IHi Drank- en spijslokaal 'Lambiek' mikt op Soester 30-ers \V Pub 50 jaar geleden in Soest Zonwering Soesterveen in bloei? "V ZOMERMODE AAN DE ZUIDSINGEL Els van Lith 121/* jaar bij Slijterij Van der Linden 99.50 Basisscholen aan de slag tijdens Algemene Vaar- digheidsdag WOENSDAG 23 ME11984 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE vraagt; uw aandacht voor: Verleende bouwvergunningen ll „rtS J -a a er: Daiha,sul In plaats van bistro 'De Dissel' Zelfs de gewone man eet brood van BAKKER BRAM [aard lobby Opnieuw ont vangen BUMPER gebleekte denim overalls vrijeti jdskleding 25 Mei 1934 des Zaterdags na 1 uur GESLOTEN zijn 1 (Niet gebonden besluiten Verlening d.d. 10 april 1984 het bouwen van een dubbel woonhuis op een perceel gelegen aan het Kerkpad Z.Z. (kad. bekend, gem. Soest, sectie A, nr. 3549 ged. Verlening d.d. 24 april 1984 bouwen van een woonhuis op een perceel gelegen aan de Turfstreek (kad. bekend gem. Soest, sectie G, nr. 7465). Verlening d.d. 15 mei 1984 plaatsen van een garage/berging op het perceel Beatrixlaan 4 verbouwen en uitbreiden van een woon-winkelhuis op het perceel Van Weedestraat 55 en 57. VtuMfcng d.d. 22 mei 1984 uitbreiden van een woonhuis op de percelen Kruisweg 2 en 4. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks .in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. STEENHOFFSTRAAT 9a, ^^^^^<erkstraat 109 Soest Van links naar rechts de bestuursleden: J. v.d. Zouwen, A. Moerman, W. v.d. Hoed, M. de Groot, T. Holtman, W. Koppen. Verder G. Snelder (Woningbouiv- vereniging Soest) en de sponsors E. Bloemen (Darthuizen) en Jaap Ruiter (Be lasting Adviesbureau Soest). Het bestuur van de "Bewonersvereni ging het Soesterveen" organiseert dit jaar weer een bloembakkenwedstrijd. Door middel van deze wedstrijd hoopt de Vereniging de buurt wat op te fleu ren en wil zij aantonen dat zij als vereniging nog steeds bestaat en functio neert. Volgens het bestuur gaat het gerucht rond dat de vereniging tegelijkertijd met de Wijkvereniging De Weegbree is opgeheven, maar dit gerucht is on juist. De bewoners van het Soesterveen kunnen nog steeds met al hun proble men bij de vereniging terecht; zij fungeert als spreekbuis voor de be woners en behartigt haar belangen naar de gemeentelijke instanties toe. De bewonersvereniging organiseert diverse aktiviteiten, zoals kaart- en bingo-avonden, sjoelwedstrijden en een cursus bloemschikken. Toch is het bestuur enigszins teleurgesteld over het ledenbestand, slechts 70 leden op een totaal van 902 flats. Tot grote spijt van de leden heeft de vereniging thans geen eigen buurthuis meer ter beschikking. De Houten Schuur aan de Weegbreestraat, die tot dus verre dienst deed, moesten zij helaas verlaten vanwege noodzakelijke, maar te kostbare reparaties aan het pand, die de vereniging nooit zelf had kun nen opbrengen. Het betreffende pand staat nu leeg en verkeert volgens het bestuur onnodig in een verkrottings- fase. Er wordt door de vereniging hard gezocht naar vervangende ruim te; tot zolang zijn de leden bij even tuele feestavonden aangewezen op het afhuren van alternatieve ruimte, wat uiteraard aanzienlijk duurder is. De initiatiefnemers hopen dat deze bloekmbakkenwedstrijd een succes wordt, zodat men het evenement jaar lijks kan herhalen. Er worden aan de bloembakken geen bijzondere eisen gesteld; alles wat groeit en bloeit is welkom en zal door de jury beoordeeld worden. Wel hoopt zij op excentrieke