College slikt voorstel afsluiting P.v.d.Breemerweg voorlopig in mid Pub 50 jaar geleden in Soest 1 Wij zijn ook ferry good in veerdiensten. V ARA- 'Konsumentenmankondigt initiatief aan voor kinderen van Klooster WOENSDAG 9 ME11984 SOESTER COURANT PAGINA 5 ST-ZUID DEELEN b.v. GEMEENTE vraagt: uw aandacht; voor: Hinderwet ontwerp-beschikking Beschikking Hinderwet Hinderwet Bouwzaken Erzijn ookmensen, die nog steeds denken datze bij ons alleen kant en klare vakantiereizen kunnen boeken. Niets is minderwaar. Wij regelen zo'n beetje alles wat met rei zen te maken heeft Zo kunt u bij ons b.v. ook uw feny- •a/ reservering naar Engeland via North Sea Ferries, al dan niet gekombineerd met een verzorgde vakantiereis. Daarmee kunt u dagelijks vertrekken uit Europoort voor een ont spannende reis, inklusief slaapplaats en maaltij den. En u weet hoe goed ze daarin zijn: feny good. HQMNP international Katoenen broeken f 49.95 vrijetijdskleding SOEST Gemshoorn SOEST Heuvelweg Julianalaan 45 - Soest Telefoon 02155-17962 ASSURANTIËN NBVA ONROEREND GOED - HYPOTHEKEN Pa? is volkoren brood halen bij BAKKER BRAM Inzake weigering woonvergunning 11 Mei 1934 dubbel woonhuis met ;hter het huis een grote x 5 mtr. Indeling: gang, royale woonkamer met :a. 38 m2. nieuw aange- ;euken (eiken) met na- floer. afzuigkap, gas- aansluiting voor was- j3 slaapkamers en een ouchekamer met ruimte v. gasc.v. 162.500,-k.k. jeslist van binnen gezien 3 goed onderhouden et garage en royale zon- 350 m2). V.v. gas-c.v. gelegen nabij openbaar 3n en winkels, toilet, kelderkast, keu- jonkamer. Verd.: 1 zeer Tier (voorheen 2 slaap- ïapkamer. douche met Ier met vaste trap met teel vaste kasten, n overleg. 35.000,- k.k. lever afsluit, wat krijgt van die geldgever, jk van welke otheek in uw speciale een hypotheek. stand gelegen half- lila (ca. 525 m3) bouw- el garage, schuur en 0 m. diep) Ind. entree, >le L-vormige woonka- vloer en open haard, oilkeuken; verd.: over- slaapkamers, 1 kleine idkamer (ligbad), afz. rap naar zolder met 2 vliering De woning is 1 en voorzien van gas- asom t 345.000,- k.k. gsestraat 3-kamer-apparte- >egane grond in het EBOUW ,,De Soester- "itree, woonkamer (34 er (9 m2). slaapkamer en badkamer. Over- e woonkamer. Service- pm voor 1 pers., or 2 pers. >som 169.000,- k.k. aarskantoor ïpPelsweg 11 - Soest 5-15360* b.g.g. 10262, Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan ligt ter inzage het ontwerp van de beschikking van C. M. Woo, Panweg 118 te Zeist voor een Chinees-Indisch restaurant op het perceel Burg. Grothestraat 38 te Soest. De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt: "positieve be slissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, scha de en hinder naar buiten toe. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schrifte lijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 23 mei 1984. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het gemeentebestuur worden ingediend. Bij besluit van respectievelijk 17 april 1984 en 24 april 1984 heeft het college van b. en w. beslissingen genomen op verzoeken om een oprichtings cq. revisie cq. uitbreidingsvergunning van Beco Soest b.v., Van Weedestraat 46 te Soest voor een inrichting voor het bakken en braden van voedingswaren op het perceel Van Weede straat 46 te Soest. Stichting Jongeren Centrum Soest, p.a. Joh. Poststraat 370 te Soest voor een herstelruimte, waarin niet regelmatig bromfietsen en motoren worden gerepareerd, op het perceel Molenstraat 142 (achter). De strekkingen van de beschikkingen luiden: "positieve beslissing op aan vraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe". Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 9 mei a.s. ter inzage op de ge meentesecretarie van 09.00 -12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht. d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Graven- hage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyp- lan liggen ter inzage verzoeken om een oprichtings cq. revisie cq. uitbrei dingsvergunning van Hoogland Trading Company, W. Stuutlaan 1 te Soesterberg voor een opslagruimte van hogedruk vaten op het perceel W. Stuutlaan 1 te Soesterberg (ligt ook ter inzage in hulpsecretarie S'berg). P. Veens, Industrieweg 8 te Soest voor een herstelinrichting van bij zondere automobielen op het perceel Industrieweg 42 te Soest. