Twee bouwprojecten in Overhees gestart 50 jaar geleden in Soest Stoeisterke kinder- brillen Narre Knollen danken bedrijfsleven en middenstand grassi». Beslissing over tribune Beukendal niet eerder dan in juni 23 Maart 1934 SPORTIEVE BLOUSES vri jeti jdskleding Wij hebben ook kampeervakanties voor mensen zonder tent WOENSDAG 21 MAART 1984 SOESTER COURANT PAGINA 5 Soest bouwt uitsluitend voor woningzoekenden' Bouwzaken HOIMND INTERNATIONAL Beschikking Hinderwet Op naar uw vakman-opticien LiiïJj-'dajjriyiJjjj Akoestisch onderzoek industrieterein WAO-groep Soest opgericht ^srausnsAisivMsnHA Annie? ;r haalt krentenbollen Q bij BRAM «anjBrausnsusrfii met korte mouw in 8 verschillende kleuren (2 modellen) slechts INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a TELEFOON 02155-22565. V OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. v.Weedestr.59 tel.12424 Soest De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen Wit- denkt flat hij bij het Holland International Reisburo alleen volledig ver zorgde vakantiereizen kan kopen, zit er ver naast Zo kunt u bij ons ook terecht voor een heel aardige kampeervakantie. En het aar dige is vooral, dat uw bunga lowtent of caravan al op een topklasse camping te wachten staat. Ejirocamp Zo kompleet ingericht - van kurketrekker tot koelkast, dat u zelf maar weinig hoeft rnee te nemen. Kom gerust even langs om dat Eurocamp Kampeervakantie program ma op te halen. U vindt er reizen naar 45 topcampings in 6 landen Reisburo j, Soest Steenhoffstraat 15a, tel. 02155 -16571. Tijdelijke verkeersmaat regel In verband met bestratingswerkzaam heden zijn de Belvedèreweg en het ge deelte Industrieweg tussen de Belve dèreweg en de Kostverlorenweg voor alle verkeer in beide richtingen gedu rende de periode 19 maart tot en met 6 april afgesloten. Tijdens die periode wordt het éénrichtingsverkeer op de Kostverlorenweg tijdelijk opgeheven. Gemeentegids Soest 1984 De gemeentegids Soest 1984 wordt in de week van 26 tot en met 30 maart huis- aan-huis bezorgd in Soest en Soester- berg. Wanneer men op 2 april nog geen gemeentegids ontvangen heeft, kan me er een afhalen in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum of bij de hulpse cretaris Soesterberg. Het Karnaval zit er weer op. De feestneuzen liggen weer in de la en de lolbroeken weer op de kastplank. Voor het bestuur van de Soester Kar- navalsvereniging "De Narre Knollen" is het nu de tijd van bezinnen en terugkijken. Een terugblik met een glimlach. Het Karnaval was bijzonder geslaagd. Een daverende opening op de vrijdagavond met de Dolly Dots; een mooie optocht zaterdagsmiddag; de gezellige zaterdagavond; het leuke kinderkarnaval op de zondagmiddag; de drukke, maar oergezellige zondagavond; de maandagmiddag, een hoog tepunt met het 60 karnaval; de knallende sluiting met Veronica's Drive-in Show voor de jeugd op de maandagavond. "De Narre Knollen" realiseren zich echter wel dat dit grootse gebeu ren mede van de grond kon komen door de spontane medewerking van het bedrijfsleven en de middenstand. Het bestuur van "De Narre Knollen" wil dan ook graag zijn erkentelijkheid uitspreken voor de financiële, dan wel materiële bijdrage van onderstaande bedrijven: Sm ^i'-uflEJO Verhuisbedrijf v. Buuren Modehuls de Ster wXïrljfGebr.Beljer ^rmaSSmaat" b'V' S7TTl? T"' Slagerij den Blanken 2! WeV' Banketbakkerij WRade^ket ^emXbedrljf H. de Ruygt SSSSSSZ?"»" Ba|SJ. Radenraker Fam. Th. v. Steen A' "nden EleMnotechnisehbureau Frans SalomoL Bouwmaterialen Couranf ^emeSbedrijf v. Breuke. GrootGaesbeeker Gilde RABObank" Loodgieters, en verwarmingsbedrljf DAV0 ijzerwaren Nederlandse Middenstandsbank °am Cafe Rest. Darthuizen slijterlj B y d Llnden Tevens gaat speciale dank uit naar de vrijwillige Brandweer, de E.H.B.O. de politie en de Gemeente Soest voor hun medewerking en alle adver teerders in de "Knollenkrant". Bij besluit van 6 maart 1984 heeft het college van b. en w. een beslissing genomen op het verzoek om een oprichtings cq. revisie cq. uitbreidings vergunningvan: 6 J. H. A. Rensenbrink, Insingerstraat 66 te Soest voor een autoherstel- plaats en groothandel in auto-onderdelen op het perceel Insingerstraat 66 te Soest. De strekking van de beschikking luidt: 'positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe.' Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 21 maart ter inzage op de ge meentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren heb ben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1s-Gravenhage Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. 1. W. T. F. Pouwels, Honingzwam 28 te Alphen aan de Rijn, ten behoeve van het bouwen van een woonhuis op het perceel Lange Brinkweg 62a; 2. M. J. van Lubeck, Da Costalaan 2a te Soest, ten behoeve van het uitbrei den van het woonhuis op het perceel Da Costalaan 2a. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 22 maart 1984 eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wet houders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 -12.00 uur) ter gemeentesecreta rie afdeling I, kamer 23ter inzage Ondanks aandringen van met name VVD-raadslid (en bestuurslid van de Sportstichting) Jan Jacobs, op een vroegtijdiger behandeling, zal de gemeenteraad van Soest zich pas in juni buigen over een beslissing met be trekking tot de vervanging van de tri bune in de sporthal Beukendal. Alleen als er nieuwe gegevens op tafel komen, met name in de financiële sfeer, kan een eerdere behandeling van het voor stel tegemoet worden gezien, aldus wethouder drs. J. Menne van Finan ciën tijdens de raadsvergadering vorige week. Jan Jacobg wees erop dat er allerlei nadelige financiële conseqenties zijn verbonden aan het uitsel van de be sluitvorming tot na 1 mei, zowel voor de gemeente (c.q. de Sportstichting) als voor de pachter van het restaurant in Beukendal. Hij vroeg zich af wat dan wel het financiële voordeel van uitstel tot juni zou zijn, en wilde het raads voorstel liever al in de vergadering van 26 april op de agenda hebben. "Het ontbreken van een adequate toe schouwers-accommodatie heeft geleid tot een onaanvaardbare situatie," aldus Jacobs. "De tribune heeft een zeer vitale functie en uitstel betekent een nog grótere schadepost voor de sporters, de gemeente en de pachter van het restaurant. Jacobs vond het vreemd dat het herstelplan niet wordt uitgevoerd, ter wijl er in de begroting 1984 toch ruimte voor is geschapen. Hij kenschetste het krediet-beleid als "dualistisch": "Voor de aanleg van de nieuwe telefooninstal latie en de automatisering zijn toch ook kredieten verstrekt! Waarom zou dat voor de tribune niet kunnen? Wethouder Menne bracht naar voren dat er geen enkel schriftelijk stuk was dat over de door Jacobs aangekaarte nadelige gevolgen uitsluitsel gaf. Al leen de directeur van de Sportstichting had daarover mondelinge mede delingen gedaan. Die laatste opmer king bracht Joop van den Brakel (PvdA) tot de vraag of het gemeente bestuur soms geen vertrouwen heeft in zijn eigen ambtenaren, maar dat werd zowel door burgemeester Scholten als door wethouder Menne ferm van de hand gewezen. De wethouder hield vast aan de ziens wijze dat het beter is met de beslissing te wachten tot de vergadering van juni, waarin de bezuinigingen aan de orde zullen komen, om dan een verant woorde keuze ten opzichte van andere investeringen te kunnen maken. Het vasthouden aan die afspraak heeft geen financieel nadeel, aldus de wet houder Menne. Maar als het tegendeel zou blijken komt een en ander direct in de Financiële Commissie aan de orde. Beleefd verzoeken wij U