•X&L' De Soester Duinen '5 Mei Komitee' wil Soest waakzaam maken tegen (nieuw) fascisme Pub 50 jaar geleden in Soest IfaafeJC. SC1 FNV-Soest in beraad over acties tegen kruisraketten V 14.95 80 April 1934 vraagt uw aandacht voor: Bouwzaken Bouwzaken Verleende bouwvergunningen Openbare commissievergadering FNV-bijeenkomst voor uitkerings gerechtigden Schoolprojectkindermiddag, film- en gespreksavond V oorlichtingsavond over 'verkeerszekere' hond SHBflTS! ^»o«nA»o»n^ Ma? 1 is WOENSDAG 18 APRIL 1984 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE (2e publikatie) De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het bepaalde in artikel 19 en artikel 46, lid 8 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan D. Renooy, Joy. Poststraat 150 te Soest, ten behoeve van het aanleggen van een tennislesbaan en het plaatsen van een hekwerk op het perceel Bosstraat 102 Atelier 3, Weversingel 33 te Amersfoort, ten behoeve van het bouwen van 13 woningen en 12 appartementen op een terrein gelegen aan de Nieuweweg/Parklaan, kad. bekend gem. Soest, sectie G. nrs. 4246, 6477 ged., 4079 ged.; W. v.d. Hengel, Eigendomweg 18 te Soest, ten behoeve van het plaatsen van een kippenhok op het perceel Eigendomweg 18; I. H. M. Lanhen, Insingerstraat 44 te Soest, ten behoeve van het uitbrei den van een garage met eenrijwielberging/hobbyruimte op het perceel Insingerstraat 44 Woningbouwmij. Groothuis b.v., Ootmarsumseweg 12a te Harbrink- hoek, ten behoeve van het bouwen van een dubbel woonhuis gelegen op een perceel aan de Parklaan, kad. bekend gem. Soest, sectie G, nr. 7704 ged. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 19-4-84, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 -12.00 uur) ter gemeentesecreta rie, afdeling 1, ter inzage. De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van De Woningwet, vergunning te verlenen aan: Aannemersbedrijf G. W. v.d. Grift b.v., Kerkstraat 19 te Soest, ten be hoeve van het bouwen van 5 woningen op percelen aan de Parklaan, kad. bekend gem. Soest, sectie G, nrs. 7704 ged., 7705, 7706, 7707, 4059; P. H. van Nieuwburg, Varenstraat 394 te Soest, ten behove van het bou wen van een garage op het perceel Libel 1 G. Becker, Lange Brinkweg 115 te Soest, ten behoeve van het geheel vernieuwen van een stallingsruimte c.q. bedrijfsruimte op het perceel Lange Brinkweg 115 N. W. Tramper, Claroenstekerpad 5 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een woonhuis op een perceel gelegen aan de De Colignylaan, kad. bekend gem. Soest, Sectie K, nrs. 1152 ged. en 3032 ged. Tevens zijn burgemeester en wethouders van Soest voornemens op daartoe strekkende verzoek met toepassing van het bepaalde in artikel 7 van de voorschriften van de 4e herziening bestemmingsplan Overhees. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, isgjEfen ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaï®RJï4-84, even tuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders hl te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 -12.00 uur) ter gemeentesecreta rie, afdeling 1, ter inzage. (Niet gebonden besluiten) Verlening d.d. 27-3-84 ^uitbreiden van een woonhuis op het perceel Bosstraat 20. Verlening d.d. 10-4-84 O bouwen van een schuur op het perceel Clauslaan 18; bouwen van een garage op het perceel Nassaulaan 27 bouwen van een garage/berging op het perceel Van Lenneplaan 10. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit recht streeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen. dinsdag 24 april - 20.00 uur - wijkdienstencentrum De Borg: Stichting l.o. en sport De agenda vermeldt de volgende voorstellen: Voorstel te beslissen op het verzoek van de A.V. Pijnenburg om toe treding als deelnemer aan de stichting Voorstel te beslissen op het verzoek van de pachter van restauratie Beukendal tot vermindering van de pachtsom met 17% over de tribune- loze periodes 1983 en 1984 Voorstel tot verhuur bedrijfsruimte - restauratie sporthal Beukendal - voor de periode 1 mei 1984 t/m 30 april 1989, met inachtneming van enige aanpassing van de overeenkomst Voorstel voorshands afwijzend te beslissen op het verzoek van de Wed strijd Bowling Vereniging Soest te participeren in het passepartout- systeem. