Amateurs gaan professioneel te werk V Echtpaar Poelstra nam afscheid van Gemeentewerken 'Een tien en een griffel' voor Joke Jans Goederenmarkt „Apollo" 16 juni a.s. Burgemeester Scholten onthulde visbeeldje bij Kath. Basisschool Soestdijk Recyclingmarkt „Apollo" 16 juni a.s. STRAK EN STRALEND Achter Postkantoor De VVD en de Europese verkiezingen 'Vrouwen in de VVD' vertoonde film 'Samen op weg' Achter Postkantoor Ontvangst studenten Titusville door gemeentebestuur Agenda De Borg fS) R StolenhoeF b* lr| autoschade rocwA, kenmerk voor vakwerk WOENSDAG 30 ME11984 VE BETALEN U fflANTUIT AIR-JUWELIER Laanslraat 18, Baarn Tel. 02154-15937 Het komt uiterst zelden voor dat men «bij een bedrijf of instelling afscheid ■moet nemen van twee medewerkers [tegelijk, die met elkaar gehuwd zijn. [JZeker bij een overheidsinstelling kan in dat geval gesproken worden van [leen unicum. Zo'n bijzondere gelegen- Jheid deed zich vorige week echter wel lii" Soest voor, toen de heer en mevrouw Poelstra in de versierde kantine van de brandweerkazerne aan de Lange j Brinkweg afscheid namen van hun [beider werkgever: de gemeente Soest, ■meer in het bijzonder de dienst Ge- I meentewerken. |De heer J. Poelstra. adjunct-directeur van Gemeentewerken, en mevrouw |K. Poelstra-Iebershoff, stonden dan I ook samen in het brandpunt van de be- I langstelling. Mevrouw Poelstra heeft I jarenlang gewerkt op de afdeling boek- houding en vertrok gelijkertijd met I haar echtgenoot, beiden gebruikma- J kend van de VUT-regeling. I Wethouder drs. J. Th. Oudemans open- I de de rij sprekers die bij deze dubbel- feestelijke gelegenheid het woord I voerden. Hij schetste in zijn vriende- I lijke woorden tot mevrouw Poelstra I de snelle ontwikkelingen op boekhoud- I technisch gebied, waarmee zij zich I vertrouwd had weten te maken met I haar grote inzet en accuratesse. De I heer Poelstra noemde hij weliswaar I een Noorderling in zijn rechtlijnigheid I maar zonder de stugheid die spreek- I woordelijk is voor mensen uit het Noor- den des Lands. "U verdedigde altijd I met veel verve uw standpunt." De wet- I houder merkte op prettige herinnerin- I gen te bewaren aan het kontakt met de I heer Poelstra en wenste het echtpaar I voor de toekomst nog vele goede jaren. Namens het gemeentebestuur over- I handigde hij hen een envelop met in- I houd. De heer S. H. Brunekreef, directeur I van Gemeentewerken, maakte bij zijn I toespraak gebruik van dia's met af- I beeldingen van kunstwerken van de I graficus Escher, in wiens Baarnse huis I de heer en mevrouw Poelstra wonen. I Hij roemde eveneens de ijver, de nauw- I gezetheid en de plichtsbetrachting van mevrouw Poelstra - "U laat een gat I achter" - en de grote inzet van de heer I Poelstra, die hij in het directieteam had leren kennen als iemand met wie hij een uitstekende verstandhouding I had, en die zich kenmerkte door zijn enorme veelzijdigheid. Hij bracht vooral de pleidooien van de heer Poel stra in herinnering voor meer geld voor het noodzakelijke onderhoud. "U hebt het bestuur altijd geprobeerd te overtuigen dat het niet goed ging, maar u gaat te vroeg weg om het tij te kunnen keren", aldus de heer Brune kreef. Ook hij bood namens de dienst een envelop met inhoud aan. Namens de medewerkers sprak de heer G. Verbeek, waarbij hij vooral de eerlijkheid, de spontaniteit en de men selijkheid van de heer en mevrouw Poelstra onder de aandacht van de aanwezigen bracht. Hij overhandigde hen een fles wijn, waarbij hij de hoop uitsprak dat