7. Examen? fet® 189.- 149.- COMBIFOTO-VAKMAN 14?5 O KConica AfrXrorr PETRI Wé Vereniging Artishock wijst plannen van Kingma van de hand Foto-film-video inruilservice bij Van Essen Bezuinigingen voor 3.000.000 gevonden scliocmsikcr Van der Huchtschool neemt afscheid van 'juf' Joke Jans 'Schijnbaar onverzoenlijke met elkaar verzoenen' Soester EHBO uit de problemen Je bent dubbel geslaagd met een camera van WOENSDAG 23 ME11984 'Eigen huis met vrije opgang'noodzakelijk SOESTER COURANT PAGINA 3 hotel heidepark cnmbiFOTO vri foto-film-videoc^ Birkstraat 2 Oude camera heeft nog waarde Aardbeien kwarktaart voS/.10:".. f 8.75 Mededeling in commissie Welzijnsplanning /v v Waarom noemeïT\ we ons zo graag Bang Olufsen Dealer? Omdat niet iedereen* dat kan zijn. Buurtbewoners verontwaardigd over huisuitzetting aan Kamper foeliestraat 'Houten Schuur' gesloten Het bestuur van de Vereniging Arti shock heeft als één van de eerste wel- zljnsinstellingen officieel afwijzend ge reageerd op de plannen van wethouder Frans Kingma om het welzijnswerk in Soest zodanig te herstructureren dat er een gestroomlijnder organisatie ont staat, die tegelijk minder belastend is voor de gemeentelijke financiën. In een uitvoerige brief heeft het bestuur van de vereniging (wel te onderschel den van de stichting met dezelfde naam) het College van Burgemeester en Wethouders laten weten dat het de notitie waarin de plannen zijn neerge legd op een aantal voor Artishock es sentiële punten te onduidelijk vindt en dat een integratie met andere instel lingen vooralsnog wordt afgewezen. De vereniging wil, aldus de brief, "gaarne haar beste krachten blijven geven aan het bevorderen en verster ken van het vrljwllligswerk," maar dan wel op voorwaarde dat zij naar ei gen aard en vorm kan blijven functio neren. Met name ls daarvoor een "eigen huis met vrije opgang" noodza kelijk, bij voorkTeur - zoals te verwach ten was het St. Jozefgebouw aan de Steenhoffstraat. Vaagheid De notitie van de wethouder biedt strikt genomen weinig aangrijpings punten voor een diepgaande reactie, laat het Artishockbestuur weten. "Daarvoor zijn de voornemens beslist onvoldoende uitgewerkt. De ver eniging wordt slechts indirect ge noemd en daarbij wordt alleen in vage termen over de toekomst gesproken." Het bestuur vindt deze vaagheid be zwaarlijk, "omdat dat onvermijdelijk leidt tot verschillende interpretaties en speculaties, en vervolgens tot misver standen omtrent de ware bedoelin gen." De vereniging Artishock ziet niet in hoe zij als "vereniging van vrijwilligers/- leden die kontributie betalen" een bij drage kan leveren aan de terugdrin ging van organisatiekosten en admini stratiekosten. "Die zijn bij ons al mini maal. Over de huisvestingskosten, die het belangrijkste zijn, blijft de notitie in het ongewisse. Slechts op indirecte wijze wordt ons te kennen gegeven dat wij in de toekomst geen gebruik meer kunnen maken van het Artishock-ge- bouw." Bezwaar maakt het bestuur ook tegen het feit dat zij nadere infor matie slechts via de pers of de commis sie welzijnsplanning heeft moeten ont vangen. Toevallig Het grootste bezwaar is echter het feit dat de notitie het verenigingskarakter miskent, aldus het bestuur van Arti shock. "Wij zijn niet een soort toeval lige combinatie van een groep mensen en een aanbod van kulturele activi teiten, toevallig in het Artishock-ge- bouw." De samenhang tussen de ver eniging als vorm van organisatie en de aktiviteiten die de leden samen organi seren is van essentiëel belang. "Wij willen daar zelfs aan toevoegen dat het ei^fene van het Artishock-gebouw, als huis waar dat allemaal gebeurt, daar bij ook nog een-factor is die meetelt." DeS