MET HET OOG OP UW BRIL. ©/yon A Punaises en een rondedansje Grote belangstelling bij plechtige uitvaart van pastoor Smit Vliegbasis Soesterberg door duizenden 'vreedzaam omsingeld' scliociimkcr Honderden Soesters legden werk even neer Toespraak burgemeester Scholten bij onthulling Vrijheidsmonument Soesterberg vrzi brilmode tzrs hotel heidepark Duplo tompoucen J. van Gent benoemd tot hoofd van hoofd afdeling Stadsont wikkeling Afscheid adjunkt- direkteur J. Poelstra van gemeentewerken WOENSDAG 16 ME11984 SOESTER COURANT PAGINA 3 "Traditie getrouw" hebben de deelnemers aan de omsingeling van de Vliegbasis Soesterberg, die zaterdag j.1. op de fiets naar Soesterberg reden, onderweg weer het nodige te stellen gehad met tegen-acties van "niet-be- vriende zijde". Op enkele plaatsen langs de Soesterbergsestraat was het fietspad bezaaid met punaises en gebroken glas, hetgeen een aantal lekke banden veroorzaakte. Op het manifestatieterrein aan dePaltzerwee reed een tractor met oplegger rond, die de gesaboteerde fietsen naar Amersfoort vervoerde om daar te worden gerepareerd. Ook na afloop van de omsingeling troffen verschillende fietsers hun voertuig aan met lekke banden. In sommige gevallen waren de punaises gewoon in de banden gedrukt. Opmerkelijk was trouwens de manier waarop tijdens de manifestatie een groepje jongelui door de demonstranten werden afgehouden van hun voor nemen de orde te verstoren. De jongelui waren tot dicht voor het podium doorgedrongen en wilden met boegeroep de gang van zaken in de war sturen. Een aantal omstanders loste dat op een zachtzinnige maar afdoende manier op: zij betrokken de jongelui in een vrolijk rondedansje. De knapen wisten daarop niets beters te doen dan met besmuikte gezichten af te druipen. Foto: Goos van der Wilt. Elke zaterdagavond: diner met pianomuziek! Bilthoven. Res.: 030-782477. Foto: Goos van der Wilt. Volgens de organisatoren ongeveer 9000 mensen, volgens de politie slechts ruim 5000 hebben afgelopen zaterdag - de laatste dag van de Aktieweek tegen de kruisraketten - deelgenomen aan de vreedzame omsingeling van de Vlieg basis Soesterberg. In elk geval werd ruim twee-derde van de omtrek van de basis (zo'n 15 kilometer in totaal) ge durende enige tijd "van de buitenwe reld afgesloten." Even na drie uur kon via de radio - de VARA begeleidde de actie met korte reportageflitsen - ver nomen worden dat de omsingeling na genoeg voltooid was, welke medede ling werd gevolgd door een kleine ge luidsgolf, veroorzaakt doordat de deel- nemers met allerlei voorwerpen en hun stem het hoogtepunt van de aktie mar keerden. Op drie punten was de omsingeling- ongeveer een uur tevoren ingezet. Bij de hoofdpoort aan de Paltzerweg, de in gang aan de Batenburgerweg en aan de Hertenlaan verzamelden zich kort na de middag een groot publiek, dat voor een belangrijk deel per fiets naar Soesterberg was gekomen. Op de ver schillende verzamelplaatsen speelde zich eerste een manifestatie af, waar bij sprekers en muziekgroepen voor de juiste sfeer zorgden. Bij de hoofdpoort - waar ook de talrijke Soester deelnemers zich verzamelden - opende de WEW van Artishock het feest. Eerste spreker was daar Ien van den Heuvel, het socialistische Euro parlementslid. Zij voerde het woord nadat de duizenden betogers welkom waren geheten door Ankie Siddré van de "Stuurgroep Soesterberg", waarin vredesgroepen uit de regio vertegen woordigd zijn. Ankie Siddré wees erop dat dit de 7e keer in de successie was dat er in Soesterberg werd gedemon streerd tegen de kernwapens, "op deze historische plek, waar ooit het Vrouwenvredeskamp heeft gestaan." Ien van den Heuvel hield een toespraak waarin zij benadrukte dat er overal in het land fantastische akties waren ge voerd. "Al het gestoei van de regeer- V Waarom noemen we ons zo graag Bank Olufsen Dealer? 