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 9 mei 1984. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aan vrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op 6 juni 1984 om resp. 9.00 en 9.30 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben inge bracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke be zwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaar schrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning vergunning te verlenen aan Stichting Spullenhulp, Veldweg 14 te Soest, ten behoeve van het plaatsen van een kantoorunit op het perceel Veldweg 6 te Soest. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 10 mei 1984 eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders in te dienen. De op deze verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelf de termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecretarie afdeling I, (kamer 23) ter inzage. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uui STEENHOFFSTRAAT 9af Foto-apparatuur gestolen Vermoedelijk door insluiping heeft een dief vorige week zijn kans schoon ge zien bij het gebouw van de Evangelie gemeente "In de Ruimte" aan de Klein Engendaalweg. Hij slaagde erin twee kasten open te breken en daaruit 3 camera's, 2 flitsers, lenzen, een zon- nekap en een fototas en koffer weg te nemen. Bij de politie werd aangifte ge daan. Bekeurd wegens Illegale drankverkoop De politie heeft vorige week proces verbaal opgemaakt tegen de eigenaar van een eethuisje in Soest, omdat hij zonder de daartoe vereiste vergunning alcoholhoudende dranken bleek te ver kopen. Bij onderzoek werden enige flessen wijn en bier aangetroffen, die door de politie in beslag werden ge nomen. North Sea Fèrries terechtVOOr Reisburo Soest Steenhoffstraat 15a, tel. 02155-16571. Meer dan twintig burgers bevolkten vorige week de publieke tribune tijdens (le vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening. Voor het over grote deel waren zij gekomen om de behandeling mee te maken van het voorstel tot het gedeeltelijk afsluiten van de Peter van den Breemerweg. Van het spreekrecht voor het publiek werd intensief gebruik gemaakt. Vrij wel alle "insprekers" maakten hun be zwaren kenbaar tegen het voorstel. Mevrouw van Brummelen opende de rij. "Wij weten ook wel dat het druk is in de Kerkebuurt, maar er gebeuren nooit ongelukken. Overal wordt het trou wens drukker, dan kunnen we half Ne derland wel gaan afsluiten." Zij bena drukte dat de bakkerswinkel van de familie, die daar al meer dan 100 jaar gevestigd is, het voor een belangrijk deel moet hebben van passerende klan ten uit Amersfoort. Volgens haar was het gezeur begonnen sinds zich zo'n vier vijf jaar geleden nieuwe bewo ners in de Kerkebuurt hadden geves tigd. "Wij willen de enige echte Kerke buurt, waar iedereen zo van geniet, zo houden." Rustig De heer De Bruin sloot zich bij haar be zwaren aan. Hij bracht naar voren dat in 1981 al uitgebreid over de kwestie was gesproken en hij vroeg zich af wat het verschil was tussen toen en nu. Verkeersoverlast was er, buiten de spitsuren, nauwelijks, vond hij. "Je kunt rustig op straat gaan zitten zonder doodgereden te worden." De heer De Bruin merkte verder op dat de voorstanders van de afsluiting -met name wonende aan de Eemstraat- in hun eigen gebied maar voorzieningen moeten krijgen om de verkeersover last terug te dringen. "Daar moeten anderen niet voor boeten. Ook de heer Bakker uitte zijn be zwaren. "De Kerkebuurt zal opgelucht adem halen als u het voorstel intrekt." Hij pleitte ervoor een maximumsnel heid van 30 km in te voeren en even tueel verkeersdrempels aan te leggen in de Eemstraat. De heer v.d.Breemer, sprekende na mens de ABTB, merkte op dat eigen lijk geen van de bewoners tegen de afsluiting was, zolang ze er zelf maar doorkunnen. "Het plan lijkt niks. De gemeente is alleen maar bezig nieuwe sluipwegen te creëren. Alleen de