ir lor II ie moffin mid Pubt 50 jaar geleden in Soest :LEN b.v. Eerste steen voor winkel centrum Soest-Zuid gelegd Expositie van Anne Schneider in Gezondheidscentrum Soest-Zuid In 1986 geluidwerende maat regelen aan woningen in Soesterberg Nieuw tenniscomplex aan Dorresteinweg? pagin^ SOEST-BAARN makelaardij o.g. [UJ vraagt: uw voor: Openbare commissievergadering Bestemmingsplan Winkelpool Soest-Zuid Verleende bouwvergunningen 'Zuidpool' al eind oktober klaar Nic van Dam... Ah jij zorgt voor de partner zorgen wij voor de ring. Allen die mij g vergeten zullen i geen eten. BAKKER BRAM Onderhoudswerk zaamheden aan fietspaden rijksweg 18 Mei 1934 WOENSDAG 16 ME11984 SOESTER COURANT PAGINA 5 ILLEM DE ZWIJGERLAAN jn zeer degelijk gebouwde helft van •n dubbele villa, v.v. gas-c.v. (inh. i. 1100 m3). Grondopp. 453 m2. Be lten turn met goede zonligging en 3pe garage van ca. 11 meter, deling royale hal. toilet, royale woon- mer (70 m2) met houten plafond, el schoonmetselwerk en prachtige enhaardpartij, grote open eiken uken en enige inb. app. Verd. 4 'ale slaapkamers en een luxe compi. dkamer. In het souterrain, onder het hele nuis, is een kantoor-kamer met len entree. gfote hobbyruimte en ivisiekelder. Veel luxe sanitair, dub- glas en sierpleisterwerk. levering: snel. tagprijs: f395.000,- k.k. ORDERWEG H gelegen vrijstaande villa, rheen boerderij, op 1200 m2 met nderiijke stal en schuur. Geheel in :ekende staat van onderhoud en r zijc aard en ligging zeer geschikt r prakt,jk aan huis of dubbele be lieg Zeer landelijK gelegen nabij lurgebied. erre: entree, royale woonkamer open keuken (43 m2). slaapkamer, iplete badkamer, toilet Aan de •ijde een zeer grote woon/eetkamer 110 m2 met een eiken keuken unit; 'erdieping: 3 royale slaapkamers, p'e'e badkamer, speelkamer 70 m2 3.000,- vaste prijs. 32155-13539 ÏEWEG oede stand gelegen ruime vrij- nde woning (1963) met ga- en grote goed verzorgde vrije net vijver en verwarmde planten- at. ODp 920 m2 Ind ruime en- toilet, kelder grote L-vormige ramer (ca 42 m2) met open en parketvloer, keuken (8 m2); over-oop. 2 grote slaapkamers, ere slaapkamer (8 m2). luxe bad- (ligbad. 2e toilet), vaste trap naar rolder (2 kamers mogelijk) Voor in gas-c v en hardhouten ramen 'tnen met isolatieglas, agde koopsom 1358.000,- k.k. SOESTERBERG huygenslaan gelegen middenwonlng met en zonnige tuin Ind entree, teuxen. woonkamer (5 5 x 4); 3 slaapkamers, douche, vaste 'ar zolder (dakkapel) met grote Voorzien van gas-c.v. Verkeert Ie staat van onderhoud tgde koopsom 1138.000,- k.k. SOEST bedrijfspand 'EWEG dubbel Winkel/woon- 025) met bijgebouw en erf ■ree. winkelruimte (ca 18 m2), kelder, toilet, kamer ensuite; s™Pkamers en bergzolder 3P) Biigebouw keuken en 2 en 3 douches. Voorzien van 3de koopsom (128.000,- k.k. s*ANTOOR 111 Soest ■9-g. 10262,17251 Woensdag 13 mei - 20.00 uur - commissiekamer gemeentewerken stichting l.o. en sport. Op de agenda staat o.m. verdeling zaalruimte en ombuigingsoperatie. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum liggen de stukken ter inzage en kan men u alles vertellen over de mogelijkheid van spreekrecht. De burgemeester maakt ter uitvoering van het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van maandag 21 mei 1984 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling I, ka mer 23 (geopend iedere werkdag van 09.00 -12.00 uuralsmede in de plaat selijke bibliotheken en het gemeentelijk informatiecentrum voor een ie der ter inzage ligt het door de gemeenteraad bij zijn besluit van 26 april 1984, nummer RB 84-67, vastgestelde bestemmingsplan "Winkelpool Soest- Zuid." Met het onderhavige bestemmingsplan wordt in beginsel beoogd de winkelvoorzieningen in Soest-Zuid met circa 2000 