Programma Belangrijke winst voor Shotdames en heren 'Pijnenburg- spektakeldag' op de Eng SEC vei inhaalv SPORT SPORT Eemvogels ging met succes weer de wei in KORFBAL VOLLEYBAL Olympia heren behalen moeizame overwinning Verkoop jonge duiven 'De Vriendschap' TAFELTENNIS BRIDGE Bridgeclub ONI Soest HANDBAL BDC-dames verliezen van Treffers DAMMEN John Stins handhaaft koppositie in Groep-C SOESTER COURANT Studio harlaharwocziK Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg Zaterdag 5 mei: ATLETIEK A.V .Pijnenburg in internationale City-Pier-City-loop in Den Haag ATLETIEK I WOENSDAG UNICUM ZATERDAGV SEC-junic koploper 'Schoppen 1 Hees-voel van 'eigei WOENSDAG 4 APRIL 1984 SOESTER COURANT PAGINA 22 In de afgelopen weken moesten de Eemvogels in weer en wind zich om schakelen van de zaal naar het veld. Dat dit niet meeviel is niet moeilijk voor te stellen met de regenbuien en al die wind. Activitas 1 - Eemvogels 12-3 Deze omschakeling heeft toch ook weer zijn leuke kanten, o.a. het met goede moed afmaken wat in oktober was blij ven liggen. Met deze goede moed ging Eemvogels 1 naar Maurik om het eer ste team van Activitas te bestrijden. In de eerste minuten was het voor bei de teams even uitproberen hoe de te genstander zich al aan het veld en de wind had aangepast. Wim van Rheenen van de Eemvogels was de eerste van 24 spelers die daar antwoord op had. Met een doorloopbal kon hij de score openen (0-1). De tijd, die Activitas nodig had om dat na te doen was niet groot. Toch moesten Acti vitas 1 en de Eemvogels 1 elkaar niet alleen bestrijden, maar ook de koude wind. De wind zorgde ervoor, dat niet alle geplaatste ballen op de plaats van bestemming kwamen. Dat de wind ook een steuntje in de rug kan zijn bleek bij het tweede doelpunt van de Eemvogels. De bal kwam in het middenvak bij Agnes Kraaikamp, die hem, geholpen door de wind, over de meeste spelers in het aanvalsvak van de Eemvogels gooide, waar Marco Kuil hem met een doorloopbal in de korf kon deponeren (1-2)^ In de rust werden beide ploegen ver warmd met een kopje thee. De thee bleek de Eemvogels goed gedaan te hebben. Door een doelpunt van Rien Kraaikamp wisten zij uit te bouwen tot een stand van 1-3. Activitas probeerde aan deze stand nog een ommekeer te brengen met een doelpunt een kwartier voor het einde, maar moest toestaan dat de Eemvo gels de 2 punten mee naar Soest na men. Eemvogels 2 - Altius 3: 5-4 Het tweede Eemvogels twaalftal kreeg Altius 3 op bezoek. Voor beide ploe gen stond veel op het spel. Een Eem vogels stonden le in deze poule met 12 punten uit 7 wedstrijden en Altius 3e met 10 punten uit 6 wedstrijden. Met dit feit werd de hele wedstrijd in een erg gespannen sfeer gespeeld. De scheidsrechter moest herhaaldelijke malen de ploegen tot rust fluiten. In de beginfase van de wedstrijd begon nen de Eemvogels voortvarend door afstand te nemen met doelpunten van Hans Moerman en Tini Martens (2-0). Op dat moment dacht iedereen dat de wedstrijd gemakkelijk gewonnen zou worden door de Eemvogels. Deze ge dachten werden snel teniet gedaan, want door hard werken kwam Altius terug tot een stand van 2-2. Tot de Het eerste herenteam behaalde een moeizame overwinning op .VCM dat op de onderste plaats staat. Het eerste damesteam verloor met 3-1 van SOS uit Utrecht. Het derde herenteam blijft ongeslagen door een overwinning op SVV 2 Olympia - VCM 3-2 Dit keer moest het herenteam naar Maarssenbroek om daar tegen het op de onderste plaats staande VCM te spelen. Deze wedstrijd moest gewon nen worden om degradatie te voor komen. De eerste set speelde Olympia goed en VCM kon niet in haar spel komen. VCM kon Olympia in het be gin nog wel bijhouden maar moest wel toezien hoe Olympia deze set won. De tweede set stond Olympia aan de grond vastgenageld. VCM speelde ge concentreerd en Olympia was niet met de gedachte bij het volleybal. Deze set kon Olympia geen vuist maken en VCM won deze set gemakkelijk. De derde set was gelijk aan de tweede. Een ongeconcentreerd Olympia en een goed spelend VCM, ook deze set ging naar de Maarssenbroekers. De vierde set leek het er op of Olym pia krachtvoer had gegeten en VCM conditioneel op was. De Soesters speel de VCM helemaal van het veld en wonnen deze set met 15-2. De vijfde en laatste set stond Olympia met 14-11 achter en VCM hoefde nog maar één punt te scoren en hadden dan een mo gelijke mededegradant gevonden Maar toen kwam de Soester vechtlust terug en VCM moest toezien hoe Olym pia deze set won met 16-14. De wed strijd