spqbt s.w-ï'raa Dressuur bij De Boshoeve Adries Schotanus eerste Neder lander in Birkebeiner langlauf marathon WOENSDAG 28 MAART TimZ papillon walst Sparta Nijkerk nlat SOESTER COURANT SPORT 4 Bekers voor Soester crossers Duinkikkers naar goede tijden Geslaagd springconcours bij 'Eldorado' en 'Duinbak' Eemvogels start klaar voor de tweede competiehelft Turn- kampioensch appen Stichtse Turnkring Soester Schaakclub BDC-dames naar eerste divisie door winst op DVSB Bridgeclub ONI - Soest Winst en verlies voor Olympia PAGINA 23 Goede resultaten 'Zoyse Ruiters' Trias te sterk voor Shot Onderlinge com petitie D.V.S.B. w paplllon-heren kregen J De Paplllon-heren kregen algelonen p—i„ Sparta nit gat ™u"n ,T8" in "elft bijkerk. De wedstrijd, die gespeeld" werd in sporthal Beukendal had een enorm hoog scoreverloop. Niet, dat de wedstrijd nu ook zo enorm spannend BASKETBAL De heren van PaplUon vormden dulde lijk het betere team en dlrekt vanaf de start werd Sparta teruggedrongen Binnen tien minuten was een 2917 voorsprong opgebouwd en toen werd al duidelijk dat de Nijkerkenaren geen vuist konden maken. Er werd een rust stand bereikt van 58-36. In de beginfase van de tweede helft werden bij Papillon de touwtjes noe even wat strakker men tegen'dl'rese™06816" het opne' Beukendal In dfl Van Sparta «rijd gelijk op. Belde team de wisselend de leiriufj ms nai"en Wj de ™st in"™ gk,eZ' resulta««e voor de Paplllon-heren uT°dÏ Sm^enSd^Velbefld,'^? v"efPapm0anvoÜeaglï^kaa^ ïïjwT vta een 56 sag° d°°r te drukkan en nen vfer mt. ?°rSprong werd het "In- nen vier minuten 72-54. Een te eront verschil om nog recht te zetten Hier door won Sparta 2 verdiend van de Pa pillon reserves met 85-76. Plekkepoel (1300 cc klasse) Francis Hesterman (damesklasse) Gé Schimmel en René Wassenaar (Specialklasse) aangetrokken, waardoor binnen vijf minuten de rust stand werd uitgebouwd naar een ruime" !0-t2 voorsprong. Wat hierna gebeurde had weinig meer met basketbal te ma ken. De Paplllon-heren Heten hun ver (lediging volledig varen, waardoor ook Sparta de mogelijkheid kreeg om wat meer te scoren. Hierdoor werd het meer een hol- en draafwedstrijd waar bij Bert Hilhorst in de twaalfde mtauui al de eer had het honderdste punt voor Papillon te scoren. De wedstrijd elnv echter uit als een nachtkaars met een bijzonder hoge score aan beide zijden f2286 "0g '8Uk V°°r 06 statIsUekc>h De Paplllon-heren hebben nog twee kompetitiewedstrijden voor de boeg waarna zij zich op kunnen maken voor de promotiewedstrijden, die recht moeten geven op het uitkomen in de rayon klasse. Winst voor jongens junioren 69-35 De jongens junioren van Papillon heb ben de weg naar de overwinning weer Amersf V°rlge week ™e!t Eeï Amersfoortse Crackerjacks er aan ge- trieste6 totfhel0Pi?n weekeinde was dit nHL l°t beschoren aan Dunckers. UpM.f' eerste heltt 27'19- wisten de Soester jongens er in de tweede helft .^6n schePje bovenop te doen en be haalden een ruime 69-35 overwinning. Wedstrijdon voor het komend week- De dames van Papillon gaan zaterdag naar Eemnes, waar zij om kwart over zes zuilen spelen tegen Eem'78. Onge twijfeld zullen zij revanche willen ne men voor de eerder dit seizoeri geleden nederlaag. De meisjes junioren spelen zaterdag om kwart over zes in Beukendal tegen de meisjes junioren 2 van Red Stars. Alle andere teams zijn vrij. RUITERSPORT Op zondag 1 april a.s. zal het nieuwe zomerprogramma van manége "De Boshoeve" van start gaan met een grootse dressuurdag. Op deze dag zul len weer diverse dressuurproeven te rijden zijn, waaraan een ieder die be hoorlijk kan paardrijden mee kan doen. Voor veel ruiters en amazones dus een prima uitdaging om eens te zien waartoe zij in de dressuur met hun paard in staat zijn, en hun rijkunst eens te laten beoordelen door een des kundige jury. De jurering wordt deze keer weer ver richt door de heer Van der Hoeven, een man die door zijn jarenlange er varing in de dressuursport een zeer goed oog heeft voor de gedragingen van ruiter en paard in de drressuur- ring. Voor de kleintjes onder de deelnemers, die graag met een pony willen uitko men, zal apart gejureerd worden, zo dat deze mini-paardjes het niet hoeven af te leggen tegen hun grotere soort genoten. Voor diegenen die buiten