mg gjjgg Inlijsten? Spotprent van Artishock schiet College in 't verkeerde keelgat zogezien Rommelmarkt Jeugdzorg a.s. zaterdag Ds. Baumfalk overleden Brother breimachine demonstratie Fa. van Huissteden Advertenties en redactionele bijdragen vroeger inleveren MAGER RUNDERGEHAKT [aard obby 'Alsof er in Soest sprake is van fascistisch bestuur' HARKT SOESTER CULTUURTUIN AAN Politie lost 31 inbraken op Meer koopjes dan ooit tevoren Koninginnedag-programma CASHEW NOTEN i.98 O 98 Honsbergen Honsbergen HONSBERGEN Honsbergen Honsbergen door GerardPüu Vrouwenwerk TELETRONIC NEDERLANDbv Het College van Burgemeester en Wet houders van Soest heeft vorige week uiterst verbolgen gereageerd op een spotprent op het omslag van "Artishock Berichten", het maandblad vap de vereniging Artishock. Het onlangs ver schenen aprilnummer van het blad is voor het College reden om, ofschoon het niet gebruikelijk is om commentaar op dergelijke publikaties te geven, aldus het College nu wel te doen. "De afbeelding laat aan duidelijkheid niets te wensen over." Het onder schrift bij de gewraakte prent luidt: "Wethouder F. Kingma harkt Soester cultuurtuin aan". Het College tekent daarbij aan: "Hij gaat gekleed in een zwart uniform met glimmend gepoetste hoge laarzen. Op een niets ontziende, radicale wijze wordt iedere groep, die in de cultuur in Soest een rol van betekenis speelt, met geweld in het gelid gedwongen, alsof er in Soest sprake is van een fas cistisch bestuur. Deze opvatting wordt bevestigd doordat de tekening laat zien dat een kleiner groepje van drie per sonen (Artishock) alsmede enige indi viduen zijn respectievelijk worden weggeharkt en vermorzeld. Het College laat Artishock weten dat de opname van de tekening op de voor pagina. "de meest prominente plaats", het door de tekenaar opgeroepen beeld bevestigt. "Bewust versterkt u daarmee de bedoeling van de tekening. Verwerpelijk "Deze afbeelding is verwerpelijk." al dus het College, dat van mening is ("en wethouder Kingma niet in het minst"), dat "zijn en ons beleid in ge nen dele op een dergelijke wijze wordt gevoerd. Op grond van democratisch tot stand gekomen beleidsprogramma's van politieke partijen wordt wederom op democratische en zorgvuldige wijze in uitvoerig overleg met alle be trokkenen een cultuurbeleid voorbe reid, dat rekening houdend met de nu eenmaal verkrappende middelen zo veel mogelijk de bestaande cultuurui tingen in stand wil houden en voor waarden voor nieuwe initiatieven en ontplooiing wil scheppen." Het College merkt vervolgens op dat "de uit onze gehele bevolking gekozen gemeenteraad er uiteindelijk zijn oor deel over zal moeten geven". "Ook Artishock heeft al onze aandacht om te bezien op welke wijze haar toekomst te. garanderen is. Dat de raad zich op voor stel van het College het lot van uw vereniging altijd heeft aangetrokken, moge blijken uit het feit dat wij tot op heden uw vereniging jaarlijks ƒ10.000 zonder enige wettelijke verplichting als ondersteuning van uw werk hebben gegeven", zo klinkt het dreigend. Het College gaat verder: "Dat in uw kring kritisch tegenover onze plannen wordt gestaan is uw goed recht. Dat u zich laat verleiden tot dergelijke ui- Natuurbad opent op 28 april met 'Stuiverduiken' Wanneer het Soester Natuurbad op zaterdag 28 april om 10.00 uur 's morgens voor de eerste maal dit seizoen zijn poorten opent zal dat gepaard gaan met een speciale aktiviteit, onde