ma b Hees wint verdiend van SEC B.D.C. M PAGINA 22 idal unt org e Indoorcon- bij Manege ado' iren winnen ijst •rogramma WOENSDAG 21 MAART SPORT SPORT SOESTER COURANT PAGINA 23 Soest 2 speelt gelijk S.O.Soest - jeugdvoetbal S.O.Soest damesvoetbal DVS Soest behaalt uit laatste zes wedstrijden 10 punten ZAALVOETBAL SOESTER COURANT Papillon door het oog van de naald Derby eindigt in Jf-0 S.E.C. behoudt kampioenskansen ZONDAGVOETBAL Hercules 2-SEC1 0-2 SEC A-junioren behalen punt A.V.Pijnenburg-atleten in Stad- marathon van Wenen Baarn - VVZ'49 0-3 ZATERDAGVOETBAL Altius 2 VVZ 21-3 Hees Jeugdvoetbal Jeugdnieuws VVZ'49 bal itbal al ton ybal houdt 'Eldorado' zijn laat- springwedstrijd voor ma- jesloten bij de F.N.R.S. Op nma staan o.a. 60 cm. en 80 orden gesponsord door Kat V.. Taxi Autotax, en De r B.V. De 100 cm. wordt ge- ior de Fa. Fugers en de 110 rekening van 'Bos en Duin* loshuis uit Leusden. Verder Fa. Fensenbrink garage- :e is progressief. zullen weer worden ver- Ie Fa. v. Oest en de toegang itis. wedstrijd in het voordeel van trainer Jip van Leeu- een nadelige gevolgen ge- ploeg uit Soest. Er moest orden van de ploeg uit Zeist, 20 min. zag het daar beslist i. Seijst benutte zijn spaar- ïn goed, BDC verzuimde ize fase te scoren. Vanuit sloten verdediging werd er ;esprongen met de kansen, na 20 min. spelen 3-5 voor niemand in Soest liet het m. Door tweemaal Sjaak Peter Stoelinga mochten iatie-kandidaten rusten bij t publiek niet in de steek :end voor 2 punten en met seper Edwin Zoeteliep zou ien wat het waard was. I het gelijk op naar 9-9 in in. Toen viel de bijl. Num- een rode kaart. BDC bleef :oorde. Het liep uit naar in 13-10 in de 14e minuut, i Soest speelden boven hun r leiding van Edwin Zoete- ;te stuiptrekking van Seijst and op 13-12 in de 16e mi- ïer 10 van Seijst, de beste i moe, waarna BDC weer a 15-13 werd er een eind- kt van 16-15. de overwinning en een er- r het handbal van de heren ezen van Enschede "gelopen zondag voor de 2e seizoen een thuisnederlaag maal was de tegenstander 'aarvan eerder dit seizoen oren. BDC startte de wed- ïatiek. Na 5 minuten stond 3-0 op het scorebord, t Enschede probeerden van een gat van tenminste 2 bestaan. Met een stand t voordeel van de Soester- een doelpuntloze periode t spel van beide ploegen ok rommeliger. Het was n eind maakte aan deze naar Enschede kreeg dui- vat op de wedstrijd wat het scoreverloop, ïer werden opgezocht met prong voor BDC. iek BDC de opgaande lijn n door wederom de score aar Enschede antwoordde en sloot het gat op één was te snijden en vanaf vas het een gelijkopgaan- een stand van 11-11 nam or het eerst in deze wed- •rsprong (11-12) ïinuten van de wedstrijd broken en de score bleef tg werd 13-14 in het voor lasten uit Enschede. Voor t dit dat de wedstrijd van zondag thuis tegen DSVD ien moet worden. Handbal vereniging ?ramma zaterdag 24 naart Trits zaterdag 24 maart 3 C. 3-H.v.B.S. art Sporthal Beukendal C. 1 - Fortissimo 3 2 C. 2 - Fldelitas C. 2 - S.H.V.U. CJ. 2 - H.M.S. 3. -D.S.V.D. 3. - Attila 3.2-D.W.S.M. eld De reserves van Soest ontmoettten In een streekderby H.V.C. 2 aan de Bos straat. De eerste wedstrijd was een duidelijke 4-1 zege voor de Keistede lingen geworden. Ook nu speelden de gasten een goede partij voetbal waar uit diverse kansen voortkwamen Goed keeperswerk van Paul Elberse ln het Soest-doel voorkwam doelpunten Na de rust was Soest sterker. De doel rijpe kansen werden door goed verde" dlglngswerk te niet gedaan. Aldus eindigde de partij zoals die begonnen was0-0. A.s. zondag ontmoet Soest 2 thans het sterke Elinkwijk 3. om 11.00 uur Dit als voorspel voor het belangrijke 'tref fen in de 3e klasse D tussen Soest 1 en hekkesluiter B.V.C. De Biltenaren wis ten In de drie voorgaande wedstrijden 4 punten te behalen en maar liefst 8 maal te scoren! Zij zijn dus duidelijk op de weg terug, zodat de streekderby van a.s. zondag best een spannende aange legenheid kan worden. Aanvang 14 30 uur. Niet tegen D.O.S. Al maar tegen Utrecht Al moest S.O.Soest Al aantreden, al dus besliste deze week de competitie leider. Het in de onderste regionen ver kerende Utrecht bleek een lastige te genstander. Soest werd in de eerste fase van de strijd teruggedrongen op eigen helft. De Utrechters waren er duidelijk op uit snel op voorsprong te komen. Het kostte de Soesters moeite maar toch wisten zij onder de druk uit te komen en via de counter ontstonden er goede kansen. Steeds was er gevaar