m2 verkoopvloeropper vlakte uit te breiden op de plaats van het voormalige busstation langs de Soesterbergsestraat. In het bestemmingsplan wordt verder de bestemming geregeld van de percelen, gelegen ter weerszijden van de Soesterbergse straat tussen de kruising Soesterbergsestraat/Ossendamweg/Vondellaan en de percelen Soesterbergsestraat 35 en 50. Bij de vaststelling heeft de raad van het ontwerp-bestemmingsplan, zoals dat met ingang van 16 december 1983 gedurende één maand voor een ieder ter inzage heeft gelegen, gewijzigd. De wijzigingen hebben voor wat betreft de plankaart betrekking op de bestemming van het pand Soesterbergse straat 74 en voor wat betreft de voorschriften op artikel 2, punt i ophet ver vallen van het woord 'terrassen' in artikel 3. lid 1 onder s, artikel 4, lid 1 onder r, artikel 5, lid 1 onder i, artikel 6 lid 1 onder g, artikel 9 lid 1 onder i, en artikel 10, lid 1 onder i, alsmede op de aanhef van artikel 5, lid 1 eri op de titel en de aanhef van artikel 9. Verder hebben de wijzigingen in de voorschriften nog betrekking op artikel 9, leden 2 en 3; artikel 13, leden 2 en 3artikel 14artikel 16, lid 2 sub aartikel 18, lid 2 en artikel 19, lid 1. De wijzigingen zijn in het raadsbesluit aangegeven, waarvan een exem plaar eveneens ter inzage ligt. Binnen de hiervoor genoemde termijn van terinzagelegging van één maand (te rekenen vanaf maandag 21 mei 1984) kunnen bij Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht bezwaren tegen het door de gemeenteraad vast gelegde bestemmingsplan worden ingediend door hen die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend en door een ieder die bezwa ren heeft tegen de wijzigingen die de gemeenteraad bij de vaststelling in het ontwerp-bestemmingsplan heeft aangebracht. (Niet gebonden besluiten) Verlening d.d.27 maart 1984 vergroten van een dakkapel op een woonhuis op het perceel Steenhoff- straat 45 aanbrengen van een zadeldak op de garage/berging op het perceel Kor te Ossendam 53. Verlening d.d. 10 april 1984 bouwen van een garage/berging op het perceel Bonifaciusstraat la bouwen van een woonhuis op een perceel gelegen op de De Colignylaan, kad. bekend gem. Soest, sectie K, nr. 1148. Verlening d.d. 24 april 1984 bouwen van een garage/berging op het perceel Duinweg 15. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet ARB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit recht streeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen. r-zuiu INFORMATIES: INFO-CENTRUM, TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. STEENHOFFSTRAAT 9a, utrecht Utrecht Wethouder Plomp legt de eerste steen. Onder het toeziende oog van een groot aantal genodigden en belangstellenden heeft wethouder drs. G. Plomp vorige week woensdag de eerste steen gemet seld voor het nieuwe winkelcentrum Soest-Zuid, dat op het bouwterrein van het voormalige busstation aan de Soes terbergsestraat verrijst. De steen - met het voor de hand liggende op schrift "eerste steen, 9 mei 1984" - werk door de heer Plomp op bijna pro fessionele wijze aangebracht op een laag muurtje aan de noordkant van het toekomstige winkelcentrum. De korte plechtigheid werd bijgewoond door de wethouders Menne en Oudemans, ge meentesecretaris Kruitwagen, een aantal raadsleden en toekomstige win keliers. De feestelijkheden werden direct na de steenlegging voortgezet in restaurant "De Soester Duinen", waar als eerste spreker Ir. L. M. A. Zaat, lid van de Raad van Bestuur van Bredero Vast goed B.V. het woord voerde. De heer Zaat stak zijn blijdschap over het feit dat de voorbereidingen voor de bouw tot dit punt waren gevorderd niet onder stoelen of banken. Hij refereerde in dat verband aan eerdere plannen, al da terend