A.V. PIJNENBURG SPEKTAKELDA6 pijnenburg-spektakeldag wordt groot loop-feest Onderzoek baarmoeder halskanker in Soest en Soesterberg Rommelmarkt Jeugdzorg slaat alle records J. Kruidenier wint poëzie prijsvraag Kasteel Groeneveld m Üanö Netoer PAGINA 18 WOENSDAG 2 MÉM984~ UKN.V. 5 Mei, op de Eng: SOESTER COURANT PAGINA 19 ATLETIEK BASKETBAL Speelveld DE ENG Zaterdag 5 mei: 12.00-16.00 uur Tal van attrakties: w.o. 12.45-13.45 Sponsorloop leden A.V. Pijnenburg 14.30 uur: Aanvang Prominentenloop Opbrengst 33.733 DAMMEN Dammen COMPUTERTIJDSCHRIFTEN g COMPUTERBOEKEN effiaemy Wij hebben ook een prima reisverzekering voor wie met de auto op vakantie gaat. HOJMNDINTERW4TION4L Redelijke resultaten voor LTC Soestdijk TAFELTENNIS wijzigingen voorbehouden. Op zaterdag 5 mei wordt op het speel- veld aan de Soesterengweg de "A V Pijnenburg Spektakeldag" gehoud n van 12.00 - 16.00 uur. 1 Het doel van deze dag is het bijeen brengen van gelden - gemikt wordt od iOO.000 gulden - voor de aanleg van een eigen aüetiekbaan op de hoek Wiek sloterweg/Dolderseweg/De Zoom De administratieve afhandeling bevindt zich reeds in een vergevorderd sta dium; het wachten is alleen nog op de definitieve goedkeuring van Provincia le Staten, die eind mei/begin iuni wordt verwacht. Door allerlei aktiviteiten en festivitei ten hoopt de Stichting Aanleg Atletiek akkommodatie Soest (deze stichting Is In het leven geroepen door de atle üekvereniging Pijnenburg) een flink bedrag aan haar saldo, op dit moment een kleine 25.000 gulden, te kunnen toe voegen. Van 12.45 -13.45 uur zullen de leden van de vereniging een uur lang rondjes van 300 m. lopen gesponsord door familie kennissen, bedrijven, instellingen! middenstand, enz. enz. De speaker van deze dag, René Eijbersen, zal geduren de dat uur de toeschouwers op de hoogte houden van diegenen die de leden hebben gesponsord. De afgelo pen weken zijn de leden zeer aktief geweest om hun lijsten met zoveel mogelijk namen te vullen. Het aantal mensen dat de leden steunt is aanzien lijk. Er zullen ongetwijfeld leden zijn die hun sponsors vertegenwoordigen door het dragen van reklame, zoals T-shirts, petten, e.d. De verwachting is, dat velen zullen komen kijken, zodat het een gezellige drukte kan worden. Omdat er met rugnummers gewerkt wordt, zal iedereen goed herkenbaar zijn. Van 14.00 - 14.15 uur zullen diverse scholen en sportverenigingen hun sym pathie betuigen door tegen betaling van een minimum bedrag van 50 gul den maximaal 5 rondjes te lopen. Tij dens dit kwartier zullen ze dan rekla me maken voor hun sport c.q. sport club. Zo zullen o.a. de voetballers van S.O.Soest en SEC aanwezig zijn; een aantal volleyballers van SW, en korf ballers van KVO Soesterberg. De Springbokken zullen op het middenveld met hun selektieploeg een demonstra tie lange-mat geven, terwijl daarnaast een aantal leden de rondjes loopt. Van 14.30 - 14.45 uur zal de "Promi nenten-loop" plaatsvinden. Vele Soes- ter prominenten zijn eind april door middel van een brief uitgenodigd hier aan deel te nemen, zoals politici, pers, medici, direkteuren van bedrijven, in- Miz1UVel"n hébh mlddenstand. enz., reaèepprt on i Positief hierop ge- Sbedrag vSn5ÖtiVd°°r gang van zaken, zoals wie er lonpn voor wie of voor welk bedrijf ze lopen! Ook tijdens de Spektakeldag kunnen de toeschmmers de lopers nog 'Kso ren bijvoorbeeld bij de "ludieke" men achteruitlopend hand J sPrïnSend". kruipend, "op handen en voeten", etc. het parcourï Het is de bedoeling dat heel veel mensen naar deze "A.V. Pijnenburg nKS^610*5" komen- Familie, ken lïÜw' i?Pa*S Cn 0ma's- sponsors, be- angstellenden. Ook ouders met kin- Pr o^ n V0°r Weine kinderen zijn steltlonPnehn°dl?e bezi£heden. zoals nïüfP ":hengelspel- hoepelspel, e.d. ?