Burgemeester Scholten opende nieuw Foxboro-opleidings- centrum KeukenShowSoest i DE SPEELDOOS: Schipper '15-jarige Vangrail niet kwijnend, maar springlevend' Daniël Wayenberg concerteert op Eiasteel Groeneveld Oudheidkamer Soest Instellingen gaan praten over prioriteitenlijst bij Welzijn WOENSDAG 4 APRIL 1984 SOESTER COURANT PAGINA 25 Oprichtster onthulde nieuwe naambord Jubileum op grootse wijze gevierd oto-expo 'De Kouwehoek en De Bunt' 'De Zwevende Gloeilamp' Meer dan duizend aanmeldingen voor reünie van het Baarnsch Lyceum Morgenavond in Brandweerkazerne Film: 'An officer and a gentleman' Poppentheater Robert Ritmeester speelt: 'Matthijs Langereis blijft thuis' N.P.B.-Koor naar Soest Duitsland De Vangrail, een van de drie clubhui zen van de Stichting Jeugdzorg in Soest, heeft sinds zaterdag j.1. een gloednieuw naambord. De onthulling daarvan, door mevrouw E. N. Heuzeveld-van der Lelie, de inmiddels 82-jarige mede oprichtster van de stichting, vormde vorige week één van de hoogtepunten in de viering van het 15-jarig bestaan van het clubhuis aan de Nachtegaalweg tegelijk de afsluiting van een week vol feestelijke activiteiten. Het oude naambord, zo vertelde stich tingsvoorzitter C. Zijderveld zaterdag voordat de officiële plechtigheid zou plaatsvinden, was in de afgelopen ja ren verdwenen omdat de jonge bezoe kers in hun enthousiasme eraan waren gaan hangen, en de jubileumviering was een mooie gelegenheid om het naambord in ere te herstellen. "De naam is afkomstig uit het verkeer", aldus Zijderveld. "Een vangrail zorgt ervoor dat mensen die het spoor bijster zijn niet op de verkeerde weg terecht komen. Het clubhuis is daarmee overi gens nog geen opvangcentrum voor ontspoorden, maar wel een tweede thuis, met een geheel eigen sfeer." "Die sfeer", aldus Zijderveld met een overduidelijke verwijzing naar de ge meentelijke welzijnsplannen om de beroepskrachten van de welzijnsinstel- lingen over meerdere instellingen te verdelen om personeelskosten te be sparen, "wordt grotendeels bepaald door de vaste krachten die er werken. De sfeer blijkt zeer persoons-gebonden te zijn. Zodra er iemand verdwijnt, verdwijnt ook een deel van de vaste bezoekers. Je kunt dus niet zomaar iemand overplaatsen. Zijdeveld introduceerde vervolgens mevrouw Heuzeveld, de "geestelijke moeder" van de Vangrail, die des tijds als predikantsvrouw de stoot tot de oprichting van de stichting had ge geven. Mevrouw Heuzeveld noemde het een groot voorrecht dat De Vang rail 15 jaar mocht bestaan, "en niet kwijnend, maar springlevend! Dat is in deze tijd, waarin veel werk wordt stilgelegd, een reden tot grote dank baarheid." Terugdenkend aan het prille begin ver telde mevrouw Heuzeveld hoe men Mevrouw Heuzeveld onthult het nieuwe naambord van De Vangrail. Foto: Goos van der Wilt destijds tastend en zoekend zijn weg was gegaan. "God heeft deze weg en dit werk willen zegenen, en ik ben blij dat ik daaraan heb mogen mee werken." Als de jongeren het werk niet overnemen, loopt het echter op niéts uit", aldus mevrouw Heuzeveld. ..Maar ik ben blij en dankbaar dat ik kan zeggen dat het in 15 jaar is uitge groeid door Gods zegen en het enthou siasme en het harde werk van de jonge lui." Zij sprak de hoop uit dat het werk van De Vangrail ook onder het nieuwe naambord minstens, even rijk zegend mag worden. Vervolgens trok zij buiten het doek van het nieuwe naambord, dat is uitgevoerd als en echt stukje vangrail, weg en loste de ballonnen voor de wedstrijd waar aan de