onderstaande in Uw blad op te nemen. Bii voor baat onzen dank. Zoo nu en dan treft de melkleverancier het eigenaardig verschijnsel aan, dat bij enkele klanten de melk is zuur geworden, terwijl het groot ste gedeelte van het publiek daartegen niets te klagen heeft. In derge lijke gevallen treft niet. zooals door sommigen verondersteld wordt, de leverancier de schuld, maar is dit meestal de nalatigheid of onoplet tendheid van mevrouw. Het meest treft men dat aan in de eerstvolgende maanden Maart, April. Nu zijn er een paar factoren, welke wij even aan willen stippen 1. De melk is juist in beide genoemde maanden sterk gemengd met ver- sche melk, met als gevolg, dat de melk niet zoo sterk is als in den zomer. 2. Het publiek is gewoon geraakt aan het winterseizoen. De melk kan dan gemakkelijker drie a vier dagen bewaard worden zonder daar extra zorgen aan te besteden. In bovengenoemde maanden kan op som mige dagen de temperatuur aanmerkelijk stijgen. Dan zijn juist die heerlijke dagen gunstig om te gaan wandelen, maar dan is het ook zaak om de melk de behandeling te geven, die zich aanpast bij het klimaat. 3. sommigen hebben de gewoonte 's Zondags de melk af te roomen. De melk wordt dan weggezet zonder te koken. De laag room, welke op de melk komt, sluit deze luchtdicht af, waardoor deze melk verstikt en het onaangename gevolg heeft, dat men 's Zondagsmorgens de straat op moet om versche melk, waardoor U uzelf en den verkooper in gevaar brengt een procesverbaal op de loopen, daar het verboden is op Zondag melk te verkoopen. U kunt U deze moeite besparen door de melk direct na ontvangst te ko ken en ze daarna te bewaren op een koele luchtige plaats. Die 's Zondags room in de koffie wenscht, doet verstandig 's Zaterdagsavonds een klein fleschje room te bestellen. Hiermee is én voor mevrouw én voor den melkboer naar onze meening deze kwestie opgelost. DE VEREENIGDE SOESTER MELKHANDELAREN. De deskundige vertrouwensman die tijd voor uw ogen neemt. J. S. Nota Speciaal Optiek Vari Weedestraat 87 3761 CD Soest Tel. 02155-17120 Rijverboden In het afgelopen weekeinde heeft de politie een aantal automobilisten weer betrapt op rijden onder invloed. Een inwoner van Amersfoort werd aange houden toen hij over de Birkstraat reed. Een inwoner van Eemnes over kwam hetzelfde op de Van Weede straat. In beide gevallen volstond de politie met een rijverbod. Een 34-jarige inwoner van Soest, die op de Van Goyen- laan werd aangehouden, onderging de bloedproef. Hij kreeg niet alleen een rijverbod maar ook een proces-verbaal. Bovendien bleek hij niet in het bezit van een rijbewijs te zijn, zodat ook dat hem een verbaal opleverde. Met het leggen van een "isolatie-brood- je" voor 21 premie B-woningen en het storten van een deel van de betonnen fundering voor 18 twee-onder-één-kap- woningen in Overhees heeft wethouder drs. G. Plomp van Ruimtelijke Orde ning vrijdagmiddag j.1. de start inge luid van twee nieuwe bouwplannen in deze fors uitbreidende wijk van Soest. De premie B-woningen komen te staan aan het J. H. Isingserf, de andere wo ningen verrijzen aan de Turfstreek. Beide types worden gebouwd in op dracht van het Bouwfonds Nederland se gemeenten. De officiële plechtigheden vonden kort na elkaar plaats en werden bijgewoond door een groot aantal genodigden, die per bus naar de bouwplaatsen waren gekomen, en een aantal van de toekom stige bewoners. Later werden zij in restaurant Darthuizen onder het over vloedig genot van hapjes en drankjes getracteerd, waarbij de heer Plomp in een korte toespraak Ijet Bouwfonds be dankte voor zijn inspanningen in Soest. 