aktiviteiten ontstaan vanuit "de onderlinge ontmoeting als leden van dezelfde vereniging en uit de toewij ding en gelijkgerichtheid tot de 'zaak van de kuituur,' aldus het bestuur, waarbij het een het ander stimuleert, zoals uit de verwevenheid van de ver schillende werkgroepen blijkt (waar over in een bijlage een uitvoerige analyse wordt gegeven Het bestuur wordt niet van zijn stand punt afgebracht door de verschuiving in de beleidsopvattingen van subsidie voor instellingen naar subsidie van ak tiviteiten. "Naar onze mening is het niet een kwestie van óf-óf, maar van én-én. Organisaties vormen de voor waarde voor het tot stand brengen van doelgerichte, samenhangende activi teiten. Het uiteenhalen daarvan be dreigt onze samenhang en dus onze vereniging. Wij nemen aan dat dit uw bedoeling niet is, maar wijzen u er op dat dit helaas wél het effect van uw voornemens kan zijn. Zeker zal dit het geval zijn als onze vereniging dient te worden ingepast In de beheersstruc tuur van De Borg. Bijzonder gebouw Het Artishockgebouw is voor de ver eniging geen willekeurige accommoda tie, maar een eigen plek die door zijn sfeer en inrichting - voor een groot deel door de leden eigenhandig opgebouwd - bijdraagt aan de totstandkoming van de activiteiten. De vereniging is van mening dat het gebouw met zijn bij zondere gevelkarakteristiek om histo rische redenen voor Soest behouden moet blijven. "Vooral architectonisch is het gebouw van bijzondere waarde en bepaalt het als zodanig mede het ge zicht van Soest." Het bestuur wijst erop dat het nog maar vijf jaar geleden voor een half miljoen gulden is opge knapt. Een onafhankelijk onderzoek door de architect Dolf Floors uit Amersfoort heeft verder aangetoond dat het gebouw nog jaren en jaren mee- kan, mits het effectief wordt onderhou den. "Wij zijn daar een groot voorstan der van." Voor De Borg kunnen beter andere be stemmingsmogelijkheden worden ge zocht, ook al omdat het bij een aanpas sing voor Artishock de nodige inves teringen vereist waarvan nog moet worden afgewacht of die wel lonend zullen zijn. Beter zou het kultureel gebruik van het Artishockgebouw geïn tensiveerd kunnen worden met name voor aktiviteiten voor en van minder heden. Ook vestigt het bestuur de aan dacht op het Artishock-terrein, waar wellicht ruimte is voor woningbouw. Cultuurbeleid Tenslotte maakt het bestuur zeer kri tische kanttekeningen bij het cultuur beleid. "Uw voornemen de bezui nigingstaak in de sector cultuur en re creatie te verzwaren heeft ons hard ge troffen, niet in het minst door de over wegingen die u daarbij hebt genoemd. Hoe een cultuurbeleid waar te maken als voorzieningen worden afgebroken? Waarin een economische bestaansba sis te vinden als de overheid daarvoor niet de voorwaarden schept? Het bestuur wijst erop dat de activi teiten van Artishock zo goedkoop zijn omdat de eigen bijdrage van de leden maximaal ls. "Het past niet in onze vi sie een hogere bijdrage te vragen van onze doelgroep. Wij zijn erop uit een cultureel aanbod te verzorgen tegen een prijs die het ook voor minder draagkrachtige groepen in de. samenle ving mogelijk maakt daarvan gebruik temaken." vrijwilligers en de ondersteuning daar van zoveel mogelijk moeten worden bevorderd. Onze vereniging maakt dit waar, doordat vele vrijwilligers belan geloos en zinvol actief zijn. Dat levert geen direct rendement op in de zin van geldelijke winst, maar wel indirect rendement in de zin van vorming en ontplooiing van mensen, bevordering van de creativiteit, versterking van le vens- en gemeenschapszin, vermin dering van de criminaliteit. Naar onze opvatting belangrijke culturele waar den voor een samenleving, zaken