werd met 3-2 door Olympia ge wonnen. Zaterdag moeten de heren om 17.00 uur in De Bunt tegen Harderwijk. Deze wedstrijd moet gewonnen worden om niet te degraderen. Het derde herenteam speelde donder dag tegen plaatsgenoot SVV. Het werd een regelmatige overwinning voor het Olympiateam dat dit keer minder te genstand had dan de vorige keer. Het was daarom af en toe een saaie ver toning doordat Olympia niet bepaald gemotiveerd speelde. Het werd toch nog een gemakkelijke overwinning met 3-0. Olympia4-SVV3 2-2 In een zeer spannende wedstrijd heeft Olympia 4 weer een punt aan haar totaal toegevoegd. De heren van Olympia 4 begonnen heel geconcenteerd aan deze wedstrijd wat ook in het spel te merken was. De eerste set liep als een trein. SVV 3 kwam met verbazing tot de ontdekking dat het team waar ze wel even van zou den winnen, toch veel sterker was dan ze verwacht hadden. De eerste set werd dan ook verdiend gewonden met 15-11. In de tweede set ging het lang gelijk op maar uiteindelijk was het toch SVV 3 dat aan het langste eind trok, 11-15. De derde set gaf weer een totaal an der beeld te zien. SVV 3 liep meer tegen zichzelf en de scheidsrechter te spelen, zodat Olympia 4 deze set een voudig via degelijk spel met 15-4 kon winnen. De vierde en laatste set was tevens de spannendste. SVV 3 nam vanaf het begin een voorsprong en kwam zelfs op een 4-11 voorsprong, maar de heren van Olympia 4 waren niet van plan zich zo simpel te laten afslachten en vochten terug tot 11-11 en kwamen zelfs rust bleven beide ploegen aan elkaar gewaagd. In eerste instantie kwamen de Eemvogels door een doelpunt van Erik Rauch voor, maar de ruststand werd 3-3. Ook na de rust bleven de ploegen gelijk opgaan, zowel in spelwijze als in doel punten maken. Ook nu kwamen de Eemvogels eerst voor door een goed schot van Tini Martens, waarna Altius tegenscoorde (4-4). Een kwartier voor het einde moest Altius een tegendoel punt inkasseren van de jarige Goof v.d. Peijl. Dit doelpunt zou het winnen de doelpunt betekenen, wat voor de Eemvogels een goede stap naar mis schien een kampioenschap betekende. K.V.0.4 - Eemvogels 3: 9-4 Ook in deze ontmoeting stonden twee verkleumde ploegen weer voor het eerst in competitieverband op het veld. De beide ploegen konden elkaar in de eerste helft goed tegenstand bieden. Na een goed kwartiertje wist K.V.O. met een doorloopbal op voorsprong te komen (1-0). Het duurde echter niet lang of Sidney de Jager kon met een listig balletje vlak onder de korf beide ploegen op gelijke hoogte brengen. Na dit doelpunt kon K.V.O. dat tegen doelpunt afstraffen door zelf tweemaal te scoren. Toch werd voor de rust de spanning teruggebracht. Johan Nies- waag wist van grote afstand (ook hier hielp de wind een handjehet leer door het rietwerk te brengen. Na rust was de wedstrijd gauw beslist, toen K.V.O. de stand naar 7-2 bracht. De Eemvo gels konden nog wel tegengas geven door twee doorloopballen van Ans Nieuwenhuis en Ria Wijnen (7-4), waarna K.V.o. de stand op 9-4 bracht. Zwaluwen Al - Eemvogels Al: 10-1 De aspiranten van de Eemvogels had den dit weekend erg veel moeite om zich om te schakelen naar het veld. Deze jeugdspelers moesten tienmaal zien hoe de tegenstanders de bal door de korf gooiden. Kathja wist de eer te redden door éénmaal tegen te scoren. Eemvogels Dl - Zwaluwen Dl: 0-1 Deze twee jongere aspirantenploegen (12 en 13-jarigen) speelden een goede wedstrijd. Ze waren even sterk en er werd goed samengespeeld. Deze, je zou haast zeggen demonstratiewed strijd, werd gewonnen door de Zwalu wen met 0-1. Een gelijkspel zou in dit geval een betere uitslag zijn geweest. Antilopen Q3 - Eemvogels Ql: 0-5 Als je van een goede wedstrijd of pres tatie spreekt, moet je dat in dit geval zeker doen van het team Eemvogels Ql. Dit team moest zaterdag j.1. tegen de Antilopen Q3, met 2 meisjes/dames te weinig spelen. Dit feit maakte voor de Eemvogels Ql weinig verschil, want met doelpunten van Elise v.d. Bunt (tweemaal), Pascal Koopman (twee maal) en Emile Lijfering (eenmaal), wonnen ze gewoon met 0-5. Er werd zelfs zo leuk gespeeld, dat Robin Lub, een nieuwe jeugdspeler, een goede wedstrijd speelde. Programma 7 april a.s. 16.00 uur Eemvogels 1 - Victum 1 16.00 uur D.S.V. 4 - Eemvogels 2 12.00 uur Eemvogels 3 - Altius 4 10.30 uur Eemvogels Al - Soester Kwar tier Al 13.00 uur Excelsior D2 - Eemvogels Dl I2.00 uur Eemvogels Pi - Zwaluwen Pi 11.00 uur Eemvogels Ql - Dóorii Ql met 14-11 voor te staan, maar het ma ken van dat laatste punt bleek