>men i ÏÏMSJ r 'De Wissel' - clubgebouw voor schaatsvereniging Eemland 'M Druk bezig met afsluiting en voorbereiding $0i isr (PLEZIER. EGIAALZAAK AKKERMAN bassende prijzen. EST SPORT SPORT WZ-jeugd succesvol op tournooien ZONDAGVOETBAL S.O.Soest wint toernooi Donar SEC organiseert opnieuw 'Toekomst toernooi' ZONDAGVOETBAL Garage Overvecht wint tournooi E.S.S.-Brouwer ZAALVOETBAL E.S.S.-Brouwer plaatst zich voor hoofdklasse Duinkikkers zwemmen wedstrijden in Baarn ZWEMMEN Winst voor ESS-Brouwer SCHAATSEN Red Stars en Papilion: BASKETBAL A. V .Pijnenburg in baan wedstrijden te Overvecht Winst en gelijk spel voor Knicker bockers pupillen u- HH Sn- - HONKBAL Papillon-heren hebben promotie in eigen hand BASKETBAL ATLETIEK KARHU-atleet Eef van den Brink maakt belofte waar Voorronde penaltykampioenschap alleen op woensdag 23 mei Geslaagd Slotavond SEC-seizoen '83/'84 PAGINA 14 prijsverlagingen die van Europa, de Seat kost de Seat Ronda nkzij diezelfde prys- .3.995,-' en de Seat eat Ronda Primavera net andere auto's in ;re 5-deurs u zóveel zier geeft voor zo ook kiest: 5 deuren, rstelbare slaapstoe- d. egarandeerd tegen oestvorming van bin- enuit Trakteeruzelf erst op een proefrit n vervolgens op een eestelyk voordeel an jarige Seat 25,2102 LS HEEMSTEDE. er bijzondere aanbieding jumatra miskleur no 60 >0 Corona's naturel 21 ïpeciale aanbieding Ie klas kwaliteit Sumatra >0 Senorltas naturel 11,50 Steenhoffstraat 62 Soest Tel. 15428 .j 1GSTRAAT 51 WOENSDAG 23~MÊM9R4~ SOESTER COURANT PAGINA 15 ZATERDAGVOETBAL Het tournooi-voetbal voor de Wz-ieued is momenteel in volle gang. Zaterdlg trokken de eerste elftallen van de A. B en C-junioren naar Amsterdam waar deelgenomen werd aan het tour' noot van "Vlug en Vaardig" een ge beuren waaraan naast VVZ en de or ganiserende vereniging, ook de junioren teams van "Soocer Boys". Vltesse en Zuidvogels deelnamen. De Al-junioren van WZ, die enige weken geleden reeds eerder hadden geschitterd op het internationale tour- nooi van "die Haeghe" waren ook af gelopen zaterdag uitstekend op dreef. Met 8 punten uit 4 wedstrijden werden zij glansrijk eerste in hun poule Aan gezien de beide andere VVZ-elftallen zich ook prima weerden was WZ ook In totaal de meest succesvolle vereni ging en kon aan het eind van de dag de imposante wisselbeker mee naar Soest genomen worden. Succes was er zaterdag ook voor de WZ-pupillen en wel op het door WZ zelf georganiseerde pupillentournooi waarvoor KMVZ, TOV en Candia wa ren uitgenodigd. Hoewel het er lange tijd op leek dat KMVZ de beker mee zou nemen naar Amsterdam was het WZ dat dankzij een ferme eindsprint net als vorig jaar, de wisseltrofee in eigen huis wist te houden. Gezien het succes dat de laatste weken door de WZ-jeugd op diverse tournooien is geboekt gaat het er op lijken dat de prijzenkast van de jeugd drastisch zal moeten worden uitgebreid. Komende zaterdag gaan de A-junioren opnieuw op jacht naar ereprijzen en wel bij TOV in Baarn. S.O.Soest, dat de competitie zo sukses- vol afsloot met een 3e plaats in de 3e klasse D van de KNVB, heeft afgelopen zondag het zeer sterk bezette toernooi van Donar in Hilversum op indrukwek kende wijze gewonnen. Aan het goed georganiseerde toernooi namen naast S.O.Soest de volgende verenigingen deelle klasser SDW uit Amsterdam, 2e klasser Baarn, 4e klas ser PVCV uit Vleuten en 4e klasser Do nar uit Hilversum. S.O.Soest opende het toernooi tegen gastheer Donar. In een van beide zijden aanvallend gespeelde wedstrijd was Soest weliswaar de betere ploeg, maar Donar, dat het eigen toernooi al 3x gewonnen had, gaf zich niet gemak kelijk gewonnen. Het duurde dan ook tot 5 minuten voor het einde, voordat Soest de verdiende zege binnenhaalde, (1-0). De tweede wedstrijd speelde het jonge Soefeter elftal - dit toernooi'gold als' voorbereiding voor het Toekomstteer-, noó| van SEC op,23iRi£i a.s. - tegen 2e klasser Baarn Het was voor het eerst sinds 1981. toen Soest de titel behaalde van de 4e klasse na een 0-0 in en tegen Baarn, dat beide teams weer tegen el kaar uitkwamen. Het werd een spor tieve en goede