die bovendien kleur geven aan Soest als gemeente." Volgens het Artishockbestuur past het werk in een wezenlijk sociaal-cultureel beleid en ook in de huidige politieke prio riteiten. "Uitgangspunt van het rege ringsbeleid is immers dat de inzet van Fonkelnieuwe zalenl Trefcentrum met alle denkbare faciliteiten. Zakelijk óf feestelijk. Móói in hartje van de regio! Bilthoven: 030 - 782477. Agfa Moviechrome 40 Prima partner voor uw smalfilm- camera. En nu nog een stuk voordeliger! Per film Konica Pop inklusief buidel Een handige kleinbeeld camera met ingebouwde flitser en instelmogelijkheid voor ver schillende ASA. Verkrijgbaar in Alstublieft, hét geniale fpto- wonder met maar liefst 9 vol automatische functies. Geen fouten, geen twijfels, want alles wordt voor u gedaan. verschillende kleuren. Nu met Petri PX 5 F Een handige compact met ingebouwde flitser en een uitgekiende lensbeschermtngs- dop. De camera is erin verschil lende kleuren. Te verkrijgen met bijbehorend boek, pen en een T-shirt pet. Geldig t/m 9 juni 1984. Op is op. Prijswijzigingen voorbehouden INRUIL - INKOOP OCCASIONS Vaak blijft hij liggen, die camera die niet meer wordt gebruikt, ergens op zolder of in een diepe kast. De plaatjes die er de laatste keer uitkwamen wa ren niet zo mooi meer, of ze misluk ken te vaak omdat je zoveel aan de camera moest doen. De lol gaat er dan wel af. Eigenlijk zou je graag een an dere kopen, die automatisch al die toestanden voor je instelt. Andersom kan ook: je zou graag méér met een camera willen doen, zelf wat instel len, tele- of groothoeklens erop, en met een goede flitser, om nóg betere plaat jes te kunnen schieten. De oude camera zou best een flinke stap kunnen zijn in de richting van een nieuwe. Laat hem daarom niet op zolder of in de kast liggen, maar vraag eens bij Foto van Essen of hij nog waarde heeft. Niet alleen een camera is geld waard, voor alle duurzame artikelen op het gebied van de foto, film en video kun je terecht bij Foto van Essen. Occasions Moderne en duurdere apparatuur uiteraard meer waard dan oudere mo dellen. De camera, het objectief of de flitser die wordt ingeruild moet heel zijn en werken. In sommige gevallen mag de camera stuk zijn; deze wordt dan wèl ingeruild en gebruikt om on derdelen te gebruiken bij reparaties waar geen nieuwe onderdelen meer voor leverbaar zijn. Verkoop in opdracht Bij verkoop in opdracht bepalen de klant en Foto van Essen samen een redelijke verkoopprijs. Veel geïnteres seerden in foto, film en video appara tuur komen regelmatig kijken of er iets van hun gading bij ligt. Foto van Es sen heeft een ruime keuze In gebruikte camera's, objectieven, flitsers, film camera's e.d. De kans dat apparatuur in opdracht wordt verkocht is daarom erg groot. De prijs kan hoger zijn dan bij direkte inruil. Van de verkoopprijs is een vooraf afgesproken percentage de commissie voor Foto van Essen. Inkoop Inruilen is niet noodzakelijk. Om ver schillende redenen kan men alleen wil len verkopen zonder direkt nieuw te kopen. Mogelijkheden genoeg om met gebruikte apparatuur een stap te doen naar nieuwe, beter pf betere gebruikte artikelen. Ga maar eens kijken of pra ten bij Foto van Essen. Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY A.s. vrijdag en zaterdag: VAN WEEDESTRAAT 76 De bezuinie-infrHRrtlPci in hot baH» j*. De bezuinigingsacties in het kader van de "Aanpak Toekomstig Beleid" (A.T.B.) en enkele financiële meeval lers hebben het gemeentebestuur tot dusver een bedrag opgeleverd van drie miljoen gulden, drlehonderduizend gulden minder dan men van plan was te bezuinigen. Dat betekent dat de keu zemogelijkheid voor de gemeenteraad om nieuwe Investeringen te doen be perkt wordt tot drie ton. Het te bezui- nigen bedrag bedroeg namelijk 2,7 mil joen. De heer Zeegers deelde vorige week in een openbare vergadering van de com missie Welzijnsplanning, waarvan hij 3 jaar garantie K Alleen Schoemaker Is erkend B&O-dealer in Soest. Kom en bekijk het bedieningscomfort en de vormgeving die deze Deense fabrikant over de hele wereld zo'n grote naam hebben bezorgd. Bang Olufsen Dealer voor Soest: Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 voorzitter is, dit bedrag mee. Hij maakte zelf deel uit van een werkgroep die in de afgelopen maanden op zoek moest naar een bedrag van ruim vier ton in de welzijnssector. De helft van dit bedrag wordt bezuinigd door een herordening van welzijnsinstellingen. "Behalve bij de organisaties die deze herordening treft, grijpen de bezuini gingsmaatregelen niet in in de exploita tie-opzet van de door de gemeente ge subsidieerde Instellingen", aldus de heer Zeegers, die zijn uitspraken deed bij wijze van mededelingen, omdat Burgemeester en Wethouders nog geen stukken over de A.T.B. naar buiten heeft gebracht. Op 29 mei zal het College van B. en W. de eindrapportage definitief vaststel len, na overleg met het georganiseerd overleg en de medezeggenschapsra den, pas dan gaan de voorstellen naar de verschillende raadscommissies om advies. De Commissie Welzijnsplan ning vergadert hierover op 12 juni a.s. Jeugdzorg Unaniem reageerde de commissie af wijzend op de brief van 2 mei van de Stichting Jeugdzorg Soest, over het sys teem van prioriteitstelling en scorebe rekening van welzijnsinstellingen. Op de prioriteitenlijst komen Vangrail, Praatpaal en Kruispunt op de 17e, 18e en 19e plaats. Op de definitieve lijst kregen zij de volgorde 19, 28 en 29. De oorzaak daarvan is dat op de definitieve lijst de tien hoogst gekwalificeerde or ganisaties genummerd zijn van 1 tot en met 10 en op de voorlopige ranglijst deze 10 instellingen nog geen rangnum mer hadden gekregen. Er is dus niets aan de hand. Maar de heer Zeegers was zo boos over dit "misverstand" dat hij weigerde de Stichting Jeugd zorg te antwoorden. "Wat u doet als commissie moet u weten, maar als voorzitter onderteken ik de antwoord brief niet. Op dit niveau discussieer ik niet. Ik wil er met u wel over praten, maar niet met de Stichting Jeugd zorg." De commissie was het geheel eens met deze reactie. Crossterrein "Die jongens gaan nu zomaar ergens in een andere gemeente crossen en dan worden ze onderweg gepakt. Of cros sen in gebieden waar ze dat niet mo gen," aldus de heer Koelink die vorige week in de commissie Welzijnsplan ning aandacht vroeg voor ongeorgani seerde bromfietsers, die met hun ge- moteriseerde tweewielers graag willen hardrijden. Tot voor kort kon dat op de Leusderhei (gemeente Amersfoort), maar de Raad van State heeft daar een stokje voor gestoken na klachten van de omwonenden. In een brief aan de commissie Wel zijnsplanning schrijft het College van B. en W. dat men een afwachtende hou ding wil aannemen totdat het duidelijk is wat de motleven van de Raad van State zijn. Deze houding werd zeer ge kritiseerd door de commissie Welzijns planning, die haar bezorgdheid uit sprak over de ontstane situatie. Alle commissieleden vonden dat het college moet zoeken naar een andere oplos sing. "De gemeente heeft ook in deze zaak een verantwoordelijkheid tegen over haar eigen burgers. Voorzitter Zeegers beloofde wethouder Kingma (Welzijn) hierover te bena deren en de heer Koelink zal contact opnemen met wethouder Plomp van sport en ruimtelijke ordening. De heer Banki vindt, dat Soest nu maar eens een crossterrein in één van haar bestemmingsplannen moet