DE SPEELDOOS: 't Nut boekenfestival in De Borg T] Van de Ven de Stadhouder Voorlichtingsdag Startende Ondernemers op zaterdag 31 maart 1984 'Wie boeken leest, beleeft meer' Jan Wessels, Leesboeken I3CIEKIEN WIE IS l< I3GIEKIEN WIE IE K Cabaret 220 volt - 'Een episode' Jeugdfilm: 'Lucky Luke' KETTING FORMULIEREN De wereld van Eppo Doeve Zoals het was De toespraakschrijver mm: Hoog water De engel op het eiland Hamlet's Whisky geboren V 21 MAART T/M 31 MAART 1984. FICTION TOPTIEN DE NIEUWSTE MAARTEN'T HART •Df OlKfe NON-FICTION TOP TIEN ENGELSE POCKET TOP TIEN WOENSDAG 21 MAART 1984 PAGINA 19 Rembrandtlaan 3S Baarn - Telefoon 02154-180501 Donderdag 22 maart aanvang 20.30 uur Na "Première" en "Bravo, Bravo" brengt Cabaret 220 Volt haar derde programma "Een Episode," ofwel een terugblik op wat komen gaat. Episode staat voor de afsluiting van een periode waarin Benno Hagenbeek en Hans de Jong hun optredens en stu dies combineerden, maar waarbij het nooit tot een definitieve keuze voor een van deze twee is gekomen. Het in zicht komend eind van deze ma nier van werken, leverde een aantal elementen voor deze voorstelling; ar beid, kunst, man-vrouw verhouding, studie, vriendschap, geluk, onderwijs, vrije tijd. Als rode draad in het programma loopt een (blauwe) muur, symbool voor het bekrompene in onze samenleving. Nederland: 'Wat niet verboden is, is verplicht.' De muur staat tevens voor het toenemend onbe grip, de menselijke beperkingen en de algehele versobering. Wanneer deze muur je weg verspert vraagt dit om een keuze: links, rechts, of erover. Maar wat is erachter? Een met humor overladen program ma, met vaart gebracht en weer ge bouwd op subtiel woordgebruik. Zonder shockerend te zijn toch een mening naar voren brengen, zonder glad te zijn toch beschaafd amusement leveren. Fijnzinnigheid ten top. Kaarverkoop van ma. t./m. vrijd. van 11.00 - 12.30 uur. Toegang 10,-, Pas 65 en CJP 5,-. Zaterdag 21, maart aanvang IJ,.00 uur De ballade van de Daltons. Korte inhoud In de inmiddels al overbekende straf gevangenis, midden in de woestijn, treffen we de Daltons aan; Joe, Wil- liam, Jack en Averell. Onafscheidelijk, dom en slecht en alle vier vol haat je gens de man die hen keer op keer in de gevangenis heeft gezet: Lucky Luke, de man die sneller schiet dan zijn scha duw! Joe is juist bezig een duivels plannetje uit de denken als men hem en zijn drie broers komt waarschuwen dat een no taris hen graag wil spreken. Augustus Betting, de notaris, heeft de Daltons twee nieuwtjes te vertellen. Al lereerst dat hun oom, Henry Dalton, een natuurlijke dood is gestorven. door de strop, dus! En verder dat die oom Henry Joe, Wil- liam, Jack en Averell tot zijn enige erf- gënamen hééft benoemd. Aan die erfenis, zo blijkt, is echter wel een belangrijke voorwaarde ver bonden. Willen zijn erfgenamen zijn erfgenamen blijven. dan zullen ze eerst hun oom Henry moeten wreken. Henry wil namelijk dat zijn lieve neef jes alle leden van de jury en de rechter die hem ter dood hebben veroordeeld, uit de weg ruimen. om zeep helpen, zogezegd. Maar dat is nog niet alles. Oom Henry was een nogal wantrouwig persoon. En z'n éigen familie kon hij natuurlijk al helemaal niet vertrou wen. Henry wil daarom dat er iemand wordt aangesteld die nauwlettend toe zicht houdt op de uitvoering van zijn laatste wil. En hij heeft iemand op het oog. De aangewezen man moet eerlijk, moedig en oprecht zijn. Drie keer ra den. Inderdaad, Lucky Luke! Dat dat allemaal niet zonder problemen gaat kun je zelf komen zien in De Speeldoos. Er gaat natuurlijk een heleboel mis