rO TAXI KLOMP 1 2984 Film agenda Hilversum Amersfoort Het Rode Kruis heeft nooit genoeg tVÓENSDAG 16MËh9fiZ~ SOESTER COURANT PAGINA 25 VVD-Vrouwen 'Samen op Weg' Amnesty International BoeRcleRij de vkije teugel' Einduitvoering Muziekschool in Open Hof Hondje weg Hondje terug T oerustingskursus voor hegeleiding van ouderen Burgerlijke Stand Predikbeurten Thema-avond Vrouwen voor Vrede +GIR06868 Meer financiële armslag helpt Rode Kruis helpen Vleesverkoop TEL. Donderdag 17 mei inleveren landhouw- bestrij dingsmiddelen en diergenees middelen R.K.kerkdiensten Medische dienst Een handicap betekent extra afgekeurd Bingo-avond J oannesparochie Autorit Mariaparochie Soestdijk Foto-expositie Oud Soest in Oudheidkamer Resultaat "Vastenaktie '84 City: Herenstraat 12, tel. 035-46600 'Ciake de Rat', aJ Met: Danny de Munk als Ciske. Dag.13.30 -18.30 - 21.00 uur •De stille oceaan', 12 Met: Josée Ruiter - Andrea Domburg! josse de Pauw. Do.. vr„ zo., ma., di.13.45 -19.15 - 21.45 uur Za„ en wo.19.15 - 21.45 uur Een karate film 'De wraak van de Ninja', 16- Hij kon zijn noodlot niet ontlopen Dag.13.45 -19.00 - 21.30 uur (Dinsdag 22 mei geen voorstelling l.v.mMovie-Cy clus 'Poltergeist', 16 jr Met: Jobeth Williams - Graig Nelson e.v.a. Zij die u bang maken zijn er. Dag.13.45 -19.00 - 21.30 uur dinsdag movie-cyclus Het meesterwerk van Bernardo Berto- lucci •1900, deel 2', 16 jr Verhoogde prijzen - Totale lengte pro gramma ca. 3}£ uur. Let op! Alleen dinsdagavond, aanvang- 20.15 uur. kindervoorstellingen De Nederlandse jeugdfilm 'Dik Trom weet raad', a j Za. en wo.-middag: 14.00 uur Entreeprijs 5,-. nachtvoorstellingen Zaterdag 19 mei, aanvang: 24.00 en 00.15 uur'Ciske de Rat', Ned. film 'De stille oceaan', Ned. film 'De wraak van de Ninja', karate film 'Opwindende dromen', toegang 18 jr. Euro: Naarderstraat 8, tel. 035-46500 Brian de Palma presenteert de keihar de en ijzersterke gangsterfilm 'Searface,' 16 jr. Met: Al Pacino in een glansrol. Dag.20.00 uur Za., zo., wo.13.45 - 20.00 uur Verhoogde prijzen - totale lengte pro gramma ca. 3% uur. De triomf van de Franse Cinematogra fie! 'Lesunsetlesautres.' a.l. Dagelijks: 19.30 uur Za., zo., wo.13.30 -19.30uur Verhoogde prijzen: - Totale lengte pro gramma ca. 3% uur. Shirley MacLaine en Jack Nicholson in 'Terms of endearment', a.1. Dag.: 18.30-21.15 uur Za., zo.wo.13.45 -18.30 - 21.15 uur (Geen opgave ontvangen) Op dinsdag 22 mei organiseren de Vrouwen in de VVD afdeling Soest/- Soesterbrerg een bijeenkomst voor le den en belangstellenden. Op deze avond, waai- ook mannen van harte welkom zijn, wordt de voorlichtings film "Samen op Weg" vertoond. Deze film, gemaakt in opdracht van het Na tionaal Orgaan Gehandicapten en Vei lig Verkeer Nederland, laat zien welke obstakels een gehandicapte kan onder vinden in zijn dagelijks leven. Een vertegenwoordiger van het Pro vinciaal Beraad Gehandicaptenbeleid Utrecht zal samen met een voorlichter van Veilig Verkeer Nederland com mentaar leveren bij de film. Vanaf circa kwart over tien krijgt de avond een besloten karakter, dan zal namelijk een korte ledenvergadering worden gehouden, die alleen toeganke- lij ls voor de leden van de organisatie Vrouwen in de VVD afdeling Soest/- Eén van de agendapunten is de verkie zing van een afgevaardigde en een plaatsvervangend afgevaardigde naar de Vrouwenraad Soest. Mevrouw J. E. Lubbers en Mevrouw R. Rebel hebben zich hiervoor kandidaat gesteld. De bijeenkomst vindt plaats in restau rant "De Soester Duinen," Soester- bergsestraat 188 te Soest. Aanvang: 20.00 uur. Mensen met transportproblemen kun nen contact opnemen met mevrouw E. Spijk (tel.20319), die dan voor vervoer zal zorgen. Duizenden gevangenen in Turkije zijn gemarteld. Ze zijn geslagen en hebben electro-shocks