Stam-Renault als hoofdprijs Van Dam Super in nieuwe supermarkt-organisatie Een nieuwe Renault 25 kiest zijn weg Koninklijke Erepenning voor jubilerende Sticht-Gooise Wandelsportbond Met Raad en Daad Oommissie Welzijn bindt zich niet aan prioriteitenlijst welzijnsinstellingen Wouter van Dam: 'Huisvrouwen in Soest gaan er tientjes per week op vooruit' Een geavanceerde, unieke generatie stijlvolle reiswagens Burgemeester Scholten reikte onderscheiding uit A'OuóeChgbe" KETTING FORMULIEREN Spiritualiteit en vrou wens tri jd Foto: Goos van der Wilt het bekende Renault- U-SK<< WOENSDAG 4 APRIL 1984 SOESTER COURANT PAGINA 11 Stam aan het Nieuwerhoekplein in Soest vond vorige week een bijzondere gebeurtenis plaats. Het betrof de fees telijke overhandiging van een auto - een Renault 5 Parisienne 2 - die de fir ma Stam als hoofdrpijs beschikbaar had gesteld voor de grote loterij ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan van TOV (Tot Ons Vermaak) maakte de halve eeuw onlangs vol. en sponsor Stam verleende op deze wijze een ex- tra-glans aan het feest. De hoofdprijs werd gewonnen door me vrouw M. A. Goedhart uit Baarn, die het winnende lot voor een bedrag van 6 gulden had gekocht. Haar eigen auto had het nog niet zo lang geleden bege ven, zodat de prijs uitstekend van pas kwam. De uitreiking vond vorige week plaats door de heer J. Stam van het autobe drijf, in aanwezigheid van de heer L. A. van Gelder, voorzitter van de Baarnse voetbalclub. De heer Wouter van Dam, eigenaar van de welbekende Vivo-supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat in Soest, is deelnemer aan een nieuwe, lande lijke supermarkt-organisatie. De heer Van Dam, die sinds vele jaren zijn supermarkt onder de naam Vivo, heeft deze week het initiatief genomen om samen met 199 collega's uit geheel Nederland een nieuwe club van zelf standige winkeliers te starten. Deze bundeling van de meeste actieven supermarkten van Nederland komt voort uit de sterkste Supers uit Vivo, Végé en Kroon-gelederen. Zij hebben zich verzekerd van een sterke lande lijke organisatie, die de garantie moet geven voor een sterke inkoop-positie. Op deze wijze is de nieuwe c'lub van 199 in staat om even scherp of scher per in te kopen als de "grote jongens" van het Grootwinkelbedrijf. Daarnaast kenden zij de sterke kanten van hun vorige organisatie en blijven de Vivo en VéGé goedkope en kwalitatief goede eigen merken gehandhaafd, evenals de koopzegels. De huisvrouw in Soest zal deze veran deringen gaan merken in een prijsver laging van 200 dagelijkse bood schappen, een op haar wijk aangepast assortiment, en wekelijkse acties. Mede door een nieuwe structuur van landelijke ondersteuning is het de nieuwe club van de heer Van Dam mo gelijk niet alleen gelijkwaardig de strijd met het grootwinkelbedrijf aan te gaan, maar bovendien door de lokale aanpak en lage prijzen de marktpositie te versterken. SïJ^,"Se toPdesi87iers v'an de nieuwe Renault 25 typeren hun creatie niet zonder trots als een geavanceerde en ronduit unieke generatie reiswagens. Met ziin markante vormen belichaamt de Renault/25 dan ook een doorbraak in het vaak obligate design-denken van de hedendaagse auto-industrie. Hij heeft onmisken- ÏJffL6?" e,8en.karakter, getuige de prachtige, aëro dynamisch uitgebalan ceerde lijn, die zich elegant doorzet tot in zijn sportieve, vijfde-deurs achterkant. Snel en zuinig door lage Cx- waarde Maar ook het interieur, de ongekende ruimte, het comfort voor bestuurder en passagiers en het absolute