S. Carta klaverjas- kampioen van Soest 1! Programma Wim van Rheenen loodst de Eemvogels naar de overwinning (11-3) ESS Brouwer II - Odijk 3 B.D.C. KLAVERJASSEN SPORT Duinkikkers goed in vorm ZWEMMEN/ WATERPOLO Weer twee jeugdteams bij Olympia kampioen VOLLEYBAL KORFBAL Shotdames en heren handhaven zich in de 3e Divisie DAMMEN Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg Sporthal Beukendal Papillon heren 1 winnen voorlaatste kompetitie wedstrij d BASKETBAL HANDBAL Winst voor BDC-dames Zaalprogramma 'Deens Paasbezoek voor The Red Stars' WOENSDAG 11 APRIl iQa„ Het 5e Klaverjaskampioenschap van Soest had dit jaar 104 deelnemers, zo dat de grote zaal van 'De Borg' prima bezet was. Na een sportieve strijd die van 20.00 tot 23.00 uur duurde had de re kenkamer, bezet door vrijwilligers van de wijkverenigihg Overhees, de vol gende uitslag opgesteld: ie prijs: S. Carta, Gust. Gelderhof 6. 5908 punten. Tuinameubelement (wijk- vereniging) trofee wisseltrofee (Soester Courant). •Je prijs: S. Roelofsen, Stationsweg 2, 5578 punten. Radio-cassetterecorder (Rabobank, Overhees). 3e prijs: W. Muusse, Wilgenlaan 6, Nij- kerk, 5506 punten. Tuinslang haspel (wijkvereniging). 4e prijs: N. Ottevanger jr. Haverweerd 60. 5418 punten. Koelbox (wijkver eniging). 5e prijs: Mw. Fugers, Weegbreestraat, 5396 punten ging). Barbecue (wijkvereni- stratlB VSn Klooster' Dl Lasso. (w^kvereniging)Un ^0QQr^S: KosterKlaarwaterweg 94, enigingT Spiegelkastje (wijkver- G- Soncini, Balladelaan 65, taart (bakker Bran^Overhees )agr°°m pr|js:,H- pronk, Veenbesstraat 276, 5177 punten. Plantenbak (v. Oest Cle- mentsstraat). 10e prijs: Mw. c. J. visser, Smltsweg 385, 5171 punten. Plant (v. Oest, Eigen domweg). 6 PoecMprijs: R. Bok Luytenaarpad 7 3482 punten. Fles wijn 'De Borg' In de pauze vond een verloting plaats met o.a. prijzen van v. Oest (planten), bakker Bram (taart), fles wijn (Rob- berse), draagtas fruit (Albert's vers markt, Overhees), varkensrollade ,»,.„ger de Bruin, Overhees) en de Wijkvereniging Overhees. I Zaterdag j.1. werden er zwemwedstrij den in Amersfoort gehouden. Plaats van handeling was het overdekte 50 meter Sportfondsenbad. Een aantal leden van de Duinkikkers was duide lijk van plan een nieuw persoonlijk record te zwemmen, omdat er nu een maal niet altijd in een 50 m. bad wordt gezwommen. Een aantal zwemmers profiteerde hier duidelijk van, maar anderen vonden het juist moeilijk vijf tig meter achter elkaar te zwemmen zonder keerpunt. De uitslagen waren als volgt 50 m. Vrije slag: Bas Dorrestein 38,8. Maaike de Gier 31,5. Linda Roestenburg 41,1. Dick Moonen 35,7. Karin de Regt 33,9. Bas, Maaike en Karin eindigden op de le plaats en Dick werd 2e. Zij kregen allemaal een fraaie sporttas als her innering. Maaike is met deze tijd op weg een hele goede 100 m. vrije slag zwemstej te worden. 100 m. Vrije Slag: Sebastian Borsje Ronald Plogge Xander Bremer Antonio v.d. Hengel Evert-jan v.d. Hengel Susan v.d. Hengel Lauret Uyland Ingeborg Uyland Janine v.d. Hengel Petra Rademaker Marco Bremer Marco Brons Erwin Overgoor René v. Walsem Barbara Schippers Sonja Fugers Sandra Uyland Steven Uyland Annet de Kiewit Ralph Hellebrand Bert Boom Ronald Smits Axel de Zoete Nieuwe persoonlijke records waren er voor: Sebastian, Ronald Plogge, An tonio, Evert-Jan, Susan, Ingeborg, Marco Bremer, Marco Brons, Erwin, René, Steven, Bert, Ralph, Ronald Smits. Zoals iedereen merkt zit er nog steeds vooruitgang in, hetgeen aan het einde van een seizoen een goede prestatie genoemd mag worden. 