Vangrail-kinderen hebben meegedaan. Na de succesvolle exposities over Soestdijk, nu de andere kant van Soest. Vele lege plekken zijn daar de laat ste dertig jaar opgevuld, waarbij oude huisjes verdwenen en nieuwe werden gebouwd. Ook vele wegen zijn ver anderd, verlegd en nieuwe zijn er bijge- "Open." Deze op zichzelf nogal sim pele mededeling verscheen vorige week vrijdagmorgen achter de rug van burgemeester P. Scholten van Soest, nadat hij met een druk op de knop het vernieuwde opleidingscentrum van Foxboro aan de Koningsweg officieel in gebruik had gesteld, hetgeen ge paard ging met het knappen van bal lonnen. De plechtigheid vormde één van de hoogtepunten van de viering van het 25-jarig jubileum van het Soes- ter Amerikaanse bedrijf, dat zich be zighoudt met de produktie van regel en meetapparatuur voor de "proces-in dustrie." Een groot aantal genodigden en mede werkers van Foxboro had zich in de toegangsruimte van het Opleidingscen trum verzameld, waar de heer E. y - stra, hoofd van de trainlngsschool, de aanwezigen welkom heette. Na hem voerde algemeen directeur J. Wallen burg het woord. Hij vestigde er de aan- dacht op dat het voor foxboro een bui- tengewone dag was, omdat het bedrijf als sinds 25 jaar in het mooie, illus tere" Soest is gevestigd en omdat het Amerikaanse moederbedrijf het 75-jarig bestaan vierde. De heer Wallenburg onderstreepte de van het delen van kennis, vooralini dIe wereld van technologie, die sneller ver andert dan het Nederlandse ween Niet alleen de medewerkers van Fox boro zelf, maar ook klanten en zelfs concurrenten zijn in het Opleidingscen trum welkom. Burgemeester Scholten haakte in zijn toespraak in op de snel verlopende ont wikkelingen op het gebied van 13e ho gere technologie. "Dat betekent in de eerste plaats projectgericht werken en selectiviteit van branches waarvoor men wil werken. Dit uiterst moderne beleid wordt hier gevoerd. De heer Scholten verklaarde enthousiast tezij over de vaart en het elan dat bij Fox boro tentoon wordt gespreid door de 570 mannen en vrouwen die er werken. "U kunt terecht trots zijn op het jubi leum. Wat zich vroeger in 25 jaar ont wikkelde gaat nu steeds sneller en exacter." Jubilea zouden daarom, al dus de heer Scholten maar beter om de twee en een half jaar gevierd kunnen worden. "Voor de directies is dat echter minder aantrekkelijk als je aan de gratificaties denkt, en voor burge meesters is het helemaal niet om bij te houden," aldus de heer Scholten. Automatisering "De kernvraag dient zich aan: Hoe houd je als mens dit alles nog bij?" Hij citeerde de commissie Wagner door op te merken dat het personeel, dat met technische ontwikkelingen te maken krijgt, zo vroeg mogelijk daarbij moet worden ingeschakeld, anders worden er weerstanden opgewekt, ontstaat er onzekerheid en wordt invoering be moeilijkt. "Vanuit onze gemeentelijke ervaring met de automatisering kan ik dit ten volle onderschrijven," aldus de heer Scholten. "Automatisering stimuleert jongeren, maar zeker ook ouderen. Juist deze laatsten zien hoe jarenlang verricht routinewerk veel efficiënter kan worden gedaan, waardoor er meer gelegenheid is voor creativiteit en per soonlijke dienstverlening. De roboti sering maakt lopende-bandwerk over bodig en geeft de mens meer kans zijn werkelijke talenten te ontplooien. Jongeren, die dit doorzien en de zich de nieuwe mogelijkheden willen eigen maken, hebben de kans van hun le ven." De burgemeester wees er vervolgens op dat Soest kennelijk een