bedie ningsgemak van de geruisloos zijn weg zoekende Renault 25 verraden absolute klasse. Klasse die zich alleen maar laat typeren als geavanceerd, rond uit uniek en stijlvol. In alle opzichten veilig In de Renault 25 zijn actieve en passie ve veiligheid harmonisch met elkaar verenigd. De vier onafhankelijk ge veerde wielen worden geremd door een kruislings gescheiden remcircuit, waardoor, onder alle omstandigheden minimaal 50% remvermogen overblijft. Het ruitoppervlak van 3,43 m2 rondom geeft de bestuurder maximaal zicht, ook als het regent, want de ruitewis- sers voor hebben een 40° gekantelde as, waardoor ze ook bij hoge snelheden vast op de ruit drukken. De passieve veiligheid is optimaal door de ergonomische opstelling van de in strumenten. De bestuurder kan ze van uit zijn zetel makkelijk en zonder zich te buigen of te draaien bedienen. Zo kan hij zijn aandacht voortdurend op de weg houden. Door steeds uit te gaan van aërody namische principes, die tot en met de onderkant van de Renault 25 zijn uitge werkt, slaagden de constructeurs erin een Cx-waarde van 0,28 waar te maken (25 TS). Door bovendien het gewicht van de auto te beperken, dankzij o.a. geïntegreerde voorwiellagers, holle zuigerstangen in de schokbrekers en samengestelde remtrommels, levert de Renault 25 alleszins overtuigende wegprestaties. De Renault 25 TS heeft een topsnel heid van 182 km/h en de V6 Injection overschrijdt zelfs de 200 km grens. En dat terwijl het brandstofverbruik met recht laag genoemde mag worden. De TS-uitvoering verbruikt bijvoor beeld slechts 1 op 13,2 bij 120 km/h constant. Een creatie in ruimte Het begrip ruimte krijgt in de Re nault 25 een nieuwe dimensie. Verge leken met de Renault 20 en 30 bijvoor beeld is de vloer maar liefst 58 centi meter langer, terwijl door de diep in gevallen portierwanden nog eens 2x6 cm extra armruimte is geschapen. Ook de kofferbak is een typisch voor beeld van de manier waarop Renault zijn eigen, onconventionele oplossin gen vindt: door de achterbank weg te klappen vergroot u de laadruimte van 442 tot 1238 dm3 met een vlakke laad vloer. Overtuigend duurzaam Dankzij een bijzonder revolutionaire nieuw ontwikkelde behandelings methode heeft de Renault 25 een duur zaamheid die hem welhaast Noord europees maakt. Voor de carrosserie zijn 7 lakbehandelingen ondergaat, wordt hij voor behandeld met een laag zink. De dubbele eindlaklaag wordt kruislings gespoten om de wagen opti maal bestand te maken tegen steenslag. De sierlijsten zijn van roestvrij staal, de schildbumpers van kunststof en de voorspatschermen van binnen be schermd door een kunststof bekleding. Daardoor is de Renault 25 een over tuigend duurzame wagen. Renault 25: tot in detail ontworpen op comfort De Renault 25 is tot in het kleinste detail ontworpen op reiscomfort. Van daar dat standaard een zeer compleet, uiterst overzichtelijk dashboard, een in hoogte verstelbaar stuur en verstelba re hoofdsteunen worden geleverd. Maar de basistypen TS en TD zijn bo vendien uitgerust met zaken die in een vergelijkbare wagen louter als extra te verkrijgen zijn: 5-versnellingsbak, van binnenuit verstelbare koplampen en buitenspiegel, een digitaal uurwerk, een zoemer voor vergeten verlich ting, een oliepeilmeter, waarschu wingslampjes 'service' en 'stop', een voor- en achterspoiler en tal van ande re accessoires. v\ De Renault 25 heeft een uniek ver- warmings- en ventilatiesysteem, dat ongetwijfeld het meest geavanceerde van dit moment is. De capaciteit is driemaal groter