'Het is ontzettend leuk werk; je komt er gewoon niet los van' DE NIEUWE LANCER VAN MITSUBISHI ALLEEN ALS U VEELEISEND BENT Artii Baarnse Auto Club organiseert gezelligheidsritten 'Kultuu ffjSÉÈÊ Jaarvergadering Alg. Ned. Bond voor Ouderen AUTOSPORT Eef van den Brink sterk in Utrecht KETTING FORMULIEREN Prinses Juliana 75 jaar Samen fietsen? PEUGEOT GAZELLE UNION SPARTA 18.895,- 22.495,- Zaterdag 2 WOENSDAG 25 APRIL 1984 SOESTER COURANT PAGINA 12 WOENSDAG 2 Muziekconsulente Baukje Colpaart over schoolprojecten: "Ieder kind heeft wel enig inzicht in wat muziek is. Dat weet een kind niet met z'n verstand, maar vooral met z'n gevoel. Het gaat dan ook veel meer om de vraag: 'Wat beleef ik, wat roept de muziek in me op?*, dan om de vraag: 'Wat weet ik er nou van?' Baukje Colpaart, consulente muzikale vorming en verbonden aan de Regio nale Muziekschool Amersfoort, afde ling steunfunctie, benadrukt dat mu- ziek-onderwijs nog altijd geen gemeen goed is in het totale onderwijsgebeu- ren. "Terwijl het toch uitermate be langrijk is. De sociaal-emotionele vor ming is zo'n belangrijk onderdeel van de hele vorming van kinderen, en het zou erg jammer zijn als je dat zou laten liggen. Eén van de instrumenten om dat te voorkomen is de steunfunctie die het lager onderwijs begeleiding biedt bij muzikale projecten. Eén daarvan, met de welluidende titel '"s Lands wijs", wordt binnenkort uitgevoerd bij de ho gere klassen van een flink aantal la gere scholen in Soest. "Het materiaal is in elk geval bij de scholen," vertelt Baukje Colpaart. Het project is in feite een herhaling van het project dat drie jaar geleden op twintig Soester lagere scholen werd opgezet. "Toen was het echt een groot succes," aldus Baukje. "Intussen hebben we er wel 't nodige aan veranderd. Vorig jaar is er ook een schoolradioserie van gemaakt, zodat het geheel nog aantrekkelijker werd. En nu is er een boekje voor de leer- Dinsdag, j.1. vond in de grote zaal van het dienstencentrum Honsbergen de voorjaarsvergadering plaats van bo vengenoemde Bond. Na de begroeting door de voorzitster werd de agenda snel afgewerkt. De bestuursverkiezing ondervond na uitvoerige toelichting van de voorzitster geen moeilijkheden. Het jaarverslag over 1983 vermeldt een ledental van 630; dit is minder dan eind 1982, maar hier heeft meegespeeld een afzonderlijke afdeling Soesterberg, aan welke oprichting overigens de volle medewerking van de Soester afdeling is gegeven. Ledenwerving blijft dus noodzakelijk om in Den Haag namens zeer velen De wensen duidelijk te kunnen ma ken betreffende gezondheidszorg, huis vesting, openbaar vervoer, leefmilieu, inkomen enz. De ANBO telt landelijk 200.000 leden, verdeeld over 500 afdelingen en is bovendien aangesloten bij het COSBO (Centraal Orgaan Samenwerkende Bonden voor Ouderen). Eén van de leden pleitte voor verder gaande samenwerking met bonden van gepensioneerden. De ANBO zou dat wel willen, maar de goede samenwerking is COSBO-ver- band is voorlopig het enig bereikbare! Het aanwezige hoofdbestuurslid reken- de de leden voor, hoeveel vrijwilligers in de plaatselijke, gewestelijke en lan delijke besturen zich inspannen om de belangen van ouderen te dienen. Het sociaal-culturele werk speelt zich1 in hoofdzaak af op de wekelijkse socië teit in het Tempogebouw, de jaarlijkse vakantieweek, enige dagtochten per autobus en een feestmiddag. Het jaarverslag wordt binnenkort aan alle leden als inlegvel bij het maand blad "Samen op Weg" gevoegd, opdat ook diegenen, die niet in staat zijn de vergadering bij te wonen, op de hoogte