Programma B.D.C. WOENSDAG 21 MAART 1984 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 22 Winst en verlies SW/Stam VOLLEYBAL Onderlinge competitie j Soest-Baarn DAMMEN Heren Olympia 3 ongeslagen kampioen VOLLEYBAL Schaakteams Griftlandcollege weinig succesvol in landelijke titelstrijd Wedstrijd/joggingloop dwars door Brussel WIELRENNEN Plassentocht 1984 van Tempo Toer RUITERSPORT 'Duinbakkers' halen volle winst binnen BASKETBAL Red Stars HS3 verliest van Bourgondië HS3 BRIDGE Clubcompetitie Bridgeclub Soest ZWEMMEN/ WATERPOLO Duinkikkers triomferen in zwemmarathon Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg KORFBAL Eemvogels en K.V.O. Soesterberg vriendschappelijk AUTOCROSS Eerste competitie- cross van CTS BOWLING Trio-Paastoernooi Soester Bowling Laaste Indoorcon- cours bij Manege 'Eldorado' HANDBAL BDC heren winnen van Seijst Zaalprogramma Handbal vereniging Afgelopen week werden bij SW/Stam sensationele overwinningen behaald, maar ook onverwachte nederlagen. Zo presteerde dames 2 het om een zeker lijkende nederlaag toch nog in winst om te zetten. Dames 1 daarentegen heeft in een zeer belangrijke wedstrijd eigenlijk de winst uit handen gegeven. Winst en verlies derhalve die van zeer belangrijke invloed kunnen zijn op de posities van de standenlijsten. Dames 1 van SW/Stam moest aantre den in de zeer belangrijke wedstrijd tegen Morres-Hulst. Bij volle winst zouden de zorgen wat minder zijn. Overconcentratie was er waarschijn lijk de oorzaak van dat de dames van SW wat aarzelend uit de startblokken kwamen. Gaandweg de le set kwam duidelijk naar voren dat Morres over een goed sluitend blok beschikte en de variatie in de aanval dit probleem voor SW moest omzeilen. Dit lukte redelijk en SW kon eigenlijk vrij gemakkelijk de le set winnend afsluiten. Dit spel- beeld zette zich in de volgende sets ook voort. Een opgelopen achterstand werd door SW omgezet in een voor sprong. Een voorsprong die men eigen lijk op de beslissende momenten niet meer uit handen had mogen geven. Spannende situaties aan ieder eind van de set maar de winst ging naar Morres. Setstanden: 15-10, 12-15, 13-15 en 14-16. Ook voor dames 2 stond er een zeer belangrijke wedstrijd op het spel. Vollkei uit Amersfoort stond namelijk 1 punt boven SW en bij volle winst konden de dames een positie hoger komen. Bij voorbaat een wedstrijd dus waarin de spanningen hoogtij konden vieren. En dat was dan ook gedurende de hele wedstrijd aan de orde. De start van Vollkei was duidelijk beter en SW moest dan ook steeds tegen een ach terstand aankijken. Heel veel serve wisselingen zonder dat een van beide ploegen tot het scoren van punten kwam. Toch kon SW aanvallend iets meer scoren tegen een stug verdedi gend Vollkei, waardoor de le set toch voor SW was. De ploegen deden ech ter wel een half uur over deze set. Ook in de 2e set eenzelfde spelbeeld. Een sterker aanvallend SW maar een goed verdedigend Vollkei. De 3e set was voor SW waardoor Voll kei de zekerheid had dat de volle punten niet meer te realiseren waren. In de belangrijke 4e ging men zeer voortvarend van start. SW dames waren ogenschijnlijk al tevreden met 1 punt en lieten zich totaal verrassen. Haast niets lukte meer en zeer snel keek men tegen een grote achterstand aan die via 10-1 tot 13-2 opliep. Maar wie gedacht had dat het SVV team zich al gewonnen had gegeven had het mis. De dames van SW kwamen steeds dichter bij met zeer spannende rally's. De dames van SW zagen hun inspan ningen beloond want onder luide aan moedigingen werd het haast onmo gelijke gedaan deze set te winnen en daarmee deze zo belangrijke wed strijd. Setstanden 15-13, 13-15, 15-8 en 16-14. Het 3e damesteam speelde tegen Leos 2 een niet zo'n beste wedstrijd. Toch was de winst voor SVV waarmee werd aangetoond dat Leos 2 toch nog veel tekort kwam. In de le set leek het er nog niet op want SW keek constant tegen een achterstand aan. Door inzet wist men deze set toch nog krap te winnen. Echt in de problemen kwam men ver der niet al was de 3e set zeer duidelijk voor Leos. Zonder veel problemen Unn RVV de 4e set weer naar haar hand zetten. Setstanden 16-14,15-9, 3-15 en 15-9. Dames 4 haalde een huzarenstukje uit door het op de le plaats staande GVC een puntje af te snoepen. Een goed lopende aanval kon steeds scoren tegen GVC dat eigenlijk hun le plaats. Geen moment konden waar maken. En misschien had er nog meer