C2 Eemvogels PI met 5-2 zege op Olympia PI kampioen J rler laag Avondvierdaagse Soest: Scholen uitgenodigd voor Stratenloop Van Dam in Klaarwater Springconcours bij manége 'De Boshoeve' B.D.C. PAGINA 22 WOENSDAG 16 ME11984 ENNIS oest-Zuid ^cht 7 kam- iteams 4 t/m7juni 1984 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 23 fiarry van Brummelen sterkste Soester in Amsterdamse Marathon ATLETIEK ■HHI KORFBAL DVS Soest zet zege reeks voort met 9-1 op BPSOV ZAALVOETBAL Knickerbockers - Geinoord:9-12 HONKBAL 3e plaats Nederlandse bowling kampioenschappen voor Joke Karei Wandelsportvereniging Olympia wandelde in Leusden WANDELSPORT 'De Zoyse Ruiters' RUITERSPORT Duinkikkers zwemmen naar een 3e plaats ZWEMMEN Clubkampioenschappen van "De Duinkikkers ZWEMMEN/ WATERPOLO Veldprogramma helft van de zondagcom- start gegaan is begint enen dat het eerste senio- lou Ros, Wilma van Ber- ibbring en Paul Hak) en fke de Fluiter, Petra van lerman Visser en Mare i goede gooi doen naar de in hun poule. De definitie- en zullen echter pas vallen [dag Hemelvaartsdag, 31 erenteam (Marten Jonk- ran Eek, Robbert Meeder es) zullen, bijzondere om- i voorbehouden, na vier en op een rij in een thuis- t kampioenschap in hun i. de zaterdagcompetitie erenteam bestaande uit Peter Brouwer, Jeroen len en Willem de Beer op het kampioenschap en verbonden promotie naar sse af te stevenen, e vier zaterdag junioren- en C) voeren op dit mo- ïglijst in hun poules aan. en over het uiteindelijke len echter beter te maken jlgende speelweekend. jongens en meisjes tot en r strijden Lonneke van Mariël van de Hengel, El- en Marjolein Visser met ee om de eerste plaats. s de eindstand van de 3e ingeeft. 22-30 22-28 t 22-27 22-24 ind 22-24 22-24 jk 22-21 22-20 g 22-19 22-18 3ia 22-17 22-12 corer (van Soest) met in to- «lpunten. Het elftal scoorde ogtepunt in hun voetbalcar- pen de spelers Ben v.d. Lin- r La Rose, Ben Rademaker v.d. Breemer. o ontbreken de twee "groot formaat) spelers Klaas van erard v.d. Breemer. Voor de derde maal alweer wordt in Soest de wandelavondvierdaagse geor ganiseerd die gelopen gaat worden van maandag 4 juni t./m. donderdag 7 iUni Opnieuw zijn de organisatoren erin ge slaagd de deelnemers vier prachtige parkoersen te bieden, die zijn uitgezet door de prachtige, bosrijke omgeving die Soest heeft. Om aan de avondvier daagse te kunnen deelnemen behoeft men geen topsport (ster) er of een regelmatige sportbeoefenaar te zijn Doet men dit wel dan is dit natuurlijk mooi meegenomen. De avondvierdaagse is er voor vrijwel iedereen. Deelname staat open voor een ieder, die geboren is op of voor 30 september 1975. Om als groep aange merkt te worden moet de sterkte minstens 11 personen met inbegrip van de leid(ster)er bedragen. De leid (ster) er van de groep moet 18 jaar of ouder zijn. Het inschrijfgeld voor deelnemers t./m. 14 jaar bedraagt 4.-, voor de 15-jarigen en ouder 5.50. Men kan, afhankelijk van de leeftijd, inschrijven op de 10 km. of de 15 km. Deelnemers die de avondvierdaagse met succes volbrengen, ontvangen na afloop van de avondvierdaagse een persoonlijk-herinnering terwijl een groep in aanmerking kan komen voor een groepsherinnering. De inschrij ving vindt weer plaats op de K.B. School "Soestdijk", Theresiastraat 16, en wel op maandag 21 mei en dinsdag 22 mei van 19.00 tot 20.00 uur. En mocht u vooraf nadere informatie en/of in- schrijfformulieren voor groepen, wensen, dan kunt u dagelijks terecht op de Nachtegaalweg 9, telefoon 18387. Stel de organisatie niet teleur en wandel mee. Meldt u als deelnemer, hetzij alleen, hetzij met anderen bijv. vrienden en bekenden, de sport)- vereniging, de school, de buurtvereni ging, bedrijf enz. Aan het einde van de avondvierdaagse, deze sportieve prestatie zal men zeker zeggen: Het was fijn, leuk dat ik er bij ben geweest. Het bestuur van de Plaatselijke Rege- lings Commissie (P.R.C.