3 jaar garantie Omdat niet iedereen* dat kan zijn. Alleen Schoemaker is erkend B&O-dealer in Soest. Kom en bekijk het bedieningscomfort en de vormgeving die deze Deense fabrikant over de hele wereld zo'n grote naam hebben bezorgd. Bang Olufsen Dealer voor Soest: Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 ders met alle mogelijke varianten doet niets af van het feit dat de meerderheid van de bevolking geen kruisraketten wil." Zij noemde het een goede zaak dat de acties erop gericht zijn de poli tiek te beïnvloeden, omdat het toch uit eindelijk de politiek is die het besluit zal moeten nemen. "Hoe u kiest in de politiek is daarom van beslissende be tekenis." Niet klakkeloos Volgens Ien van den Heuvel hoeft Ne derland niet klakkeloos achter andere landen aan te lopen, en kan een Neder lands nee tegen de raketten van grote invloed zijn op de opinie in tal van andere landen. Zij besloot haar ver haal met een pleidooi voor kernwapen- vrije zones in Europa. Na het muzikale optreden van de band "Utrechtitis" begonnen de deelnemers hun plaats in de menselijke keten om de vliegbasis in te nemen, waarbij het de organisatoren toch nog wel wat moeite koste om de mensenmassa enigszins geleidelijk langs het hek om de basis te verspreiden. Kort nadat de omsingeling was voltooid (voor zover dat althans kon lukken) trokken de deelnemers weer terug naar het mani festatieterrein, waar zij konden genie ten van een optreden van de "Fanfare van Eeuwigdurende Bijstand". Als tweede spreker trad Mient Jan Fa- ber, secretaris van het IKV, op het po dium. Over zijn verschijning was in de voorgaande dagen nogal wat te doen geweest, vooral omdat er verwarring was ontstaan over zijn uitspraken met betrekking tot de zgn. "crisisvariant." Volgens geruchten die later werden te gengesproken zoü zelfs overwogen zijn zijn optreden bij de basis te schrappen. Variant Faber begon zijn toespraak dan ook met wat hij noemde "een zakelijke me dedeling": "De enige variant die ik ondersteun is deze: we bouwen in Woensdrecht, en we plaatsen niet in Woensdrecht. Wij blijven aandringen op een antikernwapen-politiek, gericht op een kernwapen vrij Nederland en een kernwapenvrije wereld. Een andere variant is er niet voor mij!" Zijn woorden werden met een ovatio neel applaus ondersteund. Faber wees er verder op dat de ge schiedenis op een cruciaal punt was aangeland. "Maar de regering lijkt met iets anders bezig te zijn. In Den Haag horen we geen ja en geen nee, en nog altijd kunnen ze niet zeggen of de raketten er nu wel of niet komen." Hij wees op de vrees bij o.m. de NAVO dat, mocht de plaatsing in Nederland niet doorgaan, "de hele ellende opnieuw gaat beginnen." Wie echter demo cratie liefheeft, aldus Faber, zou het omgekeerde moeten zeggen. "De nu cleaire bewapening doodt de democra tie, óf de democratie doodt de nucle- Ook uit het Westduitse Soest namen èen aantal demonstranten deel aan de omsingeling, .zoals uit het spandoek blijkt. aire bewapening." De burgers hebben de bewapeningspolitiek "teruggepakt' van de politici, die doorgaans uitzijn op hun eigen politieke overweging, aldus Faber. "Het is een kwestie van nog even doorduwen. Deze aktieweek is een oppepper, geen eindstation. Hou het dus nog even vol!" hield hij zijn gehoor voor. De manifestatie aan de Paltzerweg werd afgesloten met een optreden van het Vrouwen voor Vrede-koor uit Soest en opnieuw een aantal nummers van de Fanfare van Eeuwigdurende Bij stand, die tenslotte gezamenlijk voor een zeer feestelijk slot zorgden. Ook bij de andere verzamelplaatsen werden manifestaties gehouden. Aan de poort bij de Batenburgerweg werd het woord gevoerd door Hedy d'Ancona en Ben van Vliet, met muzikale optre dens van Coby Schreier, de groep "Bertus en de Posters" en de groep "Werktuig." De manifestatie werd hier lichtelijk verstoord door