dan gebruikelijk en het geheel werkt onafhankelijk van toerental en motorbelasting. In de V6 Injection zijn verwarming en ven tilatie bovendien vóór en achter af zonderlijk te regelen. Elk type Renault 25 heeft uiteraard zijn eigen karakter door zijn eigen uit rustingsniveau. Afhankelijk van het type, GTS, GTD, GTX, Turbo D of V6 Injection, zijn dat bijvoorbeeld: brede beschermingstrips opzij, sprekende signalering en een digitale boordcom puter, velours bekleding, stuurbe krachtiging, centrale electrische deur vergrendeling (eventueel met afstands bediening), electrische zijruitbedie- ning en dergelijke. Daarnaast zijn exclusieve extra's leverbaar zoals rundlederen bekleding, een electrisch bediend schuifdak en een ultra-moder ne stereo installatie met 6 luidsprekers met bedieningssatelliet in de stuur- kolom en lichtmetalen wielen met 195/60 R 15 H banden. In de V6 Injection zijn deze extra's voor het merendeel standaard ingebouwd. Maak op bijzondere wijze ken nis met de Renault 25 De nieuwe Renault 25 is eigenlijk een auto die u van dichtbij zou moeten meemaken. Alleen zo kunt u zien wat de Renault 25 presteert. Alleen zo kunt u ervaren wat com fort betekent in een Renault 25. De beste manier daartoe is natuurlijk een proefrit. Zelfs plaatsnemen achter het stuur, de auto bedienen en de sensatie erva ren van het onnavolgbare rijgedrag van de Renault 25. Hij staat daarvoor klaar bij uw dealer. Maar uw dealer kan u nog op een an dere manier kennis laten maken met de nieuwe Renault 25. Hij heeft name lijk een videoband voor u klaar liggen. De film toont u hoe de Renault 25 ont wikkeld, getest, verbeterd en gepro duceerd werd. U ziet de auto van bin nen en buiten. Op uw verzoek kunt u deze videoband in bruikleen krijgen van uw dealer, zodat u hem op uw gemakt thuis kunt bekijken. Meneer Van Dam, deze week is het ini tiatief genomen om een nieuwe club te beginnen van nieuwe supermarkten. Was u niet content met de oude club "Ik best wel. Alleen mijn klanten niet meer. Meer en meer merkte ik, dat mijn supermarkt goed gewaardeerd werd op de versheid van de spullen, en de uitgebreidheid van het assor,timent, de eigen merken, maar dat de huis vrouwen van Soest mijn prijzen te hoog vonden. Toen ik dat in de oude situatie keer op keer aankaartte, bleek het on mogelijk om daar veel aan te doen. Daarom ga ik samen met 199 collega's op een nieuwe manier verder. Maar waarom kon dat niet eerder "Dan moeten we even naar de opbouw tot aan vorige week kijken. Kijk, mijn supermarkt is zeker zo groot als een grote Albert Heijn. Er zijn een heleboel winkels bij, die stukken en stukken kleiner zijn dan mijn supermarkt. Dat waren bovendien ook vaak winkels die een hogere kostenstructuur hadden. Die winkels moesten een hogere ver koopprijs voor de artikelen vragen en dat prijsimago straalde ook op mij af. Daar was ik niet zo kapot van. Boven dien was het een erg versnipperde or ganisatie; er zaten Vivo's VéGé's Kroon's etc. bij, van alles en nog wat. Daardoor konden we - ondanks dat we één van de grootste detailhandelor ganisaties van Nederland waren - niet altijd een even sterke vuist maken naar de fabrikanten als het grootwin kelbedrijf. Daardoor waren de prijzen van de eigen merken altijd wel goed, maar kon ik met de merkartikelen niet altijd mee." En door welk wereldwonder is van daag alles anders "Ja, kijk, punt één is dat ve nu alleen met vrijwel gelijksoortige supermark ten samen zijn, die eenzelfde soort prij zen willen, waarin we het op kunnen