¥an Volksuniversiteit aik. S Uitstekend geslaagd 'boekenfestivaP in De Borg Geslaagde 'talen-avond' huigen Veel belangstelling voor instrumenten parade 'ICTO' distantieert zich van standpunt hervormde synode Amnesty International start wereldwijde campagne tegen martelen J&möNetoer Autobedrijf jrzaam iar- matisch nie. tigheid: ?e Spaar- Presentatie demonstratie-team vliegbasis Soesterberg Routineus koffieconcert Agenda De Borg FilmhuisLe Lit Performance op opening tentoon stelling Eelke de Jong in de Literaire Salon Fries toneel in 't Spant Ford Granada Bravo b.j. 1981, km.st. 91.000, goud met. Nw. prijs f28.000,- nu f 12.000,-. Marga Adavia. raad strekt. 5 o o WOENSDAG 4 APRIL 1984 SOESTER COURANT PAGINA 15 De organisatoren van het 'Boekenfesti- val," dat vorige week ter gelegenheid van de Boekenweek in De Borg werd gevierd, kunnen terugzien op een groot succes. Dat bleek vooral uit de grote op- komst van belangstellenden en leden van 't Nut, dat het festival samen met boekhandel Van de Ven op touw had ge zet, maar ook uit de verkoop van de eken van de verschillende schrijvers die voor deze gelegenheid in De Borg door dichter/uitgever/presentator Wim Hazeu voor het voetlicht werden gehaald. In zijn welkomstwoord sprak de heer G. T. Kleiberg, voorzitter van het de- partement Soest van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen, al over de "euvele moed" die 't Nut aan de dag had gelegd om een dergelijk evene ment te organiseren. De goed gevulde zaal noemde hij een "festival op zich zelf." Hij deelde mee dat 't Nut in Soest een periode van bloei doormaakt. Het ledental is in het afgelopen jaar geste gen van 130 tot maar liefst 210. Wim Hazeu ontving in een sfeervolle entourage, mogelijk gemaakt door de firma Middelman, een aantal opmer kelijke gasten uit de wereld van het boek, die hij, zoals de heer Kleiberg het uitdrukte "aan de tand voelde over wat ze zijn en wat ze geschreven hebben. Voor het zover was liet Hazeu zien hoe een uitgever eruit ziet: een man op één been en zonder handen. De schrijver is het andere been, de ene hand is de boekhandel en de andere hand bent u: het publiek." Vervolgens ontving hij de auteurs, met wie hij een kort gesprek voerde over hun werk. Zij lazen daarop voor uit hun werk, dat zeer in de smaak viel getuige het veelvuldige applaus dat De Borg van tijd tot tijd vulde. De schrijfster die het spits afbeet was Thera Coppens, vooral bekend gewor den door haar boek over de vrouwen van Willem van Oranje, "beter dan de TV-serie." Zij kondigde o.m. aan bezig te zijn met de voorbereidingen voor een boek over prins Maurits en las voor uit de talrijke kinderversjes waarmee zijn furore heeft gemaakt. Na Thera Coppens nam de schrijver,/- cineast Hans Koekoek plaats op het to neel. Deze verraste zijn gehoor met de mededeling dat hij de inspiratie voor zijn boek over meneer Dat had opge daan tijdens een bezoek aan het RK-- kerkhof in Soest. Op 4 mei zal van hem een TV-documentaire firn worden uit gezonden. Zowel de heer Jan Wessels van boekhandel Van de Ven als de au teur zelf kregen een exemplaar van Koekoes nieuwste boek "Lief zijn toe gestaan." De derde gast was NOS-medewerker Ron Schröder, die als tekstschrijver o.m. heeft gewerkt voor Fons Jansen en Seth Gaaikema. Hij schreef o.m. Wim Hazeu in gesprek met Thera Coppens. Foto: Goos van der Wilt "Het andere handboek voor de sol daat," waaruit hij een aantal fragmen ten voorlas, alsmede een aantal stuk jes uit de bundel "Lieve Jezus, lieve God." Na de pauze nam Noud Bles plaats in de stoel naast Wim Hazeu. Hij las om. een fragment voor uit zijn boek "De Barok jager," over een jongeman die in de greep is geraakt van de mu ziek van Vivaldi. Annemarie Oster, dochter van de ac teurs Guus Oster en Ank van der Moer, bleek de revelatie van de avond. Zij kreeg bekendheid als medewerksters aan de TV-cabaretprogramma's, maar