°fien honger hoeft ook niemand te hfSf 'cT er 1S koffie met koek van bakker Faas, limonade van Coca Cola HÜ' eAen P°ffertjeskraam en slagerij an Asch met saté. De opbrengst van de verkoop van de koek-en-zopie komt k.™r <ren Sro°t deel ten goede van de Atletiekvereniging. Mochten er mensen ter plaatse z,u enthousiast worden voor het loopge- beuren, dan zijn Eb. Kareisen en Lotto met stands aanwezig, zodat schoenen en sportkleding aangeschaft kunnen worden om onmiddellijk mee te gaan doen. Een jury van 15 a 20 mensen zal de hele dag aanwezig zijn om de afgelopen ronden te tellen en daarna de bereke ningen van de opbrengst te maken. Het is de bedoeling dat tegen 16.00 uur de totale opbrengst van de spektakel dag bekend gemaakt wrodt. Baan De baan die de atletiekvereniging wil gaan realiseren wordt een zogenaamde "twee-laans-baan", in tegenstelling tot eerder plannen, die voorzagen in een baan met zes "lanen". Op een bepaald deel van de baan worden er twee extra sprintbanen langs gelegd, elk met een afstand van 100 meter. Ook voor wat betreft de uitvoering zijn de plannen enigszins gewijzigd. Gedacht was eerst aan gebakken grintkorrels van het merk "gebaco", maar onderzoek heeft uitgewezen dat die te zwak zijn bij intensief gebruik van "spikes". Nu heeft men gekozen voor een kunststof- baan, die wel een stukje duurder is, maar die het voordeel heeft dat hij in fasen kan worden aangelegd. Dat ge beurt o.m. op advies van de NSF en de KNAU. In september zal, als alles goed gaat, een basis worden gelegd van zand en asfalt, waarin ook lava is verwerkt. Op z'n vroegst in het volgen de voorjaar wordt daarover de uitein delijke kunststof toplaag aangebracht, afhankelijk van de dan bereikte finan ciële resultaten. Overigens kan de onderbaan" ook al uitstekend worden gebruikt voor de trainingen. Het voor deel van een kunststofbaan, waarop het streven uiteindelijk is gericht, is dat deze minder kans op blessures geeft. Ook voor wat betreft de omheining van de atletiekbaan heeft men gekozen voor een wat simpeler opzet. De be doeling is nu dat er een betrekkelijk eenvoudig hekwerk komt te staan, dat financieel ook aantrekkelijker is. Deelnemers aan de "Prominentenloop" Mevr. A. Holleman (statenlid). Ir. H. H. van Zeeland. Makelaardij Butzelaar. Ed van Westerloo. Rest. Bauer's Stüberl. Brood- en Banketbakker Faas. Brilcentrum Nota. Bureau Fred Nart Architekten B. v. Wethouder J. Th. Oudemans. Wethouder G. Plomp. Bouwbedrijf Wim van Doorn. Metaalwarenfabrlek Gebr. Smink BV. Aannemersbe drijf G W vd Grift BV. Bestuursleden Stichting L.O.Sport. Wethouder J. L Menne Restaurant-Grill De Korte Duinen. Apparatenbouw van Hengstum BV. A. Bolhuis (CDA-raadslid). Nederlandse Kunststofin dustrie W Th van 't Zelfde. Buro voor Arch. Dlck Renooy. S.O.Soest Voetbal. Handels- en Adviesburo A. J. Brink. Netty van Soest (fysiothe rapeute). Kastelein Adviesbureau Rekl./Comm. Korfbalvereniging Oranje Soesterberg. J. van Steendelaar (Amersf. Crt.). Kardinaal Alfrink MAVO. Mr. H. Elferink (notaris). H. Wildeman. Auto Smeeing. J. E. J. Hilhorst (directeur Sportst.). W. G. Hilhorst (directeur RABO- bank). Accountantskantoor Bosman. REBO Handelsonderneming. Mixed Hockeyclub. J. vanServellen (dir. ANWB A'frt). J. A. Zwaanen burg (Statenlid). C. Verheus (raadslid CDA). J. A. Blom (raadslid CDA). H. Strietman (raadslidCDA). A. W. van den Breemer (raadslid CDA) J J van den Brakel (raadslid PvdA). Sporthuis Eb. Kareisen. Lotto sportschoenen en