gekregen. Dit zegt Amnesty International in een op 9 mei gepubliceerd "File of Torture", het eerste supplement bij de maandelijkse Newsletter. In deze supplementen wor den de komende maanden de afzonderlij ke landen waar martelingen algemeen aanvaard zijn, apart besproken en ko men politieke gevangenen aan het woord die de folteringen aan den lijve hebben ondervonden. Zo vertelt in deze "File of Torture" Nizamettin Kaya dat hij 50 dagen lang doorlopend werd gemarteld. Hij werd geblinddoekt, geslagen en geschopt: hij kreeg de "falaka-behandeling" (langdurig slaan op de voetzolen) en electrische schokken. Na een lange martelsessie, waarna zijn voeten opge zwollen waren, persten zijn folteraars ke^^^^^^^^^^DaMukte mij niet, waarna ze me op mijn hoofd gingen slaanze schopten tegen mijn benen en trapten op mijn tenen waardoor zij verbrijzeld werden' Amnesty International stelt dat zij de getuigenissen in het document tijdens de afgelopen drie jaar heeft ontvangen en dat het martelingen-patroon geen duidelijke veranderingen heeft onder gaan in 1984. Sinds september j.1. zijn gevangenen in de beruchte militaire gevangenis van Diyarbakir in Oost-Turkijke tweemaal in hongerstaking gegaan uit protest tegen martelingen en andere slechte omstandigheden in de gevangenis. In recente processen verklaarden ver schillende gedaagden dat hun "beken tenissen" tijdens martelingen zijn af gedwongen. Volgens Amnesty International eist de situatie in Turkijke effectieve waar borgen om martelingen te voorkomen. Donderdag 17 mei: We gaan met z'n allen eens een kiikie nemen in het verleden op de dieren- middag. Wat gaan we namelijk doen? We spannen de ezel voor de kar en gaan ae wijk in om brood en schillen op te halen. Wil jij dat ook eens meemaken, aan moet je om half vier op de boerderij komen. Natuurlijk mag je ook op de pornes rijden! Neem je wat oud brood of groenvoer mee? Vrijdag 18 mei: 's Morgens is het vanaf half tien weer een drukte van jewelste met al die peu- tertjes die heerlijk komen spelen op de boerderij. De ouders kunnen ondertus sen wat kletsen onder het genot van een kopje koffie (kost maar 50 cent). Kom ook eens een kijkje nemen. Het kost 2 gulden per peuter/ouderpaar. Dat wordt lachen hoor vanmiddag, want er komen twee clowntjes op visite op de speel 'ns in. Jopie en Fiippie gaan er een dolle boel van maken en aan het eind van de middag zijn we alle maal clowntjes en dan gaan we de boel eens echt op stelten zetten. Het begint om half vier en het kost maar een gul den. Til en Sandra hebben op de kook- groep ook iets heel lekkers. Er wordt appeltaart gebakken en daar kunnen jullie aan meehelpen. Ook de kook- groep begint om half vier en kost een gulden. Je kunt, als je een tuintje hebt, vanmiddag ook weer lekker aan de gang. Zaterdag 19 mei: Vanaf twee uur is het voor de kinderen weer groot feest op de boerderij. Gewa pend met hamers, spijkers en een hele boel hout gaan we een groot kasteel bouwen. En als er tijd over is maken we een groot kampvuur en eten zelfge maakte soep. Het duurt tot vier uur. 's Avonds is er voor de tieners soos- avond. Er kan dan weer gekaart, ge tafeltennist en gekletst worden. De toe gang is gratis en de drankjes (geen alkohol) kosten een piek. Jullie zijn vanaf 20.00 uur welkom. Dinsdag 22 mei: We beginnen zoals gewoonlijk met de peuter/ouderochtend, die begint om half tien. De instuif is bedoeld om ieder een te laten doen wat hij/zij. graag, wil doen. Heb je zin om lekker te tekenen of hutten bouwen dan kan dat allemaal onder leiding van Anita en Hilda. Het begint om half vier en het kost een gulden. Je kunt ook weer in je tuintje aan het werk. Woensdag 23 mei: En ja hoor, de peutertjes kunnen vanaf 9 uur hun eigen fantasie weer rijkelijk de kans