vooral met boeken als "Een moeder van niks" en "Een vrouw van de wereld." Grote indruk maakte zij met een fragment uit een boek over haar moeder, dat zij voorlas. Als toegift kregen de bezoekers ook nog iets te horen uit het boek "De glazen zee," door de schrijfster Evelien Paul, die onaangekondigd haar bijdrage aan het boekenfestival leverde. Aan het slot van de avond ontvingen de auteurs allen een enveloppe namens boekhandel Van de Ven, terwijl er bloe men en flessen waren van 't Nut. Op de vraag van voorzitter Kleiberg of de avond inderdaad een festival was geweest volgde een applasus dat dit overduidelijk bevestigde. Foto: Goos van der Wilt In een vrijwel tot de laatste plaats bezette grote zaal van De Borg hield de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg j.l. vrij dagavond de inmiddels tot een jaarlijkse traditie uitgegroeide 'talen-avond'. De deelnemers aan de diverse talencur sussen van de VU (Frans, Engels, Duits, Italiaans en Spaans) vergastten elkaar en de talrijke belangstellenden op een I wervelend programma van liedjes, sketsches en voordrachten, allemaal in hun 'eigen' vreemde taal. Met veel verve wer den de verschillende onderdelen van het programma op ae planken gezeien ae zaai reageerae telkens met groot en thousiasme. Op de foto een scène uit de voorstelling vande cursisten-Spaans: 'En el restaurante Don Quichote". De jaarlijkse instrumentenparade die de Regionale Muziekschool vorige week organiseerde in de Petrus en Pauluskerk aan het Kerkplein (naaste buur van de Muziekschool op de hoek van de Steenhoffstraat) trok een groot aantal jeugdige muziekliefhebbers en hun ouders. Zij kregen een bijna magi strale uitvoering van het leerlingenor kest van de Muziekschool te zien, dat onder leiding van dirigent Qui van Woerdekom een aantal fraaie staaltjes liet horen van waartoe de kinderen (in de leeftijd van 7 tot 12 jaar) al in staat zijn. Vrijwel alle instrumenten waarop bij de Muziekschool wordt lesgegeven wa ren bij de parade aanwezig, met uit zondering van de piano - "maar die kent toch iedereen wel," aldus Qui van Woerdekom. Behalve de 60 strijkers en 30 blazers in het orkest, die een aantal goed in het gehoor liggende stukjes brachten, trad ook een ander deel van de leerlingen Foto: Goos van der Wilt voor het voetlicht, die fanfare-muziek lieten horen. Verder liet Harmen Kooi- stra horen wat het kerkorgel te bieden heeft. Ondanks de snikhete atmosfeer in de kerk hebben de bezoekers geboeid naar de muzikale verrichtingen van de pupillen kunnen luisteren. Op 28 april houdt de Muziekschool "open huis." Dan kunnen de adspirant- leerlingen zelf kennis maken met de in strumenten en die door andere leer lingen gedemonstreerd zien. Naar de mening van het dagelijks be- stuur van de vredesbeweging ICTO heeft de synode van de Ned. Hervorm de Kerk zich in de lijn der verwachting uitgesproken tegen een eventuele plaatsing van de kruisvluchtwapens, vla de methode van het invoegen van een agendapunt zonder de bijbehoren de stukken tijdig ter beschikking te stellen. De synode-voorzitter meende te kun nen opmerken'De overheid dient goed te weten hoe er in de kerk gedacht wordt.' Het dagelijks bestuur van het ICTO wenst er nadrukkelijk op te wijzen, dat er in de Ned. Hervormde Kerk door sommigen zo gedacht wordt, in de Sy node door de meerderheid en in bepaal de kerkelijke organen mogelijk door allen. Het dagelijks bestuur van het ICTO betreurt dit soort ferme politieke uitspraken door "de" kerk (recentelijk eveneens door de Gereformeerde Ker ken die een weinig geloofwaardige in druk wekken, zolang de kerkleden zelf hierover zo verschillend denken. Daar bij dringt zich de vraag op: leidt bij kerkelijke toporganen het geloofsin zicht tot politieke eisen of worden poli tieke eisen, die een kerkelijke elite voor noodzakelijk houdt, tot eisen van het geloof. Het dagelijks bestuur van het ICTO distantieert zich van dit type profetisch spreken bij meerderheid van stemmen door de Synode. Evenals voorgaande jaren zal ook in 1984 het demonstratie-team van het 334- Transport squadron van de vliegbasis Soesterberg tijdens luchtvaart-mani festaties in een aantal Europese landen met een Fokker F-27 vliegtuig de Ko ninklijke Luchtmacht vertegenwoor digen. De samenstelling van de bemaning is gedeeltelijk gewijzigd en zier er als volgt uit: teamleider tevens le vlieger: kapitein Jan Reffeltrath. 