het optreden van een groepje jongelui, dat dat blijkbaar niet eens was met de opvattingen van de be togers. Zij lieten o.m. een rotje op het podium ontploffen. Aan de Hertenlaan, de derde verzamel plaats, werd het woord gevoerd door Freek Thomasson, voorzitter van de Dienstenbond FNV, Bas Spelberg na mens de artsen tegen kernwapens en Hedy d'Ancona. Muzikale ondersteu ning leverden hier het duo Winanda en Renato en de groep "Rapalje". Een aantal vrouwen in zwarte kleding depo neerden een grafzerk bij de Ameri kaanse ingang van de basis. Het geheel had een zeer ordelijk ver loop, behoudens enkele incidentjes tijdens de omsingeling. De politie hield een oogje in het zeil maar hoefde nauwelijks in actie te komen. De orga nisatoren waren na afloop vol lof over de soepele medewerking van de politie. Algemeen heerste de Indruk dat de stemming - voor een deel zeker ook door het goede weer - uitstekend was geweest. De Aktieweek werd voor Soest zater dagavond afgesloten met een druk be zochte bijeenkomst in het Artishockge- bouw, waar o.m. een optreden te zien was van de Haagse cabaretgroep "Vier voor twaalf", die met een aantal uitstekende liedjes en scènes een pro gramma bracht dat bij de aanwezigen zeer goed in de smaak vie. Na afloop van het cabaret volgde een muzikaal besluit van de Aktieweek met mede werking van de Artiband en de Werk groep Eigen Werk van Artishock, die de aanwezigen tot groot enthousiasme wisten te bewegen. Tegen de kruisraketten Enkele honderden Soesters hebben vo rige week donderdag het werk een kwartier onderbroken uit protest tegen de mogelijke plaatsing van kruisraket ten in Nederland. De nationale werk onderbreking maakte deel uit van de landelijke actieweek (6-12 mei) tegen de kernbewapening. Van een algemene stilstand van het openbare leven was in Soest echter geen sprake. Meldingen van werkonderbrekingen kwamen vooral uit het bedrijfsleven. Zo legden tientallen werknemers bij Lindner en Howson Algraphy het werk neer. Ook verscheidene bouwvakkers in Overhees-3, en het postkantoor aan de Steenhoffstraat staakten korte tijd te gen de kruisraketten. Tamelijk veel enthousiasme bleek er te zijn bij de kooplui van de warenmarkt aan de Weegbreestraat. De marktmeester trad echter op toen verscheidene kooplieden een affiche met de tekst "vijf minuten stilte voor de vrede" aan hun kraam wilden bevestigen. De meeste winkels in oocst bleven gewoon open. Wél sloten het Medisch Centrum aan de Nieuwe- weg en de apotheek Wolverlei aan de Weegbreestraat vijf minuten hun deu ren. Op de scholen werd, zover bekend, alleen op het Griftland College korte tijd gestaakt. Ruim 150 leerlingen van deze school gingen om kwart voor twaalf naar de aula. Na de stilteperiode keerde men weer terug naar de klas. De meeste gemeentelijke diensten werkten normaal door. Enkele ambte naren onderbaken wel het werk en kwa men naar buiten. De indruk bestaat dat de werkonderbreking hier nogal van in dividuele aard was. Ook het streekvervoer reed in Soest vrijwel zonder vertraging. Dit geldt ook voor de spoorwegen. Een tiental auto's van het Vredesplatform reed om kwart voor twaalf luid toeterend door het dorp. Een woordvoerder van het FNV wilde niet van een mislukking spreken gezien het grote aantal CDA/VVD-kie- ziers In Soest. Daar houd je dus rekening mee, aldus de zegsman. Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY A.s. vrijdag en zaterdag: van f2,- - voorTl, f5 VAN WEEDESTRAAT 76 Tot hoofd van de hoofdafdeling Stads ontwikkeling, tevens waarnemend di- rekteur van de dienst gemeentewer ken, is met ingang van 1 juli 1984 be noemd ir. J. van Gent. Hij wordt hier mee de opvolger van de heer J. Poel stra, die de dienst gemeentewerken gaat verlaten. De heer Van Gent werd op 22 februari 1950 in Amersfoort gebo ren, is gehuwd en heeft twee kinderen. Sinds 1 november 1980 werkt hij bij de gemeente Soest als chef van de afde ling stedebouw van de dienst Gemeen tewerken. Voordien was hij werkzaam als projektleider-stedebouwkundige bij een stedebouwkundig ingenieursbureau te Amersfoort. Na de middelbare school heeft hij HTS bouwkunde en TH Delft stedebouw gestudeerd. De heer J. Poelstra, hoofd van de hoofdafdeling Stadsontwikkeling van de Dienst Gemeentewerken en tevens adjunkt-directeur gemeentewerken, neemt op donderdag 24. mei afscheid van de dienst. Tussen half vijf en half zes wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om in de 'brandweerkazerne, Lange Brinkweg, afscheid van hem te Onder grote belangstelling heeft vorige week vrijdag de plechtige uitvaart plaatsgevonden van monseigneur A. G. Smit, emeritus pastoor van de Maria-- parochie in Soestdijk, die vorige week op de leeftijd van 94 jaar is overleden. De plechtigheid werd op donderdag avond voorafgegaan door een avond wake in de Mariakerk, waarbij het be roemde Utrechts Byzantijns Koor waarvan pastoor Smit destijds de op richter is geweest - de gezangen ver zorgde. Aan het einde van de bijeen komst sprak de voorzitter van het koor, de heer Hakkennes, een kort woord van gedachtenis. Op vrijdag vond in dezelfde Mariakerk een pontificale uitvaartsdienst plaats, waarin als celbrant optrad vicaris E. van Montfoort van het bisdom Den Bosch, die als voorzitter van het Apostolaat der Hereniging de opvolger is van mgr. Smit. Concelebranten waren deken S. Hoorneman, die tevens het bisdom Utrecht vertegenwoordigde, en pastoor H. Goddijn, opvolger van mgr. Smit als pastoor van de Mariaparochie in Soestdijk. Tijdens de mis stond de kist met het lichaam van mgr. Smit in de kerk, overdekt met het kleed met de tekens van de Ridderorde van het Hei lig Graf van Jerusalem, waarvan mgr. Smit lid was. In zijn openingswoord wees deken Hoorneman op het feit dat "pastoor" Smit altijd graag mensen om zich heen zag. "Hij hield van gezelligheid." Over zijn eigen begrafenis zou pastoor Smit TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Inl. 033-729097 EFFEKTIEVE TALENSTUDIE dan ook hebben gezegd dat deze wel stijlvol moest zijn, maar toch ook in een "gezellige sfeer" zou moeten ver lopen. De deken memoreerde dat mgr. Smit de oudste priester van het aarts bisdom Utrecht was en dat hij een groot, bijna kinderlijk geloof had in de verrijzenis en de voortgang van het le ven. "Zelf heel dikwijls geconfronteerd met het mysterie van leven en dood is hij in volle overgave aan de wil van God gestorven. Hij was een goed, onge compliceerd mens, die dankzij een groot doorzettingsvermogen veel heeft gepresteerd," aldus de deken. "In een eerlijk en oprecht geloof heeft hij God gediend, en in trouw en aanhankelijk de Kerk gediend. Veel mensen bracht hij in kontakt met de Blijde Boodschap, die ook zijn eigen leven verrijkte." De grote rijkdom die de overledene wacht te in de hoop van het eeuwige leven is nu een realiteit geworden, merkte de deken op. "Het is hem van harte ge gund." De mis. die werd afgewisseld met Gre goriaanse gezangen door het Mariakoor, stond in het teken van de verschijning van Jezus na zijn dood aan de aposte len, zoals beschreven in Lukas. In de predikatie stond vicaris Van Montfoort daarbij stil, erop wijzend dat de apos telen van Jezus een boodschap mee krijgen die zij vanuit Jerusalem tot aan het einde der wereld moeten uit dragen. "In Jerusalem begint de ge schiedenis van de kerk, die de hele wereld aangaat," aldus de vicaris. "Pastor Smit maakte er nooit een ge heim van dat zijn persoonlijke leven vervlochten was met Jerusalem en met de Oosterse kerken. Heel zijn pas toraat in Soestdijk werd overstegen door een pastoraat dat de gehele wereld raakte, en dat zich uitte in ge bed, studie én'actieV Achter zijn werk ging een diepe inspiratie