voor het Utrechtse doel, toch zowel Steven Vos, Jurgen Surstedt als Paul Verhoeven zagen hun schoten nét voor langs of nét naast het doel gaan. Een kwartier voor rust leverde een Utrechtse overtreding Soest een indi- rekte vrije trap op in het doelgebied van Utrecht. De door Harald Surstedt genomen vrije trap bereikte broer Jur gen, die met een diagonaal schot in de verste bovenhoek de Utrechtse goalie kansloos liet. De tweede helft, waarin Charles Roest in het veld kwam voor Ton Peters, gaf eenzelfde beeld te zien. Een goed ver dedigend Soest en een aanvallend Utrecht. Bovendien kreeg Utrecht van de niet sterk leidende scheidsrechter vaak het voordeel van de twijfel in de duels, hetgeen hen veel vrije trappen opleverde. Gelukkig voor Soest konden zjïflit voordeel niet uitbuiten. Halverwege de tweede helft weer een gevaarlijke uitval van - Soest. Steven; Vos verlengde de bal op Jurgen Sur stedt, deze probeerde de bal voor te zetten, maar tot verbazing van vriend en vijand verdween de bal in de boven hoek en leidde Soest met 2-0. Tien minuten voor tijd raakte René Kaats geblesseerd. Hij werd van het veld gedragen door o.a. Charles Roest. Het spel werd ondertussen hervat en Utrecht profiteerde van de numerieke meerderheid en wist eindelijk te sco ren. SS» T" MuIiant0 Muljakarno tn het veld gekomen voor René Kaats S «an°d°r J b^a°ht Jurgen Surstedt E -P 3-1A1 met al ver. kend„%°VerV,mninÊ: van de hard wer kende Soestploeg. Met nog 3 wedstrij. gaf hee" Soest het nog in eindigen°m d8 bovenste 3 te A.s. zaterdag wordt om 15.00 uur de thuiswedstrijd tegen Utrecht gespeeld speeld. Afgelopen zaterdag speelden 25 S.O. .est jeugdploegen. Er waren 9 over winningen, 5 gelijke spelen en 11 neder lagen. De uitslagen waren als volgt: A- Junioren: Utrecht 1 - Soest 1 ^3 Soest 2 - Amersfoort Boys 1 a.n Soest 3-WZ'49 2 Soest 4 was vrij B- Junioren: Soest 1 - D.O.V.0.1 10 Soest2- C.J.V.V. 1 Amersfoort Boys 2 - Soest 3 4-3 Soest 4 -1 Jsselmeervogels 3 4-0 Soest 5 - Amersfoort Boys 3 0-4 C-Junioren: Spakenburg 1 - Soest 1 0-3 Soest 2 - Hoogland 2 3.0 V.V.Z.A. 5 - Soest 3 5.2 Soest 4 - V.V.Z.A. 6 13.0 V.V.Z. '49 2 - Soest 5 D-Pupillen. Soest 1 - IJsselmeervogels 1 3-0 Spakenburg 2 - Soest 2 2-2 Roda'46 3 - Soest 3 ii_o Soest 4 - Roda'46 5 2-4 Soest 5-V.V.Z.A.. 6 5.2 E-Pupiilen: IJ sselmeervogels 2 - Soest 1 1-2 SEC 1 - Soest 2 2-1 V.V.Z. '49 2 - Soest 3 3-3 IJ sselmeervogels 5 - Soest 4 2-0 F-Pupillen: Soest 1 - Hoevelaken 1 1-6 K.V.V.A. 2-Soest2 0-0 IJsselmeervogels 3 - Soest 3 0-0 Het thuisprogramma ziet er voor za terdag 24 maart als volgt uit: A-Junioren: Soest 1 - Utrecht 1 B-Junioren: Soest 1 - IJsselmeervogels 1 Soest 4 - Hoevelaken 3 Soest 5 - Hoevelaken 4 C-Junioren: Soest 1-H.V.C. 1 Soest 2-V.V.Z.A. 3 Soest4-A.P.W.C. 2 D-Pupillen Soest 4 - Achterveld 2 E-Pupillen: Soest 3 - Hoevelaken 3 F-Pupillen: Soest 2 - Roda 3 Laren - S.O.Soest 0uV De Soester dames gaven het wat hoger geklasseerde Laren goed partij. Het was een gelijkopgaande strijd, welke zich in de eerste helft vooral op het middenveld afspeelde. Beide partijen leden veel balverlies maar beiden wis ten hiervan niet te profiteren. De aan vallen liepen zowel bij Laren als bij Soest stuk op de goede verdedigingen. Bij Soest stond in het doel de gebles seerde Nelly v.d. Salm, zij keepte een goede wedstrijd. Met de stand dubbel- blank_brak_d£_rust aan. Naa-usL een sterker Soest, maar de afmaakster ontbrak deze middag in de Soester aanval. Aangezien ook Laren niet tot scoren kwam eindigden de wedstrijd in een 0-0 gelijkspel. A.s. zondag speelt S.O.Soest om 9.30 uur thuis tegen L. V. V. S.O.Soest 2 speelde uit tegen Maars- sen 3, zij verloren met 2-0. Voor deze ploeg staat voor komende zon dag de thuiswedstrijd tegen De Vesting op het programma, aanvang 11.30 uur. Dat DVS Soest steeds beter begint te draaien blijkt wel uit de laatste zes wedstrijden waaruit maar liefst tien punten werden behaald. Vorige week moest DVS Soest twee maal aantreden. De eerste wedstrijd was tegen degradatiekandidaat Topitas. Dat DVS de tegenstander onderschat te bleek al gauw, want de ruststand was 4-1 in het voordeel van Topitas. In de rust werden de mannen van DVS Soest even met de neus op de feiten gedrukt door coach F. v.d. Meer. Dat dit een positieve uitwerking had bleek al gauw daar binnen ten minuten tijd de 4-1 achterstand werd omgezet in een 8-4 voorsprong. Dat deze tien mi nuten veel kracht hadden gekost bleek uit de resterende