S.E.C. verliest onverdiend Traditionele toernooien-reeks bij S.O.Soest 'S.O. S€|0St/ Soest met lege handen terug uit Hilversum VVZ'49 verspeelt punt in laatste sekonde:2-2 SPORT SPORT SEC verliest voorlaatste wedstrijd DVS verslaat koploper Ook dit jaar: 1926 I S.O.Soest Al geen loon naar werken! Jeugdvoetbal VVZ'49 WIELERCROSS Soester fiets- crossers naar Alm ere - Stad WOENSDAG 2 ME11984 SOESTER COURANT PAGINA 15 ZONDAGVOETBAL Zondag ontving SEC op het sportcom plex aan de Bosstraat het team van Scherpenzeel. Voor beide teams een be langrijke wedstrijd, want de winnaar zou volop kampioenskansen blijven be houden. SEC-trainer Luc Bijker had Jos van Rouwendaal in het centrum van de verdediging geposteerd om de top scorer van Scherpenzeel Eric Willaerts uit te schakelen. Scherpenzeel begon de wedstrijd met de wind mee. Beide ploegen begonnen voorzichtig met SEC in een wat meer aanvallende rol. Toch gaf Scherpenzeel al in de 3e minuut te kennen dat men met hun speelwijze rekening moest houden. Een snelle uitval van Scherpen zeel deed de bal bij Harold Teske be landen die maar net voorlangs het SEC- doel schoot. Toch was SEC de betere ploeg. In de 8e minuut was men dich bij de openingstreffer, maar het schot van Wim Altenaar ging net naast. Het bleef een boeiende strijd, met een iets sterker SEC. In de 30e minuut liet Eric Willaerts zien hoe gevaarlijk hij kan zijn. Hij wist zich vrij te spelen en kwam alleen voor SEC-doelman Erik Heemskerk. Deze wist het schot van Willaerts echter goed te pareren. Kort voor rust was Bert Holwarda nog dicht bij een doelpunt, maar hij zag zijn kopbal naast het doel gewerkt. Na de rust zag men een feller SEC, dat Scherpenzeel steeds verder in de ver drukking bracht. In de 50 e minuut was SEC weer dicht bij een doelpunt. Een misverstand tussen een verdediger en de doelman van Scherpenzeel leidde er toe dat Theo Altenaar de bal weg kon tikken en voor het doel kon brengen. Er was daar echter geen me despeler die het karwei kon afmaken. De druk van SEC werd steeds heviger en de verdediging van Scherpenzeel wist vele malen niets anders te doen dan de bal maar ver weg te trappen. In de 60e minuut kopte Ronald de Rooij uit een voorzet van Tim Torsing de bal maar net naast het doel. Zeven minuten later weer een goede kans voor SEC toen Ronald de Rooij rakelings over het doel schoot. In de 74e minuut gaf Robby Embriqs een goede pass op Tim Torsing die zijn harde schot gekeerd zag door een prachtige redding van de Scherpen- zeel-doelman. Twee minuten later probeerde Theo Altenaar het weer met een hard schot, doch ook dit werd be kwaam gestopt. In de 80e minuut weer een goede kans toen Theo Altenaar een hard schot loste dat tegen de paal be landde. SEC was in die fase oppermachtig, doch het kleine beetje geluk ontbrak. En zo als dat dan vaak gaat: de tegenpartij scoort. In de 81ste minuut werd de bal weer eens vanuit de Scherpeneel ver dediging hard naar voren getrapt." De bal belandde bij Eric Willaerts en deze liet toen zien waarom hij top scorer is. Snel stevende hij met de bal op het SEC-doel af en met een goede schuiver passeerde hij de SEC-doel man: 0-1. Een behoorlijke domper voor SEC, dat zich echter door deze achterstand niet ZATERDAGVOETBAL Ook tegen Bloemenkwartier kon SEC afgelopen zaterdag niet tot winst ko men. Met Piet van Hunen als laatste man in