ingezeten, wanneer SW de riante voorsprong in de 2e set niet uit handen had gegeven. Maar een harde moei lijke serve van GVC bracht SVV in moeilijkheden. De pass kwam er niet meer uit en aanvallend kon er daar door niet meer worden gescoord.» Eenzelfde beeld in de 3e set. Weer een ruime voorsprong die op het eind toch uit handen werd ge geven. Maar de SVV dames roken de kans en zeer gemotiveerd werkte men de 4e set gaf waar GVC niets tegen in kon brengen. Setstanden 15-11, 12-15, 13-15 en 15-6. Het 6e damesteam kon het niet maken tegen Almere Haven. Het liep niet zo als men wenste en de onzuivere op bouw was er mede oorzaak van dat men aanvallend te weinig druk kon uitoefenen. Setstanden 15-12, 10-15, 15- 11 en 15-4. Dames 7 speelde een vreemde wed strijd tegen SH7i. Heel veel inzet maar ook vaak onnodige misverstanden. Wel erg spannend, vooral de le set en 2e set. Een op en neergaand spel waarbij beide teams knokten voor de winst. Met het kleinst mogelijke ver schil ging de winst naar SH7i (le set 19-17!). Met veel overtuiging werden de volgende 2 sets gewonnen, zodat bei de teams kregen wat ze verdienden. Setstanden 17-19,13-15,15-2 en 15-11. Het le herenteam stond voor een zeer moeilijke opgave tegen Almere Haven. Het gehele seizoen was al duidelijk dat dit team met kop en schouders boven de andere teams uitstak. In deze wedstrijd was 1 punt voldoende om kampioen te zijn. Het was dan ook dui delijk te zien dat hier de bovenste aan het spelen was. Toch pleit het voor SVV dat men zich niet zonder meer gewon nen heeft gegeven. Een goed sluitend blok keerde menige aanval van Alme re. Maar in de opbouw en de aanval was men duidelijk de mindere. Het werd dan ook een terechte 3-0 neder laag al was de tegenstand van SVV groter als uit de setstanden blijkt. Setstanden 6-15, 9-15 en 10-15. Heren 2 moest aantreden tegen het iets hoger geklasseerde GVC uit Hilver sum. Op voorhand kon men dus een spannende wedstrijd verwachten. Dat is het niet geworden, want SVV kon vrij gemakkelijk winnen van een slor dig spelend GVC. Aanvallend kwam er weinig uit vooral omdat GVC zeer veel problemen had met de pass. Een ruim verdiende overwinning dus voor SW dat een goede positie in neemt op de ranglijst. Setstanden 4-15,15-10, 7-15 en 13-15. Heren 3 toog naar Baarn om aan te treden tegen BG&SV. Duidelijke aan passingsverschijnselen in de le set wa ren de reden dat deze set met ruim verschil werd verloren. Een goed her stel in de volgende sets. Opbouw goed verzorgd en goed aanvallend was het concept. BG&SV kon hier te weinig, tegenover zetten. De gebruikelijke inzinking in de 4e set. Een grote achterstand (14-8!leek niet meer in te halen. Op en aanmer kingen van de tegenpartij prikkelden de SW heren tot nog meer inzet en men presteerde het om een haast on mogelijke achterstand in te lopen en deze set en daarmee de wedstrijd win nend af te sluiten. Setstanden 15-4, 11-15, 3-15 en 14-16. Op de wekelijkse clubavond van de Damvereniging Soest-Baarn werden de afgelopen weeek weer spannende partijen gespeeld. Koploper Entken in Groep-A, die vorige week zijn eerste verliespartij noteerde, moest deze week met remise genoegen nemen tegen Rommens. In deze groep heeft Gerrit de Bruin nu de minste verlies- partljen. In de B-Groep behield Ed Spiegel de leiding. Een wat moeilijke remise tegen mevr. Vorderhake bete kende echter, doordat v.d. Meer niet speelde, het behoud van de leidersposi tie. Veerman pakte Kwakermaat in en begint na een moeilijke start steeds beter te spelen. In de C-Groep werden maar liefst 11 partijen gespeeld. Hier scoorden de koplopers allemaal de volle winst en de kandidaten voor pro motie kunnen bijna niet meer strui kelen. Ook de jeugdafdeling van D.V.S.B. speelde afgelopen donderdag avond. De A-Groep speelde een vriend schappelijke wedstrijd tegen een groep uit Baarn en won alle partijen. De vol ledige uitslagen van alle gespeelde wedstrijden zijn: Groep-A senioren 12-3-'84: Chr. Bakker - R. Damen 1-1 J. Hogenaar - A. v. Oosterom 1-1 P. Rommens - R. M. Entken l-l C. v. Oosterom - G. de Bruin 0-2 J. Riewald - H. Oostenrijk 0-2 De standaard kop 1. R. M. Entken 15-27 2. Chr. Bakker 14-23 3. J. Hogenaar 17-17 4. H. Oostenrijk 17-17 5. C. v. Oosterom 18-15 Groep-B senioren 12-3-'84: A. Sweeney-W. E.Meijerink 1-1 G. Kwakermaat - E. Veerman 0-2 Mevr. Vorderhake - E. Spiegel 1-1 E. v. 