nemen tegen de andere grote super marktjongens. En dat kan nu, want wij zijn gebundeld. Dat merk je onmiddel lijk. Ten tweede zijn alle verschillen tussen VéGé, Vivo, Kroon etc. verdwe nen, en kunnen we dus met een veel sterkere vuist bij bijv. Douwe Egberts op tafel slaan. Dus: lagere prijzen ma ken. De huisvrouw hier in Soest, meneer Van Dam wat koopt die daarvoor "Ja, de huisvrouw, daar ken ik haar zo langzamerhand genoeg voor, die is ge woon het meest geïnteresseerd in waar ze iets voor een zo goed mogelijke prijs ze iets voor een zo goedkoop mogelijke pnjs krijgt. En daar zit hem nu het kern punt van onze nieuwe aanpak. Ik durf te garanderen, dat de huisvrouwen van kelijkse boodschappen enkele tientjes op vooruit gaan, Als je het ten opzichte van vorige week bekijkt. En dat niet al leen door weekaanbiedingen op actuele produkten, maar ook door prijsverla gingen door het gehele assortiment heen, die blijvend zijn." Dus u wordt een discounter? "Nee, dat is mijn stijl niet, en dat zou den mijn klanten ook niet willen. U moet niet vergeten, dat je alleen kan discounten, zeg een Aldi of een Edah, als je maar een heel klein assortiment hebt van die dingen, die hard lopen. Bij mij in de winkel kun je zo'n duizend a vijftienhonderd produkten méér kopen dan bij de echte discounter. En dat is toch mijn functie hier in de buurt. Een ander ding is dat wij alles vers hebben, vlees, groente, zuivel, wat een echte ramsj-discounter nu een maal ook niet kan. Kijk maar naar een Aldi, daar kan je geen vers krijgen. Daar wil ik ook niet mee in de clinch, dat is gewoon een ander soort win kelen. Maar ik vond wel, dat we - tot vorige week - niet goedkoop genoeg wa ren. En dat wordt nu anders. Onze prij zen zullen niet onderdoen voor AH, de groenteboer, de bakker of de SRV-- man, of wat voor soort winkels dan ook in de wijk." Wouter van Dam. Foto: Goos van der Wilt Goed, nu even naar uw aandeel in het landelijk initiatief. Heeft u zich alleen op de prijzen geconcentreerd of gaan er ook nog andere dingen veranderen? "Prijzen is wel de hoofdzaak, maar die kun je niet vasthouden als je achter de schermen niet een heleboel andere dingen óók verandert, waardoor dingen soepeler, en dus goedkoper ver lopen, waardoor we dan weer de prij zen laag kunnen houden. Die cirkel moet je gesloten houden. Dus de win kels worden stevig aangepakt en het hele versgebeuren attractiever gemaakt, in het aankomende half jaar. We houden nog wel vast aan ons eigen merk, en onze zegels, want die zijn per fect." Wat denkt u met dit alles te bereiken? "Punt één: meer huisvrouwen in Soest hun dagelijkse en wekelijkse bood schappen in mijn supermarkt laten doen. Ten tweede, door de betere prijs stelling mijn huidige klanten het voor deel te laten zien van het om de hoek de wekelijkse boodschappen te doen. En laten we er maar niet omheen draaien; dat alles moet dan in een hogere omzet resulteren. Maar ik denk, dat dat on mogelijk is, als ik de huisvrouw van Soest er niet van kan overtuigen, dat het vanaf nu beter boodschappen doen is bij Van Dam Super. Grote drukte heerste er zaterdagmid dag in de Parkzaal van restaurant parthuizen aan de Prins Hendriklaan in Soest, waar het bestuur van de Sticht-Gooise Wandelsportbond rece- pieerde in verband met het 50-jarig be staan. De meeste van de honderden wandelliefhebbers moesten dan ook ge noegen nemen met een staanplaats je, vooraleer zij schuifelend in een lange rij hun gelukwensen aan de bestuursle den konden aanbieden. In een kort