plaats van de geschorste Je roen de Wolf begon SEC aan deze wed strijd, waarvoor niets meer op het spel stond. SEC keek al snel tegen een achterstand aan. Een hoekschop werd door de SEC- achterhoede verkeerd beoordeeld en de voorstopper van de Hilversummers had geen enkel probleem om de bal achter Wim van de Veen te koppen. SEC ging ten aanval en er ontstonden enkele mogelijkheden voor de groen- witten, maar Rinie Jasperse zag zijn schot na een goede één-twee met Albert Posthuma gekeerd. SEC kreeg toch in de eerste helft een tweede tegenslag te Incasseren. In de 44e minuut een aanval van Bloe menkwartier. De rechtsbuiten schoot slecht in, maar een van de meeopge- komen voorwaartsen van Bloemen kwartier wist alsnog de bal langs Van de Veen te schieten. De tweede helft een fel aanvallend SEC met Martin Jansen voor Albert Posthu ma, maar keer op keer wist SEC de ge boden mogelijkheden niet om te zetten in doelpunten. Erwin Meerding en Ruud Teerlink zagen hun schoten ge keerd en ook een kopbal van Henk van Essen trof geen doel. En zoals zo vaak werd het aanvallen niet beloond, inte gendeel. Bloemenkwartier liep uit naar 3-0 na een snelle counter. Dat wa ren tevens de laatste wapenfeiten van deze niet al te beste wedstrijd, die onder zomerse temperaturen gespeeld werd. Voor SEC rest nog de laatste wedstrijd a.s. zaterdag in Barneveld en dan zit de niet best verlopen competitie '83-'84 er op. Foto: Goos van der Wilt. Bert Holwarda (SEC) in volle vlucht, nadat zijn schot door de keeper van Scherpenzeel is gestopt. liet ontmoedigen. Nog feller werd er op de aanval gespeeld. Bert Holwarda werd vervangen door Joop Abbel. SEC wist zich met goed voetbal weer kansen te creëren. In de 85 minuut loste Tim Torsing een hard schot op doel dat door de doel man net naast getikt werd. Nog in dezelfde minuut was Jos van Rouwen daal dicht bij een doelpunt, doch hij zag zijn kopbal net naast het doel ver dwijnen. Het sterke opdringen van SEC zou hen toch nog verder noodlottig wor den. In de 88e minuut ging Bernhard Renes over rechts goed door. Hij tikte de bal door naar Renes, die op zijn beurt de bal doorspeelde naar de vrij voor het SEC-doel staande Willaerts, die daarop geen enkele moeite had de bal in het doel te tikken 0-2. De nederlaag stond nu wel vast, al wilde SEC er nog geen genoegen mee nemen. In de 90e minuut kreeg SEC een vrije trap te nemen. Tim Torsing speelde kort op Ronald déRooij, die met een hard schot 1-2 liet aafitekenen. In de tijd die scheidsrechter H.Scholten uit Amsterdam bij trok wegens blessu res bleef SEC het proberen. In de 93e minuut was er dan toch nog bijna de gelijkmaker. Een hard schot van Tim Torsing kon nog net door een verdediger van de doellijn worden gekopt. Direct daarop floot de scheidsrechter voor het einde van de wedstrijd. Zo leed SEC gezien de spelverhoudingen binnen het veld een onverdiende neder laag. SEC speelde deze middag zijn beste wedstrijd sinds de winterstop, maar zo bleek maar weer eens dat goed voetbal niet altijd beloond wordt. ZAALVOETBAL DVS/Roel B's Haarmode heeft in een spannende wedstrijd de tot dusver nog ongeslagen koploper De Wieken uit Rhenen met 5-4 verslagen. De Wieken begon de wedstrijd goed door al na 5 minuten de score te openen en had op dat moment het beste van het spel. Voor DVS was dat een reden om agressiever te spelen en om fel ler op