vJJGIjV Chatoux Soest viert Koninginnedag uitbundig vrz: brilmode iJ CHATOUX scliociimkcr Pachter restauratie Beukendal krijgt compensatiekorting iedereen1 TAXATIES - REPARATIES MIN#LTA MEI - KORTING AKTIE hotel heidepark WOENSDAG 2 ME11984 SOESTER COURANT PAGINA 3 >-*■4 juwelier Moederdagprijs 496T- nu 398.- WW V lrXlnV O/T/Or* beeldspecialist IN LUXE CASSETTE INTERESSANTE AANBIEDING: AF-C MET FLITSER Waarom noemen we ons zo graag Bank Olufsen Dealer? Omdat niet dat kan zijn. Groter tekort van de Borg Oudheidkamer Soest Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY Aardbeien stukjes van9,50.. 8.50 3 jaar garantie l,e'UNcit<*! Birkstraat 2 Soest Tel. 02155 - 12874 Elke zaterdagavond: diner met pianomuziek! Bilthoven. Res.: 030-782477. BURG.GROTHESTRAAT13 SOEST TELEFOON 02155-23271 Met 2 jaar Combi-foto-garantie en verzekering BIRKSTRAAT 2 - TEL. 12874 Bang Olufsen Dealer voor Soest: Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 Polycon kontaktlenzen zijn „Z"uurstofdoorlatende harde lenzen die ook nog zacht op het oog aanvoelen. 1De lenzen zijn buitengewoon ogenvriendelijk. 2. De lenzen bevatten siliconen en voelen daardoor duidelijk zachter aan dan normale harde lenzen èn laten voldoende zuurstof door. 3. De gewenningstijd is zeer kort. 4. De meeste mensen die Polycon lenzen dragen kunnen zonder problemen lenzen en bril afwisselen en blijven steeds helder zien. 5. Overgevoeligheid tegen licht en hinderlijke reflexen worden door de nieuwe Polycon lenzen bijna altijd opgeheven. 6. Sportbeoefenaars hebben meer baat bij de Polycon lenzen, omdat het materiaal een betere warmte-afgifte heeft. Dat is belangrijk voor de zuurstofbehoefte van het oog. Polycon lenzen moeten nat bewaard worden, maar vragen géén duur of gecompliceerd onderhoud. Polycon lenzen geven het comfort van zachte lenzen en het scherpe zien van harde lenzen. Polycon lenzen gaan langer mee dan zachte lenzen. Polycon lenzen kunnen verzekerd worden. Gediplomeerd optometrist - Lid O.V. Op meer dan uitbundige wijze heeft Soest afgelopen maandag onder vrij- wel Ideale weersomstandigheden Ko ninginnedag 1984 gevierd. De talrijke activiteiten die op verschillende plaatsen in de gemeente op touw waren gezet door het als immer actieve Oran- j je Comité In zeer nauwe samenwerking met een groot aantal verenigingen en instellingen, zijn allemaal een groot succes geworden, althans als men dat afmeet aan de publieke belangstelling, y De organisatoren kunnen dan ook terugzien op een uiterst geslaagde Ko ninginnedag, waarvan het feestelijke Y karakter uiteraard niet weinig werd ■r' bevorderd door het uitstekende weer. In elk geval heeft de viering van de verjaardag van de koningin in Soest j waarschijnlijk meer mensen op de been gebracht dan ooit tevoren Foto: Goos van der Wilt. Wij appreciëren het als inwoners van Soest ook hun inkopen doen in Soest. Vandaar onze Dat is nog eens handig fotograferen. Zo'n klein auto-focus cameraatje zit u nooit in de weg. Ideaal voor vakanties èn zakenreizen. En dan het gemak dat u er van heeft: automatische scherpstelling, automatische belichtingsregeling en ga zo maar door. Natuurlijk is de AF-C voorzien van een eersteklas Minolta objectief. Bovendien hebben we nu een erg interessante aanbieding. De AF-C wordt tijdelijk samen met de bijbehorende elec- tronenflitser EF-C in een luxe cassette geleverd, voor een extra aantrekkelijke prijs. Alleen Schoemaker is erkend B&O-dealer in Soest. Kom en