uit de jaren zestig. "Pas in 1981 kon er verder worden gewerkt aan de realisatie van het winkelcentrum, nadat er definitief gekozen was voor een tweepolige winkelstructuur in Soest. Lovende woorden had de heer Zaat voor het bouwteam, waarin de project- Sinds vorige week is in het nieuwe ge zondheidscentrum aan de Buntweg in Soest-Zuid een expositie te zien van werken van de Soester schilderes Anne Schneider-Alkema. Anne Schneider begon na haar middelbare schooloplei ding met tekenen en schilderen. Haar eerste tekenlessen kreeg ze van Arie Kater in Haarlem, op het "Atelier 63" en sindsdien is zij vrijwel ononderbro ken bezig geweest, o.a. onder leiding van Hein Stork, Henk Slijper en Flip Schameyer. Sinds 1975 is zij lid van "Vrij Beelden", De Gooise Academie in Laren en van "Artilami." Anne Schneider, gehuwd met de foto- graaaf Paul Schneider en moeder van twee kinderen, schilderde tot dusver voornamelijk landschappen en stil levens in aquarel. Tegenwoordig breidt zij haar techniek verder uit, en schil dert o.m. met olieverf op papier. "Ik hou van felle kleuren," legt ze uit in een kort vraaggesprek ter gelegen heid van de tentoonstelling in het ge zondheidscentrum. Daar zijn momen teel 17 stukken van haar te bezichtigen: 6 olieverven op papier (achter glas) en 11 olieverven op doek, voornamelijk stillevens en landschappen, maar ook een aantal "religieuze prenten", zoals zij ze noemt, van o.m. een Madonna. Thuis schildert Anne Schneider eigen lijk niet. Het werk gebeurt meestal tij dens de ene dag in de week die zij bij de Gooise Academie in Laren doorbrengt. "Voor de gezelligheid, ik heb ook an deren nodig," zegt ze. Doordat ze de laatste jaren wat meer voor het voet licht treedt - o.m. met exposities in de Amrobank in Soest, 1978, in Maas tricht, Amersfoort (St. Elisabthzieken- huis) en in Hilversum (het Diakones- senhuis) - wordt zij in haar werk sterk gestimuleerd. "Het is ook leuk als je eens wat verkoopt; dan komen de kos- Foto: Paul Schneider. Foto:Paul Schneider. Foto: Goos van der Wilt. ontwikkelaar, de winkeliers, de vrou wenadviescommissie en de gemeente - met name projectcoördinator W. Huls bergen - een belangrijke rol hadden ge speeld. "Zij hebben een hele serie pro blemen moeten overwinnen," aldus de heer Zaat. "Vorig jaar maart hebben we, met wat extra risico, toch maar be sloten een begin te maken. De eerste steen is met enige vertraging gelegd, de laatste steen zal nu wel gauw ko men." Aanwinst Architectonisch noemde hij het winkel centrum een aanwinst voor Soest, waar het publiek niet alleen voor zijn dagelijkse maar ook voor de wat duurzamer behoeften terecht kan. De laatste bouwfase zal ongetwijfeld snel verlopen, aldus de heer Zaat, die de stellige verwachting uitsprak dat de poorten van het winkelcentrum al eind oktober geopend zullen worden. Hij bracht zijn dank aan.de gemeente over en overhandigde wethouder Plomp een envelop met het steenleggersloon ten bedrage van 5,07 gulden. Andere ge schenken voor de heer Plomp waren een fraai boek en een paraplu. De heer Plomp wees er op zijn beurt op dat het maken van winkelplannen in Soest doorgaans nogal wat tijd vergt. "We zijn al zo'n 10 15 jaar bezig ge weest met het winkelbeleid. Dit is voor lopig het laatste deel, al staan er ook verbeteringen op het programma ten behoeve van de 'Noordpool'," aldus de wethouder. De heer Plomp stond even stil bij de problemen die diverse plannen met zich mee hadden ge bracht, met name voor wat betreft de financiële- en maatschappelijke haal baarheid, en sprak de hoop uit dat het winkelcentrum inderdaad een haalbare kaart zal blijken. Bijna vol Hij meldde de volgende stand van za ken: Ca. 70 tot 90 procent van de toe komstige winkels