Itu niet! Sii«' uiTen i Si Polaroid CQJB I lehannesl t Zwaantje WW1AAT49L ■Ü0264 renbrood j §9 2 sesasti- of ladbolletjes oodjes j35| m douche l^&doscn £145 ^evia j 98 ^ffenstrooi Goederenmarkt Grote rampbestrijdingsoefening van regionale brandweer V Polaroid... Goed om te zien! j>30üüf3[?iJGXi 1200 deelnemers aan landelijke fietsdag in Soest Vrijwilligers Vakature Bank 189 feppig® 128( '^OESt Het einde in zicht? liUMminiiiiEiiMi Een Polaroid vlieger brengt u een stukje dichter bij de zon! \orchol laarmode Achter Postkantoor Vrijwilligersleger blijft groeien Achter Postkantoor TUIN-ADVIESCENTRUM t voonlêHioogt voor doe-het-zelvers De Artisjok, decoratief en eetbaar. WOENSDAG 16 MEI IflfiT dag en zaterdag er stuk betalen 1 en woensdag pakking 39 voorq "an su,ker of kleurstoffen O 95 door Arie Wandelaar Dorpshuis DE BORG stond en staat nog steeds ter discussie. Het gaat daar bij om het voortbestaan van dit weinig florerende "gemeentelijke" bedrijf Het vorig jaar leverde een verlies op van bijna 340.000.- gulden. Een bedrag dat, nu de bomen niet meer tot in de hemel reiken, voor vele leden van de Soester gemeenteraad onaanvaard baar hoog is. Arie vreest dat langzaam maar zeker het einde van DE BORG in zicht is. Weliswaar zijn er bii dc gemeente grote en kleine "potjes" waaruit het verlies kan worden gefi nancierd, maar de moeilijkheid zit »m L af* ïCid dat niets er °P «ijst dat dit ontmoetingscentrum in de resterende tachtiger jaren wèl uit de rode cijfers zou kunnen raken. Arie heeft nooit onder stoelen of banken ge stoken dat hij een groot voorstander ts van iets dat in Soest een cultu reel ontmoetingscentrum voor iedereen zou kunnen zijn. DE BORG is dat nooit geweest en zal het, zoals de za ken er thans voorstaan, ook nooit worden. De ellende begon al voordat er een steen was gemetseld. De toen- malige wethouder Milly v. Stiphout de stichtingsplannen van borg wel handen op elkaar, maar aan wat haar voor ogen stond is uit eindelijk net even te veel geknaagd. Zo kwam er voor gemeenschapsgeld iets tot stand waarvan het niemand duidelijk werd wat je er mee zou kun nen beginnen. Omdat er natuurlijk "Barbertjes" moesten hangen waren er in de korte tijd van het bestaan diverse commando-wisselingen. Geen schipper die kans zag DE BORG, zon der of met gering verlies, drijvende te houden. Het kan best aan de kwali teiten van sommige schippers gelegen hebben, maar de oorzaak van de onbe stuurbaarheid moet in de eerste plaats worden gezocht in de niet aanwezige, dan wel gebrekkige accomodatie waar mee men het moest doen. Een toneel- accomodatie, nauwelijks geschikt voor bruiloften en partijen. Een licht- en geluidstechniek die net voldoende zou kunnen zijn voor de jaarlijkse feest avond van een middelbare school. Een zaalcapaciteit voor slechts 250 be zoekers, die houten stoelen als onder- zettertjes vor hun "avondje uit" krij gen toegewezen. Voeg daar nog eens aan toe dat er vanaf de openingsdag geen of nauwelijks fianciële midde len beschikbaar waren om voor eigen risico bekende artisten binnen DE BORG te halen, en de teleurstellende uitkomst is voor een belangrijk deel verklaard. Particuliere initiatieven, zoals de zondagmiddag koffiecon certen, het aantreden van een uitste kend nieuw bestuur en enkele acco- modatieverbeteringen, ze hebben niet kunnen voorkomen dat DE BORG zin kende is en blijft. Woordvoerders van fracties die nu menen aan te kunnen geven hoe 't allemaal is gekomen doen er verstandig aan enige terughoudend heid te betrachten. Als ze de stukken er nog eens op nalezen die aan de ge boorte van DE BORG voorafgingen, dan zouden ze nog wel eens tot ver rassende ontdekkingen kunnen komen. Het schip dat met overheidsgeld des