tijd van de wed strijd. Topitas bleef aanvallen en DVS Soest werd de verdediging ingedrukt. De goed keepende Robert de Boer kon echter niet voorkomen dat Topitas toch nog driemaal kon scoren. Dit was te vens de eindstand 8-7 in het voordeel van DVS Soest. Voor DVS Soest scoor de Jan Hoefman driemaal, René Rib- berink tweemaal, Jan v.d. Wielen tweemaal en John Aalderink eenmaal. De tweede wedstrijd was tegen het op de derde plaats staande Civotno. DVS Soest begon de wedstrijd zeer ge motiveerd en speelde de bal snel rond. Het was Henk Homan die de bal vanaf zeker tien meter onhoudbaar in de krui sing schoot hetgeen een 1-0 voorsprong betekende. Vijf minuten voor het ver strijken van de eerste helft kwam Civotno op gelijke hoogte door een mutje in de verdediging. Keeper Sett Aalderink ging hier bij vrijuit. Gerrit Aalderink die de afwezige Robert de Boer verving liet zien dat hij het keepen nog lang niet verleerd is. In de tweede helft was het Jan Hoef man die na een solo de bal achter de keeper van Civo TNO schoot. Vijf minuten hierna scoorde hij weer na voorbereidend werk van Henk Ho- man en René Ribberink. Hierna verzwakte DVS iets en dit werd gelijk uitgebuit door Civo TNO. Deze bracht de stand terug tot 3-3. Onder leiding van de hard werkende aan voerder Jan van de Wielen werd door DVS Soest een slotoffensief ingezet. Drie minuten voor tijd was het Jan v.d. Wielen die de bal breed legde op René Ribberink die de bal onhoud baar achter de keeper schoot. Onder leiding van Hennie Verwoerd en Johan Aalderink voetbalde DVS Soest rustig de wedstrijd uit en behaalde hiermee op nieuw twee winstpunten. Maandagavond 26 maart om 20.25 uur treedt DVS Soest aan tegen v.v. Bilt- hoven in sporthal de Dijnselburg te Zeist. Redaktie-adres: Van Weedestraat 227, telefoon 14152 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 21297 Papillon heren 1 Bourgondië 163-62 Papillon heeft afgelopen zondagavond voor het eerst in zijn drie-jarig be staan een wedstrijd gespeeld, waarbij winst of verlies zeer dicht bij elkaar lagen. Bourgondië uit Wijk bij Duurste de was de tegenstander en op dat mo ment nog tweede op de ranglijst en bekend was dat het een pittige wed strijd zoud worden. Bij de Soester he ren liep het allemaal niet zo gesmeerd, een tendens die zich de laatste weken al had ingezet, hetgeen ongetwij feld te maken had met te veel wed strijden van weinig tegenstand. Natuurlijk was Bourgondië erop ge brand om tegen het Soester herenteam te stunten, hetgeen hun tot een secon- lukte. Vanaf het begin kregen de Soester niet voldoende vat op het spel en konden zij geen afstand ne men van de tegenstander. Bourgondië nam zelfs een voorsprong en wist ervoor te zorgen dat Papillon voor het eerst sinds tijden de rust in ging met een vijf punten achterstand: 26-31. De tweede helft gaf in feite eenzelfde spelbeeld te zien. Bij de Soesters ging het maar moeizaam, waardoor Bour gondië de kleine voorsprong kon hand haven. Steeds weer kwam Papillon tot op één punt dichterbij en op één punt dichterbij en dan sloeg Bourgondië weer een gat van vijf pun ten. Met nog drie minuten te spelen was het weer vijf punten verschil: 59-54 en toen moest Papillon alles of niets spelen. Een felle press werd in gezet en binnen twee minuten wist men zelfs een voorsprong te behalen: 60-59. De laatste minuut was er één "uit het boekje": er gebeurde van alles! Bour gondië scoorde en Papillon scoorde en met nog één seconde te spelen was de stand gelijk (62-62), met balbezit voor Papillon, waarna één van de Bourgondië-spelers een domme per soonlijke fout maakte, die werd be straft met twee vrije worpen. De ne mer, René Lansaat, kon dus over deze wedstrijd beslissen. Eén van de twee behoefde maar te "zitten", en dat lukte. De overwinning ging dus alsnog naar Soest, 63-62, waarmee Papillon op tien punten voorsprong is gekomen van de nummer twee en officieel kam pioen is geworden van de heren eerste klas. Afgelopen zaterdag moesten de twee plaatsgenoten Hees en SEC het tegen elkaar opnemen. Voor SEC, dat met zes punten op de laatste plaats staat, was dit een uitermate belangrijke wed strijd, want er moest gewonnen wor den om de aansluiting met het op de één na laatste plaats staande Sperwer niet helemaal te verliezen. Voor Hees was dit de wedstrijd om zich bij winst veilig te stellen. SEC kon volledig aan deze wedstrijd beginnen, terwijl Hees nog steeds twee mensen in de zieken boeg heeft. Vanaf het begin