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken óf aan te vullen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur 1 1 1 ■Ml Op donderdag 26 april 1984 houdt de UKG-groep van de FNV/Soest/Soester- berg in het Dorpshuis "De Borg Soest een bijeenkomst voor de uitkeringsge rechtigden van Soest en omgeving over het onderwerp "De sociale wetten en de uitvoering daarvan". De heer P. C. Pieren uit Soesterberg zal een korte inleiding houden. Daarna zal ruim tijd worden ge nomen voor het stellen en beantwoor den van vragen. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. In verband met de te verwachten grote belangstelling wordt men verzocht vroegtijdig aanwezig te zijn. Eventuele vragen kan men voor de aanvang van de bijeenkomst ook schrif telijk indienen. Het bestuur van de UKG-groep van de FNV/Soest/Soesterberg hoopt in de loop van de komende maanden nog meer van dergelijke bijeenkomsten te beleggen. Voor de uitkeringsgerech tigden is het van groot belang dat men goed en duidelijk geïnformeerd wordt over de ingewikkelde problemen, die in deze tijd voor een ieder aan de orde zijn. Men verzocht ons tevens opname van het volgende: FNV wil kortingen van tafel Onaanvaardbaar is de verdere verla ging van uitkeringen per 1 juli a.s. Onrechtvaardig en onnodig is het kor ten op uitkeringen, daarom Korten kan niet meer! Onrechtvaardig omdat - Opnieuw een aanslag wordt gepleegd op de al sterk aangetaste inkomens van de uitkeringsgerechtigden; - de FNV heeft aangetoond, dat het korten onnodig is, daar de FNV heeft aangegeven dat op een andere wijze het te bezuinigen bedrag op tafel ge legd kan worden. Wij roepen ook de werkenden op niet aan de kant te blijven staan, want. ook zij kunnen werkloos en arbeids ongeschikt worden. Daarom is de sociale zekerheid ook voor (nog) werkenden van enorm be lang. Daarom is het ook in het belang van de (nog) werkenden dat de sociale zeker heid niet achter hun rug wordt afge broken. Het is nu aan ons - werkenden en niet werkenden - om partijen in de Tweede Kamer, die dit kabinet steunen, duide lijk te maken dat korten niet meer kan! Daarom doet de FNV-Soest/Soester- berg de volgende oproep: Op naar de vergadering van Uitkerings gerechtigden op 25 april a.s. in "De Oude Tram", Stationsplein 4, Amers foort. De FNV beraadt zich momenteel over de nadere invulling van de komende aktieweek (6-12 mei) tegen de kruisra ketten in Soest. Volgens voorzitter W. v. Leuveren zal de FNV in ieder geval duidelijk aanwezig zijn bij de vredes- omsingeling van de vliegbasis Soester berg op 12 mei aanstaande. Deze week zal er nader overleg zijn tussen de vak beweging en het zogeheten Vredesplat- form Soest. FNV-voorzitter Van Leuveren meent dat met ruim 1800 vakbondsleden in Soest toch een en ander mogelijk moet zijn. Zoals bekend heeft de FNV-fe- deratieraad eerder dit jaar opgeroepen tot een algehele werkonderbreking tegen de kruisraketten. Onder het mot to "het is vijf voor twaalf" moet op donderdag 10 mei het werk op de be drijven en instellingen tussen 11.45 en 12.00 uur worden onderbroken. In krin gen van de vakbeweging hecht men er grote waarde aan dat de stakingsactie ook 'zichtbaar' wordt gemaakt en dat het niet gaat om een kwartiertje niets doen. Zo is geopperd de werkonderbre king om kwart voor twaalf 'in te luiden' met overal in de gemeenten BB- en andere sirenes te laten loeien en de straatverlichting te ontsteken. Het FNV-bestuur in Soest wil de komende weken 'peilen' hoe groot de actiebe reidheid is onder de leden om gehoor te geven aan de nationale oproep om op 10 mei vijftien minuten te staken tegen de kruisraketten. CDA Het CDA-bestuur in Soest heeft het IKV begin deze maand laten weten, dat het zijn kiezers