tussen De Daltons en Lucky Luke, en er valt een heleboel te lachen bij deze leuke tekenfilm. Kaartverkoop van ma. t./m. vrijd. van 11.00 - 12.30 uur. Toegang 4,-. Telefo nisch bestellen via tel. nr. 18050. Het aantal startende ondernemers neemt nog steeds toe. Daarom organi seert Projektburo Stimulans in samen werking met de Utrechtse Kamer van Koophandel, de Rabobank en accoun tantskantoor Buradi-Centrum op 31 maart a.s. een voorlichtingsdag voor Startende Ondernemers. Deze dag wordt gehouden in het Universiteits complex de Uithof te Utrecht. Zij die een eigen bedrijf willen begin nen doen dat om verschillende re denen. Het kan zijn dat men niet tevre den is met de huidige baan of dat men op de arbeidsmarkt er niet in slaagt een baan te vinden. Het zich volledig willen inzetten voor datgene waar men 100% achter staat is vaak de belang rijkste drijfveer om zelf een bedrijf te beginnen. Toch blijkt helaas een groot aantal starters (ca. 60%) de eerste ja ren niet te overleven. Vaak is men on voldoende voorbereid begonnen of is men te optimisch geweest over de ver koopmogelijkheden. Startende onder nemers die hun overlevingskansen willen vergroten kunnen op 31 maart a.s. deelnemen aan een speciale voor lichtingsdag. Door ervaren praktijk mensen zullen zij worden voorgelicht over o.a. de volgende onderwerpen - Is er een markt voor mijn idee? - Hoe krijgt ik de zaak gefinancierd? - Hoe verkoop ik mijn produkt of dienst? Speciaal middagprogramma De startende ondernemer heeft behoeft De startente ondernemer heeft behoef te aan praktische adviezen. Geen alge mene theorieën, maar bruikbare infor matie. Informatie die toegesneden is op zijn of haar situatie. Daarom wor den er 's-middags speciale program ma's georganiseerd. De deelnemers kunnen dan kiezen uit dat programma onderdeel dat het beste aansluit op de eigen situatie. Men heeft de keuze uit de volgende on derdelen 1. Starten in de detailhandel; 2. Starten in de dienstverlenende sektor; 3. Starten in een industrieel- of am bachtelijk bedrijf. 4. Starten door opvolging of overname van een bedrijf. De eerste 3 spreken voor zich. De vierde mogelijkheid wordt vaak verge ten wanneer men aan starters-voor- lichting denkt. Overname of opvolging Een speciale categorie startende on dernemers zijn zij die een bedrijf wil len overnemen of die op het punt staan door opvolging in het bedrijf zelfstan dig ondernemer te worden. Ten opzich te van hen die helemaal van voren af aan beginnen hebben zij een aantal voordelen. Daartegenover staan een aantal specifieke problemen waarmee men te maken krijgt bij overname of opvolging. Daarom nodigen de organi satoren ook deze startende onderne mers uit om hierover met ervaren praktijkmensen te praten. Vervolgmogelijkheden Tijdens een voorlichtingsdag kunnen niet alle vragen pasklaar beantwoord worden. Voor startende ondernemers die na deze dag nader geïnformeerd willen worden staan tal van organisa ties in de regio klaar. Een groot aantal diensten van deze organisaties is gra tis. Aanmelding Een ieder die plannen heeft om voor zichzelf te beginnen kan zich voor deze voorlichtingsdag opgeven. Een spe ciale folder is verkrijgbaar bij alle Ge meenten en Arbeidsbureaus in de pro vincie Utrecht en bij alle Rabobanken en accountantskantoren in de regio. Deelname aan deze dag kost 50, - (incl. lunch en BTW). Voor nadere in formatie kan men ook kontakt opne men met Tineke van der Put van Pro jektburo Stimulans telefoon 030-896202 of met Toon van Asseldonk van de Utrechtse Kamer van Koophandel tele foon 030-331412. Het Projektburo Stimulans