'AG 'AG Autobedrijf Hans Huigen viert 12Yz jarig jubileum 0 vereniging PAKKETTEN jdag en celen 4 Raoul Wallenberg moet vrij! Bezwaren tegen inten siever militair gebruik van Leusderhei Norbert de Clercq: 'Ik teken vanuit een onbewuste denkwereld' pagina i WOENSDAG 9 ME11984 SOESTER COURANT Baarn Jubileum-V oordeelaanbieding en van 9 tot 23 mei QARMa kit WALLENBERG MOLT VRIJ 38JMRBMEERMNGEN0EGJ Vlaamse lithograaf exposeert in Artishock Aktieweek in Artishock Thema-avond: Innerlijk gehoorzaam, burgerlijk ongehoorzaam Filmhuis: Malevil Cabaretgroep '4 voor 12' Open Podium PAGINA 11 >tde AMRO, tel. 03499-8 2437 SOEST KERKSTRAAT 7A, 9 en 9A KERKPAD Z.Z. 160 TELEFOON 15758 De gehele week geopend tot half 6, zaterdags tot 5 uur. Maandags gesloten. Foto: Herman van Dam. Zonder opzichtig ceremonieel, maar wel met een aantal jubileumaanbie dingen die klinken als de spreek woordelijke klok, viert het bekende Lada-autobedrijf Hans Huigen, sinds ongeveer een jaar gevestigd aan de Kerkstraat, dezer dagen een opmerke lijk jubileum. In oktober 1971 startte Hans Huigen het bedrijf, destijds nog aan de Plasweg, en dat betekent dat hij de twaalf en een half jaar deze maand volmaakt. Van de Plasweg ("Ik begon in een schuurtje, en de auto's moesten buiten staan want een showroom had ik niet", aldus Hans Huigen) werd het bedrijf, dat in al die jaren een gestadige groei doormaakte, verplaatst naar de Sta tionsweg, en in 1983 volgde tenslotte de vestiging in het fraaie, ruime pand aan de Kerkstraat 109. Gladiool? "Toen ik hier als dealer begon, "merkt Hans Huigen op, "was Lada nog een volkomen onbekende naam. In die tijd ging je 'de boer' nog op om auto's te verkopen, en het is me wel over komen dat me gevraagd werd of de Lada een bijzonder soort gladiool was. Kennelijk werd ik aangezien voor bloe- menkoopman In dat verband vertelt hij ook dat de koopgewoonten van het publiek, als het om auto's gaat, in die 12^ jaar dras tisch veranderd zijn. "Een auto is nu zo gemeengoed geworden, dat de mensen er soms even tussen de middag éen komen kopen. In die tijd was dat nog anders, al lijkt het soms of die tijden weer terugkomen Vanaf de start van het Lada-bèdrijf, dat ook de Zastava- en later (in 1978) ook Daihatsu-dealer van Soest werd, heeft het zich gekenmerkt door wat Hkns Huigen zelf noemt "een rustige groei". "We hebben de klantenkring door de jaren heen gestaag kunnen uit houwen." Van de inzakkende auto-verkopen. iwaarvan een tijd geleden sprake was, heeft Hans Huigen tot zijn vreugde niets gemerkt. "Nee, integendeel zelfs. Door de lage prijzen en de hoge kwali teit van de Lada's kwam er juist veel peer vraag naar. In zekere zin heb ik arvan goed kunnen profiteren. Veel liensen ontdekten juist in die tijd dat de Lada een goeie, degelijke auto is, voor eigenlijk heel weinig geld. Hij vertelt verder dat de Lada-collec- tie, die met één model (de 1200) be gon, inmiddels is uitgegroeid tot een serie van 10 verschillende modellen, in prijs variërend van 9.885 gulden tot '14.650 gulden, en dat is dan inclusief de BTW. De door Hans Huigen zelf opgebouw- 'm jubileumauto, de Lada 2107. Om het assortiment nog groter te ma ken trok Hans Huigen in 1978 zoals gezegd, ook het Japanse merk Daihat su aan. De modellen daarvan zijn al te verkrijgen vanaf zo'n 10.000 gulden, op lopend tot 34.000 gulden. Het derde au tomerk dat "onderdak" heeft gevon den aan de Kerkstraat, de Zastava, biedt een keus aan auto's die in prijs variëren van 9.999 tot 13.500 gulden. 