opnemen, teneinde tegemoet te komen aan de wensen van zoveel Soester crossers. Inbraak Ludgerusschool Bij een inbraak in de Ludgerusschool aan de Vosseveldlaan zijn vorige week een aantal schoonmaakartikelen weg genomen. De daders namen ook een geldbedrag van ongeveer 400 gulden mee uit de spreekkamer van de direc teur. Men was het gebouw binnenge drongen door het verwijderen van de ruiten uit een deur aan de zijkant. Inbraak Van Beuningenlaan Bij een inbraak die enige tijd geleden plaatsvond in een woning aan de Van Beuningenlaan hebben de onbekende daders voor een bedrag van ca. 20.000 gulden aan sieraden buitgemaakt. Zij kwamen de woning binnen door het vernielen van een keukenraam en door zochten alle kamers. De inbraak was al eerder gemeld door een van de bu ren, maar omdat de bewoners met vakantie waren kon pas vorige week worden vastgesteld wat de buit was. Onder invloed gereden De politie hield vorige week op de Noorderweg een 54-jarige automobilist uit Soest aan, die opviel door zijn rijge drag. Hij onderging zowel de blaas- als de bloedproef en kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. Op donderdag 24 mei a.s. vindt in de grote hal van de Van der Huchtschool in Overhees het afscheid plaats van 'juf Joke Jans, die de school waaraan zij volgend jaar tien jaar verbonden zou zijn geweest gaat verlaten Me- vrouw Jans begon in augustus 1975 met 9 kleuters in de kleuterschool aan de Paulus Potterlaan, die na enige omzwervingen, samen met de scholen van andere 'zuilen,* werd gevestigd in het gebouw aan de Willaertstraat. In die periode legde zij de basis voor haar uitstekende reputatie als een zeer populaire en hardwerkende juf, die ondanks haar matige gezondheid alles voor 'haar' kinderen overhad. In 1976 werd aan de kleuterschool een halve L.O.klas toegevoegd en in 1977 verhuisde de kleuterschool met de inmiddels tot drie klassen uitgegroeide lagere school naar de noodbehuizing in Over hees, aan de Di Lassostraat. Samen met het hoofd van de lagere school, de heer P. J. Moerkerke, heeft zij zeer intensief gewerkt aan de vormgeving en realisering van de huidige school, In welk gebouw zij echter zelf niet heeft kunnen werken, als gevolg van het auto-ongeluk waarbij zij in mei 1982 betrokken raakte en waarbij zij met haar gezin (vier kinderen) in het ziekenhuis belandde. Ondanks de vele tegenslagen staat mevrouw Jans bekend als iemand die er door haar grote levensmoed telkens weer in slaagde de problemen te over winnen en die voor buitenstaanders soms "onmogelijke" prestaties le verde. Met haar verliest de Van der Huchtschool een bewonderenswaar dige collega en een geliefde leerkracht. Het afscheid vindt plaats van 16.30 tot 17.30, nadat oud-leerlingen van me vrouw Jans in de grote hal voor de leerlingen een musical hebben opge voerd, die om 14.30 begint. Foto: Goos van der Wilt Burgemeester Scholten antwoordt Vredesplatform "Het gaat erom het schijbaar onver zoenlijke met elkaar te Verzoenen. Ik zou u willen vragen niet al uw energie te richten op het willen overtuigen van de ander van uw gelijk, maar op het zoeken naar een gezamenlijk aan vaardbaar standpunt. Ik hoop van harte dat u, als tegenstanders van de plaatsing, en hen, die daarvan voor standers zijn, daar naar willen stre ven." Burgemeester P. Scholten heeft met deze woorden schriftelijk gereageerd op de brief die het Vredesplatform Soest hem op 7 mei J.I., tijdens de "om singeling" van het gemeentehuis aan de Steenhoffstraat heeft aangeboden. De omsingeling was een onderdeel van de plaatselijke aktiviteiten in de Aktie- week tegen de plaatsing van de kruis raketten. In het antwoord verwijst de burge meester vooral naar