blijven van het reilen en zeilen van de afdeling. Hoewel de penningmeesteresse bij het financiële jaarverslag spijtig moest vermelden, dat de subsidie van de gemeente Soest ditmaal niet kon wor den toegekend, een bedrag van 500,- uit de kermispot was met vreugde en dankbaarheid ontvangen. Zij werd gecomplimenteerd voor haar zorgvuldig bijgehouden administratie, die zij nu na zeven jaar gaat overdra gen aan de nieuw gekozen penning meester, de heer W. Derks. Hierna sloot de voorzitster het officiële deel van de vergadering en bleef men nog enige tijd bijeen onder het genot van een drankje en een hapje. lingen, plus het docentenmateriaal, dat helemaal op Soest is 'toegesneden.'" Schoolconcert De bedoeling van het project is dat er op de scholen wordt "toegewerkt" naar een schoolconcert, dat in de eerste week van mei op diverse scholen in Soest wordt gegeven. Op dinsdag 1 mei zijn dat de Katholieke Basisschool Soestdijk, de Prins Willem Alexander- school in combinatie met de Groen van Prinsterschool, en de Bonifacius- school. Op donderdag 3 mei de Da Cos- taschool de Van der Huchtschool in Overhees en de Insingerschool samen, alsmede de Rinke Tolmanschool en de Minister de Visserschool. Op vrijdag 4 mei volgen dan de Ludgerusschool en de Regentuuter. In enkele gevallen zijn de scholen met elkaar gecombineerd. Bij het project draait veel om het cas settebandje met allerlei originele, au thentieke volksmuziek, van over de hele wereld. Fragmenten van volks muziek uit Europa, met name Frank rijk, maar ook uit Afrika, Amerika (van de negerslaven), India, Indone sië, China, Australië en Nieuw-Zee- land. Dat laatste is niet zo verwonderlijk als men bedenkt dat de musici die straks het schoolconcert gaan even allebei een speciale band hebben met Nieuw-- Zeeland. Marion Arts en Robbie Laven zijn beiden van Nederlandse afkomst, maar Marion is er geboren en Robbie heeft er het grootste deel van zijn le ven gewoond. Ze speelden in Nieuw- Zeeland in een grotere groep, deden veel werk voor radio en televisie en ga ven ook schoolconcerten. Marion speelt gitaar en zingt, Robbie is een echte "multi-instrumentalist": hij speelt mandoline, mondharmonika, 'viool, wasbord, saxofoon, triangel, kromhoorn, sitar, Chinese fluit en ver schillende ritme-instrumenten. Het programma is in feite een muzikale rondreis, waarbij "dicht bij huis" wordt gestart en de hele rondreis langs allerlei landen wordt gemaakt. 'Raar' De kinderen krijgen in het project, naar aanleiding van de fragmenten op het cassettebandje, allerlei vragen voorgelegd, en opdrachten. Zo moeten ze bijvoorbeeld aangeven wat ze 'raar' vinden, en vooral waarom dat zo is. 'Het gaat dan niet alleen maar om de vraag om ze 't al dan niet mooi vin den," legt Baukje Colpaart uit. "Het is een vorm van wereld-oriëntatie, een manier om te ontdekken hoe muziek voor andere mensen functioneert en om te beseffen dat degene, die naar die in onze oren vreemde muziek luistert, het eigenlijk heel gewoon vindt. Op het bandje worden de kinderen dan ook geconfronteerd met een "zo breed mogelijk klank-idioom," aldus Baukje. "Er staan bijvoorbeeld een hele serie liefdesliedjes op, en dan kun je de vraag stellen: waar gaat het over?" Het gaat bij het project riiet zozeer om de instrumenten, al zullen die heel wat bekijks krijgen. "Het belangrijkste is echt het luisteren naar muziek. Daarom moeten er ook niet teveel kin deren tegelijk naar de schoolconcerten komen. Zo'n 80 a 100 kinderen, dat is wel het maximum." Baukje is al sinds 1969 ("Ik ben toen door wethouder De Haan