b.v. is op gericht op initiatief van de Gemeente Utrecht. Via Stimulans werken een aantal overheidinstanties alsmede werkgevers en werknemers samen om startende ondernemers een "vliegende start" te geven en daarmee hun overle vingskansen te vergroten. Inbraak Anna Paulowna- laan Bij een inbraak in een woning aan de Anna Paulownalaan hebben de daders vorige week een kleurentelevisie, een stereo-installatie en een gouden heren horloge buitgemaakt. De totale waarde wordt geschat op ca. 2000 gulden. De daders kwamen het huis binnen door het vernielen van een ruit in de voor deur. Zij doorzochten het gehele huis en verdwenen zonder verdere sporen achter te laten. De eigenaar deed aan gifte bij de politie. in elke samenstelling en uitvoering Onze specialiteit: Levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 -18747 oekenboekenboekenboekenboekenboeken Tekeningen: Eppo Doe ve TekstAlexander Pola Uitgever: Elsevier Wie ook maar enigermate is geïnteres seerd in politieke prenten mag niet ver zuimen zich dit zeer fraai uitgevoerde boek aan te schaffen. Grootmeester Eppo Doeve, bijna vier jaar geleden overleden, speelt met pentekeningen Auteur: Gaston Durnez Uitgever: Manteau Schande, maar 't was de eerste Cyriel Buysse die ik onder ogen kreeg. Een schitterende roman. "Geboren" in 1921, een tijd waarin het oprechte so cialisme in opkomst was. De Belgische auteur beschrijft op even menselijke Auteur: Rob Bakker Uitgever: Manteau Rob Bakker's roman Graven kreeg destijds veel positieve publiciteit. Het ziet er naar uit dat ook zijn laatste ro man De Toespraakschrijver toegang tot een groot lezerspubliek krijgt. Was Graven in niet geringe mate onthullend over achtergronden en gebruiken bij het uitvaartwezen, in de Toespraak schrijver wordt weliswaar niet alles maar toch zeer veel overhoop gehaald KIENWIïlïK 21 maart t/m 31 maart 1984 Wie boeken leest, beleeft meer. Dat is het thema van de Boekenweek 1984, die duurt van 21 tot en met 31 maart. Een thema, dat eigenlijk voor zich spreekt: verhalen, gedichten, romans, buiten landse boeken, historische- en streek romans kunnen ieders belevingswereld verruimen. Zoals elk jaar verschijnt er ook nu een Boekenweekgeschenk, dat tijdens de Boekenweek gratis verkrijgbaar is bij aankoop van 19,50 aan boeken. Het geschenk is de novelle "De Ortolaan," geschreven door Maarten 't Hart. De oplage van het Boekenweekgeschenk is dit jaar 382.000 exemplaren. Het ver haal gaat over de jonge bioloog Maar ten, die verliefd wordt op zijn Bel gische collega Alma. Die liefde loopt stuk op de verlegenheid van de hoofd persoon, net zoals de ortolaan stuk- vliegt tegen de ruiten van een flatge bouw. Het Boekenweekgeschenk is niet de enige uitgave in deze periode. Rond deze tijd verschijnt voor de derde maal de Literaire Boekengids. Naast redac tionele artikelen biedt de gids een over zicht van ongeveer 300 titels van li terair werk, dat in de boekhandel ver krijgbaar is. De Literaire Boekengids wordt als apart katern opgenomen in de weekbladen Vrij Nederland, de Haagse Post en De Tijd en verschijnt tijdens de Boekenweek. De gids is ook los verkrijgbaar in de boekhandel en kost niets. Bovendien komt tijdens de Boekenweek, naast deze literaire gids, een vouwfolder uit. In deze folder staat een overzicht van meer populaire, al gemene boeken, waaronder kinderboe ken en detectives. Ook deze vouwfolder is gratis verkrijgbaar in de boekhan del. De negenenveertigste Boekenweek wordt ingeluid met een literair Boeken bal, op 20 maart in theater Carré. Het programma bevat uiteenlopende optredens