de toespraak die hij op 4 mei in Soesterberg hield, ter gelegenheid van de onthulling van het Vrijheidsmonument door Prins Bern- hard. Ook daar riep hij voor- en tegen standers van de kernbewapening op met elkaar in gesprek te gaan. "Het behoud van de vrijheid dient naar mijn mening in de discussie centraal te staan," aldus de heer Schol ten, "juist om te trachten de standpunten van voor- en tegenstanders meer naar el kaar toe te buigen. Daarnaast is toch de verzekering van veiligheid voor alle burgers essentieel. Wie meer vrijheid wil, bevordere eenheid,' aldus de bur gemeester. Bij de aanbieding van de brief hadden de woordvoersters van het Vredesplat form ook gesproken over het feit dat hun verzet tegen de kernbewapening een gewetenskwestie is. "Maar ook de voorstanders hebben een geweten dat hun standpunt bepaalt," aldus de heer Scholten, die verder laat weten dat hij aan de intentie die aan de brief van het Vredesplatform ten grondslag ligt het beste meent te voldoen door zijn ant woord publiek te maken en voor de le den van de gemeenteraad ter inzage te leggen. Gas- en c.a.i.bedrijf 24 mei gesloten Het gas- en c.a.i.bedrijf is donderdag 24 mei de gehele dag voor het publiek gesloten vanwege de jaarlijkse bedrijfs- excursie. Leden kiezen op 29 mei nieuw bestuur De Soester EHBO zit weer op het rechte spoor. De bestuursproblemen die zich een aantal weken geleden vrij plotse ling manifesteerden tijdens een nogal emotioneel verlopen ledenvergadering - waarbij tenslotte het gehele bestuur zijn zetels ter beschikking stelde - lij ken nagenoeg te zijn opgelost na het werk van een "commissie van goede diensten", bestaande uit de leden me vrouw A. S. Holleman-Sratmen en de heer R. Vredeveld. Op dinsdag 29 mei a.s. komen de leden opnieuw bij elkaar in een buitengewone algemene leden vergadering, waarbij zij een nieuw be stuur kunnen kiezen. Na de jaarvergadering van begin april heeft de commissie van goede diensten een aantal gesprekken gevoerd met diverse leden, die zij bereid hebben ge vonden een bestuursfunctie op zich te nemen. Op twee leden na Is het oude .bestuur opnieuw kandidaat. Alleen oud-voorzitter doktrer J. H. H. Overbeek - die zijn aftreden destijds al definitief had aangekondigd - en vice- voorzitter mevrouw J. C. Verkade zul len niet in het nieuwe bestuur terugke ren. Herkiesbaar zijn de bestuursleden me vrouw A. C. Jorna-van Waes, mevrouw M. Wiemans-Hendriks en de heren W. P. Rijkers, A. T. Slotboom, en D. van der Wijden. Hun kandidatuur wordt aangevuld met die van de heer R. Vredeveld, lid van de commissie van goede diensten en meer dan 25 jaar ac tief EHBO-er, en die van de heer H. E. J. Smit, erelid en oud-voorzitter van de afdeling Soest,-die bereid is gevonden het voorzitterschap opnieuw op zich te nemen. Over de oorzaken van de conflicten is altijd het diepste stilzwijgen bewaard, vooral omdat de problemen eerder van persoonlijke dan van beleidsmatige aard waren. Tijdens de vergadering van 29 mei a.s., die om 20.00 uur begint In het EHBO-gebouw aan de Parallel weg. zal mevrouw Holleman een toe lichting geven op de laatste ontwikke lingen. Diefstal uit auto Uit de auto van een inwoner van Soest zijn in het afgelopen weekeinde twee cassettedecks gestolen. De wagen stond geparkeerd aan de Weegbree straat. De daders braken een van de raampjes open om bij hun bult te ko men. Sinds 1 mei j.1. is de voormalige één- klassige noodschool aan de Weeg breestraat, die fungeerde als buurthuis voor het Soesterveen, gesloten en zijn alle activiteiten in deze 'Houten Schuur' opgeschort. Het bestuur zag het niet meer zitten. In de commissie Welzijnsplanning verbaasde men zich vorige week over deze afloop. Verteld werd dat het bestuur de sleutel van het gebouw heeft ingeleverd bij het college van B. en W., omdat een horeca-ver- gunning geweigerd is. In het ge bouwtje, dat gerund werd door het buurtcomité Soesterveen, werd regel matig vergaderd. Er werden ook cur sussen georganiseerd en bijeenkom sten gehouden in de ontspanningssfeer. Omdat er pils geschonken werd zonder vergunning greep de politie in. 