-Soest) wenst u reeds vier ontspannende avonden toe bij uw besluit tot deelname aan de wan delavondvierdaagse te Soest. Zaterdag j.1. om 17.00 uur vertrok het legioen van ruim 1.800 wedstrijdatleten van de Amsterdamse Dam met een lek ker rugwindje voor de klassieke afstand van 42 km en 195 mtr. Het eerste ge deelte van de wedstrijd was voor ieder een een prettige aangelegenheid en praktisch alle deelnemers boekten winst op het door hen geplande schema. De route liep zuidwaarts langs de Am- stel. Het tweede deel van de wedstrijd voerde wederom langs de Amstel, maar nu richting Amsterdam, waarbij men met een zeer straffe tegenwind te ma ken had. Vooral voor de atleten, die teveel ener gie in het eerste gedeelte hadden ge stopt, werd deze marathon loodzwaar en voor menigeen een ware marteling. Vandaar dat ook vele honderden in deze wedstrijd de bezemwagens moesten op zoeken. Onder degenen, die niet van ophouden wisten, waren ook een zevental A.V. Pijnenburgatleten. Er kan gerust ge steld worden dat de Soester afvaardi ging beter presteerde dan de gemid delde finishende atleet. Als eerste Soes ter atleet bereikte Harry van Brumme len De Dam in een tijd van 2 uur 43 min. en 31 sec. Hij revancheerde zich voor de mislukte Marathon van Rotter dam, waar hij door voetproblemen ge noodzaakt was de strijd vroegtijdig te staken. Harry kan terugzien op een zeer goed opgebouwde race, waarbij hij zijn krachten goed heeft gespaard voor het slotgedeelte. Het gevolg was, dat hij in de eindfase zeer vele lopers, die veel te optimistisch waren gestart, passeerde. Dit gaf Harry vleugels, waarvan hij dankbaar gebruik maakte. Met zijn prestatie bewees hij nog eens temeer, dat men goed rekening met hem moet houden in Soest en omgeving. René Hoksbergen maakte zijn belofte geheel waar. Deze veteraan liep hier zelfs onder de hem bij goede omstandig heden toebedachte tijd en overtrof alle prognoses. Ook hij liet zich in het begin niet te veel verleiden door de aantrek kelijke rugwind en voorkwam hiermede tegen de wind in de gevreesde terug slag. Hij bleef fier overeind en bleef ook het voorbeeld van de regelmaat, zelfs in de laatste loodzware kilometers De tijd, die hij voor zich liet noteren was 2 uur 54 min. en 45 sec. Henk Schaak wipte even uit zijn zware triathlontraining en pikte Amsterdam even mee in zijn programma. Zonder speciale voorbereiding voor deze mara thon maakte Henk toch een sterke in druk. Zijn training is momenteel niet op snelheid gericht, maar kilometers ver slindt hij met gemak. Voor hem stond de klok stil op 2 uur 51 min. en 20 sec. Joop Oranje bereikte weliswaar niet het door hem geoogde doel, maar daar was deze dag dan ook geheel niet voor geschikt. Hij behoorde evenwel tot de doorbijters en proefde het ge noegen om op De Dam te kunnen bin nenkomen. Zijn doorbraak van de 3- uurgrens komt ongetwijfeld de volgende keer. Nu bracht Joop het tot 3 uur 3 min. en 20 sec. Zeer veel lof verdient het optreden van Pijnenburger Harry Sonnemans. Deze 48-jarige atleet, die de atletieksport nog maar betrekkelijk kort beoefent, spotte met alle voorspellingen en dwong vooral door de wijze waarop hij deze marathon bedwong veel respect af. Harry is van het type lopers, dat wan neer deze eenmaal op gang gekomen zijn en het juiste ritme te pakken hebben, net als een locomotief door blijven gaan. Harry hield dan ook zijn tempo vast en stoorde zich in het geheel niet aan de omstandigheden, waarvoor anderen door de kneiën gingen. Hij verhief zich in deze marathon ver boven de lopers van zijn eigen niveau. Zijn tijd bedroeg nu 3 uur 10 min, en-40 sec. en men kan van hem in de volgende marathon nog meer verwachten. Anton Baltus liep een vrij gemakkelijke strijd tot vlak voor de binnenkomst in Amstedam, waar de betrekkelijk weinige trainingskilometers hem