liet Hees zien dat het deze middag wilde winnen. Met goed gegroepeerd voetbal was het de beter voetballende ploeg. SEC zocht het veelal in lange ballen, die geen gevaar opleverden voor de Hees-defensie. Er ontstonden het eerste half uur enkele kleine kansjes voor Hees, maar doel man Van Veen wist met enkele red dingen zijn doel vooralsnog schoon te houden. In de 32e minuut werd Rob Mooy op links goed gelanceerd: met een goede rush zocht hij de doellijn op en trok de bal goed voor, waar Jan v.d. Wielen stond en 1-0 kon tikken. Gezien het totaalbeeld en volkomen terechte stand. Na de thee begonnen twee ongewijzig de ploegen aan het tweede bedrijf, en weer was het Hees dat het spel naar zich toe trok, met goede aanvallen, veelal opgebouwd vanuit de achterhoe de. In de twaalfde minuut had dit suc ces: Rob Jansen kreeg de bal op het middenveld aangespeeld en ging alleen op avontuur. Zijn inzet werd volkomen verkeerd beoordeeld door de SEC- doelman, die de bal in eigen doel sloeg. Hees bleef het spel dicteren SEC kon zich niet ontworstelen aan de greep van Hees en bleef volhouden in een vruchte loos spel. Er ontstonden zodoende meer kansen voor Hees, met het gevolg dat het in de 25e minuut weer kon juichen. Weer,was het Jan v.d. Wielen, die de thuisclub op 3-0 zette. Piet Schalkwijk scoort het derde Hees-doelpunt in de wedstrijd tegen SEC. Daarna kregen de bezoekers het wel erg moeilijk, want Hees was SEC op alle fronten de baas. In de 35e minuut bleef de gehele SEC—verdediging voor vermeend buitenspel staan, maar scheidsrechter Gerth liet doorspe len en Piet Schalkwijk ging alleen op de SEC doelman af. Hij omspeelde deze zeer bekwaam en tikte 4-0 bin nen. Hees consolideerde de laatste tien mi nuten deze dik verdiende verwinning. Op slag van tijd mochten de bezoekers nog een vrije trap nemen, maar buiten bereik van de Hees-doelman schoot Van Hunen op de paal. Dit was tevens het laatste wapenfeit van deze sportie ve en door Hees verdiend gewonnen wedstrijd. Afgelopen zondag moest S.E.C. aantre den tegen 't Gooi in Hilversum.' Een voor S.E.C. altijd moeilijke tegenstan der. Deze wedstrijd diende gewonnen te worden om de aansluiting met de kopgroep te behouden. In verband met blessures waren deze middag opgesteld Mark Timmer en Hans Berkhof en de 16-jarige Luits Houkes. Deze laatste speelde zeer verdienstelijk en kan een goede aanwinst betekenen voor de SEC- senioren. De eerste fase van de wedstrijd ken merkte zich door zenuwachtig en on nauwkeurig spel aan beide zijden. In de 13e minuut belandde de bal bij een Gooi-speler, die in het strafschopgebied vrij werd gelaten en fraai inschoot, 1-0. Twee minuten later was het al weer ge lijk toen de bal bij Tim Torsing kwam die de doelman van 't Gooi het nakijken gaf. Kansen ontstonden er aan beide zijden. Zo was er in de 20e minuut een goede kans voor S.E.C. toen Jan van Rees de bal hoog in het 't Gooi strafschopgebied bracht. Jos van Rouwendaal en de doel man van 't Gooi sprongen beide naar de bal, doch misten ook beide. Er was ech ter niemand van S.E.C. om daarvan te profiteren. In de 25e minuut een goede kans voor 't Gooi toen in de S.E.C.-ver- dediging Erik Heemskerk en Mark Timmer elkaar in de weg liepen, doch waarvan de speler van 't Gooi niet wist te profiteren. In de 31e minuut kwam S.E.C. op voor sprong. Jos van Rouwendaal kwam in het bezit van de bal, die de doelman van 't Gooi passeerde 1-2. De overigens goed leidende scheids rechter Vos uit Maarn liet de eerste helft maar liefst 53 minuten du ren, hoewel beide grensrechters hem verschillende malen er op attendeer den dat het tijd was. In de 2e helft begon 't Gooi sterker en wist zich in de beginfase verschillende goede kansen te creëren door het wei nig zekere spel van s.E.c. Vooral het centrum van de verdediging wist de bal vaak slechts weg te werken. In de 62e minuut resulteerde dit in een doel punt voor 't Gooi. Na een goed opgezet te aanval kon een speler van 't Gooi vanaf de achterlijn de bal voortrekken. De S.E.C.verdediging zag dit lijdzaam aan zodat een speler van 't Gooi daar op simpel de bal in het doel kon tikken, 2-2. S.E.C. leek nu geheel van slag te raken en 3 minuten na de gelijkmaker wist 't Gooi op voorsprong te komen. Het niet juist toepassen van de buiten- spelval bracht een speler van 't Gooi vrij voor S.E.C.