van verschillende auteurs, onder wie Jan Blokker, Hugo Brandt Corstius, Karei van het Reve, Johnny van Doorn, Josepha Mendels, Doesch- ka Meysing, Cees Nooteboom, Boude- wijn Büch, Maarten 't Hart, Jan Eykel- boom, Bart Chabot, Rinus Ferdinan- dusse, Martine Carton, Jan-Willem van de Wetering, Willy Corsari, Cees Buddingh, Kees Stip, Heinz Polzer, Remco Campert. Het literaire gedeelte wordt afgewisseld met zang- en cabe- retnummers. De presentatie van het Boekenbal is in handen van Adriaan van Dis. Het Boekenbal is een ontmoetings plaats voor vertegenwoordigers van de media, auteurs, uitgevers en boekver kopers. Gelukkig kunnen ook anderen iets van het programma zien: op woensdagavond 21 maart zal de VPRO- televisie een 70 minuten durend pro gramma uitzenden, met hoogtepunten van het Boekendal. Nooitgedacht: winnaar(ares) gehuldigd tijdens Boekenbal Vorig jaar gaf de CPNB voor het eerst een bundel voor jongeren uit: Nooitge dacht. Ter gelegenheid van de ver schijning van deze bundel werd een wedstrijd uitgeschreven. Jongeren tussen de 14 en 20 jaar konden een kort verhaal insturen. De respons was enormde CPNB ontving meer dan 300 Maarten 't Hart. inzendingen. De jury. bestaande uit Maarten 't Hart, Rob Anker, Fetze Pijlman, John Verhallen en Marijke Gelderman, heeft uit al die verhalen 3 finalisten gekozen. Zij zullen op zater dag 10 maart a.s. in Café De Balie, Kleine-Gartmanplantsoen 10 te Am sterdam, hun verhaal voor de jury voorlezen. De jury kiest de winnaar, die zal worden gehuldigd tijdens het Boekenbal. Bovendien wordt het winnende verhaal opgenomen in de volgende bundel Nooitgedacht, die dit najaar zal ver schijnen. Auteur: Alistair Maclean Uitgever: Elsevier Een nieuwe MacLean is altijd goed voor een groot lezerspubliek. Zo zal het ook Hoog Water vergaan. Een thriller van formaat, met voor de noodzake lijke variatie Amsterdam als décor. Hoofdrolspeler is de Amsterdamse politie-inspecteur Peter van Effen die met ongeveer alles te maken krijgt wat met na-oorlogs terrorisme in relatie staat. Geen pagina zonder de in grediënten die MacLean tot de meest gelezen auteur in dit genre heeft ge maakt. Slechts een schoonheidsfoutje: de vertaling is, in tegenstelling tot zijn meeste romans, houterig, primitief, soms zelfs onwaarschijnlijk. Auteur: Cyriel Buysse Uitgever: Manteau Zo er een tweede Simon Carmiggelt zou bestaan dan is de Belgische kro niekschrijver qua literaire kwaliteiten zijn dubbelganger. Zijn "Engel op het eiland" bevat 99 cursiefjes, betrekking hebbend op mensen en situaties zoals hij ze in België heeft aangetroffen. Mensen, die zoals hij ze ontmoette en observeerde in kroegen, huizen en stra ten niet zo veel verschillen van de Ne derlanders die Carmiggelt heeft be schreven. Ook Gaston Durnez hanteert dezelfde milde pen als zijn Nederland se collega. Een bundel om te glimla chen, soms te schateren en in vele gevallen een spiegel van deze tijd. Car miggelt mag als kroniekschrijver het begin en het eind van deze eeuw zijn, Gaston Durnez ontgaat als observer evenmin iets. die betrekking hebben op het turbu lente politieke leven tussen 1948 en 1980 in deze uitgave de hoofdrol. Prenten die eigenlijk geen geschreven toelich ting behoeven. Desondanks nodigde uitgever Elsevier Alexander Pola uit toelichtende en verklarende teksten te schrijven. Een uitnodiging met als ach terliggende gedachte dat ook jonge mensen de geschiedenis van na de 2e Wereldoorlog moeten kunnen begrijpen. Voor ouderen is de uitste kend geschreven begeleiding van Alexander Pola overbodig. Zij hebben in een oogopslag aan