te moei lijk en SVV 3 kon deze set toch nog knap met 14-16 winnen. Olympia 5 ontmoette de nummer twee Olympia 5 - Wilhelmina Olympia 5 ontmoette de nummer twee van de competitie Wilhelmina. Wil helmina kwam op een grote voor sprong, maar de Soesters vochten hard terug en kwamen tot 13-13. Olympia maakte twee verdedigingsfouten en de eerste set ging verloren. De tweede set nam Olympia het initiatief over. Deze set werd er goed geblokt en verde digd. Deze set werd door Olympia ge wonnen. De derde set was het weer Wilhelmina dat een voorsprong nam 10-5. Olympia probeerde nog wat terug te doen, maar dit mocht niet baten. Wilhelmina won deze set met 15-5. De vierde set walste Olympia over Wilhelmina heen. Olympia nam een 11-0 voorsprong. Wilhelmina kon er nog twee punten bijpakken maar meer ook niet. Deze set werd overtuigend met 15-2 door Olympia gewonnen. Het was een terecht gelijk spel, mede om dat de ploegen goed tegen elkaar wa ren opgewassen. Dames SOS - Olympia 3-1 Het eerste damesteam speelde haar op één na laatste wedstrijd van dit sei zoen uit in Utrecht. Ze traden aan te gen een ploeg die een plaats boven hen stond. Het kon dus een leuke wedstrijd worden en dat werd het dan ook, de eerste twee sets. De eerste set werd door het Utrechtse team na een span nende eindstrijd gewonnen. De op gaande lijn die de eerste set was inge zet zette zich in de tweede set voort, die dan ook vrij gemakkelijk door de Soester dames werd gewonnen. He laas brak die lijn daarna door, zodat het hele team in elkaar zakte en de reste rende twee sets verloren. Zaterdag speelt het eerste damesteam om 15.00 uur haar laatste wedstrijd in De Bunt tegen De Waterladers. Wedstrijden voor de komende week: Donderdag 5 april Bussum, De Zande rij 20.15 uur heren V&S 3 - Olympia Donderdag 5 april Soest, Beukendal 19.00 uur meisjes Olympia Al - Huizen Al 20.00 uur dames Olympia S2 - Lovoc 21.30 uur dames Olympia 8 - Surf 5 19.00 uur dames Olympia 6 - Unicornus 2 19.00 uur heren Olympia 5 - Unicornus 4 20.15 uur heren Olympia S2 - Unicornus 2 21.30 uur heren Olympia 8 - Devu Donderdag 5 april Nijkerk, Watergoor 20.00 uur meisjes NVC Al - Olympia A2 Vrijdag 6 april Leusden, De Korf 20.15 uur dames Leos 5 - Olympia 5 Vrijdag 6 april Amersfoort, Midland 21.30 uur heren Vollkei 8 - Olympia 6 Postduivenvereniging 'De Vriend schap' houdt op zondag 8 april weer de jaarlijkse jonge duiven-verkoop ten bate van de attraktievlucht. De ver koop in het clubgebouw aan de Nachte- gaalweg begint zondagmorgen om 11.30 uur. Op één ronde van het einde van de com petitie hebben de landelijke senioren teams van Shot voor uitstekende pres taties gezorgd. Het le herenteam won met 8-2 van Tempo Team 3 en is nu zo goed als veilig. Ook de Shotdames de den goede zaken door in Alkmaar van 't Hooghe Huys 2 te winnen. Het 2e he renteam dat al kampioen was won in Utrecht nipt van SVE 1. De landelijke jeugdteams van Shot verloren beide, terwijl het 7e jeugdteam ongeslagen kampioen werd. Heren: Shot 1 - Tempo Team 3:8-2 Na vier wedstrijden lang zonder over winning te zijn gebleven, eindelijk weer 2 punten voor het le herenteam, dat haar plaats in de 3e Divisie hier mee naar alle waarschijnlijkheid vei lig stelde. Tegen het reeds gedegra deerde Tempo Team startte Shot met twee zeer vlotte overwinningen, waar na de kopman van de Amsterdam mers, Rob Bertholee, voor 2-1 zorgde. Hierna volgden twee wedstrijden, het dubbel en de 2e partij van René Dase laar, die beiden zeer nipt door de Soes ters werden gewonnen. Dit betekende een veilige 4-1 pauzestand, die na de pauze nog uitgebreid werd door een overwinning van Dirk Schuiling op de Amsterdamse kopman. Berend Jonker zorgde vervolgens voor het beslissende 6e punt, waarna alleen Bertholee nog een keer tegen wist te scoren. De eind stand werd derhalve 8-2 in het voordeel van de Soesters, die aanstaande zater dag in Laren hun laatste wedstrijd spe len tegen het sterke Niké. SVE 1-Shot 2:4-6 Hoewel Shot 2 al lang en breed kam pioen was en er dus niets meer op het spel stond, wilde men uiteraard wel on geslagen de competitie beëindigen. In Utrecht hnad men het in de zeer war me speelzaal van SVE zeker niet ge makkelijk, maar uiteindelijk kwamen de Soesters toch weer als winnaars uit de strijd tevoorschijn. Aanvankelijk nam Shot een 2-1 voorsprong, maar vervolgens verloren Gerhard Busch en Harry Maassen hun eerste dubbel van deze competitie: 2-2. Via 2-4 werd het weer 4-4, waarna Gerhard Busch zijn hattrick voltooide met een 22-20 