sportkleding. P. H. J. M. Rupertarts. S de Boer (PUEM-medewerker). J. Hoogteyling (tandarts). Gymnastiek- vereniging De Sprinkbokken. Herman Kuiphof (sportverslaggever). Modemagazijn Middelman. Nic. van Dam (Sport - Schoenen). G. Beyen (raadslid WD). J. Jacobs (raadslid VVD). Mevr. J. G. Nolen (raadslid WD) W N van der Klink (raadslid WD). Bistro de Dissel. Nederlandse kredietbank Soest. Slagerij Van Asch. Dnikkerij Smit/ Soester Courant. Hermans Groep BV (Prijsslag) Boekhandel Van de Ven. Banketbakkerij Maison Verkley. Restaurant Dart huizen. Reka- me-Adviesbureau Publl Print. Zangeres Conny Vuik. Bakken] Rade maker B.V. Marketing Adviesbureau Empl. Sera. WeUiouder F. Kingma. Elektr. techn. bur. F. Bosman. Restaurant De Soester Duinen. Mei Oskamp (wereldkamp. zeilen). Bouwbedrijf E. v.d. Hengel, Henk Visser (Hfd red. A'frt. Crt). Bouwbednjf Huurdeman F Ribbink (raadslid VVD) Burgemeester P. Scholten. Reisbureau Gerth. Aann. wegenbouw bedr. H. S. Hendrikse. A. Greefhorst (raadslid CDA). C. Boerkoel (voorzitter S.O.Soest). Geerlof Stam (Renault 5 E.C. Racer). Drukkerij De Honzon B.V^Was- serette De Bree W. Hulsbergen (Proj. koordinator) (Colenso bewo- ners). C. van Buuren Verhuizingen. Bakkerij Van Brammeien. Fa Schoemaker (beeld en geluid). Cultuurtechniek H. G. v. DorresteijnBV. Mr I N Kruitwagen (gemeentesecretans). Bondsspaarbank. Alge meneBank NeSnd.Juwelier Colltico. Slijterij Ben v.d. Linden. J Th Bakker (comm. Brandweer). Volleybalvereniging SW. A. F. M. Krijger (raadslid VVD). Mevr. M. Leber (fysiotherapeute). Mevr. J. W. Weeber-N fj enhu b^F orb O Tapijt B.V. Htgler Bouw Vast^ed. N. van Velzen IDr Nat Woningraad). H. van Stiphout (Dir. Wiardi Bm. St. Me^M F. SüphoutïSonenberg (Statenlid). W. J. Klop (arts). J. Kinnere arts) J Krijger (arts). Studio Carla Karwoczik. Binnen en Bulten (Verlichting)ïftejo. Nederlandse Mlddenstandsbanln Procar. Van 't Net (verhuizingen). Dr. Visser (patholoog-anotoom). Mieke ten Ste fysiotherapeute)kydia Meyer (raadslid PvdA). R. v.d. Gaast (VoorzitterVVD). R. A. van Logtenstetn (raadslid CDA)^wayR^; bureau. AMROBmk, Soesterblrgsestraat. Lindner Ind. BV. kaas (zuivel- en vleeswaren). Papilion organiseert uniek basketbal evenement Ondanks het feit dat Papillon aan zijn laatste weken is als vereniging te draai en om daarna over te gaan in de ver eniging Red Stars, heeft het toch nog een aantal organisatorische pijlen op zijn boog. Aanstaande zaterdag heeft het de gehele dag sporthal Beukendal afgehuurd en organiseert dan twee evenementen. Van 10.00 's morgens tot 18.00 uur heeft Papilion de organisatie van de play-off wedstrijden voor de jeugd tussen de kernen Amersfoort en Utrecht. Dit officieuze kampioenschap zal worden gehouden tussen de eerste twee teams van de jongens en meisjes adspiranten en kadetten van beide ker nen en zijn tevens een goede voorberei ding op de in de maand mei te verspe len officiële rayonkampioenschappen en landelijke kampioenschappen. Het tweede gedeelte wordt gevuld in de avonduren met zaalvoetbal. Papilion heeft via een vrije inschrijving een leuk aantal teams opgekregen, die zich nu eens niet gaan bezighouden met basket bal, maar met zaalvoetbal. Er zal in Beukendal gespeeld worden op twee kleine velden met volledig aangepaste regels. De teams zijn of gemengd, of alleen dames of heren. Doel en opzet van deze voetbalhappening is gewoon een stuk plezier te krijgen op deze avond met een totaal andere manier van sportbedrijven dan de meesten gewoon zijn. Er zullen ook geen scheidsrechters aanwezig zijn en men mag via de drie zijkanten van het veld rustig door spelen (gelijk met ijshockey ook nor maal is). De organisatie hoopt op een leuke gezellige voetbalavond en is in handen van Tedman Jansen en Rinus Valk. Inmiddels is de inschrijving voor dit toernooi gesloten. Papilion sluit seizoen met uitstekende resultaten Inmiddels is voor de basketbalvereni ging Papillon het doek gevallen wat betreft het seizoen 83-84. Nog slechts een wedstrijd wacht het derde heren team, doch direkt belangrijk voor de stand zal dit niet zijn. Zes teams hebben in het seizoen '83-'84 meegedaan aan de kompetitie van de kern Amersfoort. Hierbij acteer den de dames en het eerste herentëam in de hoogste categorie van de kern en waren er voorts nog twee heren teams, een jongens- en een meisjes team. Dit alles, zal over enkele weken geschiedenis zijn nu de beide Soester basketbalverenigingen Papillon en Red Stars hebben besloten de strijdbijl neer te leggen en de samenwerking weer volledig te doen plaats vinden onder de naam Red Stars. De zes Papillon teams hebben echter in dit afgelopen seizoen duidelijk een goed stempel op deze kompetitie gedrukt. Het eerste herenteam, voor de derde maal gepromoveerd, was ook in dit seizoen weer ongenaakbaar en bleek ook in dit afgelopen jaar weer duidelijk de sterkste. Via een ongeslagen kom petitie wisten de Papillon heren al in een vroeg stadium het kampioenschap te behalen en gaat zich nu voorbereiden in de race om promotieplaatsen naar het rayon. Het eerste damesteam had ook al vorig jaar promotie bewerk stelligd, doch wist dat het dit jaar wat kalmer aan zou moeten doen, doch een fraaie zevende plaats werd het eindresultaat. Het tweede herenteam, ook al weer een klasse hoger spelend en nu uit komend in de kern-afdeling 3e klas, hebben het gehaald tot een prima derde plaats. Jammer dat dit team na deze kompetitie uit elkaar gaat. Het derde herenteam, dit jaar voor het eerste geformeerd, wist het tot het afgelopen weekeind nog te halen tot eventueel een beslissingswedstrijd om een kampioenschap. Het werd tenslotte een geweldige tweede plaats. Tot slot de beide jeugdteams. De jongens junioren klasseerden zich met een prima vijfde plaats en zijn als groep vast van plan om volgend jaar bij Red Stars ook die kleuren weer hoog te houden. Tot slot eindigde het meisjes junioren weliswaar op een fraaie tweede plaats maar kregen het helaas ook voor elkaar om zonder enkele reden bij twee wed strijden verstek te laten gaan... Heren le klas 1. Papillon 1 22-44 2. Bourgondië 1 21-32 3. Keizer Otto 1 21-32 4. Quidam 1 22-28 5. Sparta 1 21-28 6. Dunckers 2 22-24 7. Crackerjacks 1 22-22 8. Red Stars 1 21-20 9. Quidam 2 22-16 10. Irene 1 22-08 11. Green Giants 1 21-04 12. Red Stars 2 21-02 Dames le klas 1. Dunckers 11 20-38 2. Keizer Otto 1 19-32 3. Crackerjacks 1 20-30 4. Irene 1 20-30 5. Sparta 1 19-22 6. Quidam 11 20-22 7. Papillon 1 20-14 8. Stoepie Shooters 11 20-12 9. Bourgondië 1 19-10 10. Eem'781 19-06 11. B.Z.'721 20-00 Heren 4e klas 1. B.Z.'722 20-34 2. Papillon 3 18-30 3. Sparta 3 19-28 4. Keizer Otto 2 18-24 5. B.Z.'72 3 19-24 6. Dunckers 5 20-18 7.Crackerjacks 3 20-18 8. Red Stars 3 19-14 9. B.V.H. 2 19-08 10. Woodpeckers 2 19-06 11. Irene 3 19-02 Op donderdag, 10 mei 19H4 start in Soest en op 21 mei 19X4 in Soesterberg het onderzoek naar baarmoederhalskanker onder de vrouwelijke bevolking \an 25 tot en met 59 jaar. De groep telt ongeveer 9000 vrouwen. Op basis van een drie-jarenplan worden in de maand mei ongeveer 3300 vrouwen uitgenodigd voor het onderzoek, ge boren in de jaren 1925, 192X, 1931, 1934, 1937, 1940, 1943, 1946, 1949, 1952, 1955 en 1958. Vrouwen, geboren in een van de