de naam "Stuiverzoeken". In de verschillende bassins wor den enkele honderden stuivers gegooid. Een aantal van deze munten heeft een speciaal ken merk. Op vertoon van deze speciale stuivers krijgt men een prijs. De aktiviteit is er voor alle leef tijden. Duikbrillen zijn toege staan. De "gewone" stuivers mag men houden; de andere moeten ingeleverd worden. De eerste dag in dit nieuwe sei zoen zal er veel spelmateriaal, zoals vlotten, ballen en banden in het bad aanwezig zijn. Ook kan, evenals vorig jaar het ge val was, sport- en spelmateriaal geleend worden in de garderobe van het bad. De nieuwe warmtepomp gaat ervoor zorgen dat alle bassins een temperatuur van 22 graden Celcius hebben. De spotprent, waarover het Soester College van Burgemeester en Wethouders is gevallen, zoals die stond afgedrukt op 'Artishock Berichten' van april 1984. tingen geeft te denken, niet in het minst over uw eigen mentaliteit. De brief van Burgemeester en Wet houders is in afschrift toegezonden aan de voorzitters van alle raadsfracties en aan de pers. Kinderachtig Van de zijde van Artishock wordt er met nadruk op gewezen dat de termen "fascistisch", "met geweld", etc. niet van de vereniging afkomstig zijn. "Kneuterig, uiterst kinderachtig", is de reactie van Artishock-voorzitter Dick de Wit. De spotprent is overigens geen orginele tekening van iemand van Artishock, maar een variatie van een bestaande prent, waaraan alleen de tekst is toegevoegd. Dick de Wit wijst de zware verwijten van het College dan ook van de hand. "Het is maar een spotprent. Karikatu ren kun je dagelijks zien in de kranten Kijk bijvoorbeeld maar eens in de Volkskrant." De reactie van het College verraadt volgens hem dan ook veel meer over de lichtgeraaktheid van Burgemeester en Wethouders dan over Artishock. "Zij gebruiken veel grotere woorden dan wij Overigens zet De Wit vraagtekens bij de opmerkingen in de brief over de "democratische en zorgvuldige" wijze waarop het cultuurbeleid wordt voor bereid. "Kir.gma doet niet anders dan op de beslissingen vooruitlopen. Het is op z'n zachtst gezegd ondermaats om dan te gaan schermen met 'nette procedures', aldus Dick de Wit. Met de aanhouding van twee inwoners van Soest van resp. 20 en 22 jaar, die in februari j.1. op heterdaad werden be trapt bij een inbraak in de Gemar-su- permarkt aan de Parallelweg, is de po litie op het spoor gekomen van nog een aantal betrokkenen. In totaal werden 7 mensen aangehouden. Behalve de be trapten waren dat verder een 25-jarige Soester en een 25-jarige inwoner van Eemnes. Wegens heling kon de politie enige tijd later ook een 45-jarige Soester, een 37-jarige Soester en een 33-jarige inwoner van Nunspeet aan houden. Het onderzoek werd verricht door een speciaal team van de recher che, dat vanuit Soesterberg opereerde. De lange lijst van inbraken en diefstal len waaraan men zich schuldig heeft gemaakt bevat o.m. gereedschapdief stal in Amersfoort, inbraken en po gingen daartoe in Baarn, Breukelen, Eemnes, Hilversum, Laren en Leus den. Behalve de inbraak bij de Gemar stalen de daders in Soest ook een hoe veelheid dieselolie, braken zij in in een woning in Soest, pleegden zij diefstal len van een bouwplaats in Soest, als mede uit een jasje in een café en pleegden zij nog een drietal inbraken in auto's in Soest. De Stichting Jeugdzorg Soest houdt a.s. zaterdag 28 april voor de veertien de keer haar jaarlijkse