de intenties van de grootmeeter voldoende. als meesterlijke wijze het leven in de fabriek van meneer De Beule. Leven met drank en een karig honorarium. Leven met mensen die het begrip soli dariteit niet konden schrijven, laat staan dat ze er enig benul van hadden wat daaronder moest worden ver staan. Het gegeven berust op histo rische werkelijkheid. Aangrijpend, op recht en ontroerend. Wie 't oprechte rood in het vaandel voert mag dit boek niet missen. Auteur: Dimitri Frenkel Frank Uitgever: Manteau Archibald de Wit is de hoofdrolspeler in Dimitri Frenkel Frank's laatste compositie. Een merkwaardig heer schap in een nog merkwaardiger ver haal. Geschreven in een stijl waarop Frenkel Frank patent lijkt te hebben aangevraagd. Ook In Hamlet's Whisky slaagt hij er als geen ander in een eigentijds sfeertje op te roepen. Voeg daaraan toe dat de auteur de dingen bij de naam noemt en Hamlet's Whisky zal voor velen een herkenbaar gegeven zijn. Vlot en makkelijk leesbaar, al heeft 't inhoudelijk zowel letterlijk als figuurlijk weinig om 't lijf. in het moordende wereldje van de reclame. Hij kan daarin dieper graven dan in zijn vorige romans. De auteur weet door zijn opleiding van de hoed en de rand. Een emotioneel geschre ven roman, niet zachtzinnig; borrelend van sarcasme en cynisme. Met De Toespraakschrijver ontleedt Rob Bak ker de reclamewereld tot op het bot. Zelf meent de auteur dat zijn roman slechts in geringe mate het instituut reclame omver gooit. Eerder is er een aanval op bepaalde mensen in de re clamewereld mee bedoeld. Een logica die zich in zijn knap geschreven boek niet laat rijmen. tussen Wie naar Jan Wessels op zoek is kan kiezen uit drie mogelijkheden: de Van Weedestraat, de Steenhoffstraat of de Soesterbergsestraat. Hartje Zuid en Hartje Soest zijn de onderkomens van zijn drie zaken die alles met boeken en in een enkel geval met kantoorbenodigdheden te maken hebben. Hoofdkwartier doorgaans de kleine catacomben, van de Soesterbergsestraat 53, bijna verstopt onder een zeer solide draagvlak waarop duizenden boeken voor een grote klantenkring in de houding staan. In zijn Madurodamkantoor gaat ons gesprek over de BOEKENWEEK die donderdag 22 maart voor de If9e keer van start gaat. Ook het begin van de jaarlijkse lente in de boekenbranche? Jan Wessels: "Het feno meen BOEKENWEEK stamt uit de dertiger jaren. Toen een situatie dat uitsluitend de maatschappelijke bovenlaag van de Nederlandse bevolking financieel in staat was zich de luxe van een boek te kunnen veroorloven. Spitsuur wat de verkoop betreft in feestmaand december, daarna zakte de markt in. Om aan dat laatste verschijnsel iets te doen werd o.a. de BOEKENWEEK gecreëerd. Met uitzondering van enkele oorlogsjaren, toen men er vanaf zag van de jaarlijkse BOEKENWEEK een feest te maken, heeft de formule uitstekend gewerkt. De circa 15.000 titels, nieuw en herdrukken die jaarlijks van de persen rollen verschijnen in voor- en najaar. Zo blijven wij een jaar lang bezig met in- en verkoop. Tijd tekort.Een conclusie die aantoonbaar is. De zaken van Jan Wessels behoren zeker niet tot de categorie waar het bekende standaardassortiment op onpersoonlijke wijze als fabrieksbroodjes over de toonbank gaan. Naast het gangbare boekenrepertoire vele exclusiviteiten voor liefhebbers. Een delicatessezaak voor literaire fijnproevers, en dus ook een zaak met stijl en sfeer. Ouderwets in de goede zin van het woord wat betreft service en de persoonlijke aan dacht die men er van zeer deskundige medewerksters krijgt. Slechts een voorbeeld ten bewijze: Ook al moet uw