1.30.1 1.35.2 1.26,5 1.21.8 1.32.3 1.24.7 1.22,1 1.17.0 1.27.9 1.12.8 1.12,8 1.15.1 1.09,- 1.09,3 1.21,1 1.17.7 1.15,5 1.09,1 1.14,1 1.08.8 1.08.0 1.06,8 1.04.1 Ondanks de degradatie van dames 1 heeft de meisjesjeugd bewezen dat er nog toekomst is voor de dames. Zaterdag werden er twee jeugdteams kampioen. Bij de mini's werd D 1 on geslagen kampioen, bij de aspiranten werd B2 kampioen tegen Vollkei. Het eerste herenteam verloor de belang rijke wedstrijd tegen Hardewijk met 3-2 en moet nu promotie-degradatie wedstrijden spelen om degradatie te voorkomen. Dames 1 won verrassend de laatste competitiewedstrijd met 3-1 van Waterlanders. Olympia - Harderwijk Het eerste herenteam moest zaterdag tegen het op de vierde plaats staande Harderwijk. De eerste set was er een gelijkopgaande strijd te zien. Er werd aan beide kanten aanvallend goed ge scoord d.m.v. hoge buitenaanvallen. De strijd ging gelijk op tot 16-16 maar toen moest Olympia toezien hoe Har derwijk de laatste twee punten scoor de en deze set met 16-18 won. De twee de set was er in het begin een gelijk opgaande strijd te zien, maar een fana tiek en een goed spelend Olympia bouwde een voorsprong op en sloot de ze set winnend met 15-9 af. De derde set was gelijk aan de tweede. Een aan vallend sterk Olympia waar het Har- erwijkblok geen kijk op had. Deze set kende ook dezelfde uitslag als de twee de set 15-9 in het voordeel van Olympia. De vierde- en vijfde set speelde Olym pia slecht en ongeconcentreerd. De Soesters hadden te weinig variatie in de aanval en verdedigend stonden de Olympianen vast. Harderwijk walste, deze sets over Olympis heen 15-6 en 15-2. Het Soester herenteam is nog niet zeker of ze in de tweede divisie blij ven, als ze erin willen blijven moeten ze de promotie-degradatie wedstrijden winnen. Olympia 3 - Unicornus 3-1 Het vijfde herenteam moest tegen Uni cornus spelen om de vijfde plaats. Wie deze wedstrijd zou winnen zou vast op de vijfde plaats staan. De eerste- en tweede set kwam Olympia steeds op een achterstand van 12-9 en 12-7, maar Olympia vocht hard terug en won bei de sets met 15-11 en 15-12. De derde set speelde Olympia ongeconcentreerd en slecht. Deze set ging verloren met 15-12. De vierde set kwamen de Soesters op een 5-0 achterstand maar een af en toe hard werkend Olympia vocht terug en won deze set met 15-8. Deze wed strijd werd terecht met 3-1 door Olym pia 5 gewonnen. Dames Olympia 1 - De Waterlanders 3-1 De dames van Olympia speelde tegen De Waterlanders en wilden laten zien dat ze best willen en kunnen volley ballen en dat de Waterlanders hiervan het slachtoffer zouden worden. De eérste set was gelijk de spannend ste. Olympia wist door prima volleybal een 7-12 achterstand in 15-13 overwin ning om te buigen. Gesterkt door deze setoverwinning gingen de Olympia- speelsters de tweede set gewoon door om zo ook deze set met goed en "vecht"- volleybal te winnen 15-6. Zo gemakke lijk de tweede set ging zo moeilijk ging de derde set. Deze set werd met 3-15 verloren. Wie dacht dat Olympia nu zou instorten had het fout, want door hun mentaliteit werd de vierde set met 15-10 gewonnen. Jeugd Mini's De minimeisjes werden zaterdag in Amersfoort ongeslagen kampioen door ook hun laatste wedstrijd overtuigend te winnen. Surf en Unicornus werden zaterdag weggespeeld. Een prima prestatie van Maartje Paans, Crista Stalenhoef, Lela Grengoor, Marjo Koelewijn en Gaby Kooten. Aspiranten De aspiraten van Olympia konden za terdag ook kampioen worden als er tegen Vollkei gewonnen werd. Deze wedstrijd werd gewonnen met 2-1, wat dus het kampioenschap betekende. Dit kampioenschap werd behaald door Nicollette Mulder, Bianca Kooy, Ilse Tijhuis, Edith Veltmeyer, Ellen Ver hoef, Monica Bauer, Barry Hilhorst, Ingrid Hagen. Dit team werd bege leid door Werner Paans en Peter-Jan Kuiper. Wedstrijdprogramm Wo. 11 april Baarn, De Trits 18.45 uur heren B.G.