lmarkt isschoolS Soester Penaltykampioen schap op 28 mei Hees F-pupillen kampioen agde seriby. 11 mei a.s. 21.00 uur SEC pakt slechts 1 punt 1-1 WZ'49 wint van F.C. Majella: 2-1 WZ'49 BI kampioen Soest speelt opnieuw gelijk PAGINA Pn WOENSDAG 9 MEI SPORT I Jeugdtoernooien Sec met veel verrassingen SOESTER COURANT SPORT PAGINA 21 Kies prijsbewust voor kwaliteit! Parthui' 'De Zoyse Ruiters' Hees verliest laatste wedstrijd 3-0 <en via de Dalweg Een A videotheek waaru U tegen zegt h f r (bij Jac. Hermans) - TfclEF. 02155-12982 DE 1984 Mrdelig Jnnismode 1 dit frisse >enen maten Shirtje: esterbergsestraat 3 e,0°n 02155-12749 ZATERDAGVOETBAL Ook dit jaar organiseert de jeugd afdeling van SEC weer zijn jeugd toernooien. De toernooicommissie be staande uit Benno Breukelman en Jos van Rouwendaal, heeft voor een an dere opzet gekozen. Dit jaar worden er twee toernooien gespeeld t.w. op zaterdag 12 mei voor de pupillen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar en éen week later spelen de junioren in de leeftijd van 12 t/m 18 jaar hun toernooi Tijdens deze 2 dagen zullen ongeveer 45° spelertjes van 10 verenigingen ''strijden" voor de ereprijzen. Zo spe len de F-pupillen om de "Freek Grote trofee", de E.pupillen om de "M J Wilhelm trofee" en de B.junioren om de "J.van Veenendaal sr.Bokaal". Naast deze prijzen ontvangt die vere niging, die de toernooidag met de meeste punten weet te beëindigen een totaalprijs in de vorm van een Europa Cupmodel, die uiteraard een wissel trofee is. Naast het voetbalgedeelte heeft de toernooi-commissie tijdens de toer- nooidagen enkele aktiviteiten geor ganiseerd om de spelers bezig te hou den tijdens het wachten op de te spelen wedstrijd, zoals schatschieten voor de pupillen en penaltyschieten voor de junioren. Hiermee zijn leuke prijzen te winnen. Verder is er een veld uitge zet waar voetvolley gespeeld kan wor den. Tijdens de pauze wordt er voor de pupillen een rad van avontuur draaid en voor de junioren is er een discotheek welke de tophits van dit moment zal draaien. De spelers en hun leiders krijgen verder een broodmaal tijd aangeboden. 12 mei pupillen toernooi Aan dit toernooi doen naast de organi serende vereniging ook de verenigingen Baarn, IJsselmeervogels uit Spaken burg, Soesterberg en S.O.Soest mee met ieder drie teams. Aanvang 11.00 uur. 19 mei Junioren toernooi Dan komen de elftallen van Dovo uit Veenendaal, S.D.C.P. uit Putten, Lelystad, Huizen en S.E.C. in het veld, ook met ieder drie teams. Aanvang 10.00 uur. Met de prijsuitreiking welke op deze dagen om 16.00 uur zal plaatsvinden, eindigen de toernooien. Hopelijk mag op goed weer en een grote belang stelling worden gerekend. Op de foto ziet u de D.pupillen van S.E.C. onder leiding van Has Kerkdijk en Erik Heemskerk, keeper van het eerste elftal van de zondag, die zater dag de groen witte kleuren zullen ver dedigen. ZONDAGVOETBAL Het grote verschil op de ranglijst was deze middag alleen in de slotfase waar te nemen. De eerste helft was duidelijk voor DWSV terwijl de tweede helft in het voordeel van SEC was. Een fel en goed combinerend DWSV heeft tot het uiterste gevochten om degradatie te ontlopen. Doordat medekandidaat 's-Graveland kans zag twee punten te pakken zal DWSV degradatie nauw- welijks meer kunnen vermijden. De voorhoede van SEC laat duidelijk blijken te weinig gericht te kunnen schieten. Vooral Wim Altenaar en Bert Holwarda hebben het er bij laten zitten Het eerste kwartier was rommelig en viel voor SEC, doordat Torsing uitviel, slecht uit. Johnny Derksen ging hier door