0 adama m S S 109° Aan de Heren van Soesh Passende schoen erbij? Adama volgt de modeop de voet! uiv smaakvolle lentebode li9 ^r>' f zogezien Postkantoor vandaag weer open voor publiek Vredesplatform klopte aan bij Soester kamerleden Eekhoorn huizenkrant Haal'm! Niet 1 kilo maar IV2 kilo PRIMA GEHAKT 198 P: Verbouwing eerder klaar dan verwacht Zaterdag 26 mei lJf.00 uur: Komende week werk zaamheden aan Soes- terbergsestraat Onmogelijk te verkopen? v| KRINGLOOPWINKEL Koninklijke onderscheiding voor Prof .Dr. W.Tims uit Soest FIAT. UNIEK IN PRIJS EN PRESTATIE. 'JBqutiqitcjErneöttne'' KALFS GEHAKT Honsbergen RABARBER Honsbergen HONSBERGEN FRANSE ROOMBRIE Honsbergen AARDBEIEN Honsbergen Weer vakantie weer? TELETRON1C NEDERLANDbv WOENSDAG 16 ME11984 MS 62e JAARGANG NO. 38 Kantoor voor redactie en administratie VanWeedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Abonnement per halfjaar I 12 Buiten Soest per halfjaar 1 24, Gecontr.opl. 8950 Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Het hoofdpostkantoor aan de Steen- hoffstraat in Soest heeft vandaag weer de eigen "vertrouwde" hoofdingang geopend voor het publiek. Daarmee is een einde gekomen aan een verbou wing die enige weken in beslag heeft genomen en waarbij het kantoor een zeer grondige (zij het voornamelijk in wendige) verbetering heeft ondergaan. Aanvankelijk was erop gerekend dat pas volgende week weer "normaal" gedraaid zou kunnen worden, maar een en ander is zo voorspoedig verlo pen dat reeds nu de openstelling voor het publiek kon plaatsvinden. Directeur J. Drenth is zeer ingenomen met de vlotte gang van zaken. Hij krijgt dan ook de beschikking over een postkantoor dat aan de modernste ei sen van de tijd voldoet, al koestert hij nog wel een aantal wensen voor de ver betering van het "gezicht" van het kantoor. "De buitenkant ziet er nog een beetje haveloos uit, maar of er geld vrijkomt om daar nog iets aan te doen is nog niet bekend. De verdere afwerking tot de eerste op levering, die waarschijnlijk pas tegen de bouwvakvakantie zal plaatsvinden, gaat dus nog even door, maar het pu bliek zal daar weinig hinder van onder vinden. Binnenkort wordt begonnen met de afbraak van de voormalige be:... stellersruimte aan de achterkant van het postkantoor, die de laatste tijd dienst deed als noodkantoor. Dat kon omdat enige maanden geleden het nieuwe sorteercentrum van de PTT aan de Nijverheidsweg in gebruik werd genomen, zodat de ruimte daarvoor ter beschikking was. Het noodgebouw zal plaatsmaken voor een fietsenstalling, terwijl een belangrijk deel van de grond wordt omgezet in een gemakke lijk te onderhouden tuin. De ingebruikneming van het vernieuw de kantoor gaat zonder enig ceremo- Lees (op pag. 6) hoe een Peters-taxatie u handenvol geld bespaart, sa Peters bv, voor wonen in de groene zone. nieel. 'Dat is eigenlijk al gebeurd bijde opening van het sorteercentrum," aldus de heer Drenth. Toegankelijkheid Als één van de belangrijkste wijzigin gen noemt hij de verbeterde toeganke lijkheid van het postkantoor voor min- der-validen, die met een druk op de knop zelf de toegangsdeur in werking kunnen stellen. In de sterk uitgebreide publiekshal is een geheel nieuw loket- tenfront verrezen, uitgevoerd volgens Total Disign-ontwerp, dus met de nieu we PTT kleuren "postrood" en grijs. Twee van de loketten zijn permanent vrij voor alle lokethandelingen, terwijl aan het derde speciaal de mogelijkheid bestaat voor de verstrekking van ken tekenbewijzen. Dat laatste is doorgaans een tijdrovende klus, en een klantenor- derzoek had uitgewezen dat veel bezoe kers van het postkantoor in deze rege ling graag