5.495,- aar 'Boutique Ernestine' tóch feestelijk geopend Meningen van lezers 'ft Goudkeurcertificaat voor Keurslager De Bruin Nieuw adres voor gereedschapverhuur Insingerschool start jubileumviering met thema-avond Eerste sponsor voor Soest- Titusville Weerpraatje Vreemd wezen in de Soesterduinen! Verhuur cent rum Soest: Vergif Spijbelwagen (Hebt u hem gezien?) Het is zover. Onjuiste weergave ICTO-standpunt Harry Marijke Govers zingen in 'In de Ruimte' Wij hebben zelfs reizen van de Zuid-Europa Stichting naar Noord-Afrika. Wie denkt dat hij bij een Holland International Reisburo alleen Holland International reizen kan reserveren, zit er ver naast Want wie bijv. deze zomer een vliegvakantie wil maken, adviseren wij ook graag het programma van Zuid-Europa Stichting „.„„..„„„.Met daarin ZUID-EUROPA ornnt aan STICHTING een groot aan tal hotels, ap partementen en bunga lows op 16 verschillende vakantiebestemmingen. Metcmises in Span je, Griekenland, Egypte en Amerika. Ook vele interes sante rondreizen .zowel in Europa als ver daarbuiten. Wij kwamen voordelig door de winter Regenboogspel 198Jf kabouters en welpen Scouting Nederland PAGIMa WOENSDAG 4 APRIL 1984 SOESTER COURANT PAGINA 13 Foto: Goos van der Wilt e Colt Eterna: goed «is voor onze trouwe Colt- -s. En voor iedereen die een r-betaalbare, super-betrouw- auto wil. b Eterna is een speciale ver in de bekende Colt, de auto oor de ADAC en het gezag- ende autoblad MOT aange- n werd als de betrouwbaarste die er is. We kunnen de ia brengen voor een ronduit takulaire prijs: Prijs inkl. BTW af Sassenheim dat geld vindt u niets beters. u de Eterna bovendien vóór koopt, hoeft u 'm pas in 1985 :alen! Kom kijken, vraag dit unieke aanbod en beslis! ancieringsaanbod geldt totf 10.000,- de vorm van een renteloos krediet Het ogelijk gemaakt door Mitsubishi in erking met Unigarant De financierings komst wordt onder de gebruikelijke rden afgesloten. In de periode tot 1985 ake van een normale finan- Dvereenkomst waarbij hi de rente betaalt ;en voorbehouden. ""vcujne periode tot 1985 nar»- MITSUBISHI i Onze plaatsgenoot Keurslager De Bruin aan de Tamboerijn in Overhees, behaalde onlangs het "Goudkeurcerti- r ficaat" voor zijn barbequeworstjes. De vereniging voor Slagerij Reklame "De Keurslagers," met circa 550 aangeslo ten vooraanstaande slagersbedrijven in Nederland neemt het predikaat, l 'Keurslager' ernstig op. Regelmatig worden alle Keurslagers gekeurd op I Kwaliteit, Presentatie, Assortiment en Bediening. Daarnaast houdt de V.S.R. "De Keur slagers.. periodieke produktkeuringen. De ter keuring aangeboden artikelen moeten voldoen aan zeer strenge eisen f inzake samenstelling, uiterlijk en smaak. Bij deze produktkeuringen wordt op s tientallen punten gekeurd. Als voor deze punten tenminste het cijfer 8 wordt behaald, ontvangt de Keurslager als onderscheiding hiervoor een Goud keurcertificaat. Bij de in maart j.1. gehouden barbeque- worstkeuring van de V.S.R. "De Keur- ■s" was ook de heer De Bruin één van de gelukkigen die met de inzending van zijn produkt Barbequeworst het I Goudkeur behaalde. Keurslager De Bruin. 1979 Ch. Pyllbois Bordeaux A.C. Een lekkere rode wijn die nü op zijn hooate- punt is. Foto: Goos van der Wilt Het scheelde maar een haartje of de of ficiële opening van 'Boutique Ernesti ne' aan de Burgemeester Grothestraat 18 was vorige week helemaal niet door- "gegaan. Enkele dagen voordat het zo ver was werd mevrouw Ernestine Arti- nian zoals zoveel inwoners van Soest getroffen door de alom heersende griep. Gelukkig bleek zij juist op tijd te zijn hersteld om de openingsreceptie, die vorige week vrijdagavond plaats vond, zelf mee te maken, al was het nu haar echtgenoot die, met behulp van medicijnen, op