m G//GF\ de kontakflens ©/7GH De Soester Duinen 995 399.- 798.- 428 s'es198 89 COMBIFOTO-SPEKTAKELPRIJZEN 19?s SC' Sportstichting betaalt De Borg energiekosten toch! Burgemeester Scholten start morgen 100e Polentransport brilmode Koninklijke onderscheiding voor Soester K. Druyf sclioeiiisikci Johannes Passion in Kruiskerk Baarn 'Knipboetiek' feestelijk van start rk koffie te in glas Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY M0CCA STUKJES 8.25 College vindt oversteekplaats aan Di Lassostraat niet nodig Wereldprimeur J aar vergadering EHBO Schoemaker service Tuinliefhebbers opgelet: Berkeboompjes te koop op Rommelmarkt A. V. Pijnenburg INTENSIVE CRASH C0URSES TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Ih©i" Dealer: Daiha»su Jaarvergadering Bouw- en Houtbond CNV WOENSDAG 28 MAART 1984 SOESTER COURANT PAGINA 3 - Renault adviseert elf oliën ie gram >ol - Rode bieten tortelen In de vorige week gehouden vergade ring van de Sportstichting is besloten alsnog een bedrag van 26.000 gulden te betalen aan het dorpshuis De Borg ter tegemoetkoming in de energiekosten. Dit is mogelijk geworden doordat de Sportstichting er in geslaagd is, zoals uit de rekeningcijfers 1983 blijkt, om het geraamde nadelig saldo met 150.000 gulden terug te dringen. Voorzitter wethouder drs. G. Plomp deelde dit mee in de vergadering van het alge meen bestuur. Het alsnog betalen van het grootste deel van de door De Borg ingediende rekening bij de Sportstichting (voor energiekosten tijdens sportgebruik van de sportzaal in het dorpshuis) betekent niet, dat het Sportstichtingsbestuur er -^en andere opvatting op na houdt dan ivankelijk het geval was. Het ver- jchil van mening over de verdeelsleu- il met betrekking tot de kosten is nog jteeds niet opgelost. Voor de Sport- jtichting was de forse terugdringing ■an het geraamde nadelig saldo even- 'el voldoende aanleiding om De Borg jch te betalen. !et conflict De Borg-Sportstichtlng intstond onder druk der omstandighe- len over de bezuinigingen. >e Sportstichting wil mede door het ibaar naar De Borg een eind maken aan le discussie over de sport in het kader ran de bezuinigingen. Daarnaast is het jewenst dat de jaarrekening 1983 de- "enitief wordt vastgesteld. Ook speelt nee dat het College van B. en W. toe heeft de kwestie De Borg-Sport- stichting in 1984 te regelen. Tenslotte leeft het bestuur van de Sportstichting ;ich gehouden aan de toezegging om ille posten kritisch te bezien, waardoor le bezuiniging van een ton, opgelegd loor de gemeenteraad, is gehaald. Tarifering De heer H. Ankoné deed verslag van de werkzaamheden van de commissie tarifering. Die is tot de conclusie ge komen dat het systeem in het alge meen de instemming heeft van de sport clubs, zij het dat het systeem wel enige bijschaving behoeft. De sportclubs voelen er niet voor de tarifering te baseren op het kostenbedrag. Namens enkele veldsportverenigingen werd ge vraagd hoe het zit met het zelf beta len van gas, water en electra. De com missie werd gevraagd hierop bij een volgende gelegenheid haar visie te ge ven. Over de door de gemeenteraad aan de Sportstichting opgelegde bezuiniging van 120.000 gulden werd aleen in pro cedurele zin gesproken. Besloten werd tot het instellen van een werkgroep uit het bestuur. Deze zal bekijken of de ambtelijke voorstellen met betrekking tot de bezuinigingen bij de Sportstich ting haalbaar zijn. Het voorstel tot herziening van de ge- bruiksvergoeding sportaccommoda ties voor niet-deelnemers aan de stich ting, werd aangehouden. De commis sie tarifering zal om advies worden gevraagd. Een aantal bestuursleden gaf als oordeel, dat de niet-aangeslo- tenen op dit moment niet moeten wor den 'bevoordeeld' boven hen die wel aangesloten zijn. Er werd de voorkeur aan gegeven, dat de niet-georganiseer- de sporters zich aansluiten bij een sportvereniging. De