'Fervente aanhangers' Na die eerste, voorzichtige start in 1971 is het aantal Lada-rijders langzaam gaan groeien. "Nu rijden er in Soest heel wat rond. Heel veel autobezitters die eenmaal een Lada hebben leren kennen blijven fervente aanhangers Hans en Hetty Huigen, Dick Miegies en Aart Harskamp in de showroom van het jubilerende autobedrijf. zegt Hans Huigen met een knipoog) legt het autobedrijf zich de laatste ja ren ook met toenemend succes toe op de verkoop van occasions. "De bétere gebruikte auto", verduidelijkt Hans Huigen, "met een eerste-klas Bovag- garantie!" Daarvan zijn er constant zo'n 20 te koop, meest van de eigen merken, maar ook een aantal andere. Jubileum-auto Ter gelegenheid van het jubileum heeft Hans Huigen -naast een aantal voor deel-aanbiedingen (waarover straks meer)- iets heel speciaals te bieden: een jubileum-auto, een Lada 2107, die van het merk. Ze hebben niet alleen de door het bedrijf voorzien is van een prijs, maar ook de kwaliteit van de auto leren waarderen," aldus Hans Huigen. Dat Hans Huigen in die jaren zo'n prima reputatie heeft opgebouwd is niet alleen het resultaat van zijn eigen inspanningen. In niet geringe mate, geeft hij toe, is dat te danken aan de meer dan voortreffelijke samenwer king met bedrijfsleider Dick Miegies ("m'n rechterhand sinds enkele ja ren"), die de service verzorgt, en Aart Harskamp, die de verkoop voor zijn re kening neemt. Daarnaast is het Hans' echtgenote Hetty die een zeer groot deel van het "kantoorwerk" op haar schouders heeft genomen. Behalve de verkoop van nieuwe auto's, waarvan er zo'n 40 in de ruime show room van riiqt minder dan 6ÓÖ vierkan te meter te bezichtigen zijn ("Alle nieuwe modellen staan hier, waarvan er 17 uit voorraad leverbaar zijn, als de kleur de klant tenminste aanstaat," Foto: Goos van der Wilt. aantal zeer opmerkelijke voorzie ningen. De wagen is uitgerust met voor- en achterspoiler, een open dak, radio, lichtmetalen velgen, brede ban den, zijskirts en een opvallende stri ping. "We hebben de wagen zelf opge bouwd, met als basismodel de 2107", aldus Hans Huigen. Verder wordt in de actieperiode (van 9 tot 23 mei) elke andere verkochte Lada gratis voorzien van een zonnedak stootstrips en cocosmatten. Daarboven geldt dan voor een aantal Lada's nog een extra-korting van 500 gulden! Wie dezer dagen aan een nieuwe auto toe is moet daarom beslist een kijkje gaan nemen in de showroom aan de Kerkstraat, om zich in ieder geval te vergewissen, yan de.uiterst j fraaie auto's die Hans Huigen te koop heeft staan. De bijzonder aantrekkelijke ju bileum-aanbiedingen zorgen ervoor dat er een "buitenkansje" voor het grijpen ligt. dat men zich niet moet laten ontgaan! Lada Zastava Dealer: Daihatsu 09 Soest Tel 16410 Men verzocht ons opname van het volgende: De data 4 mei en daaropvolgend 5 mei, onze bevrijding 1945, al meer dan 39 jaar geleden, en het feit dat Israël even daarna daadwerkelijk tot staat uitgeroepen werd, nu 36 jaar geleden. Zijn voor mij een aanleiding u op een zeer triest, doch werkelijk verhaal attent te maken. Raoul Wallenberg, een Zweeds diplo maat, verdween op 17 januari 1945 uit de Hongaarse hoofdstad Boedapest, "spoorloos". Hij was aangesteld bij het Zweedse Consulaat in Boedapest, Hon garije, door toedoen van de Zweedse Koning Gustaaf V, die officieel protest jSaantekende tegen de deportatie van jo den, die na Nederland, Duitsland en Polen ook al in heviger mate op gang was gekomen in o.a. Hongarije. Raoul Wallenberg moest ervoor zor gen dat de joden daar een "Schutz- pass" kregen van de Zweedse ambas sade. Hij zette daarvoor een kantoor op in Boedapest (9 juli 1944) en werkte dag en nacht met 400 (joodse) mede werkers. Deze joodse medewerkers mochten door onderhandelingen met de Hongaarse autoriteiten gaan en staan waar ze wilden en hoefden ook de gele jodenster niet te dragen. De jood se mensen uit de bevolking die door zijn toedoen een paspoort (Schutspass) hadden gekregen, mochten naar Zwe den vertrekken. Ze mochten alleen niet door Duitsland reizen. 