tijds is gebouwd was er namelijk een waarvoor onvoldoende vaarwater be schikbaar is gesteld. DE BORG, een jeukende plek in politiek Soest, die door krabben steeds pijnlijker en zicht baarder wordt. WIE MAAKT ME LOS? Arie moet het bestuur en de leden van de winkelkring Van Weedestraat een hele dikke pluim op de respectievelijke hoeden steken. Wat een gezellig dagje afgelopen zaterdag. Arie zelf was al vroeg in de benen om 't hele gebeu ren vanaf 't begin mee te maken. Marie, nuchter als ze is, zag er geen wandeling in. Volgens haar draait 't allemaal om de handel en is Moeder dag er met de haren bijgesleept. Wat Arie betreft mag dat dan wel zo wezen, maar dan hebben Hans Nota en zijn jongens voor een aardige verpakking gezorgd. Want hoe krijg je die stui- vertjesmarkt verzonnen? Arie heeft er van genoten en is er een paar tientjes aan kwijtgeraakt. Appelflappen, schuimtaartjes, wafels, koeken en koekjes, de jongens en meisjes hebben 't allemaal aan hem gesleten. Wet houder Jan Menne en Ellen Steusel hebben er net zo veel plezier aan be leefd. Zij moesten uit de middenstan ders in de dop de beste aanwijzen. Het is goed dat ze Arie voor dat kar wei niet hebben gevraagd, want hij zou ze allemaal een "gouden stuiver" hebben gegeven. Tegen het einde van de dag is Arie nogmaals een kijkje gaan nemen. "Wie maakt mij los?", werd hem door een vier turven hoog meisje toegeroepen. Arie bood een tientje voor de handel, rijp voor een plastic vuilniszak. Ze keek hem aan met een blik van onsterfelijke dank baarheid. "Verkocht", luidde het ant woord. "Wat doe je met de winst?", wilde Arie weten. Als vanzelfsprekend 2Waü1-,erUit: "Voor mijn moeder na tuurlijk iets kopen". Met een zak vol rotzooi kwam Arie thuis. "Dacht ik 't niet riep Marie uit, "je hebt je weer laten beetnemen". Arie wist wel beter. SOESTER COURANT PAGINA 15 Tentoonstelling Europese Verkiezingen in EVFOrmatiecentrum nwo"rm«eelte.Van het gemeentelijk INFOrmatiecentrum is gedurende de maand mei een tentoonstelling inge richt met als onderwerp de komende Europese verkiezingen. Momenteel worden de Nederlandse burgers dagelijks geconfronteerd - zonder dat ze het vaak zelf weten - met maatregelen die op Europees ni- SnTr(!en getroffen en die in hun dagelijks leven van belang zijn. Hier komt nog bij dat de burgers nauwelijks of geen kennis hebben van de Europese structuur, waarbinnen deze besluit vorming plaatsvindt. Om de Soesters en Soesterbergers op een eenvoudige en overzichtelijke wij ze hieromtrent meer informatie te xV^haffen is nu een exPositie in het JJNb Ormatiecentrum ingericht. Aan de hand van grote schema's wordt een duidelijke toelichting gegeven. Onderwerpen die ter sprake komen handelen onder meer over de geschie denis van "Het Europa van de Tien", Hot sociaal beleid", "Het vrije ver keer", "Het gemeenschappelijk land bouwbeleid", Energie", "De nieuwe technologieën", "Het handelsverkeer", Het regionaal beleid", en "Nederland in de Gemeenschap" Geïnteresseerden kunnen gratis een koker met alle in formatie - die ook tentoongesteld is - meenemen. Dit laatste is speciaal be doeld voor scholieren en onderwijzend personeel. De rechtstreekse verkiezingen van het Europese Parlement worden in ons land op donderdag 14 juni gehouden. Restaurant 2)a?tk Allround in alles! >f|M( Prins Hend: Prins Hendriklaan 1 Soest Telefoon 02155-13807 Insluiping in Van Arkel- Instituut In het paviljoen de Hazelaar van het Van Arkel-instituut aan de Hellingweg heeft een onbekende insluiper vorige week niet alleen een tuner-versterker, maar ook een cassette-recorder weg genomen. De politie vermoedt dat de dader bij zijn duistere werkzaamheden is gestoord, omdat de televisie werd aangetroffen terwijl