schuil, die te maken had met de kern van zijn ge- loof." Dat maakte het hem mogelijk te bou wen aan een plaatselijke geloofsge meenschap, samen met de mensen van wie hij hield, en vandaar verder in oe cumenische zin. "Want wat betekent dat, als er niet een innerlijke ver bondenheid met de eigen parochie, het eigen bisdom aan voorafgaat?," aldus de vicaris, die mgr. Smit schetste als een man met niet geringe menselijke hoedanigheden, vol liefde en vertrou wen, energie en hartelijkheid, met grote gaven van hoofd en hart. Met name stond de vicaris stil bij het Apostolaat van de Oosterse Kerken, het "Apostolaat der Hereniging", waarvan mgr. Smit lange tijd voorzit ter is geweest en waarvoor mgr. Smit zich had ingespannen en vervolgde: "Hij werd in dit alles door bekwame medewerkers gesteund, maar toch was hij de grote inspirator, een die voor ging en anderen wist mee te trekken. Jerusalem stond in het centrum van zijn aandacht, maar ook Rome, waar voor hij sympathie voelde, waar hij zich thuiswist en waar hij inspiratie op deed." "In zijn priesterleven heeft mgr. Smit veel bijgedragen aan de verruiming van de "katholieke gedachte," aldus de vicaris. "Zijn leven was zoiets als het aanraken van Christus, hetgeen heel zijn pastoraat op alle vlakken vorm heeft gegeven. Aansluitend aan de mis vond de bijzet ting plaats in het priestergraf op de R.K. begraafplaats aan de Kostverlorenweg, waar de plechtigheid werd geleid door mgr. Th. Hendriksen, titulair bisschop van Utrecht en groot-prior van de Rid derorde van het Heilig Graf van Jeru salem. Namens de familie werd daar ook een kort dankwoord gesproken. De plechtige uitvaart werd ook bijge woond door mgr. J. Niënhaus, hulpbis schop in het aartsbisdom Utrecht. 30.000 paar ogen kijken wekelijks in de Soester Courant! Het verslag van de onthulling van het Vrijheidsmonument in Soesterberg op 4 mei j.1. heeft door een misverstand niet de vorm gekregen die het verdien de. Met name de door burgemeester P. Scholten bij die gelegenheid gehouden redevoering kan daardoor door de le zers zijn misverstaan. Het is om die re- deiKdat wij de toespraak van de heer Scholten in deze editie alsnog in haar geheel opnemen. Zij luidt als volgt: Vrijheidsmonument Een monument als dit onthullen in 1984. Is dat niet te laat, bijna 40 jaar na de bevrijding? U zult zich dat waar schijnlijk net als ik afgevraagd heb ben. Waar gebeurt dat nu nog in ons land? Lopen wij in Soesterberg niet achter? Wat weet de jeugd daar nu nog van? Worden dit soort monumenten niet zoals je ze bijvoorbeeld in Frank rijk tot in elk gehucht ziet uit de oorlog '14-'18: een verweerde alphabetisch ge rangschikte rij namen op een zwart marmeren kleine pyramide met roes tig smeedwerk midden op een vergeten dorpspleintje. Bijna niemand kent ze meer, de mensen die deze namen droe gen. Een monument ter nagedachtenis aan de gevallenen in de oorlog. Het tijde lijk, houten monument, dat gedurende een paar dagen In mei hier vlakbij werd opgesteld is versleten, op. Zouden eigenlijk niet al dit soort monumenten zo gemaakt moeten worden? Een mo nument gaat zo een leven mee. Daarna lijkt het voorbij. Al zijn ze van steen, ook zij vergaan op de lange duur. De geschiedenis stopt echter niet, zij loopt door, de jeugd van vroeger wordt ouder, steeds weer jongeren vullen van onderop de rij aan. Bij een tóen opge richt gedenkteken van hen die vielen, weten velen van de jongeren, de twin tigers, dertigers en veertigers, nü nau welijks meer aan wie ze precies moe ten denken. Huidige generaties trek ken langs, overigens echt wel met res pect voor vijftigers en ouderen, die hun aandeel hadden in verzet, hulpver lening en bevrijding. En nu? Hoe stellen wij ons heden ten dage op? Iedereen kan in deze tijd voelen, dat wij voorzichtiger moeten worden op onze toen herwonnen vrede en