gevraagd om consulente te worden") in Soest actief betrokken bij de muzikale vorming. Aanvankelijk begon ze daarmee op de openbare scholen, ter ondersteuning van de onderwijzers. j Voorlijk "Ik was de eerste in Nederland," her innert ze zich. "Op dat gebied was Soest heel voorlijk." De provincie heeft de steunfunctie inmiddels overgeno men, dus kost het de gemeente Soest geen cent meer. Wat in Soest begon breidde zich later uit naar de omgeving en nu is de steunfunctie betrokken bij het muziekonderwijs in Soest, Eemnes, Baarn, Bunschoten-Spakenburg, Maarn, Woudenberg, Leusden en Hoe velaken. Baukje treedt inmiddels zelf op als coördinatrice van de steunfunc tie-afdeling. "Consulente - nou ja, bij dat woord voel ik me altijd net iemand met smeerseltjes en zo. Ook voor het kleuteronderwijs staat neg een project op stapel. "Daar werk ik nog aan. Eigenlijk wordt dat nog veel mooier. Kleuterleidsters zijn erg gewend om met muziek te werken, en De BAC (Baarnse Auto Club) heeft een leuke mogelijkheid in het leven ge roepen voor ontspanning, gezelligheid. Ritten zijn uitgezet voor mensen die gewoon eens een keertje met het hele 'gezin in de auto willen toeren. Uiter aard is het zo dat wanneer u mee doet, u met z'n allen meer weet dan met maar twee personen. De puzzelritten, zijn nog veel leuker als u als vereniging, personeelsver eniging of gewoon met een aantal vriend (inn)en, met een team zou inschrijven. Zo'n team bestaat uit minimaal 3 en maximaal 5 auto's. Meerdere teams zijn uiteraard ook welkom. Aan prijzen voor dit gezellige evene ment van 4 ritten ontbreekt het niet. De voorgaande Oranjeritten (30 april) waren de prijzentafels altijd bordevol, want naast de kans op een individuele prijs, stellen we dit jaar ook prijzen beschikbaar voor het/de beste team(s) per rit, maar ook na 4 ritten. Mocht u zich na alle 4 of één van de 4 ritten bij de Baarnse Auto Club thuis- voelen, dan bestaat er de mogelijkheid om lid te worden van de Baarnse Auto Club. Wanneer u lid wil worden kan dat op de 2e puzzelrit voor maar 15,- i.p.v. 30,- per jaar. Voor dit bedragje bent u dan óók lid van de RAC-West en ontvangt u elke maand het club blad met o.a. droogritjes en diverse handige tips. Op alle volgende ritten krijgt u dan ook korting op het inschrijf geld. Het inschrijfgeld voor de eerste gezellige rit bedraagt 10,- en als u djt 7 beiaalt, krijgt u een tegoedbon van 2,50 voor de volgende rit. Bij de vol gende rit krijgt u dan weer een bon voor de daarop volgende rit. Bent u pas lid geworden dan betaalt u slechts ƒ6,-!. Als u met uw team(s) of individueel aan minimaal 2, maar liever alle 4 de ritten heeft deelgenomen, zijn er naast de prijzen per rit, ook een aantal prij zen over alle ritten. Ie rit is op Koninginnedag, 30 april Oranjerit. 2e rit is op 5 mei, Bevrijdingsrit. 3e rit is op 31 mei, IJsheiligenrit. 4e rit ip 11 juni, Pinksterrit. Noteer dit vast in uw agenda, zodat u niets hoeft te missen ATLETIEK In de eerste van de serie van vier avondwedstrijden om de 3-M-prijs, ge organiseerd door A.V. Hellas, boekte de Pijnenburg-atleet Eef van den Brink een opmerkelijk resultaat. Hij ging in deze wegwedstrijd over 15 km. sterk mee in de kopgroep en wist be slag te leggen op een mooie 4e plaats. Zijn tijd loog er ook niet om49 min. 25 sec., hetgeen een verbetering van zijn persoonlijk rekord met 34 sec. bete kende. Hij verdrong tevens clubgenoot Jaap van den Berg met een verschil van slechts 1 sec van de eerste plaats op de seizoenrpnglijst. kleuters leren veel door zelf te ervaren. Ze mogen ook meer spelen