5000 "pas poorten" moesten ondergebracht in Pest, in huizen die Wallenberg op kocht. Er kwamen er steeds meer. Het aantal groeide tot 15.000, zelfs 20.000. Andere landen volgden hun I voorbeeld. Later bleek men op die manier én door bemiddeling van het Interna tionale Rode Kruis ong. 50.000 mensen te hebben gered. De Pijl-kruisers de Hongaarse nazi's haatten hem. Hij werd door Eichmann "de Joden-hond Wallenberg" genoemd. Wallenberg moest koste wat kost uit de weg ge ruimd worden. Wallenberg kocht ze om, nam ze vast met de belofte ze vrij te laten als de Russen binnen zouden komen. Bedreig de ze met de dood, haalde daardoor te hooi en te gras joodse mensen terug die eigenlijk al ten dode opgeschreven waren. De Russische legers zetten dwang achter Raoul Wallenberg's chantage pogingen: het voorkomen van het uit moorden van het getto van Boedapest. De Russen trokken Boedapest binnen. De Duitsers werden totaal verrast en ingesloten, uitgemoord. Er werden zware gevechten geleverd. Niemand wist waar Wallenberg was. Het Zweedse gezantschap reisde af. Onderweg hoorden ze dat Wallenberg en zijn chauffeur zogenaamd ter wille van hun "eigen veiligheid" opgepakt waren door de Russen, 17 januari 1945. In augustus 1947 lieten de Russi sche ambassade en het Ministerie van Buitenlandse zaken horen dat hij nooit in de Sowjet-Unie was geweest. Er werd een Wallenberg-Comité opge richt. Men wist zeker dat hij in 1947- 1948 in Rusland gevangen en dus nog in leven was. Later zou hij gezien zijn in Moskouse gevangenissen. Andrej Gromyko, Minister van Buiten landse Zaken, liet in 1957 de zaak uit zoeken. Het bleek dat er een rapport van 1947 was waarin stond dat hij in de Ljoebjanka-gevangenis (de ergste!) plotseling was overleden. Op 15 en 16 januari 1981 werd in Stock holm een Internationale Hearing ge houden om bewijsmateriaal te verza melen. Hij bleek niet overleden, maar zou sinds 1978 in een speciaal psychia trisch ziekenhuis vastgehouden wor den. Een Russische generaal had Wallenberg in 1953 ontmoet, op trans port naar een andere gevangenis. Nog eens in 1955, nog eens in 1956, aldoor op transport. Berichten in 1972 gingen over een Zweed die al meer dan 20 jaar gevangen zat. Een Amerikaans staats burger, die al 22 jaar in de gevangenis zat, had Wallenberg in 1976 ook gezien in Gorki temidden van lege cellen, vol komen geïsoleerd. In 1980 werd hij weer overgeplaatst, tussen 1981 tot 1983 weer gesignaleerd in gevangenissen. Een getuige in Israël die gevangen had gezeten op het eiland Wrangel, liet in 1972 van zich horen. In 1978 gaf Jan Kaplan telefonisch informatie door aan Israël. Een brief werd door de K.G.B. onderschept. Kaplan werd weer gevangen gezet. Geen jood zou Wallenberg bevrijden. In 1982 was hij 71 jaar oud. De Russi sche leiders Brezjnev en Adropov zijn onderwijl overleden. Niemand heeft meer iets van hem te vrezen. Waarom laten de Russen deze man niet vrij? HIJ MOET VRIJ! Zou u, inwoners van Soest, willen hel pen deze man te bevrijden, en met hem vele andere joodse mensen die toch weer door de Russen gevangen zijn ge zet, die zo VRESELIJK GRAAG NAAR ISRAËL ZOUDEN WILLEN? Is een Wallenberg-dag, of een fancy- fair of een directe bijdrage in de kos ten voor het aanvragen van aktiema- teriaal t.g.v. Wallenberg mogelijk? Schrijft u naar de Russische ambas sade, Andreas Bickerweg 2, 2517 JP Den Haag: Laat Wallenberg vrij! Hij moet vrij! 38 jaar is lang genoeg. U kunt ook schrijven of bellen naar: Christelijke Stichting voor Hulp aan Gewetensvervolgden, Postbus 80, 1619 ZH Andijk, tel.02289-2612, Giro.:4448- 600, t.n.v. C.S.H.G.Andijk, "Wallen berg". Graag uw hulp, Soest! Olga