over winning in de 3e game. Bij deze 5-4 voorsprong won Bert van Velzen zijn Na de tweede ronde begin! de strijd om de eerste twee plaatsen in de A-, B- en C-lijn dichter bij de einduitslag te komen. Nog drie wedstrijden rosten om de poging te doen. A-lijn 1 Fam. Klaassen 2. Fam. v.d. Wielen 3. H.H.Hielckert-Verkade 4. Ds. Kloet-Oosterbaan 5. Fam. Landstra 6. HH. Rijkhoek-Veldhuis 7. Ds. Spanjaard-Zwiers 1 8. Fam. den Hollander 9. Mw. Fliek-Hr. Houbaer 10. Ds. Fransen-Post 11. HH. Sickenga-v. Walen 12. HH.v.d. Burch-Zwiers 13. Mw. Wissing-Hr. Kuyf 14. Ds. v.d. Burch-Schoor B-lijn 1. Fam. Luyben 2. HH. Coren-Schaap 3. Mw. Zeeman-Hr. Broekhof 55.45' •■*- 4. HH. Keetbaas-Haarlemmer 52.84'-; 5. Ds. Pronk-Simon 51.23'/*- 6. Ds. Jonker-Wolf 49.64'-; 7. Ds.Haarlemmer-de Wall 48.90'-;- 8. Mw. v. Wijk-Hr. Sliggers 9. HH. Riemens-Visser 10. Fam. Blom 11. HH. v. Dijk-Landmeter 12. Ds. Bentum-Seegers 13. HH. Kuit-Zwiers 14. HH. Simons-Zwiers C-lijn 1. HH. v.d. Feerlader-Nieuwendijk 58.25'/*- 2. Mw. de Boer-Versch. partners 57.25', 3. Mw. Steevert-Hr. Koppel 4. Mw. v. Erp-Hr. Lodder 5. Ds. Nieuwenhuis-v. Walen 6. Fam. de Wilde 7. Mw. v.d. Kant-Hr. Oostdijk 50.90'-; 8. Ds. Oothout-Stoon 46'-, 9. HH. Pronk-Butzelaar 46'-, 10. Ds. v.d. Berkt-v. Woerden 46'-, U. Mw. Riemens-Hr. Evenblij 44'/, 12. Fam.Jurg 41'-; 13. Fam. Sprink 58.55'., 58.30'., 57.99'., 51.28'., 51.02'., 50.42'., 49.01'., 47.99'., 47.40'., 46.64', 46.07',, 45.96'; 45.30'., 45.03'-, 59.95'., 55.83'-, 47.79'/, 46.83'-; 45.84'/, 45.21'-; 42.97'/, 56.35'-; 54.78'/, 52.60' 51.65' De voorlaatste wedstrijd van BDC in het seizoen '83-'84 werd verloren met 11-12. De Soester-dames moesten deze laatste uitwedstrijd aantreden tegen de nog in degradatiegevaar verkeren de Treffers in Krimpen a/d IJssel. De eerste minuten van de wedstrijd was het een gelijkopgaande strijd en het duurde 7 minuten voordat er een doelpunt viel (0-1). Dit doelpunt voor BDC was het begin van een goede periode handbal van de Soester dames. De voorsprong werd via een tussenstand van 0-3 uitgebreid tot 1-5. Door een twee minutenstraf voor een van de dames van BDC kwam er een eind aan deze succesvolle periode. De Treffers kwamen via enkele geluk kige doelpunten terug tot 5-5; maar op slag van rust nam BDC weer een voorsprong (5-6). Ondanks het feit dat de voorsprong werd vergroot tot 5-7, kwamen de da mes van de Treffers sterk terug. De voorsprong werd niet alleen achter haald maar men nam voor het eerst in deze wedstrijd een voorsprong (8-9). Geen van beide partijen wilde toege ven en mede hierdoor bleef de score gelijk opgaan en na 10-10 en 11-11 werd het in de laatste minuut 12-11 in het voordeel van de Treffers. Voor de Tref fers betekende deze overwinning een kans voor een eventuele handhaving. Volgende week spelen de dames van BDC hun laatste wedstrijd thuis tegen E en O. E en O heeft een kans op promotie maar dan zal er wel gewon nen moeten worden van de Soester da mes, wat een moeilijke opgave zal wor den. Berend Jonker scoorde voor Shot het beslissende 6e punt tegen Tempo Team. enige partij, waardoor de twee punten nog net mee naar Soest werden geno men. Dames: 't Hooghe Huys 2 - Shot 14-6 De Shotdames hebben na een aantal uitstekende resultaten de kansen op handhaving nog geheel in eigen hand. Afgelopen zaterdag zorgden de Shotda mes wederom voor een knappe presta tie door in Alkmaar het sterke 't Hooghe Huys te verslaan. In deze wed strijd was José Daselaar uitblinkster met drie overwinningen, terwijl ook Wilma Geleijnse met twee zeges goed op dreef was. Wilke Schut verloor drie partijen op het nippertje en had met iets meer geluk de score nog een veel beter aanzien kunnen geven. Aan staande zaterdag om 16.00 uur speelt het damesteam van Shot de zeer be langrijke thuiswedstrijd tegen het Haarlemse Onkyo. Bij winst blijven de Shotdames in de 3e Divisie en dat is ge zien de huidige vorm zeker niet onmo gelijk. Jeugd: In tegenstelling tot de verrichtingen van de landelijke seniorenteams waren de resultaten van de landelijke jeugd teams nogal magertjes. Het le jeugd team leed in Haarlem een regelmatige nederlaag tegen het sterke te Zaanen 1. De punten voor Shot werden gescoord door Ronald Busch en Edo Fransen, die beide één enkelspel wonnen. Het 2e jeudgteam kwam tegen Bunshot 1 met 3-0 voor, maar moest uiteindelijk met een onnodige 6-4 nederlaag genoe gen nemen. Remco Schimmel was hier met twee overwinningen de beste Shot ter. Het 7e jeugdteam werd door een 9-1 overwinning op concurrent