weer op zijn vertrouwde stek spelen. De eerste kans was na twintig minu ten voor DWSV: er werd echter te zacht geschoten. SEC kreeg een aantal kansjes maar deze werden niet goed afgewerkt. DWSV speelde goed op het middenveld en creëerde hierdoor ook de nodige kan sen. DWSV zag vlak voor rust een flitsende kogel op voortreffelijke wijze door Eric Heemskerk tot corner ver werkt. Ondanks het windvoordeel voor SEC bleef het 0-0 tot aan de rust. Na de rust een veel beter en feller SEC, dat zich nu ook de nodige kansen creëer de maar de afwerking was zeer slecht. Wim Altenaar omspeelde een aantal DWSV-ers maar schoot naast. Toen was het DWSV dat een formi dabel doelpunt scoorde. Een prachtige omhaal van buiten het strafschopge bied verdween op onnavolgbare wijze in de kruising tot stomme verbazing van SEC. 1-0. Uit een vrije trap werd keihard op de DWSV goalie geknald. De terugsprin gende bal werd echter niet in een doel punt omgezet. Een kwartier voor tijd had de links buiten van DWSV de bal niet onder con trole, anders had het er opnieuw slecht voor SEC uitgezien. Joop Abbel kwam in de ploeg voor Robbie Embriqs, die tot dan een behoorlijke partij had gespeeld. Op nieuw werd uit een vrije trap, door Jos Rouwendaal genomen, Wim Altenaar in staat gesteld te scoren, maar ook nu lukte het niet. SEC bleef zwoegen, vooral Hendrik Jan de Boer was goed opdreef. Even voor tijd kon Joop Abbel dan toch de verdiende gelijkmaker laten aante kenen. Uit een voorzet kopte hij bui ten bereik van de keeper in 1-1. A.s. zondag speelt SEC de derby tegen rivaal HVC dat nu 1 punt voorsprong heeft op SEC. SEC zal ongetwijfeld gebrand zijn op een overwinning. Hopelijk wordt het een goede partij voetbal met waar schijnlijk een pupillen wedstrijd tussen SEC en HVC als voorwedstrijd. Inschrijving verlengd tot en met 12 mei ZATERDAGVOETBAL Zaterdag speelde VVZ haar voorlaats te wedstrijd tegen F.C.Majella uit Utrecht. Voor VVZ stond niet meer op het spel dan de eer. Majella echter stond op de belangrijke tweede plaats en kon zich dus geen puntverlies per mitteren. De eerste wedstrijd eindigde in een gelijkspel van 2-2. De eerste helft was niet best. Het be gin was nog veelbelovend met snel aanvalsspel, maar gaandeweg werd dat minder. Vooral WZ viel sterk te rug, omdat er met te weinig overleg en vernuft gespeeld werd. Middenveld en aanvalslinie sloten niet goed aan. Tot uitgespeelde kansen kwam VVZ dan ook niet. De enige doelpogingen kwam via schoten uit de tweede lijn. F.C.Majella was gedurende het groot ste deel van deze eerste helft wat ster ker, maar ook zij kregen nauwelijks uitgespeelde kansen. Wel was er uit een half weggewerkte corner een schot op de paal in de 10e minuut en had Majelle bepaald pech toen na een half uur uit twee corners de ingekop te bal tot tweemaal toe van de lijn werd gehaald. Vijf minuten voor het rustsignaal kwam VVZ dan wel op een achter stand. Na onnodig balverlies aan de rechterkant werd laatste man Henk Vos uitgespeeld, waardoor hem niets anders overbleef dan de tegenstander vast te houden. Uit de toegekende penalty scoorde Majella 0-1. Vermel denswaard is nog dat het spel ruim 5 minuten werd stilgelegd omdat de scheidsrechter zich wegens een blessu re moest laten verzorgen. De tweede helft liet een ander VVZ zien, met de lichtgeblesseerde Wout Logtenstein als vervanger voor Hajo Groart, waardoor Peter Barneveld op schoof naar het middenveld. WZ zette F.C.Majella meteen onder druk. Dit resulteerde binnen het kwar tier in de gelijkmaker van Willem de Vries die uit een vrije trap