deze voor hen een aange name nasmaak zou hebben. De heer D. v.d. Bovenkamp richtte zich in het bijzonder tot mevrouw Poelstra, met wie hij als chef van de boekhouding had samengewerkt. Hij prees haar verantwoordelijkheids gevoel en nauwkeurigheid, al wees hij er ook op dat zij wel eens lastig werd gevonden. Hij nam afscheid van mevrouw Poelstra met een warme handdruk en een fraai boeket. Vervolgens sprak de heer A. C. Beek het echtpaar Poelstra toe namens de personeelsvereniging, waarvan hij hen het gratis lidmaatschap aanbood. Als cadeau overhandigde hij een boek, een boeket en een aantal schoonmaakar tikelen. De heer Poelstra zelf sprak tenslotte, mede namens zijn echtgenote woorden van dank uit. Hij herinnderde eraan dat hij in zijn loopbaan destijds was geconfronteerd met een hoge toekomst verwachting voor Soest, dat 80.000 in woners zou gaan tellen. Ook stond hij even stil bij het feit dat hij lange tijd samen met zijn vrouw bij de gemeente Directeur Brunekreef wenst het echtpaar Poelstra geluk bij hun beider afscheid van Gemeentewerken. Foto: Goos van der Wilt heeft gewerkt; enige tijd zelfs verble ven zij samen op één kamer. "Grappig, dat dat eigenlijk niet kón", aldus de heerPoelstra. "Werken - daar houden wij allebei van' vervolgde hij. "Er is altijd een klus te doen. Als je daarvoor staat is het fijn om te werken." In zijn bemoeienis met het bouwen in Soest, waarbij het streven altijd gericht was op het zo goedkoop mogelijk wonen, was zijn leit motiv altijd geweest: "eenvoud en de kunst van het weglaten van wat niet noodzakelijk is", hield hij zijn gehoor voor. "Ik weet zeker dat hier mensen zijn die mij niet aangenaam vinden", merkte hij vervolgens verrassend op. In zijn dankwoord zei hij verder in zijn loopbaan heel wat mensen te zijn tegenkomen. "Zoals burgemeester die teveel dronken en secretarissen die vreemd deden." Hij sprak de wens uit dat het alle aanwezigen minstens zo goed zou gaan als hem en zijn echtgenote en wenste allen veel goeds. Het afscheid werd muzikaal opgeluisterd door het optre den van de vier-mans-band The New Flintsones en de zangeres Helen Shep- herd. Van der Huchtschool nam hartelijk afscheid van kleuterleidster Met een door een groep van 41 kinderen - uit alle klassen voor het voetlicht ge brachte musical onder de titel "Niet slapen maar doen" en een druk bezoch te receptie heeft 'juf' Joke -lans vorige week donderdagmiddag afscheid geno men van de Van der lluchtschool in Overhees, waaraan zij gedurende een periode van negen jaar verbonden is geweest als kleuterleidster. De musical, waarvoor de teksten, de muziek en de kleding allemaal zelf-ge- maakt waren was een bewerking van het bekende sprookje van Doornroosje, maar liep aan het slot uit op een feeste lijke hulde aan mevrouw Jans, die een oorkonde kreeg uitgereikt met de woorden van het slotlied "Jij krijgt van ons een dikke tien voor al die fijne jaren, waarin veel van de kinderen hier kleuter bij jou waren. Nu zitten wij in een hogere klas. maar je mag best weten we zullen niet vergeten hoe fijn het bij jou was. Tijdens de receptie werd het eerst het woord gevoerd door de heer P. J. Moer- kerke, hoofd van de Van der Hucht school, die herinneringen ophaalden aan de beginjaren van de school, waarin mevrouw Jans na veel omzwervingen met haar kleuters uiteindelijk terecht was gekomen in de noodschool in Over hees, die met een aantal scholen van andere richtingen gedeeld moest worden In die tijd legde zij de basis voor de