Good Luck ongeslagen kampioen in de 3e klasse. Martin Fransen, Ronnie van Nuss en Frank Redel promoveren door dit uit stekende resultaat naar de 2e klasse. Overige uitslagen senioren: Shot 3 - ATC 2: 9-1, Niké 4 - Shot 4: 7-3, Bijmaat 2 - Shot 66-4, Huizen 8 - Shot 7: 2-8, Tovo 2 - Shot 8:3-7, Bunshot 6 - Shot 9:1-9, Shot 10 - Bünshot 5: 5-5, Shot 11 - de Hilt 2:5-5, Shot 12 - ATC 10: 3-7, Shot 13-ATC 18:6-4. Overige uitslagen jeugd: Shot 3 - Elan 3: 9-1, Buna 2 - Shot 4:7-3, Shot 5 - Huizen 4:1-9, Victoria 2 - Shot 6: 5-5, Good Luck 3 - Shot 7: 1-9, Shot 8 - Huizen 7:0-10, Good Luck 7 - Shot 10:0- 10, Shot 11 - Bijmaat 2: 7-3, Huizen 16 - Shot 12:10-0. Wedstrijdprogramma BDC Handbal Buitenveld H. Blaekweg Woensdag 4 april Heren jun. 1 19.00 uur B.D.C. - Sporting Zaterdag 7 april Welpen 17.00 uur B.D.C. - Voice Ida Pronk Meisjes pup. 2 18.00 uur B.D.C. 2 - H.v. B.S. Anke Pronk Dames sen. 2 19.00 uur B.D.C. 2 - H.v. B.S. Uitwedstrijden zaterdag 7 april Meisjes pup. l 13.00 uur Voice - B.D.C. 12.00 uur Nijkerk Meisjes adsp. 2 16.00 uur Voice - B.D.C. 2 15.00 uur Nijkerk Heren sen. 2 19.00 uur H.v.B.S. - B.D.C. 2 18.00 uur Bunschoten Thuiswedstrijd zondag 8 april Jongens pup. 1 10.00 uur B.D.C. - Amersfoort, Nico v.d. Berg Jongens adsp. 1 10.50 uur B.D.C. Limvio Gert Stavast Meisjes adsp. 3 11.40 uur B.D.C. 3 - Attila Ai-jan Roest Heren jun. 1 12.30 uur B.D.C.-Attila Dames jun. 1 13.40 uur B.D.C. - Laren Heren jun. 2 14.40 uur B.D.C. 2 - Impala Uitwedstrijden zondag 8 april Meisjes adsp. l 10.50 uur Fortissimo 2 - B.D.C. in Cothen 9.50 uur. Dames jun. 3 12.00 uur Attila 2 - B.D.C. 3 in Utrecht 11.00 uur Dames jun. 2 13.00 uur U.H.V. 30 - B.D.C. 2 in Utrecht 12.00 uur Heren sen. I 13.00 uur SHVU - BDC In Utrecht om 12.00 uur Dames sen. 1 13.00 uur Aristos - B.D.C. De volgende teams in reserve shirt: Meisjes pup. 2, Dames sen. 2, Dames jun. 1 en Heren jun. 2 Vrij zijn Jongens pup. 2 Zondag 8 april in Sporthal Beukendal Dames sen. 13.30 uur B.D.C._ - E. en O, aanvang 13.30 uur. Na 21 wedstrijden in de C-groep van DVSB heeft John Stins zijn voorsprong op Johny Mahabir behouden. Het ver schil bedraagt slechts 2 punten en Ma habir heeft nog 1 wedstrijd minder ge speeld, zodat bij winst de stand gelijk kan worden. Een spannende race in de ze groep. De stand t./m. 26 maart aan de kop is hier als volgt: gespeeld punten 1. J. Stins 21 40 2. J. Mahabir 20 38 3. A. Ter Rele 22 32 4. Th. Schimmel 19 31 5. B. v. Brummelen 16 30 Door afwezigheid van 6 leden uit de A-groep werden er slechts 4 wedstrij den gespeeld. De zeer sterk spelende Gerrit de Bruin wist zijn achtste winst partij te noteren door Damen positio neel te verslaan en hiermee de 6e plaats te bereiken in groep-A. In groep-B is de stand m.i.v. 26 maart: gespeeld punten 1. Ed Spiegel 13 19 2. T. v.d. Meer 15 18 3. E. v.'t Klooster 14 17 4. W. E. Meijerink14 16 5. IJ. Luttik 16 16 De volledige uitslagen van 26 maart Groep-A C. v. Oosterom-M. Lambrechts R. m. Entken-A. v. Oosterom Chr. Bakker-H. Oostenrijk G. de Bruin-R. Damen Groep-B A. Sweeney-E. Veerman E. v. 't Klooster C. T. De Bruyn T. v.d. Meer-G. Kwakernaat Groep-C Mw. Leeuwenkamp-M. Veldhuizen A. Middendorp-E. Buuning W. v. Egdom-L. Middendorp A. TerRele-Mw. v. Dijk R. v. Boven-Mw. Vendrig H. v.d. Heiden-H. Versluis G. v.d. Brink-B. v. Brummelen H. Leeuwenkamp-H. Hulshof H. Hageman-A. M. Witte P. Verwoerd-Th. Schimmel H. Hulshof-J. Stins H. Baijdi-J. v.d. Leen 2-0 Jeugdafdeling DVSB Op de wekelijkse speelavond van de jeugd in de Open Hof werden weer enkele partijtjes gespeeld om de pun ten. Er waren nogal wat kinderen af wezig wegens griep, zodat er een klein- programma kon worden afgewerkt. Voor de kinderen uit Groep-C gaf Je roen Verweij, die momenteel bovèn- aan staat, een simultaan wedstrijd. Van de 5 partijen wist hij er 3 te win nen terwijl Claudia Libbinga en Stephan van Beüsekom hun partij wisten te winnen. Het is natuurlijk erg moeilijk om in drie kwartier 5 partijen te spe len. de andere uitslagen zijn: Groep-A Annemiek Eggink-Danny Knijpinga 0-2 Sandij Brons-Simon Prinsenberg 0-2 Marcel Hekkert-Ronald Plagge 2-0 Groep-B Bart Heek-Angela Kielliger 2-0 Joska Makk-Miranda v. Leeuwen kamp 0-2 Angela Kielliger-Joska Makk 2-0 Miranda v. Leeuwenkamp- Bart Heek 0-2 Redaktie-adres: Van Weedestraat 227. telefoon 14152 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 21297 gediplomeerd schoonheidsspecialiste Burg Grothestraat 25. Soest Telefoon 02155-20488 Nog geen vakantie? Toch lekker