geven op de crèche. Binnen of buiten spelen, alles kan. Hoera! Om twee uur begint het grote festijn voor de kinderen van 4 t/'m 8 jaar. Met een beetje mooi weer gaan we op de wei allerlei spelletjes doen en wie weet organiseren we wel een groot voet bal toernooi voor de kinderen. Lijkt je dat niet leuk? Kom dan maar gauw naar de boerderij. Het kost een gulden. Raapsteeltje en spinazie Het is nu de tijd dat de raapsteeltjes en de spinazie vers van de grond kunnen worden verkocht op de boerderij. Waar kunt u het verser'krijgen als bij Hans en Joyce enu krijgt er een overheer lijk recept bij van raapsteelsalade. Kom dus gerust naar de grote tuin en overtuig uzelf van de prima kwaliteit. Daag, tot gauw ziens. Markt van 31 mei naar 30 mei De wekelijkse warenmarkt in de Weeg breestraat van 31 mei wordt in ver band met Hemelvaartsdag verschoven naar woensdag 30 mei van 13.00 tot 16.00 uur. G.S.D. op vrijdag 25 mei gesloten De Gemeentelijke Sociale Dienst is op vrijdagt 25 mei de gehele dag voor het publiek gesloten. Expositie 'Vrede 25 maal gekleurd' in De Borg duurt tot 26 mei De tentoonstelling "Vrede 25 maal ge kleurd", die is ingericht in het kader van de activiteiten van het 5 Mei-comi té in Soest en te zien is in De Borg kan nog tot 26 mei a.s. worden bekeken. De expositie toont de visie van 25 (Gro ninger) kunstenaars op de begrippen vrede, oorlog, geweld en bevrijding. Op donderdag 17 mei om 19.30 uur wordt de Grote Uitvoering van de Re gionale Muziekschool gehouden in de Open Hof aan de Veenbesstraat. Het betreft de Einduitvoering (de enige in dit schooljaar, die in een grote zaal wordt gehouden) waarbij de meer ge vorderde leerlingen zullen spelen. Het belooft een klassieke avond te wor den, met veel ensemble- en samenspel; zo zal een gitaarconcert van Vivaldi, met begeleiding van strijkers, worden gespeeld. Verder zal ook een concert stuk van vier celli van Fr. Metzier, dat vorige week tijdens het Singerconcours werd gespeeld, worden uitgevoerd en voorts zullen o.m. een blokfluitensem ble en een accordeon vioolleerling (als duo) spelen. Iedereen is van harte welkom. De toe gang is gratis. VERMIST: 6-5. Kater, zwart/wit, 9 mnd. 'Bas'. Stil, v. Hamelstr. 26, Soest, tel. 10259. 10-5. Schildpaspoes, mager, groene halsb. bel. V. Westerveld, Staring laan 2, Soest. Tel. 15887. 9-5. Cyperse kat, zwart/bruin gestreept, blauwe halsband met bel. Den Broeder, Torenlaan 60, Baarn Tel. 02154-14697. 10-5. Tonkanees kater, donderbruine kop en poten, lichtbruin onder, gecastr. Houtgraaf, A. Janssenw. 38, Baarn, tel. 02154-15761. 10-5. Zwarte kater, siameesachtig, paar witte haren. V. Kooten, Gladiool- str. 10, Baarn, tel. 02154-17427. GEVONDEN: 8-5. Bast. Mech. Herder, reu, reebruin, zwart masker, 1 jaar. Gevonden bij Henschotermeer. Naar Dierentehuis Amersfoort, tel. 033-16665. 9-5. 4 Jonge poesjes, 3 cypers, 1 geel/wit gevlekt. Gevonden in Baarn. Asiel Crailo, Hilversum, tel. 035-858062. Dierenopsporingsdienst AMIVEDI Soest/Baarn, tel. 02155-10667 of 22445. Als mensen ouder worden, hebben zij soms extra aandacht nodig. Dat krij gen ze vaak ook wel, alleen niet altijd in de goede vorm. De lichamelijke en geestelijke gevolgen van het ouder worden vormen een apart terrein, dat zonder voorkennis en/of vaardigheden soms moeilijk begaanbaar wordt. Toch wordt iedereen vroeg of laat, met het proces van ouder worden gekonfron- teerd, als oudere of als hulpverlener. Men staat dan vaak onvoorbereid te genover zaken als dieëten, hulpmid delen, hulpverlenende instanties en be paalde ziektes. Daarom organiseert de Vrouwenraad in Soest, in samenwerking met de Stichting Werken te Den Haag, de Fe deratieve Raad Welzijn Ouderen en de direktie van Molenschot een toe- rustingskursus, bedoeld voor iedereen