hier boven genoemde geboortejaren en die geen uitnodiging hebben ontvangen, kunnen zich wenden tot het bureau Volksgezondheid van de gemeente secretarie (telefoon 16744, toestel 340, of telefoon 10250, toestel 20) om als nog een oproep te ontvangen. Dit kan ondermeer gebeuren wanneer men zich in de gemeente heeft gevestigd nadat de oproepkaarten zijn vervaardigd. Het onderzoek wordt van 10 tot en met 18 mei gehouden in de bus op het par keerterrein van het Medisch Centrum aan de Nieuweweg, hoek Smitsweg en op 21 mei in de bus op het parkeer terrein van het Medisch Centrum Rade- makerstraat te Soesterberg. Wie op het op haar oproepkaart vermelde tijdstip verhinderd is, wordt verzocht dit mede te delen aan het bureau Volksgezond heid van de gemeente-secretarie (zie telefoonnummers hierboven), waarna zij op een ander tijdstip wordt uitge nodigd. De z.g. uitstrijkjes worden gemaakt door medewerksters van het Centraal Bureau voor keuringen op medisch hygiënisch gebied te Den Haag. Het maken van een uitstrijkje is een een voudige zaak, waarmee per vrouw slechts enkele minuten zijn gemoeid. Het laboratorium-onderzoek wordt ver richt door het laboratorium voor cel- onderzoek van de Rijksuniversiteit te Utrecht. In het kader van de gemeentelijke be zuinigingen zal het onderzoek kosten dekkend moeten zijn. Dit houdt in dat vrouwen, geboren in de jaren 1931, 1934, 1937, 1940, 1943, 1946 en 1949, voor de kosten van het onderzoek. ƒ14,90 moeten betalen. De vrouwen die geboren zijn in de jaren 1925, 1928, 1952, 1955 en 1958, moeten een bedrag van 58,-- betalen. De reden van dit verschil is gelegen in het feit dat de rijksoverheid in de kosten van het onderzoek bij de vrouwen tussen 35 en 55 jaar subsidie verleent; aangezien het gemeentelijk onderzoek de laatste jaren is gericht op de leeftijd van 25 tot 60 jaar. wil het gemeentebestuur van Soest de vrouwen van 25 tot 35 jaar en van 55 tot 60 jaar in de gelegenheid stellen hieraan deel te nemen. De jaarlijkse rommelmarkt van de Stichting Jeugdzorg, die afgelopen za terdag werd gehouden op het terrein van clubhuis 'De Vangrail' aan de Nachtegaalweg, heeft dit jaar niet minder dan 33.733 opgebracht. Deze record opbrengst (vorig jaar werd er ruim 27.000 binnengehaald) onder streept de voorname plaats die deze rommelmarkt tussen allerlei gelijk soortige evenementen, het hele jaar door in Soest, intussen heeft ingeno men. Al weken van tevoren was een heel team van vrijwilligers en beroeps krachten druk in de weer geweest met de voorbereidingen. Vooral het goede weer van zaterdag zal ertoe hebben bij gedragen dat weer vele duizenden Soesters de weg naar de rommelmarkt vonden. De straten in de buurt van De Vangrail waren zaterdag vrijwel afge laden met auto's, en op sommige mo menten was er geen doorkomen aan. verdrongen zich heel wat op koopjes beluste Soesters voor het toegangshek. Ballonnenwedstrijd Eén van de hoogtepunten tijdens de rommelmarkt was de prijsuitreiking van de ballonnenwedstrijd, die enkele weken geleden ter gelegenheid van het jubileum van de Vangrail werd gehou den. Niet minder dan 1679 ballonnen waren bij die gelegenheid in het lucht ruim opgegaan. Uit de uitslag, die op een grote kaart met spelden was aan gegeven, bleek dat de meeste ballon nen naar het oosten waren gewaaid. Een heel groot deel er van was in Duitsland, zelf in de DDR, terecht ge komen. Eén van de organisatoren, Coby Bron, kon tijdens de rommelmarkt de drie prijswinnaars bekend maken. Dat waren De organisatoren kijken terug op een bijzonder geslaagd evenement. Het geld wordt besteed aan allerlei pro jecten en activiteiten, die door het ver minderen van de gemeentelijke subsi- sies anders in het gedrang zouden zijn gekomen. Vooral de meubelê^e kleding w boeken stonden dit jaar volop 'in de be langstelling. Ook bij het Rad van Avon tuur werd menige gulden opgestreken. De verkoop ging gedurende de openingstijd gestaag door, al waren de mooiste spulletjes natuurlijk het eerste weg. Al lang voor de officiële opening le prijs: (een fiets) familie Koole, Van Mecklenburglaan. De ballon kwam te recht in de buurt van het Oostduitse Leipzig. 