fietscrossclub Kings Road Riders werd geaccepteerd als deelnemer aan de stichting. Dat is nog niet het geval met de Wedstrijd Bowling Vereniging Soest met betrekking tot het partici peren in het passe-partoutsysteem. Dit voorstel werd aangehouden. Ook aangehouden werd het voorstel om geen bijdrage te verstrekken in de kosten voor het aanbrengen van ener giebesparende voorzieningen op het sportpark Bosstraat-oost (S.O.Soest). Het dagelijks bestuur stelde in het voorstel dat de vereniging er voordeel van heeft als ze minder voor energie kosten hoeft uit te geven, en niet de sportstichting. Daarom zou de ver eniging ook de kosten moeten opbren gen die het treffen van energiebespa rende maatregelen vergt. Een aantal bestuursleden vond het 'griezelig' om de kosten voor rekening van de sport stichting te nemen vanwege de mo gelijke precentwerking; anderzijds echter moet er alles aan gedaan wor den om de energiekosten zoveel moge lijk terug te dringen. Het voorstel werd aangehouden om te bekijken of er als nog een regeling voor dit soort zaken getroffen kan worden. A.s. vrijdag en zaterdag: van 9.50 voor VAN WEEDESTRAAT 76 Donderdag 29 maart zal de burgemeester in Soesterberg het 100 ste Polen transport starten. Dit zal plaatsvinden naast het dorpshuis om 19.00 uur 's avonds. Bij dit feestelijke gebeuren zal ook de muziekvereniging Odeon aanwezig zijn en een kinderdansgroep uit Bilthoven. Het 100ste transport van de Stichting Midden Nederland zal gaan naar de plaatsen Wroclaw en Jelena Gura in Polen. Bij dit gebeuren zullen ook twee Poolse artsen aanwezig zijn, die op dat moment in Holland verblijven. Deze Poolse artsen arriveren donderdag middag de 22ste in Soesterberg en zij zullen de 23ste in ziekenhuis de Lich tenberg starten met een cursus om de apparatuur te leren bedienen, die gekocht wordt voor het in Titusville (U.S.A.opgehaalde geld. Het aanleggen van een voetgangers oversteekplaats op de Di Lassostraat, bij de T-aansluiting met de Dorps- streek, is naar het oordeel van Bur gemeester en Wethouders op dit mo ment niet noodzakelijk. Zij schrijven dit in een brief aan het bestuur van de Stichting Van der Huchtscholen. Het bestuur had de verkeerssituatie rond de school aan de Di Lassostraat in december schriftelijk bij het college aan de orde gesteld. B. en W. zijn van oordeel dat het op een andere manier mogelijk is de ga rantie te krijgen dat de kinderen veilig oversteken, namelijk door gebruik te maken van een verkeersbrigade zoals ook bij andere scholen het geval is. Deze kan bestaan uit ouders of oudere leerlingen. De afdeling verkeer van de gemeentepolitie adviseert over de meest geschikte plaats om over te ste ken en stelt de uitrusting van de ver keersbrigade ter beschikking. Inmiddels is de school beter en veiliger bereikbaar geworden door de tijde lijke verbreding van de Dorpsstreek en de aanleg van een afzonderlijk voetpad van de Dorpsstreek naar het schoolplein. De schooljeugd hoeft dan ook geen gebruik meer te maken van de bouwwegen. Overigens zal de school waarschijnlijk nog deze maand via de normale straten vanaf de Swee- linckstraat bereikbaar zijn. Een voetgangersoversteekplaats op de Di Lassostraat bij de Dorpsstreek vinden b. en w. niet aanvaardbaar. Bovendien is die plaats nabij het win kelcentrum niet de kortste weg naar de school, zodat de kinderen toch op deT-kruising zelf zullen blijven over steken. Afgezien daarvan is de verkeers intensiteit terplaatse niet zo hoog, dat nu al een oversteekplaats noodzakelijk is. In 1982 werden op een werkdag van 7 tot 19 uur 1.240 motorvoertuigen ge teld. Op het spitsuur, tussen 8 en 9 uur, bedroeg dit aantal 120. Als het verkeer toeneemt bijvoorbeeld ten gevolge van de uitbreiding van het aantal huizen in Overhees, zou een oversteekplaats wel nodig kunnen zijn. B. en W. zeg gen in de brief aan het schoolbestuur toe de ontwikkelingen te blijven volgen. Jongen (10) gewond bij aanrijding Doordat hij plotseling de rijbaan van de Nieuweweg opliep werd een 10-jarige jongen uit Soest zondagmidddag door een auto aangereden. De auto werd bestuurd door een 60-jarige inwoner van Hoogland. De jongen werd met beenklachten naar Zonnegloren over gebracht. Petri GX-1 set. 