vanaf links knap met het hoofd scoorde, 1-1. Ma jella kwam hierna goed terug en was met twee afstandsschoten gevaarlijk. Keeper Wout Mout redde echter uit stekend. WZ bleef evenwel de betere ploeg, ook nadat een kwartier voor tijd een omzetting in het elftal plaatsvind, doordat Guus Jansen de geblesseerd geraakte Henk Vos verving. VVZ kreeg loon naar werken toen in de 37e minuut de bal met enig geluk bij Willem de Vries kwam, die ver volgens twee tegenstanders op het verkeerde been zette en toen ook de keeper het nakijken gaf, 2-1. Majella geloofde er toen niet meer in, zodat VVZ vrij eenvoudig de voorsprong kon vasthouden, waarmee een ver diende overwinning werd behaald. RUITERSPORT De ponyclub 'De Zoyse Ruiters' hebben op 31 maart j.1. de binnenwedstrijden afgesloten in de Utrechtse manege. Er werd aan deelgenomen door 6 combi naties. Vier combinaties deden mee met de B-dressuur en twee met L-dres- suur. Sascha v.d. Veer met Ramona reed die dag erg goed en behaalde een vierde plaats met 122 pnt. Nathalie Wollen- berg met Trigger behaalde 117 pnt. Wanda Bok met Bartje 116 pnt. en In- grid Strumpel met Arabella 111 pnt. In de_L-dressuur reed Sabrine v. Dijk mét "Cartouche leuke proef en be haalde 114 pnt. Tamara Bok met White Rocket haalde 117 pnt. Op zaterdag 21 april begon voor de po nyclub 'De Zoyse Ruiters' het buiten seizoen en werd er deelgenomen door dezelfde zes combinaties. Het was een prachtige zomerse dag, dus dat zat mee. Bij de B-dressuur behaalde Wanda Bok met Bartje 120 pnt., dus goed voor een winstpunt. Nathalie Wollenberg met Trigger 113 pnt. Ingrid Strumpel met Arabella en Sascha v.d. Veer met Ra mona behaalden beiden 110 pnt. In de L-dressuur startten Sabrine v. Dijk met Cartouche en had 112 pnt. Ta mara Bok met White Rocket behaalde 118 pnt. al met al dus zeer geslaagde wedstrijden voor de ponyclub 'De Zoy se Ruiters'. De voetbalminnende jeugd van Soest, tot en met de leeftijd van 14 jaar, kan zich binnenkort weer uitleven in het "trappen tegen de bal" tijdens het tweede Soester Penaltykampioen schap. Dat gebeurt dit jaar voor wat de voor ronden betreft op woensdag 23 en don derdag 24 mei, 's' avonds om 18.00 uur op het terrein van S.O.Soest aan de Bosstraat. Ten opzichte van vorig jaar is daarbij een enigszins andere in deling gevolgd. Er wordt nu gespeeld in aparte groepen voor jongens en meisjes, die elk weer onderverdeeld in de leeftijdgroepen 7 t/m 10 en 11 t/m 14 jaar.Vorig jaar deden maar liefst 360 jongens en meisjes uit Soest aan het kampioenschap mee. Aanvankelijk was de uiterste termijn van inschrij ving door het bestuur van de Stichting Penaltykampioenschappen vastge steld op 5 mei, maar omdat de paas vakantie "ertussen zat", aldus voorzit ter André Hagman, is besloten de in schrijvingstermijn met een week te verlengen, dus tot en met zaterdag 12 mei. De finales worden gespeeld op maan dag 28 mei, ook weer op het S.O.Soest- terrein. Daarbij treden opnieuw een aantal Soester "coryfeeën" op. Het is het tweede Kamerlid drs. Marcel van Dam die drie schoten zal lossen op het doel, dat weer wordt verdedigd door niemand minder dan ex-Soester Piet Schrijvers, oud-doelman van Ajax en het Nederlands elftal. Voor elk raak schot verdient Marcel van Dam hon derd gulden voor het kinderdagverblijf "De Blauwe Vogel" aan de Bosstraat. De winnaar van het penaltykampioen schap 1983, Mark Dorrestein, zal dit jaar niet mogen meedoen. Hij is in middels de maximumleeftijd van 14 jaar gepasseerd. Tijdens de voorronden wordt het doel verdedigd door de keepers van diverse