order uit Tokio komen, de kosten aan de bestelling verbonden zullen nooit meer dan f 1,75 bedragen. Service, die zou kunnen doen veronderstellen dat recessie aan de Neder landse boekhandel is voorbij gegaan. Jan Wessels daarover: "Geen sprake van. Wij hebben er net zo goed mee te maken. De gemiddelde prijs van een boek is gedaald naar f 19,50, kleinere winstmarges en andere verschuivingen. De'nog steeds teruglopende verkoop van kin derboeken is, en niet alleen in commercieel opzicht, zorgelijk. Een zorg die overigens begrijpelijk is. Om van auteurs en hun boeken te houden moet je de letters op jeugdige leeftijd als 't ware met de pap lepel ingegeven krijgen. Door vermindering van koopkracht ontbreek daar ontstellend veel aan. Verschuiving ook in ander opzicht. Onder werpen die computers en computertechnieken als raakvlak hebben laten zich gemakkelijk verkopen. Veel belangstelling ook voor de reek sen "speciale uitgaven" en herdrukken. Ondanks de gememoreerde signalen dat ook de Nederlandse boekhan delaar sinds het begin van de tachtiger jaren in de knellende omhelzing van recessie zit wordt er van de komende BOEKENWEEK weer 't een en ander verwacht. Veel spectaculairs werd voorgekauwd door uitgevers, maar Jan Wessels zou Jan Wessels niet zijn wanneer een persoonlijk reliëf aan dit feestelijke letterweekje zou ontbreken. Daar om organiseert hij met AMBO-uitgever Wim Hazeu een opmerkelijk buit eng eb eur en in De Borg. Dinsdag 27 maart a.s. in het doiyshuis aanwezig de auteurs Ron Schröder Handboek van een soldaat), Anne- marie Oster (Een moeder van niks), Thera Coppens (De vrouwen van Willem van Oranje), -Noud Bles (De barokjager) en Hans Koekoek (Liefzijn toegestaan) Auteurs die uit eigen werk voorlzen, bijzonder heden over hun literair werk vertellen en door Wim Hazeu worden ge ïnterviewd. Jan Wessels over deze literaire happening: "Wij doen dit in samenwerking met 't Nut. Leden van deze organisatie hebben gratis toegang, andere belangstellenden betalen een toegangsprijs van f 2,50. Een te verwaarlozen bedrag. Iedereen ontvangt namelijk een boeken- bon ter waarde van f 2,50, die men dezelfde avond kan verzilveren door een boek van een van de optredende auteurs te kopen. In De Borg wordt die avond ook het nieuwe boek van Hans Koekoek "De vrouw met de twee gezichten" ten doop gehouden. Samenvattend ben ik er van overtuigd dat mensen die van boeken houden in De Borg iets bijzonders geboden krijgen. Dat bijzondere is niet zo verwonderlijk, omdat het afkomstig is van een man die als 't ware tussen boeken geboren is en ruim twintig jaar lang als intermediair optrad wanneer U en ik wijzer, maar vooral rijker van letteren wilden worden. Daarom is, wat mij betreft, dinsdag 27 maart a.s. niet alleen een hom mage aan woordkunstenaars. Lr. De Nutsavond op dinsdag 27 maart a.s. zal geheel in het teken staan van de 49e boekenweek, die in de periode 21 tot 31 maart a.s. wordt gehouden. Het programma begint om 20.15 uur in de theaterzaal van De Borg, Willaert- straat 49, Soest. De boekenweek heeft als motto: "Wie boeken leest, beleeft meer". Het Festival is mogelijk door nauwe samenwerking met boekhandel v.d. Ven te Soest en de uitgeverijen De Fon tein en De Prom te Baarn. De volgende auteurs zullen optreden: Thera Coppens, auteur van diverse historische romans en biografieën. Zeer bekend werd zij met de histori sche biografische roman "De vrouwen van Willem van Oranje", waarvan inmiddels de 6e druk is verschenen. Annemarie Oster, vroeger actrice, trad o.a. op in het befaamde program ma Hadimassa. Nu auteur van twee