de bal te jagen. De Wieken raak te hierdoor van slag en DVS werd nu gevaarlijker. DVS combineerde goed en dit resul teerde in drie fraaie doelpunten van Johan Aalderink. Door het hoge aan- vangstempo moest DVS hierna een stapje terug doen. Dit had tot gevolg dat er verdedi gend een aantal fouten werd gemaakt. De Wieken profiteerden van deze fouten, zoals men van deze kampioensploeg kon verwachten. Binnen 5 min. was de stand weer in evenwicht. Ruststand 3-3. De tweede helft gaf een zeer enerve rend spelbeeld te zien. DVS nam het heft weer in handen en kwam al vlug via René Ribberink op een 4-3 voor sprong. De Wieken speelde nu alles op de aanval en na 10 minuten was de stand alweer gelijk. De Wieken zag nu winstkansen en bleef de DVS-defensie onder druk zet ten. Maar zoals wel vaker viel het doelpunt aan de andere kant. De altijd op zijn kans wachtende Jan v.d. Wielen kreeg de bal op eigen helft aangespeeld, omspeelde eerst een ver dediger en vervolgens de keeper en plaatste de bal tenslotte in het lege doel: 5-4. Na deze voorsprong kreeg DVS het erg moeilijk en moesten alle zeilen worden bijgezet om de voorsprong vast te houden. Dat dit lukte is te danken aan de enorme inzet van de gehele ploeg en in het bijzonder aan het goede kee perswerk van Robert de Boer. Óndanks deze winst voor DVS/Roel B'S Haarmode heeft de uitslag geen verde re gevolgen voor de stand. DVS blijft middenmoter en De Wieken is de vrij wel zekere kampioen. Slotavond klaverjassen bij SEC Op maandag 7 mei organiseert SEC de slotavond klaverjassen, seizoen 1983/ '84, in het clubhuis aan de Bosstraat- westzijde. Leden, donateurs, begun stigers en leden van de supportersver eniging "Groen/wit" met hun introdu cees zijn wederom hartelijk welkom. Aanvang 20.00 uur. Inschrijfgeld 2,50 P-P- De uitslag van 2 april j.1., met 56 deel- nemers/sters, was als volgt: 1. Mevrouw Grift Sr. 5875 2. Mevrouw N. Hornsveld 5708 3. Frits van de Pol 5607 4. Mevrouw E. van Breukelen 5356 5. Mevrouw Hulsman 5225 6. Hr. W. Dorresteyn 5007 7. Jan Maassen 4946 8. Leo van Breukelen 4900 9. Evert Grift 4873 10. Hr. de Rosa 4866 11. Mevrouw Burgstede 4847 12. Hr. van Soelen 4833 Als Soest al eens min of meer negatief in de landelijke pers genoemd wordt dan ligt dat in ieder geval niet aan de sport Organisatie Soest. Juist dankzij de ze vereniging geniet onze gemeente in voetballend Nederland, en dan met name wat de jeugd betreft, een uitste kende naam. Jaarlijks, nu al weer voor het 14e achtereenvolgende jaar, wordt er in de maanden mei (als de competi tie goeddeels achter de rug is) en augustus (vlak voor de nieuwe compe titie begint) een reeks toernooien geor ganiseerd waar de jeugd van vele verenigingen in den lande naar uit kijkt. Het betreft dit keer liefst elf speeldagen, waarvan er dan één (als deze krant uitkomt) al achter de rue is: het onderling jeugdtoernooi op Koninginnedag. Het S.O.Soest-complex aan de Bos straat is in die dagen het "strijd"toneel van bijna 1600 voetballers en -tjes (131 elftallen) van 33 verschillende vereni gingen uit het hele land. Ze komen uit de naaste omgeving, zoals Bunschoten, Baarn, Bilthoven en Utrecht, maar ook uit Groningen, Heerenveen, Oldenzaal, Denekamp, Urk, Haarlem, IJmuiden, Amsterdam en Rotterdam. De toernooien verlopen vlekkeloos en daaruit blijkt dat er een uitstekende organisatie achter zit. De