danig parten begonnen te spelen. Maar Anton is er ook 'een van dat soort atleten, die niet van opgeven willen weten. Hij trof het niet in zijn eerste wedstrijd marathon. Ook voor deze atleet, die bij na 50 jaren telt, ondanks alles, een suc cesvol debuut. Voor hem werd 3 uur 31 min. en 50 sec. genoteerd. Voor Cor Koster was dit zijn 9e mara thon in Amsterdam en in totaal zijn honderdzoveelste. De vorige 8 edities van de marathon schreef hij reeds bij in zijn boeken. Voor Cor was het een soort routineklus, die hij zonder enige zichtbare aantasting, tot een goed einde bracht. Deze 65-plusser wist toch maar weer talrijke jongeren zijn hielen te laten zien. Hij kwam tot een tijd van 3 uur 48 min. en l^sec. Voor de halve afstand kwamen ook twee Pijnenburgers in aktie. Erik Bos liep zeer sterk en werd 8e in een veld van vele duizenden in een tijd van van vele duizenden in een tijd van 1 uur 19 min. Zijn metgezel Wim van Dorre- stein realiseerde een tijd van 1 uur en 26 min. voor deze 21 km. en 97 mtr. De Soester en Soesterbergse scholen voor lager- en voortgezet onderwijs krijgen deze week van de A.V.Pijnen burg de uitnodiging om ook dit jaar deel te nemen aan de overbekende Super Van Dam Stratenloop in de wijk Klaarwater. Deze loop, die dit jaar voor de zesde keer wordt gehouden, vindt plaats op woensdag 13 juni en heeft weer hetzelfde parkoers als voorgaande jaren: Start Wiardi Beckmanstraat, Joh Poststraat, Klaarwaterweg, Titus Brandsmastraat en Wiardi Beckman straat. De lengte van het parkoers is 1600 meter, dus 'een Engelse Mijl. De schoolteams mogen ook nu weer worden samengesteld uit vijf leerlin gen. Om 18.30 uur is de start voor de jongensteams van de lagere scholen, om 18.45 uur gevolgd door de meisjes van die scholen. De recreatieloop voor de leerlingen van de scholen die niet in de schoolteams zitten begint om 19.00 uur. Voor de drie lopen is de afstand 'een rondje van 1600 meter. Om 19.15 uur gaan de jongens en meis jesteams van het voortgezet onderwijs van start. Ook zij gaan duelleren op de 1 mijï. Voor de prestatielopers wordt het start sein om precies 19.30 uur gegeven. Zij hebben de keus uit 1 mijl of 3 mijl ('een of drie rondjes Om 20.00 uur kunnen zijn die liever 5 rondjes in de recreatieve sfeer af willen leggen vertrekken. Dit is nieuw verge leken met voorgaande jaren, toen de 1,3 en 5 miji-iopers en loopsters gelijk van start gingen. °m 21.00 uur wordt het startschot ge geven voor een wedstrijdloop over 5 biijl. Hieraan mogen alleen leden van de Koninklijke Nederlandse Altetiek Unie deelnemen. Verwacht wordt dat velen voor deze Super Van Dam loop naar Soest komen. Het parkoers is snel en ook de entourage spreekt de atleten altijd erg aan. Die entourage wordt onder meer gemaakt door de braderie van Van Dam Super en ook door de vele toeschouwers. Dit alles zorgt ervoor dat de Van Dam Stratenloop de sfeer krijgt van een echt Belgische wieier- kermis-koers. Voor de jeugd zijn er weer de bekende wissel bekers te verdienen en de prachtige medailles aan het vaantje. Training Om de jeugd enigszins aan het straten- loop-werk te laten wennen, heeft de atletiekvereniging Pijnenburg voor hen twee gratis trainingen ingelast nabij het parkoers. Op woensdag 23 mei en woens dag 30 mei kunnen de kinderen die dat willen 's middags om vijf uur naar het parkeerterrein bij Super Van Dam komen aan de Wiardi Beckmanstraat. Daar zal dan onder deskundige leiding getraind worden-pp het lopen op een ~hard wegdek, dat altijd weer anders is dan een bospad. Het eerste kampioenschap is een feit! Het dit seizoen uitstekend spelende team van de pupillen van de Eemvo gels is kampioen. Met een duidelijke 5- 2 zege lieten ze er geen twijfel aan be staan. Het pupillen-team bestaat uit: Reyk Muller (aanvoerder), Jeroen Spruit, Cedric van Koot, Pascal Koopman, Majorie Weistra, Nicole