en leden niet zal oproepen deel te nemen aan de activiteiten van het onlangs opgerichte comité 'CDA'ers' tegen kruisraketten'. Het be stuur meent dat ieder lid zijn persoon lijk standpunt in deze zaak zelf moet bepalen. Platenspeler gevonden Een inwoner van Hilversum meldde de politie in het afgelopen weekeinde dat hij in het volkstuinencomplex aan de Maatweg een splinternieuwe platen speler, nog verpakt in een doos, had aangetroffen. De herkomst van het ap paraat is onbekend. De politie stelt een onderzoek in. lekker geslapen? Ik heb een verrassing voor je. Je hoeft niet te koken we gaan met de kinderen lekker brunchen. Waar? ja natuurlijk Iedere zondag van 12.00 tot 15.00 een uitgebreid brunchbuffet met tal van voor-, hoofd- en nagerechten iedere week afwisselende gerechten. voor de groten f 19,50 kinderen tot 12 jaar f 12,50 SOESTERBERGSESTRAAT 188 02155-12739/19942 Voor het derde achtereenvolgende jaar organiseert het in 1982 uit particulier initiatief geboren '5 mei komitee' op de traditionele Bevrijdingsdag een aantal aktiviteiten, waarmee het wil proberen die dag een zinvolle inhoud te geven. Twee jaar geleden, toen het komitee ontstond (voornamelijk door toedoen van een aantal leerkrachten in het la ger onderwijs, die naast de Koningin nedagfeesten graag wat meer "inhou delijks" zouden willen zien plaatsvin den, juist op die vijfde mei) was de vraag of 5 mei nu wel of niet een "na tionale feestdag" zou zijn volop in dis cussie, met name de vraag of die dag een officiële vrije dag zou moeten zijn. Ofschoon in een vrij vroeg stadium kontakt werd gezocht met het Oranje Comité, dat in opdracht van het ge meentebestuur het Oranjefeest in Soest organiseert, leverde dat behalve een zekere mate van welwillendheid en sympathie voor het initiatief^ weinig concreets op. Het Oranje Comité moest woekeren met het beperkte budget en zag geen kans naast de festiviteiten o.p 30 april ook nog activiteiten op 5 mei op te zetten. Het lukte de initiatiefnemers toch op die vrije dag een groots kinderfeest te organiseren in De Borg, waaraan door ca. 500 lagere-schoolkinderen enthou siast werd meegedaan. De activiteiten omvatten destijds o.m. volksdansen, leyend ganzebord (met allerlei aani'a- kïngspunten uit de Tyyeed.e WereMQQri,,. log), poppenkast, film en creatieve ac tiviteiten in de Kinderboerderij, waar mee direct een uitstekend kontakt werd gelegd. Vorig jaar organiseerde het komitee een tweetal filmvoorstellingen op 5 mei, in de Kinderboerderij en in de Vangrail, waar de film "Die Kinder von Nummer 67" werd gedraaid, die echter slechts geringe belangstelling trok. "Subsidie hebben we niet," licht Mar Visser, één van de komitee leden "van het eerste uur" toe, tijdens een gesprek over de komende activiteiten. "We draaien op het geld dat we uit de Ker mispot krijgen. Vorig jaar vielen de kosten nogal mee, dus het geld kap nu goed worden gebruikt. En dan hopen we dat we volgend jaar weer wat kun nen organiseren. Aan het gesprek wordt deelgenomen door Wim Groart van het filmhuis Arti- shock, dat een belangrijke rol speelt in de 5 mei-activiteitenAad Dekker, con sulent voor dramatische vorming; en Leo van den Berg van de Kinderboer derij "De Vrije Teugel." Alle vier zijn zij intensief betrokken bij de voorbereidingen voor de "viering" van Bevrijdingsdag, al zou dat woord kunnen doen vermoeden dat het uitslui tend om een "feestelijk" gebeuren gaat. Dat is ten dele ook het geval. Kindermiddag Met name de Kinderboerderij organi seert als onderdeel van de 5 mei-activi teiten een middag van 14.00 tot 16.00 uur voor kinderen in twee leeftijds groepen. Voor de 4-8 jarigen is er een vrolijke poppenkast, waarin de leiding speelt, waarna de kinderen het geziene en gehoorde kunnen gaan uitbeelden. "We denken bijvoorbeeld aan het ma ken van een groot gipsen standbeeld," aldus Leo van den Berg. De 8-12 ja rigen krijgen een toneelstuk, evenals de poppenkast voor de kleintjes met als thema "Bevrijding," dat gevolgd wordt door een speurtocht/vossen jacht. De kosten zijn voor alle kinderen ƒ!.