bakken of balkontuintjes. De jury be staat uit vertegenwoordigers van 't Vaarderhoogt en van Groei en Bloei, en een bestuurslid van de bewoners commissie. De juryleden zullen twee keer per soonlijk komen controleren, nl. in juli en september, en tenslotte zal de prijs uitreiking in oktober in Darthuizen plaatsvinden. Aan de wedstrijd zijn aantrekkelijke prijzen verbonden: buiten de drie bekers en de wissel beker, die door de Woningbouwver eniging Soest beschikbaar is gesteld, zijn er nog diners voor twee en diverse plantenbonnen te winnen. Ook aan de kinderen is gedacht. Voor hen is er een ballonnenwedstrijd waar bij leuke prijzen zijn te winnen. Tot half juni is het nog mogelijk in te schrijven voor de wedstrijd bij de heer W. M. van de Hoed (23194). Voor verdere informatie omtrent het doen en laten van de Bewonersvereniging het Soesterveen kan men terecht bij J. van der Zouwen, Varenstraat 312, tel. 21485. Irene Goudriaan Foto: Goos van der Wilt 'De Dissel' bestaat niet meer. De be-~ kende bistro aan de Burgemeester Grothestraat 18 van Dik en Marian van Wijngaarden heeft zijn plaats moeten laten aan een geheel nieuw opgezet drank- en spijslokaal 'Lambiek', waar mee de Van Wljngaardens, afkomstig uit één van de gezelligste steden van Nederland (Nijmegen) willen pro beren een groter deel van het Soester publiek binnen de poorten te krijgen. 'Het moet leuk blijven,' vertelt Marian van Wijngaarden. 'We werken hier nu zo'n drieënhalf jaar, en het is altijd on ze hobby geweest, maar de laatste tijd werd alles zo vreselijk duur. En de mensen willen best eens lekker uit gaan, maar als het zoveel geld kost be denken ze zich nog wel eens, zeker in deze tijd, waarin veel mensen toch heel wat minder 'stuk hebben te slaan' dan vroeger." Tot dusver hebben Dik en Marian niet te klagen gehad over de belangstelling, maar zij willen graag op tijd de bakens verzetten. 'De Dissel had van oudsher de naam van een beetje duur en 'kak kerig' te zijn,' aldus Marian, 'en we willen het publiek in Soest en daarbui ten laten zien dat het hier niet alleen heel gezellig kan zijn, maar dat het ook niet zoveel geld hoeft te kosten. De voormalige bistro is in de afgelopen dagen het toneel geweest van allerlei verbouwingsactiviteiten, die ertoe heb ben geleid dat het interieur een complete verandering heeft onder gaan. Binnen wordt de aandacht direct getrokken door een grote bar, waar de bezoekers zich kunnen laven aan alles wat 'Lambiek' maar onder de kurk heeft. Daarnaast blijft er ruimte over voor een aantal tafels, waar de mensen ook een hapje kunnen eten: een Pep- persteak of een T-bonesteak, een tong, een varkenshaasje en een entrecöte, uiensoep, maar ook kikkerbilletjes, es- cargots, etc. Aan de bar worden ui teraard ook allerlei heerlijke hapjes verstreks, zoals saté, pizza, swarma en een toost je champignons. Dertig-plussers 'Wat wij willen is het bar-gebeuren voor de dertig-plussers hier in Soest en om geving stimuleren,' aldus Marian. 