Douma,tel.10055 Gemeentebestuur deelt beduchtheid Tijdens de vorige week gehouden ver gadering van de commissie Ruimte lijke Ordening, waarbij veel burgers gebruik maakten van het spreekrecht, voerde ook mevrouw A. Mees-Lubber man van de Werkgroep Verontruste Bewoners Soesterberg het woord. De werkgroep is in het geweer geko men tegen de aanwijzing van de Leus- derheide als Compagnies Oefenterrein (COT), hetgeen volgens de Soester- bergers onherroepelijk zal leiden tot een ontoelaatbare verzwaring van de hinder in de vorm van geluid- en stof- overlast. Mevrouw Mees sprak de hoop uit dat de voltallige commissie het met de werkgroep eens zou zijn dat Soester berg al meer dan genoeg lawaai te ver duren heeft, en dat het er zeker niet meer overlast bij moet krijgen. "Meer oefeningen betekenen meer la waai en daar zijn we bang voor," aldus mevrouw Mees. Omdat Defensie volgens haar al zo'n drie vier jaar lang bezig is met de inrichting van de Leusderheide als bivakterrein, vrees de zij dat de inrichting al bij voor baat vaststond. Toekomstbeeld "Als er 30 tanks tegelijk gaan starten kun je niets meer horen of zien. Is dat het toekomstbeeld van Soesterberg?" Zij had vernomen dat Defensie de ba nen op de Leusderhei al aan het ver breden is en dat er intussen 6 hec tare zijn "platgemaakt" voor de bouw van een tankgarage. "Waarover pra ten we dan nog, als de inrichting toch al plaatsvindt?" Zij wees erop dat de Statencommissie R.O. op 12 april zich over de Leusderhei had gebogen. "Alle fracties hebben zich unaniem tegen de plannen uitgesproken. Ook over de geluidscontouren van de Vliegbasis merkte zij op dat deze nog altijd niet waren vastgesteld. "En nog steeds wordt er buiten de bepaalde tijden gevlogen. In mei arriveert een tweede squadron F-15's. Besteedt u daar aandacht aan?" zo hield zij de commissie voor. Wethouder Plomp en de commissiele den konden haar op haar wenken bedienen, omdat juist een ontwerp- brief aan de orde van behandeling was, warin het gemeentebestuur de be zwaren van de Werkgroep (en van de Stichtse Milieufederatiegeheel onder schrijft. Op voorstel van Gert Beyen (VVD) werd besloten die brief die een af schrift bevat van een schrijven aan de staatssecretaris van Defensie, de heer Van Houwelingen goed te keuren, al hadden Hans Blom (CDA) en Adriaan Pothuizen (D'66) nog wat be denkingen tegen de redactie, waaruit volgens hen mogelijk af te leiden zou zijn dat de gemeente Soest toch wél akkoord zou gaan. Iemand In Den Haag Wethouder Plomp weersprak deze ver onderstelling met kracht. "De for mulering is geen verzwakking van het ingenomen standpunt, in elk geval niet van onze kant. Als iemand in Den Haag er iets anders in leest, dan heeft hij deze brief niet eens nodig, want die doet dan toch wel waar hij zin in heeft." Joop van den Brakel (PvdA) bleek in een beschouwende bui te verkeren, want hij merkte somber op dat "al dat geschrijf aan Defensie toch geen zoden aan de dijk zet". "Ze zullen wel zeg gen dat het allemaal nodig is voor als de Russen komen. Het is jammer dat mensen nog steeds andere mensen wil len vernietigen. Als dat niet zo was hadden we ook geen oefenterrein nodig. De regering zal zich van onze ideeën toch wel niks aantrekken, en als ze dat wel doet, dan komt er wel weer éen uit Amerika die zegt dat 't toch anders moet..." Inbraak Groot Engendaal Onbekenden hebben in het weekeinde een inbraak gepleegd in de recreatie ruimte van het bejaardencentrum Groot Engendaal aan het Boekweit land. Zij kwamen de ruimte binnen door het openbreken van een boven licht, en namen twee luidsprekers mee met een gezamenlijke waarde van 600 gulden. Foto: Rob Goudriaan. Sinds zaterdagmiddag is in het Arti- shockgebouw aan de Steenhoffstraat