&.S.V. 4 - Olympia 5 21.15 uur heren Limvio 2 - Olympia 7 Do. 12 april Soest, Beukendal 19.00 uur dames Olympia 5 - P.S. V.A. 20.15 uur dames Olympia S2 - Spirit 19.00 uur dames Olympia 8 - Wilhel- mina 4 19.00 uur heren Olympia S4 - BG&SV 2 20.15 uur heren Olympia S3 - G.V.C./ Paloma 2 Vr. 13 april Hoevelaken, Ridderspoor 21.15 uur dames Surf 3 - Olympia 6 Za. 14 april Hoevelaken, Ridderspoor 11.45 uur heren Surf 2 - Olympia 6 Za. 14 april Soest, Beukendal 10.00 uur meisjes Olympia Bl - Vollkei Bl 11.00 uur meisjes Olympia B2 - Vollkei B3 12.00 uur meisjes Olympia Cl - SVV C2 10.00 uur meisjes Olympia Cl - Vollkei Cl 11.00 uur meisjes Olympia B3 - S.H. '71 Bl Met een reeks overwinningen aan het einde van de zaalcompetitie en een goede start van de tweede helft van de veldcompetitie, heeft het eerste van de de korfbalvereniging "De Eemvogels" dit weekend een zoveelste overwinning neergezet. Dit keer was het de beurt aan Victum 1 om met een groot verschil in doelpunten teleurgesteld naar huis te gaan. De Eemvogels gingen voortvarend van start. In de eerste minuut kreeg Wim van Rheenen een strafworp toegewe zen, die hij beheerst verzilverde. Twee minuten na de strafworp zorgde Tini Martens met een afstandsschot dat er voor de eerste keer in de wedstrijd van vak gewisseld werd (2-0). In de zeven de minuut kon Victum met een af standsschot terugkomen in de wed strijd (2-1). Met drie doelpunten in zo'n korte tijd leek de wedstrijd uit te groeien naar een doelpuntenfestijn. Dit leek de ploe gen doch wat af te schrikken. Ineens werd van beide kanten goed verdedigd en er ontstond een leuk kijkspel voor het publiek. Vijf minuten voor rust wist Victum met een doelpunt de spanning op te voeren (2-2). De rust bleek de Eemvogels, maar vooral Ad v.d. Hoed, goed gedaan te hebben. Twee minuten na het eerste fluitsignaal van de tweede helft bracht hij met een afstandsschot de Eemvo gels weer aan de leiding (3-2). Toch moesten de Eemvogels toezien, dat in de 16e minuut Victum het leer van af stand in de korf deponeerde. De vreug de bij Victrum was van korte duur. Wim van Rheenen, die inmiddels weer in de aanval stond, ontving de bal on der de korf. Met een schijnbeweging, kon Wim van Rheenen zich omdraaien en scoren (4-3). Met dit doelpunt leek heel het team van Victum van de wijs gebracht. De Eemvogels gingen steeds beter kombineren. Wim van Rheenen wist 5 minuten na zijn tweede doelpunt zelfs met een doorloopbal de stand uit te bouwen naar 5-3. Na de doelpunten van Wim van Rheen wist Agnes Kraai- kamp tweemaal van afstand in de korf te gooien. Na Agnes Kraaikamp was het Claudia Touwslager, die de score wist uit te bouwen tot 9-3. Tot slot wist matchwinnaar Wim van Rheenen eerst met een afstandsschot en daarna met een doelpunt van onder de korf de Eemvogels met dubbele cijfers te laten winnen (11-3). Eemvogels 3 - Altius 4:5-11 In de wedstrijd tussen Eemvogels 3 en Altius 4 wist Altius in de beginfase di rect een voorsprong op te bouwen van twee doelpunten. Iris Boom kreeg de kans om een doorloopbal te maken, maar werd niet correct gestopt. Zijzelf wist de bal van de strafworpstip in de korf te gooien (1-2). Toch wist Altius het verschil weer even op 2 doelpuntjes te brengen voordat Margreet voor de Eemvogels met een doorloopbal de wedstrijd levendig hield (2-3). Met dit doelpunt was voor Altius de maat vol en wist voor rust de wedstrijd al te be slissen. De ruststand was een duide lijke 2-7 score. Zo'n voorsprong was voor Altius blijkbaar na rust een teken dat ze rustig aan konden doen. Hiervan wisten de Eemvogels gebruik te ma ken. Met een doorloopbal van Mar greet en een mooi afstandschot van Frans Wisse konden de Eemvogels