'Dat SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227. telefoon 14152 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 21297 Snelheidscontrole De politie hield vorige week woensdag een snelheidscontrole met behulp van de radarapparatuur, zowel op de Amers- foortsestraat als op de Middelwijk straat, waar resp. 480 en 220 auto's passeerden. In totaal werden er 22 be keuringen uitgedeeld wegens te hard rijden. Snelheidscontrole De politie voerde vorige week op de Birkstraat en voor de tweede maal op de Middelwijkstraat een snelheids controle uit met behulp van de radar apparatuur. In totaal werden er van de 250 passerende automobilisten er 14 bekeurd wegens te hard rijden. De top lag op 83 km. per uur. Automobilist onder invloed Op de Birkstraat hield de politie begin deze week een 34-jarige automobilist uit Amersfoort aan, die opviel door zijn rijgedrag. De man onderging de blaas- proeven, evenals de bloedproef. Hij kreeg een rijverbod en een proces-ver baal. Fietser bij aanrijding gewond Bij een aanrijding op de hoek van de Birkstraat en de Eikenlaan raakte vo rige week een 31-jarige inwoonster van Hilversum zodanig aan haar voet ge wond dat zij per ambulance naar Zon negloren moest worden overgebracht. Het ongeluk ontstond doordat zij, toen zij over het fietspad langs de Birk straat reed, geen voorrang kreeg van een vrachtauto, bestuurd door een 33-- jarige chauffeur uit Nieuwkoop, die rechtsaf de Eikenlaan wilde inrijden. De fiets van de Hilversumse werd onder de achterwielen van de oplegger vernield. Onder invloed gereden In het afgelopen weekeinde hield de politie twee autobestuurders aan, die door hun rijgedrag de aandacht trok ken. In het eerste geval betrof het een 47-jarige Soester, die over de Dalweg reed. De tweede was een inwoner van Hoevelaken, die op de Steenhoffstraat werd gesnapt. Beiden ondergingen de blaas- en bloedproeven en kregen een rijverbod en een proces-verbaal. Bij modehuis Aspens vindt u een uitgebreide mode-kollektie speciaal voor de vrouw die moeilijk kan slagen in de normale konfektiematen. U merkt het vanzelf. Modehuis Aspens is precies de zaak die u zoekt voor flatteuze damesmode in de maten 38-58. U bent van harte welkom. Zuidsingel 7 (bij Varkensmarkt) Amersfoort Tel. 033-630452 MODEHUIS VOOR GROTE EN SPECIALE MATEN betekent dat we de mensen hier een beetje willen verwennen, met dezelfde kwaliteit als vroeger, maar wel tegen heel wat lagere prijzen. Dat de prijzen inderdaad nogal specta culair omlaag zijn gegaan bewijst ze met de volgende voorbeelden. 'Betaalde je vroeger voor een tournedos zo'n 32 gul den, nu vragen we daar 25 gulden voor.' Een ander voorbeeld: de prijs van een entrecöte gaat van 27,50 naar 15 gulden. Niet alleen de bar zelf - die wordt sfeer vol ingericht met bruine ronde tafels en een houten vloer - maar ook de rest van de inrichting van "Lambiek" no digt uit voor een bezoek. 'Dat is het be langrijkste voor ons. Het gaat tenslotte om een stukje menselijk kontakt. Aan de bar heb je dat veel meer. Dan maak je eens een praatje met elkaar. Als de mensen alleen maar komen eten heb ben ze meestal wel genoeg aan zich zelf. We hopen dat het goed gaat lopen. Aan ons zal het in elk geval niet liggen wij doen ons best.' 'Eten hoeft niet, maar mag wel,' is voortaan het parool in 'Lambiek'. 'We willen er eigenlijk een gezellig eetcafé van maken, met het vertrouwde karak ter van een buurtcafé, waar je ook zo maar eens kunt binnenvallen. Speelkamer Eén van de opvallendste bijzonderhe den die al kenmerkend waren voor De Dissel blijft ook voor 'Lambiek' ge handhaafd. Dat is de speciaal voor de kinderen ingerichte speelkamer, te be reiken via twee trapjes, die volledig wordt ingericht met een schoolbord, speelgoed en krukjes. Daardoor kun nen de kinderen zichzelf bezighouden en vermaken terwijl vader en moeder gezellig aan de bar zitten te borrelen; zonder dat ze zich over de