openingswoord, waarin hij inging op de voorgeschiedenis van de jubilerende bond, schetste de voorzitter van de jubileumcommissie, de heer J. van de Waerdt, het wel en wee van de SGWB, die naar hij had uitgerekend in al die jaren ook slechts vijftig be stuursleden had versleten. "Een guns tig teken," aldus de heer Van der Waerdt. "Andere bonden verslijten er zoveel in maar een paar jaar." Er zijn zelfs bestuursleden die al sinds de ja ren vijftig in functie zijn. In totaal zit ten de bestuursleden met elkaar al 131 jaar in functie, een gemiddelde van 19 jaar! Bij wijze van geschenk bood de heer Van der Waerdt het bestuur een enve lop met inhoud aan, dat te gelegener tijd wordt besteed aan de Stichting Zeulen met Gehandicapten. Voor de bestuursleden persoonlijk was er een potje mosterd ("Door Vader Abraham Bar-Restaurant goesb-og- Woensdag 4 april LIVE MUZIEK TRIO JOHN VAN ZOELEN met als gast: Jan MIDDELWIJKSTRAAT 2 SOEST (Xe) jeugdige bromfiet ser gewond bij aanrij- ring Op de Kamerlingh Onneslaan in Soes- terberg deed zich vorige week een aan rijding voor waarbij een 14-jarige jongeman uit Soesterbeg en een auto bus van Centraal Nederland, bestuurd door een 26-jarige inwoner van Zeist betrokken waren. De jongeman, die even tevoren de bromfiets van een vriend had geleend, keerde onver wacht op de rijbaan en botste tegen de bus op. Hij kwam ten val en moest voor onderzoek worden overgebracht naar De Lichtenberg in Amersfoort. RIKSEN VERBRUINEN - Ik heb eens wat grote zilveren rijksdaalders apart gelegd, maar die zijn helemaal bruin geworden. Hoe poets ik die schoon? Antwoord: Het bruin, en zelfs zwart worden van zilveren munten wordt veroorzaakt door zwavel. Deze komt in een aantal alliages voor, maar ook in de vervuilde lucht. Gebruik nóóit poetsmiddelen voor munten, want dan bederft u meer dan u goedmaakt. Voor verzamelaars is vooral de lichtge kleurde aanslag (patina) op bepaalde munten van waarde. Vuile zilveren munten kunt u beter op een schotel leg gen en met wat zuiveringszout be strooien. Daarover volgt dan een drup peltje citroenzuur en daarna wat lei dingwater. Het mengsel gaat dan brui sen en als dit opgehouden is, mag u uw rijksdaalders in lauw water afspoelen en met een schoon watje drogen. VERSLETEN KNIE - Het gebruik van mijn knieën bezorgt mij steeds meer in elke samenstelling en uitvoering Onze specialiteit: Levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 pijn, zowel van onderen als opzij. Kan dat reumatiek zijn? Wat te doen? Antwoord: Uit de uitvoeriger omschrij ving in uw lange brief, maken wij op dat sprake is van slijtage. Juist bij c e knie kan het kraakbeen verdwijnen, wat de gewichten erg pijnlijk maakt. U moet uw huisarts vragen, of er foto's gemaakt kunnen worden. Op de rönt genfoto's is waarschijnlijk duidelijk te zien of er slijtage in het spel is. gehaald"en een herdenkingslepel. "Wij wandelaars zijn gewend lange af standen te overbruggen, dus nu eens gezind op naar de 100!" aldus de heer Van de Waerdt, al wees hij erop dat dit afhangt van de jeugd. "Als zij echter de mentaliteit en het doorzettingsver mogen van de senioren heeft, maakt ik me over de toekomst van de wandel sportbond geen zorgen." Burgemeester Scholten sprak de jubile rende wandelaars vriendelijke woor den toe. "Ik heb al vaak wandelaars binnengehaald en zelf ook een aantal malen meegedaan aan de Vierdaagse. Het is fijn dat het jubileum in Soest wordt gevierd. Dat kan niet genoeg ge beuren." Hij bracht de felicitaties van het gemeentebestuur