek. Controle zwaar vervoer Bij een routine-controle van het zwaar vervoer, die de politie vorige week in Soest uitvoerde, werden 8 processen- verbaal opgemaakt. In totaal werden op het terrein van de brandweerka zerne 38 voertuigen aan een onderzoek onderworpen. De chauffeurs werd o.m. bekeurd wegens overtreding van het rijtijdenbesluit, het ontbreken van een vervoersvergunning, gebroken veer- bladen, niet goed functionerende rem lichten en het ontbreken van deel III van het kentekenbewijs Zeldzame cactus gestolen Een bewoner van de Valeriaanstraat deed vorige week bij de politie aangif te van de diefstal van een zelfzame bolcactus. Onbekenden hadden de cac tus weggenomen uit een kas achter zijn woning. Door de diefstal is de eige naar, al jarenlang verzamelaar en kweker van cactussen, ernstig gedu peerd. Diefstal uit auto Uit de auto van een inwoner van Amers foort heeft een onbekende dader vorige week een schoudertas gestolen, waarin zich een aantal cheques en autopapieren bevonden. De auto stond geparkeerd aan de Wieksloterweg. De dader sloeg een ruit stuk om bij zijn buit te komen. Inbraak in sportschool opgelost De rijkspolitie heeft vorige week in Bunschoten twee inwoners van die plaats aangehouden op verdenking van de inbraak in een sportschool aan de Steenhoffstraat, enige tijd geleden. De daders, een 21-jarige en een 34-jarige Bunschoter, legden een bekentenis af. 'Doorrijder' aangehouden De politie hield vorige week een 35-jari ge inwoner van Soest aan in verband met het doorrijden na een door hem veroorzaakte aanrijding op de Den Blieklaan. Bij dat ongeval botste hij op een in de berm geparkeerde auto van een Amsterdammer, waarna hij ijlings doorreed. De Amsterdammer kon echter een deel van het kenteken no teren, zodat de politie op zoek ging, en met succes. De Soester bleek onder invloed te hebben gereden, maar wei gerde de bloedproef te ondergaan. Ook daarvoor kreeg hij een proces-verbaal. Illegaal bomen gekapt Vrijdagmiddag j.1. werd de politie gewaarschuwd dat er op een terrein, gelegen aan de A.P. Hilhorstweg, bo men zouden worden gekapt. Daarvoor is een vergunning nodig, reden waar om de politie op onderzoek uitging. In het land bij de A.P. Hilhorstweg, ongeveer ter hoogte van de hoogspan ningsinstallatie aldaar, bleken twee houtsingels met ongeveer 300 bomen en boompjes te zijn omgezaagd en ge kapt: elzen, eiken, essen en knotwil gen. In een andere houtsingel, niet ver van de plaats des onheils, hield de politie vervolgens een 55-jarige inwo ner van Terschuur aan, die verklaar de de eigenaar van de bomen te zijn. Hij bleek inderdaad niet over de ver eiste vergunning te beschikken. Het kappen werd dan ook onmiddellijk ge staakt. Tegen de man werd proces verbaal opgemaakt. Inbraak Dorresteinweg Naar vorige week is komen vast te staan zijn bij de inbraak in een woning aan de Dorresteinweg, die enige weken geleden plaatsvond, een kleurentelevi sie, een stereo-installatie, twee leren jacks, een aantal sieraden en foto-ap- paratuur buitgemaakt. De bewoners waren destijds op vakantie, maar de politie had de inbraak intussen ont dekt. Na terugkeer van de bewoners kon pas worden vastgesteld wat er pre cies verdwenen was. Diefstal uit auto Een inwoonster van Soest, die haar auto had geparkeerd aan de Foeken- laan, merkte bij haar terugkomst op dat het raam van het linkerportier was opengebroken. Uit de kofferruim te was bovendien haar handtas ver dwenen, waarin zich o.m. twee chèques bevonden. Zij deed aangifte bij de politie. De chques werden later aange boden bij een bankkantoor in Amers foort. De politie heeft de zaak in on derzoek. Kleurentelevisie gestolen Vermoedelijk met een valse sleutel heeft een onbekende dader zich vorige week toegang verschaft tot een woning aan het Saenredamplantsoen. Hij ver dween met medeneming