2e vlieger: kapitein Paul Schneider. le boordwerktuigkundigesergeant der eerste klasse Chris van Beek. 2e boordwerktuigkundige: sergeant der eerste klasse Rob Nahon. Het team heeft een nieuw programma samengesteld en zal dit op maandag 9 april 1984 voor genodigden, de pers en het personeel van de vliegbasis demonstreren. Programma van de officiële presenta tie van het nieuwe vliegprogramma door het demonstratie-team van het 334-transport squadron van de vlieg basis Soesterberg. 15.15 uur: Ontvangst genodigden en pers in de bunkerkantine. 15.45 uur: Introduktie van de beman ning en explicatie van het programma door de teamleider in de briefing-room. 16.15 uur: Vliegdemonstratie. 16.45: Ontvangst genodigden en pers in de crewroom van het 334 squadron. "Martelen in mensenwerk maar de be strijding ervan ook" is de nieuwe cam pagne tegen martelen van Amnesty International, die woensdag 4 april begint. Het rapport dat ter gelegen heid van die campagne wordt uitge bracht stelt dat in één op de drie lan den de afgelopen vier jaren gevange nen zijn gemarteld. Gevreesd wordt dat het aantal regeringen dat marte lingen, al dan niet oogluikend, toestaat in werkelijkheid veel hoger ligt; het rapport beschrijft dergelijke praktij ken in 98 landen. Amnesty International wil met deze tweede campagne (de eerste ging ruim tien jaar geleden van start) bereiken dat het martelen als "regeringsinstru ment" verdwijnt. Daartoe moet het publiek duidelijk gemaakt worden wat er zich in de martelkamers afspeelt en wat daartegen ondernomen kan worden. Het rapport wordt vergezeld door het zogenaamde "Twaalf-punten- programma" dat regeringen kunnen gebruiken om martelingen te voorko men en te helpen bestrijden. Dit pro gramma is door de Nederlandse afde ling van Amnesty International aange boden aan minister-president Lubbers in een brief waarin o.a. verzocht wordt om verdere stappen in het kader van de Europese Politieke De Europese Politieke Samenwerking. Volgens het 208 pagina's tellende rap port wordt de folteraar vooral inge schakeld tijdens de eerste dagen van de detentie, als het contact met de buitenwereld in veel gevallen verbo den is. Er wordt bij het uitvoeren van martelingen geen onderscheid ge maakt naar sociale klasse, leeftijd, ge slacht en beroep. Klachten over marte lingen worden doorgaans niet in be handeling genomen, verklaringen af gelegd na een "behandeling" worden door rechtbanken geaccepteerd. Volgens Amnesty International zijn er ook gevallen bekend waarin na in ternationale druk het aantal slacht offers van martelingen sterk is afge nomen. "Martelingen kunnen een halt worden toegeroepen", aldus het rap port, "wat ontbreekt is de politieke wil van regeringen om folteringen te stoppen". Het rapport dringt erop aan dat het VN-ontwerpverdrag tegen martelen snel aangenomen moet worden. "Het bestaan van concentratiekampen tij dens de Tweede Wereldoorlog leidde tot een VN-verdrag waarin volken- moord wordt omschreven als een misdaad tegen de menselijkheid", al dus het rapport, "de martelkamers van vandaag vragen om een soortge lijk internationaal antwoord' Voor verdere informatie kunt u zich wenden tot Amnesty International tel. 020-847905. Ingrid Mariens (afdeling voorlichting). - De koffieconcerten in De Borg mogen zich nog steeds in een grote belangstel ling verheugen. Wanneer