heer Bouwens stelde zich met zoveel woorden achter het voorstel op. "Het is een wijze stap, het begin van een goede oplossing voor de proble men." Ries van Logtenstein (CDA) stelde vast dat er eigenlijk geen voorstanders van afsluiting waren. Ook de bewoners van de Eemstraat willen dat volgens hem niet; zij willen alleen minder ver keersoverlast. In principe verklaarde hij zich tegen het voorstel, vooral om dat de Peter van den Breemerweg een "historische verbindingsweg met een duidelijke functie in de verkeers stroom is". Hij vond geen dwingende reden om de plannen uit te voeren had grote twijfels over ver schillende argumenten, die het College hanteerde. Hij pleitte voor een oplos sing in de Eemstraat zelf, door middel van verkeersdrempels, een "30 km.- ed" en een totaal parkeerverbod rondom de Oude Kerk. "De auto's staan er dikwijls volstrekt onnodig." Hij benadrukte dat hij daarmee niet het pleit wilde voeren voor een snellere doorstroming. Zijn fractiegenoot Hans Blom onder schreef Van Logtensteins betoog en onderstreepte dat de Soester huiver voor verkeersdrempels allang was achterhaald. Ook Joop van den Brakel (PvdA) was het met hen eens, evenals de heer Blaauw (VVD), die er nog op wees dat het beter was om te wachten tot er een "totaalbeeld" van de hele Kerkebuurt zou komen. "Straks is het aantal gedupeerden groter dan de mensen die er voordeel van hebben". Ook Gert Beyen (VVD) reageerde af wijzend. "Het ligt voor de hand dat er iets in de Eemstraat moet gebeuren, want daar wonen de bezwaarden." Het plaatsen van verkeersborden noemde hij geen oplossing, omdat dan nog niet kan worden gecontroleerd of de mensen zich eraan houden. Eerbaar Alleen Adriaan Pothuizen (D'66) kon zich wel vinden in het voorstel. "Voor wie de situatie kent is het duidelijk dat de bedoeling ervan heel eerbaar is. De situatie ter plaatse is gewoon ge vaarlijk." De argumentatie van Van Logtenstein wees hij van de hand. "Het is een goed voorstel Voorzitter drs. G. Plomp wees erop dat er geen sprake was van een proclamatie van de zijde van het College. "Wij zeggen niet: zo gebeurt 't en verder mond dicht. "Hij toonde zich bereid de adviezen van de com missie en de insprekers in het College nader te bekijken. "We gaan op zoek naar een goede oplossing, al zal die nooit iedereen tevreden kunnen stel len." In tweede instantie wees Hans Blom erop dat de verkeerstellingen op de Peter van den Breemerweg een aantal van ca. 1200 auto's tussen 7.00 en 19.00 uur hadden uitgewezen. "Zo zijn er heel veel straten in Soest. Gaan we die dan ook allemaal afsluiten?" Gert Beyen wees er nog op dat met het gereedkomen van de brug over de Eem in Amersfoort waarschijnlijk veel van het uit Baarn afkomstige doorgaande verkeer een andere route zou kiezen, zodat de voorgestelde afsluiting dan al gauw geen zin meer zou hebben. Wethouder Plomp zegde toe ernaar te zullen streven de kwestie zo mogelijk in de volgende commissievergadering opnieuw ter tafel te brengen. Bedrijf in tuin? Tijdens de commissievergadering R.O. maakte de heer Th. Sluis van de Banningstraat in Soesterberg gebruik van het spreekrecht. Tot zijn verras sing had hij geconstateerd dat in een voorbereidingsbesluit van de ge meente (in verband met de aanleg van een sporthal tussen Banningstraat en Rademakerstraat) een deel van zijn tuin een bedrijfsbestemming had gekregen, evenals van een aantal an dere omwonenden. "De motieven zijn mij bekend, maar ik vind het onzin nig." Zowel voorzitter Plomp als de commis sieleden verklaarden om strijd dat het nooit de bedoeling kon zijn dat er "zomaar" over iemands eigendom zou kunnen worden beslist. De commissie leden wezen erop dat de juiste proce dures gevolgd moesten worden, en dat een dergelijke verrassing niet elegant genoemd kon worden. Ook de heer Plomp erkende dat er, als het verhaal van de heer Sluis klopte, sprake zou zijn van een wel buitengewoon merk waardige handelwijze van de gemeen te. Stedebouwkundige J. van Gent zwakte het geheel enigszins af door erop te wijzen dat de tekening die de heer Sluis zo had verrast niet al te veel betekenis had. "Het wil nog hele maal niet