de dressuur ook nog wel een sprongetje willen wagen zal er een caprilliproef gereden kunnen worden, waarbij zo wel de dressuur - als de springcapa- citeiten van de combinatie getest wor den op enkele eenvoudige hindernis sen. En> om deze openingsdag van het zo merseizoen nog een extra feestelijk tintje te geven zal om 13.00 uur precies de carrousselgroep 'De Boshoeve' haar, opwachting maken, om haar eer ste demonstratie voor het publiek te geven; een debuut van deze groep, want hoewel menigeen zich nog de de monstraties van het vorig jaar zal herinneren, zal het opvallen dat de groep zich inmiddels heeft uitgebreid en een vrijwel nieuwe bezetting heeft gekregen! De carrousselgroep "De Boshoeve" bestaat momenteel uit twaalf ruiters en amazones, die het in minder dan een half jaar trainingstijd gepresteerd hebben om een prima programma in te studeren, dat zeker de moeite waard zal zijn, en dat zij graag presteren. Het carrousselgezelschap, dat onder leiding staat van mej. W. van Rossum, heeft overigens nu al zijn eerste uit nodiging gekregen om zijn kunnen ook buiten de deur te demonsteren, tijdens de Oranjefestiviteiten op 30 april. Het nieuwe zomerseizoen zal zondag 1 april om 10.00 uur 's morgens inge luid worden met de dressuurproef B2, gevolgd door de proeven bij een L2, met als laatste voor deze dag de capril liproef l. Alle proeven worden gere den volgens het oude dressuurproeven- boekje dat geldig is tot 1 april. Natuur lijk zijn er weer diverse mooie prijzen te winnen. Voor de toeschouwers is er een ruime foyer, van waaruit het hele gebeuren prachtig is te overzien en er is parkeer ruimte genoeg. Tevens beschikt de manége over twee binnenbakken, zo dat ook bij slecht weer droog losgere- den kan worden. Inschrijvingen voor de wedstrijd kun nen gemeld worden bij manége De Boshoeve, Beckeringhstraat 45, Soest, tel. 02155-13457. Voor de komende zomermaanden heeft "De Boshoeve" nog diverse evene menten op het programma staan, zoals een onderling springconcours op zater dagavond 14 april, een Eier-Paasrit op Tweede Paasdag, een groot open lucht springconcours op zondag 6 mei, voor vroege vogels is er een Dauw- traprit met ontbijt op Hemelvaartsdag 31 mei, en wie van de kleine uurtjes houdt kan op 13 juli genieten van een unieke volle maanrit. Natuurlijk zal over deze aktiviteiten nog nader be richt worden, maar inschrijvingen zijn nu al mogelijk, want wie het eerst komt. De familie Laseur heet u in ieder ge val van harte welkom aanstaande zondag, 1 april vanaf 10.00 uur 's mor gens. AUTOCROSS Afgelopen weekend organiseerde auto crossteam C.T.S. haar eerste competi tiecross van dit jaar. Het was erg koud, maar de coureurs troken zich daar niets van aan. In de eerste manch van de 1300 cc stonden er 12 crosswa gens aan de start. Nadat de starter de vlag liet vallen gingen ze allemaal van start. Het gevolg was dat het dringen was om de eerste bocht door te komen. Dit gebeurde ook in de tweede en derde manche maar in de tweede manche ging het iets te hard waardoor Dirk van de Boek, over de kop ging. Hij man keerde niets, maar de wagen had een andere vorm gekregen. Hij kon de manche toch uitrijden. Na al het dringen ging de totaalzegen naar Mar- co Gijzen; tweede werd Teus Gijzen en derde Ton Plekkepoel. Bij de dames waren er ook weer meer coureurs dan in 1983. In deze klasse worden ze ook steeds feller op de baan, maar als de finishvlag gevallen is zijn ze gelijk weer vrienden van elkaar, wat men bij de heren niet altijd kan zeggen. Nadat Linda Akkerman in de derde manche in een andere wagen moest rij den waarvan zij de tweede versnelling niet kon vinden, wist zij zich als eer ste te klasseren, Francis Hesterman en Gerda Schuurman vochten samen in de derde manche voor een tweede plaats, die pas in de laatste bocht ten gunste voor Francis Hesterman was, waarbij Gerda Schuurman derde werd. Bj de Specialklasse was er weer spektakel genoeg. Er waren dit keer andere rijders die op kop lagen. Roel Donkersteeg en Herrijk Hop vie len uit door motorpech; daardoor kwamen er nu anderen aan de bak. In de finale werd Thomas Schuurman bij de start geplaagd door een gebroken bou giekabel waardoor hij na één ronde het terrein moest verlaten. De rest ging er hard