veilig heid. Risico's groeien. Juist deze weken wordt in ons land de spanning voelbaarder. De discussies worden scherper. We spreken meer óver elkaar, dan mét elkaar. Soms breken emoties daarbij los. Toch is er een gemeenschappelijke noemer, toch is er iets, dat voor- en te genstanders bindt. Je moet het alleen willen zien. Het is niet zo maar dat zo goed als de gehéle bevolking van Soes terberg aan de oprichting van dit monument daadwerkelijk mee geld gaf, meewerkte. Koninklijke Hoog heid, ik kan U rustig zeggen, dat men in Soesterberg het heus niet altijd over alles met elkaar eens is! Toch deed bijna iedereen mee. U, mensen, heeft dit geheel zelf tot stand gebracht. Zon der een cent subsidie. Daarom is het ook echt door u, voor u, van u. Maar wat is het dan dat u bindt, on danks al die oplaaiende discussies. Dat is toch de vraag, die gesteld moet wor den. Willen we niet allen vrij zijn en vrij blijven, ieder voor zich èn samen? Vrijheidsstrijders dienen we allemaal te zijn. Welke politieke overtuiging we ook maar hebben, als de vrijheid van de mens daarin maar centraal staat. Als die steeds maar weer door een ieder voor zichzelf en de ander wordt bevochten en beschermd. Vrijheid geeft ons ontplooiingskansen naar eigen inzicht. Vrijheid verdraagt zich niet met fascisme in welke vorm ook. Koester dus de vrijheid van de an der om zelf vrij te kunnen zijn. Verde dig de vrijheid, desnoods met kracht. Het lijkt er wel eens op, dat tegenwoor dig onze defensie, de verdediging van ieders vrijheid door steeds meer men sen in ons land taboe verklaard wordt. Een noodzakelijk kwaad, uit het zicht, ver weg stoppen, zo wordt gezegd. Maar zo'n taboe is niet goed. Wie op de bres staat voor de vrijheid, verheer- lijke niet geweld. Maar wie denkt de vrede te behouden door met de han den omhoog zich over te geven, zal de ze verliezen. Vrede zonder vrijheid is geen vrede. De drang naar vrijheid bindt ons allen. Een gezamenlijke Ne derlandse eigenschap. Zie hoe in onze geschiedenis geweld weerstaan moest worden om vrijheid te behouden. Angst bepale onze houding niet. Laat onze vrijheid gebruikt worden om mét el kaar over de verdediging daarvan wer kelijk te spreken, het toch eens te wor den, zoek elkaar op. We zijn niet tegen elkaar, maar voor elkaar. Wie meer veiligheid wil, bevordere eenheid. Demonstreren mag, moet soms. Maar men kan zich daarbij ook in zijn eigen groep verschuilen en het gesprek met de ander daardoor afwe ren. Zou echt weer met elkaar praten, met als gemeenschappelijk doel het be houd van de vrijheid, niet beter zijn? Het monument hier "in gebruik te ne men" wijst ons op de plicht nog steeds op te komen voor eikaars vrijheid, zoals zij toen deden. Ik bedenk daarbij tevens, dat tóen zelfs anderen dan Ne derlanders hun leven gegeven hebben voor onze vrijheid nü. Een monument, dat door zijn plein- vorm symbolisch de mogelijkheid van vrij spreken en vrij denken in ontmoe ting met elkaar wil weergeven - ge dachtig hen die dat mogelijk maakten is niet alleen een gedenkteken voor he verleden maar een baken voor de toe komst. Het is zeker niet te laat voor zo'n monument. Snelheidscontrole Maandagmiddag j.1. hield de politie op de Soesterbergsestraat weer een snel heidscontrole met behulp van de radar- apparatuur. Van de 580 passerende automobilisten bleken er 47 te hard te rijden. Zij kregen een bekeuring. De top lag ditmaal op 100 km. per uur. Bij Van Essen is een bril een kwestie van passen en meten. Zuiver vakwerk met behulp van verfijnde apparatuur. Bij Van Essen kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticiën/optometrist. Die neemt de tijd voor u, adviseert u met smaak U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. /T Gediplomeerd optometrist lid O.V. Birkstraat 2 Soest Tel. 02155 - 12874

Soester Courant | 1984 | | pagina 3