Soestervoetbalclubs. Zij moeten tel kens vijf strafschoppen zien te stoppen. Omdat er dit keer onderscheid wordt gemaakt tussen jongens en meisjes zijn er twee wisselbekers beschikbaar, een van Frejo uit Soest, die de beker voor de jongens beschikbaar stelde, en een van het Instituut voor Studiebege leiding Meiners, die een beker voor de meisjes ter beschikking heef gesteld. Daarnaast schenkt Meiners ook nog T- shirts voor alle deelnemers die de hal ve finale bereiken. Tijdens de wedstrij den wordt er ook een verloting gehou den, waarin een fiets de hoofdprijs is. In de finale en de halve finale treedt Piet Schrijvers als doel verdediger op, terwijl de journalist Jan van Steende- laar het scheidsrechterfluitje hanteert. Op de laatste avond komen de finalis ten direct na Marcel van Dam aan bod, waarna om kwart voor acht burgemeester mr. Paul Scholten de beker uitreikt aan de kampioen 1984. Daarna begint om acht uur een voet balwedstrijd tussen Soester prominen ten en een artiestenelftal. Bij de promi nenten uit Soest spelen sportverslag gever Herman Kuiphof; Ad Langebent, hoofd KRO-t.v.René Eibersen, NCRV Hier en Nu; zanger Peter Koelewijn; discjockëy Willem de Zwijger; cineast Ruud van Buuren; Mark Dorrestein, de winnaar van de eerste penalty kampioenschappen, en brandweer commandant J. Bakker. Coach is Ed van Westerloo, de eindredacteur van het NOS-journaal. In het artiestenelftal spelen de zangers Ben Cramer, Jan Keizer BZNen Oscar Harris en presentator Jan Rietman van NCRV's Los Vast. ZATERDAGVOETBAL Afgelopen zaterdag hebben de BI ju nioren van WZ na een zeer spannende competitie die pas op de laatste dag werd beslist, het kampioenschap bin nengehaald. Na een 4-1 zege op Baarn werd de titel een feit en kon het kampioensfeest beginnen. Hoewel de overwinning voor VVZ uit eindelijk ruim uitviel, hebben de groen- hemden hun handen vol gehad aan te genstander BaaVn en viel pas in de 2e helft de beslissing. De wedstrijd begon voor VVZ zeer hoopvol, want reeds na luttele minuten bracht Roy v.d. Giessen VVZ aan de leiding. Hoewel de VVZ-junioren hun tegen stander op de eigen helft terugdron gen en zich ook enkele kansen wisten te scheppen slaagden zij er niet in Het elftal van de BI junioren van VVZ compleet met leiders zoals dat zaterdag het kampioenschap behaalde. Op de voorgrond de flessen met alcoholische uihoud, die door de spelers van Bl aan trainers, leiders en jeugdsecretaris wer den aangeboden als dank voor de begeleiding in het afgelopen seizoen. de tweede treffer tot stand te brengen. Toch zou er in de eerste helft nog een goal vallen, zij het tot ieders verras sing in het voordeel van Baarn. Een hoge voorzet werd op slag van rust door de WZ-keeper verkeerd be oordeeld, zodat de bal achter hem in het net belandde. Een 1-1 ruststand. Na de rust een nog feller spelend VVZ dat Baarn onder grote druk zette. Na ongeveer 10 minuten viel de vol komen verdiende en verlossende tref fer. Peter van de Neut werd aange speeld in het strafschopgebied, en schoot goed in. Na dit doelpunt was het verzet van Baarn goeddeels gebroken en kon VVZ, vrij uit spelend, op jacht gaan naar meer Door twee goede acties van Jan-Dam Foto: Goos van der Wilt. Stoon kon de voorsprong worden uitge bouwd tot 4-1 hetgeen tevens de eind stand was. Na de wedstrijd vond in de kantine de gebruikelijke huldiging plaats en werd nog geruime tijd op uitbundige wijze het kampioenschap gevierd. Uitslagen VVZ-jeugd 5 mei Soest A3-VVZ A2 4-1 Baarn B2 - WZ Bl 1-4 WZC1-VVZAC2 2-7 WZ C3 - Roda C6 8-0 Roda Dl - VVZ Dl i-i Achterveld