bruin! Zonnebankkuur van 10 "behandelingen" voor 100,- bij Karla. gezichts-en lichaamsverzorging Zaterdag 7 april 16.30 - 22.00 uur Red Stars basketbal Zondag 8 april 13.30 -14.30 uur B.D.C. handbal Zaterdag 7 april 09.00 -12.00 uur Badso badminton 14.00 - 21.00 uur NeVoBo volleybal Zondag 8 april 09.00 -17.00 uur Badso badminton Zaterdag 7 april 09.00 -17.00 uur Selby badminton Zondag 8 april 10.00 -15.00 uur Selby badminton De Stichting Aanleg Atletiekakkommo- datie Soest (S.A.A.S.) is door de A.V. Pijnenburg in het leven geroepen om de benodigde financiën bijeen te krij gen die nodig zijn voor de aanleg van een atletiekbaan in Soest. De S.A.A.S. gaat het hele jaar door akties organi seren om 100.000 gulden bij elkaar te krijgen. Er zijn inmiddels drie kleine - aan crossen opgehangen - loterijen gehouden die ervoor gezorgd hebben dat inmiddels 9000 gulden op de reke- nine staat, en dat is meer dan betrroot was. Zaterdag 5 april wordt in de grote hal van de Firma Van Aseh aan de Industrieweg een Rom melmarkt gehouden die, gezien de vele ingeleverde artikelen, hopelijk veel geld zal opleveren. Een anders grote aktie vindt op zater dag 5 mei tussen 12.00 en 16.00 uur plaats op het Speelveld op de Eng. Dan wordt namelijk de "A.V.Pijnen burg-Spektakeldag" gehouden. Deze dag moet de grote klapper worden. Weken van voorftëteiding zijn hieraan voorafgegaan. Öë'öFganisatie van deze dag berust bij de S.A.A.S. en de voor bereiding ervan bij Nelleke Boissevain (secretaris) en Ben J. van Os voorz. Sponsorlopen Tijdens die A.V. Pijnenburg-Spekta keldag worden verschillende Sponsor lopen gehouden. Naast leden van de Atletiekvereniging lopen ook andere inwoners van Soest een aantal keren een uitgezet rondje van 300 meter Een Sponsorloop komt neer op gesub sidieerd hardlopen. Loopt men anders voor een wedstrijd of voor zijn plezier, bij een Sponsorloop loopt men voor geld. Alle leden van de A.V.Pijnen burg, zowel pupillen, junioren, senioren als recreanten, lopen een uur lang rondjes, waarbij zij per gelopen rondje gesponsord worden door sponsors die zij zelf moeten zoeken. Die sponsors kunnen velen zijn: vader en moeder, ooms en tantes, opa's en oma's, vrien den, buren, collega's op het werk, leraren op school, winkelier in de buurt, bedrijven, kortom iedereen. Het is na tuurlijk de bedoeling dat iedereen zo veel mogelijk sponsors vindt. Vanaf volgende week gaan de leden van de atletiekvereniging op pad met Sponsorlijsten waarop men kan in tekenen. Een sponsor geeft per deel nemer dus voor elk afgelegd rondje een bepaald bedrag van bijvoorbeeld 0,25, 0,50, 0,75, 1.00 of zoveel meer als die sponsor wil. Wanneer een sponsor bijvoorbeeld voor 0,25 per rondje intekent en de deelnemer loopt in het uur 25 ronden, dan is de sponsor 6,25 verschuldigd. De sponsor kan natuurlijk een maximum stellen aan zijn bijdrage. Op de sponsorlijst kun nen 35 sponsors genoteerd worden. Natuurlijk - en hoe meer hoe beter - mag een A.V.Pijnenburglid meerdere lijsten gaan "vullen". De start van de uurloop door de leden van de A.V.Pijnenburg is om 12.45 uur en duurt dus tot 13.45 uur. De wet houder van sportzaken, de heer G. A. W. G. A. Plomp, lost het startschot. Zaterdag j.1. vond in de residentie de 10e editie van de City-Pier-City-loop plaats, het grootste loopevenement van Nederland met ditmaal niet minder dan 10.700 deelnemers. A.V.Pijnen burg bevond zich onder de deelnemers met een ploeg van 7 atleten, die met succes opereerden op de halve marathonafstand (21 km. en 97 meter). Zelfs 2 A.V.Pijnenburgers wisten zich in dit internationale gezelschap bij de eerste 100 te klasseren, hetgeen hen recht geeft om volgend jaar bij de pro minenten te starten. Het was wel even dringen bij de start, maar na enkele kilometers hadden de meesten zich al losgemaakt uit de drukte. Een goed op gebouwde race van Eef van den Brink bracht hem op een hele mooie 57e plaats binnen in een tijd van 1 uur 11 min. en 16 sec. Het betekende wederom een uitbreiding van de reeks snellere tijden, die hij de afgelopen maanden realiseerde. Ook voor Harry van Brummelen was een prima plaats weg gelegd en wel de 90e, die hij uiteraard met veel inzet winst te veroveren. Zijn tijd bedroeg 1 uur 13 min. 39 sec. Dit biedt perspectieven voor de marathon van Rotterdam, die op 14 april a.s. plaats zal vinden. Rob de Haas miste ditmaal de boot. Hij kwam niet aan zijn niveau en moest ge noegen nemen met een 119e plaats in een tijd van 1 uur 15 min. 2 sec. Wel pikte hij nog een prijsje mee