de stekkers al uit de stopkontakten waren verwijderd Waarschijnlijk is de dief via de niet af gesloten achterdeur van het gebouw binnengekomen. Bewoners hebben wel een figuur zien rondlopen op ongeveer hetzelfde tijdstip, maar verkeerden in de veronderstelling, dat het de tuinman was, zodoende geen reden voor arg waan. Overigens werd ook nog een giro pasje met twee betaalkaarten buitge maakt. Bromfietser beschadigt politie-auto Bij de achtervolging van een 17-jarige bromfietser uit Blaricum, die in het weekeinde door de politie op de Stad houderslaan werd gesignaleerd en ver volgens tot op de Maatweg werd achternagezeten beschadigde deze bij zijn aanhouding de politie auto. Later meldde zich aan het bureau een 22-- jarige inwoner van Baarn, die vertelde dat hij achter op de bromfiets had ge zeten. Hij beklaagde zich erover dat de politie zijn kleding had beschadigd. Hem werd te verstaan gegeven dat hij eventuele klachten over politie optreden schriftelijk moest indienen. De regionale brandweer Eemland heeft vorige week woensdag een grote ramp- bestrijdingsoefening gehouden op het emplacement van de Nederlandse Spoorwegen in Amersfoort, bij de hoofd werkplaats aldaar. Ongeveer 1000 men sen namen deel aan deze oefening, die zonder twijfel een van de grootste in zijn soort is geweest die ooit in de regio werd gehuden. De oefening was zeer realistisch opge zet. Twee toch al voor de sloop bestemde goederenwagons van de Spoorwegen, Als u nu een Polaroid zonnebril koopt, maakt u kans op een van de 1000 prachtig gekleurde Polaroid vliegers. Polaroid zonnebrillen zijn niet alleen mooi, maar ook zeer funktioneel. Bij de model len met polariserende lenzen bijvoorbeeld, worden hinderlijke schitte- ring en schadelijke UV-stralen uit het zonlicht gefilterd. En er is keuze uit tientallen modellen en uitvoeringen. Vlieg er eens uit en kom ze bij ons in de winkel bekijken. Speciaal optiek j. s. Nota v. Weedestraat 87 - Soest - Tel. 17120 geladen met autobanden, hout en olie- afvalresten, werden in brand gestoken. Daarmee werd een "ontploffing" nage bootst. Een ander onderdeel van de oe fening was de bevrijding van ca. 40 passagiers uit een verongelukte trein alsmede de verzorging van nog een groot aantal andere "slachtoffers" (in totaal ongeveer 200), die her en der over het NS-emplacement verspreid lagen. Aan de oefening werd deelgenomen door de brandweerkorpsen van Soest, (T.ën vort Hü 101 c-tn De brandende yucuerenwageni vormden een spectaculair schouwspel. Foto: Goos van der Wilt. Amersfoort, Baarn, Eemnes, Bun schoten, Soesterberg, NIjkerk, Hoeve laken en Leusden, alsmede door de GGD de Centrale Post Ambulancevervoer, het Rode Kruis, de politie, de Spoor wegen, de spoorwegpolitie, de Konink lijke Marechaussee en het Korps Mo biele Colonnes. Soester Courant, al zestig jaar 'thuis' in Soest Eén van de 124 startplaatsen op de landelijke fietsdag van de ANWB was Soest, waar niet minder dan 1.200 fietsers zich aan de start meldden. De eersten werden zaterdagmorgen om negen uur weggevlagd door wethouder drs. G. Plomp van sportzaken. Na de start bij restaurant Boerderij 't Hoogje in de historische Kerkebuurt kwamen de deelnemers onder meer bij De Oudheidkamer, de plaats waar ooit de molen De Windhond heeft gestaan, op de Eng, waar de stichting die zich voor de herbouw inzet een speciale stand had ingericht, en in het Militaire Luchtvaart Museum op het Kamp van Zeist in Soesterberg, waar een old timer show werd gehouden van T-Fords De fietsers hadden het ditmaal niet ge makkelijk. Ze moesten het opnemen te- genreen krachtige noordoosten wind en bovendien hadden ze tegen dat de route als gevolg van de omsingeling van de vliegbasis Soesterberg door