verbetering zouden zien aangebracht. Zij worden nu dus op hun wenken bediend. Primeur Al deelt het nieuwe postkantoor nog niet in de automatisering, compleet met terminals etc. - waarvoor echter wel de basisvoorzieningen aanwezig zijn - toch is er sprake van een pri meur, althans voor het district Utrecht. Soest krijgt de eerste telefoon- cel-nieuwe-stijl in de publiekshal van het postkantoor, een unicum in het dis trict, en de tweede in het hele land. On langs werd er één in gebruik gesteld in Heemstede. Verder opmerkelijke veranderingen zijn dat er nu ook een aparte spreekka mer voor het publiek is, en dat ook de chef loket- en gelddiensten over een aparte kamer beschikt, zodat de priva cy van de "consument" op alle ma nieren gewaarborgd kan worden. Opvallend is ook de verandering voor wat betreft de postbussen. De ruimte daarvoor is gevonden aan de zijkant van het gebouw. De postbussen bevin den zich min of meer buiten de bevei ligde ruimte van het postkantoor, dat verder voorzien is van kogelwerend glas. De postbussenruimte is afzonder lijk bereikbaar via een deur aan de zijde van het voormalige marktterrein. In de hal van het»-postkantoor blijft de zelfbedieningsruimte voor postzegels en briefkaarten gehandhaafd, en in de Het nieuwe lokettenfront in de hal van het postkantoor. Foto: Goos van der Wilt. vergrote hal zullen ook een bank en een schrijftafel worden geplaatst. "De rest blijft ook," aldus de heer Drenth, "zo als de kranten, de telefoonstand en de kaarten." Voor het verlichte paneel met reclamebordjes moet nog een op lossing worden bedacht. Even wennen "Voor het personeel zal het nog wel even wennen zijn," aldus de heer Drenth, die met gepaste trots vermeldt dat de PTT in Soest wel een heel guns tige periode heeft doorgemaakt, eerst vanwege de ingebruikneming van het sorteercentrum op het industrieter rein, en nu door de heropening van het geheel gemoderniseerde hoofdpostkan toor. Het publiek zal de aangebrachte verbeteringen zonder twijfel vanaf vandaag ook op de juiste wijze schat ten. 'Open Dag' bij de Paardenkamp De Paardenkamp, het nationaal rusthuis voor paarden aan de Birkstraat in Soest, organiseert op zaterdag 26 mei a.s. traditie getrouw weer een 'Open Dag' voor de talrijke vrienden en be langstellenden. Om precies twee uur wordt het programma ge start. Hoogtepunt daarin zal zijn de binnenkomst van een zestal "nieuwe" gasten, die de plaatsen gaan innemen die zijn openge vallen doordat in de afgelopen winter maar liefst 7 paarden zijn gestorven. De paarden die de zomer niet hebben gehaald" zijn: "Mabel" (25jaar), "Joop"(34 jaar) "Bolle" (25 jaar), "Boris" (28 jaar), "Donna" (29 jaar), "Ber rie" (34 jaar) en "Witte" (40 jaar). De nieuwe gasten van de Paar denkamp, die op 26 mei met enig feestelijk vertoon worden inge haald zijn: "Fury"(21 jaar), "Sunbeam" (22 jaar), "Etoile" (25 jaar), "Ba- ranca" (20 jaar), "Anja" (25 jaar), en "Shadow"(24 jaar). Aan de Birkstraat wordt volgen de week zaterdag weer grote drukte verwacht. De firma Klaruw uit Tilburg gaat in de week van 14 tot en met 18 mei werk zaamheden aan het gedeelte Soester- bergsestraat tussen de Korte Ossendag en de Eikenlaan uitvoeren. De werk zaamheden bestaan uit het verruwen van het wegdek, dat thans bij slecht weer de oorzaak van ongelukken is. Deze week zijn de betonverhardingen gerepareerd door de firma Hendrikse uit Soest. Bestaat niet! Si Uw koelkast, schrijfbureau, buitenboordmotor, glaswerk, bankstel etc,, etc., vlot weg. H Neem nu contact met ons op. TORENSTRAAT 45 - TEL. 21177 Ia lunmoinnni tu - iL.L.tiin AA herenmode f Soesterbergsestraat 51 Soest Prof. dr. W. Tims uit