de stand wat bij elkaar brengenj (4-7). Al tius was blijkbaar niet van plan om de wedstrijd voor het publiek wat aan trekkelijker te maken. Zij zorgden er voor dat de 4-10 stand snel was aange tekend voordat Sidney de Jager van af stand voor de Eemvogels kon scoren. Altius was met de 10 doelpunten nog niet tevreden en wist vlak voor het eindsignaal de eindstand op 5-11 te brengen. Eemvogels Al - Soesterkwartier Al: 1-14 Jan Christiaanse wist voor de Eemvo gels, de grote nederlaag tegen het erg goed spelende Soesterkwartier, de eer te redden met het enige doelpunt dat voor de Eemvogels werd gemaakt 1-14. Excelsior D2 - Eemvogels Dl:4-2 Het D-team van de Eemvogels moest in het weekend naar Excelsior. Met doelpunten van John van de Boom en Christa Lijfering deden de Eemvogels hun best om punten mee te nemen naar Soest, maar Excelsior wist tegen de twee Eemvogels-doelpunten vier maal te scoren (4-2), zodat Excelsior met de volle winst uit de bus kwam. Eemvogels PI - Zwaluwen PI5-0 Het Pl-team van de Eemvogels wist zaterdag j.1. een goed spel tot stand te brengen. Er werd niet alleen goed ge speeld, maar er werd ook goed ge scoord. Nicole Nieuwenhuis (2x), Alice van de Bunt en Reyk Muller wisten voor de rust te scoren. Reyk Muller kon de voorsprong na rust zelfs uitbouwen tot 5-0. Dit team heeft, na wat ze heb ben laten zien, zeker een compliment verdiend. Eemvogels Q1 - Doorn Ql2-4 J.1. zaterdag kregen de jongsten van de Eemvogels, de jongsten uit Doorn op bezoek. In deze wedstrijd bleken beide ploegen niet veel voor elkaar onder te doen. De Eemvogels kwamen door een doelpunt van Alice van de Bunt met 1-0 voor. Toch waren het de spelertjes van Doorn die de stand op 1-3 brachten. Pascal Koopman bracht de spanning terug (2-3). Doorn Ql won uiteindelijk met 2-4. VVedstrijdprogramma van zaterdag 14 april: Reflex 1 - Eemvogels 1 16.00 uur Eemvogels 2 - T.Z. 4 16.00 uur M.I.A. 3-Eemvogels3 16.00uur M.I.A. Al - Eemvogels Al 12.00 uur Eemvogels PI-E.K.V.A. PI 10.00 uur Eemvogels Dl - Samos D2 11.00 uur Dindoa Q2 - Eemvogels Ql 10.30 uur Het was een snel wisselende wedstrijd met van beide kanten sterke inzet, waarbij Odijk zeker niet onderdeed voor de jonge Boys van ESS II. Inte- gedeel: Odijk scoorde, overigens niet gemakkelijk, de ene na de andere goal tot 0-3, ondanks het sterke keepen van Paul Werkhoven. Gelukkig voor ESS II scoorde de junior Arjan de Wolf voor rust nog een tegen goal. De 2e helft begon met een zeer sterk offensief van ESS II. Er kwam steeds meer druk Odijk doel met prima uitgespeelde kansen, die om zeep geholpen werden door onzorgvuldig schieten. Maar ook Odijk wist zich nog kansen te scheppen maar vond de ESS H goalie op z'n weg die weer uitstekend stond te keepen door de meest onmoge lijke ballen uit z'n doel te ranselen en daarmede een grotere achterstand voor zijn ploeg wist te voorkomen. ESS II kreeg door snel spel en een be tere konditie en de gevaarlijke lange pass van Ruud Rodermond toch het overwicht wat al snel resulteerde in 2-3 weer door de junior. Heel snel daarna werd door een sterke inzet van Mare Drijver de gelijkmaker gescoord, die hiermede weer z'n gebruikelijke goal- tje meepakte. Tenslotte kreeg ESS II toch loon naar werken. Door snel spel van Klaas Lantema en Rob Jansen die keurig passte op Eric Bongers die, 2 minuten voor het einde 4-3 maakte en de winst bij de beste ploeg bracht. ESS II is met dit resultaat stevig op de tweede plaats van de competitie geko men. De volgende wedstrijd is op 26 april a.s. in Maartsendijk tegen de Ko- moot /Ca nriloli erht De laatste competitieronde is één van de spannendste weekends uit de Shothis torie geworden. Uiteindelijk kwam er voor Shot een zeer