Nieuwenhuis, Manon Nieuwenhuis, Patricia Crisinel- li en de reserves Alice v.d. Bunt en Emile Lijfering. Zij gingen onder leiding van resp. trai ner en coach Hennie en Henk-Jan Kraaikamp, vol goede moed het veld op hoewel men toch wel wat nerveus was. De tegenstander was Olympia PI. In eerste instantie kwamen de Eemvo gels aan de leiding, maar dit doelpunt werd afgekeurd. De spanning was toen echter gebroken. Pascale Koopman scoorde het eerste reglementaire doel punt, gevolgd door een treffer van Reyk Muller, beide van afstand. De te genstander spartelde nog tegen en maakte er 2-1 van, maar weer was het Reyk Muller, die voor rust het verschil op 2 doelpunten kon brengen (3-1). Aan een gelijkspel hadden de Eemvo gels genoeg en dat wist de tegenstan der. Met een. mooi afstandsschot wist Ölympia de spanning nog terug te brengen (3-2) In het resterende deel van de wedstrijd wist Reyk Muller het optimisme van de tegenstanders af te straffen door nog tweemaal te scoren (5-2). Met deze comfortabele stand konden de Eemvo gels de wedstrijd makkelijk uitspelen. Na het laatste fluitsignaal werden de spelers luid bejubeld door de toeschou wers, in de bloemetjes gezet, toege sproken door de voorzitter, de heer H. Moerman en mocht de dorst gelest worden. Met nog 2 wedstrijden te spe len zijn de pupillen onbereikbaar ge worden voor de andere ploegen in de poule. Eemvogels Al - D.S.W. Al:4-3 Ook een hoogtepunt dit seizoen be reikte het Al-team van de Eemvogels, n.1. de eerste overwinning. Door er met z'n allen flink tegenaan te gaan werd dit resultaat bereikt. Met een 0-1 achterstand opende Ronald van Bemmel met een doorloopbal de score voor de Eemvogels (1-1). De te genstanders kregen een strafworp, maar die werd gemist. Jan Christiaan- se maakte er daarna van onder de paal 2-1 van, maar D.S.V. liet het er niet bij zitten (2-2). Marcö Middelkoop vond de FotoGoos van der Wilt. korf door een doorloopbal (3-2) en daarna liet Ida Prins met een draaibal de stand oplopen tot 4-2. Wéér kwam de tegenstander wat dichterbij (4-3). De Eemvogels kregen nog een strafworp toegewezen maar de spanning was groot, waardoor de korf wist gemist. Ondanks deze teleurstelling werd het toch een eerste overwinning dit sei zoen. Wellicht een stimulans voor ko mende wedstrijden. Wedstrijden 19 mei a.s, Eemvogels 1 - Doorn Eemvogels 3 - O.D.I.K. Eemvogels Q1 - Dindoa Amersfoort - Eemvogels Al E.K.V.A. - Eemvogels PI DOS - Eemvogels 2 Opnieuw is DVS Soest er in geslaagd om na de winterstop ongeslagen te blij ven. Ditmaal was het BPSOV die het onderspit moest delven. DVS Soest liet de bal snel rondgaan in de ploeg. Door goed opgezette combi naties tussen Jan Hoefman en René Ribberink, kon Jan Hoefman door tweemaal te scoren de stand op 2-0 brengen. De goed draaiende Jan van der Wielen en (2x) Johan Aalderink brachten de stand op 5-0 voor de rust. Eén minuut na rust was het Jan Hoef man die met een prachtig schot de stand op 5-0 bracht. DVS Soest bleef goed combineren en hield met Hennie Verwoerd en Gerrit v.d. Laan de verdediging goed ge sloten. Keeper Robert de Boer had hierdoor deze avond weinig te doen. Het was Jan van der Wielen die een vrije trap ineens onhoudbaar inschoot, en hiermee de stand op 7-0 bracht. Johan Aalderink en aanvoerder Gerrit v.d. Laan brachten de stand op 9-0. Eén minuut voor tijd kon BPSOV nog één maal tegenscoren en bracht hiermee de eindstand op 9-1 in het voordeel van DVS Soest. DVS Soest neemt door deze overwin ning een plaats in bij de eerste vijf. De laatste wedstrijd van dit seizoen wordt gespeeld op vrijdag 25 mei 1984 te 21.00 uur in het sportcentrum te Bilthoven. Tegenstander is Zuider Boys uit Drie bergen waar men nog nooit van gewon nen heeft. De stand met nog één wed strijd te gaan; de Wieken 17-29, SDZ'78 15-18, de Munt 16-18. DVS Soest 17-17. De Knickerbockers