'Nu het op de consequenties aankomt begint ineens iedereen te steigeren' d Op de mooiste dag van je leven wil je toch ook de mooiste foto's- Vraag de Gildefotograaf m tv Pub I 50 jaar geleden in Soest CZKJO\ Kritiek op winkelcentrum in commissie R.O. Houtkachels Barbecues FotograïenGilde1^ Vrijwel algemene instemming met Welzijns-prioriteitenlijst WOENSDAG 11 APRIL 1984 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE vraagt uw aandacht voor: Bouwzaken Verleende bouwvergunningen Kingma wijst forse kritiek van de hand [aard obby Gebleekte denim Soesterbergse leerlingen naar kantongerecht i^»a«OAisna«n^ Zelfs gewone man 2 eet brood van BAKKER BRAM 13 April 1934 De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het bepaalde in artikel 19 en artikel 46. lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergun ning te verlenen aan. D. Renooy, Joh. poststraat 150 te Soest, ten behoeve van het aanleg gen van een tennisbaan en het plaatsen van een hekwerk op het per ceel Bosstraat 102; Atelier 3, Weversingel 33 te Amersfoort, ten behoeve van het bouwen van 13 woningen en 12 appartementen op een terrein gelegen aan de Nieuweweg/Parklaan, kad. bekend gem. Soest, sectie G, nrs. 4246, 6477 ged., 4079 ged. W. v.d. Hengel, Eigendomweg 18 te Soest, ten behoeve van het plaatsen van een kippenhok op het perceel Eigendomweg 18 I. H. M. Lanphen, Insingerstraat 44 te Soest, ten behoeve van het uit breiden van een garage met een rijwielberging/Hobbyruimte op het perceel Insingerstraat 44; Woningbouwmij. Groothuis b.v., Ootmarsumseweg 12a te Harbnnk- hoek, ten behoeve van het bouwen van een dubbel woonhuis gelegen op een perceel aan de Parklaan, kad. bekend gem. Soest, sectie G. nr. 7704 ged. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag l2-4-'84, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeente secretarie, afdeling 1, ter inzage. (Niet gebonden besluiten) Verlening d.d. 3-4-'84 uitbreiden van een woonhuis op het perceel Christinalaan 27 vergroten van een garage/berging op het perceel Julianalaan 74; plaatsen van een erfafscheiding op het perceel Klaarwaterweg 63. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. Verkeerssituatie wordt over een jaar bekeken De commissie Ruimtelijke Ordening, die zich vorige week over het winkel centrum in Soest-Zuid heeft gebogen, heeft zich niet onverdeeld gelukkig ge toond met de situatie zoals die nu is ontstaan. Vooral de plaats van de bus haltes ligt een aantal leden zwaar op de maag. Wethouder drs. G. Plomp zegde daarom toe dat er over ca. een jaar, of zoveel eerder als mogelijk is, een onderzoek zal plaatsvinden naar de verkeerssituatie in Soest-Zuid. Pas daarna wil hij zich binden aan even tuele verkeersmaatregelen. Adriaan Pothuizen van D'66 kwam tij dens de commissievergadering al met een voorzet om de verkeershinder in de nieuwe winkelpool Soest-Zuid te ver minderen. Hierbij is zijn partij er van uit gegaan dat er geen nieuwe wegen meer komen, zodat de problemen met de bestaande wegen opgelost moeten worden. Twee ideeën legde hij op tafel, die mogelijk voor een verbetering van de situatie kunnen zorgen. De eerste suggestie betreft het leiden van het doorgaand verkeer via de Birkstraat en Vondellaan. Hiermee wordt het doorgaande verkeer uit de winkelpool gehouden, waardoor het gevreesde ge vaar wordt verminderd. Het stukje Soesterbergsestraat tussen Vondellaan en Korte Ossendam zou moeten worden afgesloten. Het gedeelte van de Soesterbergsestraat tussen Korte Ossendamweg en Verlengde Kolonie- weg zou éénrichtingverkeer moeten worden. Overstappen Een ander idee is het verplaatsen van