in bezet; het centrum is dus bijna vol. Daarnaast lopen nog een aantal onderhandelingen. De trek kers worden een vestiging van de fir ma Blokker met huishoudelijke arti kelen en speelgoed en de supermarkt Centra C-1000. Verder komen er ves tigingen van boekhandel Van de Ven, de fa. Van Heerde voor wol en hand werken, de fa. Robberse met kaas, no ten en wijn, de fa. Westerhof voor radio en televisie, de fa. Gerth met een reis bureau, een Hakkenbar, fa. Scholten, bloemen, fa. Van Essen, foto en film. Met andere winkeliers wordt nog onderhandeld over de verhuur van één van de ruim 20 winkeleenheden: war me bakker, coffeeshop en aardap pelen/groene/fruit. Momenteel zijn er nog vestigingsmogelijkheden voor: vrijetijdsmode, textiel, schoenen, hor logerie, cadeaushop, linnenshop, stof fen en fournituren. Tas uit auto gestolen Een inwoonster van Soest, die haar auto geparkeerd had aan de Soester bergsestraat, maar deze niet had afge sloten, miste bij haar terugkomst een schoudertas. Daarin bevonden zich een portemonee met een bedrag van onge veer 50 gulden en twee bankpasjes. Ruit vernield Een van de grote ruiten van de Rinke Tolmanschool aan de Smitsweg is in het afgelopen weekeinde gesneuveld door toedoen van tot dusver onbekende daders. Namens de school werd bij de politie aangifte wegens vernieling ge daan. Een van de werken die in het Ge zondheidscentrum geëxposeerd wor Anne Schneider. ten van het materiaal eruit, want er gaat een hoop geld in zitten." In haar ontwikkeling als schilderes valt een duidelijke tendens waar te ne men van de meer "zuivere vormen" naar "impressies". "Ik wil de vormen het liefste abstraheren. Ik schilder vooral graag bloemen - ik hoe veel van kleurrijke, wilde bloemen." Haar werkwijze is snel. Arme: "'t Moet spontaan gaan. Rats erop! - en dan moet 't goed zijn. Ik ben niet ie mand die er naderhand nog lang mee bezig is. Ik kan er niet op peuteren." Behalve de al genoemde exposities nam Anne Schneider deel aan een groot aantal groeps-tentoonstellingen, zoals in Kalenberg, Steenwijk, Amster dam, Alkmaar, Laren, Slenaken, Hil versum en Zierikzee, alle in de jaren 1980 tot 1982. De werken van Anne Schneider zijn ook te koop. De prijzen variëren rond de 350 gulden. Informatie daarover is verkrijgbaar aan de receptie van het gezondheidscentrum. De schilderijen blijven waarschijnlijk minstens een maand hangen. Een aantal woningen in Soesterberg zal in 1986 in aanmerking komen voor geluidwerende maatregelen in ver band met geluidsoverlast die onder vonden wordt door de nabijheid van het vliegveld. Het ministerie van defensie heeft on langs besloten maatregelen te willen bekostigen die een geluidwerend effekt hebben. Niet minder dan dertig mil joen gulden heeft defensie uitgetrok ken voor 753 woningen in Bosch en Duin, Huis ter Heide, Den Dolder en Soesterberg. Per woning betekent dat een bedrag van ongeveer 40.000 gulden. In 1985 worden maatregelen aan de westzijde van het vliegveld Soester berg genomen, dus met name in Bosch en Duin, Huis ter Heide en Den Dolder. In 1986 volgt het oostelijk gedeelte van het vliegveld. Inmiddels is in navolging van gemeen ten in het oosten van ons land een stich ting in het leven geroepen die als ge sprekspartner van defensie zal optre den. De Stichting Geluidwerende Voor zieningen Bosch en Duin, Soesterberg en omgeving heeft als secretariaat de heer W. F. van Bueren, Biltseweg 7B, 3735 MA Bosch en Duin. Op dit moment ment staat de Stichting onder voorzit terschap van een wethouder van Zeist, maar het is de bedoeling dat in het jaar dat de woningen van Soesterberg aan de beurt zijn, de gemeente Soest de voorzitter zal leveren. Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Raadsvoorstel wordt met spoed behandeld Het gemeentebestuur heeft met de heer J. W. van Harskamp uit Hilver sum overeenstemming bereikt over de verkoop van grond aan de Dorrestein- weg nabij het hockeycomplex voor de aanleg van een tenniscomplex. Het be staat uit zes buitenbanen, een kantine en kleedruimte alsmede parkeervoor zieningen. De gemeenteraad beslist in zijn vergadering op donderdag 17 mei over de transactie. Burgemeester en Wethouders schrij ven in het raadsvoorstel dat ze bijzon der verheugd zijn over de transactie, enerzijds omdat er in Soest aan een nog steeds bestaande behoefte aan buiten banen wordt tegemoet gekomen en an derzijds omdat de lust tot ondernemen nog steeds aanwezig is. De heer Van Harskamp zorgt zelf voor een passende ontsluiting van het ter rein met gebruikmaking van een be staande toegangsweg die hij voor dit doel zal aanpassen. Het terrein en de weg hebben een oppervlakte van 8.900 vierkante meter. De verkoopprijs be draagt 140.000 gulden. Het plan van de heer Van Harskamp past in de structuurschets voor de ont wikkeling van het gebied Wieksloot. Deze schets was onder meer nodig om te bekijken of en in hoeverre de ge meentelijke gronden in dit gebied een agrarische bestemming zouden krijgen en dan als zodanig zouden kunnen worden verkocht. Over het voorgenomen gebruik van de grond waarop het tenniscomplex is gedacht, zijn tijdens een hoorzitting over het ontwerp-bestemmingsplan Soester- veen, waarin de structuurschets nader is uitgewerkt, geen negatieve reacties ontvangen, aldus B. en W. Zij wijzen erop dat in de koopovereenkomst rekening is gehouden met verlangens van enkele eigenaren van percelen die an de toegangsweg naar het tennis complex grenzen. De heer Van Harskamp gaat er van uit dat hij in het najaar kan beginnen met de uitvoering van zijn plan. Als dit om procedurele redenen niet zou kunnen doorgaan, moet hij van de grondaan koop afzien. Hiermee is in de koopover eenkomst rekening gehouden. Als de raad met het voorstel tot verkoop in stemt, zullen B. en W. zich inzetten voor een spoedige afwikkeling van de reeds in gang gezette procedure voor het verkrijgen van de aanleg- en van de bouwvergunning. De zaak werd - 'vanwege de grote haast die met de verkoop is geboden' - vorige week mondeling ter sprake ge bracht in de commissie financiën. Daar werd de wens geuit om nog voor de gemeenteraadsvergadering van 17 mei a.s. ook in de Commissie Ruimte lijke Ordening over het voorstel te spreken. Dat gebeurt nu in een inge laste spoedvergadering van de com missie R.O., voorafgaande aan de raadsvergadering. De lederwaren- afdeling van Verrassend veelzijdig. Loop er eens rond. Ontdek de veelzijdigheid in vormen en dessins. En ervaar dat luxe lederwaren best betaalbaar kunnen zijn. Dat geldt overigens óók voor de schoenen- en sportafdeling. Tot ziens, bij Nic van Dam vakkundig,'voordelig en vlakbij Van Weedestraat 16. Soest, telefoon 02155-13473 Winkeliers uit Soest genieten daarbij de voorrang, zo liet de wethouder we ten. Hij benadrukte dat het nieuwe win kelcentrum zal bijdragen aan een opti male sfeer, voor ondernemers en pu bliek, en constateerde dat daarvoor is gezorgd door de speelse opzet, die het "dorpse karakter" niet aantast. "Met de diverse pleintjes en doorgangen wordt het een leuk geheel Bijzondere sfeer De heer J. Wessels, voorzitter van de winkeliersvereniging Hartje-Zuid legde uit dat hij letterlijk en figuurlijk op de grens van twee werelden leefde. "De oude situatie is nog helemaal in het zicht, maar de nieuwe kondigt zich al duidelijk aan. Dat breukvlak tussen oud en nieuw zorgt voor een bijzondere sfeer in Soest-Zuid. Hij vertelde bij veel consumenten een uiterst positieve nieuwsgierigheid te hebben