en wild vandoor. Arie Buurman wist van het begin tot het eind de kop te houden en werd eerste. Tweede werd Jochem Groenendaal, derde Gé Schimmel, vierde René Wassenaar en vijfde Epco v. Maaren. HANDBAL 1.40 h. en 1.30 br. Voor de grote verras sing zorgde Jos Meesters, die alle zéér grote concurrenten achter zich liet en deze rubriek op zijn naam zette. De andere uitslagen waren: 2. C. v. Heugten; 3. R. Nijhuis;4. R. La seur 5. N. Verbeek6. J. Schaap. Namens Eldorado bedankte de heer Pols de juryleden O. Wit en B. Huurde- man en verder alle medewerkers in het bijzonder de heer Van Duinkerken. Ook de sponsors, Taxi Auto Tak, De Ruig beheer B.V., Kat Emaille BV, Café-rest. Bos en Duin, garage Boshuis uit Leusden, Fa. Fugers en garage Rensenbrink werden allen hartelijk be dankt. De volgende evenementen in El dorado zijn op 30 april (Koninginne dag). ZWEMMEN/ Met behulp van het voltallige team van Stal Duinbak had instructeur F. Pols bij Eldorado in het afgelopen weekein de een fantastisch parcours gebouwd, dat met de bloemen van de Fa. v. Oest v.d. Eigendomweg zeer gezellig was aangekleed. In de 60 cm. waren het de beginners en de kleintjes die lieten zien wat ze al geleerd hadden. Met vallen en opstaan moet je het leren en dat ge beurde nogal eens. Als beste kwamen uit de bus 1. E. Rensenbrink; 2. W. de Ruig; 3. M. v. Es; 4. M. Voskuilen; 5. M. v. Vuuren; 6. K. Broekhuizen7. M. Zoetelief; 8. H. Broekhuizen;9. E. Groenendijk. Na deze rubriek kwam de 80 cm. Daar bij wisten 9 van de 25 combinaties fout loos te blijven. Na de barrage kwam de volgende uitslag vast te staan 1. K. v. 't Net; 2. E. Rensenbrink; 3. S. Zoetelief; 4. H. Buis; 5. M. Dobben; 6. H. Buis; 7. A. Merkensteyn; 8. F. Buis- 9. J. Winkel. Onder grote publieke belangstelling begon toen het 1 meter parcours. Slechts 5 van de 22 deelnemers wisten foutloos rond te komen en uiteindelijk was het R. de Wijs die het prachtige hoofdstel van de Fa. Fugers in ont vangst kon nemen. Overige uitslagen 2. J. Winkel; 3. G. v. Duinkerken4. H. Cijfer5. M. Timmers. En weer werd het parcours verhoogd en wel tot 1.10 mtr. Hier moest echt goed gereden worden wilde men fout loos rondkomen. De besten en snelsten waar uiteindelijk I. J. Laseur; 2. N. Verbeek; 3. J. Mees ters^. R. Laseur; 5. R. Nijhuis;6. G. v. Duinkerken. En toen kwam het echte grote en hoge werk. Een progressief parcours van Op zaterdag 24 maart werden in Leus den B-limietwedstrijden gezwommen. Met een ploeg van 12 zwemmers waren ook de Duinkikkers uit Soest aanwezig. Iedere keer weer is er tóch een bepaal de spanning, omdat de meeste leden steeds scherper tijden zwemmen. Het is dan moeilijk om steeds je eigen pres tatie te verbeteren. 100 m. vlinder: Axel de Zoete: 1.14 7 en Ronald Smits: 1.13,1. Twee góede tijden, alleen jammer voor Axel dat hij werd gediskwalificeerd. 100 mrugslagMary- Jane Beyer 1.44,3. Een schitterende tijd voor haar leeftijd, waarmee ze tweede werd en een mooi certificaat kreeg. Anuschka Spelbos: 1.33,3, een goede verbetering van haar persoonlijk record. Xander Bremer: 1.37,5. Sebastian Borsje: 1.37,1 en Antonio v.d. Hengel: 1.32,3. Deze jongens deden goed hun beest en Antonio haalde de B-limiet. 100 m. vrije slag: Lauret Uyland zwom 1.20,7, wel snel maar helaas niet snel genoeg. Toen liet Petra Rademaker zien hoe het wel moest: 1.12,2 schit terende tijd, vooral voor haar leeftijd. Annet de Kievit noteerde 1.15,9 en Er- win Overgoor 1.10..1 twee keurige pres taties. Ronald Smits en Axel de Zoete kwamen uit op respektievelijk 1.07,3 en 1.02,9, beiden een nieuw persoonlijk re cord. Het was dus opnieuw een succesvol zwem weekend voor "De Duinkik kers". Dit ondanks de nadelige om standigheden in Leusden: een overvol zwembad en weinig inzwemmogelijk- heden. Iedereen blijft hard trainen, want er staan nog een aantal belang rijke wedstrijden op het programma. KORFBAL Het afgelopen weekend gingen 5 teams van de Eemvogels weer het veld op. Vier teams moesten hun generale repe titie spelen voor de tweede competitie helft. Alleen het 2e seniorenteam was dit weekend aangewezen om zijn com- petitiestrijd tegen Huizen (3) in te ha len, die in de eerste competitiehelft was uitgesteld. In deze wedstrijd bleek al gauw dat het team van