de overstap-bushalte naar de Birk straat bij de bestaande halte 'garage Tensen'. Buslijn 77 rijdt in dit plan via de Bartolottilaan. Door het verplaat sen van de overstap-halte wordt tege moet gekomen aan de klachten van omwonenden over de huidige plaats van de haltes. "Het is een voorzet om uit de duivelse cirkel te raken," aldus Adriaan Pothuizen. Net als de overige commissieleden heeft hij nogmaals op de gevolgde procedure gewezen met betrekking tot de komst van het winkelcentrum. Hij drong er op aan "het in het vervolg na te laten, om de burger de gordijnen in te jagen." Joop Wachttijden Joop van den Brakel (PvdA) is zelf de wachttijden van de bussen bij de over- staphalte gaan controleren. Hij kwam op negen tot elf minuten in plaats van de gestelde twéé tot drie. De situatie van de bushalte bij het drukke fietspad noemde hij levensgevaarlijk. "Daar moet ongetwijfeld iets aan gedaan worden." stelde hij. Daar sloot de WD-er W. Blaauw zich bij aan. Ries van Logtenstein (CDA) opperde het plan om in het gebied van het win kelcentrum een maximale snelheid van 30 km. per uur toe te staan. Als tijdelijke oplossing vroeg hij bovendien om een abri bij de bushaltes, zodat pas sagiers niet direkt het fietspad op lopen. De heer A. Sleutel maakte gebruik van het spreekrecht om te pleiten voor een winkel- en kantoorbestemming van het pand Soesterbergsestraat 74, omdat de woonbestemming volgens hem ernstig is aangetast door geluidhinder, stank overlast, onveiligheid en vandalisme. Daarop wees ook de heer G. Maris. Hij heeft last van stank in zijn slaapka mer, als gevolg van de komst van de bushalte voor zijn deur. Met betrekking tot de baldadigheid, ziet hij met schrik de toekomst tegemoet. Naast het onderzoek naar de verkeerssituatie, wordt er opneiuw een onderzoek ge daan naar de geluidhinder, op aan dringen van mevrouw H. Swanink. Koninginnelaan 48 Soest 02155-12245 |l=^l Wy Verschillende 7/ Videofilms verduisterd De politie hield vorige week een 19- jarige inwoner van Amersfoort aan, die bij een bedrijf aan de Koninginne laan vier videofilms had gehuurd, zon der ze ooit terug te geven. De waarde van de films bedroef 1140 gulden. Bij zijn aanhouding bleek de jongeman maar liefst 155 films bij diverse zaken te hebben verduisterd. Clandestiene zender in beslag genomen De politie hield vorige week in Soester- berg een 20-jarige inwoner aan, die beschikte over een clandestiene zen der. De apparatuur bleek de radio en televisie-ontvangst in Soesterberg te hinderen, waarover de nodige klach ten waren binnengekomen. De politie verwijderde de oxylator uit de appara tuur. "Ik begrijp het allemaal best. Nu we ten de mensen nog wat ze hebben, en het is nog niet duidelijk wat ze straks krijgen. Daar reageert iedereen on zeker op. De mensen durven die onze kerheid blijkbaar niet aan. Maar ook als we in Soest niet voor een bezui nigingsoperatie zouden staan, dan gel den de principes van het hele verhaal net zo hard. Alleen: de bezuinigingen dwingen ons er nu zeker toe." Welzijnswethouder Frans Kingma (PvdA) heeft het deze weken hard te verduren. Van allerlei kanten is hij het voorwerp geworden van forse kritiek, sinds hij de notitie over de herstruc turering van het welzijnswerk het licht heeft laten zien. In sommige gevallen heeft hij zich die kritiek nogal aange trokken. "Op die manier wordt het een volstrekt inhoudloze discussie. En bo vendien: er ontstaat over de bedoeling van de notitie een absoluut verkeerde beeldvorming. Er is geen sprake van, aldus Kingma, dat het gemeentebestuur de instel lingen die in Soest op sociaahcultureel gebied werkzaam zijn zou