de been moest worden gehouden. Dit alles deed overigens weinig af van het feestelijke karakter van de recep tie, waar een groot aantal toekomstige kopers alvast een kijkje kwam nemen naar de mooie maar betaalbare mode uit Parijs, die Ernestine Artinian in haar fonkelnieuwe en zeer fraai inge- Ernestine Artinian (m.) toont een van de modieuze klediyigstukken uit haar boutique aan de bezoekers tijdens de openingsreceptie. richte boutique verkoopt. De winkel herbergde een overvloed aan bloemen en bloemstukken, die de opening een extra feestelijk cachet gaven. Zater dagmorgen ging in de boutique de ver koop officieel van start. Sinds vorige week donderdag beschikt Soest over een adres waar men gereed schap kan huren. Of het nu gaat om steigers, boorhamers, kango's, par- ketschuurmachines, waterpasinstru menten, tapijtreinigers of wat dan ook - bijna alle soorten van het grotere ge reedschap is bij het Verhuurcentrum Soest aan de Burgemeester Grothe straat te huur. Het Verhuurcentrum Soest (VCS) is een initiatief van de heer R. Slot. De zaak is gevestigd in het pand waarin voorheen de redaktie van het dagblad de Gooi- en Eemlander onderdak vond. De heer Slot "doet" de winkel samen met zijn vrouw, en het was zijn doch tertje Daphne (3), die vorige week de officiële openingshandeling verrichtte door het lint voor de deur door te knip pen. Dat was tegelijk het startsein voor een gezellige receptie, tijdens welke familie, vrienden en relaties het pand van binnen konden bekijken. De heer Slot, die tevoren werkzaam is geweest op uiteenlopende gebieden als de woningbouw, de wegenbouw en het garagebedrijf, weet als het om gereed schap gaat van wanten. D'e gevorderde doe-het-zelver zal wat van zijn gading is dan ook bij VCS kunnen vinden. "En heb ik het zelf niet, dan kan ik er vrijwel direct voor zorgen", aldus de heer Slot. Op alle gebieden is er ge reedschap te huur: voor de tuin, voor klussen in huis, bij bouw of verbouw, maar ook voor het aanbrengen van tapijt en behang. De heer Slot is van plan de zaak langzaam uit te bouwen. "Gereedschap is altijd al m'n hobby geweest, en nu wil ik proberen er ook m'n brood mee te verdienen." De huur van gereedschap is in verhou ding tot de aanschaf van nieuw mate riaal, dat vreselijk duur is, heel voor delig, benadrukt de heer Slot. Hij ver wacht dan ook een grote markt in Soest. "In principe heb ik alles, ook Automobilist onder in vloed vliegt uit de bocht Een 45-jarige automobilist uit Zeist werd in het weekeinde door de politie aangehouden, omdat hij kort tevoren met zijn auto met zeer hoge snelheid uit de bocht van het Soester Hoogt was gevlogen en vervolgens een aantal boompjes en bernpaaltjes omverreed. Zijn snelheid moet ver boven de 100 km. per uur hebben gelegen, gezien het feit dat hij een remspoor van maar liefst 45 meter achter zich liet. De man bleek gedronken te hebben, zij het niet zoveel dat hij een proces-verbaal kreeg. Wel was een rijverbod zijn deel. Hij kreeg trouwens toch een proces verbaal wegens onvoorzichtig rijden. Zijn auto werd in beslag genomen. Onder het toeziend oog van haar ouders knipt Daphne Slot het lint door: het Verhuurcentrum Soest is officieel geopend. voor de grote bouw. Al zou je een heel huis willen verplaatsen..." Ook voor bijvoorbeeld een betonboor is VCS het juiste adres, legt hij uit. "Daar doe je binnen een paar minuten mee waar over je met een gewone klopboor mis schien een halve dag staat te boren, en dan nog vaak niet eens met succes." Het Verhuurcentrum Soest is dagelijks geopend van 8.00 tot 11.30 uur en van 13.30 tot 17.30 uur, behalve op dinsdag middag. Foto: Goos van der Wilt (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Naar aanleiding van een gebeurtenis in een