die geïnteresseerd is in de omgang met en/of hulp aan ouderen. De Vrouwen raad richt zich daarbij niet alleen tot vrouwen. Ook mannelijke deelnemers zijn op deze kursus van harte welkom. De deelnemers wacht een zeer afwis selend programma, waarin zowel de persoonlijke omgang als de praktische hulpverlening aan de orde komen. Niet alleen worden de deelnemers ge- konfrontèerd met de problemen van ouderen, ook hun eigen benadering en zienswijze wordt bespreekbaar ge maakt. Daarbij zullen ook een aantal levensvragen aan de orde komen. Een aantrekkelijke kant van de kursus in ongetwijfeld, dat deze niet vrijblij vend is. Ze kan met een certificaat worden afgesloten. De kursus omvat 12 vrijdagochtenden, te beginnen op 7 september. Ze wordt gegeven in het dienstencentrum Hons- bergen van 9.30 tot 11.30 uur. Dankzij bijdragen van derden, kan deze kursus voor 40,- per deelnemer worden aan geboden. Men kan zich opgeven bij mevr. Van Schaik, Jac. van Looylaan 2, tel. 13786 (tussen 18.00en20.00uur). Wacht niet te lang met de aanmelding. De inschrijvingstermijn sluit op 15 juni. Er heeft zich al een aantal deelne mers voor de kursus gemeld, en de groepsgrootte moet begrensd blijven. GEBOREN: Jeantine Hendrika Elizabeth, dochter van J. F. M. Lips en J. Havik. - Miene- ke Irene, dochter van G. K. van der Wal en H. Linker. - Enneke Dianne, dochter van N. G. Vlaanderen en J. Streefkerk. - Haci Ömer, zoon van H. I. Güle? en S. Öcal. - Oscar, zoon van L. J. M. Groot en T. G. J. Beijersbergen. - Jan-Jaap, Floris, zoon van J. L. H. Spijkerman en K. van de Kuinder. - Ah- med, zoon van D. Belarbi en R. Lam- kaddem. - Martin, zoon van W. J. H. Joosse en J. E. Kooistra. - Niels, zoon van H. A. Tammer en A. Koudijs. ONDERTROUWD: Antonius Franciscus Jozef de Rond en Odette Johanna Geertruida Alida Ve- ninga. - Gerardus Johannes Wester veld en Carolina Maria Foppen. - Bart van Brienen en Johanna Hendrika Ho- geveen. - Roelof Carel Timmer en Pa- tricia Willibrorda Johanna Leeman. GEHUWD: Ronald Hendrik Wouter Overeem en Gerritje Maria Donkersteeg. - Joachim Willem Abraham Spelt en Carolien Helga Ilse Wolfsen. - Bernardus van Dijk en Antonia van Vulpen. - Francis cus Johannes Boudewijn Verhoeks en Catharina Elisabeth Groen. - Evert Koelewijn en Irene van der Wal. - Jan Versloot en Johanna Maurice Leipoldt. OVERLEDEN: Antonius Gerhardus Smit. - Petrus Kuijer, echtgen. van P. M. van Hofslot. - Maria Petronella Groen, echtgen. van J. T. Huurdeman. - Mensje Adriana van der Vlugt, wed. van H. P. van Gijn. Film: 'You have struck a rock" Op 21 mei a.s. om 20.00 uur in het Me disch Centrum organiseren Vrouwen vor Vrede hun laatste thema-avond van dit seizoen Vrouwen in verzet in Zuid-Afrika. Aan het begin van de avond wordt de boeiende film "You have struck a rock" gedraaid. De film laat een aan tal vrouwen in de jaren '50 aan het woord die in verzet kwamen tegen de pasjeswet. Twintig jaar later worden diezelfde vrouwen weer geïnter viewd. De pasjes zijn inmiddels inge voerd, hun verzet daartegen heeft niet geholpen. Wat is er met hen gebeurd? Hoe leven ze nu? Wat is hun hoop, hun verwachting? Na de pauze wordt er verder gepraat over de film en krijgen de vrouwen in formatie over het verzet tegen de apartheid in Zuid-Afrika van Lucia Raadschelders en Cornelie Faber van de werkgroep Vrouwen tegen Apart heid uit Amsterdam. Vrouwen uit Soest zijn van harte wel kom op deze thema-avond. Avondwandeling W.N.F. Het Wereld Natuur Fonds (afd. Amers foort en omgeving) organiseert op woensdag 16 mei een avondwandeling voor donateurs en belangstellenden. Verzamelen om 19.00 uur bij Kasteel Groeneveld in Baarn. Terug om 21.00 uur. Inlichtingen: S. H. Rasch-de Vries, tel. 02155-14666. 