school, zoals zij die met de andere teamleden voor ogen had. "om de kin deren te geven wat wij ze wilden ge ven." aldus de heer Moerkerke. "Nu gaat er weer een goeie weg." vervolg de hij, "iemand die het gezicht van de school bepaalde. Je hebt iets goeds ge zaaid, wij gaan door met oogsten." Namens de oud-leerlingen bracht ook Leo Witte zijn dank over, waarna me vrouw M. Laus-Radstake mevrouw Jans namens de ouders bedankte voor alle gezelligheid voor de kinderen en het gewillige ooi vooi uc ouoe.uie al die jaren had geloond. Zij overhan digde een cassette-deck als afscheid'» cadeau, waarop het bandje met de musical kan worden afgedraaid. Namens de ouderraad van de Van der Huchtschool was het mevrouw C. van Nesselrooij die woorden van dank sprak en als cadeau een fraaie tuin stoel overhandigde. Tenslotte was hei de heer Van Zanten die namens het be stuur sprak en een aantal herin neringen uit het verleden ophaalde. Met name bedankte hij mevrouw Jans voor haar grote inzet bij de totstandko ming van de nieuwe school, nadat zij als een "ware nomaden moeder" de kleuter s langs allerlei plaatsen had ge leid. "Het bestuur heeft u leren kennen als een heel fijne leerkracht die zich op een heel bijzondere wijze inzette voor de Van der Hucht-gemeenschap. Van de kinderen kreeg u al een tien, wij doen daar als bestuur graag een griffel bij." waarop hij mevrouw Jans inder daad een versierde griffel aanbood. Mariandel van Daalhuizen overhan digde mevrouw Jans tenslotte het ge schenk van het bestuur, een beeldje van een vrouw die haar handen be V.l.n.r. de heer P. J. Moerkerke, Mariandel van Daalhuizen en me vrouw Joke Jans. Foto: Goos van der Wilt scMermcrici uitstrekt naar een kind. en dal als zodanig de houding die me vrouw Jans ten opzichte van "haar" kinderen innam, symboliseerde. In haar dankwoord onderstreepte me vrouw Jans flat zij in het beeldje haar gevoelens tijdens haar tien jaren bij de Van der Huchtschool inderdaad terug zag. Zij bedankte de collega's en de ou ders voor alle steun en vertrouwen. "Maar zo moeilijk was het ook niet. want hel waren toch allemaal lieve, leuke en fijne kinderen!" Zij sprak de hoop uit dat de school op dezelfde wijze zou verdergaan "niet omdat het moet. maar omdat we gewoon niet anders kunnen" en wenste de Van der Hucht school in de toekomst alle succes. De bijeenkomst werd afgesloten met het slotlied uil de musical, dal door de kinderen en een aantal ouders van harte werd meegezongen. Oplichter neemt gas- ketel mee Een inwoner van Soest deed deze week bij de politie aangifte van een geval van oplichting, dat hem een gasketel Van 2000 gulden had gekost. De Soester was enige tijd geleden benaderd door een hem onbekende man, die voorgaf een kennis te zijn van een collega van de Soester. Hij hing een zielig verhaal op over zijn grootmoeder die in Amsterdam in de kou zat, en wist daar door de gasketel mee te krijgen. De Soester zou zich later op een adres in Amsterdam kunnen vervoegen om zijn geld te krijgen. Dit adres bleek echter niet te bestaan, zoals de Soester ont dekte. Hij wendde zich vervolgens tot de politie. Rugzak gestolen Uit het kantoor van een tehuis aan de Birkstraat werd deze week de rugzak van een inwoonster van Utrecht ont vreemd. In de rugzak bevonden zich een rijbewijs, twee kentekenbewijzen, twee chèques, een giropasje, een porte- monee met ca. 100 gulden en een pas poort. De eigenares deed aangifte bij de politie. De VVD Afdeling Soest/Soesterberg start volgende week haar