positieve ontkno ping, want zowel het le herenteam als het le damesteam wisten zich op on derling resultaat in de 3e Divisie te handhaven. Het 2e herenteam sloot de kompetitie ongeslagen af door van Red Star 1 te winnen, terwijl de beide landelijke jeugdteams van Shot hun laatste wedstrijd verloren. Heren: Niké 1 - Shot 1:8-2 Hoewel Shot in het streekduel tegen Niké duidelijk tekort schoot, kon men na afloop toch opgelucht ademhalen. Omdat concurrent V L in Heeren veen niet verder kwam dan een 5-5 score, bleef Shot dit team op onderling resultaat net één game voor en dat be tekende verlenging van het 3e Divisie schap. In de wedstrijd tegen Niké liet Shot de kansen op een positief resultaat al in de beginfase liggen. Alleen Be rend Jonker wist tot winst te komen, terwijl René Daselaar en Dirk Schui ling riante winstkansen lieten liggen. Na een verloren dubbel werd het nog wel 3-2, maar daarna konden de Shot spelers mede onder invloed van het zeer rumoerige publiek geen vuist meer maken. Vervolgens was het wachten op het verlossende nieuws uit; Heerenveen, dat dus voor Shot geluk kig goed uitpakte. Shot 2 - Red Star'58 16-4 Voor beide teams stond er niets meer op het spel, zodat zeker niet op het scherpst van de snede werd gespeeld. Uiteindelijk behaalde de Soesters op dit zeer geroutineerde team uit Goirle een 6-4 overwinning, zodat Shot 2 met louter overwinningen een wel zeer ster ke kampioen is gebleken. Tegen Red Star wonnen Gerhard Busch en Bert van Velzen ieder twee keer, terwijl de resterende punten door Harry Maas- sen en het dubbel bijeen werden ge- Dames: Shot 1 - Onkyo 16-4 Evenals de heren hebben de Shot dames zich met één game voorsprong op de concurrentie in veiligheid ge bracht. Door de 6-4 overwinning op het Haarlemse Onkyo kwam men op ge lijke hoogte met dit team, waardoor het onderling resultaat de beslissing moest gaan brengen. Hierbij bleken de Soester dames net één game meer ge scoord te hebben, waardoor Onkyo het kind van de rekening werd. In deze be slissende wedstrijd legden de Soester De laatste maanden voor het zomer reces van de leden van de Damvereni ging Soest-Baarn zijn weer aangebro ken. Voor de plaatsing in de tientallen of en de groepen wordt zwaar geknokt voor de plaatsing. Met nog plm. 10 speelavonden te gaan is er in de ver schillende groepen nog van alles moge lijk. Op maandag 16 april houdt D.V.S.B. weer het traditionele Paasdamtour- nooi in haar clubgebouw ,,De Zwaluw" aan de Schrikslaan. Er is ook dit jaar een groot prijzenpakket, bestaande uit malse kippen en eieren. Zaterdag 28 april worden in Restau rant Darthuizen de halve finales van Nederland voor pupillen gehouden. Deze halve finalisten hebben zich via provinciale voorronden geplaatst als de beste van hun provincie. Het be loven weer fijne en spannende wed strijden te worden in Soest. De finales zijn op de zaterdagen 19 en 26 mei, eveneens in Restaurant Darthuizen. In voorbereiding is tevens een natio naal tournooi voor senioren in septem ber waaraan ook de „subtop" van Ne derland zal deelnemen. Verdere bij zonderheden zullen nog bekend worden gemaakt. De uitslagen van de onderlinge com petitie op maandag 2 april zijn als volgt: Groep-A J. Riewald - Chr. Bakker ï-i M. Lambrechts - J. J. den Os 0-2 M. A. v. Heiningen - R. Damen l-l H. Oostenrijk - A.v. Oosterom l-l J. Hogenaar - P. Rommens 0-2 Den Os - J. Oostenrijk (afgebr.l-l Groep-B E. Spiegel - G. Kwakernaat 2-0 E. v. 