't Klooster - IJ. Luttik 1-1 De stand in de kopgroep 1. E. Spiegel 13-17 2. T. v.d. Meer 13-16 3. E.v.'t Klooster 13-15 4. W. E. Meijerink 14-15 5. IJ. Luttik 15-15 Groep-C senioren 12-3-'84: G. v.d. Brink - H. v.d. Heiden 2-0 H. Hageman - H. Hulshof 2-0 W. v. Egdom - Mej. M. Schrandt 2-0 Mevr. Vendrig - mevr. v. Dijk 2-0 A. Breukel - B. v. Brummelen 0-2 MejM. Schrandt - R. v. Boven 0-2 W. v. Egdom - H. Baydi 1-1 A. ter Rele - M. Veldhuizen 2-0 H. Versluis IJ. v.d. Leen 0-2 J. Mahabir - Mevr. R. v. Dijk Extra comp. Neo-Print beker: L. Middendorp - Th. Schimmel J. Mahabir - A. Middendorp Jeugdafdeling D.V.S.B. 15-3-'84 Uitslagen Groep B en Groep C: B: Jaco Coljee - Miranda v. Leeuwen kamp 0-2 Bart Heek - Angela Kielliger' 2-0 Brian Tuinman - Bart Heek 2-0 Jaco Coljee - Brian Tuinman 2-0 C: Jeroen Verweij - Jaap Tuinman 2-0 Claudia Libbinga - Robbert Jan de Vries 2-0 Diana Vorderhake - Stephan v. Beuse- kom 0-2 Alexander Leenslag - Claudia Libbinga 2-0 Lekkerkerker - Van der Meer Toernooi Zaterdag j.1. werd voor de 3e keer in sporthal Witte in De Bilt dit grote toer nooi gespeeld. Een deelnemersveld van 140 spelers, verdeeld in landelijke, Hoofd- en le klasse ging om 11.15 uur van start om te proberen het prijzen geld van in totaal 2.000,- in de wacht te slepen. Door het wegblijven zonder bericht van enkele verenigingen moest er op het laatste moment nog geschoven worden. De spelers van D.V.S.B. uit Soest kwamen hierdoor terecht in de Provinciale Hoofdklasse. Zonder de sterkste spelers, die, om welke re denen dan ook, hadden afgezegd scoor den de deelnemers Rommens, v. 't Klooster, C. v. Oosterom toch nog 3 punten totaal maar een 8e plaats was het eindresultaat. Het 2e en 3e vijftal van D.V.S.B. zat het ook niet mee. Zij eindigden met Zeist 2 mede onderaan. Johny Mahabir be reikte remise en IJ. Luttik eveneens, de anderen verloren hun partij. Bij het volgende toernooi zal D.V.S.B. met sterkere vijftallen moeten deelnemen want er wordt in de Provincie iets ver wacht van D.V.S.B. De uitslagen zijn als volgt: Landelijke Hoofdklasse 1. V.A.D. I (A'dam) 3. A.D.G. I (A'foort) 2. Drents vijftal 4. V.A.D. II Prov. Hoofdklasse: 1. Bunschoten I 10 punten ged. le prijs 2. Zeist I 10 punten ged. le prijs 3. O.G. Utrecht 4. Eindhoven I 5. Vriendenkring (Utr.) 6. A.D.G. II (A'foort) 7 Loosdrecht I 8. D.V.S.B. Eerste klasse: 1. D.E.S. (Lunteren) 2. Leersum 3. Harderwijk 4. Doornenburg 5 punten 4 punten 3 punten 3 punten 3 punten 3 punten 10 punten 9 punten 8 punten 7 punten Het derde heren is donderdag ongesla gen kampioen geworden van de twee de klasse B en promoveert naar de eerste klasse. Heren 1 verloor kansloos met 3-0 van Thornax. Het eerste da mesteam verloor met 3-0 van Armixtos uit Amsterdam. Het tweede herenteam won gemakkelijk met 3-0 van Pauwervoll. Olympia - Thornax 0-3 Het eerste herenteam moest naar Woerden om daar de belangrijke wed strijd tegen Thornax te spelen. Thor nax moest deze wedstrijd winnen om het degradatiespook te ontwijken en Olympia moest deze wedstrijd winnen om het degradatiespook niet dich terbij tezien komen. Thornax dat zes reservespelers op de bank had zitten speelde ontspannen en Olympia kwam er niet aan te pas. Het Soester heren team verloor deze kansloos met 3-0 en moet de komende weken nog wel pun- te pakken om de degradatie niet dichterbij te laten komen. A.s. zater dag spelen de heren om 17.00 uur in De Bunt en er wordt op publiek ge rekend. Olympia 3 - Oliy B 3-0 Het derde herenteam kon donderdag in Bussum tegen Olly B kampioen wor den. En dat wilde Olympia weten ook. Zo zaten er rond de 40 supporters op de tribune om deze kampioenswed strijd gade te slaan. Olympia begon de eerste set heel goed en liep makkelijk naar een set overwinning van 4-15. De heren hadden nog één set nodig om kampioen te zijn. Dat was de twee de set ook wel te merken. Er werd nerveus gespeeld en daardoor onnodig punten verspeeld, toch wisten de Soesters deze set te winnen en zo kam pioen van de tweede klasse B te wor den. Dit kampioenschap werd door de heren even onderling in de kleedka mers gevierd waar gelijk een kam pioensshirt aangetrokken werd om aan de laatste set te beginnen. Ook die laatste set werd gewonnen zodat er na afloop, na uitreiking van de beker, uitbundig met de supporters feest ge vierd kon worden. Er was zelfs voor iedere supporter een stuk taart, be schikbaar gesteld door de heer Oud water. Dit kampioenschap