je, zoals ik, een liefhebber bent van de dwarsfluit, is het een uitkomst wanneer je vlak op de hoek op een zonnige lentedag kunt genieten van een live fluitconcert. Een aanduiding die in ons spraakgebruik varieert van vroege vogels tot aan op gewonden voetbalsupporters, maar waarmee op deze eerste aprildag een klein concert werd geannonceerd, waarbij je binnen vijf kwartier uit en thuis kon zijn. De vier uitvoerenden zijn allen leden van het Utrechts Symfonie Orkest. Om twee uur moesten ze weer in de provincie hoofdstad opdraven om in het U.S.O. mee te spelen. Wanneer je dan vlak daarvoor even in de provincie moet op treden, blijft het programma beperkt tot vier composities. Routineus en vak kundig speelden Hans Bolland (fluit). Pavel Sorm (viool), Olga Overbeek (altviool) en Jaroslaw Hajek (cello) pa- radepaardjes van Haydn, Viotti, Schu- bert en Mozart. Het melodieuze kwartet In D grote terts van Joseph Haydn vind ik typisch zondagmorgenmuziek, waarvan de twee vlugge delen dit snelle concertje uitstekend symboliseerden. Ook bij Jean Baptiste Viotti gingen de zestig toehoorders niet op het puntje van hun stoel zitten van spanning, maar ook dit kwartet in bes grote terts is een stre ling voor gewillige oren. Na de pauze speelden de drie strijkers als intermezzo "In einem Satz" van Frans Schubert, een verhalend karakterstukje dat zonder tekst een scène laat horen waarin vooral de viool het voor het zeggen heeft. Het laatste woord kreeg toch weer de fluit in Mo- zart's kwartet in D grote terts (KV 285) waarbij Hans Bolland bijna soleerde In drie speelse delen, waarvan het adagio er boven uitstak. Meegedeeld werd dat op zondagmid dag 15 april in De Borg de Hongaarse Victoria Herencsar (cymbaal) zal op treden samen met Ferenc Szabo (klari net) tijdens een thee-concert. Het is voor Soest te hopen, dat dit soort con certen hun plek behouden in het cultu rele gebeuren van deze gemeente. Jan Visser. "Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 Woensdag 4 april 10.00 uur Bewegingsleer 14.00 uur Soos Veenbes 14.00 uur Film Wijkver. 19.30 uur Bedrijfsbowlen 20.00 uur Rijschool Los 20.00 uur Feestavond Insingerschool Donderdag 5 april 10.00 uur Senioren Bowlen 10.00 uur Volksdansen 19.30 uur Bedrijfsbowlen 20.00 uur Rijschool Ruyssenaar 20.00 uur Reanimatie curus 20.00 uur Bridge Eemland Vrijdag 6 april: 10.00 u ur Senioren Bowlen 20.00 uur Soester Klaverjaskampioen- schap Zaterdag 7 april: 20.00 uur Spaanse avond met Gruppo Arco Iris Maandag 9 april 10.00 uur Senioren Bowlen 19.30 uur Bowlen S.B.B. 20.00 uur Rijschool Los 20.00 uur A.B.O.-cursus Dinsdag 10 april: 19.30 uur Bowlen S.B.B. Woensdag 11 april 9.00 ur Dames Bowlen Wijkver. 10.00 uur Bewegingsleer 14.00uur Soos Veenbes Donderdag 12 april 10.00 uur Senioren Bowlen 10.00 uur Volksdansen 14.30 uur ABVA/KABO verg. 20.00 uur Reanimatie-cursus 20.00 uur Rijschool Ruyssenaar 20.00 Bridge Eemland 20.00 uur Bowlen Wijkver. Vrijdag 13 april 10.00 uur Senioren Bowlen 19.00 uur Jeugdbowlen Wijkver. 20.00 uur Klaverjassen Wijkver. Zaterdag 14 april 20.00 uur Feestavond R.K.J.S. Zondag 15 april 10.00 uur Paasbowlingtoernooi S.B.B. Maandag 16 april 10.00 uur Senioren Bowlen 19.00 uur Bowlen S.B.B. 20.00 uur Rijschool Los 20.00 uur Reanimatie-cursus 20.00 uur A.B.O.-cursus Dinsdag 17 april 19.00 uur Bowlen S.B.B. 20.00 uur Reanimatie-cursus HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 -195 77. Donderdag 5 april: RegieMarion Hansel. Met: Natasha Parry, Heinz Bennent, Francine Blistin, Johan Leysen e.a. België/Zwitserland 1983. De Franstalige Antwerpse Marion Hansel heeft in haar eerste lange film, Le Lit, het ongrijpbare, de dood, niet weten te betrappen. Haar film, geba seerd op een roman van Dominique Ro- lin maar geïnspireerd eigen er varingen, is dan ook geen protest tegen de wrede onredelijkheid van het ster ven, maar een pleidooi om