'Dinsdag - Needag' Soester vrouwen gaan op 22 mei naar Den Haag. Iedere dinsdag van 12.00 tot 15.00 uur voeren vrouwen aktie op het Binnenhof. Bijzondere aandacht wordt besteed aanvrede-ontwikkeling-ontwapening. Iedere provincie heeft een dinsdag geadopteerd. De provincie Utrecht zal op 22 mei met veel vrouwen aanwezig zijn op het Binnenhof, om nogmaals nee te zeggen tegen de kruisraketten. Vrouwen die samen willen reizen kun nen zich opgeven bij tel. 12126. Open Huis D'66 D'66, afdeling Soest houdt vrijdag 18 mei a.s. open huis voor leden en sym pathisanten. Deze informele bijeen komst biedt een goede gelegenheid om ongedwongen gedachten en ideeën uit te wisselen. Vanaf 20.00 uur bent u van harte welkom op het secretariaats adres, Plasweg 10 te Soest. Oorlog? De wereld staat op tientallen plaatsen in brand. Natuurrampen? Iedere 9 dagen is het weer zover. Dit nog afgezien van ram pen zoals droogte, die schijnbaar onop houdelijk voortduren. Onge\'alIen? Noodsituaties? Miljoe nen. Ieder jaar. In binnen- en buiten land. Slachtoffers? Ontelbaar. De nood in de wereld is grenzeloos. Grenzeloze nood eist grenzeloze hulp. Het Rode Kruis stelt zich tot doel altijd en overal hulp te bieden aan iedereen in nood. Helaas kan het die taak door geld gebrek niet in alle omstandigheden waarmaken. Toch probeert het Rode Kruis dat. Omdat .het vindt dat een noodkreet nu eenmaal niet onbeant woord mag blijven. Om dit mogelijk te maken doet het Nederlandse Rode Kruis ieder jaar een beroep op de Nederlandse bevolking. In de afgelopen jaren bracht de cam pagne met uw steun bijna '10 miljoen op. Daar kan het Nederlandse Rode Kruis in deze tijd niet meer mee toe. Immers, niet alleen de kosten van de hulpverlening en de organisatie ervan zijn gestegen, ook de nood in het buitenland stelt steeds grotere eisen. Een gebrek aan middelen stelt een grens aan de hulp die geboden kan worden. Met uw hulp wil het Nederlandse Rode Kruis dit jaar proberen die grens te verleggen naar 14 miljoen gulden. Want met z'n veertien miljoenen moet dat toch mogelijk zijn. Mogen we op u rekenen? Oorlogen, conflicten, rampen, epide- mieen en ziekte zijn niet te voorko men. Miljoenen medemensen over de hele wereld komen hierdoor in nood, zijn slachtoffer. Dagelijks wordt het Rode Kruis met deze tragiek geconfronteerd. Met ver zoeken om hulp en steun. Niet alleen dat. Steeds vaker schijnt de wereld in brand te staan. Steeds meer mensen worden op grote schaal door natuurrampen getroffen. Zo zag het Rode Kruis zich in 1983 genood zaakt maar liefst 38 keer een inter nationale oproep om hulp te plaatsen. U begrijpt dat de nood in het buiten land daardoor steeds grotere finan ciële eisen is gaan stellen. Tegelijker tijd zijn ook de kosten van de hulp verlening en de organisatie gestegen. Dat geldt niet alleen voor de buiten landse maar ook voor de binnenlandse hulp. Vandaar dat het Nederlandse Rode Kruisl met de bijna 10 miljoen gulden die de campagne de afgelopen jaren telkens heeft opgebracht niet meer toekan. Vandaar ook dat de cam- Zondag 20 mei HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 uur ds. J. C. GreiveH.A. Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur L. J. v.d. Bromgezinsdienst De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. Jac. Smit en ds. D. Land: gez. dienst Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 uur ds. J. H. Gijsbertsen Zonnegloren, Soeserbergsestr. 125 10.00 uur ds. C. R. H. ter Haar Romeny, m.m.v. zanggroep 'Share' In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julianalaan 17 9.30 uur ds. C. H. Koetsier, Amster dam ;H.A. 17.00 uur ds. H. van Heijst Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 9.30 uur ds. H. van Heijst; H.A. 17.00 uur ds. D. LandH.A. De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 uur ds. Jac. Smit en ds. D. Land; gez. dienst 17.00 uur ds. Jac. Smit: gez. dienst, H.A. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur kand. J. Slagboom, Apeldoorn GEREFORMEERDE KERK (Vrijg.) Parallelweg 1 9.30 en 17.00 uur ds. G. E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 en 15.00 uur leesdienst NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur mevr. ds. A. W. Kersjes, Zeist EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 14.30 en 17.00 uur ds. A. van Slooten JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastr. 18 zondag: 9.45 uur maandag: 19.45 uur donderdag: 19.45 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. H. Denekamp Sterrenberg 10.30 uur ds. H. P. Schouten GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 uur ds. H. K. Zijlstra 19.00 uur ds. H. de Goede, Zwartebroek BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. C. Inja NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.30 uur ds. J. A. de Vries EVANGELISCHE LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur ds. J. A. J. Vermaat VRIJE EVANGELISCHE KRING Eemnesserweg 63b 19.00 uur br. A. Luyben, Soest Donderdagmiddag om twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan alle houders van kaarten. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouwrijden Dag- en nachtservice. Koninginnelaan 4 - soest pagne van 1984 in het teken staat van het krijgen van meer financiële armslag. 14 miljoen is er nodig. Om op een zinvolle manier hulp te kunnen blijven verlenen. In binnen- en buiten land. Daarvoor is het Nederlandse Rode Kruis afhankelijk van de sympa thie en geefbereidheid van iedere Nederlander. En met veertien miljoen mensen zijn we toch zeker goed voor veertien miljoen gulden! Groot eindfeest voor kinderen in De Borg De wijkvereniging Overhees organi seert op woensdag 23 mei a.s. een groot eindfeest voor de kinderen met een barbecue. De aanvang is om 17.00 uur. Het feest duurt tot 19.00 uur. Kaarten kosten 2,50 en zijn alleen te verkrij gen bijWil VerweyGemshoorn 54Til Bok, Luytenaarpad 7; Jasperine v.d. Akker, Minstreelpad 4; Rien Kippers, Isaacstraat 2. Cantatedienst Zondagavond 20 mei kunt u tijdens de cantatedienst in de Nicolaaskerk te Baarn luisteren naar cantate 146 "Wir müssen durch viel Trübsal" van J. S. Bach uit te voeren door solisten, koor en orkest van de Bach Cantorij o.l.v. Hans Linnartz. De dienst wordt geleid door G. H. Homans. Aanvang 19.30 uur. Slechts donderdag 17 mei kan men tussen 9.00 en 16.00 uur bij Centrilab, Koningsweg 8, landbouwbestrijdingsmiddelen en die- rengeneesmiddelen inleveren. Dit alles in het kader van de landelijke inzamelings- aktie 1984. Men wordt verzocht de in te le veren artikelen gescheiden aan te bieden en het liefst in de originele verpakking. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdagavond 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 16290-10522 Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Kontaktdag 'Vrienden van Israël' De Stichting Vrienden van Israël, be legt a.s. zaterdag 19 mei een kontakt dag in de Ichthuskerk, Alb. Cuyplaan 2 te Soest. Het onderwerp: "Israël naar het vrederijk" zal door de heer A. Luijben te Soest, schrijver van het boek: "Door het oog der profeten" aan de hand van het profetische woord be licht worden. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Aanvang 11.00 uur, einde 15.30 uur. Gelegenheid tot hét nuttigen van het meegebrachte lunchpakket en wordt er koffie aangeboden. Allen die een warm hart hebben voor Israël zijn van harte welkom. Rondom het Gardameer De Italiaanse Vereniging Dante Alig- hieri organiseert op donderdag 17 mei een dia-avond met als thema "De streek rond het Gardameer." In de le zing zal de spreekster, die zelf uit de streek rond het Gardameer geboortig is, aan de hand van dia's vertellen over het meer, waarin meer dan duizend bergbeken uitstromen, over forten en kastelen en plaatsen langs de oevers. De voertaal is het Italiaans. Indien wenselijk kan één en ander ook in het Nederlands toegelicht worden. De spreekster mevr. van Lieshout-Fattori spreekt ook uitstekend Nederlands. De avond wordt gehouden in het Doops gezind Centrum, Stadsring 137 en be gint om 20.00 uur. Toegang leden gra tis, belangstellenden 5,-. HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt in het komende weekeinde van zaterdag 08.00 uur tot zondag 24.00 uur waargenomen door: dokter R. von Bartheld, Oranjelaan 33, tel. 13322, en dokter J.H.H.Overbeek, Foekenlaan 16, tel.12333. Soesterberg Weekenddienst, zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 uur: dokter D. W. van Lier, Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 030-784555. APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur: Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-12432. Extra dienst op zaterdag, 9.30 - 12.30 uur: Apotheek Soestdijk, Van Weedestraat 183, tel. 12487. TANDARTSEN Zaterdagen zondag, 13.00-13.30uur: J. N. A. Prior, Nassauplantsoen 25, tel. 12672. DIERENARTS Vanaf vrijdag 23.00 uur tot zondag 24.00 uur: Grote huisdieren: H. Blanken, Eemnes, tel. 02153-12706. Kleine huisdieren zaterdag 19 mei: A. v. Knapen, Ere prijsstraat 23, tel. 14211. zondag 20 mei: J. M. L. Broeckman, Van Goyenlaan 17, tel. 19633. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-19144) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 - 19.45 uur Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden: 14.30 -15.00uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: 12345. Jubileum Domcantorij In het weekend van 19 en 20 mei a.s. viert de Domcantorij haar twaalfen eenhalfjarig bestaan. De Zaterdag- middagmuziek Domkerk (tijdelijk Pie terskerk) Utrecht van 19 mei wordt dan ook een bijzondere happening. Op het programma staat o.m. het mo tet "Singet dem Herrn ein neues Lied" van Joh. Seb. Bach, uit te voeren door de Domcantorij en een uitvoering van Psalm 136 van Heinrich Schütz, waaraan ook vele oud-leden van de Domcantorij meewerken. Wat er ver der gebeurt blijft nog tot 19 mei een verrassing. Het concert begint, als al tijd om half vier, de toegang is gratis, en uiteraard staat het geheel onder lei ding van Maarten Kooy. AVO-collecte: 21-27 mei Extra in de zin vanminder kansen op werk, op sociale kontakten, vervoer, recreatie, vorming, studie, toeganke lijkheid, enz. Sinds 1927 zet AVO-Nederland zich in voor de konkrete belangen van de ge handicapten. Ook in uw omgeving. Voor dit werk is veel geld nodig. In de periode 21-27 mei a.s. zal daarom een landelijke nationale collecte wor den AVO-Nederland hoopt daarbij op uw steun te mogen rekenen. Laat de col lecte niet aan u voorbij gaan, doe uw gift in de bus of stort uw bijdrage op girorekening 62 50 00 t.n.v. AVO-Neder land te Amersfoort. In het kader van de Socutera-zendtijd zal op woensdag 23 mei a.s. via de T.V. (Ned. I) om 20.25 uur een 5 minuten durend filmpje over het werk van AVO- Nederland worden uitgezonden. De financiële commissie van de Joan- nesparochie organiseert op vrijdag 25 mei a.s. een grote bingo-avond in de aula van de school 'De Wegwijzer,' aan de Willaertstraat in Overhees. Op deze avond, die onder leiding zal staan van een prima bingo-leider en begint om 20.00 uur, zullen vele leuke prijzen te winnen zijn. Zo zullen een groot aantal vleespakketten zijn te winnen, ge schonken door een Soester varkensfok ker van de parochie, alsmede door di verse bedrijven en particulieren be schikbaar gestelde prijzen. Komt allen