werd be haald dankzij trainer/coach Ad van Brummelen, Wim Endedijk, Frank Bredius, Peter-Jan Kuiper, Jaap Berg huis, Evert-Jan van de Baan, Frits Muller en met de hulp van Jan en Marius Visser. Olympia5-Spirit5 3-0 Het vijfde herenteam moest tegen het onder hen staande Spirit. De eerste Zowel het eerste als het tweede schaak team van het Chr. College Griftland zijn er niet in geslaagd door te dringen tot de kwartfinales van de strijd om het Nederlands kampioenschap school- schaak. Het A-team verloor met 2-3 van het Barlaeus Gymnasium uit Am sterdam, het B-team met 3VrlVt van het Ignatius College uit Purmerend. Het tweede team van het Griftland moest een uitwedstrijd spelen in een gebouw waarvan de bouwkundige vormgeving praktisch overeenkomt met die van hun eigen school: men speelde als het ware een thuiswed strijd. Rond elf uur werd er begonnen en reeds na zo'n 1% uur spelen pak ten zich donkere wolken boven de Griftlandafvaardiging samen. Menno van de Schoot kreeg op de dames vleugel een koningsaanval te door staan, die resulteerde in dameverlies en het eerste verliespunt. Op bord 1 moest Patrick Reumerman het op nemen tegen de jeugdkampioen van Noord-Holland, M. Bosman. Aanvan kelijk ging de strijd aardig gelijk op, maar een dodelijke aanval via de h- lijn bracht de Soester schaker op de knieën. De partij van Christian Vonk (bord 5) was al spoedig in een remise achtige toestand gekomen en dat werd ook de uitslag. De stand was toen al 2%-% en gegeven het feit dat het Ig natius College 2 punten had behaald aan de eerste 3 borden was er voor het Griftland weinig eer meer te behalen. Het enige lichtpunt was Bron Vos aan bord 4, die het volle punt wist te behalen in een partij waarin de kansen snel wisselden. De tweede bordspe ler Eric de Haan kon tegen Hartmans de gevaren lange tijd afwenden maar zelfs hij moest capituleren toen zijn tegenstander met wit via de b-lijn een invasie deed. Het eerste team van het Griftland zag evenmin kans om een ronde verder te komen. In de thuiswedstrijd ging het al snel mis aan dé borden 1 en 5. Jan- Gijs van Steenis had zijn goede vorm kennelijk niet want vanuit de Franse opening moest zijn koning op de 15e zet aan een lange zwerftocht beginnen die smadelijk op veld a8 eindigde. Ook Jacques Rijstenbll aan bord 5 moest het onderspit delven in het ge vecht tegen de Amsterdammer Joris Frenkel. Haijo Schipper kreeg van uit de Siciliaanse opening met 2 f4 - zijn geliefkoosde opening - een geens zins ongunstige stand op het bord; dameverlies betekende evenwel het einde van de partij. Resteerden nog de partijen van Ivar Chavannes (bord 2) en die van de Baarnaar Frits Steen- meijer. Ivar toonde zijn kwaliteiten weer op een schitterende wijze door in een meesterlijk gespeeld eindspel zijn tegenstander volledig te declasse ren. Frits Steenmeijer bemachtigde met zwart in het middenspel een pion van zijn tegenstander, wat in de slotfa se de beslissing bracht; ook hij speel de een prima wedstrijd. Al met al betekenden deze resultaten een zwarte dag in de schaakgeschiede nis van het Griftland College. 2-0 0-2 2-0 Op zondag 3 juni a.s. vertrekt vanuit Hilversum en Baarn een bus naar Brussel, met atleten en trimmers naar de Joggingloop dwars door Brussel. Voor dit evenement mogen 20.000 deel nemers starten. De kosten voor de busreis Brussel v.v. zijn voor deelnemers en supporters 20,- per persoon. Wil men deelnemen aan de loop dan kost dat 15,- (herin nering, een diploma, en medaille). Voor 35,- is men dus in Brussel en terug en als deelnemer ingeschreven. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Per 20 april wordt de gezamenlijke inschrij ving naar Brussel ingezonden. Men is aangemeld wanneer men de kosten heeft gestort op bankgirore kening van de Bondsspaarbank te Baarn, onder nr. 95.07.20.305 met ver meldingvan "Joggingreis Brussel." Nadere inlichtingen: J. v. Ginkel, Le pelaarstraat 89, Baarn, tel. 02154-13982. set nam Olympia een ruime voorsprong en de oudjes kwamen er niét aan te pas deze set werd door de Soesters met 15-8 gewonnen. De tweede set werd door Olympia twee wissels toegepast. Dit pakte verkeerd uit en Spirit mam een 12-6 voorsprong door tactische prikballen waar de Olympia-verdedi- ging geen antwoord op had. Maar het jonge Olympia vocht hard terug en de achterstand werd langzamerhand in gelopen. Spirit kon er nog twee pun ten bij pakken maar Olympia