over en roemde de wandelsport als de meest milieu vriendelijke sport die er is, opgewekt heid en saamhorigheid bevorderend. Het jubileum was zelfs in Den Haag niet onopgemerkt gebleven, aldus de heer Scholten, die vervolgens het Ko ninklijk Besluit voorlas waarbij Ko ningin Beatrix de SGWB de koninklijke erepenning verleende. De burge meester overhandigde de penning met de bijbehorende oorkonde aan voor zitter G. de Vroede van de SGWB, het geen met een ovationeel applaus werd onderstreept. Jeugdleden van alle 28 bij de bond aan gesloten wandelclubs traden ver volgens voor het voetlicht, met een fraai geschenkeen grote vlag met het embleem van de bond. De heer Olthof van de wandelclub Dudok van Heel uit Baarn sprak daarbij namens alle aan gesloten verenigingen felicitaties uit, daarbij hopend dat de verenigingen ook ooit allemaal hun 50-jarig bestaan zouden mogen vieren. Voorzitter B. Verschuur van de Neder landse Wandelsportbond (die alle re gionale bonden overkoepelt) gaf de er kentelijkheid jegens de SGWB gestalte Burgemeester Scholten overhandigt SGWB-voorzitter G. de Vroede de ko ninklijke erepenning. door de heer De Vroede te onderschei den met de zilveren bondsspeld. Ook de NWB viert dit jaar haar 50-jarig be staan, en hij was de SGWB erg dank baar dat zij met haar jubileumactivi teiten daarmee enigszins rekening heeft gehouden. De verhoudingen tus sen regionale en nationale bond zijn niet altijd even soepel geweest, liet de heer Verschuur weten, maar de SGWB is van groot belang voor de georgani seerde landelijke wandelsport, al was het alleen maar door het grote aantal bestuurders dat de SGWB altijd aan de nationale bond heeft afgestaan. De heer Verschuur overhandigde het be stuur ook een envelop met een "niet on belangrijk bedrag" ten behoeve van de jeugdafdeling. Op 14 april a.s. aanvang 20.00 uur in het vrouwenhuis te Amersfoort, zal Christine Quispel een inleiding houden over spiritualiteit, naar aanleiding van de vraag hoe spiritualiteit kan worden gehru4k4f. de vrouwenstri jd Daarnaast zal ze praten over verscnn- lende vormen van spiritualiteit en de grensvlakken met magie, religie, en enige mensopvattingen. Daarna is er de mogelijkheid tot kennismaking en/of ervaring met de eigen spiritualiteit in de vorm van een meditatie (Koena- lini) met medewerking van Thea van Schaik, en in beweging en muziek door Pim van Boon. Daarna is er een optreden met luister liedjes van Erin Broekhuizen en Diet Sijmons. CD A-bezwaar tegen 'geestelijke toegankelijkheid' In de vergadering van de commissie Welzijn, waarbij een aantal leden van de commissie Welzijnsplanning aan wezig waren, is vorige week gediscus sieerd over de door Welzijnsplanning opgestelde prioriteitenlijst. Voorzitter P. Zeegers gaf een toelichting op de ge volgde systematiek en de berekening van de scores, die de verschillende in stellingen uiteindelijk op een bepaalde plaats op de lijst deed belanden. Hij gaf daarbij een opsomming van de verschillende criteria, die de commis sie had gebruikt, zoals: het criterium van de gemeentetaak (al dan niet), van het inspelen op maatschappelijke ont wikkelingen. van de deelname, van de toegankelijkheid (fysiek, "geestelijk", financieel en qua afstand), van de kost prijs en van de samenwerking. De be perking van het aantal criteria is, aldus de heer Zeegers, een absolute voorwaarde, wil er ooit een operatio neel systeem van de grond komen. Gestraft Met name de CDA-leden Ans Greef- horst en Van Brummelen maakten grote bezwaren tegen het