regie berust vanaf het begin bij Theo Westerveld, die niet alleen uitstekende relaties heeft bij en met al die clubs, maar ook het talent om talloze medewerkers nu al vele jaren aan zich te binden zodat alle deelnemers met genoegen naar de S.O.Soest-toernooien komen en ook graag volgend jaar weer van de partij willen zijn. Onder zijn supervisie wordt ook een toernooi-boekje samengesteld en ge drukt, waardoor de bezoekende vereni gingen een perfect overzicht hebben van alle te spelen wedstrijden en de aanvangstijden. Koninginnedag Zoals gezegd is j.1. maandag, 30 april, het onderlinge jeugd-toernooi gehou den waaraan B- en C-junioren en D-, E- en F-pupillen deelnamen. Alles bij elkaar 23 elftallen, die in totaal ruim veertig wedstrijden speel den. Zaterdag 12 mei Dan komen de twee "laagste" B- en C-elftallen aan bod van IJsselmeervo- gels uit Bunschoten; UW uit Utrecht; Zwaluwen Vooruit uit dezelfde stad en uiteraard Soest. Zondag 13 mei Daags daarna wordt er een onderling senioren-toernooi gehouden, waaraan acht elftallen deelnemen. "Soest" kent een rubriek "beste seniorenteam" (dit jaar het zevende) en alle andere teams zal er veel aan gelegen zijn, juist dit elftal te verslaan. Zaterdag 26 mei Zaterdag 26 mei spelen Al-junioren en F-pupillen om respectievelijk "de Ploeg" (uithet gemeente-wapen) en de trofee "3 Turven". De elftallen worden "geleverd" door Stormvogels uit IJmuiden; Sparta uit Rotterdam; BVC uit Bilthoven en "Soest". Zondag 27 mei De E-tjes (1 en 2) spelen om de "Ram melaar". De deelnemende verenigin gen zijn; Koninklijke HFC uit Haar lem; Xerxes en Excelsior uit Rotter dam Zeeburgia, DCG en Rood-Wit uit Amsterdam; Robur et Velocitas uit Apeldoorn en "Soest". Hemelvaartsdag 31 mei Nieuw is het "Stoppeltoernooi". Nieuw in zoverre dat het vroeger het "Mees ter Jansentoernooi" heette. De deelne mers komen dit jaar uit Amsterdam van DWS, DWV en Zeeburgia, uit Tiel, Theole, uit Hengelo van Tubantia; uit Denekamp van DOS'19: uit Amersfoort van Quick en uit Soest van S.O.Soest. Zondag 3 juni Deze zondag, de laatste toernooidag vóór de zomervakantie en zomerstop, spelen veteranen èn de allerjongsten, de F-jes. Naast clubs uit Amsterdam (DCG en Rood-Wit) uit Utrecht (UW) en Rotterdam (Excelsior), óók de plaatsgenoten SEC en Hees en "buur" Baarn. Inzet is de bokaal "Stokoud" voor de veteranen en het beeldje "Piepjong" voor de F-jes. Zondag 19 augustus Het nieuwe voetbalseizoen '84/'85 be gint voor "Soest" met een onderling senioren-toernooi waaraan weer acht elftallen deelnemen. Er zijn ongetwij feld nieuwe "formaties" die dan uitge probeerd worden. Zondag 26 augustus De hele toernooien-reeks, die op 30 april begon, wordt ook dit jaar weer afgesloten met wedstrijden voor Cl, Dl en El. Er nemen vijf verenigingen aan deel: t.w. Ajax en Zeeburgia uit Am sterdam; Feyenoord en Excelsior uit Rotterdam en "Soest". Gestreden wordt om de wisselprijs "La Prima Vera". Begintijden Op praktisch alle wedstrijddagen wordt begonnen om 10.00 uur. Vanwege de puike organisatie en het strikt in de hand houden van begin- en eindtijden, kan men er staat op maken dat om 16.00 uur de prijsuitreikingen plaats vinden. Dat alles maakt een bezoek aan het S.O.Soest-complex op één van deze dagen zeker de moeite waard. SPORTORGANISATIE SOEST Wisselprijs „Meester Jansen-Toernooi Wisselprijs „Branietoernooi' voor