dan de wat oudere kinderen. Indianen Voor het project is nog geen titel geko zen, maar vast staat wel dat het iets met een Indianendorp te maken heeft. Dat heeft veel, zo niet alles te maken met het feit dat in de wereld van de In dianen "leven" wordt toegekend aan "dode dingen", "personificatie." "In dianen leven immers dicht bij de na tuur, en ook kinderen kennen die di recte relaties met de omgeving, eigen lijk net zoals de natuurvolken," legt Baukje uit. "Het met elkaar in de kring zitten geeft bijvoorbeeld al een hele boel aanknopingspunten. Met het pief-paf-poef dat veel mensen zich bij het woord Indiaan voorstellen heeft het dus allemaal niets te maken. "Het gaat erom de kern te traceren, en dat op kinderen over te dragen door te spelen met gegevens uit het dagelijks leven. Ik wil niet meer pretentie heb ben dan dat het om een muziek-project gaat." Ongeveer 21 kleuterscholen in Soest en Soesterberg gaan aan het pro ject deelnemen, dan in juni gaat draai en. Evenals voor het project voor het lager onderwijs geldt ook hier dat de leer krachten de vrijheid hebben om het project naar hun eigen inzicht vorm te geven. "Maar vooral bij dit kleuterpro ject geldt dat de muzikanten zich moeten aanpassen aan het spel dat zich op elke school weer anders ontwik kelt." Een aantal oude kleuterprojecten zijn inmiddels in boekvorm uitgegeven bij Muusses in Purmerend. "Wat hier be gonnen is krijgt veel belangstelling, door het hele land," vermeldt Baukje niet zonder een beetje trots. "Het is leuk dat die dingen groeien. Het is ook ontzettend leuk werk; je komt er gewoon niet los van. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 Noodlanding zweefvlieg tuig Een zweefvliegtuig, bestuurd door een 23-jarige inwoner van Bussum, dat 's middags was opgestegen voor een re tourvlucht naar West-Duitsland, raak te vorige week op de terugweg naar het vliegveld in Hilversum in zodanige moeilijkheden dat het in Soest een noodlanding moest maken. Het toestel kwam terecht in een weiland langs de Dorresteinweg, maar liep geen noe menswaardige schade op. Motoragent aangereden Een 29-jarige politieagent uit Soest, die vorige week met zijn politiemotor op de Soesterbergsestraat reed, kwam ter hoogte van de spoorwegovergang bij de Van Weerden Poelmanweg in aan rijding met een auto, bestuurd door een 67-jarige inwoner van Driebergen. De ze draaide vanaf de Monnikenbosweg de Soesterbergsestraat op, zonder daarbij voorrang te verlenen aan de motoragent. Deze kwam ten val en moest zich onder doktersbehandeling stellen. Zowel de auto als de motorfiets liepen flinke schade op. Ook een schrik- hek van de Spoorwegen werd bescha digd. Snelheidscontrole Bij een controle op de naleving van de maximumsnelheid, die de politie vorige week uitvoerde op de Konings weg, bleken van de 200 passerende automobilisten er 18 te hard te rijden. Zij kregen een bekeuring. De top lag ditmaal op 76 km. per uur. Winkeldiefstal Twee vrouwen van resp. 32 en 25 jaar uit Utrecht, die zich vorige week in een sportzaak aan de Van Weedestraat meester trachtten te maken van een zwempak, konden door het personeel worden vastgehouden tot de politie ar riveerde. De vrouwen werden samen met de bestuurder van de auto waarin zij waren gearriveerd naar het bureau overgebracht. In de auto bleek zich nog een aantal gestolen spullen te bevin den, zoals twee jogging broeken, een bikini en een dameszwempak. Ook be kenden de dames dat zij bij een slijterij aan de Burgemeester Grothestraat vier flessen wijn hadden gestolen en bij een kledingzaak aan dezelfde