rommelmarkt. Er is ook dit jaar weer enorm hard gewerkt om veel goederen bij elkaar te krijgen voor deze rommelmarkt. Er reden op zaterdagen soms wel zes auto's door Soest om alle mogelijke goederen en vooral grote stukken bij de gevers thuis af te halen. Het resultaat van al deze inspanningen is een gigan tische berg goederen waar voor de lief hebbers vele koopjes liggen opgetast. Zo is er o.a. meer dan een schoollokaal tot aan de zolder toe volgestouwd met meubelen. Er zijn meer boeken dan bij alle vorige rommelmarkten en het bij zondere is dat er heel veel studie- en Verzekeren doen ze allemaal, maar niet zoals van Rouwendaal Bij ons hypotheek vanaf 7,8%. J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -1 64 67 technische boeken bij zijn. Zelfs ie mand die een pakket schoolboeken zoekt vindt hier mogelijks iets voor de boekenlijst. Verder zijn er veel tv's radio's, afspeelapparatuur enz. Alle toestellen -ook de wasmachines- zijn gecontroleerd en bedrijfsklaar. Bij zonder goed bevoorraad is ook de stand met antiek en oudere dingen. Deze stand draagt weer de naam "Uit Oma's tijd". Verder is er natuurlijk speelgoed en kleding en verder alles wat op een grote rommelmarkt thuishoort. Voor het rad van avontuur zijn door ver schillende plaatselijke horecabedrij ven weer dinerbonnen beschikbaar ge steld. Het evenement rommelmarkt van de Stichting Jeugdzorg trekt elk jaar dui zenden bezoekers. Vorig jaar bracht het geheel in éen morgen ruim 06.000 gulden op :Als het weer meezit, zal het ook a.s. zaterdag wel weer druk worden. Om negen uur gaan de hekken open van het terrein aan de Nachte- gaalweg. In de vroege uren van Pasen, zondag 22 april, is nog vrij onver wacht in Ziekenhjuis Zonnegloren overleden ds. Johan Gristiaan Baum falk, predikant van de gereformeerde kerk van Soest-Noord (Soëst- dijk). Ds. Baumvalk bereikte de leeftijd van ruim 55 jaar. In zijn werk rondom de Julianakerk was ds. Baumfalk bekend en zeer geliefd. Hij kwam op 2 januari 1977 naar Soest, nadat hij achtereen volgens de gereformeerde kerken van Oostwold (1953), Ommen (1957), Groningen (1962) en Amsterdam-Watergraafsmeer/Diemen/Bijlmer (1969) had gediend. De teraardebestelling vindt morgen, donderdag 26 april, plaats in besloten kring. Voorafgaande aan de begrafenis wordt om 10.30 uur in de Juliana kerk, Julianalaan 17, een dienst van Woord en Gebed gehouden, waarin zullen voorgaan ds. P.B. Suurmond uit Baarn en ds. R.J. Kooistra uit Leiden. Gelegenheid tot condoleren is er vanavond, woensdag 25 april, van 18.45 tot 20.00 uur in de kerkzaal van Zonnegloren, en donderdag na de begrafenis in "Credo", achter de Julianakerk. zaterdag van 10.00 uur tot 5.00 uur in onze winkel in Soest. VAN WEEDESTRAAT 211 - TELEFOON 13480 (Tijdens demonstratie wolwinder en tafel cadeau) Daar de aanstaande maandag, Koninginnedag, uitvalt als produktiedag voor de Soester Courant, is het noodzakelijk dat advertenties voor ons nummer van 2 mei a.s. uiterlijk worden ingeleverd op dinsdag 1 mei, tot 10.00 uur. Deze uiterste inlevertermijn geldt ook voor de redactionele bij dragen. Helaas moeten wij alle verslagen enz. die wij na 10.00 uur op dinsdagochtend in onze brievenbus vinden, terzijde leg gen. Technische verwerking op die dinsdag is dan niet meer mogelijk. 