van het kleu rentelevisietoestel. De bewoner deed aangifte bij de politie. Auto in brand Op de Korte Brinkweg deed zich vorige week een geval van autobrand voor. De politie wist het vuur te bedwingen met behulp van blusapparatuur uit de sur veillancewagen, zodat de brandweer alleen wat nablussingswerk hoefde te verrichten. Over de oorzaak is niets be kend, maar vermoedelijk betreft het een geval van "spontane" kortsluiting. De Zomerpostzegels 1984 verschijnen op 3 april a.s. en hebben dit jaar als thema "Weidevogels." Het ontwerp van de zegels werd verzorgd door Peter Vos uit Amsterdam. Net als ie der jaar is de bijslag op de zomerzegels bestemd voor instellingen die werk zaam zijn op het terrein van de sociale en culturele zorg. Op de zegel van 50 20 cent is een Kie vit afgebeeld. De Kemphaan komt voor Als het waar is dat grol gen hun schaduw voon geldt dat zéker voor d( lijkse instrumentenpari zlekschool volgende w (28 maart) organiseert Pauluskerk aan het Kerl De Muziekschool-met-d die helaas nogal eens a tot het misverstand da Soest te maken heeft - nieuw voor het voetlid merkelijke demonstrati jongste leerlingen, die kest, doen dat. De bezoekers krijgen tij vrijwel alle instrum» waarop bij de Muziekst gegeven. De leerlingen ren ze en vertellen er i wie het maar horen wil tenparade is namelijk doeld voor de leerling AMV (Algemene Muzi achter de rug hebben, a nu voor de belangrijk op welk instrument len gaan. De parade Soester die een beet; houdt een mooie geleg kennis te maken met c en de talrijke mogeli, biedt. De Muziekschoc open voor iedereen, oi en muzikale geoefendht De instrumentenpara 19.00 uur en duurt waai veer een uur, hooguit v dus Muziekschool-di Schneider en administ nelissen. De toegang i monstraties worden or optredens van het le waarin jeugdige muzik tijdsgroep van 7 tot 12 Het orkest bestaat uit z - 60 strijkers en 30 bl; onder de uitnemende gent Qui van Woerdeko Buiten het orkest om w ook de instrumenten die niet in het orkest j zoals het blokfluit-kw foons en het elektronis< Harp en slagwerk In Soest wordt aan de i alle gebruikelijke insti geven, legt directeur uit. Tot dusver ontbral de harp en het slagwei gang van het nieuwe s praktisch zeker ook v menten mogelijkhec Schneider benadrukt slagwerk niet alleen muziek maar ook voor ziek (in de drumles) bruikt. "De laatste jai gende belangstelling v ziek," aldus Schneide ernaar dat oude onc klassiek en licht enig fen." Dat blijkt verde dat de Muziekschool teg docenten op het gebi muziek beschikt. ^Aanmeldingen voor i "ftioeten zo mogelijk v vinden, aldus adminis nelissen. De wachtli; niet meer zo lang als h wel eens was, maar organisatie is het het lingen zich vóór de z< ten inschrijven. Een bijzondere omst de leerlingen al heel s nomen in één van de kers al na één jaar. kende naam die de h zowel het A- als het B der jaren heeft opge grote aantrekkingski veel jonge mensen, omtrek van Soest, zei en Amsterdam. De oj op de zegel van 60 25 cent. Op de ze gel van 65 25 cent staat een Tureluur en op de postzegel van 70 30 cent is een Grutto te zien. De zegels zijn uitge voerd in de kleuren rood, blauw, geel en zwart. De PTT zal ook een postzegelboekje met Zomerpostzegels uitgeven. De In houd van dat boekje bestaat uit twee fege2„ van 50 20 cent en twee zegels van 70 30 cent. Ernestine Stoop. Vrijdag 23 maart a.i Stoop (harp) en E (fluit) een recital ge bouw van de Nedei tenbond, Rembrand 20.00 uur. Het programma is bevat namen van klassieke, romantisc tische periode, o.a. G. Fauré, M. Ravel Ernestine Stoop st het Sweelinck-consi sterdam en behaal ma bij Edward W studeerde zij twee harpist Pierre Jan harpiste verbonden harmonisch orkest nore Pameijer ma het Gijsbrecht va dat door zijn uniek" gelijkheden een ve ble is geworden.

Soester Courant | 1984 | | pagina 10