de Eemvo gels met één oefenwedstrijd (vorige week tegen K.V.O.) voldoende oefen stof gehad heeft om geen moeite te heb ben met het team uit Huizen. De ploeg uit Soest won de wedstrijd met 3-6. Men nam dus niet alleen de overwinning, maar ook de eerste punten in de competitiehelft mee naar Soest. Het eerste team van de Eemvogels moest, onder leiding van trainer/coach Leen Molenberg, zijn eerste veldwed strijd na de zaalcompetitie spelen. De ze wedstrijd werd gespeeld in Soest tegen S.V.M.M. Ook dit teams zette zijn beste beentje voor door deze oefen wedstrijd na een ruststand van 6-3 te winnen met 8-6. Het laatste (3) senioren team speelde zijn oefenwedstrijd redelijk goed tegen K.V.O. 3. Ondanks het redelijke spel moest Eemvogels in het team van K.V.O. zijn meerdere erkennen (2-4). Bij de jeugd moesten de ploegen van Q1 en PI hun korf verdedigen tegen de zelfde teams van "Soesterkwartier' uit Amersfoort. Ook hier werd leuk ge speeld. Eemvogels Ql wonnen met 1-0 en de Eemvogels-, van Pl speelden gelijk (1-1). Met deze oefenwedstrijden van de af gelopen twee weken staan de teams van de Eemvogels aanstaande week end voor de klus om zo goed mogelijk te presteren in de tweede competitie helft. Programma aanstaande week: Donderdag, 29 maart 1984: Oefenwedstrijd Soesterkwartier Eemvogels 1,18.45 uur. Zatgerdag, 31 maart 1984: Activitas 1 - Eemvogels 1 16.00 uur Eemvogels 2 - Altius 3 16.00 uur K.V.O. 4 - Eemvogels 3 12.30 uur SCHAKEN De Soester rolskiër-lanflaufer Andries Schotanus is zondag j.1. eerste Neder- ander geworden in de Birkebeiner langlaufmarathon, welke gehouden wordt op een 56 km. lang parcours van Re na naar Liilehammer in Noorwe gen. Hij legde de marathon - die geldt als één der zwaarste langlaufmarathons ter wereld, met enorme hoogtever schillen die overwonnen moeten wor den, terwijl de deelnemers ook nog een rugzak van 5,5 kg moeten meevoe ren - af in een tijd van 4.05.12 uur. Tweede en derde werden Albert Cool uit Rotterdam en Wim de Graaf uit Maassluis in resp. 4.16.42 en 4.25.14 uur. De Birkebeinerrennet wordt gezien als het officieuze Noorse kampioenschap marathonskiën en geënt op een oud Volksverhaal (sage). Er nemen, afge zien van een 100-tal buitenlanders, waaronder 8 Nederlanders, alleen een 4000 beter skiënde Noren aan deel. De snelste tijd werd gemaakt door Magnar Rlsnyhr, hij legde het par cours af in 3 uur. De weersomstan digheden waren bijzonder gunstig, zon nig weer met temperaturen die va rieerden van -12 C° tot - 20 C°. Andries Schotanus volgt het spoor. TURNEN Zaterdag j.1. zijn in de sporthal De Vlist in Utrecht turnwedstrijden gehouden. Deze Provinciale kampioenschappen werden georganiseerd door de Stichtse Turnkring, in de voorwedstrijden had den zich 30 meisjes geplaatst waaron der 3 meisjes van De Springbokken n.1. Fiona van Elk, Sandra Uyland en Anja Westerveld. Deze laatste was echter door griep geveld en kon niet deelnemen. De wedstrijd op zich was van uitste kend gehalte. Vooral de jonge M. Hen driks van D.O.O. uit Utrecht gaf een voortreffelijk staaltje turnen weg. Maar ook deze meisjes hebben zich elkaar bracht. Maar ook onze meisjes hebben zich uitstekend geweerd. Als eerste onder deel het paardspringen. Dat ging uit stekend, Fiona kreeg hier zelfs 8.10 punten wat uitstekend genoemd mag worden. Zij behaalde hier een tiende plaats. Ook Sandra kreeg een goed cijfer n.1. 7.80. Als 2e onderdeel brug ongelijk ging het niet zo soepel. Sandra gleed van de brug en Fiona's oefening verliep te stroef waardoor slechts 5.70 en 6.25 werd gehaald. Als 3e onderdeel de evenwichtsbalk. Het was werkelijk van grote klasse wat Marion Hendriks hier liet zien en dan ook 9.05 opleverde. Ook onze meis jes deden het uitstekend en behaalden 7.25 en 7.20 punten. Ais laatste onderdeel de vrije oefening. Sandra, gehinderd door een onwillige spier, kon niet voluit gaan en behaalde maar 6.65 Fiona deed het beter en behaalde 7.05 wat eigenlijk iets te wei nig was. Alles bijelkaar een uitstekende wedstrijd. Ie en kampioen Prov. Utrecht M. Hen driks D.O.O. Utrecht 86.10 punten. 