omliggende gemeente, welke het leven van een dier kostte, en financiële schade meebracht voor de eigenaar, het volgende. Ik wil een ieder dringend verzoeken (voor de zoveelste maal, want het ge beurt nog steeds, ook in Soest!) geen tuinafval te voeren aan dieren, welke in de weide lopen, zoals paarden, koei en, schapen, enz. De meeste planten uit uw tuin zijn giftig, enkele zelfs zeer gif tig, zoals taxus, konifeer en rododen dron. Hoe goed bedoeld ook, een enkele tak kan de dood van het betreffende dier veroorzaken, en dat kan toch uw bedoeling niet zijn. Tot slot, wilt u ook uw kinderen hierop wijzen? Dank U! F. Streefkerk. In Soest een echte spijbelwagen Het stond in de S.C. En 'k zat mezelf al af te vragen: Wat moeten ze daarmee? Er stonden veel notoire namen Menne. Plomp, Van der Klink Zij stonden daar met Nolen samen En voor Veraar, Ribbink Uitspraken van Visser en Meyer Lagen wel in hun lijn 'k Zag Visser alswagenrijer 't Zou best wat voor hem zijn Voor Meyer had 'ik ok al een klusje Wat dat is? Ga maar na! Elk kind om het kwartier een kusje Namens PvdA En 'k dacht terwijl 'k zo zat te lezen Dat hoofdredacteur Smit Door publicatie zat te pezen Op 'n extra ere-rit! De wagen was ook te bekijken 't Stond in dezelfde krant En 'k dachtZe laten toch wel blijken Van 'n massa onverstand! Daags voor de wagendemonstratie Las ik nog eens 't verhaal Mijn mening? Allemaal sensatie! Wie gaat staat wel voor paal 'k Heb de kalender opgeslagen En slaakte toen een gil Bekijk gerust! die spijbelwagen op zondag1 april J. L. W. Herten. Hoe kon de gemeente tot het besluit komen om zo'n slecht doordacht plan voor een winkelcentrum in Soest-Zuid goed te keuren? Een volkomen leek op dit gebied had een beter plan kunnen maken. Zoals de plannen nu worden uitgevoerd, zijn er niet eens voldoende parkeerplaatsen voor het personeel dat in het winkelcentrum komt te werken. Waar moeten de auto's van het winke lend publiek blijven? Het College kon niet even wachten op de uitspraak van de Raad. Wij begin nen te geloven dat de Raad van Soest geen enkele stem in het kapittel heeft. Het College heeft nu van zich laten ho ren. De bewoners van Soest-Zuid zijn in hun hemd gezet. Zij zijn de onmon- digen. Met de belanghebbende omwo nenden wordt op geen enkele manier rekening gehouden. Als de ambtenaren onrecht wordt aan gedaan gaan ze staken. Dat is mogelijk in een democratie. Als de omwonenden onrecht wordt aangedaan en hun uitrit ten worden belemmerd door gecreëer de bushaltes en toekomstige parkeer overlast, kunnen zij alleen maar hopen op een democratisch gemeentebe stuur. Nu lijkt het erop dat Soest een diktatoriaal gemeentebestuur heeft die haar plannen doordrukt zonder re kening te houden met de belangen van de burgers en zonder het besluit van de Raad af te wachten. De verontruste bewoners van Soest- Zuid, H. L. Swanink. Op 12 maart j.1. hield de afd. Baarn/- Soest van het ICTO een Openbare Le denvergadering in gebouw "De Rank." Op die vergadering werd o.a. het woord gevoerd door het C.D.A.-kamer- lid Wim Mateman. Van de door hem gehouden toespraak heeft uw verslag gever in het nummer van de Soester Courant van 14 maart 1984 gepoogd een samenvatting te geven. Blijkbaar is zijn aandacht echter op een cruciaal moment even afgeleid ge weest, hetgeen kan gebeuren, maar wat in casu erg betreurenswaardig bleek, want. daardoor legde hij Mateman woorden in de mond, die volledig in strijd waren met wat hij wérkelijk ge zegd heeft. Mateman zou volgens uw verslaggever hebben opgeroepen tot het eventueel inhouden van Kerkelijke bijdragen. Het tegendeel was echter het geval! Hij heeft juist - geheel in overeenstemming met de officiële ICTO-opvatting - gezegd, dat we dié weg in elk geval