kinderen zor gen hoeven te maken. Er komt ook een volledig ingerichte poppenkast te staan. Verder is er voor de kinderen van alles te krijgen-óm dé honger te stillen. Marian van Wijngaarden: "Ze kunnen bestellen wat ze willen, en het daar opeten of bij vader en moeder. Een kroket je, een worstje, een schnit- zeltje of een spiesje - we hebben het al lemaal. Eventueel staan er ook panne koeken op het menu Het achterste gedeelte van de zaak be vat twee onder elkaar gelegen ruimtes, Marian en Dik van Wijngaarden achter de tap van 'Lambiek. waarvan het bovenste een verlengstuk vormt van de bar, en het onderste wordt ingericht als een apart hoekje, waar bezoekers die met elkaar een ge sprek willen voeren min of meer apart van de andere gasten kunnen zitten. 'We denken bijvoorbeeld aan zaken mensen die iets met elkaar te bespre ken hebben,' aldus Marian. 'Een beetje afgezonderd, gemakkelijke rieten clubswaar men rustig kan zitten Het bovenste gedeelte - men zou het bij na een balkon kunnen noemen - is ook een ideale plaats voor het verzorgen van eventuele levende muziek. 'Maar dat zijn nog toekomstplannen,' vertelt Marian. Voorlopig beperkt 'Lambiek' zich tot muziek die op mechanische wijze ten gehoren wordt gebracht, een beetje afgestemd op het dertig-plus-pu- bliek dat verwacht wordt: 'Dus veel gouwe ouwe.' Happy hour In de nieuwe opzet van 'Lambiek' past ook het zgn. 'Happy hour' dat elke zon dag tussen 16.00 - 17.00 uur wordt ge houden. Voor de gasten is een bezoek aan 'Lambiek' dan extra de moeite waard, omdat dan het motto 'twee-ha- len-één-betalen' van toepassing is. Wie bijvoorbeeld voor een gezelschap 6 pilsjes bestelt kan er 12 verwachten, al moet er wel contant worden afgere kend, zoals Marian zich haast te vertel len. 'Lambiek' zal op alle dagen behalve maandag de deur openzetten voor het publiek. Dat gebeurt vanaf 12.00 's middags ('dan hebben we ook koffie met gebak,' aldus Marian) tot 01.00 uur 's nachts, op vrijdag en zaterdag zelfs tot 02.00 uur. Zondags opent 'Lambiek' pas om 16.00 uur. De grootse veranderingen aan de Bur gemeester Grothestraat 16 worden ge vierd met een min of meer officiële openingsreceptie op donderdag 24 mei (morgen) tussen 17.00 en 21.00 uur. Dan is iedereen van harte welkom om de sfeer in 'Lambiek' even te komen proeven. 'De mensen kunnen op een ge zellige manier poolshoogte komen nemen en een neutje komen drinken,' aldus Marian. V.l.n.r. Corrie van Schalkwijk, Els van Lith en Ben v.d. Linden jr. j Foto: Goos van der Wilt "Ze is de oogappel van de hele familie, maar niet iemand die zelf gauw op de voorgrond zal treden. Toch is ze in al die jaren een onmisbare steun voor ons geweest, zowel in de winkel als in de huishouding." Met deze woorden onderstreept Ben van der Linden Jr. van de bekende Soester slijterij aan de Burgemeester Grothestraat 6 de belangrijke plaats die Els van Lith-Roest nu al twaalf en een half jaar inneemt. Dat jubileum is onlangs in kleine kring gevierd. "Op gepaste wijze," aldus Ben van der Linden. Omdat daarvan "naar buiten" toen weinig te merken is geweest en Els vooral een bekende verschijning is geworden voor de tal rijke inwoners van Soest die zich bij de slijterij voorzien van allerlei geest rijk vocht, leek het een uitstekend idee om Els alsnog in de Soester Courant in het zonnetje te zetten. De familie Van der Linden steekt haar lof over Els van Lith dan ook niet onder stoelen of banken. "Ze is destijds zo