willen afbre ken. Hij wordt daarin bijgevallen door twee van zijn ambtelijke medewer kers, Joop van Tol en Ad v.d. Haar, die zelf ten nauwste betrokken zijn bij de vormgeving van het welzijnswerk, al thans voorzover het gemeentelijk ap paraat daarin een rol speelt. Zorgvuldig "We gaan juist heel zorgvuldig te werkt," legt Van Tol uit. "Het is abso luut niet de bedoeling dat er instel lingen om zeep worden geholpen, zoals er nu zo dikwijls wordt geroepen. De manier waarop de hele zaak moet wor den ingevuld wordt juist aan de instel lingen overgelaten. Er moet één insti tuut komen dat verantwoordelijk is voor het beleid, de accommodaties en het personeel. Hoe je dat precies vorm geeft is een kwestie van goed overleg. "Eigenlijk zijn we wat de bezui nigingen in het welzijnswerk betreft al vanaf 1977 bezig", zegt v.d. Haar. "In het begin zaten we op de nul-lijn, met uitzondering van de personeelskosten, later is dat zelfs omgezet in een min- lijn, omdat de rijksbijdragen in een paar jaar met twintig procent teruglie pen. Met de bezuinigingsronde van 1982 werd de welzijnsector verder terugge drongen, en nu moet er nog meer af." Alle pogingen die tot nu toe werden on dernomen om door vormen van samen werking tot kostenbesparing te komen zijn op niets uitgelopen, stelt het trio eenparig vast. "Dat is nooit verder ge komen dan voorstellen om bijvoor beeld een dia-projector aan elkaar uit te lenen. Dat heeft natuurlijk niets op geleverd." Vorig jaar al liet een aan tal instellingen het gemeentebestuur weten dat er verder weinig te bezui nigen viel. "Ze zaten aan de bodem, zeiden ze. Als er nog meer gesneden moest worden hield dat in dat er niets meer van over zou blijven. Maar ons uitgangspunt is juist," aldus Van Tol, "dat het werk intact wordt gelaten. Dat is iets heel anders dan afbreken of om zeep helpen. Tenslotte is het werk van de instellingen belangrijker dan de instellingen zélf. Het verzoek, aan de instellingen vorig jaar gedaan, of zij zelf wilden aange ven hoe besparingen tot stand konden worden gebracht, bracht geen resul taat. "Ze hadden er twee maanden over gedaan. Het lukte hen niet, en dus legden ze de verantwoordelijkheid weer bij de gemeente." Belazerd Als de instellingen op hun beurt nu zeg gen dat ze die vier ton aan bezui nigingen wel kunnen ophikken, dan is dat voor de drie heren van Welzijn een merkwaardige zaak. "Dan kun je toch WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT (85) TEL. 13917 zeggen dat ze de boel tot dusver hebben belazerd?" vindt Kingma. "De instel lingen willen allemaal best bezuinigen, roepen ze allemaal. Maar dat kan niet door halverwege te stoppen. Om er rendement uit te halen moeten we dan ook een stap verder doen. Als er nu wordt gesproken over een beter ge bruik van de acommodaties, dan kun je net zo goed zeggen: dan ook één be stuur, één instituut." Met nadruk wijst hij erop dat dat instituut geen "koepel" moet worden in de vorm van een extra bestuurslaag. "Natuurlijk niet, want dat werkt alleen maar weer kostenver hogend. Juist als je tot integratie wilt komen zul je moeten zoeken naar een andere organisatiestructuur." Dat kan door de instellingen samen te brengen, de verdeling over de verschillende ac commodaties in ogenschouw te nemen, en te kijken naar een manier waarop er zo efficiënt mogelijk gebruik wordt ge maakt van de specifieke deskundig heid van het personeel. Zónder al te veel bemoeienis van het gemeentebe stuur. Kingma: "Alsjeblieft niet zeg! Niet zoiets als de Sportstichitng, en zeker niet met een wethouder als voor zitter!" In de visie van Kingma staat de "in- dentiteit" van de