2e prijs: (een draagbare televisie) de zusters Augustinessen van Mariënburg. Zij hadden twintig ballon nen opgelaten, waarvan er een terecht kwam in Grossretbach. 3e prijs: (een fototoestel) familie i de ^chornagel, Pelikaanweg. De ballon haalde het tot het Duitse plaatsje Fischbach. Uit Nederland en Duitsland was een vrij groot aantal briefjes of berichten van "aankomst" van de ballon terug gezonden. Wie weet of hieruit niet een leuke correspondentie gaat groeien. Dinsdagavond was de opkomst bij D.V.S.B. niet al te groot, waarschijn lijk door de schoolvakanties. Toch wer den er nog diverse partijen afgewerkt en liepen de koplopers in alle groepen nog verder uit of bleven de afstanden van elkaar gelijk. In groep A. speelden Chr.Bakker en J. den Os in deze competitie voor de eerste keer tegen elkaar. Een bijzonder fijne partij die verdiend werd gewonnen door Chr. Bakker maar doordat Ron Entken van Oostenrijk won bleef het verschil 4 punten op de ranglijst. De stand in groep A. aan de kop is thans met nog plm. 7 speelavonden Gespeeld punten 1. R.M.Entken 19-34 2. Chr.Bakker 19-30 3. G.de Bruin 11-20 4. C.v.Oosterom 22-20 5. H.Oostenrijk 22-20 6. J.Hogenaar 21-17 De B-groep wordt nog steeds aange voerd door Ed Spiegel. Hij had de afgelopen week wel alle geluk tegen W.E.Meijerink die zijn winnende partij tegen Ed remise liet lopen. In deze groèp zijn de meesten bijna uitge speeld. Groep C. heeft zijn onderlinge competi tie ook bijna beëindigd, hier worden nog wedstrijden gespeeld voor een extra promotieplaats naar groep B. Heren 3e klas 1. Eem'781 2. Bourgondië 2 3. Papillon 2 4. Woodpeckers 1 5. Green Giants 2 6. Quidam 4 7. Sparta 2 8. Dunckers 4 9. Woudenberg 2 10. S.V.A. 1 11. Quidam 5 Meisj.Jun.2e klas 1. Green Giants MA1 2. Papillon MA1 3. Red Stars MA2 4. Flux MA1 5. Quick Runners MA2 6. Woudenberg MA1 7. Dunckers MA2 8. Woodpeckers MAl 9. Eem'78 MAl Jong. Jun.2e klas 1. Sparta JA2 2. Eem'78 JA1 3. Stoepie Shooters JA2 4. Green Giants JA1 5. Papillon JA1 6. Woudenberg JAl 7. Crackerjacks JA2 8. Dunckers JA2 9. S.V.A. JAl 10. Flux JA2 20-30 20-26 18-24 20-22 20-18 19-18 20-14 18-12 20-08 20-04 16-28 16-20 16-20 16-16 16-16 16-16 16-12 16-12 16-04 18-32 18-30 16-22 17-20 17-18 16-16 17-12 17-12 18-10 is-'"1 Halve finales Nederlandse pupillen- kampioenschappen In restaurant "Darthuizen" in Soest vonden de jaarlijkse kampioenschappen voor pupillen uit heel Nederland plaats. De deelnemertjes in de leeftijd van 10-12 jaar hebben zich via voorronden per provincie geplaatst en in totaal 24 zijn tot de halve finales doorgedrongen. Het is geweldig deze kinderen te zien spelen om zich bij de laatste 12 fina listen te plaatsen welke eveneens op zaterdag 19 en 26 mei in restaurant "Darthuizen" zullen strijden om de fraaie "Bakkerij van der Meer Trofee' Uit de regio was Edgar Stormbroek van "Paasbos" uit Nijkerk geplaatst voor de provincie Utrecht. Ook hij plaatste zich voor de finalewedstrijden via 1 remise en 2 overwinningen. Voor de finale hebben zich geplaatst: Mark Deurlo (Bennebroek) Anton v.Berkel Waalre) Erno Prosman