'We zijn daar erg blij mee, vooral ook omdat het niet bij deze twee projecten blijft. We moeten nu eenmaal blijyen bouwen.' De heer Plomp benadrukte dat het bij het doorvoeren van de bouwplannen niet ging 'om het bouwen als zodanig noch om het gemeentelijke grondbe drijf te saneren, maar uitsluitend om de vele Soester woningzoekenden aan betaalbare woorirüimte te helpen. Ddt staat bij alles centraal De realisering van de woningen was vooral te danken aan de mensen van het Bouwfonds, aldus de wethouder, die op pad waren gegaan om te kijken 'of er nog wat te versieren viel.' Hij wenste het Bouwfonds dan ook geluk met het feit dat het gelukt was dit con tingent premie B-woningen 'voor de leeuwen weg te slepen,' nu het steeds moeilijker wordt. 'Soest zou het zeker op prijs stellen als u vaker op pad ging. Bij beide projecten paste het, aldus de wethouder, de pet af te nemen voor de voortvarendheid waarmee aan de bouw begonnen was. Wateroverlast, zoals in andere delen van Overhees, zullen zich hier zeker niet voordoen, door het gebruik van de zgn. isolatie broodjes. Namens het Bouwfonds sprak de heer G. JLouter, directeur van het district Midden-Nederland, over een 'huzaren stukje' omdat de gemeente Soest in de afgelopen anderhalf jaar meer dan 200 ongesubsidieerde woningen heeft ge bouwd, waarvan het grootste deel voor mensen met modale inkomens, die voor praktisch 100 procent voldoen aan de voorwaarden van de VVT-theorie. 'Wij prijzen ons gelukkig dat wij aan de totstandkoming hiervan hebben mogen bijdragen, in goede samenwerking met de gemeente en de woningbouwver eniging," aldus de heer Louter. Hij overhandigde .de wethouder,als blijk, Met een soépple handomdraai stort de heer Plomp het beton in de fun dering. Foto: Goos van der Wilt Het Bureau Van Dorsser uit Den Haag heeft van Burgemeester en Wethouders de opdracht gekregen voor het verrichten van een akoestisch on derzoek ten behoeve van de zonering van het industrieterrein Soest. Men name zal het onderzoek zich richten tot het bedrijf T.B.S. Allereerst zal de ge luidssituatie van het bedrijf geïnves teerd worden. Daarna zullen de ge- luidsgrenzen vastgesteld worden in verband met het toelaatbare volgens door de g|ejpeent^fa,ad vastgestelde Wet Geluidshinder. De kosten van het onderzoek, 80.000 gulden, worden volledig door het Rijk vergoed. Ten behoeve van de begelei ding van het projekt hebben Burge meester en Wethouder een werkgroep ingesteld, waarin zitting zullen hebben een vertegenwoordiger van de Regio nale Inspectie van de Volksgezondheid en Milieuhygiëne, een vertegenwoor diger van de afdeling Milieuzaken van Gemeentewerken en een vertegen woordiger van de afdeling Milieuza ken, Gemeentehuis. H.M. Koningin Emma 1858 -1934 Ons blad mag niet achterblijven in de betuiging van droefheid over het verscheiden van H.M. de Koningin-Moeder. Zeer zelden zal in een land zoo algemeene droefheid heerschen over den dood van een vorstelijk persoon als thans het geval is nu Dinsdagmorgen de mare door het land ging: "De Koningin-Moeder is niet meer." Zelfs ook bij hen, die het koningschap verwerpen; we denken hier aan de S.D.A.P.-ers; is er lof voor deze Koninklijke Vrouwe. En geen wonder. Wat de president van de Tweede Kamer Dinsdagmor gen zeide, is volkomen waar "De hoop van heel het land werd niet vervuld. Wat gevreesd werd, dag en nacht, is over ons gekomen. Een zware slag treft het Vorstelijk Huis, Een zware slag treft ook de natie. Treffelijke Gade, wijs Bestuurster, in waren koninklijken eenvoud, treffelijke Moeder, Grootmoeder, vol van teere zorgen voor het beminde kleinkind, zoo zag de Natie haar. Zij had Haar lief. Wat zij gegeven heeft aan Nederland, gaf Nederland haar weer. Zij schonk ons gansch Haar hart. Ons volk gaf Haar het zijne. De weemoed over dit verscheiden, wordt omgloord door den glans der rijke gave, die in haar geschonken werd. Wij buigen het hoofd en danken God voor wat Hij ons bestemde. De Koningin-Moeder was daarom zoo