verschillende instel lingen daarbij niet op de tocht. "Wel nee! De Vangrail blijf tg gewoon de Vangrail. Alleen kan de peuterspeel zaal er hopelijk bij in." Het experiment met de peuterspeelzaal Ukkepuk (waarbij een groep jongeren van de Stichting Jeugdzorg tijdelijk onderdak vond) dat jammerlijk mislukte, is voor hem geen aanleiding te. veronderstel len dat het altijd mis iinoet gaan. "Dat was juist het gevolg van een gebrek aan goede samenwerking. Twee instel lingen die allebei op hun stuk bleven staan." "Er komt dan een commissie of een werkgroep van mensen die hand- en spandiensten verrichtne, die zich net zo betrokken weten als de vrijwilligers van nu." Hij gelooft niet dat de vrijwil ligers op grote schaal zullen afhaken, als de accommodaties ook door andere instellingen worden gebruikt of als de "vaste" beroepskrachten incidenteel op andere plaatsen worden ingezet. "Dat lijkt me niet reëel. Er komen hoogstens meer verschillende activi teiten in één gebouw, 't Wordt allemaal wat breder. Dat is voor de vrijwilligers toch geen reden om te denken dat er iets verdwijnt. "Vrijwilligerswerk bestaat niet ten be hoeve van de beroepskrachten vult v.d. Haar aan. Vrijwilligers doen het omdat ze 't leuk vinden om ergens mee te helpen. En dat blijft zo." 'Sfeer' Over de "eigen sfeer" van de verschil lende instellingen vallen uit de mond van de wethouder en zijn medewerkers geen sentimentele opmerkingen te no teren. "Wat er in een wijkvoorziening gebeurt moet aansluiten op de behoefte van de bévolking. Dat heb je gezien bij de Kinderboerderij, dat zie je bijvoor beeld ook bij de Vangrail. Het hang helemaal af van de geaardheid van de bevolking in een wijk, en natuurlijk van de beroepskrachten. Dat zijn de dingen die de sfeer bepalen." Kingma: "Nu subsidiëren we nog altijd instellingen. Maar als je meer doelge richt aan de gang gaat kies je in begin sel voor het subsidiëren van de activi teiten. Je staat dan voor de keus: Wat is belangrijk? En dan zijn er dus ver schuivingen mogelijk. Toen er in 1980 al een notitie over Welzijnsplanning verscheen die precies hetzelfde be pleitte zei iedereen: Ja, da's logisch. En nu het op de consequenties aankomt begint ineens iedereen te steigeren." Van Tol: "Wat zie je nu in de hele dis cussie? Iedereen trekt zich terug op zijn eigen burcht." Extra trui Vooral ongelukkig is de wethouder met de kritiek die vanuit Artishock, met name de vereniging, is gespuid. "Je kunt wel veel kritiek hebben op de Borg, maar het Artishockgebouw is toch ook verre van optimaal. Het is er dikwijls koud en tochtig. Sommige mensen trekken er een extra trui voor aan, en dan praat ik nog niet eens over de toegankelijkheid. Invaliden kunnen er niet eens in. Dat is wel anders in De Borg. Ik zie trouwens ook niet in waar om in De Borg geen tentoonstellingen kunnen worden gehouden, of films ge draaid. Met wat verbeteringen kan de Borg aan de meeste activiteiten een uitstekend onderdak bieden. Ik wil op de sfeer van Artishock niet afdingen, maar daar gaat het juist om:, om de sfeer te houden moet je ervoor zorgen dat de activiteiten zoveel mogelijk ge handhaafd kunnen worden. Wat is ten slotte belangrijker, met behoud van de activiteiten of de 'naam' van een in stelling?" Van Tol vult aan: "Als je alleen maar blijft korten, zonder verder iets te doen, dan raak je die sfeer toch ook kwijt. In de komende jaren moet de wel zijnssector 434.000 gulden ophikken. Dat is het taakstellende bedrag voor het welzijn. Waar moet dat dan V.l.n.r. De heren Kingma, v.d. Haar en Van Tol. vandaan komen? De activiteiten worden heus niet naar het nulpunt