's Werelds eerste reflex in kleur, met een standaardobjectief 2.0/50 mm. Nu met gratis Combitas, een boek en een T-shirt met pet. Movex videobanden. Prima kwaliteitshanden in het type VHS El80. Per band slechts Comx 35 Homecomputer De homecomputer die in de meeste testrapporten als één van de beste naar voren komt Met nederlandstalige handleiding en 200 gratis software pakketten. Geldig t''m 25-2-'84 Op is op Prijswijzigingen voorbehouden vn foto-film-videoc^V BEELDSPECIALIST BIRKSTRAAT 2 TEL. 12874 Polycon kontaktlenzen zijn „Z"uurstofdoorlatende harde lenzen die ook nog zacht op het oog aanvoelen. 1De lenzen zijn buitengewoon ogenvriendelijk. 2. De lenzen bevatten siliconen en voelen daardoor duidelijk zachter aan dan normale harde lenzen èn laten voldoende zuurstof door. 3. De gewenningstijd is zeer kort. 4. De meeste mensen die Polycon lenzen dragen kunnen zonder problemen lenzen en bril afwisselen en blijven steeds helder zien. 5. Overgevoeligheid tegen licht en hinderlijke reflexen worden door de nieuwe Polycon lenzen bijna altijd opgeheven. 6. Sportbeoefenaars hebben meer baat bij de Polycon lenzen, omdat het materiaal een betere warmte-afgifte heeft. Dat is belangrijk voor de zuurstofbehoefte van het oog. Polycon lenzen moeten nat bewaard worden, maar vragen géén duur of gecompliceerd onderhoud. Polycon lenzen geven het comfort van zachte lenzen en het scherpe zien van harde lenzen. Polycon lenzen gaan langer mee dan zachte lenzen. Polycon lenzen kunnen verzekerd worden. Gediplomeerd optometrist - Lid O.V. Birkstraat 2 Soest Tel. 02155 - 12874 Burgemeester Labree van Barneveld feli derscheiding. Mevrouw Druyf kijkt lachend to heer Druyf met zijn on- De heer K. Druyf uit Soest is koninklijk onderscheiden met de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van O- ranje Nassau. De heer Druyf kreeg deze onderscheiding omdat hij na veer tig jaar trouwe dienst bij de firma De Heus in Barneveld met pensioen ging. De versierselen werden hem opgespeld door Barnevelds burgemeester C. W. Labree. De plechtigheid vond plaats in zaal Buitenlust in Voorthuizen. Druyf trad In 1944 in dienst van de fir ma De Heus in de Langstraat. Omdat de oorlog op dat moment nog in alle he vigheid woedde, was er van de meng voederindustrie weinig meer over. De toenmalige directeur Co de Heus reis de stad en land of om zijn produkten aan de man te brengen. Er werd in die dagen zelfs gehandeld in aardappel schillen, bieten, wortels, stro, hooi, en zovoort. De heer Druyf had de taak om die grondstoffen met een paardentractie te verzamelen. Maar daarnaast moest hij land omploegen, de groententuin van mevrouw De Heus onderhouden en - als dat zo uitkwam - haar koe melken. Druyf was ook verantwoordelijk voor het welzijn van de paarden. Dat werk deed hij van 's morgens zes- tot 's avonds acht uur. Bij toerbeurt moesten de werknemers zelfs om de drie weken op zondag de koe melken en de paarden verzorgen. Na de oorlog werd heer Druyf de eerste chauffeur van het bedrijf. Met een oude Amerikaanse-legertruck toerde hij door de omgeving. Het meest was hij te vinden in de omgeving van Soest. Zijn werkzaamheden in die regio namen zo'n grote vlucht dat de firma De Heus besloot om er een dependance te ves tigen. Druyf kreeg de leiding van dit filiaal. Hij ontpopte zich als een be kwaam leider en een goed verkoper. De afdeling Soest van de Kon. Ned. Ver. Eerste Hulp Bij Ongelukken houdt op dinsdag 3 april a.s. haar jaarverga dering in het EHBO-gebouw aan de Pa rallelweg, aanvang 