C-junioren Zaterdag 19 mei Deze zaterdag is de trofee "Branie" de inzet voor voetballertjes tussen 12 en 14 jaar; de Cl- en C2 elftallen. De deelne mers zijn van de verenigingen Blauw wit uit AmsterdamVolendam; Feije- noord uit Rotterdam; Quick'20 uit Ol denzaal; RCH uit Heemstede; Urk, DOS'19 uit Denekamp en weer S.O. Soest. Volendam is zes jaar lang de sterkste gebleken. Wisselprijs Pupillentoernooi „Het Lieverdje" Zondag 20 mei Om de wisselprijs "Het Lieverdje" strijden zondag 20 mei de Dl- en D2 pupillen van AFC en de Volewijckers uit AmsterdamFeyenoord en Excel sior uit Rotterdam; Volendam; Hee renveen; GVAV uit Groningen en "Soest". Afgelopen zaterdag speelde Soest Al de beslissende wedstrijd tegen D.O.S.A. 1. Ondanks goed spel en hard werken kon Soest de overwinning niet afdwingen en het was D.O.S. dat door de 3-1 overwinning de belangrijke 3e plaats pakte. Beide ploegen begonnen voorzichtig en afwachtend. Er werd goed op balbezit gespeeld met incidentele aanvallen via de vleugels. De eerste gevaarlijke doelkans was na ca. 10 minuten spelen voor Soest. Ton Peterse werd van uit de diepte goed aangespeeld, maar het leverde helaas geen doelpunt op. Het was D.O.S. dat na een kwartier spelen het geluk aan zijn zijde had en 1- 0 wist te scoren. De Soesters lieten zich hierdoor niet uit het veld slaan, inte gendeel het spel werd nog beter. Dit re sulteerde in vele gevaarlijke akties, waaruit evenzovele vrije trappen of corners voortvloeide. Uit zo'n vrije trap werd het na een half uur spelen 1- 1. Paul Verhoeven legde de bal terug op Harald Surstedt, laatstgenoemde trof via de binnenkant van de paal doel en het was 1-1. Soest bleef de betere ploeg, maar kon dit niet in doelpunten uitdrukken. Een hard en laag ingeschoten bal van Paul Verhoeven werd door de in goede vorm stekende D.O.S.-goalie gestopt. Bij rust was de stand nog steeds 1-1. Na de thee was het nog steeds Soest dat de wedstrijd beheerste. Het veldspel was weliswaar wat minder dan voor rust, daartegenover stond dat de aam vallen gevaarlijker werden. Dit lever de Soest wederom veel vrije trappen en corners op. Vanuit een corner schoot Paul Verhoeven in maar weer stond de Utrechtse keeper op zijn plaats en tikte de bal weg. Nog geen 5 minuten later leek René Kaats met een schot in de bo venhoek meer succes te hebben, maar Wisselprijs A-juniorentoernooi „De Ploeg" helaas werd het doelpunt afgekeurd! Halverwege de 2e helft kreeg Soest een uitgelezen kans op 2-1, maar weer liet Vrouwe Fortuna verstek gaan. D.O.S. daarentegen had aan een uitval genoeg om tot scoren te komen. On danks vermeend buitenspel werd het doelpunt goedgekeurd. De nu toch wel aangeslagen Soest-ploeg trachtte nog wel de gelijkmaker te forceren, doch het lukte niet. Dat D.O.S. in de slotfase de stand nog op 3-1 wist te brengen is slechts belangrijk voor de statistiek. De gehele Soest-ploeg kan op een goede wedstrijd terugzien, maar de bloemen waren - helaas voor de Soesters - voor D.O.S. In totaal werkte de S.O.Soest-jeugd af gelopen zaterdag 20 wedstrijden af. Er waren 9 overwinningen, 4 wedstrijden eindigden gelijk en er werd 7 maal ver loren. De uitslagen waren: A-junioren: D.O.S. 1 - Soest 1 3-1 C.J.V.V. 2 - Soest 3 1-6 Roda'46 - Soest 4 B-junioren: Soest 3 - Spakenburg 2 C-junioren: IJsselmeerv. 