pakte met 16-14 de setwinst. De derde set was gelijk aan de tweede. Weer nam Spirit een ruime voorsprong (9-1) maar wéér vochten de heren van Olym pia als leeuwen terug en wisten ook deze set winnend af te sluiten 15-12. Door deze overwinning is het vijfde herenteam van een achtste naar een gedeelde vijfde plaats geklommen in de competitie. Dames Armixtos - Olympia 3-0 De dames hebben zaterdag hun wed strijd in Amsterdam niet kunnen win nen. Armixtos bleek in veel opzichten de sterkere te zijn wat vooral de opslag en de snelle aanvallen aanging. Olym pia wist wel door veel goede reddingen bij te blijven, maar ondanks die vecht lust werden vaak de gemakkelijkste ballen verprutst, zodat de Amsterdam se ploeg toch vrij eenvoudig met 3-0 wist te winnen. Jeugd Mini's De Mini's van Olympia zijri afgelopen zaterdag uitgeschakeld voor het Na tionaal Volleybal Toernooi. Voor de ze meisjes was het toch een mooi toer nooi om ervaring op te doen. Hoewel uitgeschakeld, is Olympia geenszins afgegaan. Er werd goed en met inzet gespeeld. Van elk team werd de eerste set verloren en de tweede set gewonnen waardoor er drie wedstrijden gelijk eindigden en Olympia die wedstrijden een beter setgemiddelde scoorde. Er werd alleen van Leos verloren die dan ook eerste werd. Tweede werd Leos 2, derde Flits Papendrecht, vierde werd Olympia en vijfde werd SVV. Wo. 21 maart Voorthuizen, Het Trefpunt 19.15 uur S.D.S. Al - Olympia A2, meis jes Do. 22 maart Naarden, De Lunet, he ren 1 21.30 uur Keizer Otto - Olympia S4 Do. 22 maart Soest, Beukendal, meis jes 1 19.00 uur Olympia Al - Surf Al Dames 2 21.30 uur Olympia 6 - A.G.A.V.S. 2 Jongens 3 19.00 uur Olympia Al - Huizen Al dames 3 21.30 uur Olympia 5 - Unicornus 3 heren 4 20.00 uur Olympia 5 - Surf 3 heren 4 21.30 uur Olympia 8 - Limvio 3 Vr. 23 maart Amersfoort, Midland dames 4 20.00 uur Vollkei 6 - Olympia S4 Za. 24 maart Soest, De Bunt heren 1 19.00 uur Olympia S2 - Woudenberg Za. 24 maart Hoevelaken, Ridderspoor dames 1 11.45 Surf 6-Olympia 7 Za. 24 maart Amersfoort, Midland heren 3 14.30 uur Wilhelmina 2 - Olympia 6 Za. 24 maart Soest, Beukendal meisjes 1 10.00 uur BG&SV Bl - Olympia B3 Za. 24 maart Scherpenzeel, De Heyhorst meisjes 1 11.00 uur Woudenberg Bl - Olympia Bl Nu de lente haar entree heeft gemaakt gaat het fietstochtenprogramma van Temp Toer op volle toeren draaien. Voor 25 maart a.s. staat de Piassen- tocht genoteerd. Zoals de naam al aan geeft voeren de routes door het Utrechtse plassengebied. Men kan kie zen uit diverse afstanden. Voor de "echte" toerfietsers zijn de afstanden resp. 55 en 110 km. De routes zijn met pijlen aangegeven terwijl bovendien een routebeschrijving verstrekt wordt. Voor de recreatieve fietsers (hier wordt gedacht aan het fietsende gezin) is er een alternatieve route van 30 km. Gezien de belangstelling die er ge weest is voor deze tochten in voor gaande jaren zal Tempo Toer de reeks van recreatieve tochten voortzetten. Annex aan de Plassentocht is er voor toerrijders gelegenheid de Plassen- Sterrit te rijden. Voor hen is de con trole- en stempelpost geopend van 11.00 tot 14.00 uur. Vertrektijd 55 km10.00 - 11.00 uur. De 110 km. start tussen 9.00 en 10.00 uur. Voor de recreatieve tocht kan men starten van 10.00 tot 12.00 uur. De start plaats is het clubgebouw Tempo aan de Industrieweg 6 te Soest. De re glementen van Nederlandse Rijwiel Toer Unie zijn van toepassing. Bij de Dressuurwedstrijd van de S.R.J.V. (Stichtse Rij- en Jachtvereni- ging) wisten de Duinbakkers 12 winst punten te verzamelen met vele ere plaatsen. In de Bl eindigden C. de Ruig en I. Meesters samen op de 6e plaats, ieder met één winstpunt. S. Zoetelief was met 122 punten goed voor een 3e plaats met 2 winstpunten. A. Rijpkema ver diende 129 punten en werd hierdoor 2e, maar rijdt niet voor punten. In de B3 was het de combinatie Stephan Zoetelief met Rennette die op de 8e plaats eindigde met 116 punten en één winstpunt. C. de Ruig, met Unix, was goed voor een 7e plaats 117 punten en één winstpunt. Annemiek Rijpkema sleepte met Sabrina de 3e plaats in de wacht met 131 punten. Ineke Meesters, met haar nieuwe paard Wlkkie, was goed voor 136 punten en een 2e plaats plus drie winstpunten. In de 1j2 was het Rob de Wijs met Pas tor die goed was voor een 3e plaats. I. Meesters moest hierbij genoegen nemen met een vierde plaats en één winstpunt, maar in de L4 waren Pastor met Ineke