en breng familie, vrienden en kennissen mee Nadere informatie: Gerard Roest, tel. 24305. Rommelmarkt/bazar van het Van Arkel Instituut Op zaterdag 16 juni 1984 van 09.00 tot 16.00 uur wordt er weer een grootse rommelmarkt/bazar gehouden op het terrein van het Van Arkel Instituut, Hellingweg 1 te Soest. Oproep voor oude (bruikbare) spullen Wij kunnen nog veel spullen gebruiken. Wilt u ons helpen? Iedere dag kunt u de spullen bij ons kwijt en wanneer u het zelf niet kunt brengen, belt u ons dan even en wij komen bij u langs. Alles is welkom, van groot tot klein spul. De opbrengst van de rommelmarkt/bazar wordt gebruikt vbor recreatieve- en ontspanningsdoeleinden ten behoeve van de kinderen van ons instituut. Wij rekenen op u, kan dat? Voor inlich tingen kunt u bellen 02155-17444 toestel 31 de heer Phielix, de activiteitenlei der. Voor het brengen en laten afhalen van spullen geldt hetzelfde nummer, u kunt het direct aan de telefoniste door geven. In het kader van een aktie voor geldin zameling voor het onderhoud en de ver dere uitbouw van een Ziekenhuis in Formosa (Brazilië) het voormalige mis sie-gebied van pastoor H. M. M. God- dijn van de Mariaparochie te Soest dijk, wordt er zondag a.s. een auto- puzzle-toertocht georganiseerd, waar aan iedereen kan deelnemen. Ook niet-autobezitters hebben de mo gelijkheid om mee te rijden, daar de chauffeurs van auto's, die voor het aantal personen niet geheel bezet zijn, verzocht wordt andere belangstel lenden mee te nemen. Het inschrijfgeld bedraagt slechts 2,50 per persoon, kinderen 1,50. Tijd van vertrek 13.30 uur vanaf de Dr. de Voslaan, achter Rusthuis Mariënburg. Vele honderden foto's van oude plekjes in Soest, waren gedurende de laatste maanden te zien op de verschillende exposities. Bekende plekken, maar ook vele onbekende, die reeds lang verdwe nen zijn. nen zijn. De huidige fotoexpositie 'De Koude Hoek en De Bunt' is voorlopig de laatste in de reeks is nog twee weekenden te zien. In het najaar wordt deze reeks voortgezet. Met Hemel vaartsdag komt er een nieuwe exposi tie. Vele miniaturen met de hand en wel veel vakmanschap vervaardigd zult u er kunnen zien. De Oudheidka mer is geopend zaterdags en zondags van 13.00 -17.00 uur. U kunt hem vinden aan de Ferdinand Huycklaan no. 18. r>r> Vastenaktie '84 - projekt Inrichting Gemeenschapshuis voor vormings- aktiviteiten voor vrouwen in volkswijk Comas van de stad Lima in Peru. Streefbedrag 20.00,--. De Soester Parochianen hebben ervoor gezorgd dat de inrichting van het Gemeenschapshuis kan worden bekostigd. De gezamenlijke parochies brachten f 25.026,10 bijeen, hetgeen in deze tijd een mooi resultaat genoemd kan worden. Hieronder volgt een gespecificeerde verantwoording: Parochie H.H.Petrus en Pauluskerk,Soest f 7.501,15 op Bank en Giro: f 1.845,-; totaal f9.346,15. Maria Onbevlekt Ontvangen,Soestdijk 2.837,85; op Bank en Giro: 1.490.-; totaal ƒ4.327,85. H.Familie,Soest-Zuid 5.673,35; op Bank en Giro: 1.095,-; totaal 6.768,35. H. Joannes; Soesterveen 3.428,75; op Bank en Giro: 1.155,-; totaal 4.583,75. Totaal opbrengst over vier parochies 25.026,10. Het is niet teveel gezegd dat het hartverwarmend aandoet dat zoveel pa rochianen spontaan hun persoonlijke medewerking verleenden. Daaruit blijkt een werkelijke betrokkenheid bij hun medemensen in de derde wereld landen, die slachtoffer zijn van harde levensomstandigheden. Ook zijn wij veel dank verschuldigd aan de pastoors, de scholen, Kruispunt, en de regionale en plaatselijke pers, voor hun onmisbare steun. Aan allen nogmaals "hartelijk dank" namens de mensen in de wijk 'Comas'van de stad Lima in Peru Het Interparochiëel Missie-Comité Soest Postrekeningnr: 35.80.168 Rabobank rek.nr.3599.67.787

Soester Courant | 1984 | | pagina 24