een tentoonstelling te zien van litho's en gouaches van de Vlaamse litho graaf Norbert de Clercq (37), onder de titel "Vrijheid van geest", dit met een verwijzing naar het feit dat zaterdag bevrijdingsdag werd gevierd. De opening werd bijgewoond door een aantal Vlamingen, allen leden van de literaire Kofschipkring - een gezel schap literatoren en beeldende kunste naars rondom het tijdschrift 't Kof schip, waarmee Artishock sinds jaar en dag nauwe banden onderhoudt. Na een kort welkomstwoord van Jan Visser was het Vlaamse dichter Raoul Maria de Puydt ("de grote man van 't Kofschip", aldus Jan Visser), die de expositie opende. De Puydt merkte op het een bijzonder genoegen te vinden in Soest te verkeren. "Wij komen hier al jaren, maar het is de eerste keer dat gij ons met vlaggen zo feestelijk be groet. Ik hoop niet dat dat is omdat gij van ons bevrijd zijt geweest." Hij schetste het werk van zijn vriend De Clercq als "een wonderbare geest in een bevreemder te wereld", dat een aantal aspecten bt^rbrijft die van bui- tenuit gezien tot het normale behoren. "Dit is de fysieke uitdrukking van iets bestaands", aldus De Puydt, "maar daarnaast wordt er ook veel die per in onze hersenpan geboord en wordt de mens getoond met zijn innerlijk." Eigenlijk is er psycho-analyse voor nodig, oordeelde hij, om de geest mer nodig, oordeelde hij, om de geest meer te laten zijn dan het gelaat van de mens." Tenslotte sprak hij lovende woorden over de zeer accurate en ge raffineerde techniek van De Clercq, die anders dan men misschien bij het aanschouwen zou vermoeden grote fy sieke inspanning vereist. Filosofie De litho's en gouaches van Norbert de Clercq zijn vaak herkenbare vormen die hij zeer minutieus op de vierkante centimeter tekent, waarvan de fi guren die hij schetst onder zijn handen lijken te zijn uitgegroeid tot apocalyp tische beelden. De Clercq beaamt dat zijn creaties V.l.n.r. Nelleke Streefkerk (Arti shock), Norbert de Clercq en Raoul Maria de Puydt. filosofisch geïnspireerd zijn door men sen als Teilhard de Chardin en de ideeën van de evolutieleer. Om zijn eigen denkwereld te ordenen en beter te be grijpen, heeft hij twee jaar lang lessen gevolgd in de Indische filosofie. De getekende fantasiewereld van Nor bert de Clercq tracht een brug te slaan tussen het aardse en het bovenzinne lijke. "Ik begin met een idee. Dan ont werp ik een basis, maar onder het werk teken ik toch onbewust vanuit een denkwereld, die boven de reali teit uitstijgt." Vrijheid van geest, het zoeken naar volmaaktheid zijn thema's die het werk van De Clercq kenmerken. Bei de begrippen pakt hij in de vorm van een bol waarnaar mensenhanden reiken. Een ander opmerkelijk symbool is het bouwsel. Geen tempel of wolken krabber, maar toch een duidelijk ar chitectonische structuur, dat reikend naar de hemel, onbewoonbaar schijnt te zijn. Enkele tekeningen bevatten teksten van zijn vriend, de dichter Raoul Maria de Puydt, een kunstbroe der wiens denkbeelden en kunsttaal met zijn wereld overeenkomen. "Ik maak niet zozeer illustraties bij het werk van Raoul als wel dat ik zijn poëzie interpreteer in lijnen", zegt De Clercq. Volgend jaar verschijnt van beiden een reeks van tien litho's bij dertig gedichten, die in België wor den geëxposeerd. Norbert de Clercq werd geboren in An- derlecht en woont in Dilbeek. Hij kreeg zijn artistieke opleiding aan het Sint Lucas instituut en de Academie voor Schone Kunsten te Brussel. Van 1973 tot 1978 volgde hij cursussen in de litho grafie aan de Hogere Rijksschool voor beeldende kunsten te Anderlecht onder leiding van Frans Minnaert. Hij expo seerde te Affligem, Antwerpen, Brus sel, Dendermonde, Dilbeek, Mechelen, Ninove en Oostduinkerke. Produktie: Jan Visser. De