zeggen dat het gebied die bestemming ook inderdaad moet krijgen." Watertoren De heer J. van Garderen (SGP/GPV/ RPF) oefende nog enige kritiek op het feit dat de watertoren aan de Oranje laan een woonbestemming krijgt, "ik zou zeggenbreek 'm dan af en bouw op die grond gewoon een huis." Wet houder Plomp reageerde met de op merking dat er van nogal wat omwo nenden ook brieven en telefoontjes met bezwaren binnengekomen waren. "Maar het Waterleidingbedrijf moet toch ook wel eens van een toren af. "Hij zag geen reden op dit moment ac tie te ondernemen. Bordjes en kaarten Bij de rondvraag attendeerde Adriaan Pothuizen (D'66) op het feit dat er in de buurt van het tuincentrum 't Vaarder- hoogt sinds enige tijd allerlei bordjes zijn geplaatst, die de richting naar het tuincentrum wijzen. "De wegen in die omgeving zijn niet berekend op de toe name van het verkeer, die door de bordjes misschien wordt bevorderd." Hij drong aan op maatregelen. Ries van Logtenstein sloot zich bij hem aan, en drong tegelijk aan op betere plattegronden in Soest. "In de kast jes mis je hele stukken van de gemeen te, en dat zijn dan juist die gebieden waar de mensen hun weg zoeken. "De heer Brunekreefdirecteur Gemeente werken, merkte op dat men sinds enige tijd bezig is om naar betere oplos singen te zoeken, die tegelijk ook een besparing zullen inhouden. Adriaan Pothuizen gaf hem als suggestie mee de kaarten niet "op zonrichting" te plaatsen, omdat ze anders zo snel ver kleuren. Ries van Logtenstein wees er op dat de kasten met plattegronden in een aantal gevallen juist op plaatsen staan waar de weggebruiker niet mag parkeren, zoals aan het Nieuwerhoek- plein en de Beckeringhstraat. Joop van den Brakel (PvdA) wees tenslotte op het feit dat een patat- kraam, die sinds enige tijd een stand plaats langs de Dorresteinweg heeft ingenomen (bij 't Vaarderhoogt) de verkeersveiligheid ter plaatse in ge vaar brengt. Hij vroeg zich af of er wel een vergunning was verleend en drong aan op maatregelen. Investeringen Enige discussie ontstond nog na een op merking van ir. S.H. Brunekreef over de telapparatuur waarmee de ver keersintensiteit wordt gemeten op be paalde wegen. Deze blijkt vrijwel to taal versleten te zijn. Omdat de tellin gen daardoor verschillende malen moe ten worden herhaald kan er sprake zijn van een zekere discontinuïteit. "Op de investeringslijst staat trouwens een post voor nieuwe apparatuur, dus u moet daarover als raad maar be slissen. "Hetzelfde gold voor de slechte toestand in het wegdek aan de Rade makerstraat, ter hoogte van slagerij de Bruin, in Soesterberg, waar volgens Hans Blom al verschillende oude men sen lelijk waren komen te vallen. "Ik weet er alles van," aldus de heer Brunekreef. "Het staat elk jaar weer op de lijst van investeringen, maar de zaak is in verband met de bezuini gingen steeds weer opgeschoven. Het ligt dus aan u zelf." Joop van den Brakel wist zich te herinneren dat alle fracties destijds in de commissie be drijven zich voor herstel hadden uit gesproken, waarop wethouder Plomp repliceerde: "Als alle fracties er voor zijn, dan leidt dat toch automatisch tot een investering?" Op de opmerking van Hans Blom, dat het College dan toch met een voorstel moest komen, zei de heer Plomp: "We doen niet anders dan met voorstellen komen, alleen bent u het er dan dikwijls niet mee eens!" Overigens staat de kwestie ook op de lijst van investeringen voor 1984 en komt dus in de juni-raad automatisch aan de orde. van Bumper (wijd model) in 4 verschillen de kleuren slechts bij de v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Moderne midden woning metc.v., berging en tuin enz. Ind.: rui me woonkamer, moderne keuken, hal en toilet. Etage: 3 ruime slaapkamers en badkamer met ligbad en 2e toilet. Zolder met vaste trap en ruime 4e slaapkamer. Gevraagde koopsom inclusief stoffering 142.500,-. Helft van dubbel woonhuis met c.v., garage en hobbyruimte. Ind.: ruime woonkamer met openhaard, hal, toilet, moderne keuken en badkame met ligbad. Aparte hobbyruimte met toilet en keukenvoorziening. Etage: 3 ruime slaapkamers en bergzol der. Deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Gevraagde koopsom 147.000,-. Inbraak Beukenlaan In het afgelopen weekend hebben onbe kenden hun slag geslagen bij een fotozaak aan de Beukenlaan. Met een steen vernielden zij de etalageruit waaruit zij een fototoestel wegnamen. Ondanks het feit dat de politie snel ter plaatse was werd van de daders in de op dat moment heersende dichte mist geen spoor meer gevonden. Brandje Korte Hartweg De brandweer kwam zaterdagmorgen j.1. in actie bij een brandmelding in een woning aan de Korte Hartweg. In de bijkeuken had het vuur intussen be hoorlijk huisgehouden, maar de brand weer kon door tijdig ingrijpen voorko men dat er zeer grote schade ontstond. De vermoedelijke oorzaak van de brand was een lekkende afsluiter van een propaanfles. Het daardoor in de bijkeuken verspreide gas werd moge lijk tot ontbranding gebracht door de brandende vlam van de badgeiser of van de centrale verwarming. Ook de woonkamer liep schade op. Overhees I Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Annemarie (r.) en Wilma van Kloos ter in de Vara-stiidio. wel dat de kinderen Van Klooster bin nenkort opnieuw een woning aange boden zullen krijgen. Over het in de uitzending aangekondig de gesprek dat de Konsumentenman met het gemeentebestuur wil voeren merkt hij op"Nou, dat merken we dan wel. Intussen gaan we door met het be leid zoals ons dat voor ogen staat. In het maandagavond uitgezonden VARA-televisieprogramma "De Kon sumentenman" heeft Frits Bom aan gekondigd binnenkort met de ge meente Soest kontakt op te zullen ne men, in verband met de kwestie rond om de kinderen Van Klooster aan de Molenstraat. Zoals bekend wonen Annemarie, Wilma en Alex Jan van Klooster in een huis, waarvoor de ge meente geen woonvergunning wenst af te geven. De kinderen bleven na het overlijden van hun vader in 1979 en het vertrek van hun moeder in 1982 in het huis wonen, ofschoon hun moeder de huur had opgezegd. De gemeente weigerde de kinderen een woonvergunning te verstrekken omdat Annemarie zelf niet voldoende punten had om daarvoor in aanmerking te komen. Via een procedure die uit eindelijk zelfs tot de Raad van State liep trachtten zij het besluit van het ge meentebestuur ongedaan te maken, maar de Raad van State stelde de ge meente in februari j.1. in het gelijk. In de uitzending van maandagavond mocht Annemarie van Klooster in het kort het verhaal vertellen. Ze vertelde daarbij dat zij van de gemeente geen ander huis had aangeboden gekregen. De juridische medewerker van "De Konsumentenman" stelde vast dat nu de Raad van State zich achter de ge meente heeft gesteld, de kinderen Van Klooster "juridisch uitgepraat" waren, al veronderstelde hij dat de ge meente Soest het zelf wellicht "ook een rare zaak" vond, omdat zij sinds de uitspraak bekend is geworden nog geen actie had ondernomen om de kinderen Van Klooster ook daadwerkelijk het huis uit te krijgen. Hij wees erop dat elk initiatief van buitenaf in deze kwes tie juridisch gezien geen kans maakt. Frits Bom haakte daarop in met de me dedeling dat de Konsumentenman het initiatief zou nemen om een gesprek te hebben met het gemeentebestuur, in een poging om deze maatregel met een "bijna asociaal karakter", aldus Bom, te voorkomen. In de volgende uitzen ding van het programma wordt op de kwestie nader teruggekomen Telefonisch om commentaar gevraagd reageert wethouder Frans Kingma van huisvesting, die de uitzending zelf niet kon zien, met de opmerking dat het niet waar is dat de kinderen Van Klooster geen huis zou zijn aangeboden. "Vóór de uitspraak van de Raad van State is dat tweemaal gebeurd, alleen betrof het een flat." Dat de gemeente tot dusver geen actie heeft onderno men verklaart hij door erop toe te wij zen dat er nog overleg gaande is tussen de Woningbouwvereniging St. Joseph en het gemeentebestuur. Hij verwacht Konsumentenman Frits Bom. Diefstal uit auto Een inwoonster van Soesterberg deed vorige week aangifte van de diefstal van twee luidsprekers uit haar auto, die geparkeerd stond bij de R.K.