2e P. Meiresonne D.O.O. Utrecht 33.40 p. 3e M. de Winter 32.25 p. Fiona werd 20e en Sandra 21e. De eerste acht gaan over naar de voor wedstrijden om het Ned. Kampioen schap. Het eerste tiental van de Soester schaak club is vorige week een punt en een nederlaag rijker geworden. In de eer ste klasse A van de Stichts Gooise schaakcompetitie verklaarden de honds- arbiters de afgebroken partij van Rob Groen uit de wedstrijd tegen Ons Ge noegen 1 voor Soest gewonnen, waar door de totale wedstrijd in een 5-5 gelijkspel geëindigd is. Averij liep het door het Belasting Adviesburo Soest gesponsorde tiental op in de uitwed strijd tegen koploper UCS. In Utrecht werden de volgelingen van kopman Vegter op een onoverbrugbare achterstand gezet. Als alle afgebroken partijen door middel van uitspelen en arbitrage tot een einde gebracht zullen zijn zal er vermoedelijk een 7-3 nederlaag voor Soest op de scoretabel len kunnen worden ingevuld. Was UCS nou zoveel sterker dan Soest? Op die vraag moet ontkennend geant woord worden. Halverwege de avond wezen de stellingen op alle borden op een nek-aan-nek race. Maar opeens sloegen de kansen duidelijk door naar Utrechtse zijde toen achtereenvolgens Van Tuinen en Vennik behoorlijk blun derden. Ook Rob Groen, die er al vroeg in de partij een pion bij ingeschoten was, Ivar Chavannes en Balvers kwamen in moeilijke posities te verkeren waar door ook zij met een nederlaag gecon fronteerd werden. De enige positieve bijdrage kwam van invaller Braf die met de zwarte stukken z'n positionele overwicht in de score tot uiting wist te brengen. Vegter voegde daar later op de avond nog een remise aan toe. Drie partijen werden afgebroken. Goes stond met een stuk voorsprong duidelijk op winst. Dat werd later in de week ook door de Utrechters onder kend toen zij die partij zonder verder te spelen opgaven. De afgebroken par tij van invaller Ben van Vlierden staat voor Soest slechter. De grote vraag is of het nog wel de moeite loont een nieu we zitting aan deze partij te besteden. De afgebroken stelling van teamleider Henze zal door de bondsarbiters tot een einde moeten worden gebracht. Welis waar heeft de Soester aanzienlijk meer speelruimte tot zijn beschikking dan zijn tegenstander maar de remisemar ge zal er naar alle waarschijnlijkheid toch niet mee overschreden kunnen worden. De persoonlijke resultaten UCS 1 - Soest SPeek - Vegter Singelenberg - Vennik i-ó Langerak - Van Tuinen 1-0 Prins - Groen i-o Huigen - Henze afg. Dankzij een overwinning van 19-13 op degradatiekandidaat DVSB uit Deur- ningen, hebben de dames van BDC zich verzekerd van eerste divisiehandbal in het seizoen '84-'85. Na het beginsignaal was het direct BDC dat een 2-0 voorsprong nam. Deze voorsprong was echter van korte duur want DSVB bracht met mooie doelpun ten de stand op gelijkte hoogte (2-2). Mede door het feit dat een overwinning voor beide ploegen van groot belang was bleef de strijd gelijk opgaan. Beide partijen scoorden om en om, zodat op slag van rust de stand 5-5 was, maar voordat de scheidsrechters affloten was het toch nog BDC dat twee punten voorsprong nam (7-5). Na rust werd het al snel duidelijk dat DSVB de achterstand zo snel mogelijk wilde wegwerken en met een tussen stand van 7-6 namen de gasten uit Deurningen zelfs een voorsprong van 8-9. De Soester dames namen na dit offensief van DSVB langzaam het ini tiatief in handen en de achterstand werd weggewerkt 9-9. De laatste tien minuten gingen in met een gelijke stand van 11-11 en het zag er naar uit dat de laatste minuten de beslissing zoiuden moeten brengen. BDC nam een voorsprong van 12-11 en gaf die niet meer uit handen. De score werd zelfs opgevoerd tot 16-11, waardoor DSVB definitief was geslagen. In een alles of niets poging om door middel van een "man-to-man" verdediging het spelpa- troon van BDC te veranderen, mocht niet meer baten. De definitieve einduit slag van 19-13 was dan ook verdiend dankzij de inzet van alle dames van BDC. Volgende week spelen de damens van BDC een uitwedstrijd tegen de in de gradatiegevaar verkerende Treffers. BRIDGE De laatste serie in de bekerwedstrijden is al weer begonnen. Door promotie en degradatie is de opstelling veranderd. Die volgt hieronder met de resultaten van de eerste van de vijf wedstrijden. A-lijn 1. HH. Rijkhoek-Veldhuis 52.92% 4/5 2. Fam.Klaassen 62.92% 1 3. HH. Hielckert-Verkade 47.92% 6 .4. Ds. Kloet-Oosterbaan 