van de schoolbanken bij ons gekomen, aldus mevrouw Corrie van Schalkwijk-Van der Linden. "Ze heeft onze kinderen in de luiers geholpen en is later ook in de winkel van on schatbare betekenis geworden." Vriendelijk en adrem, zo typeert Ben van der Linden Jr. zijn rechterhand in de winkel. "Ze heeft een groot gevoel voor het omgaan met klanten." Samen met Corrie van Schalkwijk maakt zij ook de tientallen uiterst gevarieerde geschenkverpakkingen die in de winkel te koop zijn. Overhees Gratis opmeten montag Koninginnelaan 48 Soest 02155-12245 V. Weedestr.59 tel.12424 Soest Meer dan 600 scholieren van het basis onderwijs uit Soest en Soesterberg heb ben vorige week dinsdag deelgenomen aan de jaarlijkse Algemene Vaardig heidsdag op de velden van S.O.Soest aan de Bosstraat, georganiseerd door de Soester Schoolsportcommissie. Het programma telde als vanouds weer acht onderdelen, zoals 60 meter hardlo pen, hindernisbaan, "grote bal," esta fette, touwtrekken, hoogspringen, vér- springen en een duurloop. Alle leer lingen kregen na afloop een diploma uitgereikt, waarop het aantal be haalde punten in de vorm van een soort thermometer was af te lezen. De meeste activiteiten werden indivi dueel uitgevoerd, behalve het touw trekken en de estafette. Winnaars van het touwtrekken waren De Savornin Lohmanschool, gevolgd door de Katho lieke Basisschool Soestdijk1, terwijl de Ludgerusschool op de derde plaats ein digde. Bij de estafette eindigde de Minister de Visserschool op de eerste plaats bij de meisjes. Hier werd De Savornin Loh manschool tweede en de Openbare Ba sisschool Overhees derde. Bij de jongens legde de Schakel beslag op de eerste plaats, gevolgd door resp. De Postiljon en de Wethouder de Haan- school. De duurloop (het in 15 minuten afleg gen van een zo groot mogelijke af stand) werd bij de meisjes gewonnen door Hari Muljokarno van De Bron. De tweede en de derde plaats waren voor twee leerlingen van de Minister de Vis serschool: Kea Verhoef en Myrée Ra demaker. Bij de jongens won Erol II- bay van De Schakel de eerste plaats, gevolgd door Hammadi Moussaui van De Regentuuter en Vincent Verhoeven van de Postiljon. VEREENIGING VOOR PREVENTIEVE TANDVERZORGJLNG „PRETANZOR" Deze vereeniging hield vorige week Woensdagavond een samenkomst in de kleine zaal van .Religie en Kunst", waarbij als spreker optrad Dr. Baanders te Amsterdam, wegens verhindering van Prof. Heeringa. De voorzitter opende de bijeenkomst met een woord van welkom en gaf het woord aan den spreker, welke als onderwerp behandelde.' ,,Alge- meene tandverzorging.Door middel van lantaarnplaatjes liet spr. enkele voorbeelden zien en toonde er mede aan, dat zoowel ouderen als jongeren hun gebit verwaarloozen. Deze spreker wees er op, dat er voor dat werk meer propaganda moet worden gemaakt. In de pauze werd een kleine verloting met als hoofdprijs een mooie aquarel van den heer Keus en nog enkele mooie prijzen. De verloting stond onder leiding van den heer Inspecteur van Politie. Aan het slot sprak dewoor- zitter een woord van dank tot de commissieleden Mevrouw Venema en Keus en tot den spreker, waarna de bijeenkomst werd gesloten. LIT DEN SOESTER RAAD Woensdagmiddag vergaderde de Raad onzer gemeente onder leiding van Wethouder Van Klooster. Alle leden waren aanwezig. De heer VAN KLOOSTER deelt mede, dat van den Burgemeester en mededeeling is ingekomen, dat hij wegens ongesteldheid verhinderd is deze vergadering bij te wonen. Voor