omgeving en een klimaat biedt dat voor dergelijke bedrijvigheid kansen biedt. "Dat moge voor anderen aanleiding zijn Soest als vestigingsplaats uit te kiezen. Ze zijn welkom!Ook sprak hij de hoop uit op Burgemeester Scholten mikt op de knop, waarmee hij het nieuwe Foxboro- opleidingscentrum officieel in gebruik stelt. Foto: Goos van der Wilt inspirerende relaties van het Oplei dingscentrum met het technisch onder wijs in Soest 'met leraren die in dezelf de vakken moeten bijblijven." Nadat de burgemeester de officiële openingshandeling had verricht voerde Foxboro-vice-president Michael Po- well het woord. "Foxboro heeft een lange en rijke traditie als het om oplei dingen gaat. Training is in de com plexiteit van vandaag van enorm be lang. De veranderingen vormen een echte uitdaging, en het is daarom heel belangrijk om door te gaan met het op leidingsprogramma. Foxboro-pro- dukten zijn produkten van de meest ge avanceerde technologie. Het is het ver trouwen in het uiteindelijke succes dat tot dit centrum in Soest heeft geleid. De heer Powell wees erop dat de inves tering voor Soest van groot belang is maar ook voor Nederland en Europa, vooral in deze tijd van economische problemen. In dit verband waagde hij een vergelijking met de Europese Ge meenschap: "Als die op dezelfde ma nier zou werken zou zij er vandaag heel wat beter voorstaan. Na afloop van de plechtigheden konden de aanwezigen een kijkje nemen in het nieuwe centrum. Het hele weekeinde stond bij Foxboro in het teken van het jubileum. Zo werd het personeel en zijn "aanhang" op twee achtereenvolgende avonden het Hilversumse Gooiland vergast op "Spektakel '84," een cabaret dat voor en door Foxboro-medewerkers werd gemaakt en dat beide avonden een "bomvolle" zaal trok. Ook het "open huis" dat zaterdag bij Foxboro werd gehouden trok enorme belangstelling. Ongeveer 3000 bezoekers namen een kijkje in het bedrijf - een aantal hon derden meer dan bij een vorige gele genheid, vijf jaar geleden. Als u aan een nieuwe keuken denkt, komt u dan eens naar onze toonzaal. Keukens in wit/grijs of beige/bruin kunststof, maar ook modellen in klassiek eiken. Industrieweg 12, tel. 02155-10304 (Indtenem, zie ANWB-borden) Ook zaterdags van 9 lot 16.30 uur. ln Soest komen. De foto's op deze expositie geven een beeld van de situatie van vroeger en van nu. U kunt ze zien in de Oudheid kamer, Ferdinand Huycklaan 18, openingstijden: zaterdag en zondags van 13.00 -17.00 uur. I Rembraridtlaan 35 - Baarn - Telefoon 02154-180501 Toneelgroep Theater speelt op donderdag 5 april, aanvang 20.30 uur De Stichting Baarnse Muziekkring organiseert op zaterdag 7 april a.s. in de Hasselaerzaal van Kasteel Groene veld in Baarn het achtste (en laatste) concert van de 18e serie "Kasteelcon certen op de zaterdag". Medewerking wordt verleend dobr Daniël Wayen berg, piano. Op het programma staan Ludwig van Beethoven - Sonate in dkl.t. opus 31 nr. 2 "Sturm" Frédéric Chopin - Fantasie Impromptu opus 66 Bela Bartok - Suite opus 14 Franz Liszt - Sonate in b kl.t. Toen Daniël Wayenberg als jongste deelnemer aan het Marguerite Long/ Jacques Thibaut-concours in Parijs in de "Grand Prix de la Ville de Paris" in de wacht sleepte, was dat voor hem het begin van een adembe nemende carrière, die hem interna tionale onderscheiding en erkenning bracht. In alle grote muziekcentra van de we reld heeft hij gespeeld en zijn concert reizen voerden hem naar alle bekende landen en veel belangrijke Festivals. In Nederland werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau en in Frankrijk tot Chevalier des Arts et des Lettres, en talrijke van zijn grammofoonplaten kregen de "Grand Prix du Disque". Het programma, dat Daniël Wayen berg voor zaterdag samenstelde rust op 2 monumentale peilers twee sonaten van twee pianogiganten: Beethoven en Liszt. De Beethoven- sonate op. 31 nr. 2 in d kl.t. kreeg de bijnaam van de componist zelf, die Schindler, toen deze hem naar de be tekenis van de sonate vroeg, antwoord de: "Lesen Sie den Sturm von Shakes- peare". De tweede peiler is de onvol prezen (en enige) pianosonate die Franz Liszt schreef in 1853. Het is een indrukwekkend, gigantisch werk dat theoretisch misschien niet de naam "sonate" verdient, wegens de in el kaar overlopende delen, maar laten we ons niet in deze theorie verdiepen en alleen maar genieten van het schoons, dat Liszt ons heeft geschonken, in de volmaakte afwisseling van felle vir tuositeit en ingetogen meditatie. Het concert begint om 20.15 uur. Entree: 12.50. CJP en Pas 65: 11,-. Van Woody Allen in Kultureel Centrum de Speeldoos te Baarn. 'De zwevende gloeilamp' is een avond vullend toneelstuk van de bekende sce narioschrijver, regisseur en akteur Woody Allen. Van hem verschenen al eerder toneelstukken o.a. "Don't drink the water," "Play it again, Sam," "God" en "Deaht." 'De zwevende gloeilamp' ging in 1981 in New York in première en wordt nu voor het eerst in Europa opgevoerd. Onlangs ging het in Duitsland (Düssel- dorf) in première en in Nederland staat het nu dus op het repertoire van Toneelgroep Theater. Het stuk handelt over de onvervulde dromen van een gezin: vader, moeder en hun beide zoons. Het speelt in 1945 in Brooklyn, vlak na de oorlog. Het ver haal is min of meer gecentreerd rond de 16-jarige oudste zoon, Paul. Hij is vreselijk intelligent maar stottert. Uit angst voor de mensen trekt hij zich terug in een wereld vol magische il- lussie. Naar school gaan doet hij niet meer. Liever experimenteert hij op z'n Het Baarnsch Lyceum laat het dertien de lustrum niet onopgemerkt voorbij gaan. De belangstelling voor de reünie van Het Baarsch Lyceum op 7 april a.s. is groter dan ooit tevoren. Reeds meer dan 1000 oud-leerlingen en oud-mede werkers zullen elkaar weer ontmoeten. De voorbereidingen om alle reünisten een hartelijk welkom te bereiden zijn in volle gang. Oud-leerlingen moeten vaak van heel ver komen om deze dag mee te kunnen maken o.a. uit diverse landen in Europa, Afrika en Amerika. Sommigen zullen elkaar heel lang niet gezien hebben en Het Baarsch Lyceum doet er alles aan, om een ieder een on vergetelijke dag te bezorgen. Het ophalen van herinneringen wordt tijdens de ochtenduren onderbroken door een aantal sportwedstrijden, waarin de "oudjes" nog eens kunnen laten zien wat ze waard zijn. Er meld den zich ruim 250 reünisten voor de hockey, voetbal en volleybalwed strijden! De hele dag zullen leden van de fotoclub van Het Baarnsch Lyceum foto's maken van het gebeuren, die na besteld kunnen worden en nog diezelf de dag kunnen worden meegenomen. Leuk om nog eens gefotografeerd te kunnen worden met een oude vriend of vriendin of temidden van uw hele club van toen. Met hulp van veel ouders zal aan elke deelnemer een heerlijke lunch voorgeschoteld worden. Een speciale attractie tijdens de middaguren is een schoolband uit de vijftiger jaren die in de aula zal optreden. Mocht u zich als nog willen opgeven voor de reünie, dan kan dat alleen nog op 7 april a.s. in