geconstateerd naar hoe het winkelcentrum er tenslotte zou gaan uitzien. "Voor de ondernemers gaat een lang gekoesterde wens in vervul ling, die ene heel bijzondere spanning met zich meebrengt: een gevoel dat doet denken aan de vooravond voor Sinterklaas of een verjaardag, een mengeling van angst en voorpret." Hij twijfelde er niet aan dat de "oude"" en de "nieuwe" winkeliers van Soest-Zuid zullen zorgen voor een hechte band, zo dat zij met één gezicht naar buiten zul len treden. Kunststofplaten gestolen Vanaf de bouwplaats in Overhees wer den vorige week een aantal kunststof platen gestolen ten nadele van een bouwbedrijf. De schade bedraagt ca. 2000 gulden. Huisvuil ophalen In verband met een aantal komende feestdagen wordt het ophalen van huis vuil op die dagen veranderd. Donder dag 31 mei (Hemelvaartsdag) wordt geen huisvuil opgehaald. Dit gebeurt nu op woensdag 30 mei. Ook voor 2e Pinksterdag (maandag 11 juni) vindt een verschuiving plaats en wel naar dinsdag 12 juni. 14 Karaats gouden ringen Er ligt een gratis Constant ringenmap voor u klaar met meer dan 200 modellen! CONSTANT Overhees Ben je op zoek naar een leuke SHORT of BERMUDA? SHORTS vanaf 39.95 BERMUDA'S vanaf 49.95 Alleen bij de vrijetijdskleding v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Personeel van de afdeling onderhoud wegen van de dienst gemeentewerken is deze week begonnen met onder houdswerkzaamheden aan de fietspaden langs de rijksweg door Soest. Het gaat hier om het gedeelte tussen de Dalweg en het Nieuwerhoek- plein: Steenhoffstraat, Van Weede- straat en Burgemeester Grothestraat. De slechtste plekken in het wegdek worden eruit gehaald en na ophoging opnieuw bestraat. De werkzaamheden zullen de komende weken enig ongerief veroorzaken voor de fietsers en misschien ook enigszins voor de winkels langs de route. Het werk wordt in kleine gedeelten uitge voerd, zodat geen grote delen van het fietspad afgesloten moeten worden. 12y2-Jarig bestaan der Maria-school J.L. Dinsdag werd het feit herdacht, dat 12% jaar geleden de Maria- school werd gesticht. Ter gelegenheid van dit feit werd allereerst Dinsdagmorgen in de pa rochiekerk op Nieuwerhoek door Pastoor Smit een plechtige H. Mis op gedragen, waarin de zang werd vertolkt door de schoolkinderen zelf, on der leiding van den heer Van Schalkwijk, directeur van het Kerkkoor. Daarna had in het gymnastieklokaal der school een samenkomst plaats met de kinderen, genoodigden, officiëele personen en corporaties, w.o. het voltallig college van Burgemeester en Wethouders, de heer Baten burg, Pastoor Smit, Pater Verhoeven, School- en Kerkbestuur der beide parochies, de heer Van Loon, inspecteur van het L.O., de hoofden der R.K., U.L.O. en R.K. Jongensschool e.a. Toen allen hadden plaats genomen zongen de leerlingen onder leiding van den heer Van Schalkwijk een feestlied, waarna laatstgenoemde, als waarnemend hoofd, zich tot de aanwezigen richt, om zijn groote vreugde te uiten over de groote opkomst; wel een bewijs, dat de Maria- school in een goed blaadje staat, ook bij het dagelijksch bestuur der ge meente. Spr. leest hierbij een telegram voor van de Bischoppelijke in spectie. Spr. heeft met drie andere leerkrachten het voorrecht dit jubi leum mede te vieren, daar ook zij 12% jaar aan de school verbonden zijn. Pastoor Smit riep hierna, als voorzitter van het Schoolbestuur, de aan wezigen het welkom toe in 't bijzonder de kinderen. Spr. gaat terug naar het tijdstip, dat de school werd opgericht en de moeilijkheden nog over wonnen moesten worden. Toen is door eenige personen een plan uitge werkt hier een school te stichtende benoodigde grond was reeds aange kocht. 