Amersfoort krijgt eens geschonken kei terug van Prins Bernhard Prijswinnaars appelwedstrijd bi.J ia. Van Dasselaar R Stalenhoef bv Caravankeuring voorkomt bon Stichts-Gooise Wandelsport bond viert 50-jarig bestaan Hanö Netoer Geslaagde Welfare- verkoping van Rode Kruis1585, - Zaterdag a.s. receptie in Darthuizen DE KOLLEKTIE IS NU OPZ'N ALLER KOMPLEETST Emsemble 'JoLayon'in Café-Chantant d'Oude Enghe Bazar-rommelmarkt Van Arkel Instituut TAFELTENNIS ATLETIEK Nu al inschrijven voor Soester mini-triathlon Succesvol optreden van de Bosruiters RUITERSPORT Sterk optreden van Shotteams WOENSDAG 21 MAART 1984 SOESTER COURANT PAGINA 21 «oumose Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 Maandagmiddag jl. vond bij de beken- de groente en fruithandel van de firma Van Dasselaar aan de Van Weede- straat de prijsuitreiking plaats van de appelwedstrijd, die daar tot vorige week zaterdag werd gehouden in het kader van de Hollandse Appelweek De wedstrijd bestond uit twee opgaven. In de eerste plaats moest het gewicht worden geraden van de 24 appels die in een glazen kom tentoongesteld wer den, en bovendien moesten de deelne mers proberen de namen van acht appelrassen die in de pot vertegen woordigd waren te raden. Winnaar van de eerste prijs werd de heer J. van Piggelen. Anna Paulowna- laan 35. Hij had alle appelrassen goed geraden en zat er voor wat het gewicht betreft maar één onsje naast: inplaats van 4,4 kilo (het juiste gewicht) had hij op het deelnameformulier 4,3 kilo inge vuld. De winnares van de tweede prijs, me vrouw G. Kersten van de Irenelaan 45, had weliswaar eveneens 4,3 kilo inge vuld, maar miste de hoofdprijs op een haar na, omdat zij een van de appel rassen een verkeerde naam had gege ven. De appelsoorten die in de pot zaten waren: Elstar, Karmijn, Jonagold, Gloster, Golden Delicious, Goudreinet, Winston en Lombart. De heer Van Piggelen ontving uit han den van Bert van Dasselaar de grote fruitmand ter waarde van 50 gulden, mevrouw Kersten kreeg de iets kleine re mand ter waarde van 35 gulden. De twee derde prijzen (fruitmanden ter waarde van 25 gulden) werden ge wonnen door J. Konijn, Valeriaan straat 99 en R. Harder uit Utrecht. V.l.n.r. de heer Van Piggelen, Bert van Dasselaar en mevrouw Kersten. De troostprijzen (een zak appels) wer den gewonnen door: A. Hugen, Van Hamelstraat 124. JG. Thamer, Irenelaan 3. Mevr. Smit, Ereprijsstraat 72. L. v.d. Bosch, Koninginnelaan 7. A. van Mastrigt, Ereprijsstraat 111. W. Konijn-de Kramer, Valeriaanstr. 99. Mevr. Van Diermen, Vinkenweg22. Fam. Van Mastrigt, Ereprijsstraat 111. F. Egmond, Kerkpad NZ 55. M. Blommers, Burg. Grothestraat 69A. JHuiting, Laanstraat 77. Fam. Kuyer, Kerkpad ZZ 99. Mevr. A. Van Piggelen, Anna Paulow- nalaan 35. Op zaterdag 7 april houdt de politie een vrijwillige en preventieve keuring van caravans, vouwwagens, bagagewagens en dergelijke recreatievoer tuigen. Deze keuring wordt georganiseerd door de Gewestelijke Politie Verkeerscommissie en gehouden in Amersfoort, Nieuwegein en Loosdrecht Het wordt een kosteloze en vrijwillige keuring, bedoeld als service aan het publiek, waarbij het voorkomen van ongevallen op de weg met cara vans en andere recreatiewagens het belangrijkste oogmerk is. Daarom zal vooral worden gelet op de technische staat van de caravans en vouw wagens. De