de hal van de school. Op donderdag 5 april (morgen dus) vindt in de Brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg om 20.00 uur een openbare bijeenkomst plaats, waarin de commissie Welzijnsplanning met de besturen van de verschillende instel lingen en verenigingen op welzijns- en gezondheidsgebied gaat praten over de door de commissie onlangs opgestelde prioriteitenlijst en de daarbij gehan teerde scoreberekening. De rangvolg orde die daarvan het resultaat is ge weest (zie hieronder) staat daarbij ter discussie. In de uitnodigingsbrief aan de instel lingen wordt opgemerkt dat de gevolg de systematiek en de scoreberekening zelf niet ter discussie staan, maar al leen de kwalitatieve beoordeling van de commissie, die tot de rangvolgorde heeft geleid. Die systematiek is volgens de commis sie Welzijnsplanning vorig jaar im-; mers al vastgesteld, na uitgebreide discussie in de taakgroepen, waarin ook de scoreberekening is vastgesteld. De resultaten van de openbare bijeen komst worden door de commissie Wel zijnsplanning besproken in haar openbare vergadering op 10 april in het gebouw van Gemeentewerken. De omschrijving van de prioriteiten luidt als volgt: prioriteit 1 waarnodig verder uitbouwen dan wel maatregelen nemen waardoor een groter bereik cq een beter effect kan worden gerealiseerd; prioriteit 2: handhaven; toezien op doelmatigheid en op efficiënte besteding van de subsi die; prioriteit 3: idem als 2, maar tevens bezien of be scheiden (verhoging van) eigen bij drage mogelijk is; prioriteit 4 handhaven, maar activiteiten kosten dekkend maken; prioriteit 5: staat ter discussie; handhaving is af- hankelij van de financiële mogelijkhe den van de gemeente prioriteit 6: afstoten naar andere organen; sub sidiëring gefaseerd tot nul terug brengen. De rangvolgorde ziet er als volgt uit: Prioriteiten 1 en 2: Kindertandverzorgingsproject Soes- terberg; GGD-Eemland St. Centrum Maatschappelijke Dienst verlening; kamertje met magische trucs, waar mee hij zijn familie in de huiselijke kring weet te verbluffen. Zijn moeder koestert het idee dat Paul met zijn trucs in het theater zijn brood zou kunnen verdienen. De rest van het ge zin zou daar dan ook een graantje van kunnen meepikken. Breed hebben ze het niet, temeer daar pa het weinige geld vooral spendeert aan kleding, gok ken en een jeugdige minnares. Ma weet een theateragent zo ver te krijgen om eens een kijkje te komen nemen en Paul moet dus a.h.w. auditie doen. Als alles goed mocht gaan, liggen er - niet alleen voor Paul, maar voor ieder lid van de familie - nieuwe illus- sies en ongekende mogelijkheden in het vooruitzicht. Dit nieuwe stuk van Woody Allen wordt geregisseerd door Christiaan Nortier. De vertaling is van Hans W. Bakx en het decor van Frank Raven. De spelers zijn: Saskia ten Batenburg, Margreet Blanken, Peter Bolhuis, Hein van der Heijden, Guus Hoes en Bart Römer. Vrijdag 6 april - aanvang 20.15 uur Met Richard Gere en Debra Winger. Inhoud Als Zack Mayo (Richard Gere) 13 jaar is pleegt zijn alleen gelaten moeder zelfmoord. Hij wordt onder voogdij van zijn vader gesteld, een marine-man. maar nog meer een losbol. Zack ziet zijn vader nauwelijks in de ene week per maand dat deze man aan wal is. De jonge Mayo leert temidden van de Fi lippijnse bordelen en kroegen al snel uitsluitend voor zichzelf op te komen. Nu, tien jaar later, is Zack vastbeslo ten meer van zijn leven te maken dan zijn vader. Hij is erin geslaagd zijn stu die af te ronden en deelt