1 - Soest 1 Soest 3 - Roda'46 4 Achterveld 2 - Soest 4 Soest 5 - Spakenburg 4 D-pupillen: Soest 1 - SEC 1 Hoevelaken 2 - Soest 2 Soest 3 - IJsselmeerv. 3 V.V.Z.A. 5-Soest4 Achterveld 3 - Soest 5 E-pupillen: Soest 1-T.O.V. 1 C.J.V.V. 2-Soest 2 Soest 3 - Spakenburg 3 Soest 4 - Hoogland 3 F-pupillen: IJsselmeerv. 1 - Soest 1 Amsvorde 1 - Soest 2 Amsvorde 2 - Soest 3 A.s. zaterdag is al weer de laatste com petitiedag van het seizoen 1983/'84. Het laatste thuisprogramma is als volgt: A-junioren: Soest 3 - V. V.Z. '49 2 C-junioren: Soest 4 - Baarn 3 Soest 5 - IJsselmeerv. 7 D-pupillen: Soest 3 - Amsvorde 1 Soest 4 - Hoogland 2 3oest 5 - Hoogland 6 E-pupillen: Soest 1 - Quick 1 Soest 2 - Achterveld 1 Soest 3- V.V.Z.A. 4 8-4 1-3 2-7 3-1 0-4 2-0 0-0 0-2 15.00 uur 13.45 uur 13.45 uur 13.00 uur 12.00 uur 12.00 uur ZONDAGVOETBAL Voor de tweede maal in dit seizoen moest S.O.Soest zijn meerdere erkennen in Victoria. Evenals in de thuiswed strijd tegen de Hilversummers speelde Soest een zwakke wedstrijd. Wellicht is de spanning en de druk te groot voor de jonge ploeg. Door blessures en schorsingen moest trainer Brandes improviseren, en de gemiddelde leeftijd van de ploeg die binnen de lij nen verscheen bleef beneden de 21 jaar. Doordat concurrent V.V.O.G. wél won heeft Soest nu een achterstand van 2 punten met nog 2 wedstrijden te gaan. Bovendien is C.D.W. met een punt meer, nu tweede op de ranglijst. Gesteund door de wind trok Soest ten aanval. De geroutineerde verdediging van Victoria werd onder druk gezet. Hun trage uitverdedigen leverde wel wat kansjes, maar geen doeltreffende akties op. Meer gevaar kwam er door de vele overtredingen die de thuisclub beging en een serie hoekschoppen. Met deze kansen wisten de Soestenaren deze middag geen raad, en kwam nauwelijks gevaar uit voort. Toch was Soest dicht bij een doelpunt toen Vic toria stopper v.Beers in 't nauw ge bracht, rakelings over z'n eigen doel schoot. Het windvoordeel werd door Soest niet uitgebuit met afstandsschoten. Een effectvolle vrije trap van Peter v.d.Berg bezorgde doelman 't Jong vee! moeite; met behulp van de lat keerde hij 't gevaar. De thuisclub kwam goed combinerend tot enige aanvallen. Het gevaar De Vries werd deze middag prima bezworen door André v.d. Dijssel terwijl doelman Paul Elberse na een aarzelend begin, een goede wedstrijd speelde, evenals de op het middenveld terug gekeerde Gert Westerveld. Ruststand 0-0. Na de hervatting leek Soest met uit vallen gevaar te gaan stichten. De meeste akties waren te doorzichtig en onzuiver. Diverse schoten o.a. van Gerard Becker, Peter v.d.Berg, Gert Westerveld en Joh.de Jong gingen over 'tdoel. Na 15 minuten werd een Victoria vrije trap hard en laag ingeschoten. De red ding van Elberse was even prima. Uit een volgende vrije trap dicht bij de hoekvlag werd de bal hard en strak voor het Soestdoel gebracht en door Roelofs schitterend in de benedenhoek gekopt (1-0). Bij een doorbraak werd Peter v.d.Berg gemangeld hetgeen v.Beers een boeking opleverde, terwijl de vrije trap door Wim Gouw hard naast geschoten werd. Bij Soest kwamen Peter Bakkum en Wil- fried Janmaat in het veld voor Schipperen en Gert Westerveld. Soest drong sterk aan, bij een corner was verdediger P.v.d.Berg, die weer geheel terug is in de ploeg, dicht bij een doelpunt. Zijn kopbal scheerde over de lat. Zo verloor Soest deze belangrijke wed strijd, een puntenverdeling zou de