Gouderak Bart Jacobs! Valkenswaard Michael Palmer (Nijmegen Michel Koop (Enschede) Johannes v.d. Veer (Sondel Carlo v.d.Hurk (Wamel) Edgar Stormbroek (Nijkerk Wilbert Loyens (Oisterwijk) Jan Menten Drent( Warffum Roger v.Groesen (St.Michelsgestel) De niet geplaatsten vallen terug naar de provinciale voorwedstrijden om te pro beren een volgend jaar alsnog tot de finales door te dringen. Een zeer geslaagd kampioenschap voor alle deelnemers zonder moeilijkheden en prima begeleid door de heer J.Blenk uit Amersfoort als K.N.D.B. arbiter. Jeugdafdeling D.N.S.B. Op donderdagavond 19 april werd er door de jeugdafdeling een tournooitje georganiseerd voor de dammertjes van D.N.S.B. Het was moeilijk om met een klok te spelen en dan ook nog partijtjes van 8 minuten. Er werd dan ook veel te snel gespeeld door iedereen en door de spanning werd vaak vergeten om de klok in te drukken. Toch is het een fijne avond geworden en na afloop mocht ie dereen een prijsje in ontvangst nemen. De eindstanden: Groep 1: D. Knijpinga J. Tuinman J. Verweij H. Davelaar Groep 2: g B. Heek M.v. Leeuwenkamp S. Prinsenberg S. v. Beusekom Groep 3: g< R. Plagge J. Coljec R. Raban Haaijk Groep 4. g( A. Leenslag A. Hielliger R. J. de Vries gesp. 3 3 3 Ptn. vanaf nu meer dan 50 titels uit voorraad leverbaar bij STEENHOFFSTRAAT13 TELEFOON 02155-10115 .V. SOEST Computers - Computerpapier - Diskettes - Computeropbergsystemen jÊ De 48-jarige Baarnse leraar J. Krui denier heeft de poëziewedstrijd van Kasteel Groeneveld gewonnen. Deze prijsvraag werd uitgeschreven ter ge legenheid van het feit, dat precies twee jaar geleden Staatsbosbeheer het Kas teel te Baarn als Nationaal Centrum voor Bos, Natuur en Landschap voor het publiek openstelde. Uit het rapport van de jury, onder voorzitterschap van Jan Visser uit Soest, blijkt dat de heer Kruidenier als "zondagsdichter" een poëtische bin ding heeft gelegd tussen de bezoekers van het fraaie landhuis, tweehonderd jaar geleden, en de duizenden mensen die nu het gerestaureerde kasteel be zoeken. De laatste strofe van zijn ge dicht luidt: "Daar komen ze weer aangereden De Amsterdammers net als toen en oude paden worden weer betreden Als navelstreng met het verleden De lange rechte oprijlaan. De eerste prijs, die tijdens het feeste lijke Dichtersdiner (volgeboekt) op za terdagavond 5 mei in het restaurant van het Kasteel wordt uitgereikt door beheerder/conservator Werner Paans, bestaat uit een origineel sieraad van Milou van Dam uit Soest. Zij maakte een kleine metalen boekomslag in de vorm van een klem, bestaande uit mes sing en émaille, voorstellende het em bleem van Groeneveld. De hoofdschotel van het Dichtersdiner bestaat tussen de zes gangen door uit Hollandse, Vlaamse en Friese poëzie. Eregast is de Friese dichter Sybe Sy- besma uit Heerenvéen. Aanwezig zijn ook een aantal letter kundigen van het literaire tijdschrift "t Kofschip' o.l.v. Raoul Maria de Puydt, die 's middags om 5 uur een tentoon stelling in Artishock (Soest) opent van litho's en gouaches van de Vlaamse kunstenaar Norbert De Clercq uit Dil- beek. Het duo "Anna Maria Tessel- schalde," bestaande uti Els Kal (zang Dit sieraad, ontworpen door de Soester kunstenares Milou van Dam, is de hoofdprijs van de poëzie-prijsvraag van Kasteel Groeneveld. en gitaar) en Toni Holthaus (fluit), zorgt voor de muzikale intermezzi tij dens de culinaire Groeneveld Kring. Presentatie: Nelleke Streefkerk uit Bosch Duin. "Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 iQ07fiS>;M)f !h ;i Wie met de auto op vakantie gaat, wil een reisver zekering nog wel egns over het hoofd zien. Dat