voertuigen worden daarbij ook van onderen goed bekeken Er wordt gelet op uitdrogingsverschijnselen van banden, de staat van de oplooprem, trekhaak, koppeling, het rijdende deel van de caravan en de vering. De caravans worden ook gewogen en verder worden de nodige na- pieren gecontroleerd. De keuring vindt plaats op zaterdag 7 april van 09.00 uur tot 14 00 uur Voor inwoners van Amersfoort, Soest, Baarn, De BUt, Zeist en Barneveld wordt gekeurd op het terrein van Continental, ingang Amsterdamseweg 45-47 te Amersfoort (industrieterrein). Vanuit bovengenoemde plaatsen zullen technische politiemensen de con trole uitvoeren. Tevens zullen enige brandweermensen aanwezig zijn om de gas- en elektrische installatie na te kijken. Ondanks de inzet van veel politiemensen zal er mogelijk toch een wachttijd kunnen ontstaan. Na deze vrijwillige keuringen zal de politie later in het voorjaar verkeers controles uitvoeren, waarbij wel bekeurend opgetreden zal worden. Ja, inderdaad onze nieuwe voorjaarskollektie is nü op haar aller kompleetst. Graag nodigen wij u uit voor een bezoek aan onze zaak. U zult verbaasd zijn over de zeer uitgebreide kollektie flatteuze damesmode in de maten 38-58. U bent van harte welkom. Zuidsingel 7 {bij Varkensmarkt) Amersfoort Tel. 033-630452 In het café-chantant van zondagmiddag 25 maart a.s. treedt op het ensemble 'Jo Layon', bestaande uit Hannes Engelber- tink (viool), Hylke Hoogeveen (altviool), Coby Groenestijn (klarinet), Hans Nooy (bas) en Erik Evenhuys (piano). Dit café-chantant wordt gehouden in "d'Oude Enghe" (hoek Molenstraat) en be gint om drie uur 's middags precies. 'Jo Layon' bestaat uit vier se mi-professio nele musici die naast hun universitaire op leiding zich intensief met de studie van hun respectievelijke instrumenten bezighouden. Het oorspronkelijke gitaar-viool-duo, dat al 15 jaar zigeunermuziek speelt, is uitgebreid tot deze formatie die zich nu vier jaar spe cialiseert in volksmuziek. Het zeer brede repertoire omvat Hongaar se, Russische en Joegoslavische volksmu ziek en zigeunerklanken, waarbij aan de hand van korte toelichtingen de verschillen in deze stijlen worden duidelijk gemaakt. Er wordt opgetreden in originele kostuums uit deze landen. MODEHUIS VOOR GROTE EN SPECIALE MATEN Lichtmast omvergereden Soesterberg zonder licht Een deel van Soesterberg heeft in de nacht van zaterdag op zondag geduren de enige tijd zonder licht gezeten. De oorzaak daarvan was hét feit dat een onbekend gebleven automobilist een lichtmast aan de Plesmanstraat omver had gereden. Personeel van de PUEM zorgde ervoor dat de storing na ver loop van tijd werd opgeheven. Inbraak in café Bij een inbraak in een café aan het Kerkplein werden in het afgelopen weekeinde 120 pakjes sigaretten buit gemaakt, alsmede een hoeveelheid wisselgeld ter waarde van ca. 300 gul den. De dader kwam het pand binnen door het forceren van een raam. Op zaterdag 16 juni houdt het Van Ar kel Instituut aan de Hellingweg 1 weer een bazar-rommelmarkt. Voor de rom melmarkt worden alweer oude (bruik bare) spullen verzameld. Van al les kunnen ze gebruiken: huishoude lijke artikelen, meubels, speelgoed, glas en aardewerk, verlichtings- en elektrische artikelen, boeken en platen, enzovoort. Men hoopt veel spul len te kunnen verzamelen, wilt u hen daarbij helpen? Alles kan gebracht worden naar het Van Arkel Instituut of men kan het instituut bellen om het bij u te laten ophalen, tel. nr. 02155-17444. Meer informatie kunt u krijgen bij dé activiteitenleider Henk Phielix, tel. nr 02155-17444, toestel 31. Nog één week paspoort voor wintertarief Men heeft nog één week de tijd om te gen het zogenaamde wintertarief - dat wil zeggen zestien gulden goedkoper - een paspoort aan te vragen cq te ver lengen. Vanaf 1 april geldt weer het zo- mertarief. "Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 Jaarlijks sluit een 'gekke' jonker een weddenschap af. Wie aan Amersfoort denkt, denkt aan de kei die er ligt. Of liever gezegd, aan de keien die er liggen, want er komt er ieder jaar eentje bij sedert vanaf het begin van de jaren zeventig' de jaarlijkse Keistadfeesten worden gehouden. Maar het gaat vanzelfspre kend om die eerste kei, die sinds men senheugenis op de top van de Amers- foortse berg ligt en die al in een charter van Karei V werd genoemd als grens steen tussen jachtgebieden. In het jaar 1661 ging Everard Meyster (1617-1679) met vrienden de wedden schap aan dat hij de Amersfoorters zou kunnen bewegen de kei de stad in te rekken. Met een beetje goede wil zou je van de vermogende zonderling Meyster kunnen denken dat hij een so ciaal bewogen man was, die het eerste werklozenproject van de lage landen fi nancierde. Ook wordt wel eens verteld dat Everard Meyster de steen in Amersfoort op een voetstuk wilde plaatsen als gedenkteken voor de vrede, die wij in dat jaar met Portugal sloten en waarbij wij Brazilië voor acht miljoen gulden verkwanselden. Maar misschien is het 't beste als wij het toch maar op een weddenschap houden. Het adeldom permitteerde zich in die tijd wel vaker vrijpostigheden ten opzichte van het gewone volk. Feit is dat de kei in 1661 op rollen werd gezet en door ongeveer honderd mannen aan touwen naar de Varkensmarkt werd gesleept. Everard Meyster tracteerde de 'keien- trekkers' op bier en krakelingen. Kra kelingen, omdat zijn huis in Utrecht zo heette. In den lande schijnt men zich nogal vrolijk te hebben gemaakt over het verspillen van zoveel energie voor het de stad binnenslepen van een kei, die meer dan negenduizend kilo woog. Toen er in 1810 Franse soldaten in Amersfoort werden ingekwartierd, die ook nog eens de spot dreven met de kei, was de maat voor de bewoners vol en stopten zij hem weer onder de grond. Pas in 1903 is de kei weer opgegraven, op initiatief van de oudheidkundige vereniging Flehite, zoals ook het mu seum in Amersfoort heet, waar onder meer het 'stokske' van Oldenbarnevelt te zien is. Tot 1932 lag de kei bij de voormalige Utrechtsepoort, daarna op zijn huidige plaats aan de Stadsring bij de Amhemsestraat, met een korte onderbreking tussen 1941 en 1946 toen hij op de Hof lag. Dat gebeuren krijgt op de dinsdag na Pinksteren - weer Pinkster drie dus - een herhaling, want dan zal de Poorte- rij van Amerfoort en het daartoe beho rende Keietrekkersgilde een 3500 kg. zware kei vanuit de tuin van paleis Soestdijk met mankracht naar Amers foort trekken. ZKH Prins Bernhard heeft namelijk de kei, die hem in 1937 door de Amers- foortse bevolking is aangeboden en af komstig is uit een grot bij Lage, een dorpje in de omgeving van Detmold, ter beschikking gesteld om opgenomen te