expositie is tot 26 mei dagelijks gratis te bezich tigen van 14.00 tot 16.00 uur. De vredesbeweing, verenigd in het Ko- mitee Kruisraketten Nee (KKN), orga niseert landelijk van 6 t/m' 12 mei de Aktieweek. De Aktieweek heeft tot doel de politici ertoe te bewegen af te zien van de plaatsing van kruisraketten in ons land. Ook in Soest vindt de Aktie week plaats. Deze wordt georganiseerd door het plaatselijk Vredesplatform. In het Vredesplatform neemt ook de Vereniging Artishock deel en zullen de volgende aktiviteiten in Artishock plaatsvinden: - Woensdag 9 mei: bezinningsavond Innerlijk gehoorzaam, Burgerlijk Ongehoorzaam, over allerlei aktie- vormen (o.a. weigering defensiebelas ting). Aanvang: 20.00 uur. Entree: vrij. Woensdag 9 mei 20.00 uur: Donderdag 10 mei. in het filmhuis wordt de Franse speelfilm Malevil van Christian de Chalonge vertoond. Hét alternatief op de Amerikaanse na-de- bom film "The Day Af ter". Aanvang: 21.00 uur. - Vrijdag 11 mei: maken van spandoe ken, aktieborden, affiches e.d. voor de demonstratie in Soesterberg. Aanvang: 20.30 uur. -Zaterdag 12 mei: afsluiting van de Ak tieweek in Artishock met - cabaretgroep 4 voor 12 met het pro gramma "Zondrecht, maandrecht, dinsdrecht..." - Open Podiumeen platform voor be ginnende en op weg zijnde musici - en afhankelijk van de nog aanwezige energie na de optredens tijdens de de monstratie, zal Artishocks eigen werk groep W.E.W. optreden. In het kader van de Aktieweek organi seert de basisgroep Baarn-Soest op woensdag 9 mei, aanvang 20.00 uur in het Artishockgebouw, een bezinnings avond "Innerlijk gehoorzaam, burger lijk ongehoorzaam" over burgerlijke ongehoorzaamheid. Een bezinningsavond over allerlei ak- tievormen - het burgerlijk ongehoor zaam zijn - waar men individueel de overheid laat zien, dat men niet mede- plichting wil zijn aan de alsmaar voort schrijdende (kern)wapenwedloop. Aktievormen zoals weigering van in komsten- en motorrijtuigenbelasting, b.tw. op de gasrekening e.d., die voor de wet illegaal zijn, maar voor de weige raar geweldloze methoden zijn om de democratische lacune in de wetgeving voor gewetensbezwaarden, ter dis cussie te stellen. De innerlijke gehoor zaamheid om burgerlijk ongehoor zaam te zijn. De avond wordt ingeleid door Joop van Haaften, lid van de basisgroep Baarn- Soest, die tevens de gespreksleider voor deze avond is. Vervolgens zal Joop Verdonk de gedachte binnen de kerk- wereld over burgerlijke ongehoorzaam heid belichten. Daarna zullen enkele belastingweigeraars kort uitleggen wat hun ervaringen zijn en welke weerstanden ze bij zichzelf moesten overwinnen om tot deze aktievormen te komen. Na de pauze zal in groepen van gedachten worden gewissels om tenslotte de avond te besluiten met"een gezamenlijke discussie. De basisgroep Baarn-Soest werd in 1978 opgericht om vanuit de bijbel de geloofsovertuiging meer bij de dage lijkse gang van zaken te betrekken. Zo wordt binnen de groep al enige tijd nagedacht over burgerlijke ongehoor zaamheid. Vragen als: wat doe je als jouw overheid "ja" zegt tegen een ver dere stap in de waanzinnige kern •- wapenwedloop? Waar je je al jaren met veel energie tegen verzet, omdat die naar je diepste overtuiging het voort bestaan van jou, van je kinderen, je land, ja zelfs de hele wereld op het spel zet. Welke legale middelen resten je - dan nog omdat onheil te keren? Is dan het moment gekomen om burgerlijk ongehoorzaam te zijn? En als je bur gerlijk ongehoorzaam wordt, wat zijn daar de gevolgen van? Kan het wel, is het niet anti-democratisch? Enkelen uit de basisgroep zijn uit gewetensnood tot weigering van belastingbetalen gekomen. Anderen hebben echter be denkingen tegen deze vorm van bur gerlijke ongehoorzaamheid, hetzij