Meesters weer superieur door met 132 pnt. alle concurrenten achter zich te laten: weer twee winst punten. Het jeugdige derde herenteam van Red Stars liep tegen een onnodig hoog uitgevallen nederlaag op. Tegen Bour gondië uit Wijk bij Duurstede werd het een 36-69 verlies. Door een erg slechte start - veel bal verlies en weinig rebounds - keek Red Stars al halverwege de eerste helft tegen een 4-21 achterstand aan. Daar na hadden de Soester heren ook weinig in de melk te brokkelen. Bourgondië was gewoon beter en beschikte over meer lengte. Rustand 14-35. De tweede helft hetzelfde spelbeeld: Bourgondië op alle fronten beter. Red Stars moest het kalmer aan gaan doen, want 3 van de 5 beschikbare spelers, hadden vier persoonlijke fou ten op hun conto. Het duel kon gelukkig met vijf man worden uitgespeeld. Bij Bourgondië was oud-O.S.G. speler Paul Oosterman het produktiefst met 24 punten. Bij Red Stars was Piet Hein Hoppenbrou wers topscorer met 12 punten. Bram Gaillard was weer goed voor 21 re bounds. Bij de bridgeclub Soest, die in het a.s. najaar haar tienjarig bestaan gaat vie ren met een respectabel ledental van bijna 90 hefet de tweede serie van haar wintercompetitie van het rie van haar wintercompetitie van het seizoen 1983-'84 afgesloten. De volgen de eindstanden konden in de drie groepen (A, B en C, naar sterkte) worden genoteerd. A-Groep: 1. Echtpaar Mooi 57, 43 p-ct, 2. heren Van Walen-Wiersma 57,15p.ct., 3. echt paar Schneider 56.39 p.ct., 4. echtpaar Koppe 56,02 p.ct., 5. mevrouw Wierse- ma met de heer Grin 53,13 p.ct., 8. me vrouw Post met de heer Van den Berg 50,99 p.ct., 9. echtpaar Jetten 49, 10 p.ct., 11. dames Ruitenbeek-Smits 47,26 p.ct., 13. dames Ahronhein-Van Walen 43.35 p.ct., 14. dames Vlas-Wijsmuller 41,18 p.ct. De twee laatstgenoemde paren degraderen naar de B-groep. B-Groep: 1. echtpaar Bibo 56,70p.ct., 2. echtpaar Smit, 55,95 p.ct., 3. mevrouw Van der Meer met de heer Van Loo 55,52 p.ct., 4. dames Asperslag-Keunen 52,55 p.ct., 5. dames Copray-Möring 52,39 p.ct., 6. mevrouw Koek met de heer Blok 51.18 p.ct., 7. echtpaar De Vos Burchart 47,48 p.ct., 8. mevrouw Van der Schoot met de heer Grootveld 47,36 p.ct., 9. heren Braat-Loman 44,61 p.ct., 10. me vrouw Van der Graaf 44,58 p.ct., 11. dames De Graaf-Graaff 42,11 p.ct., 12.e echtpaar Bootsma 40,31 p.ct. Het echtpaar Bibo, dat als eerst geëindigde in de B-groep, recht had op promotie naar de A-groep, gaf er de voorkeur aan in B te blijven spelen. Nu promoveren naar A het echtpaar Smit en mevrouw Van der Meer met de heer Van Loo. Naar C-degraderen het echtpaar Bootsma en het echtpaar Ok- kerse dat de gehele afgelopen periode wegens verblijf in Nieuw-Zeeland niet kon meespelen. C-Groep: 1. echtpaar Westland 58,44 p.ct., 2. echtpaar Vriens 57,34 p.ct., 3. mevrouw Kok met de heer Rutgers 56.18 p.ct., 4. echtpaar Gloudemans 55.01 p.ct., 5. Mej. Hofman 52.93 p.ct., 6. dames Bon- Vreeburg 50,92 p.ct., 7 dames Frans- sen-Sterftefeld 50,08 p.ct., 8. heren Bijste'rveld-Post 49,42 p.ct., 9. echtpaar Van Zeeland 48,98 p.ct., 10. dames Hil- horst-Van Woudenberg 48,09 p.ct., 11. echtpaar Lewinsky 47,00 p.ct., 12. heer H. van Butzelaar 46,75 p.ct., 13. heren A. Butzelaar-Copier 45,73 p.ct., 14. echtpaar Van Soest 45,42 p.ct., 15. dames Van Dongen - Simons 44.90p.ct., 16 dames Van Haren Roosekrans 44,75 p.ct., 17. Beyer - Bos 35,87 p.ct. Het echtpaar Meerhoff was deze hele periode wegens verblijf in het buiten land afwezig. Naar de B-groep promo veren de echtparen Westland en Vriens. Zaterdagmiddag werd in Doorn het startschot gegeven voor een 20-uurs marathon. Met een ploeg van 38 zwem mers deed de Duinkikkers mee. De .bedoeling was dat iedereen 10 min. moest zwemmen, en dan door de vol gende werd afgelost, 's Middags, 's avonds en 's morgens moesten voor al de jongere leden zwemmen, terwijl de ouderen 's nachts zwommen. Dat Duinkikkers een goede ploeg heeft, bleek al uit de stand na precies Dat Duinkikkers een goede ploeg heeft, bleek al uit de stand na precies 1 uur zwemmen. De voorsprong op nummer 2 bedroeg toen al 450 meter. Iedereen deed goed zijn best en toen merkten de tegenstanders al, dat Duinkikkers vooral in de breedte over een goede ploeg beschikt. Veel kinderen zwom men in 10 minuten pl.m. 600 meter, terwijl de hele snellen 700 en 750 meter haalden. Vooral 's nachts, toen de slaap een rol ging meespelen, was het zwaar, maar uit