08.30 uur: Luiden van de kerkklokken 9.00 uur: Fietstocht (I.V.N.) Start tussen 9.00 en 10.00 uur, parkeerplaats Oude Kerk. Deelname gra tis. De 20 km. lange route voert o.m. langs de Oudheidkamer, die vanaf 11.00 uur tegen gerededuceerd tarief te bezichtigen is. 11.00-12.00 uur: Stratenloop in Soest-Zuid (A.V. Pijnenburg) Recreatieloop over max. 4500 meter. Deelname 2,50. Inschrijven aan de start, bij R.K. kerk Willibrordusstraat. Parcours: Willibrordus- straat, Oude Utrechtseweg, Braamweg, Ericaweg, Plasweg, Willibror dusstraat. Iedere aankomende krijgt een herinneringsmedaille. 11.00 16.00 uur: 'Spel zonder grenzen' op de Eng (Jeugdzorg) Behalve de zeephelling en het waterbad met vier nieuwe spelen. Ge speeld wordt in twee leeftijdscategorieën (12 tot 15 jaar en 16 jaar en ou der). Ploegen kunnen bestaan uit 5 personen. Inschrijfgeld 10,-. Na af loop lustrumherinnering voor alle deelnemers. Prijsuitreiking om 17.00 uur door burgemeester P. Scholten in een van de tenten op de Eng. In lichtingen: tel. 17615 (De Vangrail, Johan Baks of Wim Paauw). Kunstmarkt op de Eng (Artishock) Als onderdeel van driedaagse kunstmanifestatie "Kuituur in de luur". Met vele tientallen kraampjes met kunstnijverheid, beeldende kunst, etc. 12.00 -16.00 uur: Kinderfeest ('De Vrije Teugel') Groot kinderfeest voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Met groot opdrachten- spel, clowns, schapen scheren, etc. 16.00 uur: Prijsuitreiking door burge meester P. Scholten. 9.30-16.00 uur: Oranjefeest aan de Bosstraat (Eldorado en Duinbak) Aan de Bosstraat vindt een compleet feestprogramma plaats, rondom de manege Eldorado, stal Duinbak, Cafe Bosch en Duin en de voetbal vereniging SEC. 9.30 uurBehendigheidsrit voor paarden en pony's. Opgave bij Eldorado en Duinbak. 11.30 uurDemonstratie hondenvereniging Zoys bij Eldorado. 12.00 uur. Fietscrossdemonstratie bij cafe Bosch en Duin, met o.a. re cordpoging springen over 15 man. 12.00 uur: Koetsen en paardentocht, start bij stal Willemshoeve aan de Jachthuislaan, via Park Vredehof. Regentesselaan, Nieuwerhoekplein, Burg. Grothestraat, Van Weedestraat, Steenhoffstraat, Molenstraat, Nieuweweg naar de Bosstraat. Vanaf gemeentehuis met Bronswerk- muziekkorps. Bij Eldorado show van koetsen en paarden. Bronswerk concerteert op SEC-terrein. Iedereen kan deelnemen. 13.30 uur: Slipjacht Jachtvereniging Soestdijk in de Lange Duinen. Aan komst aan de Bosstraat ca. 14.00 uur. 14.00 uur: Voetbalwedstrijd tussen Soest en Baarn op het SEC-terrein, met een selectie van de 12 beste voetballers van Soest. Speeltuin voor de kleintjes bij café Bosch en Duin. 14.30 uur: Paardenfeest bij Eldorado, o.a. springcadrille, carroussel, voltige, hogeschool dressuur, demonstratie trekpaarden, circuspony! voetbalwedstrijd paarden. 16.00 uur: De "Bijna Binnen Band" treedt op bij Bosch en Duin. En verder: Paardenportrettist, hoefsmid, ringsteken bij Eldorado. Ten toonstelling Vogelvreugde in SEC-kantine 14.00 uur: Speelfilm (Molensoos) Film met Jerry Lewis. De Molensoos organiseert aktiviteiten voor jongeren vanaf 16 jaar. Toegang: Leden 2,50; niet-leden 5,--. 20.00 uur: Volkszang in de Petrus en Pauluskerk M.m.v. het Paleiskoor en "Sursum Corda," o.l.v. dirigent L. J. Meijer. 20.00 uur: Popgroep (Molensoos) Voor de jeugd vanaf 16 jaar. Toegang: leden 2,50; niet-leden 5,--. 20.00 uur: Discofeest ('De Vrije Teugel') Voor de tieners vanaf 13 jaar. Toegang: 3,--. 