worden in de verzameling keien, die Amersfoort reeds bezit. De prins zal op 12 juni a.s. zelf naar Amersfoort komen om te zien of de keietrekkers erin geslaagd zijn de kei naar Amersfoort te trekken en 's avonds op de Hof de kei, die hij eens van Amersfoort kreeg, aan de bevol king van Amersfoort aanbieden. Het keitrekken in 1984 vindt plaats op de dag, waarop het precies 725 jaar ge leden is, dat bisschop Hendrik van Vianden aan het oppidum (een door wallen enigszins beveiligde plaats) Amersfoort stadsrechten verleende. De komst van Prins Bernhard zal aan de viering van Amersfoort 725 jaar stad, waaraan 's avonds op de Hof tijdens een muzikaal gebeuren aan dacht zal worden besteed, extra luister verlenen. Het keitrekken 1984 begint 's morgens om 9.30 uur met een besloten en infor meel gebeuren in de tuin van paleis Soestdijk, waarbij ook Prinses Juliana Het binnentrekken der kei. aanwezig zal zijn, en eindigt 's avonds rond 19.00 uur pp de Hof. waar Prins Bernhard de kei uit Lippe aan Bur gemeester Schreuder als representant van Amersfoort zal aanbieden. Leven na dit leven Op woensdga 28 maart zal in café-rest. "Astoria," Oranjestraat 8 te Baarn, door prof. M. F. Mörzer Bruyns (uit Wageningen) een lezing worden gehou den over het onderwerp: 'Leven na dit leven". Aanvang 20.00 uur. Verschil lende nieuwe inzichten zullen worden besproken, i.h.b. de uitleg van de Graalboodschap "In het licht der Waarheid" van Abd-ru-shin (schrijvers naam van Oskar Ernst Bernhardt. Alle belangstellenden zijn welkom. Bij de Hondenvereniging Zoys Gehoorzaamheidscursus voor honden Op zaterdag 31 maart vindt in restau rant Darthuizen aan de Prins Hendrik- laan in Soest de feestelijke receptie plaats, waarmee het bestuur van de Stichts-Gooise Wandelsportbond het 50-jarig jubileum herdenkt. De bond werd in 1934 opgericht door een aantal wandelaars, die zich aanslo ten bij de (toen nog) Nederlandse Unie van Wandelaars. De SGWB is één van de acht regionale bonden, die zijn aan gesloten bij de Nederlandse Wandel sportbond, die dit jaar eveneens een halve eeuw bestaat. Van de SGWB zijn momenteel 29 vereningen lid. Verder telt de bond ongeveer 700 individuele leden. Een kort vraaggesprek met enkele be stuursleden van de SGWB, de heren A. van Beek, J. v.d. Waerdt en de Soester G. J. B. Dazelaar, leert dat de bond geografisch gezien zich uitstrekt van Muiderberg tot Harderwijk. In 28 plaat sen is de bond sterk betrokken bij de organisatie van de plaatselijke Avond vierdaagse, die dit jaar in de eerste volle week van juni'wordt georgani seerd. Daarnaast organiseert de bond ook een groot aantal andere wandelevene menten, zoals de jaarlijkse Snerttocht in januari, een openings- en een slui- tingstocht, een seniorentocht, de jeugd- vierdaagse en uiteraard dit jaar ook een jubileum-wandeltocht, die in sep tember in Veenendaal wordt gehouden. "Zo'n 17, 18 tochten per jaar, bij el kaar," aldus de bestuursleden. Het streven is erop gericht elke veertien dagen binnen het gebied van de bond een wandeltocht te organiseren, waarin normale afstanden van 5,10,15 en 20 kilometer parcoursen (afhanke lijk van de leeftijd van de deelnemers) kunnen worden gelopen, maar ook wel grotere afstanden. "Een belangrijk element bij de tochten is uiteraard de kennismaking met de natuur, en bovendien geldt