47.00% 8/9/10 5. Mw. Fliek-Hr. Houbaer 43.75% 13 6. Ds. Spanjaard-Zwiers 47.67% 7 7. HH. v.d. Burch-Zwiers 44.00% 12 8. Ds. Fransen-Post 42.92% 14 9. Mw. Wissing-Hr. Kuyf 46.50% 11 10. Fam. den Hollander 52.92% 4/5 11. HH. Sickenga-v. Walen47.00% 8/9/10 12. Fam. v.d. Wielen 60.00% 2 13. Fam. Landstra 55.50 3 14. Ds. v.d. Burch-Schoor 47.00 8/9/10 B-lijn 1. HH: Küit-Zwiers -i 2. Ds. Pronk-Simons 48.33% 7 3. Fam.Luyben 57.92% 3 4. HH. v. Dijk-Landmeter 42.50% 10 5. HH. Keetbaas-Haarlemmers 59.58% 1 6. HH. Riemens-Visser 44.17% 9 7. Ds. Jonker-Wolf 46.67% 8 8. HH. Coren-Schaap 55.83% 5 9. HH. Simons-Zwiers 10. Ds. Haarlemmer-de Wall 52.50% 6 11. Ds. Bentum-Seegers 39.58% 11 12. Mw. Zeeman-Hr. Broekhof59.33% 12 13. Fam. Blom 56.25% 4 14. Mw. v. Wijk-Hr. Sliggers 38.33% 12 C-lijn 1. Mw. Riemens-Hr. Everblij 51.39% 3 2. Fam. De Wilde 50.69% 4 3. Mw. v.d. Kant-Hr Oostdijk 47.67% 6 4. HH.v.d. Feerlader-Nieuwendijk 57.64% 2 5. Mw. Steevert-Hr. Koppel 60.11% 1 8. Ds. Nieuwenhuis-v. Walen 7. Ds. Oothout-Stoon 45.14% 7 9. Ds. v.d. Berkt-v. Woerden 10. HH. Pronk Butzelaar 42.36% 9 11. Fam. Jurg 43.06% 8 12. Fam. Sprink 13. Mw. Erp-Hr. Lodder 48.61% 5 VOLLEYBAL Het eerste herenteam behaalde een be langrijke overwinning op Setash en ziet het degradatiespook langzaam verdwijnen. Het eerste damesteam verloor in een spannende wedstrijd met 3-1 van Cito. Het tweede heren team won in een lange wedstrijd met 3-2 van Woudenberg. Olympia - Setash 3-2 De heren moesten deze wedstrijd spelen tegen het op de vijfde plaats staande Setash. De heren begonnen de eerste set goed. Er werd goed verdedigd en aanvallend werd er veel gescoord. Deze set werd door Olympia gewonen. De tweede set was het weer Olympia dat het spel maakte. Setash kwam beter in haar spel maar Olympia hield de aanvalsgolven van Se tash tegen. Deze set werd ook door de Soesters gewonnen. De der de en vierde set was er een gelijk op gaande strijd. Olympia vocht voor wat het waard was maar moest toezien hoe Setash deze twee sets winnend afsloot. De vijfde en laatste set was het weer Olympia dat het initiatief nam en weer mede door een goed blok deze set win nend afsloot. Het Soester herenteam won deze wedstrijd verdiend met 3-2 en ziet het degradatiespook langzaam verdwijnen. Olympia 5 - Surf 3 3-0 Het vijfde herenteam moesten tegen het op de onderste plaats staande Surf. Het behoorde dus een makkelijke wed strijd te worden voor het jonge heren team. De eerste set moest Olympia nog naar het juiste ritme zoeken maar naarmate de set vorderde kwam het team in haar spel en Surf probeerde nog wat terug te doen maar Olympia liet zich niet van de kaart brengen en de eerste setwinst was binnen. De tweede en derde set walste Olympia in het be- gin steeds over Surf heen, maar Surf kwam steeds goed terug, doch het. waren de Soester heren" die de sets winnend afsloten. Het was een ver diende overwinning voor de Olympla- heren die nu op een vijfde plaats staan. Dames: Olympia - Cito 1-2 Het eerste damesteam speelde zaterdag tegen het Zeister Cito. Het be gon allemaal wat rommelig bij Olym pia waardoor er al snel een 8-1 achter stand was bereikt. Het begon toen echter bij Olympia beter te draaien. Daardoor kwam de overtuiging terug en wist Olympia deze set door goed vol leybal te winnen met 15-9. Cito had dus nog maar één punt in de eindfase ge haald. Iedereen dacht dat er een sensa tie in de lucht hing. Maar helaas werd de tweede set na een gelijk opgaande strijd met 12-15 verloren. De derde set verliep net zo. Een gelijk opgaande strijd tot 15-15. Dus er was nog hoop om een punt te halen, maar op de beslis sende momenten faalde Olympia en won Cito met 15-17. De vierde set leek een formaliteit, zodat Cito verdiend met 7-15 won en de wedstrijd met 1-3. Programma wo. 28-03-84 Baarn De Trits 21.15 uur Limvio 5 - Olympia 8 do. 29-03-84 Beukendal 19.00 uur Olympia A2 - Leos A2 21.30 uur S.V.V. 2-Olympia S3 19.00 uur Olympia 5 - Leos 7 19.00 uur Devu - Olympia 6 20.00 Olympia S4 - V S 2 21.30 uur Olympia S4 - S.V.V. 3 20.00 uur Olympia 6 - Leos 4 vr. 30-03-84 Weesp Aetsveld 19.00 uur Oberon Al - Olympia Al vr. 30-03-84 Loosdrecht Gem. Sporthal 19.00 uur Lovoc Al - Olympia Al vr30-3-84 Hoevelaken Ridderspoor 21.15 uur Surf 