activiteiten rond de Europese verkiezingen. Naast verschillende promotionele activitei ten in Soest en Soesterberg staan twee spreekbeurten centraal die buiten Soest zullen plaatsvinden. Op maandagavond 4 juni a.s. organi seert de Soester VVD, in samenwer king met de afdelingen Baarn en Eem- nes, een Europese Verkiezingsavond in het Sport- en Ontmoetingscentrum De Hilt in Eemnes. Spreker op deze avond zal zijn drs. Gijs de Vries, num mer vier op de VVD-Kandidatenlijst voor de Europese Verkiezing, die op 14 juni a.s. plaats vindt. Gijs de Vries, een oud JOVD-er, zal o.a. spreken over de "Actuele Europese Politiek" en in het bijzonder over het „Economisch herstel in Nederland en Europa' "Waarom toch stemmen in Europa?". Veel tijd is ingeruimd voor het stellen van vragen. De bijeenkomst vindt plaats in De Hilt, Hasselaarlaan 44 in Eemnes en de aanvang is 20.00 uur. Een dag later kunnen geïnteresseer den, dus op dinsdagavond 5 juni, aan wezigzijn in Utrecht. In het Jaarbeurs gebouw zullen dan spreken Mr. Hans Nord, de Nederlandse liberale Euro pese lijsttrekker en Ed Nijpels, de poli tieke leider van de VVD. Er zal wor den gesproken over de Actuele Europe se politiek én de Actuele Nederlandse politiek. Ook deze bijeenkomst begint om 20.00 uur. Mensen die problemen hebben met het vervoer kunnen contact op nemen met het secretariaat van de VVD Afdeling Soest/Soesterberg, tel. (02155) 21517. De Organisatie 'Vrouwen in de VVD', afdeling Soest/Soesterberg, organi seerde op dinsdag 22 mei j.1. een bij eenkomst over gehandicapten in het verkeer. Tijdens deze bijeenkomst werd er een voorlichtingsfilm gedraaid, "Samen op weg". Deze film is in op dracht van het Nationaal Orgaan Ge handicaptenbeleid (NOG) en in samen werking met Veilig Verkeer Nederland vervaardigd. De film gaf een goed beeld van de moeilijkheden die men sen met een lichamelijke handicap ondervinden in het verkeer. Tot nut toe bestaat er weinig aandacht in onze samenleving voor verkeersproblemen van gehandicapten. Alleen al door een betere organisatie van het werk van planners en bouwers kan het leven van gehandicapte verkeersdeelnemers sterk vergemakkelijkt worden. Wist u dat één op de dertien Neder landers gehandicapt is? 80'// var. de ge handicapten is dit geworden door ziek te/ouderdom en ongeveer 9wordt in valide door verkeersongevallen. Na afloop van de film konden vragen beantwoord worden door een forum, bestaande uit de heren Boersma en Buddeke van Veilig Verkeer Neder land en de heer Butman van Provin ciaal Beraad Gehandicaptenbeleid Utrecht. Van deze mogelijkheid werd ondanks de slechte opkomst uitge breid gebruik gemaakt. Na afloop was iedereen ervan over tuigd dat voor deze groep mensen nog veel moeten gebeuren om een goede verkeersveiligheid te bewerkstelligen. Later op de avond werd er nog een korte ledenvergadering gehouden. Er stond o.a. op de agenda verkiezing afvaardiging Vrouwenraad Soest. Una niem werden de dames Annelies Lub- bers en Ria Rebel door de leden geko zen als resp. afgevaardigde en plv. afgevaardigde in het algemeen be stuur van de Vrouwenraad Soest. ft Al hengelend - toepasselijker kon het bijna niet - heeft burgemeester Schol ten vorige week bij de Katholieke Basisschool Soestdijk aan de St. There- siastraat het visbeeldje onthuld, dat de school heeft gewonnen in een wedstrijd die was georganiseerd voor het Pro- duktschap voor Vis en Visprodukten. Door met de hengel het laken dat het beeldje bedekte te verwijderen kon de verzamelde