15 October '21 werd het schoolgebouw ingewijd en als hoofd benoemd de heer Pieper en als leerkrachten de andere jubilarissen, n.1. de heer Van Schalkwijk (thans waarnemend hoofd) de heer Couwenburg, mej. Orth, alsmede mej. Gregorius. Deze laatste werd bij haar huwelijk ver vangen door mej. Jansen. De school begon met 135 leerlingen, thans zijn er 227. Vele gunsten, aldus spr., heeft de school van God ontvangen; door het onderwijs werd een goede grondslag gelegd. Daarom werd hedenmor gen een H. Mis aan God opgedragen, gezongen door de kinderen. Gelijktijdig met het jubileum der school zijn er vier jubilarissen, die 12% jaar de school hebben gediend. Het Schoolbestuur huldigt allereerst het hoofd der school, den heer Pieper, die alle zorgen voor de school heeft gehad, welke vooral in den beginne niet weinig waren. Zeer veel heeft de heer Pieper van zijn kracht gevergd, hetgeen ongetwijfeld mede oorzaak is, dat hij thans in een minder goede gezondheid verkeert. Spr. uit den hartgrondigen wensch, dat een volledig herstel hem spoedig in de gelegenheid mag stellen zelf weer het bestuur der school in handen te nemen. Hierna richt spr. zich tot den heer Van Schalkwijk, plaatsvervangend hoofd, hem huldigend voor zijn trouwe arbeid eri dankend voor den steun, die het Schoolbestuur steeds ondervindt. Spr. hoopt, dat hij nog vele jaren aan de school verbonden zijn. De heer Couwenberg, aldus spr., is een man zonder pretenties, maar met groote liefde voor zijn werk en door de jongere leerlingen niet weinig gewaardeerd. Hij legt de fundamenten voor het latere leven. Zich tot mej. Orth wendende, noemt spr. haar een unicum op onderwijsgebied. Zij geeft zich geheel voor haar taak, leidt zachtzinnig en met takt; zij bindt het kind aan kerk en parochie. Ook haar wenscht spr. nog een langdurige werkzaamheid aan de school toe. Verder dankt spr. alle andere krachten voor hun arbeid. Onder veel bijval biedt spr. hierna de jubilarissen allen een fruitmand aan. Hierna is het woord aan den heer Burgemeester, die namens het Ge meentebestuur spreekt. Spr. is ontroerd, wanneer hij terug blikt. Alles getuigt-van groote voldoening en blijdschap voor hetgeen hier gedu rende 12% jaar is geschied. Als volgende spreker komt dan naar voren de heer Van Loon, inspecteur bij het onderwijs. Spr. vraag zich af of het wel tijd is om te feesten in deze tijden van el lende, maar dan meent hij, dat er een reden is om de zorgen eens even op zij te zetten. Spr. noemde het een daad van beteekenis, toen voor 12% jaar deze school werd gesticht. De heer Benschop sprak hierna eenige hartelijke woorden namens het Schoolbestuur der parochie Soest. Het onderwijs op de Maria-school te Soest, aldus spr. staat op hoog peil. Naast zijn felicitatie brengt spr. hiervoor hulde aan Schoolbestuur en onderwijzers. De heer Weijts, hoofd der R.K. U.L.O. school, meent dat er alle reden is dit jubileum te gedenken. Het schoolbestuur mag trots zijn op deze school. Als de heer Pieper hierna het woord verkrijgt, dankt hij voor de waar- deerende woorden. Hierna had dte prijsuitdeeling plaats voor trouw kerkbezoek, waarna nogmaals door de kinderen een lied werd gezongen en door een 6-tal ka bouters en elfen-koningen een op het jubileum toepasselijk stukje werd voorgedragen. Nadat Pastoor Smit zijn dank had betuigd aan de aanwezigen voor hun opkomst, werd de koffie geserveerd. Des middags werd een kinderfeest georganiseerd in het St. Ludgardis- gebouw en mede bijgewoond door Pastoor Smit en den heer en mevrouw Batenburg. De feestvreugde werd verkregen door het optreden van Mr. William uit Amsterdam, met buikspreken, marionetten, goocheltoeren, enz. Tusschen de bedrijven door werden de leerlingen getracteerd op aller hande lekkernijen.

Soester Courant | 1984 | | pagina 5