van praktische aard, hetzij van principiële aard. Op deze avond zal Joop Verdonk als lid van het deputaatschap voor de bestudering van het Oorlogsvraagstuk van de Gereformeerde Kerken in Ne derland, vanuit de kerk-visie over de burgerlijke ongehoorzaamheid pra ten. Dit deputaatschap is een uitvoe rend orgaan, met een grote mate van zelfstandigheid, dat in zijn takenpak ket o.m. studie verricht van het Oor logsvraagstuk. Zo kreeg het deputaat schap in maart van dit jaar de op dracht van de Gereformeerde synode om de burgerlijke ongehoorzaamheid te bestuderen. Met deze avond wil de basisgroep naast het geven van informatie ook de ver schillende meningen over burgerlijke ongehoorzaamheid ter sprake brengen. Aanvang: 20.00 uur. Entree: vrij. Donderdag 10 mei 21.00 uur Filmhuis Artishock vertoont op don derdag 10 mei (21.00 uur), de Franse film: Malevil. Regie: Christian de Chalonge. Met: Michel Serrault, Jacques Dutronc, Jean Louis Trintignant. In het kader van de landelijke Aktie week van het Komitee Kruisraketten Nee (KKN) van 6 tot en met 12 mei, vertoont. Filmhuis Artishock de Fran se speelfilm Malevil van Chrisian de Calonge. Hét alternatief op The Day After, de Amerikaanse na-de-bom film. Want als volgende week de bom valt en u mag tien recente speelfilms naar de atoomvrije schuilkelder "Birk- staete" meenemen om de tijd te doden, dan mag in dat overlevingspakket Ma levil niet ontbreken. Hierin wordt voor degenen die na de fall-out nog genoeg moed bij elkaar kunnen schrapen, een route uitgestippeld om de handen uit de mouwen te steken en de ergste rommel weg te bezemen. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 5,-/leden en CJP 4,-. Zaterdag 12 mei 21.00 uur Ter afsluiting van de Aktieweek die het Vredesplatform in Soest organiseert, zal om 21.00 uur in het Artishockge bouw de Haagse cabaretgroep "4 voor 12" optreden. Zij zullen het program ma "Zondrecht, maandrecht, dins drecht..." brengen. Een programma op de valreep, want vier voor twaalf is later dan vijf voor twaalf. Een cliché? Zondrecht, maan drecht, dinsdrecht. Woensdrecht na dert. Wat verandert er eigenlijk? We blijven gewoon winkelen. Laat het ons onver schilling? Of gaan we kleur bekennen? Demonstreren is een nuttige en aange- Zaterdag 12 mei: Voor muzikanten van allerlei genre en aard wordt op zaterdag 12 mei vanaf 20.00 uur een Open Podium gehouden in Artishockgebouw aan de Steenhoff straat. Zowel Funk, Rock, Soul- en Bluesmuzikanten als oude en nieuwe Jazzliefhebbers krijgen daar de gele genheid met elkaar te musiceren. Een basisformatie is tijdens het gehele Open Podium aanwezig en bestaat uit enige gevorderde muzikanten die het Open Podium muzikaal onder steunt en begeleidt. name bezigheid, maar heeft aktievoeren nog zin? Onze toekomst..., in handen van het CDA? Straks voldoende banen, voor een nieuw ras welzijnswerkers. Waar begint en eindigt onze eigen ver antwoordelijkheid, en wat heeft Mient Jan Faber daar mee te maken? Kinde ren en kinderopvang, een bejaarde secretaris-generaal vertrekt. Een programma van ongeveer een uur om ook die laatste vier minuten wak ker te blijven. Of zal het geen twaalf uur worden? Aanvang: 21.00 uur. Entree: vrij. Het is niet belangrijk op wat voor 'instrument je speelt: alles kan. Een piano is ter plaatse aanwezig. Op deze avond zal tevens de inmiddels beruch te W.E.W. aanwezig zijn, na 's mid dags acte de presence gegeven te heb ben tijdens de vredesdemonstratie op Soesterberg zal Artishocks Werkgroep Eigen Werk op zijn eigen unieke wijze de intermezzo's verzorgen tijdens dit Open Podium. Aanvang: 20.00 uur. Entree: gratis. STEENHOFFSTRAAT 46 - 3764 BM SOEST - TELEFOON 02155 - 19577 _A I

Soester Courant | 1984 | | pagina 11