voor de kin deren dat je ze op deze manier op een aantrekkelijke manier van de straat houdt," aldus het bestuur, waarvan de leden overigens ietwat besmuikt toege geven dat het wandelen er voor henzelf intussen al nauwelijks meer bij is. Glorietijd voorbij De glorietijd van de wandelsport is in tussen voorbijgegaan. "Zo'n vijftien jaar geleden werd er veel meer gewan deld. In die tijd was er ook sprake van enige competitie tussen de verschil lende wandelverenigingen, maar dat is nu allemaal verwaterd. De meeste mensen voelen ook weinig meer voor een uniform. Ze lopen liever in een spij kerbroek en een trui Wie echter als wandelclub prijs stelt op het competitie-element kan nog altijd gejureerd worden door officials van de bond. Dat gebeurt dan aan de hand van critera als: "wandelvaardigheid" (in de maat lopen), "verkeersregels," "gedrag" en "kleding." Ook de afstanden zijn in het algemeen korter geworden, blijkt uit een terug blik in de geschiedenis. "De echt&wiïi-': delaars vinden dat-maar zo-zo. DieJje'- treuren ook dat de uniformiteit ièiweg.'- gegaan, dat de groepen geen geheel meer vormen. Tja, vroeger kon je een vereniging er zó uithalen, nu wordt het allemaal wat ongeregeld," aldus de heer Van Beek, in wiens woorden enige spijt doorklinkt. "Toen de televisie kwam werd het steeds minder, en bovendien zijn heel veel mensen een groot aantal uiteenlopende sporten gaan beoefenen. Die krijg je dan ook niet meer aan het wandelen. 1934 1984 Sticht Gooise Wandelsport Bond deelnemen. Ook in Soest is het inmid dels zo ver, zij het dat de Avondvier daagse hier niet kan bogen op een lange voorgeschiedenis. De belangstelling voor wandelsport mag dan tanend zijn, gewandeld wordt er nog volop, individueel of in groepsverband. Ook de ANWB en de Spoorwegen organiseren tegen woordig veel tochten voor wandelaars, en met succes. Het perspectief voor de SGWB is niet helemaal rooskleurig. "De bond ver grijst een beetje. We zouden graag nieuwe, jonge mensen in de gelederen opnemen, met frisse ideeën." De receptie van aanstaande zaterdag wordt niettemin een feestelijk ge beuren, waar niet alleen de aangeslo ten verenigingen en leden worden ver wacht, maar ook afvaardigingen van andere bonden, van de nationale bond en van allerlei andere relaties. De re ceptie begint om 14.30 uur en duurt tot ca. 16.30 uur. Avondvierdaagse De SGWB is niet minder dan de baker mat van de Avondvierdaagse, zo blijkt. In de oorlogsjaren werd in Utrecht het initiatief genomen, toen de Duitsers de échte (Nijmeegse) vierdaagse verbo den, om vier avonden te wandelen. Dat eerste initiatief is uitgegroeid tot een groots evenement, waaraan jaar lijks op zeer veel plaatsen in het hele land honderdduizenden wandelaars Gehoorzaamheidscursus voor honden, tevens puppietraining vanaf 3 maan den. Voor meer informatie kunt u bellen tel. 22542 (tussen 18.30 en 21.00 uur) b.g.g. tel. 12269,11437 of 22851. De Welfare-verkoping die het Soester Rode Kruis maandagmiddag j.1. hield in de grote zaal van het dienstencen trum Honsbergen aan de Wiardi Beck- manstraat is een aardig succes gewor den. De kijkers die zich op de hoogte kwamen stellen van wat er in de loop van het afgelopen jaar was vervaar digd door de ca. 100 bejaarden en ge handicapten (die door de ruim 30 vrij willigsters van de Welfare-afdeling