bekijk het bedieningscomfort en de vormgeving die deze Deense fabrikant over de hele wereld zo'n grote naam hebben bezorgd. Fritz (4) 467 pnt., 4. Marije Hilhorst (5) 462 pnt., 5. Janneke Steentjes (4) 459 pnt., 6. Adriaan Thomassen (5) 458 pnt., 7. Wisse van der Wee (5) 456 pnt. Groep 6, 7 en 8-jarigen: i. Bart Kareisen (8) 471 pnt., 2. Tessa van Dijk (8) 469 pnt., 3. Anouschka Velthuis (6) 464 pnt., 4. Jafta Bijpels (6) 457 pnt., 5. Philippe de Weerd (7) 455 pnt., 6. Ewald Dijkhorst (7) 454 pnt., 7. Daniëlle Altena (6) 454 pnt. Groep 9 en 10-jarigen: 1. Onno Foekens 489 punten, 2. Aneleen Bakker 479 pnt., 3. Mirjam Casteijn 470 liefst 23 man, die op de grond lagen! Deze activiteit vond plaats bij café Bos en Duin. Op het SEC-terrein werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen se lecties uit Soest en Baarn. Baarn won de ontmoeting met 3-2. Vervolgens kon den de toeschouwers genieten van een perfecte demonstratie door de honden van het luchtmachtbewakingsteam van Soesterberg. Ook in de manege van Eldorao was er van alles te beleven, zoals een demon stratie van de honden vereniging Zoys, over de gehoorzaamheidscursus voor honden. Later heerste er grote drukte voor het hogeschoolrijden door Atie Spijker en nog veel meer voor paarden liefhebbers interessante evenementen. Kinderboerderij Een doorslaand succes waren de kin derspelen voor de wat jongere jeugd bij de Kinderboerderij 'De Vrije Teu gel' aan het Vedelaarpad in Overhees. Niet minder dan 1400 kinderen uit Soest namen daar deel aan de spel letjesmiddag. Zij kregen de opdracht om van 40 verschillende spelletjes er minstens 30 tot een redelijk goed einde te brengen, zoals zaklopen, touwtrek ken, bussen werpen, slingeren als Tar- zan, hengelen, ezeltje prik en nog veel meer. De inspanningen werden be loond met punten, waardoor zij konden meedingen naar een van de prijzen. Burgemeester Scholten reikte die aan het eind van de middag uit aan de vol gende winnaars: Groep 4 en 5-jarigen 1. Josine Groothuis (5) 476 punten; 2. Mare den Hartog (4) 473 pnt.. 3. Ineke kig geen "gouden kalf" was. Hij legde het cadeau uit als een teken om niet al leen als een stier door de porseleinkast van de Kinderboerderij heen te wan delen en beloofde dat het gemeente bestuur heel voorzichtig zou zijn met 'De Vrije Teugel.' Leo van den Berg drong er bij de heer Scholten op aan het raadsbesluit tot opheffing van de Kin derboerderij in één van de volgende raadsvergaderingen in te trekken. De heer Scholten"Ik geef geen antwoord, maar ik zal 't goed onthouden. Spel zonder Grenzen Voor de vijfde en laatste keer organi seerde de Stichting Jeugdzorg het 'Spel zonder grenzen' op de Eng. De deelname was vrijwel even groot als vorig jaar: 95 ploegen, verdeeld over twee categorieën, namelijk tot en met 15 jaar en van 16 jaar en ouder. Win naars werden de volgende ploegen 16 jaar en ouder: 1. Genialen 465 punten (vorig jaar ook al winnaar), 2. Zooitje ongeregeld 516 pnt., 3. Strumpel 524 pnt., 4. Badpak 537 pnt., 5. De Chaos 542 pnt. De Genialen mochten de Soester Cou rant-wisselbeker dus opnieuw mee naar huis nemen. Burgemeester Schol ten reikte ook hier de prijzen uit waar bij hij erop aandrong het spel zonder Grenzen alleen niet te laten doorgaan als er echt iets beters voor in de plaats zou komen. In de categorie onder de 16 jaar werden de volgende ploegen winnaar: 1. De Flaters 497 punten, 2. Yeah 522 pnt., 3. TZN 541 pnt., 4. De Wrekers 592 pnt., 5. De