straat een hoeveelheid kinderkleding ter waarde van 340 gulden. TOEN de toenmalige koningin Juliana in 1980 aankondigde dat zij haar taak aan haar dochter Beatrix zou overdragen ging er een schok o Nederlandse bevolking. Het koningschap moge dan in de atge op jaren veel van zijn romantiek en statig aureool hebben verloren, noc tans is de band die het Huis van Oranje aan het Nederlands volk ver i even hecht als in het verleden. Dat is in de eerste plaats de grote ve - dienste van prinses Juliana, die haar taak als staathoofd met grote wijs heid heeft vervuld en steeds veel begrip heeft getoond voor de ingrij pende veranderingen, die zich ook in de Nederlandse samenleving hebben voltrokken. Tijdens haar ambtsperiode zijn de laatste resten van het mytisch koning schap, dat ver van het gewone volk staat, verdwenen. Juliana was in alle opzichten een modern vorstin, niet alleen in de vervulling van haar staatstaak, maar ook in haar onbevangen contacten met alle geledingen van het Nederlandse volk. Omdat prinses Juliana dit jaar 75 jaar wordt is er een extra reden om haar eens in de schijnwerpers te plaatsen. Zij is nog altijd actief en treedt regelmatig in de openbaarheid, zonder haar dochter Beatrix voor de voeten te lopen. Zij geeft nog altijd blijk, tact en wijsheid te bezitten. HET constitutionele koningschap is diep geworteld in de Nederlandse sa menleving. Het Huis van Oranje is nog even geliefd als toen Juliana na een officiële inhuldiging in de Nieuwe Kerk te Amsterdam haar moeder, de onver getelijke Wilhelmina opvolgde. Tij dens deze inhuldiging sprak de pas gekroonde vorstin over "de grote lief de, waarmee ons volk mij tegemoet treedt", een liefde die haar, naar zij hoopte, ook "in tijden van tegen spoed en verdriet", deelachtig zou worden. Het Nederlandse volk heeft deze hoop, dachten wij, zeker niet be schaamd. Allerlei complicaties, ver wikkelingen en pijnlijke gebeurtenis sen, die de afgelopen jaren de gemoe deren in beweging hebben gebracht, hebben niet kunnen verhinderen, dat het overgrote deel van ons volk niet alleen de monarchale staatsvorm is blijven prefereren, maar ook emotio neel sterk aan het Oranjehuis gebon den is gebleven. Het leven en de regeerperiode van deze vorstin omspannen een tijdsge- vvricht, dat zonder meer als één der meest turbulente episoden uit de we reldgeschiedenis kan worden geken schetst. Toen Juliana op 30 april 1909 in het paleis Noordeinde te Den Haag het le venslicht aanschouwde, heerste er in Nederland nijpende werkloosheid en honger onder grote groepen van de bevolking. Vijfjaar later breektide Eerste Wereld oorlog uit, vier jaaf later wordt het ko ningshuis bijna herstéchtoffer van een staatsgreep van Troelstra c.s., daarna volgen enkele ernstige economische crises, bijvoorbeeld die van de dertiger jaren, in 1940 moet het koninklijk ge zin uitwijken voor de Duitse Nazi's, in 1949 verliezen we Indonesië, daarna komen de verwikkelingen rondom de huwelijken van prinses Irene en prin ses Beatrix. Kortom, de tijden van te- Inbraken opgelost Met de aanhouding van drie mannen uit de Bilt heeft de politie in Doorn een groot aantal inbraken kunnen op lossen, waarvan er ook enige in Soest hebben plaatsgevonden. De daders be kenden o.m. een inbraak in een bedrijf aan de Dorresteinweg, in een dranken handel aan de Van Weedestraat en in een supermarkt in Soesterberg, ge pleegd in de maanden december en ja nuari. Insluiping Kerkpad Een bewoonster van het Kerkpad ZZ meldde de politie vorige week dat zij had ontdekt dat haar tas uit het huis was verdwenen, terwijl