'De Houten Schuur kan voor allerlei activi teiten worden gebruikt als alleen het licht, het gas en het water worden be taald,' aldus één van de welzijns-amb- tenaren. De afdeling Welzijn beraadt zich thans op de situatie en hoopt spoedig een nieuwe bestemming te vinden voor het leegstaande gebouw. Overigens blijkt ook dat er aan het gebouwtje de nodige reparaties moeten worden verricht. Met name het dak is aan herstel toe. De wijze waarop vorige week dinsdag een gezin uit Soest uit de huurwoning aan de Kamperfoeliestraat is gezet heeft geleid tot grote verontwaardiging bij een aantal omwonenden. Met name het feit dat er door de kruiers, die de deurwaarder bij de ontruiming van de flat assisteerden, met de huisraad van de familie bepaald niet zachtzinnig werd omgesprongen, zodat het meubi lair volgens mededelingen nogal wat schade opliep, was voor een aantal buurtbewoners aanleiding om hun gemoed te luchten. "Het is toch een schande dat dat zo toegaat. Alsof het feit dat je je huis uitmoet op zichzelf al niet genoeg Is!Een ander: "Dit slaat werkelijk alles. En dat in een land dat stikt van de hulpverleners! De huisraad van de familie zou op ui terst nonchalante wijze uit de op de eerste verdieping gelegen woning zijn verwijderd, terwijl men zich tegenover de bewoners ook een aantal minder ge paste opmerkingen zou hebben veroor loofd. De ontruiming vond vorige week plaats op last van de Woningbouwvereniging Soest, als gevolg van de te ver opgelo pen huurachterstand. Na de ontrui ming heerste er op de hoek bij het flat gebouw dan ook een complete ravage. Sommige omwonenden wisten te mel den dat een aantal meubels zonder pardon rechtstreeks van de eerste ver dieping af over het balkon op straat was gegooid. Om commentaar gevraagd wijst direc teur G. Snelder van de Woningbouw vereniging Soest erop dat de uitvoering van een ontruiming weliswaar in op dracht van de woningbouwvereniging, maar onder verantwoordelijkheid van de deurwaarder plaatsvindt. "Die roept daarvoor de medewerking in van de kruiers." Wel zal hij over de kwestie kontakt opnemen met de deurwaarder, om eventueel herhaling te voorkomen. Overigens wijst hij erop dat bij een ont ruiming ook altijd één of meer mede werkers van de woningbouwvereniging aanwezig zijn. Volgens hun informatie is er bij de ontruiming aan de Kamper foeliestraat geen sprake geweest van een manier van optreden die buitenge woon ruw was. Een beeld van de ravage aan de Kamperfoeliestraal. De heer Snelder onderstreept verder dat er tot dusver bij uitzettingen, die zich in Soest toch ook met enige regel maat voordoen (al is er geen sprake van een toeneming) nooit eerder zulke zware klachten zijn geuit. "Dit is de eerste keer dat wij daarmee worden geconfronteerd." Het gas- en c.a.i.bedrijf in april De gasinkoop in de maand april be droeg 5.329.970 m3. In april 1983 was dat 5.304.851 m3 en in april 1982 5.329.970 m3. Tot en met april is 33.727.749 m3 gas ingekocht. Vorig jaar was dat 31.487.141 m3 en in 1982 33.565.386 m3. Het aantal gasverbruikers steeg ver geleken met de maand maart van 14.399 naar 14.433. Het aantal c.a.i. abonnementen steeg in dezelfde periode van 11.408 naar 11.420. WINKELKRING VAN WEEDESTR. 85

Soester Courant | 1984 | | pagina 3