de tussenstanden bleek, dat er zeer regelmatig werd gezwommen: na 1 uur zwemmen 3.450 m. na 4 uur zwemmen 14 km en 550 m. na 8 uur zwemmen 29 km en 600 m. na 12 uur zwemmen 44 km en 900 m. na 16 uur zwemmen 59 km en 950 m. Toen zondagmiddag om 13.00 uur het eindschot klonk, hadden de Duinkik kers bij elkaar 74 km en 800 meter gezwommen, een fantastische presta tie. Ze eindigden op de eerste plaats, met 5 km voorsprong op nr. 2, 11 km voorsprong op nr. 3 en 12 km voorsprong op nr. 4. De Duinklkkerzwemmers waren: An- nelieke, Anuschka, Xander, Antonio, Ingeborg, Peter, Erwin, René, Sandra, Sonja, Arnoud, Steven, Annet, Bar- bara, Bert, Marcel, Sebastian, Marco, Marko, Evert-Jan, Susan, Janine, Lau- ret, Ronald, Axel, Ralph, Karin en Maaike. Zaterdag 24 maart 09.00 -14.00 uur NeVoBo volleybal 16.30 - 22.00 uur Red Stars basketbal Zondag 25 maart 10.00 -18.00 uur B.D.C. handbal 18.30 -19.30 uur zaalvoetbal Zaterdag 24 maart 09.00 -12.00 uur Badso badminton 14.00 - 21.00 uur NeVoBo volleybal Zondag 25 maart 09.00 -17.00 uur Badso badminton Zaterdag 24 maart 09.00 -17.00 uur Selby badminton Zondag 25 maart 10.00 -15.00 uur Selby badminton Zaterdag j.1. werd weer een begin ge maakt met de voorbereiding voor de tweede competitiehelft op het veld. De Eemvogels en K.V.O. speelden dit weekend met drie teams oefen wedstrijden. (het 2e team senioren, de Al en de Dl). Voor veel spelers die moesten aantreden, was die omschake ling van de zaal naar het veld erg groot. Dit was dan ook snel in de wed strijden te merken. Toch bleek K.V.O. het minste moeite met die omschake ling te hebben. Alle drie teams van K.V.O. konden van de Eemvogels win nen. De einduitslagen waren Eemvogels Dl - K.V.O. Dl 0-1 Eemvogels Al - K.V.O. Al 0-6 Eemvogels 2-K.V.O. 3-7 In het komend weekend zullen de res terende teams van de Eemvogels ook oefenwedstrijd spelen. Misschien voor diegenen, die het nieu we seizoen (eind augustus-begin sep tember) nog geen sport beoefenen, maar dit wel zouden willen gaan doen, een goede gelegenheid om eens bij het korfballen te gaan kijken. A.s. zaterdag worden dan gespeeld aan de Staringlaan in^pst-Zuid: Aanvang 11.00 uur,jongere pupillen - 8 t/m. 10 jaar, Eemvogels Q1 - Soester berg Ql Aanvang 11.00 uur, oudere pupillen - 10 en 11 jaar, Eemvogels PI - Soester Kwartier Pl Aanvang 12.00 uur Eemvogels 3 - K.V.O. Aanvang 14.30 uur Eemvogels 1 - S.V. M.M.1 Voor meer informatie over korfbal kan gebeld worden naar Agnes Kraaikamp, tel. 12743 (jeugd) en Netty Friebel, tel. 14979. Het Cross Team Soest (CTS) staat weer aan de vooravond van een nieuw cross seizoen. Hoewel het CTS nog altijd niet beschikt over een eigen baan, heeft het een groot ledenbestand, waaruit mag blijken dat het wel goed gaat met het crossteam. Ook dit jaar weer wordt er een competitie georganiseerd in drie klassen, namelijk de 1300 CC-klasse, de damesklasse de Special-klasse. Het bestuur zet zijn inspanningen tot het verkrijgen van een eigen baan on verdroten voort. De mogelijkheid dat zo'n baan ooit nog eens in Soest gereali seerd zal worden is uiterst gering, tot nihil, maar wellicht kan men met an dere gemeenten wel tot overeenstem ming komen. De eerste competitiecross van het nieuwe seizoen vindt plaats op zater dag 24 maart a.s., op de baan van de ACTG in Garderbroek. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur. De rijders en rijdsters moeten zich echter al om 12.30 uur hebben ingeschreven bij de jurybus. Het CTS hoopt er weer een gezellige en sportieve dag van te maken, zoals dat ook het geval was met de crosswed strijden in het achterliggende seizoen. Op zaterdag 14 april en zondag 15 april wordt op de bowlingbanen van dorps huis "De Borg" een trio-toernooi ge houden. Aan dit toernooi zijn prachtige prijzen verbonden en er zal ook een lo terij worden gehouden. Het is tevens een mooie gelegenheid om met het bowlen, dat enorm in opgang is, kennis te maken. De Soester Bowling Bond zal uw be langstelling zeer op prijs stellen en kan, ondanks haar 100 leden, nog steeds nieuwe leden aannemen. Het toernooi wordt georganiseerd door het nieuwe bestuur, dat met dit toernooi zijn vuurdoop ondergaat. Deze keer wordt er gespeeld op "han dicap-basis," d.w.z. iedere speler krijgt een aantal punten "cadeau", al naar zijn gemiddelde. Op deze manier heeft in principe iedereen kans op een finaleplaats. Er zal worden gespeeld met teams, be