zij bovendien een paar vreemde handschoenen had aangetroffen. Enige tijd later werd de tas aangetroffen op het dak van een andere woning aan het Kerkpad. genspoed en verdriet, waarover de vorstin tijdens haar inhuldiging repte, hebben wel degelijk een stempel op haar leven gedrukt. hoogtepunten GELUKKIG heeft het leven van prin ses Juliana ook een groot aantal hoogtepunten gekend. Tot die hoog- tepunten rekent zij ongetwijfeld ook zelf de tijd, dat zij in Leiden rechten studeerde, een studie die in 1927 be gon en in 1930 werd afgesloten. Een tweede mijlpaal in haar leven is haar huwelijk met prins Bernhard van Lippe Biesterfeld. Na de officiële ver loving in september 1936 wordt op 7 januari 1937 het jonge paar in de Haagse St. Jacobskerk in de echt ver bonden. Nieuw geluk werd Juliana in 1938 deelachtig, toen zij het leven schonk aan een dochter, prinses Beatrix. An derhalf jaar later schenkt zij het leven aan een tweede dochter, prinses Ire ne. Deze naam was symbolisch. Het prinselijk paar wilde hiermee hun verlangen naar vrede tot uiting bren gen. Maar kort daarna breekt de Tweede Wereldoorlog uit. Tien mei 1940 vallen de Duitse legioenen Ne derland binnen en het koninklijke ge zin moet vluchten naar het buiten land. Juliana en Bernhard wijken uit naar het Canadese Ottawa, waar in 1943 prinses Margriet wordt geboren. Vijfjaar lang leeft het koninklijk gezin gescheiden van het volk, dat haar zo dierbaar is. Pas in mei 1945 kan Juliana met haar moeder de bevrijde zuidelijke provincies bezoeken, 2 au gustus van hetzelfde jaar volgt de de finitieve terugreis naar Nederland. VERWIKKELINGEN WANNEER in september 1948 Juliana tot staatshoofd wordt gekroond, zit Nederland midden in de internationale verwikkelingen. In Nederlands-lndië, het grote koloniale gebied in de Oost, is de onafhankelijkheidsbeweging aan de winnende hand. Eén van de eerste belangrijke rege ringsdaden als staatshoofd speel zich op 27 december 1947 af, wanneer zij in de Burgerzaal van het paleis op de Dam de zogenaamde souvereiniteits- overdracht tekent. Indonesië houdt op Nederlands gebied te zijn. In 1953 leeft de koningin intens mee met dat deel van onze bevolking, dat door de grote waterramp van 1 fe bruari wordt getroffen. Zij bezocht de betreffende gebieden. Het Nederlandse volk zal aan prinses Juliana blijven denken als een vorstin, die met milde wijsheid en fijnzinnige eenvoud haar taak als staatshoofd heeft vervuld en daarmee de grond slag heeft gelegd voor een modern koningschap, dat oog heeft voor de snelle veranderingen, die zich in de sa menleving voordoen. BECKERINGHSTR. 36 TELEFOON 12870 RIJWIELEN BROMFIETSEN Jet, gezellig! FORD ONDERDELEN Altijd grote voorraad en voordelige aanbiedingen. Magazijn geopend: maandag t/m vrijdag van 8.30 u. - 17.15 u. Baarn: Zaterdag van 9.00 u. - 13.00 u. BANDEN Alle merken Michelin, Uniroyal, Goodyear 25%-40% korting Gratis montage Splinter Eemland BV Official dealer Eemnesserweg 16-22 Baarn Tel. 02154 -15555 Beukenlaan 80 Soest Tel.02155-12643 7 Normaal én diesel. Wat de nieuwe Lancer betreft, mag u veeleisend zijn. Of het nu uit privé- of uit zakelijke overwe gingen is. Het punt waarop de Lancer 1800 cc diesel nóg ekonomischer be gint te rijden dan de versies op normale benzine, ligt ver onderde20.000km. De nieuwe Lancer is erin twee 1200 cc benzineversies, in twee extra luxueuze 1500 cc versies en daarnaast zijn er die twee stille, soepele 1800 cc diesels. De nieuwe Lancer, vanaf De Lancer diesel is er vanaf Prijzen af Sassenheim inkl. BTW. Wijzigingen