vredesde- monstranten tien kilometer moest wor den omgelegd, zodat ze 45 in plaats van 35 kilometer moesten fietsen. De meeste deelnemers kwamen dan ook vermoeid bij het eindpunt aan, sommigen zelfs nadat de laatste controlepost, die al bij na een uur langer gehandhaafd was dan de bedoeling was, opgeheven was. Zij krijgen hun medaille of jaarteken, de beloning voor iedere deelnemer die het eindpunt haalt, thuisgezonden. Overigens waren de deelnemers niet ontevreden over de route, al was er een enkeling die hem te lang vond, terwijl anderen vonden dat er onderweg teveel aktiviteiten in opgenomen waren. Op vallend was, dat veel deelnemers van (soms ver) buiten Soest deze gemeente als startplaats hadden gekozen. De volgende grote fietstocht in Soest is op Hemelvaartsdag, donderdag 31 mei. Dat is de traditionele dauwtrapfiets- tocht van de VVV Soest, waarvoor men tussen vijf en zes uur 's morgens kan vertrekken bij restaurant Boerderij 't Hoogje in de Kerkebuurt. Anti-kruisraketten vlag gestolen Een bewoner van de Wiardi Beekman- straat, die de aktieweeek tegen de kruisraketten kracht bijzette door het uithangen van een vlag met als op schrift "Geen nieuwe kernwapens in Europa", moest vorige week tot zijn spijnt constateren dat onbekenden de vlag van zijn gevel hadden gestolen. Hij deed aangifte bij de politie. Haa'k ut niet aallus eerder 'ezeid: De Borg goat nog us noar de knoppe? En noeng is ut omtrent zo vaar, liek ut wel. D'r ben roadsleje die De Borg wille aafstote. In de finaancieële commissie woare ze aal an stoot. Ik vin ut moar un aafstoteluk gedoe. Eerst moste we met aalle geweld un soort kiuphuus veur aalie Soesders hebbe. We haadde zel- lufs de eer om ut te loate opene deur ongze Koningin. Mottut daan zo vaar komme daawwe voortemee an de Hoag motte vroage of H.M. De Borg ok weer wil komme slute? Moe we de anneboje bos blomme soms ok terug hebbe? Die kon wellus niet goed meer weze en daat wor ik ok niet as ik t'r an denkt. Veurige week haa'k nog un verhoal over veul kleindere ploatse as Soest, die veul betere openboare aattraaksies hebbe as wullie. Loawe daan toch aas- jeblief ongs best doen om De Borg an de proat te houwe, daa's 't enige waaw- we nog hebbe, woar we nog un zoaltje in veurroad hebbe waat t'r nog un biet je op liekt. 't Kaan niet uut met De Borg. Daa's nogaal glaad. Moar daa's zo met aalle opeboare vermoakkelukhede, doar mot aaltled geld ble. Kiek moar us noar ut Netuurbaad. En daan zeige ze wellus, daat un paartikuiier zukke zoake wel wingstgevend zouw kenne drieve. Moar daat gleuf ik ok aaflaang niet meer. Trouwes, d'r zouw denk ik ok geejn mens weze daat doar in zouw trappe. Ze kleke wel uut. En daan nog un heul end vaarder, daan Soest het 'edoan in aal die joare. Moar intusse moewe wel zorge daat de zoake niet uut de haangd lope moar daawwe ze ok niet vaan de haangd doen. Gelukkig zit d'r nog un kaappi- toaltje in de onveurziene pot. Ik wis niet eenjs daawwe die haadde. Woar zou we ze die opbaarge? Ik hettum nog nooit 'ezien. Niet vaan veure en niet vaan aachtere. Ik vin daawwe die pot in ere motte hou we. Die moewe niet onveurzien loate. Die mot juust goed veurzien weze! Ongs finaancieel beleid is un schim menspel, zee roadslid Van Gelder. Doar hettie geliek an, ik ziet t'r te- mingste spoeke vaan. En daat komt licht omdaat De Borg in 't Veen stoat, woar ut heul vrogger aal spoekte. Ut tekort in De Borg wordt niet groter, moar wel hoger, zee un aangder roads lid. Ajje 't ming vroagt, daan mok zeg ge, zo lus ik t'r nog wel eejn. Wel twee ok, waant de gloasjes worde niet klein- der, moar d'r goat wel mingder in vaandoag de daag. Zuk laache! Doar mojje wel an denke bie ut slute vaan De Borg. HANNES VAN DE