Meningen van tersbv jimea., lezers 'Slick '84' Europese Primeur in Autotron Drunen De Vangrail viert feest Even een reactie op Hans Jaloezie? Wie is Hans? Recept lewoontipsi Beste Hans, Ik ben blij dat jij op mijn brief in de S.C. van 7 maart j.1. reageert. Dat je een andere mening hebt over democra tie kan ik best billijken, maar dat je vindt dat ik geen gezond verstand zou hebben, vind ik toch- op z'n minst- wel zeer arrogant van je. Indien een regering een enquête houdt en de uitslag daarvan strookt niet met jouw opvattingen, dan zijn er alleen maar oproerkraaiers ondervraagd. Doet het NIPO een enquête en de uit slag komt met jouw opvattingen over een, dan zijn er blijkbaar geen oproer kraaiers ondervraagd? Je verhaal over een enquête over belastingsverla ging en het plaatsen van vernietigings wapens slaat als een tang op een var ken en komt overeen met het vergelij ken van olifanten met muggen. Jij denkt dat ik geïndoctineerd zou zijn, maar uit hetgeen jij schrijft blijkt ze ker duidelijk dat jij niet geïndoctri neerd zou zijn, of toch wel? Nu, ik denk van wel, want uit je commentaar spreekt duidelijk een zeer grote angst voro de komst van de Russen, die volgens jouw idee onze ergste vijanden zouden zijn. Dit idee heb je toch uit een bepaalde hoek, die daar steeds op ha mert en zodoende onze gedachten pro beert te beïnvloeden. Dus ook indoctri natie. Ook ik heb bewust de bezetting en al de ellende daarvan meegemaakt en juist daarom ben ik tot de conclusies ge komen dat wapengeweld alleen maar dood en verderf teweegbrengen en zeker niets oplossen Als nu een democratisch gekozen re gering, mede door de waarschuwende stem van het volk, dat haar gekozen heeft, van Idee gaat veranderden is zo'n regering dan slecht? Ik dacht van niet. Het is geheel normaal bij ons. Dat zulks niet achter het "ijzeren gordijn" gebeurt is bekend. Over het gevaar dat de komst van de Russen zou opleveren, heb ik reeds in 1937 gehoord van de NSB. Alleen had den zij een andere groep mensen uitgekozen om hun angst en onvre de op af te reageren. Nu weten we wat deze fascisten teweeg hebben ge bracht en ik ben bang dat mensen met jouw ideeën over het oplossen van de wereldproblemen tot hetzelfde resul taat zullen komen. Beste Hans, ik denk dat jouw sleuteltje er is om de poort te openen voor de weg die leidt naar zo'n oplossing, terwijl mijn sleuteltje een poort opent voor de weg die leidt naar een vredige oplos sing, die vreugde en gerechtigheid tot doel heeft. Wij zullen het wel nooit eens worden, ik wens je sterkte met je ingenomen standpunt en sluit hiermede verder commentaar uit. Plet de Roos. P.S. Hoe was je naam ook weer, Hans? jrfoeliestraat 24 n middenhuis met c.v.-gas, berging aapkamers, geheel vernieuwd sa- (toilet en badkamer), een lichte amer met open haard en extra imte op de zolder. >00.-. fatsoenlijke en onfatsoelijke tegenstan ders van jouw mening op één hoop ge smeten van 'oproerkraaiers' als 'Mient Jan Faber of Janmaat' en het betoog is bijna volmaakt. Nog even terug naar een positieve hou ding tijdens de jaren der bezetting, als of dat bepalend zou zijn voor het ver loop der scheidslijnen in 1984, na tevo ren net niet gezegd te hebben dat Piet een landverraderlijk standpunt in neemt, en het betoog van de volksmen ner is afgerond. Zo heb je van de tegen stander tenslotte een dom, gemakke lijk te beïnvloeden, wat landverrader- lijk ingesteld persoon gemaakt, en kunnen de toejuichingen van de massa losbarsten. Mijn toejuichingen, Hans, zullen daar niet bij zijn. Niet om wat je zegt, maar om hoe het eruit komt. Welke gevoe lens voeden in hemelsnaam jouw pen? Ik weet het niet. Ik ben er wel bang voor. Zo strijdt je niet, zeker niet als je je vizier ook nog gesloten houdt, beste Hans. Andries Hermsen. Het winkeldentrum is er toch voor de bewoners van Soest en hoeft toch geen prestige objekt te zijn? Als de gemeente de twee miljoen waar de grond voor verkocht is alleen wil besteden voor haar hobby (een nieuw gemeentehuis) en Soest-Zuid met een slecht gekozen objekt wil afschepen, dan zullen wij daartegen in opstand komen. De verontruste bewoners van Soest- Zuid J. M. Swanink QUEEN THE WORKS weg 11 staand woonhuis met c.v.