teruggebracht. De enige manier is dus: herordening van het pakket. Creatief. Kingma: "Waar het om gaat is, dat er op welzijnsgebied een goed werkend, flexibel apparaat komt, dat de dingen doet waar we echt op zitten te wachten." De reactie van Artishock valt hem bitter tegen. "En dat is dan een club van mensen die creatief pre tenderen te zijn! Nou, daar heb ik nog niks van gemerkt. Ze zouden eens moeten ophouden met te redeneren vanuit de ónmogelijkheden, en eens moeten gaan bedenken wat er wél kan. Kingma beaamt dat hij bij het publi ceren van de notitie wel op enige weer stand had gerekend. "Al hoop je na tuurlijk dat er begrip ontstaat. Blijk baar gaat men er bij Artishock vanuit dat de Borg volstrekt onveranderd blijft, maar dat is onzin. Over cultuur moet je trouwens niet zo elitair denken. Wie durft te zeggen dat een optreden van Martine Bijl geen cultuur is, die denkt heel beperkt. Het naast elkaar bestaan van de notitie over een nieuwe structuur voor het welzijnswerk enerzijds en de door de commissie Welzijnsplanning vastge stelde prioriteitenlijst voor de subsi diëringvan de instellingen heeft voor nogal wat verwarring gezorgd. Kingma daarover: "De prioriteitenlijst trekt eeft streep, in antwoord op de vraag hoeveel geld er in de toekomst beschikbaar is. Dat hoeft niet zo rigou reus te gebeuren. De notitie probeert die streep nu zo laag mogelijk te stel len, zodat je kunt bezuinigen op terrei nen die niet wezenlijk zijn en zodat er zo min mogelijk gesneden hoeft te wor den." Op vrijdagmiddag 13 april a.s., 's mid dags om 14.00 uur, vindt er in het kan tongerecht te Amersfoort een vrij unieke gebeurtenis plaats. Leerlingen van klas 6 van "De Postil jon" te Soesterberg zijn uitgenodigd voor een bezoek aan deze rechtbank. Dit in het kader van het projekt "Vroe ger en nu", waaraan momenteel ge werkt wordt door de kleuterschool "Prinsés Marijke" en de lagere school "De Postiljon". In klas 6 is het onder werp: Rechtspraak, vroeger en nu. De verkeersschout (officier van justi tie, die verkeerszaken behandelt) van het arrondissement Utrecht, dhr. Spee, was hierover zo enthousiast, dat hij, in samenwerking met de kantonrech ter te Amersfoort, het plan ontwikkelde de kinderen heel konkreet met de recht bank in aanraking te brengen, door een aantal rechtszittingen te gaan 'uitspelen', m.m.v. een aantal vrijwilligers van het kantongerecht. Hij zal zorgen voor een aantal "dagvaardingen", die binnen de belevingswereld van de kinderen liggen. Men acht het van groot belang, dat de kinderen op een dergelijk posi tieve wijze in aanraking gebracht wor den met het funktioneren van de "recht bank" in Nederland. Wij vinden deze aanbieding van het "gerecht" zo fantastisch, dat we het alleszins de moeite waard vinden het aan u te melden. Verschillende modellen al vanaf vrijetijdskleding v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Overhees I Bezwaren van Jeugdzorg en Muziekschool Theorie De suggestie om de Borg maar te ver kopen, zoals hier en daar naar voren wordt gebracht, is op dit moment niet reëel, aldus de wethouder. "Twee jaar geleden is daar naar aanleiding van het NOC-rapport ook al over gespro ken. Er is nu een tekort van 2,5 ton op het dorpshuis gedeelte, maar als je de Borg verkoopt zit je toch ook met een kerk die er onderdak vindt, en een bi bliotheek en een gymzaal. Als de Borg er niet was zou je daar toch ook voorzie ningen voor moeten treffen. Het is niet realistisch om te denken dat de Borg op dit moment commercieel geëxploi teerd kan worden. Als zich de mogelijkheid zou voordoen zullen we dat natuurlijk heel serieus bekijken, maar