niét op moeten. Het kan en mag de bedoeling van het ICTO immers niet zijn om de kerk in finan ciële moeilijkheden te brengen. Welke risico's aan een dergelijke on juiste berichtgeving verbonden zijn, moge blijken uit het feit, dat de plaat selijke predikant de essentie van dit verslag - en dus de verkeerde weer gave van Matemans woorden - zonder meer (en kennelijk zonder te checken) in de Soester Kerkbode deed overne men. Het aantal lezers uit kerkelijke kring, dat onjuist werd voorgelicht, werd daarmee nog eens sterk vergroot. Zacht gezegd: erg, erg jammer! Een rectificatie lijkt ons daarom dan ook al leszins redelijk en noodzakelijk. ICTO Baarn/Soest. Naschrift redaktie Van verschillende, voor het ICTO "on verdachte" zijden bereikten ons na pu- blikatie van het verslag instemmende reakties, die de correctheid ervan be vestigden. Zonder nu - drie weken later - alsnog in een welles-nietes-spel met het ICTO te willen geraken wijzen wij erop dat in het gewraakte verslag niet staat vermeld dat de heer Mateman opriep tot het inhouden van de kerke lijke bijdragen. Wel zijn wij er zeker van dat de heer Mateman, onder ver- wijziging naar zijn persoonlijke erva ringen in de hervormde gemeente van Aalten, op de kerkelijke bijdrage heeft gewezen als een middel om kerkeraden ervan te doordringen dat met het standpunt van kerkleden die het niet eens zjn met de synode ernstig re kening moet worden gehouden. In dat licht lijkt de zinsnede - namelijk dat de heer Mateman "wees op de mogelijk heid om via de kerkelijke bijdrage druk uit te oefenen", - allerminst zover bezijden de waarheid als het ingezon den stukje hierboven doet voorkomen. Met een thema-avond in De Open Hof is maandagavond j.1. de feestweek inge luid van de Insingerschool, die dit jaar 75 jaar bestaat. Een groot aantal ou ders en genodigden, waaronder ook wethouder drs. J. Menne van onderwijs woonden de avond over het thema 'Op voeding tot geestelijke weerbaarheid' bij. Hoofd P. Davelaar van de Insingerschool leidde de avond, die speciaal voor vol wassenen bestemd was, in. Hij ver telde dat het team van de school zich al langer met het onderwerp "weerbaar heid van kinderen op school" heeft be zig gehouden. Er is op school ook met de kinderen over gesproken. Kinderen zijn in de klas vaak kwetsbaar, zo stel de hij. Enkelen zijn heel stil, terwijl an deren branieschoppers zijn, maar het komt er in beide gevallen op neer dat ze een rol spelen. "Het is niet zo maar een onderwerp dat we voor deze thema-avond gekozen heb ben, aldus de heer Davelaar in zijn in leiding. "Het is een uitvloeisel van iets waar we op school mee zitten, en al een aantal weken mee bezig zijn. Het is goed om een dergelijk belangrijk onderwerp met ouders en anderen te bepraten. Hij gaf voor geestelijke weerbaarheid vervolgens de volgende definitie: "Vol doende zelfvertrouwen om in veran derende situaties jezelf te kunnen blijvtn." Davelaar opperde de vraag of je kinderen moet beschermen voor de "grote-mensen-problemen," of ze er juis mee moet confronteren, om gees telijke weerbaarheid te verkrijgen. Daarna voerde dr. A. J. Buisman, pe dagoog aan de Universiteit van Utrecht, het woord. Hij kwam met con crete voorbeelden, zoals het 'partijtje kiezen,' waarbij altijd dezelfde kin deren als laatste worden gekozen. "En dat werkt niet bepaald versterkend voor het zelfvertrouwen," aldus de heer Buisman. Weerbaarheid wordt naar zijn mening bevorderd, door kin deren de verantwoordelijkheid geven die ze aankunnen in een vertrouwensrelatie. Na de pauze verdeelden de ongeveer zeventig belangstellenden zich in vijf praatgroepen, geleid door teamleden van de school. Er werd gesproken over weerbaarheid en prestatiedwang, sport, gevoel, complimenten en