D2 - VVZ D2 1-4 Achterveld D3 - VVZ D3 1-6 WZ El - Roda E2 0-2 WZ E2 - Spakenburg E3 0-4 ZATERDAGVOETBAL Grote feestvreugde heerste er in het afgelopen weekeinde op het Hees terrein aan de Kooiweg. Het seizoen '83/84 heeft de voetbalvereniging Hees namelijk toch nog een kampioen schap opgeleverd. Niet bij de senioren, maar bij de junioren, en weJ het F- pupillenteam onder leiding van Gerrit de Korte. Zijn enthousiasme en dat van trainer André Blankestein hebben tot het behalen van de kampioenstitel bij gedragen, al waren het uiteindelijk de spelertjes zelf die het werk moesten doen. Dat zij hun mannetje stonden blijkt wel uit het grote aantal doel punten: meer dan 100! Op Koninginnedag eindigde het team op de derde plaats van het door Hees georganiseerde jaarlijke F-pupillen- toernooi. Ter afronding van het seizoen spelen ze nog op de toernooien van SOVA, Radiostad en S.O.Soest. Het bijna volledige team zal volgend seizoen uitkomen in de E-pupillen- afdeling. Wat er dan uit de bus komt moet uiteraard worden afgewacht. Wiens zoon dochter ook geïnteresseerd is in voedbal zou eens kennis moeten komen maken met Hees. Inlichtingen bij het jeugdsecretariaat: tel. 21364. Foto: Goos van der Wilt. Avondfietsvierdaagse 1984 In tegenstelling tot vorige jaren wordt ditmaal te Soest een Avondfietsvier daagse i.p.v. een driedaagse gehouden. De organisatie berust bij Tempo Toer in samenwerking met Van Dam Super. Deze avondfietsvierdaagse krijgt een bijzonder feestelijk accent door het a.s. jubileum van Van Dam Super. Let op nadere berichten in deze krant,, u wordt op de hoogte gehouden. U kunt de data al noteren van dit fietsfeest nl. 13,14,15 en 16 augustus a.s. 1 ZONDAGVOETBAL In haar laatste thuiswedstrijd van deze competitie speelde S.O.Soest een goede partij voetbal. Tegenstander Argon, voor wie geen enkel belang meer op het spel stond, verraste, en bood feDe tegenstand. Na een doelpunt" loze eerste helft, leek S.O.Soest na de pauze de partij naar zich toe te trek ken. De voorsprong werd door het mis sen van een penalty echte rniet ver groot, terwijl een foutje in de achter hoede de gelijkmaker tot gevolg had. Vanaf het eerste fluitsignaal van de uitstekend leidende Van Montfoort, ontspon zich een levendige wedstrijd. S.O.Soest zocht de aanval, maar de veelal te korte combinaties werden meestal onderbroken door de fel maar goed ingrijpende Argon-achterhoede. Behoudens enige corners kwamen de Soest-aanvallers niet gevaarlijk voor het heiligdom van Immerzeel. Hierbij was het vooral de opgerukte André v.d. Dijssel die enige kopballen af vuurde, die kundig werden gepareerd. Aan de andere zijde wist de Soest- achterhoede waarin Paul Elberse een betrouwbare sluitpost was, het gevaar eveneens te keren. Ook Wilfried Janmaat, voor het eerst in de basis speelde als voorstopper betrouwbaar. Ruststand 0-0. Na de thee kwam Soest verwoed op zetten en trok vrij massaal ten aan val, met chaotische situaties voor het Argondoel als gevolg. Na 5 minuten bediende Gerard Becker de meegekomen Peter Brouwer, die met een kopbeweging en daarna 'n S.O.Soest - Jeugdvoetbal De strijd is gestreden. De competitie 1983/84 werd afgelopen zaterdag afge sloten met 19 wedstrijden. Hiervan werden er 8 gewonnen, 9 verloren en werden de punten in 2 wedstrijden ge deeld. De uitslagen waren: A-junioren: Soest 3-V.V.Z.'492 Hoogland 4-Soest 4 B-junioren Hoogland 3-Soest 5 C. junioren: De Glind l-Soest 2 IJsselm.V.4-Soest 3 Soest 4-Baarn 3 8-0 Soest 5-IJsselm.V.7 5- D-pupillen: Soest 1-K.V.V.A 1 2- Hoogland 2-Soest 2 5- Soest 