staande uit drie spelers, waarbij voor de drie hoogst geëindigde teams prij zen beschikbaar worden gesteld. Boven dien moeten de zes best individueel ge- klasseerden na de trio-wedstrijden nog een finale spelen. Ook zijn er prijzen voor diegene, die op scratch-basis, d.w.z. zonder de handi cap-punten, over vier games het hoogst heeft gegooid, en dat geldt voor iedere serie. A.s. zaterdag en zondag, 24 en 25 maart worden er in Leusden de afdellngskam- pioenschappen van de Nederlandse Bowlingbond gehouden, waar een aantal leden van de Soester Bowling Bond gaan meedingen naar de titel van Afdelingskampioen. A.s. zondag houdt 'Eldorado' zijn laat ste binnenspringwedstrijd voor ma neges, aangesloten bij de F.N.R.S. Op het programma staan o.a. 60 cm. en 80 cm. Deze worden gesponsord door Kat Emaille B.V., Taxi Autotax, en De Ruig Beheer B.V. De 100 cm. wordt ge sponsord door de Fa. Fugers en de 110 cm. is voor rekening van 'Bos en Duin' en garage Boshuis uit Leusden. Verder is er nog de Fa. Fensenbrink garage- rubriek deze is progressief. De bloemen zullen weer worden ver zorgd door de Fa. v. Oest en de toegang is geheel gratis. De 4-punten wedstrijd in het voordeel Het vertrek van trainer Jip van Leeu wen heeft geen nadelige gevolgen ge had voor de ploeg uit Soest. Er moest gewonnen worden van de ploeg uit Zeist, en de eerste 20 min. zag het daar beslist niet naar uti. Seijst benutte zijn spaar zame kansen goed, BDC verzuimde echter in deze fase te scoren. Vanuit een goed gesloten verdediging werd er slordig omgesprongen met de kansen. Zo stond het na 20 min. spelen 3-5 voor Seijst. Maar niemand in Soest liet het hoofd hangen. Door tweemaal Sjaak Smeeing en Peter Stoelinga mochten beide degradatie-kandidaten rusten bij 7-7. BDC zou het publiek niet in de steek laten. Vechtend voor 2 punten en met grandioze keeper Edwin Zoeteliep zou het laten zien wat het waard was. Van 7-7 ging het gelijk op naar 9-9 in de vierde min. Toen viel de bijl. Num mer 7 kreeg een rode kaart. BDC bleef rustig en scoorde. Het liep uit naar een stand van 13-10 in de 14e minuut. De heren van Soest speelden boven hun kunnen onder leiding van Edwin Zoete lief. De laatste stuiptrekking van Seijst bracht de stand op 13-12 in de 16e mi nuut. Nummer 10 van Seijst, de beste speler, werd moe, waarna BDC weer toesloeg. Via 15-13 werd er een eind uitslag bereikt van 16-15. Een verdiende overwinning en een er kenning voor het handbal van de heren uit Soest. Dames verliezen van Enschede BDC heeft afgelopen zondag voor de 2e keer in het seizoen een thuisnederlaag geleden. Ditmaal was de tegenstander Enschede, waarvan eerder dit seizoen ook was verloren. BDC startte de wed strijd erg fanatiek. Na 5 minuten stond er dan ook al 3-0 op het scorebord. De gasten uit Enschede probeerden van alles maar een gat van tenminste 2 punten bleef bestaan. Met een stand van 5-2 in het voordeel van de Soester- dames werd een doelpuntloze periode ingeluid. Het spel van beide ploegen werd dan ook rommeliger. Het was BDC dat een eind maakte aan deze stand (6-2), maar Enschede kreeg dui delijk meer vat op de wedstrijd wat ook bleek uit het scoreverloop. De kleedkamer werden opgezocht met een 8-5 voorsprong voor BDC. Na de rust leek BDC de opgaande lijn te handhaven door wederom de score te openen, maar Enschede antwoordde bliksemsnel en sloot het gat op één punt na tot 9-8. De spanning was te snijden en vanaf dit moment was het een gelijkopgaan- de strijd. Bij een stand van 11-11 nam Enschede voor het eerst in deze wed strijd een voorsprong (11-12) De laatste minuten van de wedstrijd waren aangebroken en de score bleef gelijk opgaan. De einduitslag werd 13-14 in het voor deel van de gasten uit Enschede. Voor BDC betekent dit dat de wedstrijd van aankomende zondag thuis tegen DSVD zeker gewonnen moet worden. O Wedstrijdprogramma zaterdag 24 en zondag 25 maart In sporthal de Trits zaterdag 24 maart Meisjes adsp. 3 18.00 uur B.D.C. 3 - H.v.B.S. Zondag 25 maart Sporthal Beukendal Meisjes adsp. 1 10.00 uur B.D.C. 1 - Fortissimo 3 Meisjes adsp. 2 10.50 uur B.D.C. 2 - Fidelitas Dames jun. 2 11.40 uur B.D.C. 2 - S.H.V.U. Heren jun. 2 12.30 uur B.D.C. 2 - H.M.S. Dames sen. 1 13.30 uur B.D.C. - D.S.V.D. Heren sen. 1 15.00 uur B.D.C. -Attila Heren sen. 2 16.16 uur B.D.C. 2 - D. W.S.M. Op het Buitenveld Dames sen. 15.10 uur B.D.C. - Attila

Soester Courant | 1984 | | pagina 22