moesten ditmaal thuis spelen tegen Geinoord uit Nieuwe- gein. De wedstrijd begon 2 uur te laat omdat er door S.O.Soest een toernooi werd gehouden. Toen men dacht te be ginnen moest er weer gewacht worden omdat er nog een voetbalwedstrijd ge speeld werd. De Knickenbockers (die de vorige wed strijd gewonnen hadden) begonnen met goede moed en moesten als eersten in het veld. Door redelijk goed gooien van de pitcher en een goede aktie van de catcher werd het algauw wisselen, en kwamen de Knickerbockers aan slag. Door goed slag-werk werd het 3-0 in het voordeel van de Knickerbockers. In de tweede innings ging het gooien van de pitcher veel minder goed en Gein oord kon de achterstand inhalen. Uit eindelijk besloot de coach A.Houtveen te laten werpen. Dat ging wat beter, maar Geinoord had wel 2 punten kunnen ma ken zodat het 3-7 werd. Ook de tegenpartij had gebruik ge maakt van een pitchers-wissel. Deze jongen gooide zeer goed en er werd veel minder geslagen door de Knickerbockers. Toch kregen zij de kans een punt- je te' maken. Verder verliep de wedstrijd zeer spannend en sportief' met goede akties aan beide kanten. In de 4de innings was de stand 9-12 in het voordeel van Geinoord, maar de Knickerbockers hadden nog hoop, want zij hadden de gelijkmakende slag- beurt en wilden de achterstand graag inhalen. Maar alles was tevergeefs, want er werden drie man achter elkaar uit ge maakt, waardoor de eindstand 9-12 bleef in het voordeel van Geinoord. Na de voorronden in Zeist en Leusden bleek dat 6 leden van de Soester Bowling Bond zich hadden geplaatst voor de kwalificatieronde van de Nederlandse Kampioenschappen bowlen in de D- klasse. Twee dames, Joke Karei en Mieke Ter voorden, en vier heren, Hans Kanters, Hans Holthuizen, Rein Westra en Jan v.d.Brink, hadden zich hiervoor ge plaatst, mét nog 20 dames en 46 heren uit alle streken van Nederland. Op zaterdag 12 mei werd in Deventer eerst de kwalificatieronde gespeeld. Hans Kanters kon helaas niet bowlen vanwege een blessure. Weer wisten drie Soesters zich te plaatsen voor de kwart finale Joke Karei, Mieke Tervooren en Hans Holthuizen. Op zondag 13 mei werd er dus wederom een tocht ondernomen naar Deventer. Twaalf dames en 24 heren namen deel aan de kwart-finale. Hans en Mieke kwamen niet verder, maar Joke Karei wierp zich naar een 4e plaats en plaatste zich hiermee voor de halve-finale, waaraan 6 dames en 12 heren deelna men. Ook in de halve-finale bleef Joke goed spelen en zij werkte zich op naar een 3e plaats en hiermee bereikte ze dat zij (finale 4 dames en 6 heren) Ans Ubacht van de Bowlingbond. Ans Ubacht van de Bowlingbond Maarsenbroek had alle partijen zo goed gespeeld dat een eerste plaats voor Joke moeilijk te bereiken was, maar het ver schil met nummer 2 bedroeg slechts 22 punten en met nummer 4 maar 27 pun ten. De finale kon dus spannend worden. Joke gooide in de finale 3 games, resp. 172,136 en 159, en handhaafde hiermee haar 3e plaats. Over 15 games had zij een score van 2473, wat een gemiddelde geeft van 165, en dat voor een "touw- tjesbaanspeelster" Om 14.15 uur waren de kampioenen be kend. Bij de dames: 1. Ans Ubach, Bowlingbond Maarsen broek score 2616, 2. Elly Gerritsen Bow lingbond Brielle, score 2496, 3. Joke Karei Bowlingbond Soest, score 2473 Bij de heren: 1. Fred Peters, Bowlingbond Krimpen a/d IJssel, score 2856, 2. Jitse Efde, Bowlingbond Leeuwarden, score 2854 3. Boy Jansen, Bowlingbond Leusden, score 2744. Zaterdagmorgen 12 mei j.1. vertrok om 10.00 uur een kleine afvaardiging van de W.S.V. Olympia op de fiets naar Leusden, om daar deel te nemen aan de jaarlijkse boswandeltocht, die door de wandelvereniging W.S.K., onder auspiciën van de S.G.W.B., werd geor ganiseerd. Het weer zat mee want de zon scheen. Ondanks het feit dat op deze dag de nationale fietsdag werd ge organiseerd, was dat niet te