- Evenals in het eerste jaar is ook dit keer getracht de scholen bij de vijfde Op donderdagavond 19 april houdt de Hondenvereniging 'Zoys' een voorlich tingsavond over de 'verkeerszekere' hond. Voor deze avond is uitgenodigd mevrouw J. J. A. van Sprakelaar, examinator en trainster van deze honden. Zij zal deze avond een film vertonen over het examen en de trai ning van een hond tot 'verkeerszekere' hond. Daarbij zal zij een toelichting over de opleiding en training geven. Vervolgens zal een forum, bestaande uit mevrouw H. Vermeulen uit Soest, kennelhoudster, mevrouw F. Gelderman uit Soest, dierenarts, en de heer C. D. van Leeuwen uit Soest, trai ner en voorzitter van "Zoys" zitting hebben. Dit forum zal proberen alle vragen over honden te beantwoorden, komt kijken te beantwoorden. Iedere hondenliefhebber of hondenbe zitter mag deze avond niet missen. Deze avond zal gehouden worden in restaurant "Bosch en Duin," Bosstraat 80. Aanvang is 20.15 uur. De toegang voor leden is gratis, nlet-le- den betalen 2,50. mei te betrekken. Dat gebeurde toen met een onderwijsproject waaraan door een aantal scholen werd deelgeno- *men, datgebeurtnuAveer met-het-pro- ject over 'onderdrukking/bevrijding, dat is samengesteld door Aad, Dekker. Door de korte voorbereidingstijd heb ben slechts twee scholen (De Bron in Overhees en de Katholieke Basisschool Soestdijk) besloten het project op school in de komende tijd uit te voeren, maar Aad Dekker is optimistisch over de mogelijkheden om er volgend jaar nog veel meer scholen bij te betrekken. "Het materiaal is vastgelegd in een projectboekje, dat allerlei mogelijkhe den tot verwerking van het thema biedt met behulp van "dramatische werk vormen", zoals Aad het uitdrukt. De kinderen kunnen er dus mee "spelen." Video op school Het resultaat wordt een presentatie van scènes waarin kinderen kunnen la ten zien wat zij, in hun situatie, als onderdrukkend en bevrijdend ervaren, in hun eigen belevingswereld. Op beide scholen worden video-opnamen ge maakt, door Willem Borra, consulent voor beeldende vorming en in die zin een collega van Aad Dekker. Enige tijd na 5 mei worden de opnamen van de ene school op de andere vertoond, zo dat er een uitwisseling plaatsvindt, waarbij de kinderen op eikaars "voor stelling" kunnen reageren. Bij 5 mei denken we steeds aan 'zoveel jaar geleden'," aldus Aad Dekker, "maar dat kader wordt met de jaren steeds ruimer, breder. Het gaat dus om de vraag wat de kinderen zélf beleven. Door creatieve werkvormen uit de taalexpressie - geschreven en gespro ken - worden die vermogens op een creatieve manier ontwikkeld. Dat is het onderwijskundige aspect van het project." Op die manier komt eruit, aldus Aad Dekker, wat kinderen zich bij begrip pen als "onderdrukking" en "bevrij ding" voorstellen. Mar Visser vult aan: "Het gaat allang niet meer om die vijf de mei als historisch gegeven, maar om de onderdrukking, die ook in deze tijd bestaat of weer dreigt te gaan be staan, te leren herkennen. Subtiel verschijnsel "Onderdrukking is een vaak heel sub tiel verschijnsel," aldus Aad Dekker. "Ik zie in veel klassen daarvan allerlei vormen, en ik vraag me dan dikwijls af of de kinderen het zelf ook zo ervaren." Als voorbeeld noemt hij een toneelstuk je voor vier kinderen, waarvoor er vijf beschikbaar waren. "Het jongetje dat als leider optrad besliste toen dat het ene Marokkaanse jongetje niet mocht meedoen, met als motief: 'omdat het niet zo handig is als er wat gezegd moet worden.' Dergelijke situaties zijn tal loze keren aan té wijzen. De betrokkenheid van het filmhuis van Artishock zit grotendeels in de keuze van de film, die op de avond van 5 mei in Artishock wordt vertoond voor een groot aantal jeugdwerkers (uit alle kerkelijke, maatschappelijke en andere geledingen van Soest) die voor deze avond zijn uitgenodigd. Tot dus ver is uit de voorlopige reacties geble ken dat er veel belangstelling is van die kant. De definitieve uitnodigingen gaan deze week de deur uit. De groep jeugd- en jongerenwerkers is met opzet gekozen, omdat zij de inhoud van de film "De Oplossing" die wordt vertoond, en waarover met de deelne mers wordt nagesproken, het beste zul len kunnen overdragen op de groepen jongeren. Wim Groart: "Daarbij wordt uiteraard ook d§.;siJ;Ufiti£ in Soest meegpn^men, ^i.ii.r. Aa^^eJ^r^MarVisse^ en Er is hiér ëen vrij grote groep 'min- Wi'm'Ördarï.' derheden,' zoals Turken en Marokka- Leo.v.d. Bei:g.QntbreeJct op de föto. 