veel herdrukte verhalenbundels, "Een moeder van niks" en "Een vrouw van de wereld". Noud Bles, debuteerde vorig jaar met de literaire roman "De Barokjag". Een werkloze onderwijzer verdiept zich daarin in het werk van Vivaldi. Dat wordt zo'n obsessie, dat hij in de tijd van Vivaldi de componist gaat volgen. Hans Koekoek, schrijver en cineast. Maker van diverse spraakmakende films in de documentaire sector, o.a. over de stervensbegeleiding in een Utrechts Ziekenhuis. Daarnaast auteur van diverse verhalenbundels en ro mans, waarin een Ronald Dahlachtige, bizarre humor is te vinden. Ron Schröder werkzaam bij Teletekst. Ontdekt door Fons Jansen, voor wie hij teksten schreef en door Seth Gaai- kema. Publiceerde twee veel gepre zen bundels Ligh Verse: "Het andere Thera Coppens. handboek voor de soldaai m UGvi: God, lieve Jezus". De algehele leiding is in handen van Wim Hazeu, dichter en uitgever. Wim Hazeu zal de auteurs interviewen, waarna elke auteur een en ander zal vertellen over haar of zijn werk en enkele passages uit de geschreven boe ken zal voorlezen. De primeur voor Soest zal zijnde pre sentatie van het boek van Hans Koe koek: "De vrouw met de twee gezich ten". Behalve voor Nutsleden is het festival voor ieder toegankelijk. De toegangs prijs bedraagt 2,50 per persoon. De selectie van auteurs verdient een Annemarie Oster. volle zaal, een unieke kans om zo'n gebeurtenis mee te maken. Alle bezoekers ontvangen bovendien een boekenbon van 2,50 van boek handel v.d. Ven. Deze bon kan uit sluitend op de avond zelf worden in gewisseld bij het kopen van één boek. Tevens wordt volgens de voorwaarden, die gelden tijdens de boekenweek, bij aankoop het boekenweekgeschenk ver strekt. Desgewenst zal de auteur het gekoch te werk signeren. Nadere informatie over het Nut is te verkrijgen bij: Mevrouw M. v.d. Have- Voorneveld, telefoon 15761 en mevrouw A. Munz-v.d. Woude, telefoon 18075. 1Umberto Eco - De naam van de roos 39.90 2. Tessa de Loo - De meis jes van de suikerwerk- fabriek 29.80 3. Jan Cremer - De hunnen75.— 4. Harry J. Jekkers - Tejo14.90 5. Alistair MacLean - Hoogwater 22.50 6. Renata Rubinstein - Liefst verliefd14.90 7. Korte verhalen uit Afrika, Azië en Latijns- Amerika 10.— 8. Harry Mulisch - De aanslag 24.50 9. Ludlum-DeAquitaine samenzwering 28.50 10. Colleen Mc Cullough - De doornvogels 29.90 BOEKENWEEKGESCHENK: MAARTEN 7 HART (GRATIS BIJ AANKOOPVAN F 19.50AAN BOEKEN.) %7#l=i-i 2J MAART TM 31 MAART 1984. WIsIsK 1. H. S. Kushner- Als 't kwaad de goede mensen treft18.70 2. Dr. Wayne W. Dyer- Niet morgen maar nu 29.90 3. E, Le Roy Ladurie - Montaillou 45. 4. Lilian Rubin- Intieme vreemden25.25 5. Phil Bosmans - Alleen de optimisten zullen overleven14.90 6. Hans Achterhuis- Arbeid, een eigenaardig medicijn29.50 7. Het aanzien van 1983 18.50 8. Peters Waterman - Excellente onder nemingen 39.90 9. Martin Gray - Uit naam van al de mijnen 29.90 10. Rien Poortvliet- Te hooi en te gras 29.90 Bovendien aanbevolen: Uit de geschiedenis van Soest, deel I Ds. J. J. Bos - De Neder- duitsch-Hervormde Gemeente15.— 1John le Carré - The little drummer girl 16.65 2. Neznansky Topoi - Red square 13.60 3. Umberto Eco - The name oftherose 16.65 4. George Orwell - 1984 8.50 5. Fay Weldon - The president'schild 12.30 6. Morris West - The world is made of glass 16.65 7. Irving Wallace - TheAllmighty 16.65 8. Jackie Collins - Hollywood wives 16.65 9. James Michener- Space15.15 10. Stephen King- Christine 14.75 M A Soeiterbergieiirjjt 53. Sotit. tel.02155-12419 Libris. De Complete Boekhandel

Soester Courant | 1984 | | pagina 19