zijn verbijs terde vader mee dat hij zich aange meld heeft bij de opleiding voor Ma rine-officieren in Port Rainier in de staat Washington. Zijn ideaal is toege laten te worden tot de opleiding voor straaljagerpiloot bij de Marine lucht vaartdienst. Daar krijgt hij te maken met Sergeant Foley (Louis Cosett jr.) die de groep zowel geestelijk als lichamelijk be hoorlijk afknijpt. Foley maakt dui delijk dat hij elke zwakke plek in het karakter weet te vinden in het belang van de toekomstige bevelvoerende funktie, die geen zwakheden duldt. Daarbij laat Foley niets onbeproefd, .vooral tegenover Zack in wie hij de solist herkent, een eigenschap die bij toekomstig teamwork niet op prijs wordt gesteld. Zack raakt bevriend met Sid (David Keith) die in de voet sporen van zijn vader en zijn oudere, in Vietnam gesneuvelde broer wil treden. Na 4 van de in totaal 13 weken basisop leiding komt het eerste officiële verzet je, het Regimentsbal. Ze zijn al snel de waarschuwing van Foley vergeten voor de lokale meisjes, die alles doen om een officier te trouwen en zo iets van de wereld te kunnen zien. Zo ein digt Sid in bed met Lynette en Zack met Paula, die direkt al merkt dat Zack anders is dan zij gewend is. Weken van beproeving gaan voorbij, maar het weekend met Lynette en Paula vergoedt veel voor Sid en Zack. Tot zijn verbazing merkt Zack dat hij over zijn verleden praat met Paula en ook geïnteresseerd is in Paula's verle den. Dit maakt het voor Zack draaglij ker een weekend straftraining te door staan, hem opgelegd door Foley wegens overtreding van de regels. Na dit weekend, waarin Zack geestelijk door de mangel gaat - Foley blijkt alles uit zijn jeugd te weten - gaat hij zich ten opzichte van de groep socialer ge dragen. Zack knapt af op Paula na een etentje bij haar ouders, waarbij de sfeer te snijden is. Als Zack na afloop aan Paula vraagt waarom haar vader hem zo verwijtend zat aan te staren, laat Paula een foto zien van haar echte va der: een officier in opleiding, net zoals hij nu is. Zack is ervan overtuigd dat Paula alleen op de status van officiers vrouw uit is en laat niets meer van zich horen. In de 11e week stopt Sid ermee. Hij is er met zijn hoofd niet meer bij nadat Lynette hem de indruk had gege ven dat zij zwanger was. Van al zijn geld koopt hij een prachtige ring en vraagt Lynette ten huwelijk. Lynette valt Sid om de hals, maar schopt hem de deur uit als hij vertelt dat hij gestopt is met de officiersopleiding. "Ik wil met een piloot trouwen, snap je dat dan niet!", luidt haar antwoord. Sid's wereld stort ineen en hij pleegt zelf moord. Net als bij de zelfmoord van zijn moeder, legt Zack de schuld de zichzelf. Voor het motel waar zij met Zack de dode Sid heeft gevonden, over tuigt Paula hem er maar ten dele van dat dat niet hoeft. Ook vertelt zij hem dat zij van hem houdt. Zack wijst haar opnieuw af. Na zijn bevordering tot lui tenant en een laatste emotionele con frontatie met Foley, wacht Paula op de papierfabriek waar zij werkt een ver rassing. Kaartverkoop van 11.00 - 12.00 uur op de ma. t./m. vrijdag. Toegang 6,-. Telefonisch kaarten bestellen via tel. nr. 18050. Zaterdag 7 april - aanvang li.00 uur Rode Kruis Schooltandverzorging Telefonische Hulpdienst; Openbare Bibliotheek Volksuniversiteit V.O.S.