Pub 50 jaar geleden in Soest Keuken ShowSoest Leer-suède Schipper Winkelkring Van Weedestraat mikt op rozen en stuivertjes Winkelkring Van Weede straat biedt Soester ver enigingen 'standplaats' Grote campingshow in bos Birkhoven 28, 29 en 30 april Zaterdag 12 mei a.s.Rozendag Barbecues Alcaotaraen Suèdezet vraagt: uw aandacht: voor: Openbare commissie vergaderingen DEELNAME-FORMULIER STUIVERTJESMARKT voor jongens en meisjes 7-14 jr. i i Karei? is stokbrood Q halen bij BAKKER BRAM oo»a»vo»««s Nieuw Emanuelle! vrijetijdskleding óe S9' 27 april 1934 WOENSDAG 25 APRIL 1984 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE Woensdag 25 aprilcommissie onderwijs. Dinsdag 1 mei: commissie algemene bestuurszaken. Dinsdag 1 mei: Commissie ruimtelijke ordening. Woensdag 2 meicommissie bedrijven en personeelszaken. Donderdag3 mei:commissie financiën. De openbare vergaderingen worden gehouden in de commissiekamers van het gebouw gemeentewerken en beginnen om 19.30 uur. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de agenda's en de stuk ken inzien. Men kan ook telefonisch informeren welke agendapunten aan de orde komen. Verder kan men alle informatie krijgen over de mogelijkheid om van spreekrecht gebruik te maken tijdens de vergaderingen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. De winkeliers van de Van Weedestraat, verenigd in de "Winkelkring" hebben een opmerkelijk initiatief genomen ten gunste van het verenigingsleven in Soest. Om de activiteiten onder de aandacht van het publiek te brengen biedt de Winkelkring de verenigingen een standplaats aan, en wel op het trottoir voor het hoofdkantoor van de Ned. Middenstandsbank, Van Weede straat 10. Op die manier krijgen de verenigingen de mogelijkheid, aldus de Winkel kring, de verschillende doelen die zij nastreven beter te realiseren, zoals: - de naambekendheid van de vereniging en van de activiteiten vergroten; - het werven van nieuwe leden en donateurs - het verstevigen van de verenigingskas door de verkoop van niet-com- mercieel gebonden artikelen. De standplaats is voor de verenigingen beschikbaar op vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur (koopavond) en op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Als de animo van de verenigingen te gering blijkt, dan behoudt de Winkel kring zich het recht voor om van medewerking af te zien. Mochten zich. méér gegadigden voor dezelfde tijd melden, dan beslist het lot en wordt er" eventueel een uitwijkdatum vastgesteld. De Winkelkring zal er in elk geval voor zorgen dat er steeds op tijd twee kramen klaar staan, die na afloop weer worden verwijderd. Uiteraard dienen de verenigingen zelf te zorgen voor het schoonmaken van de stand plaats. Wie interesse heeft kan kontakt opnemen met de secretaris van de Winkel kring, de heer H. E. J. Smit, Van Weedestraat 227, tel. 14152 (tijdens kan tooruren). Als u aan een nieuwe keuken denkt, komt u dan eens naar onze toonzaal. Keukens in wit/grijs of beige/bruin kunststof, maar ook modellen in klassiek eiken. Industrieweg 12, tel. 02155-10304 (Ind. terrein, zie ANWB-borden) Ook zaterdags van 9 tot 16 30 uur. In Soest Op Camping De Bokkeduinen en op het terrein van Bosbad Amersfoort, beide gelegen in het uitgestrekte bos Birk hoven, organiseert de ASLOS, de Amersfoortse Stichting voor Sport en Recreatie een grote Campingshow. Op 28, 29 en 30 april a.s. kan men voor een entree van slechts 3,-- tussen 10 en 16 uur tenten, caravans, vouwwa gens en allerlei andere campingbeno digdheden bekijken en zelfs kopen. En is 'een dag te kort, wel dan kunt u uw kaartje bewaren en gratis terug komen. En een dag kon inderdaad wei eens tekort blijken te zijn, gezien de vele aktiviteiten die georganiseerd worden. Zo zorgen de Amersfoortse Scouting groepen voor een geweldige manifes tatie. Slechts een paar voorbeelden: een kabelbaan, varen met zelfgebouw de vlotten, als u dat te weinig stabiel is, dan kunt u varen met een kano, ze bouwen een fietshindernisbaan en u kunt pionieren met een tafelvuur. Op zondag bemannen zij een immens luchtkussen en op maandag organi seren zij