voorlopig is het niet meer dan theorie." Op de vraag of het door velen intussen vermaledijde dorpshuis er eigenlijk ooit had moeten komen antwoordt hij "Je moet bedenken dat er in het begin van de jaren zeventig, toen het plan voor de Borg werd geboren, veel meer geld was dan nu. Het is alleen jammer dat de Borg de hooggespannen ver wachtingen vanaf de opening al niet heeft waargemaakt. Maar de Borg is geen heilig huisje, alleen een gebouw waarvan we optimaal gebruik willen maken. De negatieve opmerkingen over de Borg komen nu, omdat het on verwacht zoveel beslag legt op de ge meentelijke middelen. De dorpshuis functie komt niet uit de verf, maar we willen Artishock niet de dupe van de Borg laten worden. Bovendien: op de prioriteitenlijst heeft Artishock een veel hogere plaats dan de Borg. Je stopt hoogstens iets goeds in een wat minder goed gebouw. Je mag trouwens als instelling best blij zijn met een gebouw als de Borg. al merkt Van Tol op: "Als we nu voor de keus ston den kwam de Borg er natuurlijk niet." Hele toer De notitie staat op stevige grond, vindt Kingma. "Het gaat om de inhoud, niet om de franje. Dat vergt goed overleg, over de wezenlijke punten. Dit is een goed alternatief. Het zal voor de instel lingen in elk geval een hele toer worden om eraan te ontkomen." Dat het voor een aantal instellingen al met al toch niet gemakkelijk zal zijn om een stukje "eigenheid" op te geven, in welke zin dan ook, vindt volledig be grip bij de wethouder en zijn ambtena ren. "De eerste maanden zal het well moeilijk zijn,., aldus v.d. Haar. "Maar- we hebben gelukkig anderhalf jaar de tijd voordat het rond moet zijn. Kingma wijst erop dat de welzijnssec tor nu eenmaal flink zal moeten inle veren. "De raad heeft gezegd dat er 434.000 gulden bezuinigd moet worden. Het sociaal-culturele werk kost de ge meente in 1984 zo'n 2.150.000 gulden. Als je dat vergelijkt met de sportstich ting, die al zo'n 2,5 miljnoen kost, waar dan de zwembaden met ruim 7 ton nog eens bijkomen, terwijl de totale sport dit jaar toch maar 218.000 gulden moeten bezuinigen, dan is dat natuur lijk wél opmerkelijk. De meeste verenigingen en instel lingen op de terreinen welzijn en maat schappelijke zorg, die in de gemeente Soest actief zijn, lijken in te stemmen met de door de commissie Welzijns planning vastgestelde prioriteitenlijst, aan de hand waarvan mogelijk over hun subsidiëring wordt beslist. Ruim 50 vertegenwoordigers van de instel lingen waren vorige week donderdag naar de Brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg gekomen om over de uitkomst van de scoreberekeningen'die in de afgelopen tijd in verschillende taakgroepen waren gemaakt te discus siëren. Hoewel aanvankelijk alleen de uitein delijke volgorde onderwerp van ge sprek zou zijn, kregen sommige deel nemers van commissievoorzitter P. Zeegers toch ruimschoots de gelegen heid om hun hart te luchten over de ge volgde systematiek en de "behaalde" puntenscore. Met name vanuit de Stichting Jeugdzorg, die in Soest drie clubhuizen beheert, werd er stevige kritiek geoefend op de score. De meer derheid in de taakgroep jeugd- en jongerenwerk, waarvan ook de stich ting Jeugdzorg deel uitmaakt, kon zich echter volledig vinden in de uitkomst. Johan Baks van Jeugdzorg bracht naar voren dat de stichting niet op de juiste wijze invloed had kunnen uitoefenen, en dat er bij de scoreberekening was uit gegaan van een achterhaalde situatie. De bezwaren van de stichting komen deze week nog ter sprake tijdens de evaluatie-vergadering van de commis sie Welzijnsplanning. Van de zijde van de Muziekschool werden ook enige kritische