juiste verhouding zijn geweest. A.S.Zondag speelt Soest thuis tegen Argon. De uitwedstrijd tegen de Mij drechtenaren was de beste Soestpresta tie dit seizoen, zodat het zondag besl een goede partij kan worden. Dat een wedstrijd pas na het laatste fluitsignaal is afgelopen, ondervond WZ zaterdag. Letterlijk in de laatste seconde moest VVZ de verdiende 2-1 voorsprong prijsgeven. Hiermee kreeg tegenstander SVVU uit Utrecht teveel, gezien het vertoonde spel. SVVU is door dit resultaat evenwel toch uitgeschakeld in de race om de belangrijke tweede plaats. Op het keiharde hobbelige veld en een stevige wind dwars over het veld leek goed voetbal niet mogelijk. Toch speel de WZ in de eerste helft een knappe partij, waarbij men de bal goed rond speelde. Via breed opgezette aanvallen ging het richting SVVU-doel. Uitge speelde kansen deden zich nauwelijks voor in het eerste kwartier. Na 20 minuten was er echter een prachtige kombinatie over links, waar uit Marcel de Graaf alleen op de keeper afging en vervolgens de bal over hem heen schopte. Een SVVU-verdediger schoot tenslotte de bal in een uiterste reddingspoging in het eigen doel, 0-1'. Even later was er opnieuw een Uitste kende kans uit een aanval over .ljnks.^ Met Marcel de Graaf aan de bal ging' Willem de Vries richting eerste paal, waardoor Kees van Dijk geheel vrij kwam. De ontvangen bal schoot hij echter vanaf 5 meter naast. WZ behield het beste van het spel, waarbij vooral Cor den Daas een plaag was voor de tegenstander. Zijn ge vaarlijke voorzetten konden echter niet worden omgezet in doelpunten. Als zo vaak werd er gescoord aan de andere kant. Een indraaiende corner belandde bij de eerste paal, waar keeper Wout Mout de bal verkeerd beoordeelde en de bal in eigen doel sloeg, 1-1. Dit was ook de ruststand. De tweede helft was van minder kaliber wat VVZ betrof. Men speelde met min der inzet en onnauwkeurig. SVVU, dat de hele eerste helft eigenlijk niet in het stuk voor kwam, kwam nu wel opzetten maar er was geen overleg in het spel. Het was rommelig. Halverwege was er een unieke kans voor SVVU na een misverstand in de WZ-achterhoede. Het gescoorde doel punt werd echter afgekeurd wegens buitenspel. Gaandeweg werd VVZ weer sterker, hetgeen een kwartier voor tijd resulteerde in een fraai doelpunt van Willem Pothoven uit een een-twee met Marcel de Graaf, 1-2. Kort hierna waren er twee vrije trappen van Willem de Vries even buiten het strafschopgebied, waarvan de eerste net naast ging en de tweede in de muur smoorde. Ook Hajo Groart waag- •de een schot, maar de bal ging vanaf 25 meter centimeters over. De laatste tien minuten liet een slot- óffensief zién van SVVU.waarop VVZ paniekerig reageerde. Men wist de voorsprong evenwel vast te houden Tot de laatste minuut. Toen mocht SVVU nog een corner nemen vanf links, die de bal bij de tweede paal deed belanden. Keeper Mout werd weggeduwd en de bal kwam voor de voeten van een SWU-speler, die zich niet bedacht en de stand in evenwicht bracht, 2-2. De scheidsrechter blies meteen af. Bl-junioren VVZ dicht bij kampioenschap De Bl-junioren van VVZ, die nog steeds de beste papieren bezitten voor het kampioenschap van hun afdeling moesten afgelopen donderdag aantre den tegen het collega's van Hees. Een wedstrijd die uiteraard gewonnen dien de te worden om de kampioenskansen in eigen hand te houden. VVZ was uit op een vroege goal en werd daarbij geholpen door een fout van een Hees-verdediger, waardoor de bal voor de voeten kwam van rechts buiten Ron v.d. Heide, die onmiddellijk doeltreffend uithaalde. Na deze vroege tegenslag herstelde Hees zich echter knap en de gelijkmaker, niet lang na de openingstreffer gescoord, was dan ooit verdiend te noemen. Hoewel VVZ onmiddellijk opnieuw de aanval zocht, was het spel te onzorg vuldig om werkelijk gevaar te stichten. Toch zou VVZ met een voorsprong de thee gaan drinken. Vijf minuten voor rust was het Jan-Dan Stoon die goed doorzette op links en de bal voortrok op de vrijstaande Ron v.d. Heide, diens schot werd gekeerd door de lat, waar na de terugspringende bal door Ray- mond Brouwer werd ingeschoten. Na de pauze nam VVZ al snel verder afstand van Hees, toen Peter v.d. Neut een solo bekwaam afrondde met een schuiver in de linker hoek. Na deze treffer ontwikkelde zich een weinig opwindend spelletje voetbal met een onmachtig aanvallend Hees en een VVZ dat wist dat de buit binnen was en verder weinig pogingen onder nam om de score uit te breiden. Toch zou de VVZ-aanval vlak voor tijd nog één keer opleven, hetgeen de vier de treffer voor de groen-witten ople verde: Eindstand derhalve 4-1 voor VVZ. Komende zaterdag spelen de Bl-junio ren hun laatste wedstrijd en kunnen zij het kampioenschap binnenhalen door deze party winnend af te sluiten. Uitslagen 28 april j.1. Amsvorde A2 - VVZ A2 2-2 VVZ Cl-SEC Cl 1-3 Hoogl.v. C2 - VVZ C2 4-3 VVZ C3 - IJsselmeerv. C5 3-3 Quick Dl-VVZ Dl 1-0 Amersf. Boys D2 - VVZ D2 1-3 Roda D7 - VVZ D3 1-0 VVZ El - Quick El l-l Amersf. Boys E2 - WZ E2 5-1 Programma 5 mei Soest A3 - VVZ A2 15.00 uur Baarn B2 - VVZ BI 15.00 uur WZC1-VVZAC2 15.00 uur VVZ C3-Roda C6 13.45 uur Roda Dl-VVZ Dl 11.00 uur Achterveld D2 - VVZ D2 13.00 uur Achterveld D3 - VVZ D3 12.00 uur VVZ El- Roda E2 13.00 uur VVZ E2 - Spakenburg E3 12.00 uur Er stond een aardig windje op de baan, maar de zon scheen en om 12 uur werd gestart met de open klasse. Met 14 renners kwamen de King's Road Riders aan de start en in de open klasse reden er 5 mee. Bij de junioren waren het er 13 en 'een bij de experts. In de finale kwamen 5 rijders t.w. Robin v.d.Wolk (6e plaats) Gabi Walet, 3e; Arjan Kers, 3e; Fred v.d.Bunt, 3e; SAncho Kers, 8e. Geplaatst in de manches werden Peter v.d.Brink, 2e en Pieter Jak 3e plaats. Voetbalprogramma Zaterdag 5 mei VVZ 14.30 uur VVZ - FC Majella 12.00 uur VVZ 2 - FC Majella 2 SEC 15.00 uur Barneveld - SEC HEES 15.00 uur Hees - FC Horst 15.00 uur Stroe 2 - Hees 2 12.15 uur Zuidvogels 6 - Hees 3 SOESTERBERG 15.00 uur Candia 5 - Soesterberg 2 Zondag 6 mei S.O.SOEST 14.30 uur Soest - Argon 11.00 uur Soest 2 - Fortitudo 2 11.00 uur DWSV 2 - Soest 3 19.00 uur Soest 4 - VVZA 2 10/5 11.30 uur SDO 4 - Soest 5 19.30 uur Soest 7 - Stator 4 U/5 10.30 uur Actif 9 - Soest 8 19.00 uur Soest 9 - Olympia 5 110/5) 11.30 uur SDO 10 - Soest 14 10.30 uur Actif 15 - Soest 15 19.00 uur Soest 14 - Soest 15 10/5 SEC 14.00 uur DWSV - SEC 11.00 uur Quick A.2 - SEC 2 11.30 uur Soesterberg 2 - SEC 3 11.30 uur Amersf. Boys 5 - SEC 4 13.00 uur Mal. Muda 4 - SEC 6 SOESTERBERG 14.30 uur Amersf. Boys - Soesterberg 11.30 uur Soesterberg 2 - SEC 3 11.30 uur Roda 3 - Soesterberg 3 Damesvoetbal: Zondag 6 mei: 14.00 uur Bunnik 3 - Soest 2

Soester Courant | 1984 | | pagina 15