voor het publiek een grote tienkamp. U kunt uw handvaardigheid toetsen en zonodig laten bijstellen, er is een scouting-tentenshow en u kunt zien hoe scoutinggroepen hun dagen Twee bromfietsen uit een gezin gestolen Een familie aan het Tromslagerpad bewaart waarschijnlijk geen vrolijke herinneringen aan het afgelopen week einde. Op hetzelfde tijdstip werden twee bromfietsen die bij het huis stonden geparkeerd gestolen. Bij de politie werd aangifte gedaan. Inbraak Beetzlaan Bij een inbraak in een woning aan de Beetzlaan heeft de onbekende dader voor een bedrag van 3000 gulden aan sieraden buitgemaakt. Hij kwam het huis binnen door het slot van de bij keuken te forceren en haalde o.m. een hele slaapkamer overhoop. De bewo ners deden aangifte bij de politie. doorbrengen. Verder rijdt er drie da gen lang een paardetram door het bos. Iedere dag zijn er bands, streetor- kesten en zelfs draaiorgels aktief. U kunt uitrusten op terrasjes en zo in alle rust kijken naar bijvoorbeeld op zaterdag de demonstratie parachute springen of naar de verrichtingen van de 'Skyriders' met hun gemotoriseerde 'hanggliders'. En op zondag kunt u de kunsten bewonderen van het Yamaha- fietscrossteam en rustig toekijken hoe anderen tegen vieren de lucht in moe ten met een heteluchtballon. Maar op koninginnedag moet het publiek zelf in beweging komen als Sportschool Boersma met life muziek Aerobic-dan cing demonstreert. Kortom er is veel te zien maar zeker ook veel te doen op de grote Campingshow in Amersfoort. Overigens is een bezoek aan de Cam pingshow prima te combineren met de andere attracties in Birkhoven. Met bijvoorbeeld het Dierenpark Amers foort, café-restaurant Het Witte Huis of met een lunchpauze in het Panne- koekrestaurant De Kabouterhut. Wie op zaterdag 12 mei a.s. in Soest gaat winkelen moet zeker niet verzuimen een kijkje in de Van Weedestraat en directe om geving te nemen. Traditioneel heeft de winkelkring Van Weede straat aan de vooravond van Moederdag weer iets bedacht waar mee de gezamenlijke winkeliers hun aandacht en belangstelling voor "Koning Klant" nadrukkelijk willen accentueren. Evenals in voorgaande jaren staan ook in '84 de Soester dames, moeder of geen moederdie dag tussen 10.00 en 15.00 uur weer centraal. Voor iedereen een fraaie warm gekleurde rode roos, voorzien van een visitekaartje namens de organiserende leden van de winkelkring Van Weedestraat. Een gebaar waarmee in '81 voor het eerst werd begonnen, en dat zoveel waardering vond dat de Aalsmeerse rozenkwekers rond moederdag jaarlijks op een forse bestelling kunnen re kenen. Het "uitpakken" van de Win kelkring Van Weedestraat be perkt zich echter niet uitslui tend tot het gratis verstrekken van moederdagrozen. Inbraak in caravan Een bewoner' van' hét Choristenpad meldde dé politie dat onbekenden in het afgelopen weekeinde zijn stacaravan, die aan het le Heesterlaantje gepar keerd stond, met een bezoek hadden vereerd. De buit bestond o.m. uit gas flessen, drukregelaar, waterpomp, waterpas en een kogeldrukmeter, met een gezamenlijke waarde van ruim 600 gulden. Inbraak Albert Cuyplaan Vermoedelijk met behulp van een val se sleutel heeft een inbreker zich in het afgelopen weekeinde toegang verschaft tot een woning aan de Albert Cuyp laan. Hij verdween met een groot aan tal voorwerpen, zoals sieraden, geld, een fototoestel en een filmcamera, een kentekenbewijs en een rijbewijs, als mede bankpasjes en wat etenswaren. De gezamenlijke schade wordt geschat op 1500 gulden. Spoilers gestolen Een bewoner van de Gallenkamp Pels- weg kwam in het afgelopen weekeinde tot de onaangename ontdekking dat on bekenden van zijn auto zowel de achter klepspoiler als de voorspoiler van zijn en de verbredingsset van de achter wielen hadden gestolen. De wagen stond voor de deur van het huis geparkeerd. De schade bedraagt ca. 435 gulden. Stuivertjesmarkt Ook dit jaar worden jongens en meisjes in de leeftijdsgroep tus sen 7 en 14 jaar heel bijzonder bij de ouverture van het moe- derdaggebeuren betrokken. Er komt voor deze jongelui weer een Stuivertjesmarkt. Een ty pische markt voor