in zijn ve- teranenklasse. Joop Oranje was goed op weg om zijn persoonlijk record behoorlijk te verbe teren, maar een blessure in de vt van een diepe vleeswond in zijn hiel, veroorzaakt door het lopen op te weinig ingelopen schoeisel, weerhield hem van zijn plannen. Hij finishte in 1 uur 20 min. 45 sec. Toch ng een verbetering van zijn persoonlijk record met meer dan een minuut. Voor Ruud Ambags was het belang rijk zijn wedstrijdritme weer op te pak ken. Hij ging al weer iets gemakke lijker in zijn tweede optreden dit jaar en bereikte de streep in 1 uur 29 min. en 30 sec. Nieuwkomer Ton Zwart zat hem al heel dicht op de hielen. Ton gaat na enkele maanden in de A.V.Pijnenbürg- gelederen meedraaidend, ook al beter presteren. Zijn tijd bedroeg 1 uur 29 min. en 55 sec. Ivo Balvers was uit op een tijd beneden de 1 uur en 30 min. Door het toch wel pittige en winderige parkoers, waar beginnende atleten nu eenmaal meer last van ondervinden dan ervaren lopers, kwam hij niet aan zijn streeftijd, maar stelde toch zijn persoonlijk record scherper. Hij bracht het op 1 uur 32 min. en 1 sec. Bij de Hondenvereniging 'Zoys Gehoorzaamheidscursus voor honden Gehoorzaamheidscursus voor honden tevens puppietraining vanaf 3 maan den. Voor meer informatie kunt u bellen tel 22542 (tussen 18.30 en 21.00 uur) b g e tel. 12269,11437 of 22851. Er zal veel belangstelling zijn op de Eng, want elke sponsor zal natuurlijk aanwezig zijn om te zien hoet zijn "pupil" het er af brengt. Daarom is de Sponsorloop behalve een sportief gebeuren ook een gezellige happening voor het hele gezin. Er wordt gezorgd voor muziek en voor festiviteiten voor het publiek. En natuurlijk ontbreekt het natje en droogje ook niet. De gelopen rondjes van de leden van de A.V.Pijnenburg worden geteld door juryleden en later vermeld op een speciaal voor die loop gemaakt diplo ma dat elke sponsor en loper krijgt. De loopster en lopers zullen in ver schillende groepen worden ingedeeld: pupillen, junioren, senioren, recreatie sporters. Allen lopen echter tegelijk, zij het in banen. René Eijbersen, van NCRV t.v. Hier en Nu, zal als speaker de toeschouwers voortdurend op de hoogte houden en ook de sponsors noemen. Sporters en onderwijzers Om 14.00 uur is de volgende sponsor loop. Hieraan doen mee sportbestuur ders en onderwijzend personeel. Er gaat één dezer dagen een brief uit naar de besturen van alle sportver- eningen, waarin ze worden opgeroepen één tot maximaal vijf rondjes voor minimaal 50 gulden te lopen voor de A.V.Pijnenburg. Tijdens hun loop mo gen ze reklame maken voor hun eigen sport. Doordat er veel mensen zullen zijn, kan dat leden opleveren. Monde ling heeft een aantal bestuurders laten weten het een goed idee te vinden. Op deze manier kunnen zij - die wel over een eigen akkommodatie beschik ken - daadwerkelijk een ^teentje^BVj- dragen bij dé realièaflê Van de atle tiekbaan' vóórde AV.PÏj'nëttbü fg Ook dé leerkrachten van de schölen krijgen een brief van de S.A.A.S.' waar in ze opgeroepen worden ook mee te doen aan de loop van 14.00 uur. Ook voor de scholen is de realisatie van een atletiekbaan erg belangrijk. Jaarlijks houdt elke school haar school- kampioenschappen atletiek. Dat doen ze dan oI op de speelplaats of op het door hondepoep bevuilde Engveld. Wanneer er een baan is, kunnen ze daar gebruik van maken. Want het is het niet leuk voor de kinderen om als een Rob Druppers of een Gerard Nijboer tijdens de schoolkampioenschappen op een echte baan te lopen en mens met een echte kogel te stoten. De A.V.Pijnenburg wil de scholen die deelnemen aan de Sponsorloop uitno digen om" volgend jaar de schoolkam pioenschappen gratis op de baan te houden. De S.A.A.S. heeft de scholen als suggestie meegeven om de kinde ren het onderwijzend personeel te laten uitdagen om mee te lopen. Het startschot voor de loop van be stuurders en onderwijzend personeel wordt gegeven door Nelleke Boisse vain, die als enige vrouw in de S.A.A.S. zit en daar veel werk als secretaris in verzet. Vips Om 14.30 uur is de start voor de Pro- minentenloop. Burgemeester P. Schol ten zal dan een zeer groot aantal VIP's wegschieten voor minimaal één en maximaal vijf rondjes. Via een brief zijn verschillende Pro minenten aangeschreven om op zater dag 5 mei aan de start te komen. In die brief staan al de toezeggingen van 15 prominenten die 50 gulden elk betalen. Die 15 toezeggingen zijn: H. J. W. R. Alexander, direkteur Nederlandse Credietbank NV; hr. M. J. van Asch, Slagerij Van Weedestraat; hr. C. Boer- koel