criterium van de toegankelijkheid. Vooral de "geestelijke toegankelijkheid0 was hen in het verkeerde keelgaat geschboten. "De levensbeschouwelijke achter grond van een instelling kan van groot belang zijn; dat mag niet worden ge straft met een lagere score op de prioriteitenlijst," aldus CDA-ers. "En betekent dit nu ook dat iets als het gratis toegankelijk is, dan ook gelijk goed is?" Frans Ribbink (VVD) sloot zich aan bij de gedachte om dit criterium geheel te laten vallen, maar zijn fractiegenoot Jan Jacobs had er weinig moeite mee. "De hele afweging is al moeilijk ge noeg." J. van Garderen (SGP/RPF/RPF) sloot zich bij de kritiek van het CDA aan en Lydia Meijer (PvdA) wilde zich nog niet aan definitieve uitspraken wagen. "Als ik nu zeg dat ik iets goed vind of niet, word ik daar gelijk aan gehou den." Kafka Jan Visser (Prog. Soest) noemde het systeem als alternatief voor de "wille keur van destijds" levensgevaarlijk. Of je nu door de hond of de kat wordt gebeten maakt voor de vereniging die onderaan staat ook niets uit. Ik vindt 't een beetje Kafka dat jullie oordelen over werk van mensen, en zeggen: dit is meer waard dan dat. Dat kan de Here God niet eens! Op deze manier kun je in Soest nooit meer nieuwe dingen starten." Wethouder Frans Kingma legde uit dat de commissie Welzijnsplanning het systeem heeft vastgelegd zonder daar bij een vooropgezet idee te hebben over hoe de score zou uitvallen. De snelheid waarmee het systeem wordt toegepast staat in onmiddellijk verband met de bezuinigingsoperatie in het kader van de ATB. Oorspronkelijk zou de com missie Welzijnsplanning een proefad- vies geven, maar de ATB zorgt ervoor dat het systeem versneld moet worden ingevoerd. De heer Zeegers merkte nog op dat de commissieleden, als zij elk criterium op zichzelf onder de loep zou nemen, te "fijnkorrelig" bezig zijn, en dat het voor het eindresultaat toch maar weinig zou uitmaken. Op de opmerking van Frans Kingma, dat de prioriteitenlijst geen enkel waarde-oordeel inhield, reageerde Jan Visser met de woorden'Daar gaat het omDie waarde moet je juist wél zeg gen!" De commissieleden brachten de leden van de commissie Welzijnsplanning overigens alle hulde voor het werk dat zij hadden gedaan. "Het is goed dat we nu een handvat hebben, zodat we niet dezelfde fout kunnen maken als twee jaar geleden," aldus Jan Jacobs. De andere leden sloten zich bij deze lof aan, al wees Ans Greefhorst erop dat de uitkomst zeker geen "dogma" is, en merkte Jan Visser op dat de commissie straks niet gedesillusioneerd moest zijn als het College toch zijn eigen be zuinigingen gaat toepassen. "Wat dat betreft vrees ik het ergste. Wethouder Kingma reageerde daarop met de woorden: "Dat is onzin, en dat hoop ik u nog duidelijk te kunnen ma ken." Dat laatste lukte hem in elk geval tijdens de vergadering niet meer. Tweetal voor diefstal aan gehouden Een bewoonster van de De Beaufort- laan in Soestduinen kreeg vorige week een meisje aan de deur, dat haar om oude kranten vroeg. De bewoonster vond de zaak nogal verdacht en lichtte de politie in. Op de Soesterbergsestraat hield deze een auto aan die werd be stuurd door een 20-jarige jongeman zonder vaste woon- verblijfplaats. Hij bleek door de Eindhovense politie te worden gezocht wegens diefstal. In de auto bevond zich een 20-jarige jongeda me uit Nieuwegein, die in het op sporingsregister van de politie aldaar voorkwam. Beiden werden aangehou den en overgedragen aan de andere po litiekorpsen.

Soester Courant | 1984 | | pagina 11