't Klooster - W. E. Meijerink 2-0 C. T. de Bruijn - T. v.d. Meer l-l J. v. Dasselaar - IJ. Luttik l-l Groep-C H. Hulshof - Mej. M. Schrandt 2-0 G. v.d. Brink - A. Middendorp 0-2 H. Baijdi - H. Hageman 0-2 E. Buuning - H. Versluis 0-2 A. Breukel - L. Middendorp 0-2 H. v.d. Heiden - M. Veldhuizen 2-0 J. v.d. Leen - Th. Schimmel l-l R. v. Boven - A. ter Rele 0-2 Mevr. v. Leeuwenkamp - J. Mahabirl-l Mevr. R. Vendrig - P. Verwoerd 2-0 A. Breukel - Mej. M. Schrandt 2-0 H. Baijdi-Mevr. R. Vendrig 0-2 Neo-Print Competitie A. M. Witte - W. v. Egdom l-l H. v. Leeuwenkamp - W. v.d. Meij 0-2 De laatste partij in deze groep is die van v.d. Meij - v. Egdom. Bij winst of remise gaat v.d. Meij over naar de volgende ronde samen met J. Mahabir, H. Hageman, Th. Schimmel en mevr. Vendrig. Jeugd Jeugd-A 5 april Henriëtte Davelaar-Jeroen Verweij 0-2 Bart Heek-Jaap Tuinman l-l Danny Knijpinga-Miranda v. Leeu wenkamp 0-2 Danny Knijpinga-Henriëtte DavelaarO-2 Miranda v. Leeuwenkamp-Jeroen Verweij 0-2 Bryan Tuinman-Jaap Tuinman 0-2 B: Stephan v. Beusekom-Claudia Lib- benga 0-2 Simon Prinsenberg-Raban Haaijk 2-0 Annemiek Eggink-Sandy Brons 2-0 Raban Haaijk-Stephan v. BeusekomO-2 Annemiek Eggink-Simon Prinsenberg 0-2 Claudia Libbenga-Sandy Brons 2-0 Raban Haaijk-Claudia Libbenga 0-2 Stephan v. Beusekom-Annemiek Eg- gink 2-0 Simon Prinsenberg-Sandy Brons 2-0 C: Robert-Jan de Vries-Alexander Leen- slag 0-2 J oska Makk-Angela Kielliger 0-2 Alexander Leenslag-Joska Makk 2-0 Angela Kielliger-Rober-Jan de Vries 2-0 Robert-Jan de Vries-Joska Makk 2-0 Angela Kielliger-Alexander Leen slag 0-2 Jeugd Doordat de niveau verschillen te groot waren geworden bij de jeugdafdeling, zijn de groepen helemaal gewijzigd. De nummer één van de A-groep mag zich de jeugdkampioen van Soest noemen. Maar daar1 moet nog hard om gestreden worden. Op 19 april is er een groot Paasdam- tournooi, met leuke prijzen. Iedereen heeft prijs, ook bij verlies. dames met een zeer sterke beginfase, 3-0 voor, de basis voor de overwinning. Vooral José Daselaar was uitstekend op dreef met drie ruime overwin ningen, terwijl Wilke Schut (2x winst) en Wilma Geleijnse (lx winst) voldoen de bijdroegen voor dit zeer knappe re sultaat. Jeugd: De beide landelijke jeugdteams van Shot hebben de competitie zonder puntenwinst afgesloten. Het le jeugd- team verloor in Purmerend met 8-2 van TSO, terwijl men dit team thuis nog had verslagen. Alleen Edo Fran sen was goed op dreef en scoorde dan ook beide Shotpunten. Het 2e jeugd- team begon goed tegen het Culemborg- se Gispen, maar kon het karwei weer niet afmaken. Na een 3-1 voorsprong, moest men uiteindelijk met een 7-3 nederlaag genoegen nemen. Overige uitslagen jeugd: Shot 3 - Huizen 3: 3-7, VEV 1 - Shot 4: 4- 6, Shot 5 - Bunshot 2: 7-3, Bijmaat 1 - Shot 6: 7-3, Shot 7 - Huizen 9:10-0, Good Luck 4 - Shot 10: 4-6, Elan 7 - Shot 5, Huizen 11 - Shot 10: 4-6, Elan 7 - Shot 116-4, Shot 12 - Metac 13-7. Zaterdag 14 april 09.00 -13.00 uur NeVoBo volleybal 13.00 -18.00 uur Springbokken 18.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal Zaterdag 14 april 09.00 -12.00 uur Badso badminton Zondag 15 april 09.00 -17.00 uur Badso badminton 19.00 - 22.00 uur basketbal Zaterdag 14 april 09.00 -17.00 uur Selby badminton Zondag 15 april 10.00 -15.00 uur Selby badminton Maandag 16 en dinsdag 17 april HaVoKo-toernooi De voorlaatste kompetitiewedstrijd van het eerste herenteam van basketbal vereniging Papilion was tegen het reserveteam van Red Stars; de num mer één van de ranglijst tegen de num mer laatst van de heren eerste klas. Bij voorbaat stond dan ook al vast wie deze ontmoeting zou gaan winnen, hoe wel beide teams toch wilden proberen er het beste van te maken. Natuurlijk was dit voor de Red Stars-reserve heren moeilijker, daar zij op moesten boksen tegen een veel sterker Papil- lonteam. Belangrijk zou daarom alleen maar zijn wat uiteindelijk de eindstand zou gaan worden. De Papillon-heren hadden er duidelijk zin