Voorzitter S.O.Soest; hr. F. Bos man, Elektrotechnisch Bureau; hr. E. A. v.d. Hengel, Direkteur Bouwbe drijf; hr. A. H. E. van Keken, Restau ranthouder Darthuizenhr. F. Kingma, Wethouder; drs. J. L. Menne, Wethou der; hr. J. S. Nota, Brilcentrum/Voor- zitter Winkelkring Van Weedestraat, drs. G. A. W. G. A. Plomp, Wethouder; Mr. P. Scholten, Burgemeester; Geer lof Stam, Renault 5 Europa Cup Racer; Mevr. Conny Vink, Zangeres,; hr. H. Visser, Televisieprogramma Den Haag Vandaag/Toekomstig hoofdredakteur Amersfoortse Courant en hr. J. Wes- sels, Boekhandel V.d. Ven/Voorzitter Winkelkring Hartje-Zuid. Ludiek Tenslotte is er tijdens het Pijnenburg spektakel ook een "ludieke" loop, waar bij de deelnemers zich op allerlei ma nieren (maar wel lopend) mogen voort bewegen, bijvoorbeeld hinkelend, of in uitzonderlijke kledij, kopje duikelend of hoe dan ook. Er blijkt al iemand geld te hebben toegezegd als wethou der Plomp samen met Jan Visser, hand in hand, een of meer baantjes loopt. Ervaringen van andere atletiekvereni gingen hebben geleerd dat velen, en dan wordt bedoeld middenstanders, bedrijven en ook particulieren, hun steun verlenen aan een dergelijk eve nement. En dat men de S.A.A.S. (lees: A.V.Pijnenburg) een warm hart toe draagt in haar streven naar de reali satie van een baan blijkt uit alles: medewerking van de bevolking bij de rommelmarkt, het kopen van loten, nu weer de sponsorloop en ook de mede werking bij de bouw van de baan. Op een zo goed onbes] heeft SEC zaterdag in haalwedstrijd tegen 1 verloren. Een uitslag de krachtsverhoudln) teerd genoemd mag wt SEC startte goed, war den stonden de groer voor. Het was Ruud Tc bemachtigde, nadat U trapt. Hij rukte op, r doel, en nadat twee te hem de bal wilden afnc uitgleden op het spekg hij alleen voor de L Hij schoot beheerst in was echter van korte nen 2 minuten was gelijk. Nu was het een SEC-v< gleed, waardoor de I makkelijk kon scoren: vankelijk afgeslag scoorde Unicum kort zodat het talrijke pub nuten al drie doelpur schoteld gekregen. SEC, dat Riny Jaspi ploeg had voor de gel Lammertse, zocht de wachten was op de g lob van Henk van Ess< over, kansen kwamer de SEC voorwaarts werden niet benut, schaarse aanvallen v de bal tot corner verw deze corner, scoordi Unicum aanvoerder terende kopstoot: 3-1. Na rust wisselde trair geblesseerde Piet v Martin Jansen en Vict de ploeg voor de teg Krüter. SEC bleef gel Zaterdag moesten d( SEC aantreden tegen veld. In de eerder dit uitwedstrijd tegen d had SEC één punt we Door ziekte en andere moest SEC zijn team wijzigen. Direct van men een hard werken Achterveld werd hi overbluft en had da; een antwoord gevori' spoedig in de proble: teerde in de 6e minui voor SEC, door Jero bleef domineren en dicht bij een doelpui Sosjal een schot op d schoot Anek Wojtkow (9Pgeveer 20 minuten terveld zich onder d< ken, en scoorde in de lijkmaker. Drie mir Achterveld een unii voorsprong te komen verstand in de SEC Achterveld-speler ge doel kwam, maar de doel. In de 40e minui een voorsprong, toen ka een penalty, gegt treding, beheerst be kans voor rust was maar de bal werd c man Marcel van Ess< lat gewerkt. De 2e helft van de w boeiend. In de 56e r Sosjal zijn kopbal r gaan. De volgende m Achterveld-speler di< inschieten. Dit schot 65e minuut zag Marl op doel gestopt doo doelman. SEC wer Maandagavond heer in de kantine van de Hees aan de Kooiwi de NCRV-televisie de bevolking een voorf van de serie "Schopp de Soester voetballe rol spelen, naast t als Gerard Cox, Piete De serie werd vorij op het terrein van I die gelegenheid had HDL, oftewel "Hoop Vertegenwoordigers delen van de Nede waren in de kantine zig om het eindpro Acteurs, medewerk auteur Chiem van H verhaal samen me heeft geschreven, N( en vooral leden van een overvolle kantin' Vijf televisietoestell kantine opgesteld, z scène hoefde te m: eerste instantie de van de acht afleveri omdat in die afleve men te zien zijn die het terrein en in de zijn opgenomen. M van deze feestelijl waarbij de inwendi; vergeten werd, bel zier aan de aflevei eindelijk vijf afleve zen' verschenen. Schoppen Troef is i voetbalclubje Hoop 1 in een klein dorp. I de vereniging is b< afhankelijk van d< groot pluimvee-bei dorpelingen in die strijdige belangen komische scènes, d: applaus en gejoel i Voor de leden van F lijk een van de gez sinds tijden en de voor zich. Leden van de voet ben niet alleen op gureerd bij de opn opnamen in de Ki gemaakt, bij de v(

Soester Courant | 1984 | | pagina 22