wedstrijd met wisselen de kansen. Beide elftallen wilden een beslissingen forceren, maar de verdedi ging gaven geen krimp, (0-0). Na dc lunch volgde de derde wedstrijd tegen PVCV uit Vleuten, vorig seizoen nog uitkomend tegen Soest in de 3e klasse. Soest had weliswaar het beste van het spel, maar zag toch geen kans de versterkte defensie van PVCV te verschalken, zodat ook deze wedstrijd eindigde zoals zij begonnen was (0-0). Na 3 wedstrijden gingen Soest en Baarn op kop met 4 punten. Baarn won vervolgens haar 4e wedstrijd met 1-0 van PVCV, zodat Soest met tenminste 2 doelpunten verschil van le klasser SOW moest winnen om algeheel toer nooi winnaar te worden. Dat leek een zware opgave te worden, maar het pakte anders uit. De talent volle Soest-ploeg zag kant het gere nommeerde SOW volkomen te over klassen via vaak briljante acties. Met maar liefst 4-0 won Soest haar laatste wedstrijd en haalde aldus volkomen verdiend de toernooizege binnen. Zo spelend kan Soest volgende week nog voor het nodige vuurwerk zorgen bij overbuurman SEC, al zal de tegen stand aldaar waarschijnlijk geduchter zijn met tegenstanders als Volendam, FC Utrecht en FC Groningen. In ieder geval lijkt Soest met deze jonge ploeg op de goede weg en kunnen zij de toekomst met vertrouwen tege moet zien. De Soester voetbalvereniging SEC or ganiseert op zondag 27 mei a.s. voor de vierde maal het inmiddels gerenom meerde "Toekomst toernooi" voor spelers beneden de leeftijd van 21 jaar - Aan het toernooi, dat begon in 1979 en sindsdien elk jaar werd gehouden - met uitzondering van vorig jaar. toen net hoofdveld werd gerenoveerd - ne men weer acht clubs deel, te weten vier uit het betaalde voetbal en vier uit de amateurs. Dit jaar zijn dat respectievelijk Volen- da™' FC Den Bosch, FC Groningen en FC Utrecht, alsmede Unitas, Bla zing Bravos, S.O.Soest en SEC. Inzet is de wisseltrofee genoemd naar initiatiefnemer Hans Ooft. De wedstrijdenreeks start om 10.30 uur, als de aftrap wordt verricht door burgemeester P. Schoiten. De clubs zijn ondergebracht in twee poules. De finalewedstrijden vinden plaats vanaf 15.15 uur, althans als het programma precies volgens het opge stelde tijdschema verloopt. De fina le wordt gespeeld om 16.45 uur. De wedstrijden duren alle tweemaal twin tig minuten zonder rustpauze. Alleen spelers die op of na 1 augustus 1962 geboren zijn mogen aan het toer nooi deelnemen. Per elftal mogen maximaal twee spelers meedoen die ouder zijn, maar dan nog geldt dat zij niet voor 1 augustus 1956 geboren mogen zijn. Het toernooi is mogelijk geworden door de medewerking van een aantal sponsors, zoals de Bondsspaarbank, Discount Sport, SZV de Duinkikkers, Heineken, Horeca Groothandel Soest, Broodbakkerij Ben Rademaker, Oud papierhandel Westra, Café Willem I en de supportersvereniging van SEC. Afgelopen zaterdag vond voor de derde maal het zaalvoetbaltournooi van E.S.S.-Brouwer plaats. Het evenement werd dit jaar wederom gespeeld in sporthal Beukendal met een zeer sterk deelnemersveld waaronder hoofdklas ser U.S.V.F. de Zwijger en de kam pioen van de eerste klasse Garage Overvecht. Tevens werd aan het tour nooi deelgenomen door een selektie- team van spelers van S.O.Soest en S.E.C. onder leiding van coach Bran- des. In poule I waren het Garage Overvecht en-U.S.V.F. de Zwijger die aan het langste eind trokken en zich plaatsten voor de kruisfinales. In de andere poule toonden zich het Selektieteam Soest en de Munt het sterkste en kon den verder spelen voor de hoogste plaatsen. Na afloop van de poulewedstrijden vond een zaalvoetbalwedstrijd plaats tussen de D-pupillen van SEC en S.O.Soest. Na een spannende strijd was het S.O.Soest dat deze wedstrijd met 2-1 won. Hierna vonden de kruisfinales plaats waarin Garage Overvecht het duel met het Soester Selektieteam won. De Munt bereikte via het nemen van strafschop pen de finale ten koste van U.S.V.F. de Zwijger. In de strijd om de derde en vierde plaats trok U.S.V.F. de Zwijger wederom na het nemen van strafschop pen aan het kortste eind en bereikte coach Brandes met het Soester Selek tieteam