merken aan het aantal deelnemers. W.S.K. mocht zich verheugen in een grote be langstelling voor haar wandeltocht. De wandelaars werden door de prima uit gezette parkoersen door de prachtige bossen en omgeving van Amersfoort en Leusden gestuurd. Olympia deed al leen op de 5 en op de 10 km. mee. Het prachtige weer en de mooie parkoer sen zorgden vor een geslaagde wandel- Zaterdag 16 mei doet Olympia mee aan de 25e Weide Natuurmars te Vinke- veen. Het is trouwens een drukke maand voor Olympia, want op 31 mei (Hemelvaartsdag) verleent Olympia haar medewerking alweer aan de tra ditionele Oude Ambachtenmarkt (achter de Oude Kerk). De vereniging verzorgt hier de koffie, limonade, broodjes met warme worst enz. Na af loop van de Ambachtenmarkt zal Olympia zorgen dat de straten weer keurig school zullen worden. Olympia kan op dit moment nog een aantal leden gebruiken. Vooral in de leeftijd van 6 t./m. 18 jaar,, maar ook ouderen zijn natuurlijk van harte wel kom. Voor de kontributie hoeft u het niet te laten die is nl. 6 t./m. 10 jaar 5,-, 11 t./m. 17 jaar 7,50 en 18 jaar en ouder 10,-- per maand. Voor inlichtingen kunt u bellen naar: 02155-16414 of 14957 (na vijf uur). Op zaterdag 12 mei hebben de pony- ruiters van de Landelijke Rijvereni- ging 'De Zoyse Ruiters' te Blaricum de volgende punten behaald. B-dressuuren B-springen: Wanda Bok met Bartje maar liefst 121 punten, hetgeen haar een winstpunt en tevens een 4e prijs opleverde. Nathalie Wollenberg met Trigger 116 punten. Bij het springen werd zij uitge beld wegens 3 maal weigeren. Ingrid Strumpel met Arabella 109 pun ten. Sacha van de Veer met Ramona 113 punten. Tamara Bak met White Rocket kreeg met springen 1 winstpunt voor de wijze van rijden. L-l dressuur en L-l springen Tamara Bok met White Rocket 106 punten. Sabrina van Dijk met Cartouche be haalde met 121 punten haar 5e winst punt in de L-l dressuur, zodat zij de volgende keer in de L-2 dressuur mag starten. Bij het springen werd z^ wegens 3 maal weigeren uitgebeld. 1 Op zondag 20 mei, zal bij manége De Boshoeve weer het jaarlijkse open lucht springconcours worden gehouden, een evenement dat door zijn exclusieve gezelligheid en goede orga nisatie steeds meer bekendheid krijgt, niet alleen in Soest, maar ook ver daar buiten. Vooral dit jaar wordt veel belangstel ling van buitenaf verwacht, aangezien veel manéges en wedstrijdruiters bij De Boshoeve steeds een prachtige ge legenheid vinden om hun paarden voor de wedstrijdsport te trainen. Stal La- seur beschikt dan ook over een ruime springtuin, die juist op dit moment in een prima saat veerkeert. Tevens is er een overvloed aan parkeerruimte, zo wel voor veewagens als voor personen auto's, en voor het losrijden hebben de deelnemers de beschikking over twee grote binnenbakken, zodat iedereen voldoende tijd en ruimte heeft om zich op de wedstrijd voor te bereiden. Ook aan de toeschouwers is natuurlijk gedacht, want het parcours is goed te overzien vanaf het terras, waar tevens een gezellig strodorp met eet- en drink waren ervoor zal zorgen dat ook de in wendige mens niets te kort hoeft te ko men. Een aantal stands met o.a. ruiter sportartikelen completeren het geheel. Om het hele springgebeuren wat af te wisselen zal om twaalf uur de carrou- selgroep 'De Boshoeve haar opwach ting maken om een uitvoering te geven die de moeite van het bekijken waard zal zijn. Direkt daarna zal men dan ge tuige kunnen zijn van een demonstratie van Carrouselgroep 'De Duinbak' vani stal Duinbak uit Soest, die later op de dag, om drie uur, nog eens terug zal komen, deze keer echter met een unie ke springquadrille. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur 's morgens met een 80 cm. parcours, gevolgd door de rubrieken 1.00 meter en 1.10 meter, en als afsluiting vindt een jachtspringconcours plaats met als maximum hoogte 1.10 meter. De prij zen bestaan uit kunst- en gebruiksvoor werpen, met dank aan Fa. Roeien Tin b.v., Fa. Bakker en Fa. Fugers leder waren, Dhr. J. Laseur, Fa. v. Oest, Bloemen - Fa. Bos, Ruiter art. - De Duinbak, die allen mede gezorgd hebben voor de diverse mooie prijzen en sponso ring van o.a. carrouselgroep. Tenslotte wordt nog gewezen op de dauwtraprlt op 31 mei a.s., Hemelvaartsdag, waar voor nu nog inschrijving mogelijk is. Dauwtrappen te paard, twee uur lang met na afloop een stevig ontbijt op de manége. Een unieke ervaring voor jong en oud die van een gezellige buirenrit houdt. A.s. zondag, 20 mei, vanaf 10.00 uur bij manége 'De Boshoeve', Beckeringh- straat 45, Soest. Tel. 02155-13457. Zaterdag 5 mei, vertrok de wedstrijd- ploeg van De Duinkikkers naar het Friese Wolvega, om deel te nemen aan een uitnodigingswedstrijd. Het was een officiële wedstrijd die meetelde voor de persoonlijke records, want voor de Friese deelnemers was dit een limeit- wedstrijd voor de friese kampioen schappen. De tegenstanders waren er dus op gebrand goede tijden neer te zetten, wat voor de zwemmers uit Soest weer mooi meegenomen was. Toen de eerste serie gezwommen wa ren, bleek al snel dat er goede tijden verwacht mochten worden. Gelukkig hebben de meeste zwemmers van de Duinkikkers ruimschoots aan die ver wachting voldaan: 100 m.vrije slag: Nieuwe persoonlijke records waren er voor: Anuschka Spelbos 1.39.9, René v.Walsem 1.08.7, Erwin Overgoor 1.08.2, Steven Uyland 1.07.7, Sebastian Borsje 1.28.7 Lauret Uyland 1.20.3, Ronald Smits 1.06.3. De overige tijden waren: Arnoud Banda 1.10.0, Antonio v.d.Hengel 1.22,0, Sandra Uyland 1.14.4, Ingeborg Uyland 1.17,6 Petra Rademaker 1.14.2, Barbara Schipper 1.22.9, Annet de Kievit 1.13.7. en Axel de Zoete 1.04.4. 100 m. vlinderslag: Op deze afstand waren er nieuwe per soonlijke records voor: Petra Rademaker 1.31.2, Lauret Uyland 1.38.4, Steven Uyland 1.26.2. De presta tie van Arnoud Banda viel erg tegen. Hij noteerde 1.28.7. 100 m. schoolslag: Sebastian Borsje 1.49.9, Anuschka Spel bos 1.52.6. Deze 2 Duinkikkers haalden een nieuw persoonlijk record. De ove rige tijden waren: Antonio v.d.Hengel 1.44.8, Annet de Kievit 1.35.2, Barbara Schippers 1.30.6 100 m. rugcrawl: Sandra Uyland 1.19.4, Ronald Smits 1.16.4, Axel de Zoete 1.09.7, Erwin Over goor 1.21.0, René v.Walsem 1.19.0 Deze 5 zwemmers wisten allen een nieuw persoonlijk record op de klokken te brengen. Helaas lukte dit Ingeborg Uyland niet. Zij zwom 1.25.0. Aan het einde van de wedstrijd bleek dat De Duinkikkers van de 5 ploegen op een eervolle 3e plaats geëindigd waren, hetgeen een goede prestatie genoemd mag worden gezien de tegenstand. Na de broodmaaltijd, aangeboden i.v.m het 50-jarig bestaan van zwemvere niging "Woestduin", gingen de meeste zwemmers tevreden huiswaarts. Zaterdag 12 mei was het dan eindelijk weer zover. Een dag, waar velen naar uit hebben gekeken, en waar hard voor getraind is, was aangebroken. "De Duinkikkers" organiseerde die dag n.1. de clubkampioenschappen. Er werd in het zwembad in Zeist gezwommen, een groot 25 meter bad met maar liefst 12 banen! Zo was het mogelijk om alle kampioenschappen op 1 dag af te wer ken, wat natuurlijk de sfeer en het hele gebeuren ten goede kwam. Ook was de accomodatie voor de vele toeschouwers veel beter, en iedereen had een mooi plaatsje en kon alles goed zoen. Er werd gezwommen in 2 categorieën: recreatieven en startnummerhouders. Verheugend was het dat er ook een flink aantal waterpoloers meezwommen, wat de spanning vaak ten goede kwam. Naast een te verdienen ereplaats per leeftijdscategorie streed iedereen om de felbegeerde bokaal voor de algemene clubkampioen. Voor deze titel worden de tijden per leeftijd via een inge wikkelde formule omgerekend tot pun ten. Na een middag vol sportieve strijd konden de zwemmers naar Soest terug voor