20.00 uur. Eerder was aangekondigd dat deze verga dering op 10 april zou plaatsvinden. Behalve de gebruikelijke huishoude lijke punten vermeldt de agenda be stuursverkiezingen. De heren Over- beek, Slotboom en V.d. Wijden treden reglementair af. Met uitzondering van de heer Overbeek zijn zij herkiesbaar. Voor de opvolging van voorzitter Over beek heeft het bestuur dr. J. C. Rip kandidaat gesteld. Na de pauze zal een huldiging plaats vinden van een aantal jubilerende le den, alsmede de uitreiking van de di ploma's. Klaverjassen met 'Tipsy' Op vrijdagavond 30 maart a.s. organi seert 'Tipsy* weer een klaverjas-avond in De Borg aan de Wlllaertstraat. De avond begint om 20.00 uur. Entree- f 4,-. Schoemaker repareert als enige in eigen technische dienst alle videorecorders televisies en geluidsapparatuur voor u sneller, goedkoper en veel minder kans op schade door opsturen naar fabrieken Schoonmaken van videokoppen altijd gratisl Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 Op Passie-zondag 8 april des middags om 14.00 uur geeft het vocaal- en in strumentaal ensemble van de Bach Cantorij Baarn o.l.v. Hans Linnartz een uitvoering van de Johannes Pas sion van Joh. Seb. Bach met de solis ten Elize de Broekert, Delia van Schaik, Herman van Kerkhof, Robert Coupe, Frits van Erven Dorens en Hans Zo mer. Aan het orgel: Christopher Farr. Het opmerkelijke van deze uitvoering is de kleine koor- en orkestbezetting welke, het gebruik van jongensstem men uitgezonderd, veel overeenkomt met die uit Bach's tijd. De Johannes Passion ging aan de Matthaus Passion vooraf (resp. 1723 en 1729), hetgeen aan een aantal as pecten te merken is. Het lijkt of Bach hier in zijn eerste grote Passion, als het ware onstuimiger, rigoreuzer en met groter verontwaardiging bezeten is geweest van de dramatiek van het lijdensverhaal en daaraan op meer spontane, meer directe wijze uiting zocht te geven. Overigens zonder het aan het bij hem bijna gesublimeerde gevoel voor symboliek en structuur ook maar enige concessie te doen. De vaste bezoekers van de Matthaus Passion-uitvoeringen van deze cantorij zullen zich afvragen, waarom dit jaar niet voor de Nicolaaskerk is gekozen. De ervaring heeft geleerd, dat laatst genoemde kerk acoustisch gezien voor déze uitvoering minder geschikt is. De Kruiskerk daarentegen lijkt een betere kans te geven aan de met veel zorg opgebouwde koor- en orkestklank van dit ensemble en de interpretatie van de dirigent. De Kruiskerk ligt 3 minuten gaans van station Baarn. Toegangsprijs 12,50, 65 pas 10,- (CJP-ers 7,50uitsl. a. d. kerk). Voorverkoop o.a. WV-kantoren Baarn, Amersfoort en Hilversum. lekker geslapen? Ik heb een verrassing voor je. Je hoeft niet te koken we gaan met de kinderen lekker brunchen. Waar? ja natuurlijk iedere zondag van 12.00 tot 15.00 een uitgebreid brunchbuffet met tal van voor-, hoofd- en nagerechten iedere week afwisselende gerechten. voor de groten f 19,50 kinderen tot 12 jaar f 12,50 SOESTERBERGSESTRAAT 188 02155-12739/19942 Tijdens de Rommelmarkt van de Atletiekvereniging Pijnenburg op zater dag 7 april tussen 9.00 en 16.00 uur in de grote hal van de firma Van Asch aan de Industrieweg 37, kan men voor slechts vijf gulden (Ja u leest het goed; vijf gulden!een mooie berkeboom kopen. De lengte van de bomen varieert van l1/^ tot 2 meter. Door de A.V. Pijnenburg worden die dag 200 bomen verkocht. De opbrengst van de verkoop wordt weer toegevoegd aan het totaal dat nodig is voor de aanleg van de atletiekbaan voor de ver eniging. Foto: Goos van der Wilt p BOETIEK \j Sinds vorige week donderdag is Soest verrijkt met een orginele "Knipboe tiek" - een initiatief van de dames Diny Wessels en Adri Visser, die het win keltje met fournituren en kinderstoffen zijn begonnen aan de Steenhoffstraat 18. Voorbijgangers hebben dat kunnen merken aan de vlaggen in de bloembak