4 - Olympia 7 vr. 30-03-84 Amersfoort Midland 21.30 uur Spirit 5 - Olympia 8 za. 31-03-84 Leusden Groenhouten 15.15 uur Leos 8 - Olympia 7 za. 31-03-84 Amersfoort Midland 17.30 uur Wilhelmina 3 - Olympia 5 RUITERSPORT De LR/PC De Zoyse Ruiters heeft za terdag j.1. een wedstrijd gereden bij manege "De Verende Wagen" in Houten. Er startten drie combinaties van de ponyclub de B-dressuur: Natha- He Wollenberg behaalde 116 punten met Trigger. Sasha van der Veer, met Ramona, kreeg 110 punten voor haar proef. Ingrid Strumpel wist 96 punten met Arrabella te verzamelen. Op de zelfde dag had Gerda van Essen een wedstrijd in Utrecht met haar paard Pascal. Haar resultaat was 108 punten en een 4e prijs. Een slecht competitieweekeinde voor de landelijke Shotteams, al moet gezegd worden dat alle teams wel sterkte tegenstanders troffen. Het le herenteam speelde in TweUo een zwakke wedstrijd en leed dan ook tegen Trias de grootste nederlaag van deze competitie: 2-8. Nuttig was het gelijke spel dat de Shotdames tegen het sterke Wibats behaalde, al was ook winst mogelijk geweest. Shot 3 klopte UBTV 3 met de maximale cijfers van 10-0. De landelijke jeugdteams van Shot verloren beiden met 8-2. wonder Shot 3 in de laatste competitie- ronde nog het kampioenschap brengen. Dames Shot 1 - Wibats 1: 5.5 De Shotdames hebben op knappe wijze het op de 2e plaats staande Wibats een punt afhandig weten te maken, maar achteraf gezien hadden het er ook 2 kunnen zijn. Tegenvoer 5 ruime winstpartijen van de Shotdames stonden 2 zeer krappe verliespartijen, waarbij ruime voorsprongen uit handen werden gegeven. Toch een nut tig punt voor de Shotdames, vooral omdat ook concurrente Onkyo onver wacht een punt haalde. Met twee winst, partijen was José Daselaar aan Shot zijde opnieuw het best op dreef. Jeugd: Shot 1 - Vriendenschaar 1: 2-8 Hoewel een betere score dan in de uit wedstrijd werd bereikt, had Shot ook dit keer weinig in te brengen tegen dit sterke Goudse team. Alleen Ronald Busch wist op knappe wijze twee keer toe te slaan, Edo Fransen en invaller Ronald Huigen kwamen niet tot winst. SVO 1 - Shot 2: 8-2 SVo werd door dit resultaat ongeslagen kampioen in de landelijk C-klasse en was dan ook verreweg het sterkste team in deze competitie. Shot 2 werd in de Meern haar een regelmatige 8-2 ne derlaag gespeeld, waarbij Axel van Elteren en Remco Schimmel voor de Shotpunten zorgden. Overige uitslagen senioren: Shot 4 - Vitus 1:5-5, ATC 4 - Shot 5: 3-7, Huizen 9 - Shot 6:8-2, EMM 2 - Shot 7:3- 7, Huizen 4 - Shot 8: 6-4, Shot 9 - Huizen 11: 5-5, Shot 10 - UBTV 7:2-8, Shot 11 - Elan 7: 9-1, SHot 12 - Buna 7: 4-6, Bij- maat 7 - Shot 130-10. Overige uitslagen jeugd Victoria 1 - Shot 3: 8-2, Shot 4 - Good Luck 1: 3-7, Buna 3 - Shot 5:6-4, Shot 6 - Elan 4:6-4, Huizen 6 - Shot 70-10, Shot 8 - Nederhorst 3:10-0, Shot 9 - Huizen 12: 3-7, Shot 10 - Elan 8:9-1, Shot 11 - Huizen 13:4-6, de Hilt 3 - Shot 12:10-0. TAFELTENNIS Heren: Trias 1 - Shot 18.2 Dat Shot het in Twello niet makkelijk zou krijgen was bekend, want tegen stander was Trias was thuis nog onge slagen en de laatste tijd sterk in op mars. Shot daarentegen was na een flitsende start duidelijk in de versukke ling geraakt en zelfs in de gevarenzone beland. Als zo vaak deze competitie liet Shot het in de beginfase weer volkomen afweten. René Daselaar gaf in de le partij een voorsprong in de 3e game compleet uit handen, terwijl Berend Jonker zich na een gewonnen le game teveel liet intimideren door tegenstan der en publiek;Dóórddt óók Dirk' Schüilihg gehéél onnodig in drie ga mes verloor, stond Shot al na drie wed strijden voor een hopeloze opgave. Hoewel het Shotdubbel en Berend Jon ker nog wel wat terug wisten te doen, miste men toch de mentale kracht om het Trias nog echt moeilijk te maken. René Daselaar en Dirk Schuiling ble ven zelfs voor het eerst deze competitie op nul staan, waardoor er een 8-2 eind stand uit de bus kwam. Gelukkig voor Shot verloor ook concurrent V L, zo dat Shot aan winst op Temp Team aan staande zaterdag waarschijnlijk genoeg heeft voor handhaving. Toe schouwers die Shot hierbij willen steu nen zijn vanaf 16.00 uur van harte wel kom in de Shotzaal aan de Valeriaan- straat. Shot 3-UBTV 3: 10-O Omdat Shot 3 vorige