kinder literatuur. De resultaten werden opge hangen en door de aanwezigen onder de loep genomen. Na deze avond voor volwassenen is vanavond de beurt aan de kinderen, die in dorpshuis De Borg een musical over de geschiedenis van de school zullen brengen. Donderdag en vrijdag zijn er festiviteiten in en rond de school. De feestweek ter gelegenheid van het 75- jarig bestaan wordt zaterdag met een reünie voor oud-leerlingen afgesloten. Auto van de weg gehaald De politie hield vorige week op de Obrechtstraat de bestuurder van een bestelwagen aan, die niet beschikte over een rijbewijs. De wagen vertoonde bovendien een aantal technische ge breken, zodat hij voor verder onder zoek in beslag werd genomen. De be stuurder, een 27-jarige inwoner van Soest, kreeg een proces-verbaal. A.s. zondag 8 april worden de beide middagdiensten van Evangelie Ge meente 'In de Ruimte' muzikaal opge luisterd door Harry Marijke Govers. Onder pianobegeleiding van Harry brengt het echtpaar eigentijdse lie deren waarin het Evangelie centraal staat. Regelmatig leveren zij een bij drage aan radio- en televisieprogram ma's, terwijl ze (vaak met hun groep Psalter) optreden in kerken, koffie bars, tijdens evangelisatie-akties e.d. Eind mei verschijnt er een plaat van hen en het 'In de Ruimte'-studenten- koor. Titel: 'In het Huis van de Potten bakker." Deze l.p. is gemaakt ter ere van de bouw van de nieuwe bijbel- school aan de Insingerstraat. De school die op zaterdag 25 augustus officieel geopend wordt, draa'gt diezelfdë haam 'Het Huis van de Pottenbakker." Aanstaande zondagmiddag zullen Har ry Marijke Govers o.a. enkele lie deren van de plaat ten gehore brengen. In de (identieke) diensten, die om 14.30 en 17.00 uur aan de Klein Engendaal- weg 52 gehouden worden, zal ds. H. H. ter Welle voorgaan. Naar aanleiding van Exodus 15, waar God zegt: "Ik, de Here, ben uw heelmeester" zal hij spreken over genezing. De bezoekers van de Evangelie Ge meente houden zich in dit eerste kwar taal van 1984 in de zondagmiddagdien sten en de gemeentekringen namelijk bezig met het thema "De namen van God." Tijdens de diensten zijn er spe ciale programma's voor kinderen t./m. de basisschoolleeftijd. Belang stellenden zijn hartelijk welkom. Aanrijding; onder invloed gevolgd door nachtelijke achtervolging De politie werd vorige week gewaar schuwd omdat er midden in de nacht twee mannen langs de Van Weerden Poelmanweg liepen. Volgens getuigen liep de eerste slingerend, en volgde de tweede man hem op de voet. Beide he ren bleken betrokken te zijn bij een aanrijding die even te voren had plaats gevonden op de kruising Amersfoortse- straat/Van Weerden Poelmanweg. Daarbij werd de auto van een 26-jarige Amersfoorter, die voor een stoplicht stond te wachten, van achter aangere den door een 41-jarige automobilist uit Breda. Dez wilde vervolgens gaan lo pen, maar de Amersfoorter vertrouw de de zaak niet en zette aldus de achtervolging in. De politie hield ten slotte de Bredenaar aan, die onder in vloed van alcohol bleek te verkeren. Hij kreeg een rijverbod en een proces verbaal, ook al omdat bleek dat hem tot 12 juli rijbevoegdheid was ontzegd. Zijn auto werd in beslag genomen. De voorbereidingen voor de uitwisse ling tussen Soest en Titusville zijn al enkele maanden aan de gang, maar pas nu lijkt er echt schot te komen in de tweede uitwisseling tussen deze ver uit elkaar gelegen "zustersteden". De organisatoren van de studentenuit wisseling zijn druk bezig de noodzake lijke laatste stappen te zetten om o.a. de sponsoring en de uitstapjes voor de Amerikanen in ons land nog te re gelen. Uit briefwisselingen met Titusville blijkt dat niet alleen de organisatoren in Soest druk zijn met de voorbereidin gen. Ook in Titusville