kante keningen geplaatst. Mevrouw Bloem bergen bepleitte de invoering van twee extra-criteria,,die bij de ^cprebere- kening een rol moeten, spelen. In de eerste plaats moet volgens haar bij de berekening worclën betrokken1 hoeveel een instelling in het verleden al heeft bezuinigd, in de tweede plaats moet worden meegewogen hoe erg de "brokken" zijn als er bij een instelling nog verder wordt bezuinigd. De discussie werd ingeleid door een uitgebreide toelichting door de voorzit ter, die daarbij met name op de voor geschiedenis inging. Overigens bleek ook tijdens deze bijeenkomst dat de uit komsten van de prioriteitenlijst ener zijds en de voorgestelde maatregelen voor herstructering van het welzijnst werk (de notitie van wethouder King ma) anderzijds voor de nodige verwar ring hebben gezorgd. Deze notitie stond donderdagavond echter niet ter discussie. Officieële kennisgeving Burgemeester en Wethouders van Soest brengen hierbij ter kennis van belanghebbenden, dat zij hebben besloten de Werkverschaffing be nevens de steunregeling tot en met 28 April 1934 te doen voortduren en deze beide wijze van hulpverlening vanaf dien datum te beëindigen. Burgemeester'en Wethouders van Soest. De Burgemeester, G. DEKETH. De Secretaris, J. BATENBURG. De afdeeling Utrecht van het Nederlandsche Roode Kruis heeft in sa menwerking van den gemeentelijken en geneeskundigen dienst, de Brandweer, de afdeeling Chirurgie van de Rijksklinieken, de Emma- kliniek en de Politie te Utrecht een dienst gevormd voor hulpverleening bij massa-ongevallen, zooals spoorweg- en autobusongevallen, storm rampen en andere rampen. Bij het onverhoopt voorkomen van een massaramp in deze gemeente of omgeving moet hiervan onmiddellijk melding gemaakt worden aan het politiebureau te Soest, telefoon nr. 526. De Burgemeester van Soest. G. DEKETH. BAZAR Voor de Hulpkerk in Hees werd Woensdag en Donderdag in het Cathechi- satie-lokaal der Emmakerk een bazar gehouden, welke een zeer groote menigte artikelen te zien gaf o.a. etsen, huishoudelijke artikelen, kus sens, handwerken en baby-artikelen, bloemen, taarten, enz. Ds. E. Groeneveld opende deze bazar met gebed, en gaf een overzicht van de voorbereidende arbeid door het eerecomité en het damescomité: Van wijlen H. M. de Koningin-Moeder was voor haar overlijden 100,- ontvangen, zoodat in 2*4 jaar is ontvangen 803,22, plus een spaarbank boekje met 90,-, bovendien werd door Mevr. en den heer Insinger de benoodigde grond gratis afgestaan. Getroffen is Z. Eerw. door de col lecte, welke elke week in Hees werd gehouden voor het gebouw en plm. 5,- opbracht. ZEerw. brengt dan zijn dank aan allen, die hebben medegewerkt aan dezen bazar, om daardoor de kerkzaalbouw mogelijk te maken. Spr. dankt de kerkeraad voor het afstaan van het lokaal. Medegedeeld werd, dat de niet verkochte artikelen op een uitverkoop dag zullen worden verkrijgbaar gesteld. Zooals op alle bazars waren ook enkele attracties opgesteld. Als de financiële uitkomsten even redig zijn aan het bezoek, twijfelen wij niet aan de uitkomst. 60,00 ter leen gevraagd door net persoon, voor aankoop van hit. Aflossing 10,- per maand. Brieven onder No. 904 bur. Gecomb. Soester bladen. Zakenman vraagt voor direct tegen billijke conditiën, iemand die hem wil helpen aan honderd gulden. Brieven met conditiën onder No. 903 bureau Gecomb. Soester Bladen. Twee nette heeren in het bezit van eenig kapitaal, leeftijd 20 tot 23 jaar zoeken kennismaking met twee beslist nette dames. Brieven met foto die op eerewoord wor den geretourneerd onder No. 901 bur. Gecomb. Soester bladen.

Soester Courant | 1984 | | pagina 5