kinderen. Tegen betaling van een bedrag van 5 centen, een stuiver dus, krijgen ze die dag op straat een bescheiden verkoopruimte toegewezen. In deze aflevering van de Soes ter Courant is een aanmel dingsformulier opgenomen dat, ingevuld en wel, vóór 9 mei a.s. bij het kantoor van de Soes ter Courant moet worden inge leverd, waarna een "vergun ning" in ontvangst kan worden genomen. Normaliter krijgt iedere aan vraagster of aanvrager een plaatsje toegewezen. Het is echter niet onwaarschijnlijk dat, evenals vorig jaar, de vraag naar verkoopruimte groter is dan het aantal beschikbare plaatsen. Mocht dat 't geval zijn dan geldt: wie het eerst komt is bij de gelukkigen. Evenals in het volwassen be drijfsleven hebben ook de jeug dige ééndags-ondernemers te maken met "vestigingsvoor waarden." Zo mogen bijvoor beeld onder geen enkele voor waarde dieren die hun eigen dom zijn te koop worden aangeboden. Het karakter van de Stuivers- markt is ludiek en daar moet ook het assortiment artikelen dat ter verkoop wordt aange boden op zijn afgestemd. Zelfgemaakte tekeningen, pop- penkleertjes, overheerlijke koekjes of appelgebak bij moe der uit de keukenoven, stickers, plaatjes, stekjes van planten, kortom alles waarmee jongens en meisjes als hobby bezig kun nen zijn." Wat de betrokkenheid van de kinderen betreft is het bestuur van de Winkelkring Van Wee destraat van de gedachte uit gegaan dat de jeugdige markt kooplieden met de winst van het geïnvesteerde stuivertje een bijdrage kunnen leveren tot het in materieel opzicht sla gen van Moederdag. Niet ieder kind beschikt over voldoende zakgeld om voor moederdag een aardig kado te kopen. In de dagen die aan moederdag voorafgaan kunnen ze zich met de produktie van de te verkopen artikelen bezig houden, op de verkoopdag zélf zit 't ér dik in dat er een winstje wordt gemaakt en daarvan kan een gemaakt en daarvan kan een geschenk(je) voor moeder dag worden gekocht. Iedereen heeft gelijke kansen om zater dag 12 mei iets te gaan onder nemen. Ook rozen voor Bejaardencentra Blijft over de vraag wat de vol wassen ondernemers gaan doen met de vijftig maal vijf ont vangen staangeldstuivertjes. Ook daarvoor heeft men een uitstekende bestemming. Aan gevuld met een financiële do natie van de leden van de Win kelkring Van Weedestraat worden er zaterdagmiddag 7 mei a.s. rozen afgeleverd bij de Soester bejaardencentra. Wat de organiserende win keikring betreft mag er zondag 13 mei a.s. geen Soestermoe- der worden vergeten. Jan Mets 'Bij ons snij je je niet in de vingers' Jan Mets zou Jan Mets niet zijn als hij niet met een stuntje op zaterdag 12 mei a.s. de aandacht zou trekken. Die dag een stukje buitengebeuren in de vorm van een miniatuur kaasmarkt, met (le nadruk op jonge en jong be legen kaas. Iedere klant die een bestelling plaatst van een pond of een kilogram kaas van een van beide kaassoorten wacht van buitenkansje. Een buitenkansje waar hij of zij zelf iets voor moet doen. Ter plekke mag men zelf het kaasmes ter hand nemen en de geplaatste bestelling aan snijden. Wie op 5 gram na het juiste gewicht heeft aangesne den mag de bestelling gratis mee naar huis nemen. Jan Mets, altijd iets bijzonders. Ik heet: Ik ben een jongen/meisje en ik benjaar. Ik woon aan denr. I en ons telefoonnummer isI Ik breng dit formulier snel naar de Soester Courant, en I ik betaal m'n stuiver voor 't kraampje. Als ik te laat kom i zijn de vergunningen al allemaal verkocht. Ik weet, dat ik geen dingen mag verkopen die in de win- kels worden verkocht. Overhees Opengebroken auto aangetroffen In het bos langs de Soesterbergsestraat trof de politgie vorige week tijdens de surveillance een auto aan, die bleek te zijn opengebroken. Vermoedelijk werd de dader bij zijn werk gestoord, want in de auto trof de politie nog een tas met waardevolle voorwerpen aan. De eigenaar van de auto meldde zich enige tijd later aan het bureau. Bromfietser aangehouden Op de Ossendamweg hield de politie vorige week een 16-jarige jongeman uit Soest aan, die over de hoofdrijbaan reed. Bij de achtervolging trachtte de jongeman zich nog te verbergen in een