een derde plaats. De eindstrijd vond tenslotte plaats tussen Garage Overvecht en de verrassende finalist de Munt. Garage Overvecht toonde zich de sterkste en vooral aanvallend gevaarlijkste ploeg en won verdiend deze wedstrijd. Na afloop werden de scheidsrechters Van de Berg. Karsters en Overeem be dankt voor hun inzet deze dag en kre gen een passend geschenkt aangebo den van de organiserende vereniging. Hierna werden de bekers van de eerste tot en met de achtste plaats uitgereikt door de heer Roel Boers (haarmode) die deze prijzen ter beschikking had gesteld. Hiermee kwam een einde aan een geslaagde dag van sportief en at- traktief zaalvoetbal in Soest en ging de wisselbeker, de Wasiel Steitner tapijt bokaal voor een jaar mee met Garage Overvecht naar De Bilt. In de laatste competitiewedstrijd heeft E.S.S.-Brouwer zich geplaatst voor de rayon hoofdklasse in de Heuvelrug. Door tegen de rode lantaarndrager. D.H.V. Sport gelijk te spelen, werd de ene punt welke E.S.S.-Brouwer nog no dig had voor plaatsing behaald. Moeizaam ging het in deze wedstrijd zoals eigenlijk het hele seizoen al. Toch was het na ongeveer vijf minuten spelen fSfico Brouwer die -EJSJU J3©5üwër de leiding bracht -Hp^-spék ging vérder op en neer, bij beide doelen- ontstonden kan sen doch Bert Lüschen toonde zijn goede vorm. Een minuut of zeven voor rust werd de achterhoede van E.S.S.- Brouwer uitgespeeld en D.H.V. Sport wist tegen te scoren, l-l was de stand. Coach Masmeyer sommeerde enkele spelers nog naar wat-meer inzet en wees op het belang van het behalen van tenminste één punt. De tweede helft eigenlijk in het begin hetzelfde beeld als voor rust, doch langzaam maar zeker kwam E.S.S.- Brouwer beter in het spel en er kwa men wat meer kansen voor onder an dere Ton van Luytelaar, die zoals altijd wel erg ijverig was. Derk Johnsen had veel pech met zijn afstandschoten. Halverwege de tweede helft was het good-old (aanvoerder) Ed Westbroek, één van de opvallendste spelers, die na goed doorzetten enkele spe lers passeerde en ook de keeper het nazien gaf. E.S.S.-Brouwer nam een voorsprong, de eerste en enige goal ge scoord door Ed Westbroek deze compe titie. Daarna was het D.H.V. Sport dat zijn kan sen rook en bepaalde verder ook het beeld van de wedstrijd E.S.S.-Brouwer kwam er niet meer aan. Zo volgd er nog tien ontzettende moeilijke minuten, en het kon ook niet uitblijven dat bij een van de talrijke aanvallen van D.H.V. Sport de tegengoal moest komen 2-2. Het was tevens de eindstand waar E.S.S.- Brouwer toch nog erg gelukkig mee was. Ondanks een slechte wedstrijd en het ene puntje was men in het E.S.S.- Brouwerkamp toch nog erg blij want uiteindelijk was het toch gelukt om als eerste Soester zaalvoetbalvereniging zich te plaatsen voor de rayon hoofd klasse Heuvelrug. De resultaten zijn er maar nu nog een sporthal in de woon plaats waar men dan zijn thuiswed strijden kan spelen zodat het eigen pu bliek de nieuwbakken hoofdklasse E.S.S.-Brouwer in eigen omgeving kan aanmoedigen. Zaterdagmiddag moesten een aantal leden van de wedstrijdploeg direkt na de klubkampioenschappen naar Baarn in verband met een uitnodiging van "De Vuursche" uit deze plaats. De ver wachtingen waren niet erg hoog, im mers iedereen had al een aantal malen moeten zwemmen voor de eigen kam pioenschappen. Toch wisten een groot aantal zwemmers weer een nieuw per soonlijk record te noteren, want maar liefst 22 keren was dit het geval. Mede dankzij goede tijden, behaalden "De Duinkikkers" een verdienstelijke 3e plaats. De resultaten waren als volgt 100 m. schoolslag: Nieuwe persoonlijke records waren er voor: Susan v.d Hengel 1.38,2; Barbara Schippers 1.29,1; Sandra Uyland 1.31,2; Steven Uyland 1.28,2; Ingeborg Uyland 1-41,0; Marco Brons 1.38,1Erwin Over- goor 1.26,9. Barbare Uyland werd met haar tijd 3e. Overige tijden: Arnoud Banda 1.28,9, Petra Rademaker 1.41,5, Janine v.d Hengel 1.53,0 en Rene v. Walsem 1.37,3. 