is niet zo verstandig want tijdens het reizen loopt u financiële risi- ko's, waartegen u zich voor betrekkelijk weinig geld bij ons kunt verzekeren. Wij hebben een prima auto- vakantie-verzekering van de Europeesche Verzekerings- xws, maatschappij HENV voor u, waarin onder andere huur van een vervan gende auto is geregeld. Tegen een geringe toeslagpremie is ook automobilistenhulp, zo als het repatriëren van uw auto verzekerd. Maar ook voor andere reisverzekeringen kunt u bij ons terecht, zelfs voor een reisverzekering voor een reis die u niet bij ons heeft geboekt Reisburo Soest Steenhoffstraat 15a, tel. 02155 -16571. Na de bijzonder goede start van de le landelijke competitiezondag, verliep de 2e zondag wat minder goed. Drie van de acht teams boekten winst één speelde gelijk. Het eerste team speelde tegen t Jaagpad, wat vorig jaar op 'een set na promotie naar overgansklasse miste Sinigles van Arnoud, Pieter en het herendubbel werden nog in 3 sets ver loren maar Marja en Hélen hadden niet veel kans en moesten hun meerdere in het Jaagpad erkennen. Het 2e team 3e klasse begon goed. Hans en Désiree wonnen de single Ellen kon het niet bolwerken tegen een zeer goed spelende tegenstandster, die achteraf bleek goed te zijn voor 3 winst punten. Alleen het herendubbel werd nog gewonnen, wat de stand op 4-4 bracht. Eenzelfde start had het 3e team maar het moest de resterende punten aan Breukelen geven. Twee vierde klas teams (4e en 5e) deden niet voor elkaar onder en kwamen met een 7-1 overwinning naar huis, met goede kansen bovenaan te eindigen. Het is echter iets te vroeg om te juichen. Het le zaterdagmiddagteam, dit jaar uitkomend in de Hoofdklasse, heeft zich waar gemaakt. Bep Termeulen opende weliswaar met het verlies van de single maar wist zich later te her stellen door het damesdubbel te win nen. Ger Termeulen had een 3 setter nodig om het punt in de wacht te slepen. Karei Winter voegde er met Ger en Truus Tourné 2 punten bij, zodat een fraai resultaat werd behaald. De jeugdteams van LTC Soest zijn succesvol begonnen. Niet minder dan 4 van de 6 teams boekten overwinningen, 2 teams verloren slechts 1 punt. Door een hoog tempo te spelen had Remco Blokpoel weinig moeite met z'n tegen stander. Anders was het met Lisette v.d.Kolk, die 2% uur nodig had een winstpunt binnen te halen, evenals het meisjes dubbel met Marjolein Haverkamp. Het jongensdubbel met Jeroen van Veenendaal was met agressief aanvals- spel zo bekeken. Mede door een goede vechtersmenta liteit van de meisjes is deze fraaie 5-0 zege behaald. /uitsLAGEN: Landelijke zondagcompetitie: Soest 1 't Jaagpad 3, 0-8 overgang klas B Soest 2. NWTL 4, 4-4, 3e klasse Soest 3 LTV Breukelen 1, 3-5, 3e klasse Soest 4 Amstelland 4, 6-2, 4e klasse Soest 5. Meyenhagen 5, 7-1, 4e klasse Soest 6 Rynshuyse 5, 7-1, 5e klasse Soest 7 Uithof 7, 2-6, 6e klasse Soest 8 Eemslag 3, 2-6, 6e klasse. Zaterdagcompetitie Soest A. Zuilen A. 4-1, Hoofdklasse Soest B. Naarden B. 1-4, le klasse Soest C. Blaricum C. 2-3, 2e klasse Soest D. Vreesw. B. 1-4, 2e klasse Soest E. Weldam C. 1 Zaterdagcompeti tie Soest A. Zuilen A. 4-1, hoofdklas Soest B. Naarden B. 1-4, le klas Soest C. Blaricum C. 2-3, 2e klas Soest D. Vreesw.B. 1-4, 2e klas Soest E. Weldam C. 1-4, 3e klas Soest A.Horst B. 5-1, Herencomp.3e klas Soest B. O.S.M. B. 2-4, herencomp 3e klas Soest C. Desto A. 3-3, herencomp 3e klas. Jeugdcompetitie Soest A. Griffest.A. 5-0,2e klas Soest B. Hakkelaars B. 4-1, 3e klas Soest C. 't Laar C. 2-3, 4e klas Soest D. Voordaan A. 5-0, 4e klas Soest F. Inslag A. 5-0, 4e klas

Soester Courant | 1984 | | pagina 19