'ftètf'ëft-'öök-aa&flfn's het nodige géati- 1 de. Het beeld van de 'buitenlanders' Foto: Goos van der Wilt ligt trouwens ok in Soest heel gevoelig. Angst "Vaak kun je een zekere angst bespeu ren," vult Mar Visser aan. "Het zijn mejisen die vaak niet uit hun schulp durven komen. Ze genieten hier wel al lerlei voorrechten, maar ze weten ei genlijk niet goed aan welke voorwaar den die gebonden zijn. Zo zijn ze soms bang óm hun paspoort of verblijfsver gunning te verliezen. Dat verklaart volgens de komitee-le- den waarschijnlijk ook de terughou dendheid die zij bij de 'buitenlanders' hebben geconstateerd bij de opzet van de avond. "Je krijgt de indruk dat er in Soest toch ook een en ander gaande is, op dit gebied,vindt Wim Groart. Leo van den Berg, die in het werk op de Kinderboerderij vrij vaak wordt ge confronteerd met buitenlandse jongeren, bevestigt dat. "Je maakt heel leuke dingen mee, in dat opzicht, maar ook wel eens moeilijke. Op disco avonden merkt je toch altijd een zekere spanning. Dan hoeft er soms maar één verkeerd woord te vallen of de opgekropte spanning komt eruit. Dikwijls is het trouwens gewoon een kwestie van problemen met de taal," verduidelijkt hij. Op de avond in Artishock krijgen de be zoekers (het is geen "openbare" avond) de film "De Oplossing" te zien, een onderdeel van een project van de Anne Frank-Stichting en de theater werkgroep "Werk in Uitvoering". Ver der is een diaserie over "kenmerken van nieuw fascisme" en veel ander schriftelijk materiaal, zoals achter grondartikelen en lessen over fascis me, oud en nieuw. De film staat echter centraal. Deze handelt over opkomend fascisme, in onze tijd, aan de hand van de lotgevallen in een garagebedrijf, dat met de economische malaise ge confronteerd, geplaatst wordt voor op lossingen die van alle betrokkenen een ingrijpende keuze vergen. i verschillende kleuren. 3 modellen, slechts vrijetijdskleding v.Weedestr.59 tel.12424 Soest TV en geld gestolen Een bewoonster van de Van Goyenlaan ontdekte in de afgelopen week dat haar draagbare televisie en een geldbedrag waren weggenomen uit de slaapka mer. Zij deed bij de politie aangifte wegens diefstal. Vermoedelijk is zij het slachtoffer geworden van een inslui per. Fascisme "De film gaat over meer dan alleen discriminatie," verduidelijkt Mar Vis ser, "maar over fascisme in allerle ui tingen en vormen. Dat een dergelijke avond moeilijk als "feestelijk" kan worden beschouwd is voor de organisatoren geen ramp. "Dat is niet zo belangrijk. Als je op 30 april al hebt gehopst hoeft dat toch op 5 mei niet nog eens te worden her haald?" Uit de voorlopige reacties van de zijde van de vrijwilligers en beroepskrach ten in het jeugdwerk heeft Mar Visser wel begrepen dat het "probleem" sterk leeft. "Op deze manier bereik je in elk geval een groep mensen die de problemen kunnen kennen en herkennen, die er al mee bezig zijn. Gelukkig zijn veel men sen in deze tijd uiterst waakzaam te gen nieuwe vormen van fascisme, maar je moet er voor zorgen dat de problemen ook niet worden gebagatel liseerd aldus Leo van den Berg. Voorafgaand aan 5 mei is in Artishock met ingang van 25 april de tentoonstel ling "Teken aan de wand" te zien, be staande uit foto's uit de Tweede Wereldoorlog en de jaren daarvoor, waarin het fascisme 'beeldend' is vast gelegd. De tentoonsteling blijft tot 5 mei in Artishock te zien en is beschik baar gesteld door de Stichting