-doelman Erik Heems kerk en scoorde 3-2. Na een scrimmage in het strafschop gebied van 't Gooi wist Bert Holwarda S.E.C. toch nog op gelijke hoogte te brengen, 3-3. Direct daarop wisselde trainer Bjjker de nog niet geheel fitte Holwarda voor Robby Embriqs en Theo Altenaar werd in de 74e minuut gewisseld voor.HansEpskamp. Hoewel de wedstrijd kwalitatief niet best was, kon hot publiek echter wel warm blijven door de vele goede doel- rijpe kansen aan beide zijden. Zo was er in de 75e minuut een goede kans na een hoekschop van John Derk- sen. In de 77e minuut was 't Gooi dicht bij een doelpunt toen een speler van dit team van korte afstand vrij voor het doel overschoot. De beste kans voor 't Gooi kwam in de 79e minuut toen na een snel genomen inworp plotseling een speler van 't Gooi op 2 meter afstand geheel vrij kwam en over schoot. De laatste minuten waren voor S.E.C. en in de 89e minuut waren zowel Robby Embriqs als Jos van Rouwendaal dicht bij een doelpunt, doch het geluk ont brak hen. Toch kwam S.E.C. nog op winst. In de 90e minuut kwam de bal in het bezit van Robby Embriqs. Deze wist met een beheerste schuiver de uitkomende doelman van 't Gooi in de korte hoek te passeren. Hierdoor werd deze wed strijd toch nog een 3-4 overwinning voor S.E.C. Voor de neutrale toeschouwer misschien iets te veel, omdat een ge lijkspel de krachtsverhouding beter had weergegeven. Belangrijke punten echter voor S.E.C., die de (kleine) kansen op een kampioenschap hierdoor behoudt. SEC 2 blijft volop in de race om het kampioenschap in de res. 3e klasse D. De vierde zege op rij werd op het Her culesterrein behaald met goed voetbal van het gehele team. Na ca. 20 minu ten scoorde spits R. Embriqs met een goede aanval 0-1. Op slag van rust slaag de W. Altenaar er in de score tot 0-2 op te voeren. Na de pauze had er meer ingezeten om de score te verhogen, doch door te laconiek spel en het te mooi willen spe len bleef de score 0-2. Met nog 4 wedstrijden op eigen terrein te gaan en 2 uitwedstrijden blijft SEC 2 volop meedraaien voor de titel en gaan de trainingen nu hun vruchten afwer pen. SEC 2 heeft met 15 gespeelde wedstrij den 21 punten. De A-junioren van SEC moesten zater dag aantreden tegen Amsvorde. Een SEC-zege lag in de lijn der verwach ting, ondanks het ontbreken van Olaf de Bruin, Jeroen de Jong en Luits Houkes. In de le minuut was Mark Kriek dicht bij een doelpunt. De Amsvorde-doel- man wist het goéde schot èchtër te ke ren. In de 7è minuut loste Antek Wojt- kowska'een goéd schot op het Amsvor- de-doel, dat door de doelman maar net naast het doel gewerkt kon worden. In de 12e minuut leidde een slordigheid in de SEC-defensie bijna tot een tegen doelpunt, doch de doelpaal redde SEC. Het beste van het spel en de beste kan sen bleven echter voor SEC. iedereen dacht dat het SEC in de 2e helft zeker zou lukken. Dit bleek echter niet zo te zijn. De beste kans in de be ginfase was voor Amsvorde, doch ook zij wisten hiervan niet te profiteren. Het spelpeil werd er niet beter op. SEC zakte ver terug. Men begon steeds ge- haaster te spelen op jacht naar een treffer. Daardoor werd het spel ook onnauwkeuriger. Uitgespeelde kansen werden dan ook weinig gecreëerd. Bij na moest men zelfs nog het gelijke spel uit handen geven, toen na een misser in de SEC-verdediging een Amsvorde- speler alleen op het SEC-doel kon af gaan, doch gelukkig voor SEC naast schoot. Zo eindigde deze wedstrijd in een 0-0 stand. Een minder goede wedstrijd van SEC, waarbij weer eens bleek dat dit team teveel kansen nodig heeft om te scoren. Uitslagen SEC-Jeugd zaterdag 17 maart '84: ^sECAl - Amsvorde Al 0-0 SEC Bl - Baarn B2 3-0 Amersf. Boys Cl - SEC Cl 7-0 SEC C2 - Amsvorde C2 1-3 SEC Dl - Roda Dl 0-2 Hees Dl - SEC D2 5-1 SECD3-CJVVD3 3-1 SEC El - Soest E2 2-1 IJsselmeerv. F1 - SEC Fl 4-1 APWCF2-SECF2 1-0 Wedstrijdprogramma SEC-Jeugd zaterdag 24 maart 1984 Amersf. Boys Al - SEC Al 15.00 uur SEC Bl-Hees Bl 12.00 uur Spakenburg B3 - SEC B2 15.00 uur SEC Cl - IJsselmeerv. C2 13.00 uur Roda C4-SEC C2 13.45 uur Quick Dl - SEC Dl 13.00 uur VVZAD4-SECD2 11.00 uur Roda D6-SEC D3 12.00 uur Roda E3-SEC El 12.00 uur Damesvoetbal zaterdag 25 maart '84: Naarden - SEC 10.00 uur Dames hadden minder moeite met Bourgondië: 56-30 Vóór de heren-ontmoeting speelden beide damesteams tegen elkaar. In Wijk bij Duurstede wisten de Soester dames eerder een prima overwinning te behalen, hoewel dit niet eenvoudig was geweest. In de return waren de Soester dames duidelijk het betere team. Zij wis ten via een geleidelijke eerste helft (24-12) de wedstrijd