een broodmaaltijd, en na het eten werden de uitslagen bekend gemaakt en de medailles en bekers door de heer Kievit uitgereikt. Hieronder volgen de uitslagen met de eindtijden per leeftijdsgroep Uitslag van de startnummerhouders: Meisjes onder de 10 jaar, totaal eind tijd: 1. Annelieke Druyff 5.50,8, 2. Karin Dorrestein 5.58,6, 3.Mary-Jane Beyer 6.18,6 Jongens onder 10 jaar totaal eind tijd; 1. Eric van Walsem 6.23,4, Meisjes onder de 12 jaar, totaaleind tijd; 1. Anuschka Spelbos 5.39,6 Jongens onder 12 jaar, totaal eind tijd; 1. Xander Bremer 5.27,5, 2.Antonio v.d. Hengel 5.28,7, 3. Sebastian Borsje 5.47,4. Meisjes onder de 14 jaar,totaal eind tijd; 1. Maaike de Gier 4.46,0, 2.Petra Rademaker 4.53,9, 3.Ingeborg Uyland 5.03,8 Jongens onder de 14 jaar.totaal eind tijd; 1. Frits Wibbelink 4.30,0, 2. Erwin Overgoor 4.32,6, 3.Rene v.Walsem 4.45,1 Meisjes onder de 16 jaar, totaal eind- Tijd 1. Sandra Uyland 4.44,6,2. Sonja Fu gers 4.53,7, 3. Barbara Schippers 4.49,2. jongens onaer ae lö jaar.totaal eind tijd; 1. Steven Uyland 4.27,4, 2. Arnoud Banda 4.27,5, 3. Wim Smink 4.45,3. Dames,totaal eindtijd; 1. Christine Buist 4.47,9, 2.Annet de Kievit 4.48,5 3. Ada Kievit 4.48,6. Heren,totaal eindtijd; 1. Axel de Zoete 4.12,0, 2. Emke Fopma 4.18,0, 3. Ronald Smits 4.28,8. Eindstand over alle leeftijden omgere kend in punten. 1. Axel de Zoete 33,2(clubkampioen). 2. Frits Wibbelink 33.8, 3.Erwin Over goor 36.4, 4. Steven Uyland 39.5, 5. Maaike de Gier 41.5, 6. Petra Radema ker 43.1, 7. Sandra Uyland 44.5, 8. Arnoud Banda 45.9, 9. René v.Walsem 48.9,10. Emke Fopma 49.9. Uitslag van de clubkampioenschappen van de recratieve afd. Meisjes onder 8 jr.,totaal eindtijd: 1. Christina Hoksbergen* 1.27, 2. Le- onie Barten 1.38, 3. Irene Hilhorst 1.35.5 Jongens onder 8 jr. totaal eindtijd: 1. Bastiaan Marsman 1.20.9, 2.Stan v. Oppen 1.23.9, 3.Ingmar Hugen 1.28.5 Meisjes onder 10 jr, totaal eindtijd: 1. Martine v.d.Linden 1.10.3, 2.Lisette Elsinga 1.10.6, 3.Sonja Hoksbergen 1.11.6 Jongens onder 10 jr.totaal eindtijd: l.Jeroen Hartman 1.11.5, 2.Robert v. Oevelen 1.13.0, 3.Xander Dazelaar 1.14.8 Meisjes onder 12 jr.totaal eindtijd: 1. Anuschka v.Drie 2.30.8, 2.Jannie v. Amsterdam 2.32.0, 3.Monique v.Egdom 2.32.3, Jongens onder 12 jr.totaal eindtijd: 1. Edwin Wabele 2.22.6, 2.Dirk den Broeder 2.23.3, 3.Henri Hooft 2.23.5. Meisjes onder 14 jr.totaal eindtijd: l.Marja de Zoete 2.04.5, 2.Petra Wilden bergen 2.14.6, 3.Niki Dorresteyn 2.23.1 Jongens onder 14 jr.totaal eindtijd: 1. Martijn Roos 2.14.7, 2. Dirk Jan v. Arkel 2.27.7, 3. Boris v.Oppen 2.49.5 Meisjes onder 16 jr.totaal eindtijd: 1. Ineke v.d.Broek 2.14.8, 2.Karin ter Horst 2.16.0. Jongens onder 16 jr.totaal eindtijd: 1. Mark Lock 2.05.8, 2.Jazo Toorman 2.09.7, 3.Bernd ten Selaam 2.18.3. Uitslag omgerekend over alle leef tijden: 1. Bastiaan Marsman 32.5, 2.Martine v.d Linden 33.0, 3. Lisette Elsinga 33.6, 4. Jeroen Hartman 34.2, 5. Sonja Hoks bergen 34.3, 6. Sandra Kok 34.4, 7. Eva Barten 34.6, 8. Stan v.Oppen 35.5, 9/10. Robert v.Oevelen 35.7, Marja de Zoete 35.7. O Handbal vereniging Uitwedstrijd zaterdag 19 mei Dames jun. 2 17.00 uur H.V.B.S. - B.D.C. 2 Thuiswedstrijden zondag 20 Jongens pup. 1 11.00 uur B.D.C. 1 - B.H.C. Meisjes pup. 2 12.00 uur B.D.C. 2 - Fidelitas 2 Jongens pup.1 13.00 uur B.D.C. 1 - PPM/AAV Heren jun. 1 14.00 uur B.D.C. 1 - Laren reserve shirt Uitwedstrijden zondag 20 mei Dames sen. 2 11.00 uur Seyst - B.D.C. 2 Dames jun. 1 11.00 uur Celeritas - B.D.C.1 Jongens pup. 2 11.00 uur U.H.V. - B.D.C. 2 Dames jun. 3 12.00 uur H.M.S. 3 - B.D.C. 3 Heren sen. 1 13.10 uur Limvlo - B.D.C. Thuiswedstrijden zondag 27 mei: Dames jun. 3 11.00 uur B.D.C. 3 - E.M.M. 3 Dames jun. 2 12.00 uur B.D.C. 2 - D.W.S.M. Dames sen. 2 13.00 uur B.D.C. 2 - S.D.O. Heren sen. 1 14.10 uur B.D.C. 1 - Shot '73 i

Soester Courant | 1984 | | pagina 22