100 meter vrije slag: Op deze afstand zwommen de volgende leden een nieuw record Anuschka Spelbos 1.30,1; Evert Jan v.d. Hengel 1.32,3; Antonio v.d. Hengel 1.21,7; Karin Dorrestein 1.35,4Annelie- ke Druyff 1.29,1Lauret Uyland 1.19.8. Antonio werd in zijn afdeling 2e en Armelieke haalde een le plaats. Verder waren de resultaten: Sebastlan Borsje 1.32,0. Sonja Fugers 1.18,5, Annet de Kievit 1.15,2, Bert Boom 1.09,0 en Axel de Zoete 1.04,5 en Ronald Smits 1.07,5. 100 meter wisselslag: Dit is een afstand die niet zo vaak wordt gezwommen, maar toch haalden hierbij alle 6 zwemmers een nieuw per soonlijk record Marco Brons 1.25,8; Erwin Overgoor 1.15,8; René v. Walsem 1.22,3; Ingeborg Uyland 1.25,9; Janne v.d. Hengel 1.37,6; Petra Rademaker 1.24,8. Erwin werd met zijn goede tijd le. 100 meter vlinderslag: Hierbij zwommen 2 zwemmers naar een nieuw record. Het waren Sonja Fu gers met 1.36,6 en Axel de Zoete met 1.15,4. Ronald Smits noteerde 1.13,3. Annet de Kievit 1.37,3 en Lauret Uy land 1.43,8. 100 meter rugcrawl: Alleen Evert Jan van de Hengel was met zijn tijd van 1.39,4 sneller dan zijn oude persoonlijke record. De andere zwemmers lieten de volgen de tijden op de klokken verschijnen: Susan v.d. Hengel 1.33,3; Barbara Schippers 1.25,7; Sandra Uyland 1.19.7; Arnoud Banda 1.23,3; Steven Uyland 1.17,2; Anuschka Spelbos 1.345,1; Se- bastian Borsje 1.37,8; Antonio v.d. Hen gel 1.35.3; Annelieke Druijff 1.39,2; Ka rin Dorrestein 1.40,8. Sandra haalde met haar tijd een 2e plaats, en Steven, Anuschka en Antonio eindigden op de 3e plaats. Afgelopen vrijdag speelde het tweede team van ESS-Brouwer haar laatste competitiewedstrijd van dit seizoen. Tegenstander was Bilthoven 3 en de wedstrijd werd ook gespeeld in Bilt hoven. De Soesters wonnen met 5-4. De overwinning kwam in de tweede helft tot stand, bij de rust was de stand ril. nog 2-1 in het voordeel van Bilt hoven. Die aanvankelijke achterstand was terecht; de Soesters begonnen wel gretig aan te vallen, maar verga ten te verdedigen. Twee uitvallen van Bilthoven waren dan ook voldoende voor een 2-0 voorsprong voor de thuis ploeg. Daardoor moest ESS nog meer aanvallen. Na een paar mooie bewe gingen stelde Arjan de Wolf Rob Jan sen in staat de achterstand tot één doelpunt terug te brengen. 2-1 werd ook de ruststand, hoewel de gelijkma ker er allang in had gezeten. Slordig heid in de afwerking stond voor rust de gelijkmaker in de weg. Vlak na rust werd het wel gelijk. Man nes Schoppink scoorde het doelpunt met een onverwacht hakballetje, dit tot grote hilariteit van het aanwezige publiek. Dezelfde speler en even later ook Eric Bongers verzuimden daarna de Soesters aan de leiding te helpen. Daardoor bleef Bilthoven niet alleen in de wedstrijd, de thuisclub kwam zelfs opnieuw op voorsprong te staan 3-2. Herman van Zanten bracht ESS daar na met een afstandsschot weer naast Bilthoven. Twee prima acties van Tonny Luytelaar. die zelf overigens veel pech had in de afwerking, waren er verantwoordelijk voor dat Mannes Schoppink 3-4 en 3-5 kon maken. Ook daarna bleven de Soesters kansen missen. Daardoor kwam Bilthoven nog gevaarlijk dichtbij (4-5), maar verder liet de goed keepende Ruud Roder-' mond het niet meer komen. Sinds zaterdagmiddag j.1. beschikt de Soester schaatsvereniging Eemland over een eigen clubgebouw, waar de actieve leden van de club zich door middel van droogtrainingen kunnen bekwamen in hun sport. Het gebouwtje - de voormalige bosschuur aan de Soesterbergsestraat - werd zaterdag middag met enig feestelijk vertoon in gebruik genomen. Dat gebeurde door de onthulling van het naambord - waarop een fraaie schaatsschoen en de naam "De Wissel" - door de 14- jarige Robert van Logtenstein, die de prijsvraag voor een geschikte naam had gewonnen. Hij mocht dan ook het lint doorknippen, waardoor de club- vlag die tot dan toe het naambord verhulde naar beneden viel. De voorzitter van Eemland, de heer M. Los, sprak een warm welkomst woord tot de tientallen leden en geno digden die de officiële opening bij woonden, in het bi j?qhde1r, af ge vaardige den van de ijsvereniging Peters Baan. Hij sprak daarbij de hoop uit dat de Eemlanders in de winter vaak zouden Ter afsluiting van het seizoen 83-84 staan er voor Red