-gas, tuin age. Indeling: grote woonkamer, ijke open haard, open keuken, bij- i, badkamer met ligbad en entree. Ding: 3 slaapkamers, vaste kasten, ip en vliering. •00,-. Zondagmiddagsoos voor eenoudergezinnen Op 1 april a.s. is er een zondagmiddag soos voor eenoudergezinnen. Deze wordt gehouden in het NVSH gebouw, gelegen aan de Curacaolaan 49 in Amersfoort. Deze middag begint om 13.00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Voor kinderen is er een apart programma. Wilt u meer over deze middag weten, dan kunt u bellen 's avonds na acht uur. Tel. 033-622217. reestraat 86. niddenhuis met ondergebouwde c.v.-gas en tuin op het Z.W. ië is de meest luxe badkamer Normaal - De Klok op Rock Alleen nn deze week Lb Queen - The Works Met de nr. 1 hit Radio GaGa Alleen nn deze week iken is het laatste woord op dit De vloeren op de begane grond egeld met traverting tegels. De mer en keuken met een fraaie Dk plavuis. Nieuwe c.v.-ketel. Vol- ieuwe en prachtige lichtschake- limmers en een fraaie wandtele- iedere kamer. Zeker is dat deze ongelooflijk veel te bieden heeft, i. woonkamer met open haard n boezem), eetkeuken compleet meest moderne apparatuur, aaie badkamer, 2e toilet, 3 slaap- en overloop. ALLE 13 GOED De hits van nu Alleen deze week Dire Straits - Alchemy Prima dubbele Live LP Alleen deze week STEENHOFFSTRAAT 15 - TEL. 12132 ITDIJK nelaan (naast nr. 38). bouwen riante, geschakelde zen met ankerloze spouwmuren 00 m2 eigen grond, iksteen gevels, gedeeltelijk gla- lakken en de balkons geven deze an buitengewoon origineel aan- eling: hal, toilet, l-vormige woon st gedeeltelijk verlaagd plafond, in open keuken, inpandige gara- ardieping: 3 slaapkamers, werk- ner, badkamer, overloop en licht- erdieping: lichthof, overloop en derkamer, ig september 1984. men f 250,000,- vrij op naam. Men neme: een stukje onwetendheid plus een stelletje oproerkraaiers, mengt dit met Janmaat en Mient-Jan, 1 een snuifje links gerichte lieden in eenvoudige lieden (waaruit een volk nu eenmaal meerendeels is opgebouwd) 'volgens Hans, gooit daar een schep, door de VARA en zelfs de NOS ge ïndoctrineerde lieden bij. Ik zou haast de fanaten vergeten en de mensen die de bezetting niet hebben meegemaakt. Ruikt u ondertussen iets dan is dit zéér verontrustend, dit reikt ongeveer naar landverraad (in ieder geval in moreel opzicht). Nu het resultaat van dit brouw sel: onwetende Piet die geen kruisra ketten wil. Maar dan hebben we de halve kolom les in democratie van Hans al achter de rug. Maar gelukkig zitten mijn vrienden in de regering roept Hans tenslotte triomfantelijk uit. Maar helaas heeft hij bij het lesgeven aan eenvoudige lieden zoals ik een kleinig heidje over het hoofd gezien. Het parlement, ook wel volksvertegen woordiging genoemd. Want dezelfde avond, woensdag 14 maart, op het nieuws voor doven en slechthorenden (dit kan geen toeval zijn) zag ik dat Bert de Vries de premier moest mededelen dat er te weinig vrienden van Hans in het parlement zaten om zo maar 48 raketten te plaatsen. Nou van de vrienden van je vrienden moet je het maar hebben. Die kunnen n.1. die jon gens in de regering, als ze kwaad of bang worden, zo terugsturen naar hun commissariaten (nee geen scheeps werven meer). Nou en wat de onwe tendheid van Piet betreft m.b.t. de geografische ligging van de USSR en de verschrikkelijke uitwerking van kernwapens kan ik Hans persoonlijk geruststellen. Hij heeft uit hoofde van zijn beroep (voor zijn pensionering) voldoende voorlichting gehad van zijn bazen. Misschien is hij daarom wel zo bang en bezorgd geworden, Beste Hans. J. M. Schipperen Smitsweg 403, Soest. Woensdag 28 maart ppo - v 9.00 uur Dgipep Bowling Wijkver-, 10.00 uur Bewegingsleer 1*7* 14.00uur Soos Veenbes"" k'' ,yüll°6 20.00 uur Bridge wedstrijden 20.00 uur Rijschool Los Donderdag 29 maart 10.00 uur Senioren Bowlen 10.00 uur Volksdansen 20.00 uur Rijschool Ruyssenaar 20.00 uur Bridge Eemland 20.00 uur Bowlen Wijkver. Vrijdag 30 maart 10.00 uur Senioren Bowlen 19.00 uur Jeugdbowlen Wijkver. 