voorbehouden. Quality Circle Produced. In de Mitsubishi fabrieken werken kleine groepen toegewijde mensen aan uw Lancer. Zulke groepen heten 'Quality Circles'. Omdat de mensen van zo'n groep zich persoonlijk verant woordelijk voelen voor wat ze doen en seriewerk niet als 'n routineklus wordt afgedaan, is uw Lancer hun werk stuk. Een werkstuk waar ze zeer veel zorgaan besteden en nauw gezette kontroles op toepassen. En dat ze pas uit handen gevenalshetperfekt is. Elke Mitsubishi is "Quality Circle Produced". Daarom behoort ook uw Lancer tot het beste dat er op de wereld wordt gebouwd. Wat nog eens wordt onderstreept door de toppositie die Mitsubishi in vrijwel elk betrouwbaar heidsonderzoek inneemt. Afgebeeld model: Lancer GLX. Als u veeleisend bent (en wie is dat eigenlijk niet?) dan is de nieuwe Lancer de auto die volledig aan uw wensen zal voldoen. Het is een auto waar u absoluut geen omkijken naar hebt. Of het zou moeten zijn om hem te bewonderen. Hij is handzaam van afmetingen, maar nu eindelijk écht royaal van binnen en met een kofferruimte van maar liefst 420 liter. Ook voor u is er een nieuwe Lancer. Een auto die perfekt bij u past Omdat hij elke eis die u aan hem stelt, waarmaakt. De nieuwe Lancer is nu bij ons te zien. Ook deze opmer kelijke autp kunt u eventueel financieren via' het unieke Mitsubishi Termijn Garant Plan. Bel voor informatie 05280-65566. Importeur Hart Nibbrig Greeve B.V., Sassenheim, tel. 02522 19000. i Vanaf 1972 organise festival. Een festlvr kunst, film, muziek niet opgehangen aan gebrokende Soesto» verder: nu tot een w die op zaterdag 28, z plaatsvinden. Ook d( ren rondom het Arti de Eng plaats. Ten Vereniging Artishoc van de kunstmanifes cipe voor de Verenij heeft de gemeente So het Artishock-gebou Volksuniversiteit en shock haar plaats he In de kolommen hlei gegeven van de kun; manifestatie van st opening van de tent zaal van het Artishoi ling wordt ook het r< doeken gedaan. Met tiviteiten en 10.00 vereniging wekelijks zomermaanden aktl filosofie-avond (woe ciëteit9avond (vrijd: theater, open podiun het weekend) een tei Verder zijn er incidi dagen, kunstmarkt lingen. Al dit werk. Ook de kunstmanifes en een kleine bijdra van deze vrijwilliger Door het kleine fina noodzaakt dit tot ak ren. Anders gezegd: ginnende en op weg podium) en kunstuit deze aktiviteiten koi tot hun recht. Ondan zame" bezoekers als "Minipunten," "Kul kingen, die ook nier name voor de welzij herstructurering die huidige functie van Gevolgen die per 1-: zake het te voeren Dan dienen nameliji andere woordenzo£ het kreatief centrun papier) voortbestaa door het afstoten huisvestings-, orgar nigingen (in eerste raadsvergadering vi op 21 juni a.s. uitspn de kunstmanifestati weet is er wederzijd tuli te spreken: 'Re; maken het regeren fc Eén van i Op zaterdagavond 28 aj uur zal In de grote tent shocks Kunstman ifesb de Luur" geopend w optreden van de "Sto die haar programma zal presenteren. "Schizofreen" is een rr dat gespeeld, vertel» wordt door Emile du maekers en Tom Stobl gen die zgn. normaal schizofrenie getoond. Reus, Piet Hein, zelfs belaar, zijn allema Kunst lijkt even de enl te zijn om eraan te on dat blijkt al net zo g schappijkritiek is on< bodem aan te treffen. Aansluitend op de voo: kunnen de liefhebbers hun hart ophalen: De Inch" treedt op. Haai beste te omschrijven rock met uitschieters reggae als de symphor DE GESTAALDE PERFEKTIE jrm QUALITY CIRCLE PRODUCED MITSUBISHI SOEST Auto Smeeing, Koningsweg 14, tel. 02155-13227 'De Stobbelaar S avond). j|

Soester Courant | 1984 | | pagina 12