3-Amsvorde 1 1- Soest 4-Hoogland 2 l- Soest 5-Hoogland 6 l- E-pupillen: Soest l-Quick 1 1- Soest 2-Achterveld 1 1-3 Soest 3-V.V.Z.A 4 0-6 Roda 6-Soest 4 F-pupillen: Hoogland 1- Soest 1 5-1 H.V.C. l-Soest2 3-4 A.P.W.C. 2-Soest 3 1-0 De jeugdafdeling van S.O.Soest heeft een goed seizoen achter de rug. Er werd gestart met 23 competitie- ploegen, maar al snel kwam de E-4 er bij, in de loop van het seizoen ge volgd door de F-3 en D-5, zodat de afgelopen maanden 26 jeugdploegen wekelijks hun wedstrijden speelden. Door doorstroming naar de senioren en oudere leeftijdsgroepen komen er ui teraard open plaatsen in diverse elf tallen.Nieuwe leden zijn dan ook vanaf heden welkom. Ook is het mogelijk in de maand mei een aantal proef- trainingen bij te wonen. Wie wat meer wil weten over het Jeugdvoetbal bij S.O.Soest kan telefo nisch inlichtingen inwinnen. Bel hier voor naar tel. 17453. S.O.Soest A-l naar N.K.S.-Districten- toernooi Op zondag 13 mei a.s. neemt S.O.Soest A-l deel aan het N.K.S.-Districten- toernooi. Het toernooi wordt gehouden op het terrein van H.B.C. te Heem stede. Verdeeld over 2 poules doen 8 verenigingen mee. S.O.Soest is inge deeld bij S.C.Orient (Amsterdam); N.A.S. (Halfweg) en Alw.Forward (Hoorn). De 2 poulewinnaars spelen een finale wedstrijd. De winnaar hiervan wordt afgevaardigd naar de landelijke finale op zondag 27 mei 1984 in Den Haag. ZATERDAGVOETBAL Hees ontmoette voor de laatste wed strijd van dit seizoen F.C.Horst, maar kon alweer niet over een volledig elftal beschikken. Nu moest trainer Muller maar liefst 3 junioren opstellen om aan een voltallig elftal te komen. F.C.Horst, dat direkt het betere van het spel had, was voor Hees het enige team waar nog geen enkel punt op veroverd was. Wat na tweemaal drie kwartier ook zo bleef, want in de 20e minuut nam Horst de leiding na een fout in de Hees defensie. Met deze 0-1 stond werd de rust bereikt. Na de thee was Hees de eerste 20 minu ten de beter spelende ploeg maar kon dit niet in doelpunten tot uiting bren gen. Eén keer was Hees dicht bij de gelijkmaker. Een goed genomen vrije trap van René Ribberink ging buiten bereik van de Horst-doelman rake lings naast. Doordat Hees bleef drukken kregen de bezoekers meer ruimte tot counte ren en dit had tot gevolg dat Horst op 2-0 kwam. Horst kon na dit doelpunt veel en Hees moest terug. 10 Minuten voor tijd wist Horst uit een vrije trap de stand nog op 3-0 te brengen. Dit was gezien het totaalbeeld van de wedstrijd een beetje veel, maar dat !de bezloekers beiden punten mee naar huis pamen was toch wel verdiend, j schot met z'n linkervoet, hard en zuiver doel trof. Soest bleef sterk aandringen. Peter v.d.Berg soleerde het strafschofgebied binnen, werd onderuitgehaald, maar de bal bleef in Soest bezit bij Peter Brouwer, die 5 meter verder eveneens werd getorpedeerd. De terecht toege kende penalty werd niet geheel feil loos door Wim Gouw ingeschoten en de wat vroeg in actie komende Immerzeel wist het gevaar te keren. In deze fase van de wedstrijd moest Argon herhaaldelijk aan de noodrem trekken, hetgeen Pieneman een boe king opleverde. Soest slaagde er niet in de voorsprong te vergroten. Een schot van P.v.d.Berg werd door Immerzeel uit de hoek gestompt en diverse kop ballen o.a. van de weer uitstekend spe lende André v.d. Dijssel misten het Argondoel rakelings. Een vrije trap aan Argon toegekend werd Soest noodlottig. Het harde schot van v.d.Anker werd door Elberse los gelaten, waarna Pieneman van dichtbij kon scoren (1-i). Ook nu behield Soest een overwicht. Jurgen Surstedt