Stars en Papilion nog een aantal leuke aktiviteiten op het programma. Naast deelname aan de Soest-Soest-uitwisseling en eèn be zoek aan Denemarken tijdens de Pink sterdagen wordt er ook aan de "thuis blijvers" gedacht. Zo is er op zaterdag 2 juni een bar becue-avond te wachten op het ter rein van Mixed Hockeyclub Soest. Kaderleden van Papillon en Red Stars hebben inmiddels een uitnodiging ont vangen. Overige geïnteresseerden kunnen zich vóór 25 mei telefonisch op geven bij Letty Buisman, tel. 17150. De entreeprijs voor niet-genodigden bedraagt 8,50, waarvoor men kan mee-eten alsmede twee. konsumptie- bonnen krijgt. De avond zal worden af gesloten met een feest. Toegang hier van is gratis. Op Tweede Pinksterdag is er vervol gens een rekreatief basketbaltoernooi voor alle Red Stars en Papillonteams die tot dusver weinig of geen toernooi en hebben gespeeld. Het toernooi be gint 's ochtends om half elf en duurt tot omstreeks negen uur 's avonds, waarna er andermaal een feest gehou den wordt, voor deelnemers en be langstellenden. Tijdens avondwedstrijden op de kunst stofatletiekbaan van Overvecht maakte een grote groep A.V.Pijnen burg lange-afstandsatleten kennis met de baansport. Dit tot groot genoegen van Piet Majoor, die al jaren de baan sport propageert en zelf behoort tot 's werelds allersnelste veteranen op de baan. Aangemoedigd door een prijs, uitge loofd door trainer Ton Duits voor de beste seizoenprestatie op de baan, wa ren vele A.V.Pijnenburgers present om hun kwaliteiten te testen. Voor veruit de beste prestatie zorgde Joop van Leijenhorst, die in een goed opgebouwde race de 10 km. bedwong in 32 min. en 46 sec. Een prestatie, die voorlopig nog niet verbeterd is. Verder was er ook het debuut van Jan Willem Smit, die basketbal ruilde voor atle tiek. Hij liep hier zijn eerste KNAU-- wedstrijden en kwam uit op de 800 meter. Zijn talent voor snelheid mond de uit in zeer goede tijd voor een begin neling 2 min. 11.9 sec. In diezelfde serie liep trainer Ton Duits met zijn pas ge opereerde schouder ook al weer 2 min. 24.7 sec. Op de 400 meter dames liep Karin de Nijs zonder tegenstand naar een overwinning in haar serie in 60.2 sec. Alle overige Pijnenburgers kwamen uit op de 10 km. Bij de dames debu teerden Marieke Schreur, die kwam tot 47 min. en 12 sec., terwijl Mieke Baars 50 min. en 5 sec. liet noteren. Bij de heren waren de prestaties als volgt: Harry van Brummelen liep 35 min. en 6.2 sec., Erik Bos 35 min. en 19 sec., Bert Molenaar 35 min. en 23 sec.. Ton Zwart 38 min. en 31 sec., Ruud Am- bags 38 min. en 40 sec. en Ivo Balvers 40 min. en 51 sec. Bij de heren-veteranen kwam Rob de Haas tot 35 min. en 20.9 sec., Jan Rans- dorp 37 min. en 16 sec. en Walter Vonk 41 min. en 27 sec. Het is echter nog niet alles, wani mo menteel is men bezig met de organi satie van een volleybal/basketbal avond, zoals dat enkele jaren geleden al werd gedaan. Bedoeling is weer om heren en dames van alle leeftijds groepen van beide sporten te mixen. De gevormde teams spelen dan zowel basketbal- als volleybalwedstrijden. Bij voldoende animo van de kant van de leden zal dit toernooi eind juni gehouden worden. "Nieuw seizoen" Voor wat betreft het seizoen '84-'85, waarin Red Stars en Papilion weer als één vereniging gaan opereren onder de naam Red Stars, zijn de betrokkenen reeds druk bezig voorbereidingen te treffen. Bij de standaardteams is men al rond met drie trainers. Louis Schuyt zal de verantwoordelijke man bij het eerste herenteam worden, en Wim Bol werk en Hans de Rond gaan net als dit jaar de jongens- en meisjes junioren begeleiden. Voor het damesteam heeft men nog geen naam kunnen invullen, wel wordt er onderhandeld met enkele kandidaten. Bij de jeugd is alles zo goed als rond met betrekking tot trainer/coaches. Ondanks het hoge aantal teams vol gend seizoen zijn er voldoende leden aanwezig, die de functie van trainer/ coach op zich willen nemen. Overigens is er met name bij de wel pen (11-12-13 jaar) en junioren (17-18- 19 jaar) en dames senioren (20 jaar en ouder) nog plaats voor nieuwe leden. Maar bij alle