in en bij de rust was dan ook al een stand van 60-22 bereikt. In de elfde minuut van de tweede helft kon Papil- Ion de honderdste punt noteren en de uiteindelijke zege werd veroverd met een 123-49 eindstand. Het eerste herenteam wacht nu nog slechts één kompetitiewedstrijd, aan staande zaterdag tegen het eerste team van Red Stars. Papilion I - Stoepie Shooters H (dames): 43-48 De dames van Papillon speelden zater dagavond in Beukendal tegen de reser vedames van het Spakenburgse Stoe pie Shooters. De eerste ontmoeting in Spakenburg werd met klein verschil door de Soester dames gewonnen en het krachtsverschil was ook nu weer bijzonder klein. Bij rust leidde Papillon. nog fraai met 23-17, doch een goed in gezette pressing-verdediging van Stoe pie zorgde ervoor dat zij al direkt in het begin van de tweede helft langszij konden komen. Ondanks een goed her stel van de Papillon-dames in de eind fase was het verschil al te groot om de zege nog in Soest te houden. Monsteroverwinning jongens junioren 124-27 De jongens junioren van Papillon konden zich zaterdagavond in Beuken dal uitleven tegen Flux uit Doorn. Het team uit Doorn staat dan ook te recht onderaan en had ook in deze ontmoeting tegen de Papillon jongens weinig in te brengen. Via een 49-11 ruststand werd het een ruime 124-27 eindzege. Papillon 3 - Bourgondië 3: 76-64 Het derde herenteam van Papillon speelde een leuke wedstrijd tegen Bourgondië 3 uit Wijk bij Duurstede. Beide teams waren bijzonder goed te gen elkaar opgewassen, hetgeen ook wel bleek uit de ruststand 30-32 en de eindstand 56-56. Hierdoor was een ver lenging noodzakelijk, waarbij de Soes ter heren de langste adem hadden en uiteindelijk deze spannende wedstrijd wisten te winnen met 76-64. Komend weekeind: huldiging van he ren 1 Aanstaande weekeinde staat in het te ken van de huldiging van heren 1 van Papillon. Zij zullen komende zaterdag in sporthal Beukendal hun laatste kompetitiewedstrijd spelen. Tegen stander is het eerste herenteam van Red Stars. Bij winst van Papillon zul len zij de driejarige periode af gaan sluiten met een voor de derde keer on geslagen kampioenschap. Ongetwij feld zullen de heren van Red Stars pro beren zo sportief mogelijk tegenstand te bieden, waardoor beslist een leuke wedstrijd verwacht kan worden. Hier aan vooraf kan men om half zeven in het restaurant van de sporthal kijken naar video-opnamen van de eerste ontmoeting tussen beide teams. Dames I gaat zaterdagmiddag naar BZ in Zeist en zal stellig de twee winst punten mee naar Soest nemen. Heren 2 speelt zaterdagavond om 19.15 uur ook in Beukendal tegen de onlangs kampioen geworden heren van Eem'78 uit Eemnes in de heren derde klas. Een zware opgave voor de Soester reserves. Tot slot spelen de heren 3 van Papil- Ion om 21.45 uur in Beukendal tegen Irene 3 uit Bilthoven, waarvan ver wacht wordt dat de winst in Soest blijft. Jaarvergadering Volgende week maandagavond, 16 april, heeft basketbalvereniging Papillon een Algemene Bijzondere Ledenvergade ring, waar het voorstel zal worden ge lanceerd om samen te gaan weer met de andere Soester basketbalvereniging The Red Stars. Tot op heden hebben veel leden voornamelijk positief ge reageerd op deze ideeën, zodat men hoopt spoedig met Red Stars tot over eenstemming te komen en in het sei zoen '84/'85 weer één te zijn. De vergadering wordt gehouden in sporthal Beukendal en begint om 19.30 uur. De laatste wedstrijd van het seizoen is voor de dames van BDC uiterst succes vol verlopen. De wedstrijd die gespeeld werd tegen de promoverende ploeg E O uit Oldenzaal, werd winnend af gesloten met 16-13. BDC dat net als de laatste weken zeer gemotiveerd aan de wedstrijd begon, deed niks onder voor