21.00 uur: Lampionoptocht Start bij De Open Hof, Dalweg/hoek Veenbesstraat. Voorafgegaan door de muziekkorpsen "Lisiduna" uit Leusden en PVO uit Soest. Route: Veenbesstraat, Varenstraat, Weegbreestraat, Dalweg, de Ak keren, Klaarwaterweg, Titus Brandsmastraat, Wiardi Beckmanstraat, Gerrit v.d. Veenstraat, de Akkeren, Klaarwaterweg, Haverweerd. 1HBBOBBBBBBBBBHBBBBBH BMOQOWOW Alleen donderdag Alleen donderdag Vers gebrande 250 gram van m voor KILO van 11.98 voor In de brief waarmee ik werd uitgeno digd voor een sollicitatiegesprek ston den de namen vermeld van de funktio- narissen die mij zouden ontvangenvijf dames. Ik kon me moeilijk voorstellen dat ze het 'safety is in the number' (in beter Nederlands 'het is veiliger als er maar veel zijn') als uitgangspunt had den gehanteerd. Zij speelden een thuis wedstrijd en bovendien zouden ze kun nen weten dat ik niet overal als een ge vaarlijke gek bekend sta. Het zou een demonstratie kunnen zijn, maar ook dat kon ik moeilijk geloven. Een sollicitatiegesprek is niet de meest geschikte gelegenheid voor dergelijk stuntwerk. Er hangt voor beide partij en te veel van af en die leden van het gezelschap die ik kende, waren niet van die uitgesproken 'Wij vrouwen ei- sen'-typen. Dat doen ze wel, maar het straalt er niet uit de verte al van af, wat gebeurt als het hun hele doen en la ten beheerst. Het zijn gewoon aardige mensen waar best mee samen te wer ken valt. Mijn aanvankelijke voorne men om de sollicitatie in te trekken, heb ik dus niet uitgevoerd en op een koude voorjaarsmorgen werd ik een klein, warmgestookt kamertje binnen geloodst, waar de vierschaar met ex tra versterking zich zo geposteerd had, dat iedereen mij gedurende het gehele gesprek goed zou kunnen observeren. Handen schudden, korte inleiding en alsof de vergadering met gebed ge opend zou worden, zei eventueel toe komstige cheffin, nadat ze de kring vluchtig gemonsterd had: "Zullen we dan maar beginnen?" Zonder poespas borrelden de vragen her en der naar boven. Het viel me op dat niemand echt de leiding op zich nam, dat de vragen toch als vanzelf in elkaar overliepen en dat niemand de ander in de rede viel. Toen ik na een vol uur weer buiten stond, realiseerde ik me dat het stel len van de vragen aanzienlijk minder tijd in beslag genomen had dan het be antwoorden ervan. Dat is op zichzelf wel logisch, maar wie veel vergadert weet dat het er bij mannen onder el kaar wel anders aan toe kan gaan. Ook merkte ik op straat pas dat de vragen zelf zonder uitzondering ter zake wa ren geweest en dat er geen minuut ver spild was met onnodig geouwehoer of dikdoenerij. Mannen kunne c zo neerbuigend zeggen dat de aanwezigheid van vrouwen de sfeer op een vergadering ten eoede komt. Hun mannelijk superioriteitsge voel fluistert hen in dat het iets te ma ken heeft met huiselijkheid. Toegeven dat vrouwen,, juist op vergaderingen, meestal veel puntiger en zakelijker zijn, is veel moeilijker. Ik ben om meer dan één reden blij dat ik geen vrouw ben die door vijf mannen onder handen ge nomen werd. Koninginnelaan 48 Soest 02155-12245 erkend TBBS-UNETO Specialisten in: electronische systemen luid- en stil alarm stil-alarmaansluiting v.a. 30,- per maand bouwkundige systemen hang- en sluitwerk rolluiken/hekken onbreekbare beglazing traliewerken vloer- en inb.kluizen inbraakwerende deuren 02155-18023 F.C.Kuyperstraat 28a, Soest Lees (op pag. 6) hoe een Peters-taxatie u handen vol geld bespaart, jfc Peters bv voor wonen in de groene zone.

Soester Courant | 1984 | | pagina 1