is men actief. Dat blijkt wel uit de reeds ontvangen brieven van vier Amerikaanse jongelui t.w. Robin Kimberley Fine, Vincent Nathan van Nes, Jocelijn Jamir en Susan Churms, die in juni een 3 weken durend bezoek aan Soest zullen brengen. Zowel de Nederlandse als de Ameri kaanse studenten zijn zeer enthousiast over de komende uitwisseling. De Soes- ters hebben voor de bezoekende Ameri kanen al een programma opgesteld en zijn, naast de nog af te leggen ten tamens en examens, druk met het maken van een programmaboekje. Dit boekje bevat een overzicht van en een toelichting op de bezienswaardigheden die de Amerikanen gaan bezoeken. Het aantal Amerikanen dat Soest gaat bezoeken staat nog niet definitief vast. Het aantal Soesters dat de Atlantische oversteek gaat wagen is vastge steld op acht. Zij zullen in de maand juli Titusville en omgeving gaan ver kennen. Het programma van de Amerikanen in Soest zal ook dit jaar door het Soes ter bedrijfsleven gesponsord gaan worden. Hiertoe zijn 50 bedrijven aan geschreven, zij zullen de komende tijd ook persoonlijk benaderd worden. De eerste bedrijven hebben reeds hun medewerking toegezegd zoals bijvoor- beid: Restaurant Darthuizen, Garage Stam, Foxboro, Hartje Zuid, Van der Ven, Coco-Cola. Het uitwisselings comité denkt ook dit jaar voldoende financiën binnen te krijgen om een leuk programma aan de Amerikanen aan te kunnen bieden. Het comité krijgt bij de organisatie van de uitwisseling de hulp van Con tinental Public Relations, een reclame bureau onder leiding van de heer Schoor. Dit bureau regelt ook de reclame voor enkele grote Nederlandse bedrijven, waaronder de Efteling en de bloemen veiling Aalsmeer. Afgelopen vrijdag had de heer Schoor nog een gesprek met het uitwisselingscomité, waarbij enkele nieuwe ideeën betreffende de uitwisseling ter sprake kwamen. Daar naast bestaan er plannen om van de uitwisseling Soest-Titusville een stich ting te gaan maken. Deze zal tot doel hebben studenten uit de 2 landen op een ontspannen manier met elkaar in contact te brengen en meer over eikaars land en leefgewoon ten te weten te komen. Het programma van bezienswaardig heden die door de Amerikanen bezoekt zullen worden, ziet er tot dusver als volgt uit. Za. 9 juni: Aankomst Amerikanen Schip hol. Zo. en ma.vrij Di. 12 juni: ontvangst gemeentehuis, bezoek Soester scholen, ontvangst vlieg basis Soesterberg. Wo. 13 juni: Amsterdam. Do. 14 juni: Kasteel Haarzuilens (Utrecht). Vr. 15 juni: Soest. Za. en zo.vrij Ma. 18 juni: Rotterdam/Deltawerken. Di. 19 juni: bezoek bakkerij Van Brum- melen. Wo. 20 juni: Amersfoort, roeien op de Loosdrechtse plassen. Do. 21 juni: Purmerend, Hoorn-Medem- blik stoom treintje Vr., za. en zo.vrij! Ma. 25 juniBloemenveiling Aalsmeer, Madurodam, Den Haag/Scheveningen. Di.26 juni: Gouda. Wo. 27 juni: Efteling. Do. 28 juni: Foxboro, Hartje-Zuid. Vr. 29 juni: afscheid van Amerikanen, za. 30 juni: vertrek van Amerikanen van Schiphol. Een gevarieëerd programma waarvan de haalbaarheid nog afhangt van de giften van de Soester bedrijven. Het organisatie-comité heeft echter het volste vertrouwen in de vrijgevigheid van de plaatselijke bedrijven. Anton van Nes, tel. 10195. HOMNP INTERN4HOmL Reisburo Soest Steenhoffstraat 15a, tel. 02155-16571. (van onze weerkundige medewerker) De schaatsers zullen teleurgesteld zijn door de afgelopen winter, want van de vorst is weinig terecht gekomen. Men heeft hier en daar even op het ijs ge staan in december en in februari, maar het had nauwelijks iets te betekenen. Zowel door de temperatuur als door de - in de Bilt - totaal 193 uren winterzon, tegen normaal 158 uren, is het een voordelige winter geworden. Er zal gemiddeld minder zijn verstookt dan in menig andere winter, omdat