NENG. VOOR DAMES EN HEREN Net een haartje beter ARIE WANDELAAR Politie lost diefstal spaarbankboekje op Met de aanhouding van twee inwoners van Soest, van resp. 21 en 26 jaar, heeft de politie klaarheid kunnen brengen in de diefstal van een spaarbankboekje aan toonder, dat op naam stond van een personeelsvereniging in Hoogland. De 2l-jarige Soester had het boekje enige tijd geleden gestolen en er 1200 gulden van opgenomen. Vervolgens had hij het boekje overgedragen aan zijn 26-jarige plaatsgenoot, die er nog 400 gulden afhaalde. Het saldo bedroeg tenslotte nog slechts 18 gulden. De laat ste man had het boekje vervolgens ver nietigd. Alle goede dingen in drieën. Een petit restaurant, een specialiteiten restaurant en een grote zaalruimte. En dat gecombineerd met een voortreffelijke keuken, dan kan er haast niets mis gaan Rademakerstraat 2 03463 -1423 3769 BD Soesterberg Dat de prnnnmln *l/<h Dat de economie zich gunstiger ontwik kelt dan zich aanvankelijk liet aanzien zal velen de hoop doen koesteren dat de werkloosheid binnen niet al te lange tijd zal afnemen en het vrijwilligers werk daarmee op de achtergrond zal raken. Hoezeer onbetaald werk op grote schaal thans wordt aanvaard als een acceptabele vorm van arbeid voor iedereen zonder vaste baan, ook de VVB is er zich van bewust dat velen het vrijwilligerswerk slechts als een noodoplossing zien en vooral streven naar het vinden van een vaste betaalde baan. Toch zal men zich vertrouwd moeten maken met de gedachte dat, ook al bre ken betere tijden aan, de werkloosheid nog vele jaren zal aanhouden en daar mee het leger van vrijwilligers verder zal aangroeien. Wacht daarom niet te lang met het in winnen van informatie over de job die in de gegeven situatie het beste bij u past en ga eens praten met één van de medewerkers van de Vrijwilligers Va kature Bank. De VVB is op maandhg, dinsdag en donderdag van 10.00 - 12.30 uur en 13.30 - 15.30 uur te vinden in ka mer I van gebouw Artishock aan de Steenhoffstraat 46. Het telefoonnum mer is 12630. De vakatures zijn de volgende Voor nieuw op te richten "Baanlo- zenkrant" in Amersfoort wordt ge zocht naar vrijwilliger m/v met enige journalistieke kwaliteit of iemand die daarvoor een opleiding wil volgen. De Vereniging van ouders van gees telijke gehandicapten heeft dringend behoefte aan enkele vrijwilligers m/v om plaats te nemen in het bestuur en afgevaardigd te worden als vertegen woordiger van de vereniging tot het bijwonen van commissieverga deringen. Ter begeleiding van de bewoners van Kamerbewoningsproject worden enkele vrijwilligers m/v gevraagd, die tevens zorg willen dragen voor prak tische en administratieve zaken binnen het project; Jeugdtheatergroep in Amersfoort roept de medewerking in van enige vrijwilligers m/v voor het timmeren en schilderen van decors Op christelijke grondslag gebaseer de jeugdclub in Soesterberg zoekt ter begeleiding van clubaktiviteiten, dis cussiëren, kleien, boetseren en figuur zagen enkele handige en gemotiveerde vrijwilligers m/v; Een onbeperkt aantal vrijwilligers m/v is nodig in vrijw. organisatie in Amersfoort, ter begeleiding van de be woners en om zorg te dragen voor het reilen en zeilen in het huis Verder is werk te doen met kin deren binnen de Stichting Kinderboer derij, in internaat in Holl. Rading, in kunstcentrum te Soest, binnen de Na tuurbescherming en Ver. van Veilig Verkeer. f! BEETZLAAN 74 TEL. 02155-13990 DORPSSTRAAT 54 - PUTTEN TEL. 03418-57485 Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-1 01 15 kantoor effiaentv COMPUTERSUPPLIES Discettes Discette opbergsystemen Opbergbanden Kasten Diefstal uit auto Een inwoner van het Duitse Hagen, die vorige week een bezoek bracht aan een