20.00 uur Klaverjassen T.I.P.S.Y. 20.00 uur Klaverjassen Chemco 20.00 uur 'Talenavond' Volksuniversi teit Zaterdag 31 maart 20.00 uur Bingo-avond Wijkver. Zondag 1 april 12.00 uur Koffie-concert Maandag 2 april 10.00 uur Senioren Bowlen 19.00 uur Bowlen S.B.B. 20.00 uur Rijschool Los 20.00 uur A.B.O.-cursus Dinsdag 3 april 19.00 uur Bowlen S.B.B. 20.00 uur Verg. 'Vrije Vogels' 20.00 uur Reanimatie-cursus nim; 255 I woonhuis 2e huisje gara- achtige tuin op bijna 1000 m2 nd. Een eigen wereldje met een ije ligging dichtbij het centrum 'oonhuis: Woonkamer met open kamer, bijkeuken, kelder, toilet ardieping: 3 slaapkamers, dak- idkamer en overloop. Het 2e gebouwd aan garage en heeft tair, kitchenette en woonkamer, heeft c.v.-installatie. m Naschrift redactie U heeft gelijk! Drunen-'Slick '84' is een nieuw element van het Autotron in Drunen. In het weekeinde van 24 en 25 maart maken ongeveer vijftig raceteams met hun sponsors een "pitstop" in dit automo bielmekka. Coureurs met hun helpers laten hun volledige uitrusting zien, en demonstreren hoe alles in zijn werk gaat tijdens echte races op Zandvoort. De naam van de tentoonstelling is afge leid van profielloze racebanden die slicks heten. "Slick '84" is een primeur voor Europa. Het spectaculaire evene ment wordt georganiseerd door het Autotron, het Circuit Zandvoort en het autosportmagazine Autorensport. Het is hun bedoeling om van deze "Slick '84" een jaarlijks terugkerende hap pening te maken. Zoals de auto- en motor RAI er zijn voor de presentatie van nieuwe modellen voor de openbare weg, zo moet "Slick '84" de jaarlijkse tentoonstelling worden voor alle nieuwe auto en motorraceteams. Het Autotron biedt een uitstekende en tourage. De gestroomlijnde bolides en van veel paardekrachten voorziene motoren staan straks broederlijk naast Limousines van weleer. Alles wat op de racebaan komend seizoen te zien is, zal op deze show van de partij zijn. En dat is heel wat: wegrace- en sprintmoto ren, formule auto's (Austin Metro's, Toyota Corolla's, Chevrolet's Camaro) kleinere toerwagens, selectie formules Ford 2000 en 1600, sportcarts 2000, rally-cross auto's en nog veel meer. Voor de deelnemers is er een wedstrijd aan de show verbonden. Een deskun dige jury beoordeelt wie zichzelf en daarmee de sponsors het meerst pro fessioneel presenteert. "Slick '84" is te bezoeken op zaterdag 24 en zondag 25 maart, beide dagen van tien tot zes uur. Een toegangskaartje kost acht gulden voor volwassenen en zes gulden voor kinderen tot en met 13 jaar. Inbraak Soesterbergsestraat Bij een inbraak in een woning aan de Soesterbergsestraat werd begin deze week een bedrag van 500 gulden aan buitenlands geld buitgemaakt. De dader forceerde de achterdeur van het huis en haalde zo ongeveer het hele huis overhoop. Het geld trof hij aan in één van de slaapkamers. Diefstal lege flessen Onbekenden hebben begin deze week bij een bottelmaatschappij aan het Weteringpad een nog onbekend aantal kratten met lege flessen gestolen. Voor hun daad vernielden zij tevens de af rastering van het bedrijfsterrein, die werd doorgeknipt. e villa met c.v.-gas, garage en 'atuurlijk, huizen zijn er genoeg, an met een inrichting en afwer- ize zijn ook in Soest op de vin- én hand te tellen, amer bijvoorbeeld in L-vorm •als de overige vertrekken op 3 grond prachtige plavuizen, ormig gemetselde open haard, men, convector verwarming, de keuken in en u bent al weer door het buitengewoon knap- lakvolle interieur hier. Warm, n luxe, zo kunt u dit huis karak- Het heeft een bijkeuken, 2 iteraard een zeer mooie bad- aapkamers en nog veel meer. harte welkom. Inbraak bij zeeverkenners Het clubgebouw van de zeeverkenners- groep de Paltz- en Eemgeuzen aan de Den Blieklaan heeft vorige week be zoek gehad van een tot dusver niet achterhaalde inbreker. Hij forceerde de toegangsdeur en nam een hoeveel heid gereedschap mee, zoals tangen, steek- en ringsleutels. Namens de zeeverkenners werd bij de politie aan gifte gedaan. alarmschijf ook op 12 inch single 3n Goyenlaan 129. Apparte- woonlaag met c.v.