de dood te accepteren, als een ongenode gast, die je toch niet de deur uit krijgt. Le Lit werd door de Belgische pers met enthousiaste begroet en zelfs vergele ken met Bergmari's "Dries and "Wnis pérs. Een aangrijpend debuut. Le Lit gaat over de dood, en tegelijker tijd over het tegenovergestelde: het le ven, de liefde. De beeldhouwer Martin (Heinz Bennent) ligt op z'n sterfbed en is In een voortdurend gevecht gewik keld met de dood. De dodenwake wordt verricht door twee vrouwen die een be langrijke rol speelden in zijn leven: z'n ex-echtgenote Carolien (Francine Blis tin) en z'n huidige vrouw Eva (Na tasha Parry). Vooral de laatste, de centrale figuur in de film, heeft het moeilijk met het onafwendbare proces van doodgaan. Eva voelt zich nog het meest met hem verbonden en zij blijft leven, zij blijft alleen achter. De dood van een geliefde is pijnlijk voor de overlevenden maar wordt nog ver sterkt als het sterven een langdurig proces is. De Martin waar zij van houdt, een sterke onafhankelijke en eigenzinnige man, bestaat al lang niet meer. Hij is geworden tot een afhanke lijke zieke die vervelende piepgeluid jes maakt en die ze bij tijden dood wenst. Het vervreemdingsproces dat zich vol trekt tussen Evan en Martin, de af en toe oplaaiende hartstocht, wordt sober in beeld gebracht en er wordt niet eindeloos gepraat. De film wordt van al te grote zwaarte ontdaan door de re gelmatig terugkerende flash-backs. Volgende week donderdag 12 april de Mexicaanse film van Ruy Guerra uit 1983. Een film naar de novelle van No belprijswinnaar Gabriel Garcia Mar- quez, die ook het scenario schreef. Guerra doet in deze film de typische Marquez-sfeer alle recht met schit terende beelden. Aanvang: 21.00 uur. Entree5,-/'leden en CJP 4,-. Vrijdag 6 april 21.00 uur: Met een fantastische, drie kwartier du rende, performance opent Marga Ada- ma (34) ui* Amsterdam vrijdagavond 6 april a.s. om negen uur haar eigen ten toonstelling in de theaterzaal van het Artishock-gebouw. Met een transfi- guratief gedicht, nieuwe muziek (pia no, belletjes, fluit, conga's, bekken) en eigen dia's bepaalt zij in deze expositie haar eigen sfeer. Bijgestaan door Ma- rianne Renée en Fridi Martina die ook het openingswoord zal uitspreken. Haar expositie omvat een selectie uit haar werk, dat al eerder in New York en in Cura?ao werd geëxposeerd. Al lerlei werken in tropische kleuren, waarvan enkele vooral in gele (lente! tinten zijn uitgevoerd, bepalen het le venswerk van deze jonge, Indische, vrouw die haar stemming tracht vast te leggen in schilderijen, teksten, mu ziek, film en toneel, om zodoende te re fereren aan een geheel nieuwe bele ving. Een typische Artishock-tentoon- stelling. Tot 27 april dagelijks van twee tot vier uur te bezichtigen. Ook in het weekend. Entree vrij. Zaterdag 14 april: Op zaterdag 14 april a.s. is de journa list/schrijver/boer/schaapsherder Eelke de Jong (48) te gast in de alweer laatste Literaire Salon van Artishock van dit seizoen. Eelke de Jong geniet vooral bekend heid als columnist, door zijn wekelijkse bijdragen aan de Haagse Post (samen met zijn vriend-sinds-jaren Rijk de Gooyer), waarmee hij furore maakte met de serie "Beste jongens" en recen ter met het feuilleton over de gefin geerde journalist Koos Tak. Ook schreef hij een aantal korte verhalen bundels en sprookjesboeken (o.a. 