volledig naar zich toe te trekken en zodoende met ruime cijfers deze ontmoeting te winnen: 56-30. Wedstrijden komend weekeinde: Het eerste herenteam zal zaterdag avond in Beukendal spelen, waar het om half negen de ontmoeting heeft met het Nijkerkse Sparta. In ieder geval een leuke tegenstander, waarbij de Soester heren het vertrouwen in eigen kunnen iets op kunnen vijzelen. Heren 2 komt om kwart over zeven in Beukendal uit tegen de reserves van Sparta. Om zes uur komen in Beuken dal de jongens junioren uit tegen Dunckers junioren. Dames 1 gaat zaterdag naar Nijkerk om daar om half zes te spelen tegen Sparta. Tot slot gaat het meisjes juniorenteam zaterdag naar Houten waar zij'om half zeven spelen tegen Woodpeckers. Aanstaand weekend zullen in het kader van de triathlonvoorbereidingen twee A.V.Pijnenburg-atleten deelnemen aan de internationale stadmarathon van Wenen. In Jaap van den Berg en Henk Schaak, die hun sporen reeds verdienden in het triathlongebeuren, heeft A.V.Pijnenburg haar best ge trainde afvaardiging. Waarom zo vroeg in het seizoen en zo ver van huis? Het is namelijk van belang en het is te vens een verplichting om een goede marathon te lopen om te voldoen aan één van de eisen, die gesteld worden aan deelname in het Nederlands kam pioenschap te Almere. Beide atleten trainen op alle drie de onderdelen, t.w. zwemmen, fietsen en lopen. Na het vol brengen van een marathon kunnen zij zich meer gaan richten op fiets- en zwemtrainingen, terwijl de looptrai ning goed onderhouden zal worden. Zij zijn beiden goed gemotiveerd en zullen proberen goede tijden neer te zetten, die tevens van belang zijn voor het klassement van de Soester Runnerscup.i jaap van den Berg denkt zeer voor zichtig aan het klubrekord, dat met 2 uur 35 min. en 30 sec. op naam van Eef van den Brink staat. Henk Schaak gaat proberen zijn persoonlijk rekord scher per te stellen en hoopt op een tijd onder de 2 uur en 40 min. Jaap van den Berg, die vorig jaar 4e was in het nationaal kampioenschap triathlon, zal dit jaar proberen een nog betere klassering te verwezenlijken en gezien zijn enorme vooruitgang in prestaties is hij kandi daat voor een ereplaats. Henk Schaak, die ook al een behoorlijke staat van dienst heeft, gaat dit jaar ook meestrij den om in de voorste linies te eindigen. Met belangstelling zullen hun verrich tingen in Wenen worden gevolgd door hun klubgenoten. Cross te Oosterhout Na enige stilte rondom Joop van Leijenhorst liet hij afgelopen zondag weer van zich horen. Hij startte in één van de laatste crossen van het seizoen.» Hij ging goed mee tussen de sterke jongens. Een prima 13e plaats was de beloning van zijn heroptreden. Een mooie opsteker na zijn blessure. De altijd lastige derby tegen Baarn is geëindigd in een overwinning voor het bezoekende VVZ. Werd de eerste wedstrijd tussen beide ploegen nog vrij gelukkig gewonnen door VVZ met 2-0, deze keer liet VVZ er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Hiermee behaalde VVZ uit de laatste drie wedstrijden 5 punten en kan zich langzamerhand rekenen tot de sub-top. WZ begon de wedstrijd erg sterk met enkele goede aanvallen. Reeds in de 6e minuut resulteerde dat in de openings treffer, toen uit een vrije trap Willem de Vries vanaf de hoek van het straf schopgebied inkogelde. Daarna behield VVZ het initiatief, waarbij goed op balbezit werd ge speeld. Tot halverwege de eerste helft waren er zodoende uitstekende moge lijkheden voor Kees van Dijk en Wil lem de Vries toen zij door de Baarn- verdediging braken, maar de schoten leverden niets op. In de 20e minuut had Kees van Dijk een uitstekende mogelijkheid om de score te verhogen, toen uit een voor zet van rechts van Pieter Bade hij zich goed vrijspeelde, maar vervolgens naast schoot. WZ viel sterk terug en kon Baarn, dat tot nu toe nog weinig had klaar gespeeld, wat terug doen. Dichtbij de gelijkmaker was men toen uit een voorzet keeper v.d. Pol miste en een Baarn-speler op de kruising kopte, waarna de terugspringende bal voor open doel werd overgeschoten. Even later redde Pieter Bade op de doel lijn toen Baarn-spits Paul Stam goed inkopte. Tenslotte was er nog een goe de mogelijkheid voor Baarn-aanvoer- der Kuipers toen zijn kollega-aanvoer- der v. Barneveld de bal slordig ver speelde. Hij schoot echter te gehaast naast. Hiermee bleek Baarn zijn kruit verschoten te hebben, want het kwam in de rest van het stuk niet meer voor. WZ hernam het initiatief en bereikte