schoolbevolking haar blikken op het in fraai steen uitge voerde beeldje werpen, hetgeen met een luid applaus werd onderstreept. Even tevoren had in de zesde klas van de school een bijeenkomst plaatsge vonden, waar de leerlingen werden toe gesproken door de burgemeester en door de heer J. J. van Dongen van het Produktschap, nadat zij welkom waren geheten door het hoofd der school, de heer H. T. I. Krops. Deze vertelde dat hij de uitnodiging om aan de wed strijd mee te doen aanvankelijk had verwaarloosd, maar dat het hem bij nader inzien toch wel een leuke "be zigheidstherapie" had geleken. Onder leiding van Mia van Westerloo hadden de leerlingen hun creativiteit botgevierd op twee visbeeldjes, terwijl een groepje van zes 6e-klassers (El- vira Trienekens, Johnny Engberink, Cynthia Buskens, Richard Kuyer, Bregje Smit en Jozefien Janmaat) een uiterst fraaie viskalender had ontwor pen, die in de prijzen was gevallen. Aan de wedstrijd was overigens door 450 scholen meegedaan. Dertig daar van krijgen een prijs in de vorm van het visbeeldje met het opschrift: "Vis, fijn dat 'ter is". De heer Van Dongen legde de achter gronden van de wedstrijd uit. Een on derzoek had uitgewezen dat veel Ne derlanders eigenlijk maar bitter wei nig van vis afweten, en dat terwijl het vissen in Nederland toch een van de oudste middelen van bestaan is. Om daarin verandering te brengen moet je bij de basis beginnen, bij de basisschool dus", aldus de heer Van Dongen. Ook burgemeester Scholten onder streepte het belang van de bekendheid met vis. Hij vertelde zelf als jongen dikwijls bij de Scheveningens haven te Behendig hengelt burgemeester Scholten het laken van het beeldje af. Foto: Goos van der Wilt hebben gespeeld en drong erop aan de tentoonstelling die aan de wedstrijd verbonden is niet alleen in bekende visserssteden als Vlaardingen en Den Helder te houden, maar ook hier. "Men moet de vis naar de mensen laten ko men in plaats van andersom Hij kreeg van de heer Van Dongen dan ook de belofte los om te gelegener tijd een tonnetje haring bij de school te brengen. Een goede gelegenheid daarvoor lijkt de plaatsing van het definitieve, want het exemplaar dat onthuld werd werd kort daarna weer meegenomen, omdat er nog dertig exemplaren van gemaakt moeten wor den en alle scholen toch éven met het beeldje moeten pronken. Het beeldje is overigens ontworpen door een Til- burgse school. Burgemeester Scholten kreeg van de kinderen een viskalender aangeboden en een kom met twee goudvissen, die hij beloofde een mooi plaatsje in het gemeentehuis te zullen geven. Foto: Goos van der Wilt Autoruil Op de Heideweg trof de politie in het weekeinde een auto aan, die enige tijd tevoren in Amsterdam was gestolen. Van een bewoonster van de Heideweg was echter de auto gestolen. Het ging daarbij om een auto van hetzelfde merk en type als de auto die was ach tergelaten. De auto uit Soest werd overigens later teruggevonden in Hil versum. Rijverbod De politie hield in het weekeinde op de Soesterbergsestraat een 21-jarige in woner van Soest aan, die opviel door zijn rijgedrag. Hij onderging de beide blaastests, maar kwam er af met een rijverbod. Vorige week werd er een modeshow ge houden aan de Joh. Poststraat 218 te Soest. Een en ander werd verzorgd door leerlingen van naailerares mevr. Inkeke Huizer. Wat begon als een grapje van enkele cursisten groeide uit tot een bijzonder geslaagd evenement. De 15 cursisten, die allen een selektie uit eigen werk toonden, werden van professionele