kwam in de ploeg voor G.Becker, maar alle pogingen ten spijt de toch wel verdiende winnende treffer bleef uit, en hierdoor zag Soest meer dan de helft van haar wed strijden gelijk eindigen. Voor de zesde maal gebeurde dat in het laatste kwar tier, na een aanvankelijke voorsprong. Stand in de 3e klasse D. 1. C.D.W 2. WOG 3. Soest 4. Argon 5. Vreeswijk 6. U.V.V 7. Amstelland 8. Victoria 9. Kampong 10. Midlandia 11. C.D.N. 12. B.V.C 21-29 21-28 21-27 21-22 21-22 21-22 21-20 21-20 21-19 21-17 21-16 21-10 KORFBAL Eemvogels deelden de punten Hemur Enge 1 - Eemvogels 1: 4-4 Het eerste team van de Eemvogels speelde tegen Hemur Enge, een goede wedstrijd, ook al werd die wedstrijd met een gelijkspel afgesloten. De Eem- volgens consolideerden hiermee hun plaats in de middenmoot. Voor rust bleven beide ploegen goed in evenwicht. In de eerste helft werd éénmaal gescoord door de Eemvo gels (Wim van Rheenen). Deze (rust) stand met slechts één gemaakt doel punt is voor korfbalbegrippen heel klein. Na rust hetzelfde spel als in de eerste helft, alleen werd er afwisselend door beide ploegen gescoord. De einduit slag was een terechte weergave van de krachten van de twee tegenstanders (4-4). Voor de Eemvogels wisten in de tweede helft Netty, Marga v.d. Hoed en Claudia Touwlslager de korf te vinden. Kameo 5 Eemvogels 2: 4-4 Voor Kameo 5 en de Eemvogels 2 was deze wedstrijd van het grootste be lang, want beide ploegen voeren n.1. hun poule aan met ieder 14 punten uit acht wedstrijd, met voor de Eemvogels een iets beter doelsaldo. In eerste instantie leek de wedstrijd snel te worden beslist. De Eemvogels wisten met doelpunten van Nanda, Bert Boom en Erik Rauch, uit te lopen naar een stand van 1-3. Toen liet Ka meo zien na deze stand, dat ze nog terdege meetelde. Door hard werken wisten ze zelfs met 4-3 voor te komen. Wim Oldewarris wist vlak voor het einde van de wedstrijd de stand nog op 4-4 te brengen, zodat er geen ver andering in de competitiestand kwam. Met nog 3 weken te gaan, waarin iedere ploeg in deze poule nog één wedstrijd moet spelen, zijn de kansen voor de Eemvogels niet slecht. Hopelijk be nutten ze die kansen. TZ5 - Eemvogels 3: 8-4 De hekkesluiters van poule Reserve 4 F speelden zaterdag j.1. tegen elkaar een aardige wedstrijd. Dat TZ met 8-4 won zat meer in het feit, dat de Eem vogels het met een speler minder moesten doen. Voor de Eemvogels maakten Sidney de Jager, Johan Nies- waag, René Verschuren en Margreet Wimmers de doelpunten. Eemvogels Dl - Excelsior Dl3-3 Ook dit team wist in ieder geval een punt binnen te halen door tegen het sterke Excelsior met 3-3 gelijk te spe len. Zwaluwen PI - Eemvogels PI0-3 De jeugd van de Eemvogels moest het met één speler te weinig doen. On danks dit feit werd de wedstrijd met 3-0 gewonnen. Voor rust maakte Nicole Nieuwenhuis het openingsdoelpunt. Aanstaand weekend kan dit team van de Eem vogels kampioen worden! Doorn Ql - Eemvogels Ql7-1 Het jongste pupillenteam moest dit weekend met twee meisjes te weinig tegen koploper Doorn aantreden. De pupillen van de Eemvogels deden hun uiterste best maar moesten toch zien dat Doorn zeven maal scoorde. Emile Lijfering wist voor rust in ieder geval eer te redden door éénmaal te scoren. Programma 12 mei a.s. 12.00 uur Eemvogels Al - D.S.V. 12.00 uur Eemvogels PI - Olympia Voetbalprogramma Zaterdag 12 mei wz 14.30 uur Candia '66 - VVZ Hees 12.00 uur Hees 2 - SDVB 3 Zondag 13 mei S.O.Soest 14.00 uur UW-Soest SEC 14.30 uur SEC - HVC Soesterberg 11.30 uur Saestum 8 - Soesterberg 5

Soester Courant | 1984 | | pagina 21