-cursussen en Federatieve Raad Welzijn Ouderen. Prioriteiten 3-4-5: 1. Warme Maaltijdvoorziening 2. St. Jongerencentrum (Molensoos) 3. St. Peuterspeelzalen Soest 4: St. K.V. Artishock 5. St. Kinderhoerderij 6. St. Jeugdwerk Soesterberg 7. Reumapatiëntenvereniging 8. Vereniging Artishock 9. Vrouwenraad Soest 10.1.V.N. 11. Diabetesvereniging Soest 12. Regionale Muziekschool 13. St. Hulpcentrale Soest 14. Vrijw. Vacature Bank 15. Alg. Sociëteit Lich. Gehand. 16. Vrouwen Advies Commissie 17. St. Jeugdzorg/Vangrail 18. St. Jeugdzorg/Praatpaal 19. St. Jeugdzorg/Kruispunt 20. St. Oud Soest 21. (Bej. sociëteit) U.V.V. 22. Ver. Blinden en Slechtzienden 23. Bej. soc. St. Jozef 24. EHBO Soest 25. EHBO Soesterberg 26. (Bej. sociëteit) A.N.B.O. 27. Prot. Chr. St. Maatsch. Werk voor doven en slechthorenden 28. Cultureel Jongeren Paspoort N.- Holland 29. Dep. Soest van 't Nut 30. Speel-o-theek Eemland 31. Cultureel Jongeren Paspoort-Utrecht 32. Chr. Zangver. Euterpe 33. Muziekvereniging P.V.O. 34. Drumband AGAVS 35. Accordeonvereniging Animato 36. Toneelvereniging Utile Dulci 37. Soester Muziekgezelschap 38. Muziekvereniging Odeon 39. Mannenkoor Apollo 40. Toneelver. Soester Applaus 41. Soester Orkest Vereniging 42. Motet- en Madrigaalkoor 43. Historische Vereniging 44. Dorpshuis De Borg 45. St. sport/recreatie gehand. Amersf. 46. St. sportclub gehand. Gooi-Eemland 47. Oranje Comité Soest 48. Oranje Comité Soesterberg 49. Stichting Beatrix Prioriteit 6: Dorpshuis Soesterberg Handwerkver. Naald en Draad. Matthijs Langereis, het zoontje van een tuinman, leest in een boek zijn eigen verhaal. Daarin graaft hij een diepe kuil waar hij een papieren bootje in wil planten hopende dat er een enorm schip uit groeit. Hij graaft echter veel te diep en komt beneden in de put tussen de bladzijden van het grote boek terecht. Daar ontmoet hij Dhr. van Putten, die verkleed als koning de hoofdrol in het boek denkt te spelen, Hendricus H. Wobnak, die in het hele verhaal niet voorkomt, en de Snuft die alleen maar steeds dichterbij komt. Tussen de regels van het boek doorle zend gaat Matthijs op zoek naar de uit gang van de put dat zich op de laatste bladzijde van het boek moet bevinden. Het stuk is bedoeld voor kinderen van 6-12 jaar. Kaartverkoop van ma. t./m. vrijda. van 11.00 - 12.30 uur Toegang 3,- knipkaarten geldig. Het gemengde koor van de Neder landse Protestanten Bond te Soest gaat zaterdag 14 april naar het Duitse Soest om daar 's avonds om 19.00 uur in de Hohnekirche 'The Crucifixion' van John Strainer ten gehore te brengen. John Strainer's Crucifixion is, na Han dels Messiah, het werk dat bij de mees te koren in Engeland op het repertoire staat en veelvuldig wordt uitgevoerd. Het waS het laatste werk van Stainer - geschreven in 1887 - kort voordat hij door het verlies van zijn gezichtsver mogen, zijn post als organist van de be roemde St. Paul's Cathedral in Londen moest opgeven. Het oratorium is mo menteel een van de meest uitgevoerde koorwerken uit de zogenaamde Victo riaanse periode. "The Crucifixion" be schrijft het lijdensverhaal van Christus. Het N.P.B.-koor staat onder leiding van de dirigent Ger van Doren. De or ganist van het koor is Steef van 't Slot. Verder werken aan de uitvoering mee de tenor Chr. Gabriël en de bas G. Hen- driksen. In 1976 is het N.P.B.-koor op gericht met de bedoeling om zowel klassieke en lichtere koormuziek (van verschillende aard) en geestelijke lie deren, alsook folkloristische melodieën ten gehore te brengen. Koor en solisten zullen op zaterdag 14 april ook officieel door het gemeentebestuur van het Duitse Soest worden ontvangen in de Ridderzaal van het Burghof museum.

Soester Courant | 1984 | | pagina 25