- kerk aan de Rademakerstraat. Boven dien vernielde de dief, die nog niet is achterhaald, een van de portier ruiten. De schade bedraagt ca. 400 gul den. Schuurtje afgebrand De brandweer moest vorige week in actie komen bij een brandje in een schuur aan de Chr. Huygenslaan in Soesterberg. Een daar opgestelde fri tuurpan was door oververhitting in brand gevlogen. De brandweer arri veerde met twee wagens, maar kon niet voorkomen dat het schuurtje ge heel uitbrandde. Soest Vooruit en het Natuurbad Het bestuur van „Soest Vooruit" heeft gemeend bij de opening van het Soester Natuurbad bij het bestuur der nieuwe Stichting haar opwach ting te moeten maken. Bij monde van haar vice-voorzitter, de heer Dammers, werd namens „Soest Vooruit" het Stichtingsbestuur ge complimenteerd voor de wijze waarop zij alles verzorgd heeft en den wensch uitgesproken, dat het bestuur ook in de toekomst haar beste krachten aan de jonge Stichting zal blijven wijden. Namens „Soest Vooruit" bood de heer Dammers een fraai bewerkte voorzittershamer met inscriptie aan. De heer Van Duren dankte na mens het bestuur der jonge stichting voor de gesproken hartelijke woorden en sprak den ivensch uit, dat ons „Natuurbad" ook in de toe komst tot verdere bloei en groei der gemeente zal blijven bijdragen. Soest Vooruit en de groote pers Het is velen reeds jaren opgevallen, dat in de groote pers zoo weinig over Soest wordt geschreven - ja dikwijls belangrijke gebeurtenissen zelfs geheel worden verzwegen. Nu Soest langzamerhand de 4de ge meente in de provincie Utrecht is geworden, wat zielenaantal betreft, meende „Soest Vooruit" er goed aan te doen, de redacties der groote bladen hier eens op te wijzen en met aandrang te verzoeken hierin ••betering te brengen. Of het zal baten? Brand Maandagmorgen ontstond brand in een schuur, gelegen achter de bak kerij van v. S. aan de Schoolstraat alhier. De spoedig ter plaatse aan wezige Brandweer kon met één straal op de waterleiding het vuur be dwingen. De oorzaak van deze brand is onbekend. Buren-ruzie Politie-assistentie werd verzocht voor een buren-ruzie op den Akker- weg alhier, waar een vrouw met een revolver was bedreigd. Bij onder zoek bleek, dat de revolver een onbruikbare was. Onze fietspaden Met veel genoegen kunnen wij en duizenden met ons terugdenken aan de vele prettige dagen, doorgebracht in bosch en op de heide: maar heeft men er wel eens aan gedacht, dat zeer veel daartoe heoben bijge dragen de ongeveer 110 K.M. lange, door de mooiste gedeelten loopen- de rijwielpaden, aangelegd en onderhouden door de „Vereeniging voor aanleg en onderhoud van rijwielpaden in Gooi- en Eemland' Er kunnen nog meer paden worden aangelegd als deze vereeniging maar gesteund wordt door de vele duizenden wielrijders, die wel van de paden gebruik maken, maar niets bijdragen. Vele wielrijders ver- keeren in de meening, dat deze vereeniging een onderdeel is van de A.N.W.B. en vinden dat, als ze lid van den bond zijn, zij voor het aan leggen en onderhouden der rijwielpaden hun aandeel mee betalen; zulks is niet het geval, die vereeniging is een zelfstandige vereeniging met eigen leden. Bij het aanleggen van nieuwe paden ontvangt zij als regel eene bijdrage van den A.N.W.B., terwijl de bewegwijzing (pad destoelen) door den bond geschiedt, maar het onderhoud der paden komt geheel te haren laste. De leden ontvangen gratis een fraaie kaart van het Gooi met alle wegen en rijwielpaden, welke kaart niet in den handel verkrijgbaar is, terwijl op de achterzijde van de contributie kwitantie een kleine kaart van het Gooi is afgedrukt. Door het lid maatschap der vereeniging kan men zonder gemoedsbezwaren aan spraak maken op 't gebruik van de paden der zustervereenigingen, evenals hare leden van onze paden gebruik kunnen en zullen maken. Wij sporen een ieder aan om door toetreding als lid, zijn steentje bij te dragen om deze zoo nuttige vereeniging in staat te stellen hare werk zaamheden te kunnen blijven voortzetten en uitbreiden. De geringe minimum-contributie van 2,- voor leden A.N.W.B. en 3,- voor niet-leden zal voor velen geen bezwaar zijn om zich bij deze ver eeniging aan te sluiten. Tegen betaling van 25,- is men lid voor het leven.

Soester Courant | 1984 | | pagina 5