kategorieën is een ieder welkom, en op de vrijdagavond t/m. 15 juni bestaat er de mogelijkheid om vrijblijvend mee te trainen. De onthulling van het naambord door Robert van Logtenstein. Voorzit ter Af. Los kijkt toe. Foto: Goos van der Wilt kunnen oefenen op de Soester ijsbaan. Dank bracht de heer Los uit aan de vrijwilligers die er in de afgelopen maanden voor hebben gezorgd dat het gebouwtje het huidige fraaie aanzien heeft gekregen. Vele uren moeten zijn besteed aan dat werk, want "De Wis sel" ziet er zeer goed uit en beschikt niet alleen over een nieuw dak, een extra binnenwand en toiletten, maar ook over een lage spiegelgalerij langs één van de wanden, waar de jeugdige schaatsers het "benenwerk" voor de spiegel kunnen beoefenen. Daarbij maken zij gebruik van planken, die een vinding zijn van de Amerikaanse schaatskampioen Eric Heiden. Door in de spiegel te kijken kan men de eigen "zithouding" gemakkelijk cor rigeren. Een en ander werd duidelijk gemaakt met een korte demonstratie van Bert v.d. Weerd. Robert van Logtenstein werd beloond met een bos bloemen en de belofte van een ingelijste foto van zijn openings handeling. De Knickerbockers pakten het afgelo pen weekeinde 3 punten tegen Gein- oord uit Nieuwegein: 9-4 winst en 4-4 gelijk. De Knickerbockers begonnen aan slag. Bart Paalman gaf een honkslag en kwam op het eerste honk. Tobias Paal man gaf een 2 honkslag, waarop Bart 1- 0 scoorde. Ronald Tensen ging uit op 3 slag en Hessel Bok kon terug in de dug- out na een aktie 1-3. Rogier Kriele sloeg een lage infield hit waarop To bias 2-0 scoorde. Vincent Smith bereik te op zijn honkslag het eerste honk. Marcel Bouwman gaf een prima tik, maar werd door de Geinoord pitcher uitgevangen. Geinoord scoorde op het pitchen van Rogier Kriele 4 punten, zo dat de Knickerbockers met een 4-2 ach terstand aan de tweede slagbeurt be gonnen. Johan Peter Vink kreeg 3 slag. Martijn Strijker bereikte het eerste honk door 4 wijd. Bart Paalman gaf een twee honkslag, hetzelfde deed broer Tobias. Hierop scoorden Martijn en Bart 4-4. Ronald Tensen kwam aan slag. Hij zorgde voor vuurwerk n.1. een homerun. De stand kwam hierdoor op 6-4. De Knickerbockers en Geinoord scoorden in deze inning niet meer. Door het snelle verloop van de wed strijd kwamen beide ploegen nog een keer aan slag. Marcel Bouwman en Jo han Peter Vink kwamen op de honken. Martijn Strijker kreeg 3 slag. Bart Paalman gaf opnieuw een honkslag. Op een honkslag van Tobias scoorde Marcel 7-4. Tobias zelf ging uit door een aktie 1-3. Op een lage infield hit van Ronald Tensen scoorden Johan Peter en Bart 9-4. Door goed werk van het Knickerboc kersteam scoorden de gastheren niet meer, zodat de eindstand 9-4 bleef. Werpcijfers Rogier Kriele; 7x3 slag; 1x4 wijd; 3 honkslagen tegen, het veld maakte 3 fouten. In de tweede wedstrijd ging lste slag man Bart Paalman uit door een aktie 1- 3. Tobias Paalman en Ronald Tensen kwamen op de honken door resp. een honkslag en 4 wijd. Op een ferme klap van Friso Dijkgraaf scoorden zij alle bei 2-0. Friso zelf ging uit op het tweede honk. Rogier Kriele kreeg 3 slag, waar- door Geinoord aan slag kwam. Tobias Paalman kon zich geen betere start wensen. Hij gooide in deze inning 3x3 slag, zodat de Knickerbockers weer aan slag kwamen. Martin Engel kreeg 4 wijd. Marcel Bouwman en Johan Peter Vink gingen uit op 3 slag. Aan slag kwam Bart Paalman. Op zijn honkslag scoorde Martin Engel 3-0. Martijn Strijker kreeg 4 wijd. Hij stal het tweede en derde honk, maar vergat de thuisplaat aan te raken en werd als nog uitgetikt, jammer. Inmiddels had Bart de stand op 4-0 ge bracht. In de gelijkmakende slagbeurt scoorde Geinoord niet. Opnieuw kwa men de Knickerbockers aan slag. Ro nald Tensen en Friso Dijkgraaf sneuvel den op het eerste honk, terwijl Martin Engel 3 slag kreeg. In de derde slag beurt trok Geinoord de stand gelijk. Doordat slagman Mulder van Geinoord 3 slag kreeg kon O. Toom die op het derde honk niet meer scoren, zodat de puntenverdeling een feit werd 4-4. Werpcijfers Tobias Paalman 6x3 slag; 4x4 wijd; 3 honkslagen tegen, het