geliefd, omdat haar wapen om liefde te winnen de liefde was. Toen zij op 16-jarige leeftijd belijdenis des geloofs aflegde in de Evange lische Kerk te Arolsen, haar geboortestad, koos zij tot haar levens spreuk Joh. 4:16: Gos is liefde en die in de liefde blijft, die blijft in GOd en God in hem. Aan die keuze is zij getrouw gebleven. "Zij heeft veel lief gehad." Voor ons, Soesters, is haar verscheiden van bijzondere betee- kenis. Zij was Ambachtsvrouwe van Baarn, maar al woonde zij burger lijk gerekend in Baarn, wij hadden toch ook recht op Haar en we zagen als zij door Soest reed, Haar gaan met dat bijzondere oog van eerbied en liefde en we denken nog iets meer op het woord onze, als we zeiden: daar gaat "onze" Koningin-Moeder. We zullen dat nu niet meer kunnen doen. Maar Haar gedachtenis zal voor ons allen in bijzondere zegening zijn. God moge het Koninklijke Huis, onze dierbare Koningin en vooral Prinses Juliana sterken en troosten in dezen diepen rouw. Ingezonden stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur! Net als met schoenen, groeien kinderen ook uit hun bril. Daarom hebben wij speciaal voor hen een uitge breide collectie kinder monturen. Monturen, die niet alleen leuk zijn, maar ook tegen een stootje kunnen. BAKKER 9 g Overhees 2 Overal in den lande worden WAO- groepen opgericht, die ten doel heb- bern de belangen te behartigen van alle uitkeringsgerechtigden, in de ruimste zin des woords. Het bestuur van de afdeling Soest/Soesterberg van het FNV heeft het initiatief genomen ook in Soest een WAO-groep op te rich ten. Onder begeleiding van een districts-be- stuurder van het FNV werd op woens dagmiddag 14 maart j.1., in aanwezig heid van een 20-tal uitkeringsgerech tigden, de doelstelling van een WAO- groep besproken. De leden van een WAO-groep zijn zelf ook uitkeringsge rechtigden en zullen zich waar moge lijk inzetten om de belangen te behar tigen van de uitkeringsgerechtigden. In het kader van de bezuinigings maatregelen van de regering is het te verwachten dat ingaande 1 juli 1984 (en verder met een zekere regelmaat in de komende jaren) nog meer bezui nigingen worden ingevoerd. De WAO- groep zal zich daartegen waarnodig verzetten, maar ook voorlichting ge ven aan de uitkeringsgerechtigden in Soest en Soesterberg. Het werkplan van de WAO-groep zal tevens inhouden - twee of vier keer per jaar beleggen van bijeenkomsten van alle WAO-ers (daaronder ook te verstaan personen, die van het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds invaliditeitspensioen ont vangen); - het houden van spreekuren; - het beleggen van gesprekken met ver tegenwoordigers van de Gemeen schappelijke Medische Dienst, Be drijfsverenigingen en andere instan ties; - Voorlichtings- en discussiebijeenkom sten. De heer W. van Leuveren, voorzitter van de Afd. Soest/Soesterberg van het FNV, was zeer verheugd dat een zevental personen zich bereid ver klaarde zitting te nemen in de WAO- groep. Als voorzitter van de groep zal fungeren de heer J. W. ter Velde, Ere prijsstraat 42, 3765 AK Soest, tel. 15398. Nadere publikaties over de activiteiten van de WAO-groep zullen nog volgen. Wilt u meer weten over de doelstel lingen van de WAO-groep, dan kunt u zich in verbinding stellen met de heer J. W. ter Velde. Het contactadres voor Soesterberg is (voorlopig) de heer D. M. Wels, Plesmanstraat 123, Soes terberg, tel. 03463-3170. Wethouder Plomp legt het isola tiebroodje op zijn plaats. De heer Lou ter kijkt toe of dat wel zorgvuldig ge beurt. Foto: Goos van der Wilt van erkentelijkheid een fotoalbum en een fles wijn. Namens Sanders Bouwbedrijf en Aan nemingsbedrijf Van der Grift, die resp. de 21 en 18 woningen bouwen, bood de heer J. Linden Hovius de wethouder onder dank een boek aan.

Soester Courant | 1984 | | pagina 5