Soest is maandag j.1. in Den Haag be noemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Prof. Tims is directeur van de stichting Weten schappelijk Onderzoek Voedsel voorziening in Ontwikkelingslan den en als zodanig verbonden aan het Ministerie van Ontwikkelings samenwerking. Daarnaast is de heer Tims hoogleraar in de Ont wikkelingseconomie aan de Vrije Universiteit in Amsterdam, als mede directeur van de Directie Agrarische Hulp aan Ontwik kelingslanden van het Ministerie van Landbouw en Visserij. De hoge onderscheiding werd de heer Tims uitgereikt door drs. J.B Hoekman, directeur-generaal In ternationale Samenwerking van het Ministerie van Ontwikkelings samenwerking, namens de mi nister, mevrouw Schoo. De on derscheiding is hem toegekend op grond van zijn grote verdiensten, zoals o.m. het feit dat hij in de jaren 1977 - 1982 voor het Ministerie van Bui tenlandse Zaken/Ontwikkelingssamenwerking deel uitmaakte van de Be heersraad van het Internationale Fonds voor Landbouwontwikkeling in Rome. Prof. dr. W. Tims. m»s "Aankloppen bij kamerleden", zo luid de het motto waaronder vorige week zo'n vijftig leden en aanhangers van de vredesbeweging een voettocht door Soestdijk maakten, die hen voerde langs de huizen van de twee Tweede-Kamer leden die Soest rijk is Marcel van Dam (PvdA) en Gerrit Gerritse (CDA). Ge lukkig voor de deelnemers aan de voet tocht wonen de kamerleden niet al te ver bij elkaar vandaan. De deelnemers verzamelden zich eerst op het Juliana- plein. Eerste doel was het huis van Van Dam, die evenals Gerritse een brief met ruim 800 handtekeningen kreeg aangeboden, waarin nog eens en dringend beroep werd gedaan om de plaatsing van kruisraketten in Neder land te voorkomen. Marcel van Dam bleek niet thuis te zijn. "Hij zit in Drente," aldus zijn echtgenote, "maar ik zal 't doorgeven." Vervolgens bereidde zij de deelnemers aan de kleine betoging een aangename verrassing door hen op koffie te tracte- ren: "Ik had al op jullie gerekend." Voor deze vriendelijke geste werd zij beloond met een gul applaus en een door de Vrouwen voor Vrede spontaan aan geheven lied. De heer Gerritse werd wel aangetroffen en stond de boodschappers Henk Rut- gers en Ankie Siddré, die de brief namens het Vredesplatform overhan digden, welwillend te woord. Hij be loofde de brief door te zullen geven aan fractievoorzitter Bert de Vries, met het verzoek ook premier Lubbers ervan in kennis te stellen. Tegelijk met de brief overhandigde Roel Evenhuis 52 handtekeningen van leerlingen en leer krachten van de IVO-MAVO in Soest, die hij had opgehaald tijdens de werk onderbreking op donderdagochtend. Ook de heer Gerritse, die samen met zijn echtgenote in de deuropening ver scheen, werd onthaald op een warm Wij zijn hèt adres voor een nieuwe Fiat! U kunt ze allemaal bij ons bewonderen: de pittige Panda, de unieke Uno - Auto van het Jaar 1984, de ruime Ritmo, de nieuwe, komfortabele Regata en de luxueuze Argenta. Maak nu een afspraak voor een proefrit! AUTOCENTRUM SMEEING KONINGSWEG 14, SOEST. TEL 02155-13317. Betaalbare damesmode r. Rechtstreeks uit Parijs Burg. Grothestraat 18 feni Soest - Telefoon 24349 De nieuwe is uit! Peters bv Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone Alleen donderdag 100 gram van 1.49 voor Alleen donderdag 2 kilo Alleen donderdag H.o.h. voor maar Alleen donderdag 150 gram Dit weekend 2 doosjes - door Gerard Paul Het ietwat verkreukelde mannetje keek heel bedenkelijk toen ik zei wan neer ik met vakantie wilde. "Kun je dat niet een paar weken uit stellen?" vroeg hij hoopvol, alsof hij plotseling het licht zag. Ik kon een grijns nauwelijks onderdrukken. Weet hij veel met hoeveel passen en meten onze vakantie vastgesteld was. 