veld maakte slechts 2 fouten. Door deze uitslag versterkten de Knic kerbockers hun 2e plaats op de rang lijst achter Felix uit Hilversum. Of Fe- lix en de Knickerbockers van plaats zullen wisselen zal a.s. zaterdag moe ten blijken, want dan spelen zij tegen elkaar om 16.00 uur op het veld van de Knickerbockers aan de Bosstraat. De kop van de ranglijst per 12-5- '84 1. Felix 8-13 2. Knickerbockers 2-10 3. Geinoord 8- 8 4. H.C.A.W. 8- 6 Het zijn enerverende weken voor het herenteam van de Soester bas ketbalvereniging Papilion, dat nog zeer hevig in de strijd is gewik keld om promotie naar de rayon tweede klasse. Samen met dekam pioenen van de kernen Utrecht, Rotter dam en Den Haag wordt momenteel uitgemaakt welke twee teams er over mogen. Er wordt een halve kompetitie gespeeld tussen deze vier kampioenen, waarvan inmiddels nu twee ronden voorbij zijn. Wat blijkt: komend week einde in de laatste ronde moet de beslis- sing vallen. Tot op heden hebben alle teams een wedstrijd gewonnen en een verloren, zodat iedereen weer op ge lijke hoogte staat. De Soester heren hadden hun eerste ontmoeting vorige week in Rotterdam, tegen de kampioen van de kern Rot terdam: RZ Shadows. Toen bleek dui delijk dat de Papillon-heren de laatste drie jaren te weinig tegenstand hebben gehad. Men was niet geheel opgewas sen tegen het fysiek sterkere RZ Sha dows en verloor deze ontmoeting met Eef van den Brink, voor het 2e seizoen verbonden aan de formatie van het be kende sportmerk KARHU, is het gelukt zijn eerste grote overwinning in een wegwedstrijd binnen te slepen. Geen eenvoudige zaak als men bedenkt dat de concurrentie moordend is in deze snel groeiende tak van atletieksport. Eef startte afgelopen week in de 2e 3M- loop, één van de serie 3M-wedstrijden, alle over 15 km. Ditmaal met start en finish bij en op de atletiekbaan Maar- schalkerweerd te Utrecht. Vanaf de start dicteerde hij het tempo in de 4-mans kopgroep. Zijn mede vluchters Bert van Vlaanderen, Piet van Malsem en Arie Dorpmans bezwe ken één voor één na een aantal tempo verhogingen van Eef. Vlak voor de fi nish poogde Bert van Vlaanderen nog om weer aansluiting met de leider te krijgen, maar Eef duldde geen con currenten naast hem. Hij ging daarom met voldoende voorsprong zegevierend over de streep. Zijn tijd bedroeg 49 min. en 51,2 sec. gevolgd door Bert van Vlaanderen van Hellas in 49.53, Piet van Malsem 50.00.3 en Arie Dorpmans 50.04.1. Na 2 wedstrijden is Eef tevens leider in het 3M-klassement. 88-70. Hierdoor werd de ontmoeting van afgelopen zondag in sporthal Beu kendal tegen de kampioen van Den Haag, het Leidse L.U.S.V. van zeer groot belang. Bij verlies kon Papilion het wel vergeten. Er moest dus gewon nen worden. Het werd een zeer spannende wed strijd, waarbij verlies en winst zeer dicht bij elkaar lagen. De Soester heren startten in eider geval geconcen treerd en gaven vooral verdedigend de tegenstander geen ruimte hoewel LUSV enkele malen bijzonder goed raakschoot met een paar fraaie af standsschoten. pe rust ging echter toch in niét drie punten voorsprong voor Papillon 34-31. LUSV kwam echter terug in de tweede helft, en hoe! Na tien minuten spelen keek het Soester team tegen een achterstand aan van negen punten en dat leek in deze ontmoeting waar schijnlijk toch wel iets teveel. Coach Louis Schuyt paste echter op het juiste moment een wissel toe en zienderogen kwam het Soester team terug. De stand kwam weer in evenwicht en de laatste minuut was de spanning te snij den: twee punten voorsprong voor Pa pillon en balbezit. Taak was om de bal in bezit te houden, hetgeen het Soester team uitstekend wist uit te buiten en deze enorm spannende wedstrijd daar door met 70-68 wist te winnen en zo doende weer volop in de race is om pro motie. De stand is momenteel: RZ Shadows 2-2 LUSV 2-2 Papillon 2-2 New Stars 2-2 1 Het laatste speelweekeind valt daarom de beslissing, wanneer de ontmoe tingen worden gespeeld: RZ Shadows- LUSV en Papillon-New Stars. De heren van Papillon spelen aan- 1 staande vrijdagavond deze zeer belangrijke ontmoeting om half negen in