aldus met een 1-0 voorsprong de rust. Na rust controleerde WZ de strijd, al was Baarn nog even gevaarlijk met twee vrije trappen vanaf even buiten het strafschopgebied en door een goede aktie van Baarnspits Stam, wiens schot echter gestopt werd door keeper v.d. Pol. Ook WZ probeerde het in deze eerste fase van de tweede helft met afstandsschoten, die echter een prooi waren voor de keeper. In de 25e minuut kwam WZ aan een ruimere voorsprong, toen een voorzet van rechts in het strafschopgebied stui terde en Kees van Dijk zijn tegen stander te vlug af was en de bal hard inschoot, 0-2. De strijd was hiermee beslist en WZ was de rest van de tijd heer en meester. Een kwartier voor tijd liep Wout Logtenstein tegen een boeking op, waarna bij vervangen werd door Arjan Mout, terwijl gelijk tijdig Marcel de Graaf in de plaats kwam van Cor der Daas. Zijn eerste aktie was, meteen een goede, want uit een uitstekende pass van De Vries lob- te De Graaf de bal over de uitlopen de keeper, 0-3. Vervolgens waren er nog uitstekende schoten van de opko mende Pothoven en Willem de Vries, welige echter, werden gestopt. Laatst genoemde d^e^ ,ut, de laatste mi nuut nog ééns'dunnetjes over, maar het schot uit een vrije trap belandde nu op de lat. Eindstand derhalve 0-3. De wedstrijd was zeer belangrijk voor de Soesters, omdat men op de rand van degradatie staat. In de eerste minuut keek V.V.Z. al bijna tegen een achter stand, maar gelukkig werd deze goal af gekeurd. De eerste 20 minuen gingen gelijk op daarna kwamen de Soesters steeds meer in hun spel. Altius werd teruggedrongen en na 43 minu ten kwam het eerste doelpunt voor WZ van de voet van Günther Bux- torff, 0-1. Na de thee begon Altius gelijk erf fel, om snel gelijk te komen. Hierdoor werd WZ ver op eigen helft teruggedrongen. De Soesters loer den op de counter, maar erg veel kansen ontstonden er niet. Na twintig minuten werd het 1-1 na een vrije trap van Altius. Altius ging door want met een gelijk spel was men niet tevreden. VVZ hield het spel goed vast en men kreeg goede kansen. Günther Buxtorff werd op de rand van het strafschopge bied onderuit gehaald. Hans Holtrop had deze keer meer geluk en schoot de bal beheerst langs de muur, 1-2. Een minuut later was het weer Hans Holtrop die de bal uit een corner terug kopte op Buxtorff die onder de kruising kopte, maar de bal werd van de lijn ge kopt. Toen ontstond de mooiste aanval van de wedstrijd. Robbie Immerzeel Sportongeval in Beukendal Tijdens een handbalwedstrijd in de sporthal Beukendal kwam een 21-jari- ge inwoner van Zeist zodanig in aan raking met de doelman van de tegen partij dat hij hard op de grond viel. Omdat hij vervolgens klaagde over pijn in zijn hoofd werd hij per ambu lance naar het ziekenhuis in zijn woon plaats overgebracht. Baarn Al - Hees Al 3.2 Vanaf het startsein waren de A-jun. de mindere van Baarn. Binnen tien minu ten was liet 2-0 voor Baarn en in de 15de minuut mochten ze ook nog een staf worp nemen. Het werd 3-0. Direct na de rust kwam Hees aan de beurt en was het W. Daatselaar die 3-1 aantekende. In deze vriendelijke wedstrijd zou An- dré Blankesteyn nog 3-2 scoren. De B-jun. hadden pech ook al had Jacco Suik 1-0 gescoord. Toch zouden de gas ten met 2-1 winst naar huis gaan. De C- jun. hadden meer geluk. Na met 1-0 achter te hebben gestaan kwamen ze met goed spel van Erik Looysen en twee doelpunten van Michel Everts met 2-1 terug. Nadat later op de dag de Hees-selectie SEC met 4-0 van het veld speelde, moesten de D-pups. aantreden tegen SEC-D2. Na zeer beheerst en uitge kiend spel van Coljee konden de Hezia- nen-pups met 5-1 van het veld stappen. De F-pups deden het matig en ver speelden een 1-0 voorsprong naar een 1- 1 gelijk stand tegen K.V.V.A. Hees Cl-A.P.W.C. Cl 2-1 Hees Dl-SEC D2 5.1 Hees Fl-K.V.V.A. Fl 1.1 Hees Bl - IJsselmeerv. Bl 1-2 Programma Hees-Jeugd 24-3-'84: Hees Al - Spakenburg A2 15.00 uur SEC Bl-Hees Bl 12.00 uur Hees Cl - Glind Cl 13.45 uur Quick Dl - hees Dl 12.00 uur Roda Fl - Hees Fl 10.00 uur gaf de bal diep op Buxtorff, omspeelde twee man en gaf hem strak voor op de inlopende Dank, deze stapte over de bal heen en Renes kon de hoek uitkie zen, 1-3. Volgende week staat de wedstrijd tegen C.S.W. 2 thuis op het progamma om 12.00 uur. Heel VVZ zal hopen dat deze lijn wordt voortgezet. WZ'49 Al - Achterveld Al 2-4 WZ Al kreeg zaterdag de hoogge plaatste A-junioren van Achterveld op bezoek. Een wedstrijd met twee ge zichten