Jeugd zorg. I.O.G.T. De afd. van genoemde orde hield Maandagavond een samenkomst in Religie en Kunst, waarvoor nogal belangstelling was. De voorzitter riep allen het welkom toe en nadat een zeer goed muziekemsemble een paar nummers ten beste had gegeven, zong men de Tempelierenmarsch. Daarop verkreeg zuster Ariëns uit Rotterdam het woord, welke op merkt dat men tegenwoordig wel beweerd, dat onthouding en drankbe strijding niet meer noodig is, want men ziet haast geen dronken menschen meer, wat gelukkig is, maar toch is er verleden jaar nog voor 250 miljoen gulden aan drank besteed, dat veel beter gebruikt had kun nen worden. En zoolang dat nog plaats heeft gaat de propaganda ver der. Nu wordt die der I.O.G.T. gevoerd over de geheele wereld, doch deze is niet overal hetzelfde. In Indië gaat het bijv. tegen de opium en in andere landen weer tegeniets anders, want de I.O.G.T. is een broeder schap, één groote eenheid. Om aan het werk meerdere bekendheid te geven, wordt de film getoond, waarin men kennis maakt met de loges, het wachtwoord en het klopteeken dat voor de Tempelieren over de ge heele wereld hetzélfdé is, met de internationale bijeenkomst in Den Haag, waar 68 grootloges bijeen waren. Veel wordt gedaan aan red- dings- en kinderwerk. De I.O.G.T. werd opgericht in 1852 in Amerika en verricht nog steeds haar zegenrijk werk. De zeer mooie film werd met volle aandacht gevolgd. Mededeeling De Inspecteur van Politie te Soest deelt mede, dat de kantoorjuffrouw, genoemd in verschillende courantenberichten, in verband met de zaak Soester Bankvereeniging voorheen Sukkel en Co. te Soest, niet is mejuf frouw C. M. te Baarn, laastelijk werkzaam bij genoemde Bankver eeniging. Haar treft geen enkele blaam. Benoemd De heer J. Geervliet, die ook vorig jaar als badmeester van het Natuur bad is opgetreden, is thans als zoodanig door het bestuur der Stichting in vasten dienst benoemd, terwijl hij tevens belast is met de algemeene leiding. Radio Rede Naar wij vernemen zal de heer J. Geervliet, badmeester alhier, Don derdag 26 April van 6.30 - 6.45 uur voor den Huizer Zender spreken over: 'Het zwemmen in het belang der menschheid. Nieuw voetbalterrein geopend Zondagmiddag heeft de plechtige ingebruikneming van het vóetbalter- rein der R.K. Voetbalvereniging "Be Quick" aan den Dalweg plaats ge had. Pastoor Vos verrichtte de plechtige inwijding, waarna hij "Be Quick" geluk wenschte met dit schitterend gelegen terrein. De voorzitter der vereeniging, de heer A. Kaats, dankte allen, die er het hunne toe hadden bijgedragen, dat een en ander kon worden tot stand gebracht. Pastoor Vos verrichtte hierna den aftrap. Voor den vriendschappelijken wedstrijd. Be Quick II - Eemland, waarmede het officiëele gedeelte was afgeloopen. Be Quick II won met 4-3. Vervolgens traden in het veld Be Quick I en Bilthoven, waarvan de laatste won met 5-0. Soester Vrijwillige Reddingsbrigade Bij het op 16 april j.1. door Dr. Smits uit Utrecht afgenomen examen voor het verleenen van hulp aan den op den wal gebrachten drenkeling, het zoogen. "medische gedeelte", voor het diploma van den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen, slaagden onderstaande leden van de Soester V rij willige Reddingsbrigade Mej. R. C. van den Hoeven, mej. H. I. Hübner, mej. J. J. van Ruyven, mevr. F. J. van der Woord, P. J. Butzelaar, J. Eichelsheim, L. H. Fu- gers, N. KLarenbeek, F. van Ruyven, J. W. Quelle, J. van der Woord. Geen enkele candidaat behoefte te worden afgewezen. Een mooi succes voor Dr. Stroband, die geheel belangeloos zijn winter avonden gaf aan de opleiding. Het examen werd gehouden in de gym nastiekzaal van den heer Stoof, die uit sympathie met het mooie doel, eveneens geheel belangeloos zaal en woning beschikbaar stelde. Op 21 dezer wordt te Utrecht in de Zweminrichting O.Z.E.B.I. het examen voor het "technisch gedeelte" het opduiken 'en naar den kant brengen van den drenkeling, afgenomen.

Soester Courant | 1984 | | pagina 5