wij weinig kou hebben gehad. Zo kwam De Bilt op totaal 36 vorst- dagen, normaal 43, en op 4, normaal 10, ijsdagen. Dat zijn dagen waarop het de hele dag bleef vriezen. Van de 91 winterdagen waren er 51 zachter en 40 kouder dan normaal. Een paar opvallende data waren de hoge temperatuur vlak voor Kerst (24 december) met 13 a 14 graden, het stormweer op 13 en 14 januari en het ene sneeuwstormpje van betekenis op maandag 23 januari en dan nog voor namelijk in de zuidelijke helft van het land. Toch viel op 21 dagen, normaal 19, in De Bilt wat sneeuw en werd er in het land op 23 dagen, normaal 11, onweer waargenomen. Maas zeer hoog De grootste afwijking was de regenval, want januari was met 1948 de natste van deze eeuw en de eerste week van februari gaf in Zuid Limburg al 100 mm regen, waardoor de Maas sinds 1926 niet een zo hoge stand te zien gaf. Gemiddeld over het hele land 260, nor maal 186, mm regen. In het oosten plaatselijk tot 350 mm regen. Februari gaf enkele weken oostenwin den zonder dat daarbij kou van veel betekenis werd aangevoerd. Wat het voorjaar betreft, zo nat als verleden jaar, toen wij de natste lente over 250 jaar noteerden - op enkele plaatsen ruim 400 mm regen -, dat kan niet worden herhaald. Wij hopen alle maal dat deze lente nu eens weer een echte lente gaat worden, met zon en een aantal lekkere buitenzitdagen. Zaterdag 31 maart hebben tientallen wandelaars in de Soester duinen een vreemd wezen kunnen zien rondhup pelen. Dat het Violet was konden zij natuurlijk niet weten, dat weten alleen de welpen en kabouters van Scouting Nederland. Zaterdag j.1. is er name lijk een groot landelijk spel van start gegaan dat als thema de regenboog heeft. Zo'n 40.000 welpen en kabouters van Scouting Nederland, vroeger heet te dat de padvinderrij, gaan er zes weken mee aan de slag. Ook vier Soes ter groepen doen daar aan mee. Dat zijn bij elkaar toch zeker wel 100 wel pen en kabouters. Allemaal jongens en meisjes tussen 7-11 jaar. Maar wie is nu precies Violet? Samen met Indigo bewaakt zij de regenboog want de buitenste kleuren houden alle andere kleuren bij elkaar. Op een zekere dag echter glijden ze van de regenboog af om een schat te zoeken. Oh. oh wat zijn ze dom geweest om dat te doen, want wat gebeurt er? De regenboog spat uit elkaar. Indigo komt in een vreemde stad terecht en Violet in een groot bos. Wat nu? Alle kleuren van de regenboog liggen in stukjes over het land verspreid. Kleur voor kleur moeten die weer bij- elkaar worden gezocht. Grf'.ukkig wil len alle welpen en kabouters daarbij helpen, want alleen komen Indigo en Violet niet terug op de regenboog. Het is de bedoeling dat op 19 mei- de regenboog weer compleet is en dan de lucht kan ingaan. Zoals iedereen zal begrijpen moet het een groot feest worden op 19 mei. Want in een wereld zonder regenboog vergrijzen alle kleumen en dat zou maar saai zijn. Maar zo ver is het nog lang niet. Eerst moeten de kleuren week voor week ge zocht worden. Zaterdag zijn er al aller lei proefjes gedaan om te kijken hoe de regenboog eruit ziet. In heel Nederland zullen welpen en ka bouters zes weken lang bezig zijn met het regenboogspel en beleven dan al lerlei avonturen met Violet en Indigo. Op 19 mei zullen er wel honderd regen bogen in de lucht verschijnen. Hoe dat precies zal gebeuren is nog niet bekend. Scouting Nederland wil met het Regen boogspel eens extra aandacht schen ken aan de welpen-kaboutersspeltak. Zij zijn immers de grootste speltak binnen Scouting Nederland en nog steeds springlevend! Voor Soest geldt dit zeker, zo is afgelopen zaterdag wel gebleken. Dus als u "beregenboogde" kinderen in Soest tegenkomt, weet u dat het welpen of kabouters ijn!

Soester Courant | 1984 | | pagina 13