was het resultaat. In de eerste helft was het Achterveld dat het spel dicteerde en WZ in de verdediging terugdrong. Achterveld, dat zich feller toonde in de persoon lijke duels, was verreweg de gevaar lijkste ploeg en wist vrij gemakkelijk een riante 3-0 voorsprong op te bouwen, waarmee de rust werd bereikt. WZ Al dat de eerste helft veel te on samenhangend had gespeeld, leek op weg te zijn naar een grote, kansloze nederlaag. Toen Achterveld, niet lang na de rust, na een fout in de Soester achterhoede de voorsprong vergrootte tot 4-0 leek een débacle helemaal onvermijdelijk. Maar toen beseften de WZ-ers dat zij niet op het veld waren gekomen om van het zonnetje te genieten en werd er uit een ander vatje getapt. Op basis van een extra portie werk lust slaagden zij erin een aantal ge vaarlijke aanvallen op te zetten, die twee keer doeltreffend werden afge rond, door resp. Gert v.d. Munt en Olivier Noordam. Ook in de resteren de speeltijd kreeg VVZ de beste kansen en met een beetje meer geluk en over leg in de aanval hadden de WZ-ers nog voor een verrassing kunnen zor gen. Dit gebeurde echter niet zodat de wedstrijd eindigde in een 4-2 over winning voor Achterveld die, ondanks het betere spel van VVZ in de tweede helft, niet onverdiend genoemd mag worden. Ook de overige jeugdelftallen van VVZ waren dit weekend niet al te succes vol. Zeven nederlagen, drie gelijke spelen en drie overwinningen was de totale balans van afgelopen zaterdag. Tot de verliezers behoorde ook WZ Bl dat, zelf eerste op de ranglijst, Hooglanderveen Bl ontving, dat voor aanvang van de ontmoeting drie ver- liespunten meer had en de derde plaats innam. Er ontwikkelde zich een gelijk opgaande strijd, waarna Hooglander veen uiteindelijk de gelukkigste ploeg bleek en met een 2-1 overwinning huis waarts keerde. Aanstaande zaterdag ontmoet Bl een andere kandidaat voor de titel, nl. WZA B2; een wedstrijd die eigenlijk gewonnen zou moeten worden om de kans op de titel in eigen hand te hou den. De jongste WZ-ers, elftal E2. zorgden samen met hun collega's van S.O. Soest voor een waar spektakelstuk. WZ leek regelrecht af te stevenen op een grote overwinning, getuige de 3-0 voorsprong in de rust. Maar de "mannen" van Soest dachten er an ders over. In de tweede helft evenaar den zij de prestatie van hun tegen standers in de eerste helft, zodat dit aantrekkelijke treffen tussen jong Soester talent eindigde in een 3-3 ge lijkspel. Uitslagéh 17 maart' WZ Al - Achterveld Al 2-4 Soest A3-WZA2 l-i WZ Bl - Hooglanderveen Bl 1-2 Hoevelaken B3 - WZ B2 10-0 Amsvorde Cl - WZ Cl 2-1 WZC2-Quick C3 1-1 WZ Dl - Hoogland Dl 0-3 TOV D2 - WZ D2 0-7 WZ D3 - Jonathan D5 0-2 TOV El-WZ El 1-0 WZ E3 - Soest E3 3-3 Programma 24 maart 16.15 uur IJsselmeervogels A2-WZ Al 15.00 uur Achterveld A2 - WZ A2 14.15 uur WZA B2 - WZ Bl 15.00 uur WZ B2 - TOV B2 13.45 uur Roda C2 - VVZ Cl 13.45 uur VVZ C2 - WZA C4 13.45 uur VVZ C3 - Hoogland C4 13.00 uur VVZ Dl - WZA Dl 11.00 uur VVZ D2 - Spakenburg D2 11.00 uur Quick D4 - WZ D3 12.00 uur WZ El - IJsselmeervogels E2 11.00 uur Roda E5 - VVZ E2 Zaterdag 24 maart: wz 14.30 uur VVZ-Altius 12.00 uur VVZ 2 - CSW 2 14.30 uur VVZ 3 - Advendo 2 15.00 uur Eemdijk 3 - VVZ 4 12.00 uur WZ 5 - Naarden 5 14.30 uur VVZ 6 - Lelystad 7 14.15 uur Hoevelaken 6 - VVZ 7 SEC 14.30 uur SEC - FC Horst HEES 14.30 uur TOV-Hees 14.30 uur DVS 4-Hees 2 16.15 uur CJW 5 - Hees 3 14.30 uur Hees 5 - Roda 4 SOESTERBERG 15.00 uur Rood Wit - Soesterberg 12.00 uur Soesterberg 2 - FZO 3 Zondag 25 maart: S.O.SOEST 14.30 uur Soest-BVC 11.00 uur Soest 2 - Elinkwijk 3 11.30 uur Saestum 2 - Soest 3 14.30 uur KVVA 4 - Soest 4 12.00 uur Soest 5 - LVV 3 14.30 uur Soest 6 - LVV 5 11.00 uur BVC 5-Soest 7 14.30 uur Soest 8 - De Vesting 5 11.30 uur LVV 8 - Soest 9 9.30 uur Victoria 9 - Soest 10 9.30 uur Soest 12 - Vesting 10 10.00 uur Olympia 9 - Soest 13 9.30 uur Soest 14 - Actif 14 9.30 uur Soest 15 - SIOS 6 SEC 14.30 uur DSO(U)-SEC 11.30 uur Zeist 2 - SEC 2 11.00 uur SEC 3 - Achterveld 3 11.30 uur SEC 4 - Roda 3 11.00 uur SEC 5 - Achterveld 5 14.30 uur KVVA 8 - SEC 6 SOESTERBERG 14.30 uur Soesterberg - Bunnik 11.00 uur Amsvorde 3 - Soesterberg 2 11.30 uur Soesterberg 3 - KWA 5 11.30 uur Aurora 4 - Soesterberg 4 Damesvoetbal: Zaterdag 24 maart: 10.00 uur VVZ-SVL Zondag 25 maart: 9.30 uur Soest - LVV 11.30 uur Soest 2 - De Vesting 2 10.00 uur Naarden - SEC 11 >90 uur Soesterberg - Kockengen

Soester Courant | 1984 | | pagina 23