'Tets eerder kan ook niet?" probeerde hij nog op de toon van de slager die een onsje meer op de weegschaal heeft lig gen. Toen ook dat niet doorging sloeg hij waardig zijn beentjes over elkaar, schoof zijn bril op het puntje van zijn neus en nam een afwachtende houding aan. "Wordt het dan echt slecht weer?" vroeg ik een beetje benauwd. Hoewel niemand de man zelf noch zijn weer voorspellingen serieus neemt, brachten zijn pretoogjes en zijn zelf verzekerdheid mij toch een beetje van mijn stuk. Als hij nou afraadt om met vakantie te gaan wanneer wij dat ge pland hadden, dan tart je het noodlot. Met een stralende glimlach en een breed gebaar zei hij: "Met het weer weet je het natuurlijk nooit, maar ik zou het risico niet durven nemen. Je zit net middenin een periode waarbij je zo goed als zeker te pletter regent." Hij lachte hinnikend om zijn ruwe woord keus. Ik zag mezelf al thuiskomen met de mededeling dat de vakantie verzet zou moeten worden omdat dit onaanzien lijke weerprofeetje dat aangeraden had. Daar staat tegenover dat ik uit ge woonte of bijgelovigheid en steeds in het geheim elk jaar bij hem te rade ga en dat het me tot nu toe prima beko men is. Dat kan natuurlijk best toeval zijn, maar toch. Het zou al heel wat ge makkelijker zijn als ik wist hoe hij aan die onheilsvoorspelling gekomen was. Hij zal het toch niet helemaal uit zijn duim zuigen. Van achter zijn bureau las ik de titel die bovenaan een volge schreven bladzijde van een blauw schoolschriftje stond: 'Weerwljzer van dr. Herschell." Dus daaruit putte hij zijn wijsheid. "Hoe bereken je dat nou?" vroeg ik be langstellend en stapte onverhoeds om zijn bureau heen, zodat de geschreven tekst niet meer ondersteboven voor me lag. Terwijl het droogbroodprofeetje het weer gedurende een voor mij vol strekt oninteressante periode zat te voorspellen, las Ik over zijn schouder heen dat de weergesteldheid in direkt verband gebracht moet worden met de schijngestalte van de maan. Hoe dichter de tijd van de nieuwe maan, het eerste kwartier, de volle maan of het laatste kwartier bij middernacht ligt, hoe mooier het weer gedurende de ze ven volgende dagen zal zijn. Dit tijds bestek loopt van tien uur 'savonds tot twee uur na middernacht. Als daaren tegen de schijngestalten dichter rond het middaguur vallen, dan is de kans op regen in de daaropvolgende zeven dagen heel groot. Als de schijngestal ten tussen vier uur 's-middags en tien uur 's-avonds vallen, dan kan het wel mooi weer worden, maar dan is dat voornamelijk afhankelijk van de wind richting. In de resterende tijd is het veranderlijk als het weer zelf. Dr. Her schell laat zich niet voor één gat vangen, want hij schrijft dat in de late herst, in de winter en in het vroege voorjaar er een grote verscheidenheid aan onregelmatigheden voorkomt, waardoor het weer so wie so onge stadig is. Wie mooi vakantieweer wil hebben heeft nu dus zelf inspraak. Overigens wordt de verantwoordelijkheid voor een verregende vakantie door mij bij voorbaat van de hand gewezen. Wij gaan zelf ook gewoon wanneer we gepland hadden. Een verzekering voor het leven, Is van Rouivendaal's streven. B|j ons hypotheek vanaf 7,8%. J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -1 64 67 TBBS-UNETO Specialisten in: electronische systemen luid- en stil alarm stil-alarmaansluiting v.a. ƒ30,- per maand bouwkundige systemen hang- en sluitwerk rolluiken/hekken onbreekbare beglazing traliewerken vloer- en inb.kluizen inbraakwerende deuren Q2155-18023 F.C.Kuyperstraat 28a, Soest

Soester Courant | 1984 | | pagina 1