worden geholpen bij het creatief bezig zijn) bleken in de meeste gevallen ook kopers te zijn. De opbrengst van de verkoping 1585,-, wordt gebruikt om het werk van de af deling te financieren, met name voor het aanschaffen van nieuw materiaal, waarmee dan weer een aantal artikelen kan worden gemaakt die op een vol gende verkoping aan de man of vrouw worden gebracht. De artikelen va riëren van fraaie wandversieringen tot pannelappen en zelfgemaakte poppen. Het meeste werk van de Welfare-af deling wordt gemaakt tijdens bijeen komsten in bejaardencentra, maar een belangrijk deel wordt ook door de men sen thuis vervaardigd. Overigens gaat het de Welfare-afdeling niet alleen om creatieve bezigheden. Sommige mensen worden alleen voorgelezen of luisteren samen met de vrijwilligster naar klas sieke muziek. Met de opbrengst van ruim anderhalf duizend gulden is de leiding van het Welfare-werk zeer tevreden. Wanneer men mee wil doen aan de op zaterdag 21 juli in Soest te houden mini- triathlon en mini-mini-triathlon kan men zich donderdag 22 maart om 19.00 uur al laten inschrijven in de kantine van de handbalvereniging BDC aan de Henriette Blaekweg. Die avond wordt tevens de film vertoond van de Neder landse kampioenschappen triathlon die vorig jaar in Almere werd gehou den. Onder die deelnemers bevonden zich de beide A.V.Pijnenburg-atleten Jaap van de Berg en Conny van Diest. De mini triathlon bestaat uit één kilo meter zwemmen, vijfenveertig kilo meter fietsen en tien kilometer hard lopen. De inschrijvingskosten donder dag 22 maart bedragen 30,-. Na die datum wordt dat 35,-. Dit jaar wordt voor het eerst een mini- mini-triathlon gehouden, bestaande uit honderd meter zwemmen, vijftien kilometer fietsen en vijf kilometer hardlopen. Hiervoor bedraagt de voor inschrijving 10,- en na-inschrijving 12,50. De organisatie, de Atletiekver eniging Pijnenburg, verwacht voor de mini-triathlon weer veel deelnemers. Ook voor het nieuwe element de mini- mini-triathlon rekent men op een zeer grote deelname, daar dit bij uitstek een evenement is voor het hele ge zin. In de sfeervolle manege van Heugten in Leusden werden zondag j.1. spring en dressuurwedstrijden georganiseerd door de Stichtse Rij- en Jacht Ver eniging. Onder de vele deelnemers waren ook de Bosruiters van paardesportcen- trum Soest, gesteund door een groot aantal supporters, aanwezig. Met name in de springwedstrijden zorg den de Bosruiters voor een groot suc ces, mede bereikt door de uitstekend lesgevende instructeur W. v.d. Moolen, eigenaar van paardesportcentrum Soest. 1. Yvonne Hartman met Ivanhoe. 2. A. Wagenaar met Shadow. 3. A. Rijpkema met Sabrina. In de rubriek 100 cm. zorgden de jeugddi- ge Yvonne Hartman en haar stalgenoot Agnes Visser voor een zeer spannende barrage. Uitslagen 100 cm: 1. Yvonne Hartman met Ivanhoe. 2. Agnes Visser met Calimero. 