op het trottoir, waarmee de feestelijke opening vorige week werd gemar keerd. "Het was altijd al onze bedoeling iets dergelijks in Soest op te zetten," ver tellen de dames tijdens een van de schaarse momenten van rust. De hele dag door is het een komen en gaan van belangstellende Soesters - uiteraard Engels, Duits, Spaans, Portugees, Italiaans, Russisch, Nederlands 2 tot 4 weken Inl. 033-729097 II aIÉ ji Zastava m ^^^^^<erkstraat 109 Soest Snelheidscontrole Bij een controle op de naleving van de maximumsnelheid heeft de politie vo rige week aan de Burgemeester Grothe- straat 24 bekeuringen uitgedeeld. Tij dens de controle werden 536 automo bilisten gecontroleerd. De topsnelheid lag op 81 km. per uur. Inbraak bij schaatsclub In het afgelopen weekeinde is opnieuw ingebroken in de kantine van de schaatsclub Peter's Baan aan de Eem- weg. De daders namen een koffiezet apparaat en een paar kunstschaatsen mee. Zij kwamen het gebouw binnen door de ruit van de toegangsdeur te vernielen. Op vrijdag 13 april a.s. hoopt de afde ling Soest van de Bouw- en Houtbond CNV haar 76e jaarvergadering te hou den in een van de zalen bij de Juliana- kerk, Julianalaan. Aanvang; 19.45 uur. Na het huishoudelijke gedeelte zal dis trictbestuurder C. Bons een korte inlei ding houden over bedrijfspensioenen en wat er van overblijft. Vervolgens vindt een huldiging plaats van een aan tal leden wegens hun 50- en 25-jarig lid maatschap. Na de pauze wordt een bingospel gespeeld. voornamelijk de dames - waarmee al onmiddellijk duidelijk wordt hoezeer de "Knipboetiek" in een behoefte voor ziet. Diny Wessels en Adri Visser naaien zelf veel kleren en konden daar om zelf constateren dat er op dit gebied in Soest niet al te veel aanbod is. Be halve de gebruikelijke knopen, garens, band, ritsen, gespen, manchetten,, etc. etc. heeft de "Knipboetiek" ook een aantal modische accessoires in voorraad. Verder kan men er ook te recht voor breikatoen, ceintuurs en al lerlei versieringen. Kinderstoffen Niet alleen voor het gebruikelijke min of meer dagelijkse naaiwwerk heeft de "Knipboetiek" veel te bieden. Voor de liefhebbers is er ook een fraai assorti ment kinderstoffen, met name die van Lina Brown, waarvoor de "Knipboe tiek" de exclusieve verkoop voor Soest heeft in de wacht weten te slepen. Deze stoffen zijn 140 cm. breed en behalve voor kinderkleding ook te gebruiken voor toepassing in de kinderkamer, voor dekbedden, gordijnen, etc. Even tueel kan bijpassend behang bij wor den besteld. Ook voor andere creatieve doeleinden zijn de Llna Brown-stoffen zeer geschikt, zoals voor het maken van poppen. Dat komt doordat de pa tronen in tegenstelling tot de normale stoffen erg klein zijn gehouden, zodat ze ook in kleine formaten gemakkelijk kunnen worden verwerkt. De eerste reacties die Diny Wessels en Adri Visser van het publiek mochten ontvangen zijn allemaal buitengewoon positief. De "Knipboetiek" was tot voor kort een normaal woonhuis, maar met inspanning van alle krachten - vooral die van de wederzijdse echtge noten - is het een uiterst fraaie winkel geworden, waar de liefhebster te kust en te keur allerlei zaken vart hun ga ding zullen kunnen aantreffen. Diny en Adri spelen nog met de ge dachte om ook "damesstoffen" aan het assortiment toe te voegen, maar dat zal dan pas voor de komende winter het geval zijn. "We willen eigenlijk eerst even kijken of er wel behoefte aan Is, maar uit de reacties die we tot nu toe hebben gekregen blijkt dat wel." Voorlopig "bevrouwen" Diny en Adri de winkel samen. Later zullen zij el kaar gaan afwisselen. De openingstij den van de "Knipboetiek" zijn: maan- dagmidag van 13.00 tot 18.00 uur. Dins dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Op vrijdag koopavond van 19.00 tot 21.00 uur. Op zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur.

Soester Courant | 1984 | | pagina 3