de agenda in behandeling komt verzoekt de Voorzitter den heeren Van Duren, De Bruijn en Grootewal de geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid, de heer Mulder, te wil len nazien. Als genoemde heeren tot toelating adviseeren wordt hier toe besloten. De agenda komt hierna in behandeling. De VOORZITTER doet hierna mededeeling, dat nog een verzoek is in gekomen van de Kon. Ned. Athletiek-Unie (K.N.A.U.) tol het houden van een lunapark, ten voordeele van het trainingsfonds voor uitzen ding van athleten naar de Olympiade. Voor meerdere politiehulp, even- tueele reparatie en terreinhuur is hedenmorgen 600,- gestort. De heer DE BRUIJN wil dit verzoek niet toestaan. Spr. is er als A. R. tegen, maar bovendien is het thans geen tijd voor dergelijke experi menten. Het spijt spr. dat de Burgemeester toestemming heeft ver leend, doch wil persoonlijk niet meewerken om de plaatselijke midden standers een strop te bezorgen. De heer GROOTEWAL zegt niet tegen kermis in het algemeen te zijn, doch wel tegen dezen opzet, omdat hier de K.N.A.U. slechts bijzaak en het belang der ondernemers hoofdzaak is. Deze zaak is scheef voor gesteld. Aan A.D.O. is verzocht het een of ander te organiseren. Geheel los van alles organiseert A.D.O. thans een loop door Soest, welke ook doorgaat zonder de kermis. Spr. is tegen dit verzoek. De heer ENDENDIJK heeft vernomen, dat de Burgemeester misleid is. Het spijt spr., dat de Burgemeester niet aanwezig is. Of de Burge meester stelt de zaak zoo voor, of de K.N.A.U. is een minderwaardig lichaam. Wanneer het laatste blijkt, wilt spr. de andere gemeenten waarschuwen. Spr. is ook om principiëele redenen tegen de kermis. Toen Soesterberg een lunapark vroeg ten voordeele van een sportpark, sprak de Burgemeester van „Hoongelach van den duivel". Spr. neemt aan, dat de Burgemeester er in geloopen is, doch zelf wil spr. niet wel bewust zijn medewerking verleenen. De heer NOODER wijst er op, dat „Soesterberg'^ Bloei" aan het Vlieg- feest ten voordeele van het Pelikaan-comité eveneens een lunapark heeft willen verbinden. Het comité wilde dit echter niet. De opzet van de K.N.A.U. is anders, omdat de K.N.A.U. wel de sanctie heeft verleend. De VOORZITTER zegt sterk onder den indruk te komen, dat mislei ding aan dit geval niet vreemd is. De heer VAN DAM is bang, dat de K.N.A.U. een knauw krijgt, wan neer het verzoek niet wordt toegestaan. de Heer GASILLE betreurt het, dat hier zoo over de K.N.A.U. wordt gesproken. De heer DE NIES betreurt het, dat de K.N.A.U. zich met zulk een opzet inlaat. Ook betreurt spr. het, dat hier een stempel gelegd wordt op de steuntrekkenden, alsof zij het bij voorkeur zijn, die deze kermis zullen bezoeken. De heer GROOTEWAL zegt, dat aanvankelijk is voorgegeven, dat wedstrijden zouden worden gehouden; dat zoo iets veel kosten met zich brengt en waarom dus een attractie-terrein beslist noodig was. In stemming gebracht wordt met 9 tegen 5 stemmen besloten geen toe stemming te verleenen tot gebruik van het gemeenteterrein. Voor: de heeren Nooder, Gasille, v.d. Bremer, Van Klooster en De Nies. De brandstoffenhandelaren van Soest maken bekend, dat met ingang van Zaterdag 26 Mei a.s. hun zaken ge durende de zomermaanden Orders vóór 10 uur 's morgens ingekomen, worden zoo mogelijk nog den zelfden dag uitgevoerd. Deze regeling is getroffen teneinde het personeel Zater dagsmiddags vrij te kunnen geven.

Soester Courant | 1984 | | pagina 5