E O. Dit kwam tot uiting in het gelijk opgaande scoreverloop. Met een stand van 6-6 leek er een eind te komen aan deze periode en E. O liep uit tot 6-8. BDC echter liet het gat niet groter wor den, zodat de dames de rust ingingen met een stand van 7-9 in het voordeel van de gasten. De tweede helft gaf er ander spelbeeld te zien want BDC be gon naarmate de wedstrijd vorderde steeds beter te spelen. Met een stand van 12-11 namen de Soestenaren weer de voorsprong in eigen handen en ga- van deze niet meer af. In de vol gende periode werd deze voorsprong vergroot tot 14-11. E O, helemaal van slag, probeerde van alles maar de Soester dames wilden niet meer wij ken. De einduitslag van 16-13 was dik verdiend en hiermee werd de competi tie waardig afgesloten. O Handbal vereniging Het traditionele Paastoernooi, georga niseerd door The Red Stars, zal voor de derde keer worden opgeluisterd door een bezoek van het Deense HBBK. In 1981 vond reeds de eerste sportuitwis- seling plaats, en sindsdien zijn beide basketbalverenigingen onafscheidelijk van elkaar. Ieder jaar, met uitzon dering van 1983, kwam een groep De nen de Paasdagen in Nederland door brengen, terwijl een aantal Red Stars- leden gewoontegetrouw in Denemar ken vertoefden tijdens het Pinkster- weekeinde. In voorgaande jaren waren het achter eenvolgens de meisjes junioren en twee keer de meisjes kadetten, die de roodwitte kleuren in het hoge noorden daadwerkelijk hoog hielden. Deze keer zal Red Stars met een jongens kadet ten- en jongens juniorenteam naar De nemarken afreizen. De Denen komen met een juniorenploeg en een gemengd herenteam naar Soest. Wim Bolwerk, die al sinds jaren sport- uitwisselingen met het buitenland re gelt, heeft ook nu weer de touwtjes in handen. Voor de Denen staat een bezoek aan Amsterdam en Marken op het pro gramma, er zal een gemixed toernooi worden gespeeld en er is een duinre- kreatie o.l.v. de heer Veen. Het Paas toernooi zelf wordt gehouden op vrij dag 20, zaterdag 21 en maandag 23 april voor respectievelijk de kadetten, junioren en senioren. Zoals gebruikelijk worden de Deense gasten ondergebracht bij gastgezin nen. Aangezien er dit keer maar liefst 21 Denen naar Nederland komen, was het een hele klus om iedereen onderdak te krijgen. De vriendschapsbanden tussen beide verenigingen zijn echter zo dik, dat dit probleem al snel kon worden opgelost. Kortom, het draaiboek voor de Paas dagen is klaar. Vraag blijft alleen wie er dit keer gaat verhuizen. Wedstrijdprogramma BDC-handbal Thuiswedstrijd zaterdag 14 april Meisjes pup. 2 13.00 uur Impala - B.D.C. 2, in Leus den 12.00 uur. Heren jun. 2 18.00 uur Voice - B.D.C. 2, Nijkerk Heren sen. 2 17.00 uur B.D.C. 2 - Voice Thuiswedstrijden zondag 15 april Meisjes pup. 1 10.00 uur B.D.C. 1 - S.D.O., Nico v.d. Berg Jongens pup. 2 10.50 uur B.D.C. 2 - D.S.O., Erik Krops Meisjes adsp. 2 11.40 uur B.D.C. 2 - Fidelitas, R.v.Dijk Tolboom Meisjes adsp. 1 12.30 uur B.D.C. 1 - Celeritas 2, B. v. Gardingen Dames jun. 3 13.20 uur B.D.C. 3 - Vianen Dames jun. 2 14.20 uur B.D.C. 2 - H.H.C. Dames sen. 1 15.10 uur B.D.C. 1 - Heracles. Heren sen. 1 16.20 uur B.D.C. 1 - Laren 3 Uitwedstrijden zondag 15 april Welpen 10.00 uur H.M.S. - B.D.C. in Utrecht 9.00 uur Jongens pup 1 10.00 uur Takt 68 - B.D.C. 1 - de Bilt 9.15 uur Jongens adsp. 1 11.00 uur B.H.C. - B.D.C., Bussum 10.00 uur Meisjes adsp. 3 11.00 uur H.H.C. 2 - B.D.C. 3, Hilver sum 10.15 uur Heren jun. 1 13.00 uur Sport Ver. - B.D.C. 1, Utrecht 12.00 uur Dames jun. 1 13.00 uur U.D. - B.D.C. 1, Utrecht 12.00 uur Dames sen. 2 13.10 uur Sporting - B.D.C. 2, Utrecht 12.10 uur In Reserve shirt spelen Dames jun. 3 en Heren sen. 1

Soester Courant | 1984 | | pagina 23