garage aan de Schoutenkampweg, maar de politie kon hem toch in de kraag grijpen. De bromfiets werd voor technisch onderzoek in beslag geno men. Inbraak Torenstraat In het vorige weekend werd een in: braak gepleegd in een woning aan de Torenstraat. De dader kwam het huis binnen door het openbreken van een badkamerraam op de eerste verdie ping, dat hij via het platte dak van de keuken kon bereiken. Hij doorzocht de gehele woning en verdween met ge luidsapparatuur, een aantal sieraden en enige persoonlijke papieren. Bij de politie werd aangifte gedaan. Wijde katoenen zomerrokken 2 kleuren v.Weedestr.59 tel.12424 Soest (ook op gas) HOUTSKOOL en div. ACCESSOIRES Koninginnelaan 48 Soest 02155-12245 Bontbewaring Moderniseren - Repareren Korte Bergstraat 12-14 Amersfoort Tel. 033-15283 1e zijstraat links voorbij 't Grand Theatre Als raadslid bedankt. Er is in de laatste tijden wel de noodige wisseling in de samen stelling van onzen raad. Na de heer Busch, is het thans Mej. Funke, die voor het lidmaatschap van den Soester raad heeft bedankt, zulks wegens vertrek naar Hilversum. Door dit bedanken is het eenige dameslid uit onzen raad verdwenen en daarmee ook de Vrijz. Dem. Partij. Als gevolg van de wijziging in de Kieswet is het thans weer de heer Busch die naar voren komt. Hij is het namelijk, die als no. 1 voorkomt onder de personen welke thans geen zitting hebben, voorkomende op de lijst van 'Algemeen Belang'. Na den heer Busch volgt de heer Mulder van Soesterberg en als no.3 de heer Haver. Kennende de gevoelens van den heer Busch, kunnen wij mededeelen, dat de mogelijkheid niet is buitengesloten, dat hij weder om als lid van den raad zal zitting nemen. Gemeentelijke keuringsdienst Overzicht over de maand Maart 1934. Geslacht op de N.V. Centrale Slachtplaats: 50 runderen, 5 paarden, 1 pink, 11 vette kalveren, 10 nuchtere kalveren en 103 varkens. Huisslachtingen: 1 pink, 3 vette kalveren, 1 geit en 20 varkens. Goedgekeurd onder voorwaarde van verkoop in 't klein onder toezicht: 1 rund. Tuberculose kwam voor bij: 6 runderen en 7 varkens. Uit nood ge dood werden 2 runderen en gestorven 6 nuchtere kalveren, 1 varken en 2 schapen. Afgekeurde geheele dieren: 1 rund, 6 nuchtere kalveren, 2 varkens en 2 schapen. Aan organen werden afgekeurd: Van Runderen: 8 longen, 1 hart, 19 levers, 3 nieren, 1 uier en 6 lymphklieren. Van Varkens: 12 longen, 1 hart, 1 lever, 2 nieren, 7 lymph klieren en 11 kilogram ongesmolten vet. Van Paarden: 2 longen, 1 hart en 2 nieren. Tegen een viertal personen werd proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van den Vleeschkeuringswet. Tegenvaller Zondagmiddag werd de politie medegedeeld, dat op de Vredehofstraat een man van zijn rijwiel was gevallen en deswege niet meer in staat was zijn weg naar Amsterdam te vervolgen. Spoedig bleek, dat het deze persoon te doen was om door de politie per auto thuis gebracht te wor den, welk plan echter in duigen viel, zoodat hij genoodzaakt werd op ei gen gelegenheid naar zijn woonplaats te gaan. Jubileum Gemeente-Secretaris Zooals reeds eerder door ons gemeld, herdenkt de heer J.G.A. Baten burg 1 mei a.s. den dag, dat hij 25 jaar geleden als ambtenaar ter secretarie in onze gemeente werd aangesteld. Dien dag zal des morgens te 11 uur een buitengewone zitting van den Gemeenteraad plaats heb ben, waarin de Burgemeester een feestrede zal uitspreken. Tevens hebben verschillende ingezetenen zich tot een huldigings comité gevormd, om vanuit de burgerij eveneens een hulde aan den jubilaris te brengen. Zij, die hieraan wenschen mede te werken, worden verzocht hun bijdrage voor Zaterdag 28 April te doen bezorgen aan het Verkeershuis of te doen overschrijven op giro-rekening 178814 onder vermelding van Jubileum-bijdrage Vliegongeval Vorige week is het Fokker vliegtuig D 16, bestuurd door Luit. v.d.Giesen van de Luchtv.afd. alhier, op Waalhaven in aanraking ge komen met een paal. De bestuurder trachtte het vliegtuig nog op te trekken, wat hem niet gelukte. Het toestel werd totaal vernield. Luitenant v.d. Giesen bleef ongedeerd.

Soester Courant | 1984 | | pagina 5