Invadors 597 pnt. Ook hier werd de wisselbeker van de Soester Courant uitgereikt aan het team van de Flaters. Johan Baks van de Stichting Jeugdzorg benadrukte dat er volgend jaar iets anders zou worden georganiseerd, omdat het beter was om op het hoogte- oos van der Wilt. punt te stoppen. De start van de traditionele straten- loop in Soest-Zuid, waarvoor burge meester Scholten het startschot lost, Rijverbod Op de Middelwijkstraat hield de politie vorige week een automobilist uit Leus- den aan, die opviel door zijn rijgedrag. Hij kreeg een rijverbod. Grote indruk maakte de fietscross- demonstratie aan de Bosstraat. Glibberen op de zeephelling bij het Spel zonder Grenzen' op de Eng. Foto: Goos van der Wilt. Veel belangstelling trokken ook dit jaar weer de fietstocht van het IVN, met zo'n 300 deelnemers, en de Stra- tenloop in Soest-Zuid, waaraan zo'n 200 hardlopers meededen. Bij de start kwam één van de deelnemertjes helaas ten val, maar het optreden van de EHBO-ploeg verdiende alle lof, trou wens bij alle activiteiten waren zij aan wezig. Voorzitter N. H. Bredeveld van Het dorpshuis De Borg aan de Willaert- straat heeft het afgelopen jaar ge draaid met een tekort van 295.497 gul den. Dat is 81.497 gulden méér dan het tekort dat in de gemeentebegroting voor 1983 was opgenomen. Het Col lege wil dit bedrag halen uit de post onvoorzien. In totaal heeft het dorpshuis het vorig jaar een verlies van 336.372 gulden geleden. Hierin is ondermeer een be drag van 46.000 gulden opgenomen door het wegvallen van twee partici panten, de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening en Artishock. Het College stelt dat Artishock in 1983 een beleid heeft gevoerd waarbij onrendabele cursussen zo veel moge lijk werden afgestoten. Hierdoor is een besparing bereikt op het aantal cursus sen en binnen de begroting is een ruimte ontstaan van 10.000 gulden. Het College wil de uiteindelijke subsidie aan de stichting Kunstzinnige Vorming met dit bedrag verlagen en dit bedrag gebruiken voor de tekorten bij De Borg. De begroting van het dorpshuis over 1984 gaat uit van een groter tekort dan is voorzien. Het College wil hierover in juni een besluit nemen, omdat er dan meer zicht is op de toekomstige ontwik keling van De Borg in het kader van de besprekingen rond de Aanpak Toe komstig Beleid. Bowlingvereniging in passe-partoutsysteem pnt., 4. Pieter van den Herik 465 pnt., 5. Tanje Oosthoek 460 pnt., 6. Robert v.d. Bedum 458 pnt., 7. Marco van den Berg 458 pnt. De hoofdprijs, een fraaie beker, mocht de burgemeester overhandigen aan Femke van der Mee (8 jaar) die met 511 punten alle andere kinderen achter zich had gelaten. Helaas was Femke bij de prijsuitreiking al verdwenen, zodat de openbare huldiging als kam pioene door de burgemeester haar ont ging. Leo van den Berg van de Kinderboer derij had ook voor burgemeester Schol ten een verrassing: een "relatiege schenk", zoals hij het noemde. Dat was een gipsen stier, goud geschilderd, die de relatie tussen Kinderboerderij en gemeentebestuur móest symboliseren "sterk maar toch heel teer." De stier is een maaksel van de Soester kunste naar Herman Joosten. Burgemeester Scholten nam het geschenk in ont vangst met de woorden dat het geluk- het Oranje Comité wilde zijn waar dering voor de EHBO-ers, die ook een hele dag in touw waren geweest, dan ook niet onder stoelen of banken ste ken. Ook op andere plaatsen, zoals de Molensoos en de Petrus en Pauluskerk waar de 