de sporthal Steinheim te Doorn. Een grote schare supporters zal het team bijzonder welkom zijn. A.s. zaterdagavond organiseert de nieuwe evenementencommissie van SEC de laatste gezellige avond van het voor SEC zo gunstig verlopen seizoen. De avond is vrij toegankelijk en is be doeld de onderlinge verstandnou- dingen verder te verstevigen. De orga nisatie heeft niets aan het toeval over gelaten en overal voor gezorgd, zodat het in navolging van de geweldige laatste bingo-avond een groot sukses zal worden. Donateurs en leden zijn van harte welkom. In tegenstelling tot eerdere berichten worden de voorronden van het Soester Penaltykampioenschap niet op twee, maar op één avond gespeeld. Dat ge beurt vanavond om 18.00 uur op het ter rein van S.O.Soest aan de Bosstraat. Gezien het aantal aanmeldingen en het feit dat er voor de organisatie nog een extra doel beschikbaar is gekomen leek het de organisatoren beter de voorronden in één keer af te werken. Per poule gaan er nu vier deelnemers over naar de halve finales, die ook "poulsgewijs" wordt afgewerkt. Inmiddels is ook de samenstelling be kend geworden van het "promine ntcn- elftal" dat na de halve en hele finale op maandag 28 mei (die om 19.00 uur beginnen met de schoten van Marcel van Dam op het door Piet Schrijvers verdedigde doel) en de prijsuitreiking door wethouder drs. G. Plomp aan treedt tegen het zgn. "artiesten-elf tal". De prominente Soesters die in het elftal zuilen optreden zijn. Ad Langeoent (KRO-televisie), René Eybersen (NCRV- televisie), Cees van Drongelen (AVRO- televisie), Bob Bremer (Abonnee-TV Nederland), Peter Koelewijn (zanger), Mark Dorrestein Soester penalty kampioen 1983), Herman Kuiphof (ver slaggever), J. Th. Bakker (brand weercommandant) en Willem de Zwij ger (discjockey). Het prominentenelf- tal wordt verder aangevuld met zan ger Nico Haak, vuurvreter Ricardo Aziz en Ferry de Groot (meneer de Groot van de Dikvoormekaar-show). Als scheidsrechter treedt op orkest leider Harry de Groot. Het artiestenelftal is op het moment van schrijven van dit artikel nog niet helemaal rond. Zeker is wel dat de vol gende bekende artiesten zullen mee doen: Jan Rietman (NCRV Lps-Vast), Jan Keizer (BZN), Oscar Harris, Al- bert West, Serge (van het duo Saskia en Serge), John v.d. Ven (producer) en Theo van Veghel (een van de Twee Pinten. Voor rijbewijs A-B-C slaagden de on derstaande dames en heren Voor A: J. W. Burgsteden, M. v. Lubeck, W. H. M. Schunselaar, F. J. C. Sluyter, E. Q. T. J. Spek. VoorB' R. Agterveld, W. Augustinus, A. W. M. v. Breukelen, P. L. M. v. Breukelen, E. Bongers, M. v.d. Brink, E. Boonstra, J. S. Bakker, B. B. Bracht, P. v.d. Broek, B. A. W. Beijer, L. F. Creutz Lechleitner, H. M, Dam, Y. v. Doorn, L. S. v.d. Dijssel, S. R. v. Es sen-Dekker, C. C. M. Feldbrugge, C. Grotjohan, E. M. Gentevoort, R. S. A. de Groot, C. I. M. Geurts, J. C. de Goeij, H. M. Hauptmeijer, A. M. J. Hensums-Damhuis, H. M. V. Hofslot. W. J. de Haas, H. J. M. Hoogstraten, H. Ibsen-Fraaij, J. Insing, G. Iterson, I. C. H. Kaats, G. Kraus, E. v. 't Kloos ter, E. F. Kapp, P. S. Kruyskamp, M. A. de Koning, E. H. M. v. Logten stein, A. Luinenberg, J. H. Morsing, B. A. v.d. Molen, A. N. Noordam, M. J. M. W. Poppelaars, A. L. Post, H. J. Post, M. de Ruiter, R. R. Ras mijn, D. M. B. v. Rossum, E. B. J. Rademaker, C. Ruitenbeek, R. v. Rixoort, J. Schoonenberg, B. M. J. Schaap-Hilhorst, A. S. J. Salm, A. e! Seeger, B. Seldenrijk, F. S. M. v. Sen ten, E. Smid, M. E. Tschur, J. G. Toon- nen-Pinelli, A. C. Verhoeks-Schoema- ker. J. W. M. Verschuuren, E. A. H. de Vries, J. I. P. de Vries, E. C. M. Versteegh, A. E. v.d. Woerd, M. S. v.d. Wiel, J. M. Weldink-v.d. Essenburg, E. R. de Zoete, I. M. Zweers. Voor C: D. Barmentloo, M. Boomker. J. W. Blankenstijn, A. C. L. v. Breuke len, W. Blankenstijn, D. C. v. Essen, G. FÜhren, J. P. FÜhren, E. D. v.d' Deijssel, P. de Graaf, L. A. D. M. Kraak, J. v. Lent, G. Tak, J. G. de Wolf, R. v. Wijk, W. Vleeshouwer. Zij werden opgeleid door Autorijschool M. Los, Van Lenneplaan 47, tel. 16621.

Soester Courant | 1984 | | pagina 15