-gas, ber- garage, 2 slaapkamers, goede iderhoud. f 79.000,- 3ERG, Buys Ballotlaan 55. ewerkt huis met c.v.-gas en 3 slaapkamers, balkon, zol- I hele huis. f 128.500,- perpad 25. Modern woonhuis berging en tuin. Woonkamer ui naar de tuin, 3 slaapkamers, iet 2e toilet. f 139.000,- annie Schafthof 11. Royaal met c.v.-gas, berging en tuin, ers en zolder met 4e slaap- irgruimte. f 149.000,- rtweg 8. Vrijstaand woonhuis bergzolder en beschutte tuin. en sfeervol, woonkamer met 3 slaapkamers, f 198.000,- dhouderslaan 17. Schitteren- le villa met nieuwe rieten kap, rage, 3 slaapkamers, ruime met open haard, f 328.000,- EN INDUSTRIE aantal weken Eind maart bestaat het clubhuis "De Vangrail" 15 jaar en dat laat men na tuurlijk niet onopgemerkt voorbijgaan. De eerste feestelijke activiteit was de speciale bingo op zaterdag 17 maart, die druk bezocht werd en erg gezellig was. Uiteraard was dit niet de enige activiteit rond het 15-jarig bestaan, want in de week van 26 t./m. 31 maart is er een speciale feestweek. Het programma voor deze week ziet er als volgt uit: Maandag 26 maart: Vangrailfeest. Alle kinderen van 4 t./m. 12 jaar zijn dan van 16.00 uur tot 17.30 uur van harte welkom. Er is dan een voet/handbalparcours, een knut- selzaal waar je o.a. petjes en vlagge tjes voor het 15-jarig bestaan kunt maken, en ook kun je allerlei leuke gooi- en werpspelletjes doen. Toegang gratis. Dinsdag 27 maart: Kinderfilm 'De Fraggels'. Dit is een leuke film over kleine slimme manne tjes en grote domme reuzen. De film begint om 16.00 uur en duurt tot 17.30 uur. Alle kinderen van 4 t./m. 12 jaar zijn dan van harte welkom. De toe gangsprijs voor niet Vangrailleden be draagt 1,-. Woensdag 28 maart: Clown Benno. Ja heus, een echte clowndat wordt lachenOok deze acti viteit is voor kinderen van 4 t./m. 12 jaar. We beginnen om 14.00 uur en ein digen ±16.00 uur. Toegangsprijs niet Vangrailleden 1,-. Speciale avond 14 Vanaf 19.30 uur tot ±22.00 uur is er een speciale avond voor de 14+ bezoekers, die door hen zelf georganiseerd zal worden. Toe gang^ Alléén voor pasjes-leden. Donderdag 29 maart: Kookgroepen. De kookgjoep van de vrijdag verhuist dan voor één keer naar de donderdag. Omdat alle kook- groepleden kunnen blijven eten, begin nen we dit keer om 16.30 uur tot 18.30 uur. Wat we allemaal eten blijft een verrassing. Vrijdag 80 maart: Medewerkersfeest. Deze avond is er geen 14 maar is er feest voor de be- stuurs- en oud-bestuursleden, vrijwil ligers- en oud vrijwilligers, stagaires- en oud stagaires, beroepskrachten- en oud beroepskrachten. Zaterdag 31 maart; Open dag. Van 10.00 uur tot 15.00 uur houden wij open dag voor iedereen. Er zijn dan o.a. de volgende activiteiten: info stands, kleine tentoonstelling van gemaakte werkstukjes, fototentoon stelling over 15 jaar Vangrail, een dia serie over de Vangrail, continu film over de bouw, de opening en de eerste jaren van de Vangrail, er zal een tom bola zijn, u kunt een pop winnen door haar naam te raden en zo zijn er nog vele andere activiteiten. Natuurlijk worden er ook gedurende de gehele dag ballonnen voor de ballonnenwedstrijd opgelaten. Om 11.00 uur zal de onthulling van een naambord voor de Vangrail plaatsvin den. Lamplonnenoptocht. De feestweek wordt afgesloten met een lampionnen- optocht, waaraan tevens een verkleed- wedstrijd verbonden is. We vertrekken om 21.00 uur, met een fanfare of drum band, vanaf de Vangrail. Na afloop is de prijsuitreiking voor de best verkle de in de Vangrail. Wel zélf een lampion meenemen! "dij o.g. len ene zone '3t 87 02155 16251 'at 11 02154-22122 taOsring 147'033-630506 /esteröorosstr 33/03495-36304 PAGINA 6 WOENSDAG 21 MAART 1984 SOESTER COURANT PAGINA 7

Soester Courant | 1984 | | pagina 7