'volkszang' plaatsvond, werd het Oranjefeest op passende wijze ge stalte gegeven. De dag werd afgesloten door een grote lampionoptocht vanaf de Open Hof, waarbij zowel het "ei gen" Soester PVO als Lisiduna uit Leusden voor de muziek zorgde. De op tocht maakte een slinger door Klaar- water, waarbij voor Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat halt werd gehouden om de daar wonende bejaar den een heuse serenade te brengen. Voorzitter Bredeveld van het Oranje Comité: "Alles bij elkaar zijn wij zeer tevreden over het verloop van de dag. Wanklanken zijn er niet geweest, alles is voortreffelijk gelopen. Gelukkig dat het zulk goed weer was. De pachter van de restauratie in de sporthal Beukendal mag van het be stuur van de Sportstichting een com pensatie krijgen voor de geringere in komsten, als gevolg van het verminder de aantal bezoekers doordat de tribune van de sporthal buiten bereik is gesteld. Vrijwel alle bestuursleden stemden vorige week in met het voorstel aan het dage lijks bestuur om over de "tribuneloze" periode 1983 en 1984 de pachtsom te verlagen met 17"#, hetgeen neerkomt op een bedrag van om en nabij de 2400 gulden. Wel drongen verschillende be stuursleden aan op duidelijke afspra ken over de voorwaarden waaronder deze compensatie wordt verleend, om geen precedenten te scheppen. Voorzitter drs. G. Plomp deelde mee dat het percentage van I7yr een gemid delde is van de vermindering van het aantal bezoekers. "De pachter heeft een duidelijke teruggang gemerkt." Wel onderstreepte hij 'dat niet elke kleine afwijking van de verwachte be zoekersaantallen (die kennelijk in de pachtovereenkomst worden genoemd in deze zin gehonoreerd zou moeten worden. Door het uitvallen van de tri bune is de Sportstichting in zekere mate verantwoordelijk, aldus de heer Plomp. Vanuit de vergadering werd overigens aangedrongen op duidelijkheid over de vraag aan wie de compensatie moet worden toegekend, aan de pachter - de bottelmaatschappij Het Gooi - dan wel aan de beheerder, de heer R. Valk. Op de achtergrond speelde daarbij de ge dachte dat de maatschappij, een com merciële onderneming, het risico ge makkelijker zou kunnen dragen. Niet temin is de bottelmaatschappij de offi ciële gesprekspartner, aldus de heer Plomp. Na opmerkingen over het mogelijk Grote aandacht voor de Bonetti- clowns tijdens het kinderfeest op de Kinderboerderij. verzekerd zijn tegen dergelijke schade van de pachter, stelde met name Jan Jacobs (VVD) dat dat niet relevant was, omdat er nu eenmaal een claim lag op grond van de pachtovereen komst. Uit de vergadering werd er nog op aagedrongen de kwestie over de raadsvergadering van donderdag avond "heen te tillen," omdal dan de beslissing zou worden geno men over de eventuele vernieuwing of reparatie van de tribune. Bowlingvereniging Het bestuur van de Sportstichting vindt dat de Wedstrijd Bowling Vereniging Soest, die onlangs als deelnemer is toe gelaten tot de stichting, ook moet kun nen participeren in het passe-partout systeem. Dat wil dan nog niet zeggen dat de vereniging daaaraan ook het recht kan ontlenen op een accommo datie, maar de Sportstichting kent geen twee soorten leden, zo werd gesteld. Het dagelijks bestuur had eerder voor gesteld de vereniging niet in het systeem op te nemen, omdat in de be groting 1984 geen rekening gehouden is met nieuwe deelneming in het tari- feringssyteem, en omdat er - vanwege de gemeentelijke bezuinigingen - op dit moment nog geen inzicht