ad viezen voorzien door hun mede-cur siste Sunshine Russak. De uiteenlopende collectie gaf een te rugblik op alle seizoenen en vormde een bron van inspiratie voor de aanwezi gen. Dat er met deskundige begelei ding kleding gemaakt kan worden die zeker niet onderdoet voor confectie, werd duidelijk uit de getoonde creaties. Opmerkelijk was de voorkeur voor die modellen, die wat extra inspanning vergen en die men vaak niet alleen aandurft. Zo waren onder meer een sportieve trench-coat, een gevoerde parka, elegante mantelpakjes, kuit broeken, blazers en broekrokken in diverse varianten te zien. Zoals elke professionele show werd ook deze avond afgesloten door een haute couture-hoogstandje, in dit geval een zelf ontworpen bruidsjapon van satijn en voile. Voor de mooie make-up was eveneens een mede-cursiste ver antwoordelijk de schoonheidsspecia liste Caroline Drost. De enthousiaste reakties van het pu bliek vormden een stimulans voor verdere zelfontplooiing op dit gebied en toekomstige herhaling van een der gelijke show. Voor inlichtingen kunt i bellen mevrouw Lineke Huizer, tel. 13158. Na aanrijding doorge reden Een inwoner van Soest deed vorige week bij de politie aangifte, nadat hij had ontdekt dat zijn auto, die op de Smitsweg stond geparkeerd, was aan gereden door een andere wagen. Zijn voertuig liep aanzienlijke schade op. Van de dader ontbreekt elk spoor. Het gemeentebestuur zal de studenten uit Titusville, die drie weken in Soest zullen verblijven, officieel op maandag 4 juni, 's morgens om 11.00 uur ontvangen in de trouwzaal van het gemeentehuis. De ontvangst duurt tot ongeveer 12.30 uur. Donderdag 31 mei 20.00 uur Bridge Vrijdag 1 juni: 10.00 uur Senioren Bowlen 20.00 uur L.O.I. cursus Zaterdag 2 juni 14.30 uur Reisver. Hamat-Djalan Maandag 4 juni: 10.00 uur Senioren Bowlen 19.00 uur Bowlen S.B.B. 20.00 uur Rijschool Los Dinsdag 5 juni 14.00 uur Soos V.D.K.H. 19.00 uur Bowlen S.B.B. 20.00 uur Cursus L.O.I. WoensdagO juni .00 uur Symposium Howson 14.00 uur Soos Veenbes 19.00 uur Borg Bowlingtoernooi Donderdag 7 juni 09.00 uur Symposium Howson 10.00 uur Senioren Bowlen 10.00 uur Volksdansen 19.00 uur Slotavond Bedrijfsbowling 20.00 uur Rijschool Ruyssenaar 20.00 uur Cursus L.O. I .00 uur Bridge Eemland Vrijdag 8 juni 10.00 uur Senioren Bowlen Dinsdag 12 juni 20.00 uur Cursus L.O. I Aanrijding op le Heeser laantje Op het le Heeserlaantje deed zich maandag j.1. een aanrijding voor tus sen een auto, bestuurd door een 44-ja- rige inwoner van Soest, en een motor fiets, die bestuurd werd door een scho lier van 15 jaar, eveneens uit Soest. Hij ongeluk gebeurde doordat de auto plot seling de weg opreed. De duopassagier van de motor, een 12-jarige jongen uit Soest, liep bij de botsing een hoofd wond op en moest per ambulance naar Zonnegloren worden overgebracht. De jongelui droegen geen van beiden een valhelm. Bij het onderzoek kwam verder vast te staan dat noch de auto, noch de motor fiets verzekerd waren. Insluiping bij gemeente werken Tijdens de lunchpauze heeft een onbe kende vorige week kans gezien binnen te dringen in het kantoor van de dienst Gemeentewerken aan de Lange Brink- weg. Bij de afdeling grondzaken lukte het hem enige kasten open te breken. In elk geval werd later een bedrag van ca. 275 gulden vermist. De dader is ver moedelijk binnengekomen door de niet afgesloten deur. Üw auto beschadigd? Wij lossen dit probleemloos op! 1e Heeserlaantje 2 - Soest Tel. 02155-18600

Soester Courant | 1984 | | pagina 15