sauna aan de Amersfoortsestraat in Soesterberg, ontdekte bij zijn vertrek dat een onbekende had ingebroken in zijn auto. Deze had een ruit ingeslagen en een documentenkoffer weggenomen waarin zich een aantal persoonlijke pa pieren bevonden, zoals belastinggege vens, rijbewijs, kentekenbewijs, giro en bankbescheiden alsmede een aantal sleutels. Tas gestolen Een onbekende dader heeft vorige week in een sportartikelenzaak aan de Van Weedestraat een wit lederen da mestas gestolen. De waarde van de buit bedraagt ca. 100 gulden. Artisjokken zijn inheems in Noord-Afrika, in klein Azie, Syrië en Griekenland. Ze waren in het oude Egypte al geliefd als groente en kwamen voor in hoog opgetaste groentemanden op offertafels Het was in die tijd alleen weggelegd voor de welgestelden om de bloemknop van de plant te consumeren. Een romemse smulpaap "Apicius" heeft aan de artisiok een grote hoeveelheid recepten gewijd. In onze tijd Planten webg in de landen rond de Middel landse Zee en worden ze ook in Engeland, België en Frankrijk volop gekweekt. W1nradnv»™'jn Z\In o?s land van mel bm oktober m.?V5v"a'ver^"1S»aar- Buiten die maanden ko. ™n e Afrika' Italië en sPanie- De teelt van artisjok ais groente is m Nederland nog steeds vrijwel onbekend. Meestal wordt dit distelachtige ge- Iwrt h rplant beschouwd en als solitair is het in- wïtÏSl?en ZeeLdeJr°ratieve Plant- die echter wel i^as»m hVraa P6 plant wordt met gemak zo'n T' ^°°g en draa&t grote ingesneden bladeren vaak met scherpe stekels. De bloemknop lijkt op een beRtJS v d,stelkn?P' is meer dan een vuist dik en bestaat voor een belangrijk gedeelte uit vlezige omwindselbladeren. WaêT,(?!!nte g®teeld gaat het speciaal om die eet bare, vlezige bloemknopbladeren (schubben). Artis- lV!ie(e7Verblijvende plant die g°ed gedijt op een met al te droge grond op een zonnige beschutte stand- Planten komen kunnen we twee dingen doen. Allereerst kunnen we zaaien en we kun nen natuurlijk opgepotte scheuten verkrijgen op de Erik van Dorresteyn medewerker 't Vaarderhoogt tuincentra. Het zaaien heeft als nadeel dat de planten die ontstaan zeer sterk onderling af kunnen wijken. De artisjok is natuurlijk niet erg zaadvast hetgeen betekent dat er van de tien planten die worden uitge- plant vaak bijv. maar 'een of twee exemplaren flinke bruikbare bloemen voortbrengen. Dit heeft als gevolg dat er voor het verkrijgen van enkele goede artisjok- planten veel tuinruimte nodig is om de zaailingen te kunnen selecteren. Mensen met een kleine tuin kunnen dus beter opgepotte scheuten van artisjokken aanschaffen omdat deze altijd van goede planten worden genomen. Dit stekken of scheuren vindt in het voorjaar plaats. Dan moeten ook de oude overblijvende planten wor den teruggesnoeid op een paar krachtig ontwikkelde ogen. Als dit niet gebeurt gaan de planten langza merhand sterk vertakken en veel (te kleine) bloem knoppen geven De bewortelde stekken of scheuten worden in april of mei op een beschutte plaats uit- geplant op een onderlinge afstand van zo'n 100 cm. Wat de oogst en de verdere verzorging betreft geldt het volgende. De nog gesloten bloemknoppen kunnen we in augustus of september oogsten. Na de oogst wordt de plant zoveel mogelijk intact gelaten. Artisjok is in Nederland wel goed winterhard zodat de planten tegen vorst beschermd moeten worden. Een vrij omslachtige methode is uitgraven van dé planten om ze met een flinke kluit in bijvoorbeeld een vorstvrije kelder te bewaren, Een andere manier is het bij elkaar binden van de bladeren, waarna de ge hele plant met stro en plasticfolie wordt afgedekt, ook de wortelkluit. Na de winter snoeien we en even tueel wordt de plant gescheurd.

Soester Courant | 1984 | | pagina 15