is in de toe komstige financiële ruimte. De bestuursleden waren in het alge meen van mening dat de vereniging welkom was in het pass-partout- systeem, en dat de mogelijke conse quenties voor wat betreft de accommo daties nader bekeken moeten worden in het kader van de begroting 1985. Overigens heerste direct na de verga dering enige onduidelijkheid over het verzoek van dé vereniging, omdat on officiële berichten melding maken van het feit dat de vereniging - een onlangs onstane afsplitsing van de bowlingver eniging die in De Borg speelt - van plan zou zijn uit te wijken naar een accom modatie in Zeist. Voorzitter Plomp kon daarop uiteraard niet ingaan, maar wees er wel op dat het niet geheel uitzonderlijk is dat sportverenigingen, die hun acommoda- ties noodgedwongen buiten Soest moe ten vinden, toch lid zijn van van de Sportstichting en deelnemen aan het passe-partout-systeem,. zoals de water polo/zwemvereniging De Duinkikkers en de atletiekbeoefenaars van Pijnen burg (vh. S.O.Soest). Pijnenburg Overigens werd de Atletiekvereniging Pijnenburg gisteren officieel als deel nemer in de Sportstichting toegelaten Dick Stroband vroeg zich bij dit pun even af of de doelstelling van de ver eniging, als omschreven in de statuten impliceerde dat men zich naast de atle tiek ook inderdaad op de "recreatie sport in al haar verschijningsvormen" zou gaan toeleggen. Toen Piet Moree hem duidelijk maakte dat dit inder daad geen schrijffout was, maar dat de vereniging zich in principe wel degelijk richt op allerlei andere vormen van sport, zij het dan in recreatieve zin, reageerde Stroband met de woorden: 'O, nou ja, een beetje concurrentie is nooit ongezond. Expositie 'de Koude Hoek en de Bunt' Wederom een nieuwe serie foto's over een gedeelte van Soest. Nu het gedeelte, liggend tussen de Soesterbergsestraat, de spoorlijn en de Heideweg. Dit is voorlopig de laatste expositie met foto's van Soest in de jaren 1900 tot 1984. Zij duurt tot eind mei. Een reeks van foto's, die veel belangstelling ge trokken hebben. In het najaar wordt de serie voortgezet. In de maanden juni, juli en augustus komen er exposities, o.a. over het leven en werk van onze vroegere plaatsgenoot Isings, ter ge legenheid van zijn 100-ste geboortedag. Ook is er aandacht voor een mooie kollektie miniaturen, in de vrije tijd met veel vakmanschap en liefde voor het werk vervaardigd. Dit alles is een bezoek aan de Oudheid kamer ten volle waard. Heeft u zin in fietsen, met de landelijke fietsdag op 12 mei loopt de route langs de Oudheid kamer. De Oudheidkamer is geopend zater- dags en zondags van 13.00 tot 17.00 uur. Naast het juweliers assortiment hebben wij ook leuke luxe kado's en byouterie VAN WEEDESTRAAT 76 A.s. vrijdag en zaterdag: Bosstraat Op sommige plaatsen in de gemeente heerste grote drukte. Soms was er voor het verkeer nauwelijks doorkomen aan. Dat gold bijvoorbeeld voor de Bos- straat, waar een aantal activiteiten i' werd georganiseerd die voor een be langrijk deel in het teken van de paar- desport stonden. De publieke belang- j stelling was hier enorm. Veel aandacht 1 trok de poging van het fietscross-de- monstratieteam "S-B Trick Team," dat had aangekondigd een poging te wagen over 15 man heen te springen. 3 Het team, bestaande uit Fred v.d. Bunt en Ron Sukel uit Soest, alsmede Thijs Boosten uit Leusden, maakte twee op- zienbarende sprongen: Zonder schans K over 9 man, met schans over maar

Soester Courant | 1984 | | pagina 3