week met één game tekort kwam in de kampioens wedstrijd tegen Bijmaat, moest men zelf alles blijven winnen en verder ho pen op een fout van Bijmaat. Aan de eerste voorwaarde werd in ieder geval met speels gemak voldaan, want het Hilversumse UBTV werd binnen 2 uur met de maximale cijfers verslagen. Doordat Bijmaat dezelfde cijfers op het scorebord bracht kan alleen een Klaverjassen v.v. SUJCJ Maandag 2 april is er weer klaverjas sen in het clubhuis van SEc aan de Bos- straat-Westzijde te Soest. Aanvang 20.00 uur. Inschrijfgeld 2,50 per per soon. Prachtige prijzen zijn voor de eerste 12 winnaars beschikbaar. Le den, donateurs, begunstigers en leden van de supportersvereniging "Groen/- Wit met hun introducé's zijn van harte welkom. De uitslag van 5 maart j.1. met 56 deel nemers was als volgt: 1. Mevr. Mulder 2. G. Beyer 3. Hr. Bos 4. J. Berkhof 5. Mevr. I van 't Klooster Mevr. Maassen Hr. Brouwer Mevr. Charldorp Mevr. J. Kanters-de Rooy 10. Mevr. van Tricht-de Rooy 11. Hr. van Londen 12. Mevr. Burgstede 13. Mevr. Brouwer-Drost 6017 5870 5823 5556 5471 5397 5242 5209 5194 5073 5062 Westerman - Braf Rakers - Goes De Vries - Chavannes Van Harten - Balvers Koren Van Vlierden 1-0 1-0 afg. DAMMEN Met nog ongeveer 11 speelweken te gaan is er in de groepen A-B- en C nog volop spanning hoe de eindstand zal worden. Ron Entken in groep-A lijkt aardig op weg om als eerste te ein digen, terwijl in groep-B de resultaten van Ed Spiegel aanleiding geven voor een hoge klassering. De koplopers in groep-C wonnen allemaal hun partij in hier is de promotie al bijna zeker. Ondertussen wordt alweer hard ge werkt aan het grote Paasdamtoernooi dat dit jaar op maandag 16 april zal worden gehouden. Er is opnieuw een fraai prijzenpakket beschikbaar gesteld door v.d. Meer B. V. De uitslagen van maandag 19-3-'84: Groep-A: Chr. Bakker - A. v. Oosterom 2-0 H. Oostenrijk - J. J. den Os afgebr. M. A. v. Heiningen - C. v. Oosterom 2-0 P. Rommens - G. de Bruin 0-2 R. M. Entken - J. Hogenaar 2-0 R. Damen - J. Riewald 1-1 Groep-B: W. EMeijerink - G. Kwakermaat 2-0 E. v. 't Klooster - Mevr. Vorderhake 1-1 E. Spiegel - T. v.d. Meer 2-0 E. Veerman - IJ. Luttik 1-1 Groep-C: B. v. Brummelen - A. ter Rele 0-2 A. M. Witte - H. v.d Heiden 2-0 H. Versluis - Th. Schimmel 0-2 R. v. Bonen - J. Mahabir 0-2 E. Buuning - H. Hageman 0-2 W. v. Edgom - Mevr. Vendrig 0-2 H. Hulshof - J. v.d. Leen 0-2 Mej.M. Schrandt-Mevr. v. Dijk 0-2 W. v.d. Meij - J. Mahabir 0-2 Mevr. v. Dijk - J. v.d. Leen 0-2 M. Veldhuizen - Mej. M. Schrandt 2-0 Jeugdafdeling Doordat de kinderen van groep-A op nieuw een wedstrijd speelden tegen Baarn is er deze week geen onderlinge competitie voor hen geweest. In de beide andere groepen gingen ze er weer flink tegenaan en met wisselend susces. In groep-B zitten enkele leuke spelertjes die in de bovenste groep best mee zouden kunnen doen om de A- groep te versterken. We wachten af. De uitslagen donderdagavond 22 maart zijn: Groep-B: Bart Heek - Raban Haaijk 2-0 Brian Tuinman - Angela Kielliger 2-0 Jaco Coljee - Linda Vorderhake 2-0 Miranda v. Leeuwenkamp - Raban Haaijk 2-0 Angela Kielliger - Linda VorderhakeO-2 Bart heek - Jaco Coljee 2-0 Groep-C Robert Jan de Vries - Jaap Tuinman 0-2 Claudia Libbinga - Alexander Leenslag 2-0 Stephan v. Beusekom - Diana Vorder hake 2-0 Jeroen Verwij - Stephan v. Beusekom 2-0 Alexander Leenslag - Jaap TuinmanO-2 De wekelijkse clubavonden zijn voor de jeugdafdeling op donderdagavond van 19.00 tot 20.00 uur in de Open Hof. Er is elke week gelegenheid om je op te geven als jeugdlid van D.V.S.B. Van harte welkom. Sportuitwisseling met Belgische atletiekclub geslaagd De Atletiekvereniging Pijnenburg had het afgelopen weekend een sportuitwis seling met de Belgische atletiekver eniging Looise A.C. uit Hasselt. Zater dagmorgen arriveerden 20 atleetjes in de leeftijd van 10 tot 14 jaar per bus in Soest. Samen met 32 A.V.Pijnenburg atleten vond een grandioos weekend plaats. Er werd een bostraining ge houden, estafettes werden beoefend en door het Landgoed Pijnenburg was een Ganzenbordspel uitgezet. Zaterdag avond was er een gezellige disco avond. Het is de bedoeling dat de Soes ter jeugd volgend jaar in Hasselt op bezoek gaat.

Soester Courant | 1984 | | pagina 23