'Sprookjes van de Lage Landen Eelke de Jong begon als journalist in de roerige jaren zestig bij de Haagse Post. Vanaf het begin schreef hij ook boeken, waardoor hij in staat werd ge steld zich min of meer terug te trekken op een boerderij in Giethoorn. Omdat boerenleven hem echter maar matig beviel besloot hij enige jaren geleden in Hoog-Buurlo, in de Achterhoek, het beroep van schaapherder te gaan uit oefenen. Aanvankelijk aangetrokken door de Idyllische kanten van dat be roep, kwam hij na verloop van tijd toch tot de conclusie dat ook het herder-zijn niet altijd plezierig was. Hij knapte vooral af op de horden mensen die naar hem en de kudde kwamen kijken. Sinds vorig jaar is Eelke de Jong part-time verbonden aan het psychiatrisch zie kenhuis Veldwijk in Ermelo, waar hij zich bezighoudt met de voorlichting. "In wezen," aldus Eelke de Jong, "is elke notitie een kort verhaal. Zelfs achter een boodschappenlijstje zit een verhaal, als je het maar weet te vinden en te vertellen. Ik heb het idee dat in feite ldereen wel korte verhalen zou kunnen schrijven. Onderwerpen te over. Wie zegt dat-ie niet weet waarover hij zou moeten schrijven, die kijkt niet op de goede manier. Als je met een verwon derde blik naar de wereld kunt kijken, dan zie je onmiddellijk verhalen om je heen. Je moet leren om je over subtili teiten te verbazen, want als je stereo tiep kijkt dan zie je niet meer hoe absurd de wereld in elkaar zit." De meeste boeken van Eelke de Jong zijn ontstaan als feuilleton of als wekelijkse columns In de Haagse Post en NRC-Handels- blad. Zijn oeuvre omvat: "Ginds, Hol landse schetsen" - 1971, "Dorpsschet- Eelke de Jong. sen" - 1973, "De onbekende lotgevallen van KLein Duimpje en Hans en Griet je" - 1973, "Het leventje van de ko ningin" - 1975, "Mae West in Giet hoorn" - 1978, "Het boek van Kantel- been" - 1979, "Honderd en een sprook jes van de Lage Landen" - 1979, "Beste Jongens" (met Rijk de Gooyer en Peter van Straaten) - 1979, "Alleen op het land" - 1981, "Sagen van legenden van de Lage Landen" - 1981, "Nieuwe brieven van Beste jongens" - 1982, "Drama in het bos, uit het leven van een schaapherder" - 1982, "Een brave hond" - 1982, "Alice" - 1982, "De een zame oorlog van Koos Tak" (met Rijk de Gooyer) -1983. "Ik heb een streng gereformeerde op voeding achter de rug. Het eerste wat je daarbij wordt bijgedacht is dat het een noodzaak is te woekeren met je ta lenten, dat je prestaties moet leveren, op welk gebied dan ook," heeft Eelke de Jong eens opgemerkt. "Ik wil een spoor achterlaten, iets ten algemenen nutte doen. Ik schrijf en heb fans, dat wel, maar er zijn ook mensen die wat ik op dat gebied presteer niet den derend vinden. Daar kan ik erg over tobben. Ik wil eigenlijk dat iedereen dat geschrijf van mij prachtig vindt." Ter afsluiting van het winterseizoen organiseert de Friese Vereniging voor Gooi-Noord "It Pompeblêd" op zater dag 7 april a.s., een grote toneelavond in de schouwzaal van 't Spant te Bussum. Het bestuur heeft het Friestalige to neelgezelschap "Us Nocht, JÏmme Wille" ("Ons genoegen, Uw plezier") uitgenodigd voor de opvoering van het toneelstuk "De Nijboer fan Lyckla- mastate". Aanvang 20.00 uur. Het stuk speelt in de z.g. Friese Greid- hoek in de twintiger jaren en typeert de verhouding hereboer-knecht uit die dagen. Sybrand Lycklama, op jaren gekomen en zonder mannelijke nako melingen, zoekt een opvolger in de persoon van Hedzer Teakema die hij aan zijn dochter Sybrich wil koppelen. Zijn plannen worden evenwel door kruist door de liefde die Sybrich en Tjalling, knecht op "Lycklamastate", voor elkaar hebben opgevat. "De Nijboer" werd geschreven door de Friese auteur Abe Brouwer en is ook in romanvorm verschenen met een Nederlandse vertaling onder de titel "Harten en Hektaren". In de pauze wordt een verloting ge- houde, terwijl voor de liefhebbers van Friese literatuur de boekentafel aan wezig is. De avond wordt besloten met een groot bal. Nadere inlichtingen: 02152-54468 (secr.). PAGINA 14 ZASTAVA DAIHATSU* st Telefoon 02155 -16410 e, 24.000 km1933 1,64.000 km 1980 jeel, 37.000 km 1982 jeel, 64.000 km 1979 49.000 km 1982 .PG, rood, 64.000 km 1931 3n, 19.000 km1982 no. wit. 3600 km1984 port, wit, 38.000 km 1983 .PG, oranje1978 ,98.000 km1978 000 km 1980 72.000 km 1975 L, aut., bruin, 24.000 km 1983 ir, 48.000 km 1983 antraciet, 37.000 km 1983 li.

Soester Courant | 1984 | | pagina 15