3. A. Rijpkema met Sabrina. Mede door de uitstekende organisatie en het prachtige resultaat mogen de Bosruiters terugkijken op een geslaag de uitwedstrijd. Terwijl de landelijke seniorencompe titie stil lag in verband met de Neder landse tafeltenniskampioenschappen, leverden de afdelingsteams van Shot zeer knappe prestaties. Shot 3 nam in Huizen revanche op Bijmaat 1, maar kwam 1 game tekort om de koppositie over te nemen. Na Shot 2 werd Shot 5 de tweede kampioen bij Shot door Ne- derhorst 2 met 9-1 te verslaan. Door een 6-4 overwinning op concurrent Ne derhorst 3 heeft ook Shot 7 weer kansen op het kampioenschap. Bij de Neder landse kampioenschappen in Utrecht was Berend Jonker-met tweede plaat- 'Séh in de C-klasse het meest succesvol vipde 6 Shotdeelhemers. Bijmaat 1 - Shot 3: 4-6 Ondanks de knappe overwinning die Shot 3 in Huizen op koploper Bijmaat boekte, heerste er na afloop toch te leurstelling in de Shotgelederen. Na gametelling bleek men namelijk net één game tekort te komen om de kop positie van Bijmaat over te nemen en zal men waarschijnlijk genoegen moe ten nemen met een tweede stek. Toch een goede prestatie van Shot 3, waar in Edwin Luyben met drie keurige overwinningen een hoofdrol vertolkte. De overige punten kwam op naam van Eddy Gaytant die twee partijen won en Arjan Schuiling die één partij wist te winnen. Shot 5 - Nederhorst 2:9-1 Voor aanvang van de competitie werd Shot 5 hooguit als gevaarlijke outsider gezien, tijdens de competitie bleek men echter onbetwist de sterkste. Dit bleek ook in de wedstrijd tegen Neder horst die door Shot zonder enige moeite werd gewonnen, waardoor de voor sprong voor de concurrentie onover brugbaar werd. Bij de stand 6-0 werden de bloemen door het Shotbestuur over handigd aan Jan Bessels, Wil Scheel en Frans Mark Schut, die op zeer knappe wijze kampioen werden in de 3e klasse. Shot 7 - Nederhorst 3: 6-4 Shot 7 heeft de laatste kans op de titel in de 4e klasse gegrepen door koplo per Nederhorst 3 de eerste nederlaag te bezorgen. Weliswaar staat men nog één punt achter op Nederhorst, maar dit team moet nog een aanmerkelijk zwaarder programma afwerken. De wedstrijd tegen Nederhorst was een zeer spannende, waarbij Shot een 2-3 achterstand halverwege uiteindelijk wist om te buigen in een 6-4 overwin ning. Bij Shot wonnen George Demme- nie, Barend van Lunteren en Jan Op meer alledrie twee partijen. Nederlandse Tafeltenniskampioen schappen Het afgelopen weekeinde werden in de Utrechtse Cathrijnehal in Nederland se Tafeltenniskampioenschappen ver speeld, waarvoor zich 6 Shotspelers hadden ingeschreven. In de hoogste licentieklasse werd Shot vertegenwoordigd door René Daselaar die in de le ronde in 3 games verloor van de in de eredivisie uitkomende Tempo Teamspeler Fjodor Radema ker. In de B-klasse wisten Gerhard Busch bij de heren en José Daselaar bij de dames hun poules niet te overleven ondanks goed spel. Successen vielen er wel te noteren in de C-klasse. Berend Jonker leverde in zijn enkelspel een knappe prestatie door in een 124 man sterk deelnmers- veld de halve finale te bereiken. In de halve finale verloor Berend in 3 games van Siem van de Valk van Oikos uit Wateringen, maar dit leverde hem toch een fraaie 3e plaats op. Ook in het dubbelspel wist Berend Jonker een 3e plaats in de wacht te slepen, wat hem met gelegenheidspartner Eugène Staffhorst van Victoria Hilversum op nieuw op het erepodium bracht. Wilke Schut en Wilma Geleijnse werden in de dames C-klasse beiden op het nip pertje uitgeschakeld, hoewel er zeker in het dubbelspel meer in had gezeten. Overige uitslagen senioren: Sukses 1-Shot 4: 4-6, Shot 6-UBTV 5: 3-7, Shot 8-Quick 10: 0-10, Shot 9-Sukses 3: 5-5, ATC 14-Shot 11: 1-9, Bijmaat 5- Shotl2: 3-7.

Soester Courant | 1984 | | pagina 21